Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Operacijski sistemi

202 odgovorov v tej temi

#1 Shaman

Shaman

veteran

• Člani
  • 1 714 prispevkov

Objavljeno 16 maj 2006 - 21:01

Prihaja nova verzija operacijskega sistema Windows - Windows Vista. Trenutno so na voljo preizkusne (beta) različice, v začetku prihodnjega leta pa menda lahko že pričakujemo popolno verzijo.

Zanima me, če ste ta operacijski sistem že preizkusili in kakšne izkušnje imate z njim.

Več info: http://www.microsoft.com/windowsvista/
Vse ljubezni so enako lepe, le da vam nekatere lahko nudijo več užitkov. Slika objavljena

#2 freeeky

freeeky

zasvojen'c

• Člani
  • 504 prispevkov

Objavljeno 16 maj 2006 - 23:12

nisem se, sem pa v prvi listi, da stestiram :) zakaj? ne, ker bi bla microsft fan, sem pa vidla par screenshotov in predstavitev in se mi dopadlo. aja, in tisti clanek enga mac (!!!) tipa, ki se je popolnoma navdusu nad visto, je tudi malo pomagal :P
"Giving a damn about you." is an oxymoron.

#3 mharc

mharc

vzornik

• Člani
  • 1 316 prispevkov

Objavljeno 18 maj 2006 - 00:17

Nisem ga še preizkusil, nam bo pa gotovo povzročal frustracije, kot vsi Windowsi do zdaj. :angel: Izleda pa lično ta Vista, ni kaj. :mrgreen:

Je že kaj znano, če bo tudi Vista imela tak bustast proti-piratski sistem z aktivacijo preko microsoftovega centra, kjer lahko originalne windowse enkrat naložiš in aktiviraš, ko sformatiraš disk pa nove kupiš?
Iz take smo snovi kot sanje. W. S.

#4 Shaman

Shaman

veteran

• Člani
  • 1 714 prispevkov

Objavljeno 18 maj 2006 - 18:39

Nisem ga še preizkusil, nam bo pa gotovo povzročal frustracije, kot vsi Windowsi do zdaj. :angel: Izleda pa lično ta Vista, ni kaj. :mrgreen:

Meni že povzroča frustracije. Računalnik mi dela enkrat počasneje kot prej z XP-ji, pol programov ne dela v Visti (npr. Nero! :shock:). Ja, izgleda res lepo, ampak ima tudi uporabniški vmesnik čisto nov koncept. Sprehajanje po mapah in diskih je ful drugačno in vzame kar nekaj časa, da se privadiš (če se sploh :roll:).

Je že kaj znano, če bo tudi Vista imela tak bustast proti-piratski sistem z aktivacijo preko microsoftovega centra, kjer lahko originalne windowse enkrat naložiš in aktiviraš, ko sformatiraš disk pa nove kupiš?

Pazi, to ima že beta verzija! :o :roll:
Vse ljubezni so enako lepe, le da vam nekatere lahko nudijo več užitkov. Slika objavljena

#5 _lynx_*

_lynx_*

nov na sceni

• Člani
  • 248 prispevkov

Objavljeno 25 maj 2006 - 11:06

Vista je ok. Kar se tiče protipiratske zaščite je kar močno zaščitena.
Nov grafični vmesnik, ki ga bodo podpirale le kartice z DirectX 9.0, bo strojno zeloo zahteven, predvsem prosojnost v Aero-tu. Procesorske in Ram-ovske zahteve baje (baje) ne bo imela prevelike. S povdarkom na baje. Pravijo da okoli P4 3.0 GHz in giga rama, da bo dovolj. :roll:
Super stvarca bo novi Internet Explorer 7, pa Windows Media Player 11. Dodan bo tudi (baje) super-duper antivirusni programček izpod prstov Microsoftovih programerjev. Ja, sliši se absurdno, vem. :D

Je pa kar močno podobna MacOS-u. Dosti skopiranga. Billy ga serje. :shock:

Torej, če imate over the top comp, željo po bleščečem in načičkanem, izredno skomercializeranem in dragem sistemu, potem je vista za Vas. Jaz sem Beto sprobaval beri-piši 3 dni. Jo zbrisal in naložil Linux. Raje si naložite Vista transformation pack za XP, če že.

Moj antikapitalistični duh zopet potešeno bere MF na Netscapeu, v Mandriva Linuxu 2006 in se ima prekleto fino!

Lp Lynx ;)

#6 Alcastar

Alcastar

nov na sceni

• Člani
  • 222 prispevkov

Objavljeno 27 maj 2006 - 07:15

Sam jo še nisem uporabljal, sem pa imel moč videt itestno različico, kako deluje. Bo pa verjetno kar nuja, ko se bo dejansko pojavila na trgu. :mrgreen:
Najnižja in optimalna strojna oprema:
Procesor: 800 MHZ - 1GHZ 32 ali 64 bit
Sistemski spomin: 512 MB - 1 GB
Grafični spomin: / - 128 MB
Prostor na trdem disku: 15 GB
Nosce te ipsum.

#7 mharc

mharc

vzornik

• Člani
  • 1 316 prispevkov

Objavljeno 12 junij 2006 - 19:21

Najnižja in optimalna strojna oprema:
Procesor: 800 MHZ - 1GHZ 32 ali 64 bit
Sistemski spomin: 512 MB - 1 GB
Grafični spomin: / - 128 MB
Prostor na trdem disku: 15 GB

Kristusove gate. :o A 15 GB bodo zasedli ti Windowsi? :lool: Pa 1 GB RAM-a bo dovolj, kajne? :roll:
Poleg tega sem na Microsoftovi strani prebral, da bodo zahtevani še DVD predvajalnik, zvočniki in dostop do interneta, zahtevani grafični procesor Aero pa je tako že bil omenjen. :shock: :lool: Kakšne zahteve in omejitve vse si bodo še izmislili? :shock:
Tale Microsoft je pa res požrešen. :roll: Bom ostal kar na XP-jih, dokler se bo dalo, ali pa potem preklopil na Linux. :idea: :|
Iz take smo snovi kot sanje. W. S.

#8 ženska

ženska

Moderatorka

• Moderatorska ekipa
  • 5 526 prispevkov

Objavljeno 02 december 2006 - 02:36

Bi mogoče lahko kdo, ki že nekaj ali pa veliko ve o Windows Vista, nam ostalim telebanom (nedavno so obstajale računalniške knjige ze telebane, da ne bo kdo rekel, da sem nesramna) malo več povedal o tem operacijskem sistemu?

Mene zanima predvsem, kakšne so novosti, kakšne prednosti in slabosti in kakšna je potemtakem sploh prihodnost sedanjega sistema xp?
Bomo telebani povsem ostali zadaj?
Bomo morali kupiti nov računalnik in plačati za operacijski sistem? :shut:
Sedaj vem edino to, da mora biti 64 bitni procesor, veliko spomina, prostora na disku...

Zanima me tudi, kaj bo vse to potegnilo za seboj in koliko bo Bill Gates spet primaknil v svoj obubožani šparovček? :mrgreen:

Zakaj potrebujemo petdeset vrst WC papirja? Včasih smo si riti brisali tudi s časopisnim papirjem, pa smo bili vsi čisti. Danes je pa povsod polno posrancev. (Svetlana Makarovič)

#9 seelent

seelent

piščan'c

• Člani
  • 172 prispevkov

Objavljeno 02 december 2006 - 11:40

As far as I know...

Mene zanima predvsem, kakšne so novosti, kakšne prednosti in slabosti in kakšna je potemtakem sploh prihodnost sedanjega sistema xp?

Novosti so predvsem v uporabniškem vmesniku, torej šajni izgled in nekaj priročnih orodij, pridelanih pri Applu. Slabost je, da je sistem precej isti kot prej, le močnejši računalnik potrebuje, tako da bomo še dooooolgo čakali, da ga zamenjamo z XPji. Sploh v podjetjih, na uradih ipd. Enostavno ni potrebe po zgolj lepšem sistemu, če moramo pri tem nadgrajevati hardware. (Ta zadeva bi bila sicer lahko precej drugačna, če bi se v precejšnji meri povečala varnost, ampak predvidevamo, da pač ne bo tako - ups, it's M$)
Sicer pa je bilo 5 let nazaj, ko so začeli delat na Visti predvidenih veliiiiiiiko več novosti, ki pa jim jih žal v tem času (5 let!!!) ni uspelo implementirat.

Bomo telebani povsem ostali zadaj?

Kaj pa, tako kot vedno :mrgreen:
Računalnik je še vedno računalnik in tudi okna ostanejo okna. Nekaj dni uvajanja, pa se privadiš. Koncept operacijskega sistema ostaja isti.

Bomo morali kupiti nov računalnik in plačati za operacijski sistem?

Zakaj le? Če nimaš res hude potrebe po Visti (in na to lahko čakaš še najmanj 2 leti), bognedaj nov računalnik kupovat. Operacijski sistem pa itak zraven računalnika kupiš, kar ima Microsoft zmenjeno z vsemi večjimi izdelovalci računalnikov, tako da te še ceneje pride in strošek komajda registriraš, če nisi res pozoren (jap, to ti je strategija za monopol)

Zanima me tudi, kaj bo vse to potegnilo za seboj in koliko bo Bill Gates spet primaknil v svoj obubožani šparovček?

Naš mali Billy že nekaj časa ni več na čelu Microsofta, niti kje drugje. Počiva zasluženi (?) pokoj in je samo še za reklamo s svojo odprtosrčno dobrodelnostjo.

Če bi imel radi res šajni OS, potem rajš Mac-a kupte.
v4sw6CHJMUYhw5ln5/6pr7Ock4ma8u7Lw2m5l6/7Ui6COgedit/e9t3Mb9GHMOSTen5a2Xs6GMSr8p-6.62/-6.77g5

#10 Derz

Derz

piščan'c

• Člani
  • 137 prispevkov

Objavljeno 02 december 2006 - 13:03

Ne pretiravajte dokler sami viste ne testirate na svojem računalniku. Nimam ravno najnovejšega računalnika, tudi ne 64-bitnega procesorja, vendar mi vseeno brez komplikacij vse deluje, razen aerota, ki ga moj računalnik pač ni zmožen laufati, ampak je to samo kozmetična zadeva in je ne pogrešam.
Imam pa naloženo ultimate različico in sem zadovoljen.

Kar se tiče nerota, je na njihovi spletni strani že verzija ki je vista compatible.

Kar se pa grafike tiče; vsak računalnik ki je mlajši od dveh let (mogoče celo treh), je sposoben uporabljati DirectX 9.0.

Da bom bolj natančen vam povem kakšno konfiguracijo imam:
procesor: AMD Athlon XP 2500+ (32-bit)
RAM: 512MB
grafična: Radeon 9200SE 128MB

In pri tej konfiguraciji vse gladko teče, brez zatikanja!

#11 seelent

seelent

piščan'c

• Člani
  • 172 prispevkov

Objavljeno 02 december 2006 - 13:59

Ampak brez aerota ni tok šajni. Vista ima velike hardverske zahteve če jo primerjaš z drugimi operacijskimi sistemi. Sploh pa smo vse njene novosti videli že dolgo časa nazaj in jih je MS bolj ali manj uspešno kopiral od drugih.

Če mene prašate je vista porazen izdelek, glede na to, da so delali 5 let, sploh pa, če primerjaš z drugimi operacijskimi sistemi. Microsoft se očitno pogreza v blatu birokracije. Treba bo nov organizacijski pristop (recimo po zgledu gugla).
To pa sicer še ne pomeni, da se Vista ne bo uspešno prodajala, hehehe :o
Sam se bom držal stran od vseh Oken, kot že prej, tistim, ki bodo imeli namen namestiti Visto, pa predlagal, da počakajo vsaj na 1. service pack
v4sw6CHJMUYhw5ln5/6pr7Ock4ma8u7Lw2m5l6/7Ui6COgedit/e9t3Mb9GHMOSTen5a2Xs6GMSr8p-6.62/-6.77g5

#12 MUSTANG

MUSTANG

piščan'c

• Člani
  • 181 prispevkov

Objavljeno 10 januar 2007 - 15:11

ne vem, moj lubi ima na drugotnem disku računalnika inštalirano visto poleg XP-jev in je rekel da mu je vista ok.
zame osebno so mi xp zaenkrat dovolj in zadovoljujejo moje potrebe. res pa je, da sem že pred parimi meseci posodobil internet explorer na verzijo 7 ter pred dvema tednoma še media player na različico 11:)

#13 Zvonech

Zvonech

nov na sceni

• Člani
  • 203 prispevkov

Objavljeno 11 januar 2007 - 00:22

Mene pa zelo rajca da bi si jo nabavil sedaj konec meseca ko bo v prodaji, ampak bom najbrz pocakal do prvega service packa, je bol varno, ker windowsi so isto kot VW, ali imas sreco ali te pa dobesedno na suho brez dodatka nateguje.

Pozdrav
Koncert Siddhartha 18.6 v Stozicah, kdo se?

#14 Chiara`

Chiara`

Častna članica

• Člani
  • 2 312 prispevkov

Objavljeno 13 januar 2007 - 04:42

Pazi, to ima že beta verzija! :o :roll:

In kako se ogneš temu? Zadnjič sem skoraj znorela, ko mi je posodobil windows media player pa je zahteval verifikacijo :roll:

#15 lube

lube

Častni član

• Člani
  • 877 prispevkov

Objavljeno 13 januar 2007 - 04:48

Zaščito viste se da zaobiti, kako pa ne bom opisoval, ker ne podpiram piratstva.

Ta prispevek je mogoče star in ne odraža trenutnega mnenja!

#16 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 182 prispevkov

Objavljeno 13 januar 2007 - 09:59

A Visto se že da kupiti v PC trgovinah? :shock:
Lep pozdrav, Glorč :pepper:
Medicina je socialna znanost in politika ni nič drugega, kot medicina velikih razsežnosti. [R. Virchow]
De duobus malis semper minus eligendum est.

#17 lube

lube

Častni član

• Člani
  • 877 prispevkov

Objavljeno 13 januar 2007 - 13:26

Enkrat januarja bo, ne vem točno kdaj, če si pa v programu msdnaa jo lahko že dobiš zastonj (bussiness).

#18 MUSTANG

MUSTANG

piščan'c

• Člani
  • 181 prispevkov

Objavljeno 13 januar 2007 - 13:30

zaenkrat je na vojo le brezplačna beta verzija Viste. jaz sem na microsoftovi domači strani bral, da bo končna verzija Viste na voljo širom po svetu od 30. januarja 2007.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

#19 lube

lube

Častni član

• Člani
  • 877 prispevkov

Objavljeno 13 januar 2007 - 13:44

Ne, na msdnaa je končna. Vista je bila zamrznjena (final) že nekaj časa nazaj.

#20 natrix

natrix

gay friendly

• Člani
  • 2 prispevkov

Objavljeno 30 januar 2007 - 12:24

Trenutno sem zadovoljen z XP-ji.

#21 Shaman

Shaman

veteran

• Člani
  • 1 714 prispevkov

Objavljeno 30 januar 2007 - 12:48

Visto že lahko najdete v trgovinah. (klik)

Ko sem gledal cene, so se mi zdele precej prijazne, sploh od tistih osnovnih verzij sistema. Drugače pa marca prihaja tudi slovenska verzija, ampak menda ne na način kot pri XPjih (slovenski dodatek), ampak bo to samostojen operacijski sistem v našem jeziku.

#22 ženska

ženska

Moderatorka

• Moderatorska ekipa
  • 5 526 prispevkov

Objavljeno 31 januar 2007 - 00:25

Danes je na valu 202 Mišo Alkalaj povsem raztrgal Visto, prav tako na TVS1 zvečer predstavnik (če se prav spominjam) revije Monitor.
Tudi moj računalničar mi je odsvetoval nakup oz. instalacijo, vsaj prvo leto, da minejo vsi "porodni problemi".

Je pa tudi res, da so za moje trenutne potrebe Windows XP več kot dovolj. ;)

Zakaj potrebujemo petdeset vrst WC papirja? Včasih smo si riti brisali tudi s časopisnim papirjem, pa smo bili vsi čisti. Danes je pa povsod polno posrancev. (Svetlana Makarovič)

#23 _lynx_*

_lynx_*

nov na sceni

• Člani
  • 248 prispevkov

Objavljeno 31 januar 2007 - 10:45

Ja, Ženska, tvoj računalničar ima prav! ;) Visto trenutno pestijo mnoge poporodne težave, kot so slabi gonilniki, počasno delovanje, netransparentnost licenčnega modela, security težave. Zaenkrat tudi (še) ne podpira directX 10.... Torej je pametno še počakati kako leto. Pa saj vemo, kako je bilo z XP-ji na začetku... Zdaj jih ima pa vsak. :mrgreen:
Če kdaj pečete torto, potem veste, da je najboljša šele naslednji dan, a ne? :)

#24 lube

lube

Častni član

• Člani
  • 877 prispevkov

Objavljeno 31 januar 2007 - 12:47

počasno delovanje
In verjemi mi da tudi bo počasna dokler ne boš menjal računalnika :P - bloatware

Jaz jo imam samo za testne namene in nekih večjih sprememb ni, razen lepotnih dodatkov. Vse kar je bilo najavljeno (winfs, monad - se kdo še spomne) so opustili.
Edina odlična novost je UAC, ki ti začasno dvigne uporabniške pravice za nameščanje programov ali administracije računalnika, to kar v linuxu poznamo kot sudo.
Pomnilnika požre ogromno - pri isti konfiguraciji deluje (sprobano) nfsMW slabše - fps zgleda da je isti vendar „cuka“, ker je 1GB (od tega 50 - 70 %) ga že sama vista požre za malico.

#25 deniss

deniss

redni gost

• Člani
  • 350 prispevkov

Objavljeno 31 januar 2007 - 14:18

Ko sem gledal cene, so se mi zdele precej prijazne, sploh od tistih osnovnih verzij sistema.

Jah, meni pa se te cene zdijo vse bolj kot prijazne.
Ko bom prešaltal recimo na Visto, bom hotel imeti tako kot zdaj XP Pro, Vista Ultimate edition, kar pomeni 600€, ki jih od mene ne bodo nikoli videli.
Edino če bom lahko za malo keša nadgradil kupljeno verzijo Windows 3.1 :|
Tiste osnovne stvari pa so po mojem toliko okrnjene, da jih nočem imet, hočem vse!
Sicer bom že nekaj poštuderal, da se obrestuje tisto mesečno plačevanje siolovcem. :)

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov