Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Operacijski sistemi

202 odgovorov v tej temi

#51 Lenči

Lenči

Častna članica

• Člani
  • 5 035 prispevkov

Objavljeno 03 februar 2008 - 00:17

Kar dosti pristašev Linuxa je, vidim. Jaz uporabljam Visto. Da bi pa prešaltala na Linux(?), v tem trenutku ne, ker sem z Visto zadovoljna (do sedaj nobenih problemov); poleg tega pa tudi nimam nobene posebne želje po menjavi OS.
"Any idiot can face a crisis - it's day to day living that wears you out." ~ Anton Chekhov

#52 apolon

apolon

Častni član

• Člani
  • 2 538 prispevkov

Objavljeno 28 avgust 2008 - 16:27

Operacijski sistem Windows 7 naj bi na prodajne police prišel že naslednje leto.

http://www.indirekt....indows_7/111024

Človek ne more preživeti brez narave, narava lahko preživi brez ljudi.

#53 Shaman

Shaman

veteran

• Člani
  • 1 714 prispevkov

Objavljeno 31 avgust 2008 - 14:37

Jaz ravno kupujem nov računalnik in namenoma ne bom vzel takšnega, ki že vključuje operacijski sistem (praviloma Visto). O njej sem slišal precej več slabega kot dobrega, zato bom kar ostal pri XP. Saj jim v bistvu nič ne manjka, samo niso tako ... vizualno izpopolnjeni, kot Vista.
Vse ljubezni so enako lepe, le da vam nekatere lahko nudijo več užitkov. Slika objavljena

#54 baby

baby

redni gost

• Člani
  • 361 prispevkov

Objavljeno 31 avgust 2008 - 14:46

Shaman, če hočeš bolj izpopoljnjene windose si kupi nove, ki so izšli 19.6.2008. Jaz jih imam in sem zelo zadovoljna z njimi :)

Prispevek uredil/a: baby, 31 avgust 2008 - 14:46.

#55 Shaman

Shaman

veteran

• Člani
  • 1 714 prispevkov

Objavljeno 31 avgust 2008 - 15:37

Katere nove pa misliš? Vista SP1?
Vse ljubezni so enako lepe, le da vam nekatere lahko nudijo več užitkov. Slika objavljena

#56 baby

baby

redni gost

• Člani
  • 361 prispevkov

Objavljeno 31 avgust 2008 - 17:40

ne ne, mislim na windowse XP 2008. najnovejša različica, ki je zelo podobna visti.

#57 lube

lube

Častni član

• Člani
  • 877 prispevkov

Objavljeno 31 avgust 2008 - 17:56

Ja to so taki ki so zrasli na travniku - XP je xp ni nobene 200X različice.

@Shaman: Če je OS prednaložen lahko zahtevaš refund in si potem kupiš XP licenco (ali pa ne če jo že imaš - dobiš samo povrnjen denar).

Ta prispevek je mogoče star in ne odraža trenutnega mnenja!

#58 qty

qty

veteran

• Člani
  • 1 989 prispevkov

Objavljeno 31 avgust 2008 - 20:02

ne ne, mislim na windowse XP 2008. najnovejša različica, ki je zelo podobna visti.

Windows XP SP3? S kakim programom za urejanje grafičnega izgleda?
i don't see why everybody feel as though that they gotta tell me how to live my life. let me live baby, let me live!

#59 lube

lube

Častni član

• Člani
  • 877 prispevkov

Objavljeno 31 avgust 2008 - 20:11

Torej travniško pakirani in oglaševani :)

#60 Bifrost

Bifrost

biskvitek

• Člani
  • 44 prispevkov

Objavljeno 31 avgust 2008 - 21:31

Hahah ja izpopolnjeni XP z bugi in ostalim sranjem, res dobr. No sej zdej se SP3 baje obnese. Travnisko zapakirani ja, kdo ma samohodno kosilnico? :]
Peace means reloading your guns.

#61 deniss

deniss

redni gost

• Člani
  • 350 prispevkov

Objavljeno 17 september 2008 - 08:46

V službi sem vezan na XP Prof. (legalni) in na dobri mašini delujejo brez težav ali kakršnih koli pripomb. Drugo je kar me moti, ampak to je splošni problem.

