Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Operacijski sistemi

202 odgovorov v tej temi

#26 deniss

deniss

redni gost

• Člani
  • 350 prispevkov

Objavljeno 01 februar 2007 - 10:22

Eto, Visto lahko sprobamo kar na netu. Windows Vista. Fensi. :stima:

#27 space

space

gay friendly

• Člani
  • 1 prispevkov

Objavljeno 02 februar 2007 - 00:09

Vista Frix natečaj
Na spletnem mestu vista od 31. januarja do 12. aprila 2007 poteka online nagradni natečaj Vista Frix. Na njem se bodo registrirani tekmovalci pomerili v petih kategorijah. Fotografija. V-Shirt. Kratki video. Avtorska glasba. Gadget. Izmed vseh natečajnikov bo na podlagi oddanih glasov uporabnikov izbran tisti, ki se bo najbolje odrezal v vseh kategorijah. Postal bo Vista talent. Več info na spletnem mestu www.vista.si, vsebinski sklop Prosti čas > natečaj Vista Frix.

[Reklamiranje na Mavričnem forumu ni dovoljeno! Ker gre za program Vista, o katerem je tu govora, prispevka izjemoma ne bom brisala, tebe pa prosim, da si prebereš naša Pravila!
ženska]

#28 deniss

deniss

redni gost

• Člani
  • 350 prispevkov

Objavljeno 02 februar 2007 - 17:40

Odkriti prvi bag-eci.
Nekateri Vistini uporabniki so že preizkusili možnost za zlorabo te vrste in ugotovili,
da so lahko izbrisali dokumente ter koš, tako da dokumentov ni bilo mogoče povrniti. Beri več ...KLIK.

Te reči se pač dogajajo, vendar za sistem, ki ti izprazni žep za takšne denarce, se to res ne bi smelo zgoditi.
Pojasnilo, kaj narediti, kot so ga zapisali za opravičilo je pa čisto ameriški, buahaha. :lool:

#29 Immortal

Immortal

veteran

• Člani
  • 1 858 prispevkov

Objavljeno 02 februar 2007 - 21:41

Vstopila sem v Visto - kaj naj rečem? Luškana stvarca. ;)
A hug is the shortest distance between Friends.

#30 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 182 prispevkov

Objavljeno 02 februar 2007 - 22:48

Jaz Viste itak ne bom mogel imeti (prešvoh PC). :mrgreen:
Pa me niti ne moti. Ko bom kupil močnejši oz. novi računalnik, se bodo do takrat lih odkrile napake Viste. :evil: Mi je pa všeč design.
Lep pozdrav, Glorč :pepper:
Medicina je socialna znanost in politika ni nič drugega, kot medicina velikih razsežnosti. [R. Virchow]
De duobus malis semper minus eligendum est.

#31 sumljivtip

sumljivtip

piščan'c

• Člani
  • 83 prispevkov

Objavljeno 03 februar 2007 - 04:52

Še nekaj let bom gonil Windows XP. :mrgreen: Vista bo prišla skupaj z novim računalnikom :) sicer pa za 1x niti ne čutim potrebe po menjavi. Upam, da ne bojo XP uporabnike prehitro skenslali. :?

#32 deniss

deniss

redni gost

• Člani
  • 350 prispevkov

Objavljeno 04 februar 2007 - 09:22

Prvi vtisi z Visto so mi všečni, še posebej, ker zadevca kliče spet po novem hardware-ju. Itak imam mašino staro že dve leti pa bo treba menat. Mislim, da bom svojo različico šel kupit kar na Kitajsko, kjer jih prodajajo po 1,3$ za primerek. Vir.
Najprej mi bila reč malo preveč kičasta, zdaj pa se mi sčasoma učke navajajo na takšen izgled. Čakam na slovensko inačico... :mrgreen:

#33 aLEshY

aLEshY

nov na sceni

• Člani
  • 241 prispevkov

Objavljeno 11 februar 2007 - 00:56

Lepo vas pozdravljam uporabnik Win98! :)

#34 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 182 prispevkov

Objavljeno 11 februar 2007 - 15:15

Leta 2009 bo izšel naslednik Windows Viste [vir: siol.net]. :mrgreen:
Medicina je socialna znanost in politika ni nič drugega, kot medicina velikih razsežnosti. [R. Virchow]

#35 sumljivtip

sumljivtip

piščan'c

• Člani
  • 83 prispevkov

Objavljeno 11 februar 2007 - 23:06

Prvi vtisi z Visto so mi všečni, še posebej, ker zadevca kliče spet po novem hardware-ju. Itak imam mašino staro že dve leti pa bo treba menat. Mislim, da bom svojo različico šel kupit kar na Kitajsko, kjer jih prodajajo po 1,3$ za primerek. Vir.

Piše, da za 1,3$ prodajajo nelegalne kopije Viste. Za to ti pa ni treba na Kitajsko :mrgreen:

Leta 2009 bo izšel naslednik Windows Viste [vir: siol.net].

:shock: Bill Gates je imel prav, čez 5 let se bomo smejali televiziji :roll:

#36 seelent

seelent

piščan'c

• Člani
  • 172 prispevkov

Objavljeno 12 februar 2007 - 17:22

Jap, še izjava vodje tega projekta, nove Viste:

We're going to look at a fundamental piece of enabling technology. Maybe its hypervisors, I don't know what it is ... Maybe it's a new user interface paradigm for consumers. It's too early for me to talk about it ... But over the next few months I think you're going to start hearing more and more.

(vir: slashdot)

Jep, in to ŽE 2009. Če pa se spomnimo na prve najave Viste, vse le ni tako rožnato. Že samo to, da so rabli 2 leti več, kot so načrtovali, je dovolj slabo, če pa pomislimo, da so nad večino novosti v tem času obupali, nam je lahko jasno kdaj in kako bo naslednja Vista.

Microsoft se žal izgublja v tumač birokracije. Tako kot LDS, po 15 letih na oblasti se zadeva pač preveč razpusti. Potem je pa rešitev samo še eyecandy. Po pravici povedano sem zelo pesimističen kar se viste in njenih naslednjikov tiče. Razen če se njihova strategija radikalno spremeni.
v4sw6CHJMUYhw5ln5/6pr7Ock4ma8u7Lw2m5l6/7Ui6COgedit/e9t3Mb9GHMOSTen5a2Xs6GMSr8p-6.62/-6.77g5

#37 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 182 prispevkov

Objavljeno 25 junij 2007 - 18:26

Apple je predstavil nov operacijski sistem: http://www.apple.com/macosx/leopard/
Jaz sem čisto navdušen in je zakon. Poglejte si DEMO posnetke. 8) Mi deluje full dobro!!!
Ga bo mogoče kdo uporabljal ali boste ostali zvesti Windows Vista ali XP? :)

#38 Puck0

Puck0

veteran

• Člani
  • 1 790 prispevkov

Objavljeno 25 junij 2007 - 19:03

No ja, nič pretresljivega! :cool:
Je bilo že ob lansiranju Viste takoj jasno, da si bodo morali pri Apple-u nekaj hitro omisliti, da bodo lahko konkurirali Windows-om. :wink:
Nekje vidm podobnosti z Visto? (saj kar se tiče pregledovanja, ipd. .. )
Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.

#39 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 182 prispevkov

Objavljeno 26 junij 2007 - 08:52

Mogoče ne pretresljivega, vsekakor pa nekaj boljšega. Vista nima novih funkcij ampak je designersko nadgrajena in ni nič drugega kot sam design. ;) Medtem ko Apple MacosX Leopard ponuja kar nekaj zanimivih možnosti od Time Machine, zanimivega Desktopa, super cool Maila itd. 8)

#40 minej

minej

biskvitek

• Člani
  • 38 prispevkov

Objavljeno 28 julij 2007 - 17:08

Me zanima, če kdo uporablja linux, je dosti bolj stabilen kot microsoftovi polizdelki.
Med vami sem samo zato ker sem se naveličal prepametnih pametnjakovičev.

#41 k0de

k0de

gay friendly

• Člani
  • 4 prispevkov

Objavljeno 29 julij 2007 - 01:56

Občasno ga uporabljam, se mi zdi odličen za serverje, za namizne uporabnike pa pomoje ni. Pa mislim, da 'polizdelek' ni beseda, ki je ne bi mogel očitati ravno linuxu.

/dev/random forever.
do you come here often?

#42 chiron

chiron

piščan'c

• Člani
  • 156 prispevkov

Objavljeno 29 julij 2007 - 10:45

Me zanima, če kdo uporablja linux, je dosti bolj stabilen kot microsoftovi polizdelki.

Jaz sem ga uporabljal doma in v službi (Redhat, SuSE, Gentoo, Ubuntu). Pa ne zato, ker ne bi imel na voljo legalnih Winsev, ampak iz razlogov kot so: stabilnost, hitrost, prilagodljivost, ... Na službenem mlinčku trenutno teče Ubuntu, doma sem pa pristal na OS X. Microsoft: :bruh:

#43 lube

lube

Častni član

• Člani
  • 877 prispevkov

Objavljeno 29 julij 2007 - 11:34

Ja. SuSE za domači strežnik / workstation. Edino pri ta novih jedrih mi ni všeč ker so zavozili CPU scheduler in nekoliko zmanjša odzivnost namizja ter fps v 3d igrah. Zato pa uporabljam Con Kolivas kernel patchset.

Ta prispevek je mogoče star in ne odraža trenutnega mnenja!

#44 minej

minej

biskvitek

• Člani
  • 38 prispevkov

Objavljeno 29 julij 2007 - 21:48

Oprostite, verjetno smo se malo slabo razumeli. S tem ko sm napisal polizdelki sm mislil na microsoft in ne na linux. Hotu sm povedat da je linux dosti bolj stabilen in zaupanja vreden. Z microsoftovimi produkti je pa vedno tako, da takoj ko pridejo na police trgovin so še vedno nedokončan izdelek.

Ma kaj ta stavek (Me zanima, če kdo uporablja linux, je dosti bolj stabilen kot microsoftovi polizdelki.) res zveni ravno obratno od tega kar sm hotu povedat??

Lp minej

#45 lube

lube

Častni član

• Člani
  • 877 prispevkov

Objavljeno 29 julij 2007 - 22:04

Ne. Me pa moti nekaj drugega. Linux ni nujno da bo stabilen na vseh konfiguracijah, na določenih sistemih (večinoma so to poceni matične z obskurnimi čipovji) bo delal obupno, seveda to ni problem na strani linuxa, ampak zanimivo kaj vse pogojuje stabilnost :)

Ta prispevek je mogoče star in ne odraža trenutnega mnenja!

#46 Gost_neznano_*

Gost_neznano_*
  • Gostje

Objavljeno 30 julij 2007 - 17:56

Sem preiskusila in me je kmalu vse minilo. Ni mi vsec ne vizualno se manj pa funkcionalno. Nekako podobna izkusnja kot z vso ostalo programsko in sistemsko opremo poizkusnih verzij. Veliko potrpljenja, zivcev in slabe volje.

#47 minej

minej

biskvitek

• Člani
  • 38 prispevkov

Objavljeno 30 julij 2007 - 18:33

Ja lube, ti dam prav. Dosti je odvisno tudi od veznega nabora na matični. Ponavadi je tako, da ko kupujemo računalnik znamo škrtarit ravno na matični plošči. Sicer sam sem pristaš Intela, katerega se tudi lastim.

#48 Marushka

Marushka

nov na sceni

• Člani
  • 211 prispevkov

Objavljeno 31 januar 2008 - 23:04

Že kake 4 leta Linux. Windows sux :)

#49 orbter

orbter

biskvitek

• Člani
  • 46 prispevkov

Objavljeno 31 januar 2008 - 23:07

Že skoraj dve letu Linux. Pa mojega sem tudi prepričal in oba praviva, da ne več na Win :-)

#50 orbter

orbter

biskvitek

• Člani
  • 46 prispevkov

Objavljeno 31 januar 2008 - 23:10

Ne. Me pa moti nekaj drugega. Linux ni nujno da bo stabilen na vseh konfiguracijah, na določenih sistemih (večinoma so to poceni matične z obskurnimi čipovji) bo delal obupno, seveda to ni problem na strani linuxa, ampak zanimivo kaj vse pogojuje stabilnost :)

Moj je imel neko poceni mašino iz špara ki se je kar naprej razsuvala. Vsake dva meseca jo je imel na servisu in so menjali vse živo. Potem sem mu predlagal, da proba Linux in razsuvanja je bilo konec. Je pa res, da ni nujno, da bo vedno tako ampak takih primerov je vse manj. Tudi če ne dela takoj, se najde kakšen "workaround", ki jo naredi stabilno. Pri Win gonilnikih pa teh obvozov ni ...

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov