Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Hujšanje

47 odgovorov v tej temi

#1 w4mp|rk4

w4mp|rk4

redni gost

• Člani
  • 353 prispevkov

Objavljeno 25 junij 2006 - 18:16

... pomagite mi mal, vase izkusnje, recepti - to sploh... sej veste cez zimo se naberejo obloge in zdej je ze zelo skrajen cas, da se jih znebimo!! :? :x

... pa prizanesite mi prosim z "mediji in druzba nam vcepljata podobo o popolni postavi" in podobno...

tema ravno ni privlacna in nevem ce bo kdo hotu razglabljat o teh stvareh... pa vendar... ;)

Lp :pepper:
"Pain and suffering in various tempos"
I quietly observe standing in my space...Daydreaming
http://www.horrorsee...ges/blueeye.gif

#2 Zvonech

Zvonech

nov na sceni

• Člani
  • 203 prispevkov

Objavljeno 25 junij 2006 - 20:02

Najbolse je seveda sedaj v teh casih gibanje in Sport, ni mus da se pretirava, ampak pomaga veliko. Vse skupaj je odvisno koliko pac hoces shujsat oz zgubit odvecnih kilogramov.

Prehrana pac je tudi en dejavnik ampak ni mus da spreminjas cel jedilnik in da pazis sedaj in da si ne privoscis vmes tudi kaj sladkega oz kaj ti glih zapase.

Najbolje je in nalazje ko si zastavis nek cilj in da ce se imas podporo osebe, takrat tudi najlazje dosezes cilj ki si ga zastavis.

Lp
Koncert Siddhartha 18.6 v Stozicah, kdo se?

#3 Black Kitty

Black Kitty

nov na sceni

• Člani
  • 295 prispevkov

Objavljeno 26 junij 2006 - 08:22

Najboljši način za hujšanje:
bolj zdravo jesti in manj ter se zraven ukvarjati s kakšnim športom (pa ne s šahom). Najslabši način so hitre diete, ker dobiš nazaj več teže.
Vsakodnevna telesna aktivnost in da ne ješ zvečer več, ti lahko prinesejo že dobre rezultate. Tako, da punca na delo Slika objavljena (jst grem tut...)

Tukaj pa lahko najdeš veliko pametnih nasvetov http://www.mojtrener.com/

"Those who do not movedo not notice their chains."

Rosa Luxemburg

#4 AklAm

AklAm

gay friendly

• Člani
  • 9 prispevkov

Objavljeno 26 junij 2006 - 23:49

Meni se zdi najbolje, če najdeš neko zaposlitev, ki te čisto okupira in niti ne razmišljaš o tem, da si na dieti. Bolj ko razmišljaš o tem, slabše je.

#5 pishka

pishka

piščan'c

• Člani
  • 196 prispevkov

Objavljeno 27 junij 2006 - 13:30

večer NE jemo sadja. Zakaj? ker vsebuje sladkor, tega pa za spanje ne potrebuješ. Zvečer lahk ješ izključno in samo nemastne beljakovine ali zelenjavo. To da rečmo po 6ih ne ješ je en sam bullshit. Ti morš jest 5- 6 x na dan zelo majhne obroke, najboljš vsake 3 ure, tok da preprečiš volčjo lakoto. Jest morš pa zato da se ti metabolizem ne ustavi in da ti telo ne začne porabljati mišične maščobe. beljakovin poješ tok kukr znaša tvoja surova telesna teža, seveda v gramih.Vsaj 3je obroki naj bi vsebovali eno porcijo beljakovin (ta naj bi bila velika kot tvoja iztegnjena dlan), eno porcijo ogljikovih hidratov (OH naj bo velika kakor tvoja stisnjena pest) zelenjavo (poješ kolikor želiš) in živila napisana spodaj. Ko ješ obrok poješ tolk kukr je velika tvoja stisnjena pest. Popiješ vsaj 4 litre vode dnevno- sokovom se izogibaš!!

Evo dovoljena živila:
Beljakovine: piščančje prsi- brez kože, puranje prsi- brez kože, mesni izdelki z znakom varovalnega živila, ribe (mečarica in tuna, potočna potstrv, losos, raki..) pusto goveje stegno, zelo pusta kuhana šunka, jajčni beljak, lahka skuta, visokoodstotne bejakovine (najboljš uni pripravki ki jih dobiš v specializiranih trgovinah- fitness)

ogljikovi hidrati. soja in sojini izdelki, polnozrnati pšenični kosmiči, neoluščen basmati riž, špageti (polnozrnati), ovseni kosmiči, stročnice, jagode, borovnice, jabolko, hruška, pomaranča, grenivka, lahki jogurti (ne sadni) češnje..

Zelenjava: brokoli, šparglji, listnata solata, korenje, cvetača, špinča, paradižnik, pesa, zelena, bučke, čebula..

Najboljš je da greš zjutri na tešč tečt, ker s tem pospešiš presnovo na naslednjih 12- 18 ur. Ješ 1 uro po teku - beljakovine in ne OH!! Tri do 4x tedensko naj bi delal anaerobne vadbe (dviganje uteži aka. fitnes) in 3- 6x tedenjsko vadiš arobno 20- 40 minut. Defenitivno ne smeš stradat!! to je najslabš kar lahko storiš s svojim telesom- voda se ti odvaja izgubljaš kilograme, po možnosti mišično maščobo ne pa sala!!!Zdrav način hujšanja je da izgubiš na mesec cca. 2 kilograma- več od tega ni kul!! Se pravi pol kile na teden.

Dovolj izčrpno? Pa seveda paziš tut kok kalorij poješ.. mal si seštevi približno. Sam sej če boš jedu po svoji pesi, pol je kul.

Sama mam isti problem.. npr. tko kt teb se mi nabira mačoba, že pol kilce gor če grem se mi vampek naredi pa fuk ročke. No sm se držala tegale pa sm u enem mescu skrajšala obseg pasu za 5 cm in 2 kile. Tko da jst mislim da bi ti mogl pomagat. Sam ne smeš obupat. No sam jst hodim zjutri tečt, al pa na bike, če ne pa vsaj na sprehod za 2 ure, zvečer pa na aerobiko vsaj 3x na teden- na body pump kjer delaš vaje za mišice.. Morm rečt da sem več kot zadovoljna z rezultati. icon_wink.gif

No pa še neki sm pozabla: 80 % je pri hujšanju pomembna prehrana- če le te ne premeniš ne bo nič!!! 20 % je vedba. Torej če se odločiš samo da spremeniš prehrano, boš sice5r shujšal vendar pa bo tvoje telo še vedno podobno kot prej. Npr. ženska ki ima hruškasto postavo bo ob spremembi hrane sicer shujšala vendar bo njena postava še vedno hruškasta!! Da to preprečiš je potrebna vadba oz. da telo definiraš!! Prehrano spremeni za vedno!! 1x tedensko ti je dovoljeno se pregrešit. Ješ kar želiš amapak še vedno pazi da ne preveč!!!

Če te še kaj zanima vpraši..

#6 w4mp|rk4

w4mp|rk4

redni gost

• Člani
  • 353 prispevkov

Objavljeno 27 junij 2006 - 18:22

... ohh ja, dobrih in zanimivh receptov, zdej samo se motivacija...
Pr men je pa problem moj bioritem, ceu dan bluzim okol in mi cez dan niti ne pase jest, tko da ponavadi kosim-vecerjam ob 8ih zvecer... spat grem okol 3h, torej nujno se neki prigriznem umes... totalen samomor ane :?

... cez zimo sm se zredila za 8kg (sm se k medved zabubla v flet z bejbo), in na ku*ac mi gre k mi folk govori, da se mi itaq nc ne vid in da sm kao bla prej presuha... res mi gre, kako je mozn da se 8 kil ne vid?? moroni! in pol se ta vrocina in kondicija in vse te moje ozke majcke in hlacke k so ratale preozke. :x

Telovadbo pa razen sexa in plesa na rave-ih absolutno sovrazim! Sm pa ke se se spravm na sobni - tek na smuceh... but that's it! Razmisljam, da bi zacela na fittnes hodit, oz. da bi si najela osebnega trenerja za ksn mesc, ma kdo izkusnje s tem? Radiatorcki na trebuscku here i come?hmm do i? :?:

Kako se motivirat/spodbudit?

#7 dandy

dandy

biskvitek

• Člani
  • 42 prispevkov

Objavljeno 27 junij 2006 - 18:31

V četrtek ma da greš v fitnes. Bom preverila, če si res šla ;) . No, pol bo pa že samo od sebe steklo... ti zleze pod kožo.

Drugač sem pa jaz slišala, da je limona najboljša stvar na tem svetu, kao naravni oksidant, pa to. Tko, da je zelo priporočljivo eno limonco stisnt in z vodo namešat, pa spit po kosilu. :idea:
Smrt fašizmu! Sloboda narodu!

#8 urosss

urosss

zasvojen'c

• Člani
  • 553 prispevkov

Objavljeno 27 junij 2006 - 18:32

:? :idea:
seksaj...bridget jones je uspelo, moje sestri zgleda da uspeva...
sex sex sex
It's better to regret something you did, than to regret something you didn't do..

#9 pishka

pishka

piščan'c

• Člani
  • 196 prispevkov

Objavljeno 28 junij 2006 - 14:40

Ja lej z lepa ti nau nč pomagal, boš mogla neki narest za to. Osebni trenerji so izjemno dragi, okej razn če maš velik keša. Če nimaš motivacije pol začni hodit na aerobiko. Jst sm isto dost lena za te scene, sama doma nam naredla nič, ker vedno neki najdem, pol sm pa začela hodit na aerobiko in fitnes, mal s kolesom naokrog, kak sprehod na tešč ipd. Pa je šlo, sam vem da če bi sama doma delala bi bla sam še bolj zavaljena.. Sam fitnes ti odsvetujem ker kak mesec bo že šlo, pol se pa naveličaš slej ko prej. Začni počas 3 x na tedn.. Mislim ne vem kaj naj ti rečm..Lahk se držiš diete, boš shujšala sam oblika tvoje postave bo še vedno ista, ker nimaš zdefiniranega telesa.. To je čist tvoja odločitev. Ti pa povem da zame je blo najhujš- hujš kot se spravit telovadit- spremenit prehrano. K je tok enga ubadanja s kalorijami, pa z beljakovinami in vsem tem sranjem. Sej sama se lih ne držim čist vsega (sej veste laži govorit kt pa narest) sam sm pa kr dost skenslala redilnih stvari, že to je dost da zvečer ne jem ogljikovih hidrtov kar je zame izjemno težko, ker mam rada same takšne stvari kjer je največ le teh.. Z beljakovinami mam hude probleme ker ne maram mesa, mislim okej sm pa tja kak chicken, sam ne pa vsak dan.. ne vem tvoje odločitve so jst sm ti sam hotla pomagat..

#10 telma

telma

gay friendly

• Člani
  • 3 prispevkov

Objavljeno 28 junij 2006 - 21:22

EDINI RECEPT MAJN JESTI VERJAMITE SEM POISKUSILA

#11 [LiNa]

[LiNa]

piščan'c

• Člani
  • 83 prispevkov

Objavljeno 28 junij 2006 - 22:03

EDINI RECEPT MAJN JESTI VERJAMITE SEM POISKUSILA

Ni finte v tem.. Ti lahko ješ za 4 ljudi, vendar se ti ne bo nič poznalo. Eni pa lahko pojejo eno malo porcijo in če ne bodo šli "migat" se jim bo poznalo.
Moj stric ima malo prekomerno težo. Na netu je najdu dieto, ki je dolga 90 dni. Ješ normalno, vendar ločuješ vrste hrane. Shujšu je v 1 mescu za 15kg.
Drugače pa ob takšni hrani še kakšna telovadba.. Če že ne bije srce za šport pa kakšen daljši sprehod s punco/fantom..
Pa veliko uspešnosti.. ;)
Hakuna matata!

#12 kekc

kekc

biskvitek

• Člani
  • 46 prispevkov

Objavljeno 28 junij 2006 - 22:52

recept od mojga soigralca:
ješ 5krat na dan in to zelo majhne količine, lih tok, da si nekaj zaužil/a.

No jst se s tem nism ubadal, pač pa sm v 1 mescu shujšal za 15kg in to zaradi zastrupitve v Srbiji :?
(po eni strani je je to dobro po eni pa ne...)

#13 Gost_Prišla mimo_*

Gost_Prišla mimo_*
  • Gostje

Objavljeno 30 junij 2006 - 17:14

Če se ne želiš pretirano mučiti s kombinacijo prehrane, želiš pa nekaj narediti, ti svetujem obisk strani www.fitinsit.si - moja mama je rabila 10 mesecev za 23 kg, skoraj brez gibanja (seveda pa je popila veliko vode in jedla uravnoteženo in seveda nizkokalorično), ti pa priporočam, da se vsedeš in se pogovoriš sama s sabo, ker brez nič ni nič. Tvoje telo bo izgledalo primerno tistemu, kar boš vanj vložila. Če ni tako pomembno se pač ne ukvarjaš s tem, samo je edino sredstvo v katerem se boš premikala celo svoje življenje.
Jaz imam s funkcionalno prehrano 3 letne izkušnje in se mi zdi najboljša stvar, ker ne rabim nič kuhat in lahko tisti čas kaj drugega počnem :)

#14 Immortal

Immortal

veteran

• Člani
  • 1 858 prispevkov

Objavljeno 30 junij 2006 - 20:06

Jaz imam s funkcionalno prehrano 3 letne izkušnje in se mi zdi najboljša stvar, ker ne rabim nič kuhat in lahko tisti čas kaj drugega počnem :)

:?: Torej svetuješ samo nekuhano hrano? Nisem šla namreč klikat na tisto stran. Proč s kuhinjskim loncem in podobno?

w4mpIrk4, meni se zdiš po slikicah, ki si jih objavila, čist preveč suha :o In, če si dala par kilc gor, še nisi debela. ;) Kako pa se na splošno počutiš v svoji koži? Predpostavimo, da ne veš, koliko kil imaš.
A hug is the shortest distance between Friends.

#15 inxs

inxs

redni gost

• Člani
  • 325 prispevkov

Objavljeno 30 junij 2006 - 21:36

Kar se tiče samega hujšanja je pri meni delovala 90 dnevna ločitvena dieta. Najde se jo tudi na internetu. Sama dieta ni zahtevna, še posebej če ima človek rad zelenjavo in sadje. Sicer pa se jo da pravtako prilagoditi, da je za vsakogar (govorim iz izkušenj). Če se te diete človek drži, ni hudič, da bo shujšal. Pri meni je šlo dol 15 kil v teh treh mesecih. Dober del te diete je pa tudi to, da z njo spremeniš način prehranjevanja in zato tudi kasneje ni kakšna velika umetnost držati težo. Pa še to, dieta dovoljuje zaužitev vseh vrst hrane, tudi tortic in sladkarij, vendar vse o mejah normale.
Se pravi hujšanje je lahko tudi zdravo in brez stresa... seveda, potem se je pa treba spravit še na bicikl in telo še malce izoblikovati... ta stopnja preobrazbe pa je še v poteku, informacije sledijo v prihodnje... ;)

Everything happens to everybody sooner or later if there is enough time.

#16 harmonia

harmonia

gay friendly

• Člani
  • 2 prispevkov

Objavljeno 02 julij 2006 - 17:29

Se strinjam s tem, kar so ti svetovali ostali, bi pa dodala, da je poleg vsega tega pomemben tudi spanec. Dolg in kvaliteten spanec, seveda v urah namenjenim spanju, to je nekje od 22.30 do najkasneje 7.00, ti bo dal veliko volje in energije. Psihično boš bolj pripravljena. Pa res ni priporočljivo jesti 5 ur pred spanjem, potem se namreč izloča manj rastnega hormona, ki je odgovoren za regeneracijo kože in drugih tkiv. To, da ne ješ pred spanjem, npr. koži desetkrat bolj pomaga kot katera koli krema ali antioksidant. Krepi se tudi imunski sistem, da lažje zdržiš vse te spremembe načina življenja ter pri njih vztrajaš.

#17 bolha20

bolha20

gay friendly

• Člani
  • 23 prispevkov

Objavljeno 02 julij 2006 - 20:16

to, da 5 ur (halo 5 ur ) pred spanjem ne smeš jest je čista glupost. Lahko ješ tud 1 al pa 2 uri pred spanjem, važen je predvsem izbor hrane. čim manj maščob in cukra, proti večeru zmajšuješ količino ogljikovih hidratov (kruh, testenine, sadje) in si delaš obroke, ki so večinoma iz beljakovin ( skuta, navadni jogurt, tuna, piščančja prsa al pa kšni dodatki h prehrani) in zelenjave. važn je tud,da se čez dan vsaj mal namigaš, da povišaš mal srčni utrip in da ne pozabiš na vodo. 2-4 litre. to je to za čist ql postavco, za kej več pa kšn fitnes mogoče

#18 zdrauc

zdrauc

nov na sceni

• Člani
  • 231 prispevkov

Objavljeno 02 julij 2006 - 21:01

Nobene druge rešitve ni, kot da ne ješ oz. prav malo in da se giblješ. Najboljše je tak ukrep sprejeti v dogovoru z nekom. Da sta eden drugemu nadzornik, rabelj in birič. Jaz to že počnem skupaj z bivšo sodelavko. Največ je navadne vode, nato hoja v hrib, sestop, spet voda, telovadba, tek, voda, pogovor o raznih skrbeh, hoja, voda, nato po dveh dneh porcija odojka, nato tri dni nič, hoja, voda, kolo, kontrola, nadzor, voda, kontrola, hrib, jagode, kozarec soka, hrib, kolo, spanec, hrib... zdaj sva pa takoooooo zelo lepa.... pa spet voda, tek, kolo... in še lepša bova... :D voda, voda, mrzla voda, tek, hribi, dvodnevna tura, porcija piščanca, voda, kilogram solate, voda, tek, kolo, kontrola, spet kontrola, ogledalo, mir.... lepota, snubci, voda, spet kolo in voda, ahhh...mangrt, voda, krn, spet kolo in malo pivo, krajša slovesnost, pivo, daljša slovesnot, solze, zaključek.

#19 w4mp|rk4

w4mp|rk4

redni gost

• Člani
  • 353 prispevkov

Objavljeno 03 julij 2006 - 18:29

w4mpIrk4, meni se zdiš po slikicah, ki si jih objavila, čist preveč suha :o In, če si dala par kilc gor, še nisi debela. ;) Kako pa se na splošno počutiš v svoji koži? Predpostavimo, da ne veš, koliko kil imaš.

Sej vsa poanta je v pocutju, in v tem, da se ne pocutim dobro oz. se pocutim grozno,(zal) nisem ena tistih k jih ne moti, da imajo gor ozko majcko in da ob strani neki strli vn,kar me pri drugih sploh ne moti... zarad tega nism niti v kopalke sla se letos, pa res oboozujem plavanje! Sej vem luzrsko, mogoce celo malce otrocje samo tko se pocutm. Pa ne neki zarad drugih ljudi - k mi vecina govori da sm lih ql ampak zarad sebe, nisem sproscena, samozavest mi je padla... vem pa da bom zadovoljna k bom res ful suha, pac to mi je vsec...ne morem iz tega :?:
Da kondicije pri edinem mojem sportu (sexu) ne omenjam grrr!

Sej ubistvu vsak dan prehodm ene 5 km... zjutri k grem delat al pa v solo 3 pa pol k grem dam k grem mal okol ene 5... to je ze neki ane?

Sej ce najames trenerja sam za en mesec to ne more bit ful bajno drago? ali pac? ma kdo zkusnje s tem?

#20 sean

sean

piščan'c

• Člani
  • 150 prispevkov

Objavljeno 04 julij 2006 - 15:05

A veš iz kod prihaja sreča? Iz samega izgleda tvojega telesa zagotovo ne, in če boš res potem tako bolj srečna in zadovoljna, potem se bo moralo spremeniti nekaj drugega.

#21 w4mp|rk4

w4mp|rk4

redni gost

• Člani
  • 353 prispevkov

Objavljeno 04 julij 2006 - 18:09

A veš iz kod prihaja sreča? Iz samega izgleda tvojega telesa zagotovo ne, in če boš res potem tako bolj srečna in zadovoljna, potem se bo moralo spremeniti nekaj drugega.

Fizicno sigurno vpliva na psih in obratno... in pa vem ob cem se pocutim bolje in kaj me razveseli... in fiz izgled je definitivno ena izmed stvari, ki se mi zdijo pomembne... pa naj bom slisati plehko... jaz vsaj priznam to.

Lp,Nina

#22 Gost_lol_*

Gost_lol_*
  • Gostje

Objavljeno 15 julij 2006 - 09:15

mene zanima kako bi lahko izgubil trebuh. Imam srednje velik trebuh. Od spodaj se cutijo trebušne mišice ampak kako bi izgubil trebuh da bo telo lepo oblikovano. Kakšna bi morala biti prehrana inp.MI LAHKO KDO POMAGA :shock: :?

#23 LesboqueeN

LesboqueeN

piščan'c

• Člani
  • 170 prispevkov

Objavljeno 20 julij 2008 - 14:31

jaz lahko povem, da sem že kar nekajkrat hujšala...tudi trenutno hujšam...oz.če bi se temu lahko tako reklo..pazim kaj jem in ne mešam hrane...npr.krompirja ter mesa in tako, ker to najbolj redi....je pa tudi to res, da moraš znati potem te kilograme obdržat in ne navalit na hrano :mrgreen: :D
Rada spoznavam nove ljudi, rada sklepam nova prijateljstva.

Življenje je risanje brez radiranja.

#24 LesboqueeN

LesboqueeN

piščan'c

• Člani
  • 170 prispevkov

Objavljeno 24 september 2008 - 09:52

Hja, pa smo se spet začeli malo nazaj držat in začeli hujšat - beri ločeno jest, ker smo kilogramčke malo nazaj dobili :pst: Tega si pa ne smem privoščit, ker bi tako zastonj osem mesecev bremzala.
Rada spoznavam nove ljudi, rada sklepam nova prijateljstva.

Življenje je risanje brez radiranja.

#25 etty

etty

zasvojen'c

• Člani
  • 446 prispevkov

Objavljeno 24 september 2008 - 10:32

Poznam neko deklino z naše šole, ki je bila še za novoletno prireditev na šoli kar malce okrogla. Ni imela ravno dovolj kilogramov ali pa malce čez. Imela jih je kar nekaj čez. In če bi jo kdo videl takrat in danes, je pomojem ne bi prepoznal. Punca je shujšala kar za nekaj kilogramov, danes je suha (skoraj malce preveč), videz je popolnoma spremenjen, izgleda bolj samozavestna in zadovoljna sama s seboj. No ja, sicer je ne poznam osebno, vendar jo je sošolka vprašala, kako je shujšala. Ona pa je rekla, da veliko telovadiš, ješ pa popolnoma normalno. Seveda ti ni treba ostati na cheesburgerjih iz Meka, ker potem najbrž ne bo velikega učinka. Baje, da veliko teče in telovadi, rezultati pa so takšni, kot so.
Res je, da 90 dnevna ločevalna dieta deluje. Sestra jo je uporabila in je shujšala za kakih 15 kilogramov. Vendar je po nekaj tednih vse pridobila nazaj, ker je z dieto prekinila in se prehranjevala tako, kot se je običajno prej.
Je pa malce nezdravo, če ne ješ ničesar, piješ samo vodo in neprestano telovadiš, ker si potem čisto brez energije in lahko po nekaj dneh padeš skup.
Samo odpreti moraš oči, si urediti podstrešje in od sebe zahtevati, da poskrbiš zase. Potem pa rabiš samo še veliko volje.

Prispevek uredil/a: etty, 24 september 2008 - 10:32.

"The human heart feels things the eyes cannot see, and knows what the mind cannot understand."

Robert Vallett

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov