Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Hujšanje

47 odgovorov v tej temi

#26 lube

lube

Častni član

• Člani
  • 877 prispevkov

Objavljeno 24 september 2008 - 11:09

Glede prehranjevanja obstaja cela znanost.

To glede ločevalne diete lahko potrdim - deluje a potem greš z normalnim prehranjevanjem spet takoj gor.
Zakaj?
Ker mogoče "normalno" prehranjevanje ni uravnoteženo. To kar so enkrat jedli danes bi ubilo človeka (nismo več toliko fizično aktivni), ogromno primerov
bolezni srca in ožilja pri nas je ravno zaradi uživanja prekomerno začinjene in mastne hrane (ko babica kuha po partizansko - krompirjev golaž pa gor lužice olja ;) ).
Ljudje večinoma ne gledajo na hranilne vrednosti hrane ki jo kupujejo - torej ne veš koliko si česa zaužil.
Še en razlog je zato ker z večino diet se podhranjuje telo, zato potem ko prekinemo z dieto začne pospešeno delat zaloge (se prilagaja, da prepreči ponovno stradanje - dokaj pametna stvar, zato je potrebno hujšat taktično).

Seveda eni gredo tudi v ekstreme z jemanjem "tablet" (Reductil npr.), seveda potem se ne čudite zakaj greste tako hitro gor.
Kot npr. ta tukaj, čisto lep primer pretiravanja (v več pogledih): http://www.lepotains...68,72594,page=1

Edina pot je da ste aktivni in se pravilno prehranjujete, več info se dobi na tem portalu:
http://www.maxximum-portal.com/

Še eden izmed faktorjev so verjetno geni ki pogojujejo določene zadeve v prehranjevanju, saj je znano da se ne redimo vsi enako hitro ob isti prehrani.

Ta prispevek je mogoče star in ne odraža trenutnega mnenja!

#27 Kittz

Kittz

redni gost

• Člani
  • 348 prispevkov

Objavljeno 30 junij 2009 - 18:23

Kadar sem dobila nekaj kg gor, sem preizkusila kar nekaj različnih diet. Te ločevalne diete in podobne se mi zdijo precej nesmiselne, prvo je to, da se mi zdi, da grejo odvečne kilce prepočasi dol in tudi takoj se zrediš nazaj. Razen, če vmes res veliko telovadiš in si sproti utrjuješ telo.
Morm pa pohvalit eno dieto in sicer tako imenovani zeleni slap oz. dieta pri kateri v prehrani izločiš vnos ogljikovih hidratov. Je precej nezdrava, samo se jo itak lahko držiš največ 2 tedna. Kilogrami letijo dol nenormalno hitro, po dveh dneh lahko izgubiš dnevno tudi do 1 kg. Tudi, ko sem začela normalno jesti se mi kilogrami niso vrnili. Jo je pa izjemno težko izvajat do konca. Se že psihično pripravljam na nov podvig (pozimi sem dobila kar nekaj dodatnih kg). :)
Too weird to live, too rare to die...

#28 Puff

Puff

zasvojen'c

• Člani
  • 759 prispevkov

Objavljeno 30 junij 2009 - 19:44

Ketonska + trening = rešitev :stima:

#29 valda1

valda1

nov na sceni

• Člani
  • 273 prispevkov

Objavljeno 02 julij 2009 - 13:50

Sam sem shujšal z več gibanja in športa, svojih prehranjevalnih navad pa nisem kaj pretirano spremenil. Jem sicer manj, pa nekatere mastne in nezdrave stvari sem opustil. Motivirale pa so me predvsem opazke znotraj družine, čeprav nisem bil posebno zavaljen.
Kjer je v srcu ogenj, je ponavadi dim v glavi.

#30 Puff

Puff

zasvojen'c

• Člani
  • 759 prispevkov

Objavljeno 03 julij 2009 - 09:21

Odvisno je od človeka. Eni bolje sprejemajo dieto, pri drugih nima učinka. Definitivno je pa zelo pomembno, da se na začetku ne držimo vedno ene in iste diete. Moraš malo preizkušat in primerjat. Vrneš se k tisti, ki ti je pokazala boljše rezultate in se je držiš.
Sadna, čokoladna, ločevalna, ipd. so diete, ki so slabe za telo poleg tega se pa po končanju diete 2x bolj zrediš. Moraš pa vedeti, da ko se enkrat spraviš shujšat iz ne vem recimo 100kg, tvoj cilj pa je 60kg, boš moral spremeniti svoj način živjenja za vedno. Vedno moraš imeti v prehrani M, B in OH. Samo kombinirati jih moraš znat. ;)

#31 mravlja

mravlja

zasvojen'c

• Člani
  • 436 prispevkov

Objavljeno 03 julij 2009 - 10:11

v zadnih dveh mesecih sm shujšala za deset kg.
recept: male obroke večkrat na dan, pa vsak dan za eno uro na kolo.
deluje

Right now, nothing can kill my vibe

#32 Karincek

Karincek

gay friendly

• Člani
  • 19 prispevkov

Objavljeno 07 julij 2009 - 00:05

Mravlja: popolnoma se strinjam. Iz mojih izkušenj in iz izkušenj mojih znancev je to dolgoročno najbolj učinkovito =)

#33 bucek

bucek

piščan'c

• Člani
  • 188 prispevkov

Objavljeno 19 december 2009 - 20:08

Mene pa nekaj zanim in ne vem,če to moje vprašanje spada sem ali v drugo temo pa vseeno. Ali kdo ve, če je možno,če shujšaš preveč,da imaš vrtoglavice in čudne občutke,ki so grozni???Pa še to ali pomanjkanje katerega vitamina,(ki ga primanjkuje oz. ga ne vnesemo v svoj organizem s hrano) možno, da se kaže v krvavenju dlesni oz šibkosti zob???
Za odgovore se zahvaljujem že vnaprej.

S spoštovanjem, BuCeK....

#34 zeno

zeno

redni gost

• Člani
  • 315 prispevkov

Objavljeno 19 december 2009 - 20:26

Da, kronično pomanjkanje vitamina C lahko sčasoma privede do skorbuta.

Ampak to moraš imeti res zelo enolično prehrano, da se ti kaj takega pripeti. Ali pa je krivo dolgotrajno stradanje (kar rezultira v vrtoglavicah - been there, done that :D). Sicer se pa najbolj zdravo hujša, če uživaš vse potrebne vitamine in minerale!

Prispevek uredil/a: zeno, 19 december 2009 - 20:27.

Professional cynics, damn them to hell.

#35 najwa

najwa

zasvojen'c

• Člani
  • 401 prispevkov

Objavljeno 21 december 2009 - 18:44

@bucek: si hujsal tako, da cele dneve nisi nic jedel?

#36 Chiara`

Chiara`

Častna članica

• Člani
  • 2 312 prispevkov

Objavljeno 21 december 2009 - 21:30

:/
seksaj...bridget jones je uspelo, moje sestri zgleda da uspeva...
sex sex sex

Če pa s seksom ne gre pa misel na sex sex sex pa na tekoči trak, pa gre XD hahaha

Drugače pa sem js tok naveličana poslušat o dietah pa nevem čem še, zame je in bo delovala vedno samo ena stvar: razumna prehrana in gibanje, ali po domače povedano, manj žri in več migej. :D Čeprav vem kako opojen je občutek, da pogledaš na tehtnico in kaže manj in sploh nočeš jest več, ker je tok fajn in se ti hrana zagabi. No ja, mene so takšne in drugačne epizode spravile na urgenco, po tem ko sem bruhala rumeno. Tko da, raje počasi.. sej je lepo biti suh, sam v procesu ni treba zgubit zdravja.

Prispevek uredil/a: Chiara`, 21 december 2009 - 21:31.

#37 s2_mm

s2_mm

gay friendly

• Člani
  • 10 prispevkov

Objavljeno 21 december 2009 - 23:32

no pa vam lako še jaz zaupam mojo zgodbo ...

Vse se je začel s tem, ko smo v osnovni šoli imeli predavanje o ITM-ju ... in ugotovu, da imam 40 kg preveč za svojo višino. Prišlo je tako daleč, da tudi po 1 teden nisem pojedel ničesar in tako izgubil vsega skupaj v pol leta 60 kg, mnogo preveč kot bi sploh lahko. Največji problem pri vsem tem je bil, da so me vsi spodbujali k temu in zaradi tega sem imel dober občutek, da počnem nekaj dobrega ... Potem pa, ko sem imel že vsega skupaj 45 kilogramov pa zgražanje istih ljudi, ki so govoril, da imam preveč kilogramov, da sem preveč shujšal in da sem spet grd ...

Družba ne sprejema ne predebelih ljudi niti ne presuhih. Kasneje, ko nisem mogel zaužiti obroka ne da bi ga zbruhal, ker je bil želodec že preveč skrčen, me je osebna zdravnica in pa starši prisilno odbeljali v bolnico, da se zredim, se mi je svet dobesedno porušu!

Zadeva se itaq ni rešla, ker sm mel želodec še zmerej preveč skrčen in še 'zdaj' trpim zaradi nepemišljenosti zdravnice in mojih tastarih ...
No zdaj mam kar dosti več koligramov(183 višine - 71,62 kg), kot na začetku in temu se lahko zahvalim prijateljici, ki me je 'odprla' oči!
Posledica vsega tega pa je, da mam še vedno dneve, kos se vidim zavaljenega in pa dneve ko se vidim suhega kot okostnjaka. In še vedno merim kilograme na decimalko natančno. Vem, da ni pomembno ampak vseeno tista številka (*, pa nekaj) odloča ali je plus kilo več al ostane isto ...
Ker pa še delam v takem poklicu, kjer vsaka kila šteje vlogo ali bom dobil delo ali ne, se še vedno sekiram zaradi kil. Tako da ne mine teden, da ne bi imel vsaj tedna brez 1 dneva posta.

Tako da, ti svetujem, da nikakor se ne greš diete, kjer nebi ničesar jedla! Da ne boš ,imela probleme z želodcem! Lahko ti povem iz prve roke, da ne boš rabla navsezgodaj zjutraj pojesti 3 tablete, kar morem početi že kakšno leto, se pa zadeva počasi izbolšuje.

Šprt, in pa zdrava prehrana, veliko sadja zelenjavein pa belega mesa. Tako prehrano imam jaz, kar se tiče pa športa pa veliko tečem.
I may be bad, but I’m perfectly good at it! Sticks and stones may break my bones - but chains and whips excite me ...

#38 zeno

zeno

redni gost

• Člani
  • 315 prispevkov

Objavljeno 22 december 2009 - 02:42

Čeprav vem kako opojen je občutek, da pogledaš na tehtnico in kaže manj in sploh nočeš jest več, ker je tok fajn in se ti hrana zagabi.

Tole. Perfektno besedo si izbrala: opojen. Malo občutkov se lahko primerja s tistim, kar občutiš, ko konec dneva ugotoviš, da nisi nič pojedel. Ponos, nadzor, moč, top-of-the-world thrill in... tisti rush, ki tako sladko zaokroži vse prej našteto. Podobno kot pri rezanju, torej. Tudi sam sem imel obdobje, ko sem z izkrivljenim pogledom hrano dojemal kot sovražnika; kot nekaj, kar se je zarotilo proti meni. Hvala suncu je moja epizoda blage anoreksije trajala samo pol leta. In še to je bilo preveč. Nikoli več se ne bom vrnil tja; to je ena redkih stvari, ki jih lahko z gotovostjo zatrdim. Hrana sama po sebi sploh ni problematična. Je samo katalizator za napačno samopodobo. Ko se le-ta uredi, hrana kar naenkrat izgubi prejšnjo zlikovsko kvaliteto.

Danes imam zdravo težo in zgleden odnos do prehranjevanja. Hell, včasih kar zavriskam pri kakšni božanski jedi. Imam tudi občasne napade volčje lakote, ampak nič omembe vrednega. Za zdaj. :mrgreen:

Prispevek uredil/a: zeno, 22 december 2009 - 02:44.

Professional cynics, damn them to hell.

#39 bucek

bucek

piščan'c

• Člani
  • 188 prispevkov

Objavljeno 22 december 2009 - 06:13

@bucek: si hujsal tako, da cele dneve nisi nic jedel?

Ne,sem najprej mel 1leto dieto,pol me je pa kar vase posrkalo...sploh ne vem ne kdai in zakaj,....Danes imam ravno posvetovanje za mojo prehrano in upam, da bo potem vse ok.

Lp

#40 najwa

najwa

zasvojen'c

• Člani
  • 401 prispevkov

Objavljeno 22 december 2009 - 13:32

a pa imas sedaj rad svoje telo? v bistvu je to vprasanje za vse - ste po dieti svoje telo vzljubili?

#41 Misplaced

Misplaced

piščan'c

• Člani
  • 116 prispevkov

Objavljeno 22 december 2009 - 14:05

Prisegam na Montignacovo metodo, ki temelji na glikemičnem indeksu živila in ne na odrekanju, zato tudi ni imenovana dieta. Je zelo primerna za šibkejše ljudi, ki ne morejo(/mo) ;) zaspati lačni in jim po kosilu drastično pade sladkor. Osebno mi je s to metodo uspelo izgubiti dobrih 10kg v treh mesecih, teža pa se mi je začela vračati šele po letu dni.
http://sl.wikipedia....ignacova_metoda
:stima:

In ne, moja telesna samopodoba ostane vedno enaka.
I didn't ask to be a princess - but if the crown fits ...

#42 bucek

bucek

piščan'c

• Člani
  • 188 prispevkov

Objavljeno 25 december 2009 - 08:22

Ne zato nimam nič bolj rad svojega telesa,saj to mi ni jasno...ker imam sliko v glavi še vedno od prej,vsi mi govorijo da sem suh ampak jaz tega na sebi ne opazim:S
Delam na tem, da ga vzljubim...res, da to ne gre čez noč ampak verjamem, da mi bo uspelo. Saj mora človek zaupati vase!

Lp

#43 jmuminov80

jmuminov80

zasvojen'c

• Člani
  • 698 prispevkov

Objavljeno 15 marec 2012 - 22:06

V kratkem času sem shujšala 6 kilogramov in sem na meji, ko darujem lahko še kri. Kruha skorajda ne jem tako, da se bom kmalu lahko priključla kitajcem. Priznam tudi to, da sem dosti na kolesu.
Na otroškem oddelku si lahko kupim za obleči. :pst: (pa sem si tudi) Sem najmanjši družinski član, ker so najmanj za eno glavo hudiča :x višji od mene :briga me:

Naša " osećanja " u vezi sebe direktan su  pokazatelj gde se nalazimo u odnosu ..na 

Svoje Želje !

Zoran Pavlović 

#44 bi_bOy

bi_bOy

piščan'c

• Člani
  • 65 prispevkov

Objavljeno 19 marec 2012 - 17:37

A bi lahko kdo tudi prlepil kak link do kake ketonske diete (oz. jo napisal), predvsem take, ki je čim bolj življenjska?
Sem že na poti k atletski postavi, samo hrane še nimam 100% urejene, čeprav ne jem čipsa (sploh), bombonov, zelo malo enostavnih OH (z belim kruhom se zelo redko pregrešim).

Kar se tiče beljakov imam do njih odpor. Smrdijo mi, pa še tiste zadeve, ki se vlečejo :bruhuhu Kvečjemu zdržim, če dam 2 celi jajci + še 4 beljake (in olive in tuno in olivno olje).

Pri ketonski je verjetno potrebno precej kvihtat, a ne? Sicer se po moje zelo zrediš?

Sem se pa pred kratkim malo za*ebal z mlekom. Navadil sem se zjutraj popiti veliko belo kavo (včasih dve), z zelo malo kave in zelo veliko (vsaj 2,5dl) mleka 1.5 (ker ne pijem UHT segrevanih).
In sem se precej zredil in sumim ravno to mleko, ker sicer ostalih stvari nisem kaj prida spreminjal.

#45 bugs01

bugs01

nov na sceni

• Člani
  • 264 prispevkov

Objavljeno 20 marec 2012 - 12:56

Jaz osebno najhitreje "shujšam" če sem športno aktivna tko nekje od 3x-6x na teden ob tem pa dobim še kar nekaj kondicije drugače pa pač oravnotežena prehrana čim manj sladkari, coca cole, mastnih stvari ali podobnih Mc Donaldosov..... :P
Vedno obstaja rešitev. Tudi če si še tako na dnu, vedi, da to ne bo večno. Ko boš najmanj pričakoval, se ti bo zgodilo nekaj, kar te bo osrečilo.

#46 ahnder

ahnder

gay friendly

• Člani
  • 7 prispevkov

Objavljeno 01 april 2012 - 19:34

Za začetek se odpoveš sladkarijam.
Potem zmanjšaš obroke ... najbolje večkrat po malo ...
In nazadnje več gibanja ... ;-)

Rezultat že v prvem tednu zagotovljen !!!! :-)
Naj ti nebo nerodno .... kar vprašaj ... ;-)

#47 Quechua

Quechua

piščan'c

• Člani
  • 116 prispevkov

Objavljeno 09 april 2012 - 21:57

Meni se obrestuje povečana rekreacija in "previdnost" pri hrani. :)
Ponavadi je bilo hitro "dol" tudi hitro "gor" in to z obrestmi, tako da zmerno in počasi. Boljše počutje, zdravje in izgled... :P

#48 psihoboss

psihoboss

piščan'c

• Ban
  • 127 prispevkov

Objavljeno 10 maj 2012 - 22:42

Počutim se enkratno odkar sem začel 8.4 z dieto. Dieta je ločevalna. Najraje imam naribano sadje, ribe in veliko vode. Sladkih stvari, oh ne jem razen nikoli se ne bi odpovedal kosmičem, nekako je zame sladko mešanica mleka in banan in jabolk, ki jih zmiksam. Izgubil sem okoli 8 kilogramov in pozitivno nadaljujem. Obvezno dosti spanja in močan zajtrk, če postanem lačen spijem veliko vode ali čaja. Počutim se odlično .
He was a good man. He never smoked, drank & had no affairs.. When he died, the insurance company refused the claim.
---------------They said, he who never lived, cannot die!

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov