Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Nov družinski zakonik

2339 odgovorov v tej temi

#26 ComfortablyNumb

ComfortablyNumb

nov na sceni

• Člani
  • 221 prispevkov

Objavljeno 05 julij 2006 - 09:51

Glory, moj post je letel predvsem na izjavo da smo imeli ''sredinsko'' vlado prej. In taka izjava me spravi na obrate :pepper: 8)
Glede Janše se čist strinjam...njegov gobček naj bo lepo zaprt in naj kaj pametnega naredi pa bo. Upam si trditi da vse tisto zgražanje ki je nastopilo iz strani nekaterih (tudi tule) ob njegovi zmagi, ni bilo čisto na mestu, niti upravičeno. Vsekakor pa ni kr takoj začel pogroma po GLBT kot so nekateri ''prerokovali''!

Ampak osebno me malce motijo razmišljanja oz raje rečem romantično verovanje, da je pa LDS oh in sploh za GLBT populacijo, v realnosti pa je predvsem izjemno pretanjena, zvita in oportunistična frakcija ki se v RL požvižga na vse tisto kar ji ne prinese političnih pik.

Poznam osebno vsaj 20 LDSovcev, tudi nekaj vodilnih...in takole v odkriti debati pokažejo direkten prezir do GLBT folka (oz ''pedrov'' kot je največkrat slišati...vse to seveda za šankom, po drugem pivu...daleč od kamer in novinarjev)

Glorcy...nagradno vprašanje zate: Samo en del javnosti še obstaja ki ga še bolj sovražijo, uganeš kateri? 8) 8) 8) Seveda pa obstajajo izjeme....
11 božja zapoved...ljubite se med seboj, kakor sem vas jaz ljubil. Jezus

#27 piki

piki

biskvitek

• Člani
  • 40 prispevkov

Objavljeno 05 julij 2006 - 12:37

Poznam osebno vsaj 20 LDSovcev, tudi nekaj vodilnih...in takole v odkriti debati pokažejo direkten prezir do GLBT folka (oz ''pedrov'' kot je največkrat slišati...vse to seveda za šankom, po drugem pivu...daleč od kamer in novinarjev)

sem tudi sam že doživel, da LDSovci sploh niso tako liberalni in pro-homo... sicer pa niso večno bili v koaliciji z SLS pa tudi niso nič naredili. Stalno so se ven metal glede tega, ampak samo pred volitvami...and then? nothing. res pa je nekaj, pomagali pa so, da se je o tej temi vsaj govorilo, ker če bi bili zdajšnji 12 let na oblasti, bi bili že vsi prisilno registrirani :):):)
Never argue with an idiot, he may drag you to his level and beat you with experience

#28 Demetrius

Demetrius

redni gost

• Člani
  • 346 prispevkov

Objavljeno 05 julij 2006 - 20:20

Jaz nisem avto in raje nimam nič, kot pa, da imam registracijo in s to registraicjo dobim par pravic, ki niso bistvene + poleg stvari, kjer se vse to registrira. Pffff.

Mogoče pa nimava enakih vrednot; meni osebno se zdi bolj koristno to, da me nekje npr. ne zavrnejo, ampak sem upravičen do obiskovanja partnerja in obveščanja o njegovi bolezni, kot pa, da se enourna slovesnost imenuje poroka namesto registracija in da se odvije v kičasti dvorani, namesto v prazni.

Dejstvo je, da vaša politična opcija v dvanajstih letih ni naredila ničesar, ampak je zakon sprejela konzervativna vlada, lolizem je pa, da imate kljub zgoraj napisanemu glede glbt področja še vedno polno zaupanje v govorance liberalcev. Ste pa tudi tipični pesimisti, za katere je kozarec napol prazen, ker stokate in jokate samo o tem česa zakon nima in kaj mu manjka. Slika objavljena

Pomembno je, da je bil zakon sprejet, potrjen, in da velja, ker je bil s tem ustvarjen višji in trden pravni temelj za nadaljnjo emancipacijo! 8)

#29 ana

ana

zasvojen'c

• Člani
  • 588 prispevkov

Objavljeno 05 julij 2006 - 21:08

:roll: morda bo komu kdaj jasno, da ni važno, kdo je na oblasti, temveč to, kakšne so okooliščine
...in vse te lude krasne črke, ki delajo kar same pisemček zate in naju nadlegujejo, zlasti črka f je poredna žival, fej jo bodi. Tudi ti ljuba nedefinirana črkica (tvoje ime) se fajn imej.

#30 rainbow79

rainbow79

nov na sceni

• Člani
  • 243 prispevkov

Objavljeno 06 julij 2006 - 00:45

No, vidim, da se spet hudujete. Naj razjasnim svojo izjavo, da ne boste kot ves folk po večini slovenskih forumov. Začnite še s tisto o rdečkarjih, udbi in ne vem kom, pa smo tam.

Kot prvo, mene malo briga kdo je na oblasti, ker so vsi barabe, ki gledajo samo na svoj mandat. Govorim kot državljanka, ki na svoji koži občuti konkretno razliko, in zdaj jo, definitivno bolj kot prej.
Demitrius, tudi prej smo bili lahko obveščeni o bolezni pratnerja, le formular si moral izpolniti, kot ga moraš sedaj. In zakon o dedovanju. Ne deduješ čisto nič po partnerju, ker gre vse po splošnem zakonu o dedovanju in ti mu nisi svojec, zakar si oplel. Ergo... ne pridobiš ničesar drugega kot zelo direktno diskriminacijo, za katero pa ne moreš trditi, da je dobra.
Konkreten efekt je bil letos po prajdu, kateri se je nakazoval že lani. Pa recite še, da ima folk dober vzgled v tej (desni) vladi. Če raje še mašo prenašajo, kot pa tekmo državne reprezentance.

Pa lep pozdrav!

#31 piki

piki

biskvitek

• Člani
  • 40 prispevkov

Objavljeno 06 julij 2006 - 13:25

Dejstvo je, da vaša politična opcija v dvanajstih letih ni naredila ničesar, ampak je zakon sprejela konzervativna vlada, lolizem je pa, da imate kljub zgoraj napisanemu glede glbt področja še vedno polno zaupanje v govorance liberalcev. Ste pa tudi tipični pesimisti, za katere je kozarec napol prazen, ker stokate in jokate samo o tem česa zakon nima in kaj mu manjka.
Pomembno je, da je bil zakon sprejet, potrjen, in da velja, ker je bil s tem ustvarjen višji in trden pravni temelj za nadaljnjo emancipacijo! 8)

Desna vlada je zakon sprejela zaradi pritiska iz EU, ne pa zaradi tega, ker bi tako ljubila geje in lezbijke!
Imaš pa prav, da je važno da je zakon sprejet in bo podlaga za nadaljno diskusijo!

[Neprimeren del besedila zbrisala.
ženska]

Never argue with an idiot, he may drag you to his level and beat you with experience

#32 Darth

Darth

biskvitek

• Člani
  • 38 prispevkov

Objavljeno 09 julij 2006 - 21:30

Ja tile naši politiki si ne zaslužijo tega imena so samo izkoriščevalci države in državljanov
Časti, ki si jih pripenjajo jim ne pripadajo. Pravi državniki gledajo na to, da ustvarjajo pogoje za sožitje vseh državljanov in njihovo blaginjo...pravičen vladar je skrben oče svojim državljanom..jih vzgaja..varuje in brani...tudi mi smo državljani in zakaj pa pred vsakimi volitvami naredijo pogrom enkrat proti ciganom enkrat proti gejem...priznati si moramo da je večina javnosti ekstremno homofobne...kar ozrite se malo naokoli...kaj nam potem zakon pomaga proti diskriminaciji, če smo v zavesti ljudi še vedno bolj slabi kot večina najhujših zločincev (Hitler etc)... :cry:
zato smo krivi tui sami, nekateri izmed nas pa malo bolj...

Rešitev tega problema tako ni nek zakon, saj veste zakone se postavlja zato, da se jih krši.. :evil:

Mnogo pomembneje je da se ustvari pravo mnenje..in politiki so poklicani, da gradijo mostove med ljudmi.....prepričan sem, da se resnične ljubezni ne sme odreči nobenemu človeku...torej, če bomo javnosti dokazali, da se imamo resnično radi, da smo pač našli svojo manjkajočo polovico, brez katere si ne predstavljamo več življenja, med istim spolom...šele potem si bomo izborili svoj prostor pod soncem....(še malo ciničnega komentarja...kaj rabimo sklepat neke veze, če bo to samo do nalsednjega tedna, ko si bomo premislili in vložili razvezo?? :?
Tudi Cerkvi bi lahko kaj očitali...samo oni se vedno držijo istega mnenja, ga ne spreminjajo..tako pri teh vsaj vemo kje smo...vendar pa mislim, da bi vseeno lahko pripomogli k strpnosti...morda pa nas bo B16 lepo presenetil s kakšnim konstruktivnim pristopom...(upanje umre zadnje)

Pri tem pa ne mislim popolne enakosti, ker enačiti neenake se mi zdi pa neumnost...ker s tem bi ustvarili samo nove napetosti...drugačnost vedno zahteva svojo ceno...in pač nekaj bo treba žrtvovati...

[Res me zanima, kaj pomenijo vse te pike v tvojem prispevku? :?:
Prosim, preberi si Pravila za sodelovanje na forumu, še posebej 9. točko.
ženska]

Največja ukana zla je ta, da nas je sposobno prepričati, da ne obstaja!

#33 piki

piki

biskvitek

• Člani
  • 40 prispevkov

Objavljeno 12 julij 2006 - 13:18

jaz je ne mislim naslednji teden razvezat! pa tudi če bi jo hotel, bi to bila moja stvar in moja pravica in stanje oz. okoliščine zaradi katerih gresta dva ČLOVEKA narazen. Država, cerkev in druge institucije se pojem sploh ne bi smele vmešavati. Država ima nalogo, da zagotovi zakonske okvire, ki pa so v bistvu produkt razpoloženja v družbi. In za to razpoloženje mora poskrbeti država. Cerkev, vsaj RKC me ne zanima, ker nisem njen član, vendar pa v tistem momentu, ko pljuva in dela vzdušje v družbi posega tudi na moje področje. Torej, država mora kot si napisal poskrbeti za slogo med ljudmi in ima ta orodja tudi na voljo. res tudi organizacije pomagajo na tem področju, vendar vseeno menim, da je čas organizacij mimo, ker je EU smernice že zdavnaj sprejela in mora država to zagotoviti na nivoju državlja- država in ne LGBT organizacija-država.

#34 ComfortablyNumb

ComfortablyNumb

nov na sceni

• Člani
  • 221 prispevkov

Objavljeno 12 julij 2006 - 18:45

Glorchy, bodi zlat in odgovori na moje nagradno vprašanje..... :pepper:
11 božja zapoved...ljubite se med seboj, kakor sem vas jaz ljubil. Jezus

#35 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 187 prispevkov

Objavljeno 14 julij 2006 - 08:40

Glorcy...nagradno vprašanje zate: Samo en del javnosti še obstaja ki ga še bolj sovražijo, uganeš kateri? 8) 8) 8) Seveda pa obstajajo izjeme....

Se opravičujem za pozen odziv. :oops:
Ne znam odgovoriti na nagradno vprašanje. ;) Pomagaš :?

Lep pozdrav, Glorchy
Medicina je socialna znanost in politika ni nič drugega, kot medicina velikih razsežnosti. [R. Virchow]
De duobus malis semper minus eligendum est.

#36 AnaKonda

AnaKonda

biskvitek

• Člani
  • 41 prispevkov

Objavljeno 18 julij 2006 - 19:29

No, ce bi morda le kdo rad registriral svojo partnersko skupnost, je mogoce dobro vedeti, da lahko to stori po 23.7.2006. Na upravni enoti pa je treba svojo namero prijaviti 30 dni prej.

Jaz to definitivno ne bom. Pa ne zaradi tega, ker bi bil zakon diskriminatoren (kar se seveda takoj strinjam, da je), ampak enostavno zato, ker se se nisem pripravljena outirati pred vesoljnim svetom. Ce bi bila outirana na veliko, bi pa resno premislila o tej moznosti. Saj bi navsezadnje pridobila (pridobili) vec pravic kot jih imam sedaj (beri: zero).

Ce slucajno koga zanima vec o ZRIPSu:

Partnerja imata na podlagi registracije skupnosti naslednje pravice in obveznosti:

1. pravico do preživljanja in preživnine,

2. pravico do pridobivanja skupnega premoženja in urejanja premoženjskih razmerij v okviru skupnosti,

3. pravico do stanovanjskega varstva,

4. pravico do dedovanja na deležu skupnega premoženja po umrlem partnerju,

5. pravico do pridobivanja informacij o zdravstvenem stanju obolelega partnerja ter do obiskov v zdravstvenih ustanovah.

Diskriminacija gor ali dol, navsezadnje nekaj le ureja.

#37 Jigaboo

Jigaboo

redni gost

• Člani
  • 370 prispevkov

Objavljeno 26 julij 2006 - 14:49

No, jaz sem si ZRIPS bolj natančno šele zdaj prebral. Moj prvi vtis? Zdelo se mi je, da berem ZZZDR. To najbrž veliko pove. Mislim, da zakon kljub vsemu ni tako slab, kot bi ga hoteli nekateri prikazati in da pomeni velik napredek pri priznavanju istospolnih skupnosti. Najbrž pa bi se našlo kaj, kar bi lahko bilo boljše urejeno, ampak to bo pokazal čas in za spremembe nikoli ni prepozno. ;)
Ko ni pomembno kdo si in od kod prihajaš, je svet lep.

#38 d-mashina

d-mashina

redni gost

• Člani
  • 357 prispevkov

Objavljeno 26 julij 2006 - 23:38

Bom kar tukaj odgovoril excoricistu, ki je odprl temo Zakon o zakonski zvezi in družinskih razmerjih...
1. Zakon o zakonski zvezi in družinskih razmerjih ni isto kot Zakon o registraciji istospolnih partnerskih skupnosti. Zakon je že zelo star in je z zgolj majhnimi popravki enak več kot 20 let. So si pa GLBT aktivisti nekdaj tudi prizadevali, da bi istospolne partnerske skupnosti dobile svoje mesto v tem zakonu (integracija par excellence) in "naš" zakon sploh ne bi bil potreben.
2. Z nobenim od teh zakonov se ne bi hvalil. Zakon, ki ne služi prav ničemer je slab zakon. ZZZDR je zastarel, ta drug pa nezadosten, da ne rečem podcenjujoč. Zaradi tega je malokdo v GLBT skupnosti tej vladi hvaležen za ta zakon. Raje sem brez zakona kot pa da se registriram pod takimi pogoji.
Ego has landed here.

#39 just_me79

just_me79

redni gost

• Člani
  • 300 prispevkov

Objavljeno 28 julij 2006 - 13:25

A kdo ve, se je kdo ze registriral?

#40 AnaKonda

AnaKonda

biskvitek

• Člani
  • 41 prispevkov

Objavljeno 28 julij 2006 - 16:06

A kdo ve, se je kdo ze registriral?

Gotovo nihce. Pred registracijo se moras pri UE prijaviti min. 30 dni prej. Torej se bo najhitreje dalo registrirati sele po 23. avgustu.

#41 kvajedej

kvajedej

gay friendly

• Člani
  • 18 prispevkov

Objavljeno 06 avgust 2006 - 19:58

Zakon vsebinsko nima nic taksnega, da bi me preprical. Je pa vseeno zametek necesa kar bo zraslo nekoc v nekaj boljsega.Ne jezim se na to oblast, jurks so bili prejsnji oblastniki saj v 10 letih niso mogli sprejeti zakona, ki je bil vsebinsko v veliko boljsi startni poziciji!

:cry: R.
Dites-moi pourquoi je l'aime

#42 jurist

jurist

piščan'c

• Člani
  • 165 prispevkov

Objavljeno 07 avgust 2006 - 11:47

Dejstvo je, da sta oba zakona slaba, je pa res, da se zdaj še kar nekaj časa napoveduje nov DZ, torej Družinski zakonik in veliko od reform je že v veljavi...
Hotu sem samo poudarit, da je po moje ključno vprašanje predvsem pri ZRIPS-u zakaj niso pri pisanju upoštevali Resolucije EU, ki zahteva za države članice EU sklenitev zakonske zveze med istospolnimi partnerji ALI pa drugo enakovredno skupnost, kar pa naša registracija de facto vsekakor ni.

#43 AnaKonda

AnaKonda

biskvitek

• Člani
  • 41 prispevkov

Objavljeno 07 avgust 2006 - 12:16

Resolucije EU, ki zahteva za države članice EU sklenitev zakonske zveze med istospolnimi partnerji .

Katera resolucija je to? Ali imas morda link ali vsaj tocen naslov?

#44 FastFwd

FastFwd

piščan'c

• Člani
  • 77 prispevkov

Objavljeno 08 avgust 2006 - 03:19

Men se zdi to k da bi se zajeb*** iz nas... ej lubi dej greva se registrirat :?:
Why are we going so fast? D000h ...It's FastForward

#45 kris20

kris20

piščan'c

• Člani
  • 121 prispevkov

Objavljeno 08 avgust 2006 - 09:21

Danes je prav ljubek članek na to temo v Večeru, KLIK.
Moj komentar - le tako naprej :mrgreen: .
Zrcalo namreč prikazuje tisto, kar je bilo, tisto, kar je, in tisto, kar bi utegnilo biti. Bi želel pogledati? (J.R.R.Tolkien)

#46 Immortal

Immortal

veteran

• Člani
  • 1 858 prispevkov

Objavljeno 08 avgust 2006 - 16:01

Razmišljam ... če bi s partnerko imeli otroka, bi dobro premislila, pa bi se morda vseeno šla registrirati - da dobim vsaj tisto pičlo dobrin - bolje kot nič. Sploh, če s čim drugim ne bi dosegla želenega (recimo, če niti z notarjevim podpisom ne bi daleč prišla).

"Poročiti" bi se hotela slavnostno, pa magari bi se skregala z lj.občino (ali pa bi šla v Koper, absurd absurdov, ampak rinit je treba), prijatelji, sorodniki (tisti, ki bi želeli priti), rože, prstani, govor, obljuba, fotografi ... vse. Če pa ne bi šlo tako, pa v časopis ali rinit v županjo (hm, župana?) ... Tako bi si želel en moj lik, drug bo pa najbrž tu, kjer je, vil roke nad diskriminatornim zakonom, hodil po drugi poti, ne izpostavljal svoje (bodoče) družine ... ah
A hug is the shortest distance between Friends.

#47 PiKcPoKc

PiKcPoKc

redni gost

• Člani
  • 359 prispevkov

Objavljeno 09 avgust 2006 - 15:08

Morm se sedaj malo razpisat glede vsega kar se zadnje čase govori po medijih in nasploh zadeva GLBT sceno. Moje mnenje:

- Poroka?! what a f***, preveč dnarja zanjo, pa še več za kontra postopek čez nekaj let. Glede gay porok nimam dobrega mnenja. A res more na papirju pisat s kom si vezan?! :?:

- Parada "ponosa"! - Sorry ampak Maškarada! Je potrebno to da si gay obesiti na veliki zvon in se norčevati po mestu?!? Se mi zdi da takšne parade povečujejo nestrpnost do homoseksualne populacije... Aja btw: pust je tm nek konc februarja.

- posvojitev otroka! Ma kaj ste nori! Dva modela, bosta vzgajala otroka??! Verjem, da bo otrok zavidal svojim kolegom, da imajo mamo. Da o raznih žaljivkah, ki jih bo moral tako ali drugače trpet celo življenje zaradi staršev ne govorimo. Lažje je v primeru lezbijk, pa vendar bo otrok potreboval očeta, ki ga oprostite ne more nadomestit nobena ženska. Tako da po moje posvojitev ODPADE!

[Lepo bi bilo, če bi drugo in tretjo alinejo tvojega prispevka zapisal v odgovarjajoči temi, ne tu. Temu se reče off-topic.
ženska]

#48 AnaKonda

AnaKonda

biskvitek

• Člani
  • 41 prispevkov

Objavljeno 09 avgust 2006 - 19:42

PiKcPoKc:

glede prve alineje: ja, noro pomembno je, da lahko registriras svojo zvezo. Zakaj? Zato, ker jo lahko heteroseksualni pari in temu se rece enakost in tovrstna enakost povecuje toleranco do homoseksualnih parov (beri svojo drugo alinejo: saj to si ocitno zelis, ne?).

Poudarek je na lahko. Ni pa nujno in ti je ne rabis. Nikoli. Registracijo/poroko lahko osebno preziras z vsem srcem.

ostali alineji: joj, o tem je bilo ze toliko napisanega, ampak ob tvojem pisanju me je spreletel srh.

#49 sladostrastna

sladostrastna

piščan'c

• Člani
  • 113 prispevkov

Objavljeno 09 avgust 2006 - 19:53

Ne, tako kot je, NE. Ker verjamem, da ta registracija ne prinese drugega kot roza trikotnik na rokav.

Pod drugimin pogoji, z veseljem. Sicer ne verjamem, da lahko nek uraden dokument, podkrepi mojo zavezanost moji družici, niti me ne zaveže k temu, da ob njej ostanem...vse to mi velevajo moja čustva. Ker pa si želim, da bi bila nekoč, danes za naju samoumevna dejstva tudi pred zakonom veljavna.

Ah, I HAVE A DREAM!...v 60-ih so se Afroameričani, ki se jim je takrat reklo črnci in zamorci, borili tudi zato, da so se vozili na istih busih in sedežih kot belci...no, sedaj se MI borimo, da ne bi bili drugorazredni državljani. NE podpiram diskriminacije!
It is said that women dress for other women, and out of a spirit of competition. This is true. But if there were no longer any men, women would no longer dress at all. Gabrielle Coco Chanel

#50 sara

sara

nov na sceni

• Člani
  • 248 prispevkov

Objavljeno 09 avgust 2006 - 21:32

Veš kaj PiKcPoKc, o tem ali spoštujem tvoje mnenje ali ne, je sicer moja stvar, ki jo trenutno raje zadržim zase, vseeno pa bi ga lahko izrazil na malo manj napadalen način, se ti ne zdi?

Odsrčen pozdrav, Slika objavljena
"Ne bom dala miru, dokler ne bom imela Berlina v Ljubljani." (Mojca Dobnikar)
"Dear mr. president my honest regards for disregarding me ..." (Tracy Chapman)
"If loving you is wrong, I don't wanna be right." (Luther Ingram)

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov