Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Nov družinski zakonik

2339 odgovorov v tej temi

#1 ženska

ženska

Moderatorka

• Moderatorska ekipa
  • 5 523 prispevkov

Objavljeno 09 junij 2006 - 00:38

Iz DIH-a smo dobili prošnjo za anketo v zvezi z registracijo istospolne prtnerske zveze.
Gre seveda za zvezo, ki jo obravnava P R A V I L N I K o registraciji istospolnih partnerskih skupnosti - KLIK

Anketo pripravljajo skupaj z mediji, zato vas vljudno prosimo, da vas čim več na anketna vprašanja odgovori.
Seveda lahko v prispevku tudi na kratko obrazložite zakaj DA, zakaj NE in zakaj NE VEM.

Hvala. ;)

Prispevek uredil/a: ženska, 01 maj 2010 - 14:22.
Posodobila naslov teme.

Zakaj potrebujemo petdeset vrst WC papirja? Včasih smo si riti brisali tudi s časopisnim papirjem, pa smo bili vsi čisti. Danes je pa povsod polno posrancev. (Svetlana Makarovič)

#2 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 175 prispevkov

Objavljeno 14 junij 2006 - 10:23

Višek od viška je tudi to, da se bodo lahko registrirali (tisti, ki bodo pač hoteli imet registracijo) le v posebnih sobicah. Lahko tudi v navadnih sejnih sobah. Samo zastavo bodo notri dali. :roll: Kaj bi Drobniča pre*****. Naj nas v hleve strpa. DOL Z VLADO! :x Še dodaten razlog, da se ne gremo registrirati pod takšnim zakonom. In da se da vse to na Ustavno sodišče RS.

Pozdrav, Glorchy
Medicina je socialna znanost in politika ni nič drugega, kot medicina velikih razsežnosti. [R. Virchow]
De duobus malis semper minus eligendum est.

#3 _lynx_*

_lynx_*

nov na sceni

• Člani
  • 248 prispevkov

Objavljeno 14 junij 2006 - 10:27

Višek od viška je tudi to, da se bodo lahko registrirali (tisti, ki bodo pač hoteli imet registracijo) le v posebnih sobicah. Lahko tudi v navadnih sejnih sobah. Samo zastavo bodo notri dali. :roll:

Ja in veš kakšen odgovor je bil na seji, na to temo?
"Če hočejo večjo svečanost, naj pripeljejo sorodnike". Halo? :roll: :roll:

#4 Xenia

Xenia

nov na sceni

• Člani
  • 281 prispevkov

Objavljeno 17 junij 2006 - 19:49

Zato ne, ker mi je vse skupi patetično.
Not everything that counts can be counted, and not everything that can be counted counts.

#5 provokatorka

provokatorka

Častna članica

• Člani
  • 1 695 prispevkov

Objavljeno 18 junij 2006 - 20:40

Po tem zakonu niti pod razno! :|
Ljubezen je večna, dokler traja.

#6 Alcastar

Alcastar

nov na sceni

• Člani
  • 222 prispevkov

Objavljeno 18 junij 2006 - 20:52

V tem primeru sploh ne, sicer pa tudi drugače registracije, zaveze, poroke niso pri meni dobro zapisane.
Nosce te ipsum.

#7 eLin

eLin

piščan'c

• Člani
  • 150 prispevkov

Objavljeno 23 junij 2006 - 14:38

Ne, v sloveniji nikoli.
Defining the world through regurgitated, updated, retouched, mediocre, mainstream
media information that smacks of sensation!

#8 dečva

dečva

redni gost

• Člani
  • 319 prispevkov

Objavljeno 23 junij 2006 - 16:13

da. ampak šele, ko bodo temeljito spremenili zakon....pod temi pogoji? nikoli!

Nič zanimivega. Move on. 

#9 Bisex

Bisex

piščan'c

• Člani
  • 73 prispevkov

Objavljeno 23 junij 2006 - 16:30

:no: ker je to vse skupaj za :bruh: in :zmesan:
:buu:

#10 guy

guy

piščan'c

• Člani
  • 133 prispevkov

Objavljeno 23 junij 2006 - 16:53

:no: ker je to vse skupaj za :bruh: in :zmesan:

Dejstvo pa je vseeno da bolje kot nič ta zakon vseeno je...mislim da bi mogel biti samo glede "estetike" bolj odprt (pač klasične poroke; flower power, žurka, folka ko dreka...), ne pa da prideš tja in se REGISTRIRAŠ-to najbolj bode!!uaaač :x

p.s.-mislim da se niti krave ne registrirajo :?

amen
Podpis ni potreben.

#11 rainbow79

rainbow79

nov na sceni

• Člani
  • 243 prispevkov

Objavljeno 27 junij 2006 - 02:27

Ne, ker mi ta zakon ne doprinese ničesar drugega kot ponižanja s strani države in vpisa na seznam drugorazrednih državljanov.
Stvar bi se dalo enostavno rešiti... pratnerja bi morala imeti status svojca, potem bi bila to druga pesem.

#12 tomboi

tomboi

biskvitek

• Člani
  • 35 prispevkov

Objavljeno 02 julij 2006 - 23:05

Ne, ker:
- je ta zakon diskriminatorna ''maska'' te vlade, ergo države, da bi ublažila pritisk EU,
- mi po tem zakonu ne pripada status svojca,
- nisem drugorazredna državljanka,
- ...

NE pristajam na nič več kar NI le in zgolj POPOLNA IZENAČITEV istospolno usmirjenih parov s heteroseksualnimi pari!!!!! :x :x :x :x :x :x

#13 ana

ana

zasvojen'c

• Člani
  • 588 prispevkov

Objavljeno 03 julij 2006 - 07:45

kaj se mi je včeri zazadelo...

recimo, da se registrira zelo malo parov, ali pa sploh noben...a bo morda potem argument, ko bo dejansko prišlo do vprašanja o porokah istospolnih partnerjev, da nas je tako malo prijavljenih, da se iz tega lahko sklepa, da si porok ne želimo in jih ne rabimo...in zradi tega ne bo nič....ali pa se bo vse skupi zgodilo pozneje kot bi se lahko?
...in vse te lude krasne črke, ki delajo kar same pisemček zate in naju nadlegujejo, zlasti črka f je poredna žival, fej jo bodi. Tudi ti ljuba nedefinirana črkica (tvoje ime) se fajn imej.

#14 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 175 prispevkov

Objavljeno 03 julij 2006 - 07:55

Ta "argument", ki to sploh ni, bodo uporabili samo tisti, ki so proti LGBT ljudem. To je pa zdajšna vlada (kar se tiče zakonodajne oblasti). Druge to ne bo zanimalo oz., bodo razumeli malo število registriranih.

Lep pozdrav, Glorchy :pepper:
Medicina je socialna znanost in politika ni nič drugega, kot medicina velikih razsežnosti. [R. Virchow]

#15 antZZZ

antZZZ

biskvitek

• Člani
  • 41 prispevkov

Objavljeno 03 julij 2006 - 08:39

Ne, ker nisem avto, da bi se registriral.

#16 Shaman

Shaman

veteran

• Člani
  • 1 714 prispevkov

Objavljeno 03 julij 2006 - 16:32

Mogoče, če mi res prvih 5 let ne bo treba delat tehničnega. :roll:
Vse ljubezni so enako lepe, le da vam nekatere lahko nudijo več užitkov. Slika objavljena

#17 ana

ana

zasvojen'c

• Člani
  • 588 prispevkov

Objavljeno 03 julij 2006 - 21:11

Ta "argument", ki to sploh ni, bodo uporabili samo tisti, ki so proti LGBT ljudem. To je pa zdajšna vlada (kar se tiče zakonodajne oblasti). Druge to ne bo zanimalo oz., bodo razumeli malo število registriranih.

ja menda. saj si med sabo ne bomo oporekali takih stvari. hotela sem reči, da bo mogoče kdo to hitro uporabil kot argument proti porokam. v stilu, če niso dovolj resni/zreli/whatever za registracijo, potem tudi porok ne rabijo. in folki, ki so proti istospolno usmerjenim ljudem, bodo to hitro pograbili...pa ljudje, ki ne znajo malce razmislit.

če smo imeli lahko referendum o umetni poloditvi samskih žensk, na katerem so glasovali tako moški kot vezane ženske, ki se jih stvar, pomembna za manjšino, pravzaprav ne tiče, zakaj se ne bi kdo spomnil na referendum o porokah istospolno usmerjenih? no, sej vemo, kakšno mnenje ima večina tu pri nas...kjer o pravicah manjšin odloča večina. tudi ne rečem, da bo do referenduma dejansko prišlo...ampak že če se bo o njem šušljalo :bruh:

sem proti zakonu o registraciji in sploh ne pravim, da bi se kdorkoli moral registrirat, hotela sem pač reči, da se mi zdi, da bomo v prihodnosti morda slišali zgoraj omenjeno puhlico.
...in vse te lude krasne črke, ki delajo kar same pisemček zate in naju nadlegujejo, zlasti črka f je poredna žival, fej jo bodi. Tudi ti ljuba nedefinirana črkica (tvoje ime) se fajn imej.

#18 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 175 prispevkov

Objavljeno 04 julij 2006 - 08:28

Referendum tukaj ne more bit, ker posega v ustavne pravice in v pravice človeka.
Medtem, ko je bila umetna oploditev vsekakor bolj kompleksen "problem". Čeprav bi se ga lahko tudi zavračalo, ker ga je spotencirala zdajšna vlada oz. stranke in cerkev.

#19 rainbow79

rainbow79

nov na sceni

• Člani
  • 243 prispevkov

Objavljeno 04 julij 2006 - 14:02

Ana, to kar ti je prišlo na misel, je že star argument. Kakorkoli, mi v obeh primerih potegnemo ta kratko, kar je že dolgo jasno. Nekaj je tudi jasno, dokler bomo imeli desno vlado, bo vedno slabše. Ko smo imeli sredinsko vlado, vsaj nazaj nismo lezli. Zdaj smo dejansko drugorazredni državljani. Ne samo, da je zakon ločen, kar še razumem, tudi fizično se izvajajo postopki ločeno (razen v KP :respect:). Dejansko je bilo bolje nič, kot tak diskriminatoren zakon.

#20 piki

piki

biskvitek

• Člani
  • 40 prispevkov

Objavljeno 04 julij 2006 - 14:11

ne vem a je bil moj post brisan, al sem ga pa kej usral...torej odgovor je da, ker imam fanta s HR potnim listom...in vsaj nekaj pripomore k reševanju lastninskih pravic med nama. Bom pa stalno opozarjal na diskriminacijo s primeri iz življenja in pritiskal na državo, da spremeni zakon.
Never argue with an idiot, he may drag you to his level and beat you with experience

#21 Demetrius

Demetrius

redni gost

• Člani
  • 346 prispevkov

Objavljeno 04 julij 2006 - 18:16

Malokdo je napisal kaj konkretnega, ker bentite samo čez ime in postopek registracije, zato se sprašujem če bi s svojim partnerjem stopili v skupnost zato, da bi iz tega naslova uživali pravice, ali zato, da bi ljudem lahko rekli, da ste poročeni? :loco:

Samo guy je napisal, da ta zakon je bolje kot nič, zato je jasno, koliko vas je zakon sploh prebralo, da bi si ustvarili svoje lastno mnenje.

Ko smo imeli sredinsko vlado, vsaj nazaj nismo lezli.

Prej: 0
Zdaj: PRAVICE (pravica do obveščanja o bolezni partnerja, do dedovanja na deležu skupnega premoženja, itd., itd...)
Je to nazadovanje?

#22 borut

borut

gay friendly

• Člani
  • 12 prispevkov

Objavljeno 04 julij 2006 - 20:51

Referendum tukaj ne more bit, ker posega v ustavne pravice in v pravice človeka.

Zanimivo, ta argument se veliko uporablja, pa to, da večina ne more odločati o manjšini. Ampak tak referendum so imeli v Švici in v več ameriških zveznih državah.

#23 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 175 prispevkov

Objavljeno 05 julij 2006 - 07:56

Ne vem kaj bi reklo Ustavno sodišče v Sloveniji ali pa EU sodišče, če bi vložili pritožbo. 8)

#24 ComfortablyNumb

ComfortablyNumb

nov na sceni

• Člani
  • 221 prispevkov

Objavljeno 05 julij 2006 - 09:17

A Slovenija je mela sredinsko vlado? :lool: :lool: Lepo vas prosim no...imeli smo samo 12 let obodbja kjer je LDS na veliko trobila o raznih pravicah za GLBT folk, ni pa s prstom mignila. Zakaj ne? Zato ker se še predobro zaveda da bi izgubila tisti del vovilne baze ki se ima za ateističen, neodvisen, svoboden, napreden itd itd...ampak by the way, ''pedre bi pa vseeno kr pobili''. Tako je v realnosti. Žal.

Levi del je samo v javnosti pred kamerami in na papirju kao strpen, razumevajoč itd itd do GLBT folka, v realnosti pa bi vas utopil v žlici vode. Hvala lepa za tako strpnost.
11 božja zapoved...ljubite se med seboj, kakor sem vas jaz ljubil. Jezus

#25 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 175 prispevkov

Objavljeno 05 julij 2006 - 09:26

Ne ni res tako kot hočeš predstaviti. ;)
LDS je bila v koaliciji s SLS-om, ki je grozila z izstopom iz koalicije (kar se tiče lgbt zakonov in pravic). ;) In pustimo kaj je delala prejšna vlada in kaj ni. Ne bodi kot Janša, ki to po 2 letih njegovega vladanja še vedno vse meče na prejšno vlado. Naj zapre svoj gobček pa začne delati, kot se spodobi. 8) Važno je, da bi mogla ta vlada delovati odprto in predvsem po demokratičnih načelih EU. Kar se pa tiče o tem, da naj ne bi zakona sploh prebrali (Demetriousova izjava). Jaz sem ga in se zavedam, kaj zakon "ponuja". Samo oprosti. Jaz nisem avto in raje nimam nič, kot pa, da imam registracijo in s to registraicjo dobim par pravic, ki niso bistvene + poleg stvari, kjer se vse to registrira. Pffff.

1 uporabnikov bere to temo

0 članov, 1 gostov, 0 anonimnih uporabnikov