Na domačem PCju imam prav tako postavljene XP Prof. (nelegalni), kjer jih uporabljam iz navade in iz razloga, ker imam vezane ene programe za zemljevide na okna in se jih na drugih OS ne da uporabljati. Pri naslednjem formatu, bom ponovno naložil Linux, ki sem ga že nekaj uporabljl, čeprav se še nisem nanj povsem navadil, mi je pa bil neznansko kul, ko sem ga prvič videl. Preden sem se z Linuxom dodobra spoznal, pa mi je na drugem delu diska (windowsih, itak) prišel nepovabljeni gost in mi se reč sesula. Spet formatiranje na hitro in takrat sem naložil winse na en disk, sem pa reku, da bom Linux na drugi disk tako, da bosta gor oba sistema. No, ni bilo pravega časa in volje, pa tudi potrebe ne za Linuxom tako, da je ostalo na pc-ju le vse samo na winsih. Ko najdem trenutek, pa dam spet Linux gor.

Povsem preprosto, zakaj nimam potrebe šariti po pc-ju je pa to, da na prenosniku uporabljam OS X (legalen, in vse ostalo tudi), in me na pc vežejo le prej omenjeni programi. V bistvu zdaj pc uporabljam le kot skladišče razne krame, pa torente, kolikor pač, tam laufam. Po slabem letu uporabe Leoparda pa mi je povsem jasno, da windowsov ne potrebujem in, da je pred leti kupljen pc bil zadnji predstavnik te vrste v moji zbirki.

Skratka, ko ponovno zberem dovolj cvenka, bo naslednji OS samo še X oz., kar bo že speljano iz te vrste, saj sem le s sedanjim Leopardom v popolnosti zadovoljen.

#62 Lenči

Lenči

Častna članica

• Člani
  • 5 035 prispevkov

Objavljeno 28 september 2008 - 13:01

Microsoft se je pri svojem najnovejšem operacijskem sistemu Windows 7 odločil za precej radikalno in za njih nenavadno spremembo, saj v svoj najnovejši operacijski sistem ne bodo vgradili nekaterih standardnih aplikacij, kot npr.: programa za branje elektronske pošte, Slikarja, urejevalnika filmov in druge, za katere smo bili navajeni, da jih dobimo avtomatsko zraven (hočemo ali nočemo) ob namestitvi sistema. Od sedaj naprej bomo vse dodatne aplikacije, ki jih želimo, dobili preko Microsoftovega Windows Live servisa. To je verjetno dobra novica za vse uporabnike, saj si bodo lahko namestili samo tiste aplikacije, ki jih želijo in ki jih dejansko uporabljajo. Odstranitev vseh teh (nepotrebnih) aplikacij, pa je verjetno tudi eden izmed razlogov, da se bodo Windows 7 zagnali v pičlih 15 sekundah, kakor obljubljajo Microsoftovci. S tem dejanjem se bo Microsoft tudi malce otresel glasnih kritik na račun njihovega vsiljevanja lastnih produktov v operacijski sistem.

(Vir: http://windows7news.com/ )
"Any idiot can face a crisis - it's day to day living that wears you out." ~ Anton Chekhov

#63 Ang3lGrl

Ang3lGrl

piščan'c

• Člani
  • 145 prispevkov

Objavljeno 30 november 2008 - 12:34

Ja to so taki ki so zrasli na travniku - XP je xp ni nobene 200X različice.

@Shaman: Če je OS prednaložen lahko zahtevaš refund in si potem kupiš XP licenco (ali pa ne če jo že imaš - dobiš samo povrnjen denar).

A za visto to tut velja? Ker dobim na laptopu prednaloženo visto zraven jaz pa uporabljam linux, winsov pa sploh ne pa bi raje mela xp-je, da jih dam fotru :)
...Sometimes I Just Like To Dream...

#64 valda1

valda1

nov na sceni

• Člani
  • 272 prispevkov

Objavljeno 04 december 2008 - 20:43

Windows OS so v naši družini neke vrste (vsiljena) tradicija in sem nanje že navajen, čeprav na podlagi lastnih izkušenj vem, da niso ravno najboljše, kar je na trgu. Trenutno še najbolj hrepenim za Mac OS X Leopard, ki me je dobesedno obsedel, potem ko sem videl njegovo predstavitev na Applovi strani in ga tudi testiral na Macbook Pro v Big Bangu v LJ. Za znoret dobro :D. Vendar na žalost še dolgo ne bom imel razpoložljivih finančnih sredstev za menjavo celotne tehnologije in OS-jev, tako da sem kar lepo obtičal z Winsi, Linux pa me ne zanima preveč.
Kjer je v srcu ogenj, je ponavadi dim v glavi.

#65 Puff

Puff

zasvojen'c

• Člani
  • 759 prispevkov

Objavljeno 05 december 2008 - 09:56

Bojda ima Apple zelo dober operacijski sistem že inštaliran v računalnike! Sicer ne vem kako se imenuje ampak sem nekje zasledila, da so hitri in varni.

#66 lube

lube

Častni član

• Člani
  • 877 prispevkov

Objavljeno 05 december 2008 - 12:15

Ja, apple ima bundlan OS zraven njihovih konfiguracij, saj imajo tako filozofijo da kupiš računalnik in takoj začneš delat.
Glede hitrosti je odvisno od konfiguracije strojne opreme in kaj boš na njemu delala (res pa da nima tistega registra kot win in se verjetno čez čas ne tako glomazno upočasni), glede varnosti je predvsem odvisno od veliko parametrov - predvsem kaj uporabnik dela, res pa da za alternativne OS-e ni toliko raznih rootkitov ali virusov kot pa za windows.

#67 čani

čani

piščan'c

• Člani
  • 116 prispevkov

Objavljeno 09 januar 2009 - 02:29

Čisto preveč zadovoljna z Visto in je ne zamenjam za nič na svetu. Imam jo na laptopu in kljub temu koliko prostora mi zasede deluje prfektno. :briga me:
If it were true that children emulate their teachers, we'd have a lot more nuns running around.

#68 valda1

valda1

nov na sceni

• Člani
  • 272 prispevkov

Objavljeno 10 januar 2009 - 00:24

Vista. Dobil sem jo skupaj z računalnikom in je orgazmično dobra! Hitrost in grafika sta me navdušili. Priznam, da me spravlja ob živce razno varnostno potrjevanje (vsaj za odpiranje Start menija mi ne gnjavi...) ampak nekoč bom za to še hvaležen, čutim na urinu :D.
Kjer je v srcu ogenj, je ponavadi dim v glavi.

#69 Zvonech

Zvonech

nov na sceni

• Člani
  • 203 prispevkov

Objavljeno 10 januar 2009 - 00:29

Preko thomasa sem imel cast sprobati windows 7 ki naj bi bil namestnik Viste, in me je ze sedaj prepricala zadeva, je dobra kombinacija med visto in xp, po videzu zelo podobno visti ampak rabi veliko manj resurs kot sama vista in hitreje deluje, upam da bo tudi tako ostalo. Osebno sem pa iz Viste spet nazaj presel na XP iz dolocenih razlogov ki so bili nujni za delovanje nekaterih programov in programatorskih shem. lp
Koncert Siddhartha 18.6 v Stozicah, kdo se?

#70 Lenči

Lenči

Častna članica

• Člani
  • 5 035 prispevkov

Objavljeno 12 januar 2009 - 15:17

Windows 7 bo do 24. januarja na voljo vsem, ki ga želijo preizkusiti. Pri Microsoftu so sprva nameravali omogočiti 2,5 milijona prenosov, nato pa beta različico novega operacijskega sistema umakniti s spleta. A so se vodilni očitno premislili in sprejeli odločitev, da bo Windows 7 beta do 24. januarja na voljo prav vsem, ne glede na skupno število prenosov.

Odgovorni si obetajo, da bo "beto" preneslo nekaj milijonov uporabnikov, kar jim bo v veliko pomoč pri odkrivanju morebitnih napak in nezdružljivosti s strojno ter programsko opremo.

Windows 7 beta bo delovala do 31. avgusta 2009. Proti koncu leta pa naj bi že lahko pričakovali izid končne različice, če se le ne bo kaj zapletlo.

Link za prenos beta verzije

#71 Lenči

Lenči

Častna članica

• Člani
  • 5 035 prispevkov

Objavljeno 02 februar 2009 - 12:57

Microsoft je potrdil govorice, da ne bo izdal druge beta različice operacijskega sistema Windows 7.

Vodja Microsoftovega oddelka za razvoj Windows je preko bloga javno najavil, da bo naslednja različica kandidat za izid, in bo hkrati zadnja pred uradnim izidom, s tem v zvezi bo tudi izšla samo ena verzija RC.

Kdaj bo kandidat za izid na voljo, še ni znano, prav tako ni znan datum izida končne verzije operacijskega sistema, a ta naj bi bil dovolj zgoden, da se bo konec leta znašel pod božičnimi drevesi. Microsoft o tem sicer govori z zadržki in ne želi biti preveč optimističen. Trenutno aktualna Vista je do rojstva namreč potrebovala dve beti in dva kandidata za izid.

Windows 7 lahko naložite le še do 10. februarja.

#72 Lenči

Lenči

Častna članica

• Člani
  • 5 035 prispevkov

Objavljeno 08 februar 2009 - 16:09

Če bodo cene resnično take, kot jih napovedujejo, lahko rečem, da je MS "ubrisan". Namreč, na svetovni splet so pricurljali prvi neuradni podatki o maloprodajnih cenah različic Microsoftovega operacijskega sistema. Za nakup različice Windows 7 Starter Edition, ki bo uporabnikom dovoljevala sočasno uporabo do največ treh aplikacij in najbolj osnovne funkcionalnosti mrežne kartice, naj bi bilo potrebno odšteti slabih 200 dolarjev. Maloprodajna cena sistema Windows 7 Ultimate, ki bo med vsemi ponujal največ dodatne programske opreme, naj bi se gibala okrog 320 ameriških dolarjev. Za nakup različice Windows 7 Home Premium naj bi bilo ameriškim trgovcem potrebno odšteti slabih 260 dolarjev, medtem ko naj bi bil Windows 7 Professional 40 dolarjev dražji. Cena Windowsa 7 Enterprise, ki bo bogatejša še za programske pakete DirectAccess, BranchCache in AppLocker, naj bi se gibala okrog 310 dolarjev. Pri tem velja omeniti, da bosta računalničarjem v prosti prodaji na voljo le različici Home Premium in Professional, medtem ko bodo preostale štiri na voljo le proizvajalcem že sestavljenih računalnikov. Uradne cene šestih različic novega Microsoftovega OS pa bodo kakopak znane šele nekaj dni pred pričetkom prodaje.

#73 lube

lube

Častni član

• Člani
  • 877 prispevkov

Objavljeno 09 februar 2009 - 09:57

No, saj to ni nič dragega - v primeru da boš imel os 5+ let, pride strošek približno 50 $ na leto (home premium) ali manj.
Problematično je to da ko pride na EU trg, samo spremenijo znak iz $ v €, dodajo še nekaj % k ceni in se prodaja pri nas. In to pri večini SW-ja. Ogabno.

Po večini pa se kupi OEM (enkratna licenca, brez cdja), tista pa stane manj.
Starter edition pa je za države v razvoju, sicer ne vem zakaj jim je potrebno omejevati število naenkrat odprtih programov..., dvomim pa da bo toliko stala
za tako defunkcianalnost.

#74 Lenči

Lenči

Častna članica

• Člani
  • 5 035 prispevkov

Objavljeno 13 februar 2009 - 10:52

Po neuradnih informacijah naj bi Microsoft ob izidu novega operacijskega sistema uporabnikom, oziroma imetnikom Windows Viste Home Premium, Professional in Ultimate ponudil dobrosrčno nadgradnjo na Windows 7 popolnoma zastonj. Možnost brezplačne nadgradnje naj bi bila omejena na določeno časovno obdobje ter na Vistine različice (Home Premium, Professional in Ultimate).

Podrobnosti so še nekoliko meglene, ampak strateško naj bi s tem pri Microsoftu zajezili kopico uporabnikov, ki v čakanju na izdajo boljšega in zanesljivejšega operacijskega sistema prelagajo nakup novega računalnika. Pri malezijskem TechArp-u (kjer so pravi mojstri v razkrivanju Microsoftovih strategij) trdijo, da so videli kopijo pisma, ki ga je Microsoft poslal svojim OEM partnerjem.

#75 Skuliran

Skuliran

piščan'c

• Člani
  • 71 prispevkov

Objavljeno 13 februar 2009 - 18:33

Po letih druženja z Microsoftom sem presedlal na Macintosh in njegov sistem Mac OS X Leopard. Tudi centa mi ni žal za iMACa.
Razlogi: operacijski sistem dobiš zraven ob nakupu že inštaliran, ko računalnik vzameš iz škatle in ga prižgeš se zgodi neverjetno- vse dela in vse se samodejno priklopi (wireless...).
Niti enega dodatnega inštalacijskega cdja ne potrebuješ, niti za tiskalnik- ko ga priklopiš, lahko že tiskaš. Ko povežeš comp z mobilnikom prek bluetootha, lahko takoj prenašaš musko, fajle...
Ne vem več kaj so to antivirus in podobna navlaka- na Mac-u tega ne potrebuješ. Ja, tut mene je to presenetlo ampak tako je.

Kot drugo pa seveda dizajn... ko kupuješ Applov izdelek je tudi dizajn takšen kot mora biti- zelo všečen minimalizem.
Zato pa...bravo Apple.

PS: ni poceni ampak se splača počakat, zbrat keš in nabavit Mac-a...
"Life is like a Box of Chocolates - you never know, what you gonna get...."

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov