Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Outiranje

89 odgovorov v tej temi

#76 Hyperion

Hyperion

piščan'c

• Člani
  • 66 prispevkov

Objavljeno 27 december 2011 - 14:19

Moj brat me je celo zbrisal iz fb-ja kot člana družine.

Izbrisal te je iz svojega virtualnega življenja? Kako tragično...

K sreči štejejo realni, stvarni ljudje in ne igrane osebe, ki jih imaš na facebuku. Iz realnega življenja te bo malo teže zbrisal, zato je izbral lažjo, brezosebno pot. Ljudje vedno izberejo najlažje možne rešitve, pa čeprav so banalne.

#77 lube

lube

Častni član

• Člani
  • 877 prispevkov

Objavljeno 27 december 2011 - 14:34

No, ampak gesta je precej jasna. Že res da v določenih primerih so ljudje preveč občutljivi če jih zbrišeš, ampak v tem primeru če ga je zaradi tega oz. po outiranju, simbolno dejanje ima svoj pravi pomen.

Ta prispevek je mogoče star in ne odraža trenutnega mnenja!

#78 Hyperion

Hyperion

piščan'c

• Člani
  • 66 prispevkov

Objavljeno 27 december 2011 - 14:41

Gesta kaže na to, da je njegov brat otročji in da mu je virtualno življenje pomembnejše od realnega. V vsakem primeru je taka oseba nekoliko neuravnovešena in zato njihova dejanja pač ne jemlješ preveč resno.

#79 neznani

neznani

gay friendly

• Člani
  • 16 prispevkov

Objavljeno 28 december 2011 - 10:52

Hvala! Sicer iz strani mojega očeta reakcija ni bila toliko ostra. Iz strani moje mame bo še hudo in težko. Moj brat me je celo zbrisal iz fb-ja kot člana družine. Malo se bojim kako bo no. Upam, da bo čez čas boljše.

Kot je že nekdo omenu, je zgleda tvojemu bratu bolj pomembno virtualno življenje, kot pa realno. Sam zanima me, kok je pa star? Po drugi strani pa, sam šteješ 25 let (ja, sem preveril na tvojem profilu haha :D ), tako da bi ti bilo praktično že vseeno kdo te ma oz. te nima na FB. Naj ti dam za primere sebe, kjer na FB nimam niti 1 sorodnika, kaj šele člana družine. Sploh pa sedaj, ko vidiš praktično vse kar se dogaja in kdo ti kaj komentira ali pa ti njemu (zasebnost pa taka...). Če ti je pa tolko do tega, da te bo imel brat na FB kot člana družine, pa sam presodi ali je dost star, da bi se lahko s tabo pogovoru o stvari, kot neka normalna oseba.
Lp

#80 bi_bOy

bi_bOy

piščan'c

• Člani
  • 65 prispevkov

Objavljeno 28 december 2011 - 23:06

...Slovenska družba je tako heteronormativna, da 95% folka ...

Make it 70% :P or 60%, resda folka pod 30 let. Za vse skupi pa je res % višji.
Razmišlja pa marsikdo, pogosto celo preveč in pol pride do zaključka, da on sebi že ne sme dopustiti, da bi se homoseksualno zapletel.
In pol mamo nestrpneže!

Se ZELO strinjam z WhiteStripe. :stima:
Vsako siljenje je ful OUT. In razne skupinice gejev, kjer nihče ne sme met str8 kolega. Pol je tu folk, ki je poln
nasvetov. En tipo me je enkrat prepričeval, da je velika napaka, da sem se prvemu outiral moškemu. No, morda
sem se ravno zato še drugemu, tretjemu... :) Danes zame (da sm bisex) vejo najboljši str8 kolegi (prjatli) pa 2 punci.

Občutek je super. Ko se dobimo, se menimo več in bolj iskreno kot prej. Zdaj s str8-ići več govorimo o seksu pa
o bejbah, tipih, ker je dober (meni)... V enem postu sem že napisal, da jim sploh nism dal izbire, da ne bi sprejeli :). Je pa res, da sem se "outiral" pazljivo, sam res dobrim kolegom.

Starši pa zame še ne vedo, čeprav me je mama že vidla s kakim luštnim, kak je bil celo pri meni doma (kjer nisva nič počela!) in se mi je malo preveč smejala... :akward
Če bom imel ful resnega tipa, mislim (upam!), da ne bo problemov. Prej pa ne bom razlagal, ker je seks
pač moja zelo osebna stvar.

Podpiram outiranje, vendar izključno na način, kot si ga zamisli vsak sam...

Prispevek uredil/a: bi_bOy, 28 december 2011 - 23:07.

#81 Amos

Amos

vzornik

• Člani
  • 1 355 prispevkov

Objavljeno 29 december 2011 - 15:07

Če ti je pa tolko do tega, da te bo imel brat na FB kot člana družine, pa sam presodi ali je dost star, da bi se lahko s tabo pogovoru o stvari, kot neka normalna oseba.

Men se ne zdi, da je problem tako površinski, kot ga nekateri prikazujete. Kot je napisal lube, to je bil simbolni kensl. In če ga je zbrisal iz virtuale, ga je tudi iz glave. Možno pa, da ga je sram in da je zmeden. Eno je, če se ti razkrije prijatelj, drugo pa, če član družine - če ti je bad, ga ne moreš kar izbrisat, ker je s tabo krvno povezan in slej ko prej se morata srečat iz oči v oči. Zdaj, kakšni so sploh vajini stiki v reali? Se obnaša sovražno, te ignorira, se te izogiba...? Ali živite vsi skupaj v istem stanovanju? Kako blizu ali neblizu odnos ta imela pred outiranjem?

#82 love-is-magic

love-is-magic

piščan'c

• Člani
  • 80 prispevkov

Objavljeno 31 december 2011 - 15:42

Hvala! Sicer iz strani mojega očeta reakcija ni bila toliko ostra. Iz strani moje mame bo še hudo in težko. Moj brat me je celo zbrisal iz fb-ja kot člana družine. Malo se bojim kako bo no. Upam, da bo čez čas boljše.

Vse bo še v redu :) Če je oče tako dobro sprejel novico, ki je sicer za starša današnjega časa lahko zelo težka, je to super. Sedaj je pa po moje najboljše, da daš tudi mami nekaj časa, da sama to v glavi z nekaj (samo)refleksije razščisti in nenazadnje, da se o tem izobrazi, glede na to, da je pod vplivom verskega prepričanja.
Kar se pa tiče brata...če je star 9 let je to primerno njegovim letom :) Sicer pa si najbrž lahko sam interpretiraš dalje moje mnenje :)

Gesta kaže na to, da je njegov brat otročji in da mu je virtualno življenje pomembnejše od realnega. V vsakem primeru je taka oseba nekoliko neuravnovešena in zato njihova dejanja pač ne jemlješ preveč resno.

Mislim, da je s tem zelo jasno nakazal, pa čeprav virtualno, da ni njegov brat. Kako bi pa ti reagiral, če bi tvoja mama odznačila tebe kot sina na Facebooka? Mislim, da bi te vsaj malo spravilo v slabo voljo. Sicer pa dejanje njegovega brata označujem za zelo nezrelo. Težko je pa tudi sicer kaj drugega pričakovati od človeka, katerega družba je homofobno nastrojena in družina versko usmerjena, ter sam nima veliko možnosti prejema informacij o LGBT tematiki ;)
"Going to church doesn't make you a Christian any more than standing in a garage makes you a car."
"If God is watching us, the least we can do is be entertaining."
"Knowledge is knowing a tomato is a fruit; Wisdom is not putting it in a fruit salad."

#83 psihoboss

psihoboss

piščan'c

• Ban
  • 127 prispevkov

Objavljeno 08 januar 2012 - 11:34

Povedal sem enemu dekletu , da sem gay z razlogom , da mi da njena prijateljica mir. Res odlično dobivat grozilne sms od podivjane 17 letnice.
He was a good man. He never smoked, drank & had no affairs.. When he died, the insurance company refused the claim.
---------------They said, he who never lived, cannot die!

#84 Bandidos

Bandidos

izkušen

• Člani
  • 1 142 prispevkov

Objavljeno 08 januar 2012 - 12:42

Ko pogledam nazaj na svoje življenje kot najstnik, mi je smešno in žalostno hkrati, kaj vse je bilo potrebno oz. kaj sem menil, da je potrebno. Skrivanje, strah, laži, še na internetu nisem čutil, da je dovolj, da sem, kdor sem. Še bolj mučno je bilo zaradi dejstva, da to počenjam zaradi drugih, ne zaradi sebe, saj sem sebe sprejel brez težav in si nisem metal peska v oči. V zadnjih letih se je k sreči to spremenilo, outiranje večini je bilo prijetno in marsikaj je lažje. Zdaj sem veliko bolj zadovoljen :)

Connecting to the WiFi, went from nerd to superb.
Have you seen the new guy? I forgot the password!

#85 Žan

Žan

biskvitek

• Člani
  • 40 prispevkov

Objavljeno 10 januar 2012 - 10:02

Jaz sem pa zdaj v fazi precej aktivnega outiranja prijateljem in še nisem imel negativne izkušnje. Za starše pa še zbiram pogum. :)

#86 Fireman96

Fireman96

gay friendly

• Člani
  • 11 prispevkov

Objavljeno 07 april 2017 - 11:05

No pri meni je bilo tak, sem povedal par pravim osebam, ki so isto v lgbt krogu in ja blo je super.. se zdaj smo v stikih gremo na kakšni drink, se pač odprto poogvarjamo brez tabujem. Drugače pa glede drugih frendov se jim pa nisem outiral, k zaenkrat ne čutim potrebe, da bi se mogel... tako, da pac za mene trenutno manj ljudi, kot ve boljše je.... se bo pa tudi to enkrat spremenilo.

#87 ChasingKites

ChasingKites

piščan'c

• Člani
  • 85 prispevkov

Objavljeno 10 april 2017 - 01:48

Moj outing je bil, milo rečeno, travmatičen. Na kratko povedano mi je mama celotno moje življenje glumila pedroljubko, kako je ful fajn, da se ljudje sprejemajo in da je kao sploh ne moti, ko sem se outal, se je pa obrnila na čisto drugi konec spektra. Rekla mi je marsikaj, česar starš svojemu otroku enostavno nikoli in nikdar ne sme reči (vsaj po mojem mnenju), poleg tega pa je iskala vse možne razloge, samo, da se ne bi tak bil že rodil in bi bila posledično nekako ''kriva'' ona. ''To je zdaj pri mladih moderno, to je samo faza, za to je krivo mesto (naj tu povem, da sem iz vasi na riti sveta), samo v nobeni drugi skupini ljudi se ne najdeš'' itd. Pri fotru je bila pa zadeva dejansko čisto drugačna. Ko sem se outal njemu (v kar me je prisilila mama, ker mi je takrat zbluzila, da ''ne zdrži več''), je samo rekel, da pač je, kakor je in da ga ne moti. Strah ga je samo, da bi kdaj pripeljal domov kakega tipa, ki bi spadal med njegove vrstnike.  :D

Kljub maminim izpadom in 3 mesecem zatišja, ki je kasneje sledilo iz njene strani - samo poklicala me je, ko je bil čas za kosilo in me sproti spraševala stvari glede šole, drugače pa se z mano SPLOH ni pogovarjala - pa sem več kot presrečen, da sem se outal. Ni me več strah, da bi starši izvedeli od koga tretjega, ki bi me kje videl s kakim tipom, pa tudi s frendi & sestrama se lahko dosti bolj sproščeno pogovarjam o tipih.

My hobbies include day-drinking, sinning and rimming.

#88 milkyway

milkyway

piščan'c

• Člani
  • 137 prispevkov

Objavljeno 10 april 2017 - 07:53

Pri meni je že skoraj leto od kar sem se outiral in res ne obžalujem tega.
ChasingKites škoda, da je pri tebi tako. Meni je mama celo rekla, da ne rauzme kako lahko nekdo ne sprejme svojega otroka zaradi tega, ker je lgbt+

Pri meni se počasi krog veča in do sedaj nisem imel niti ene slabe iskušnje. Ljudje so včasih kar presenečeni, kako je to mogoče (kot geja si predstavljajo tipa, ki je mahnjen na modo in ki več pove z rokami kot z usi).

Sem pa z outiranjem veliko spremenil. Doma so odnosi postali res odlični, postal sem bolj samozavesten itd.

#89 Jacques

Jacques

piščan'c

• Člani
  • 53 prispevkov

Objavljeno 09 julij 2017 - 15:58

Jaz malo občudejm vse, ki so/ste bili dovolj odprti, da ste se outirali že v času srednje šole. Jaz sem pri 25-ih še globoko v omari, ampak sem v rahlo hecni situaciji, ker še zmeraj končujem faks in še živim doma. Trenutno iščem službo, vendar si mislim, da ko bom imel svoj avto, mogoče stanovanje in pač povsem svoje življenje, bo nekoliko lažje. Verjetno kdo razume ... (?)
Sej v moji družini so mogoče kaj že posumili, ampak nikoli nisem imel fanta ali kakršne koli zveze, tako da nisem imel kaj priznati (upam, da se bo to kej spremenilo ...). Mogoče bi bilo malo drugače, če bi fanta že prej imel, ne vem.
Malo pa tudi botruje dejstvo, da sem odraščal v precej vernem (katoliškem) okolišu. Tudi večina prijateljev, ki jih sicer imam rad, je vernih. Nedavno nazaj je bila zanimiva tema referendum o družinskem zakoniku (al kakršenkoli je pač točen naziv tega) in poslušati odzive. Jaz in sestra sva glasovala za, mati in brat proti (sicer pa sam sploh nisem načenjal debate). Kar nekaj prijateljev (vernih) je tudi glasovali proti. Sploh ne vem, kaj naj z njimi naredim, ko bi se pač outiral (v srednjebljižni prihodnosti). Ker so vseeno fajn ljudje in jih ne bi rad zgubil. Vseeno pač dajem prednost sebi in ne našim odnosom, tako da če bodo slabo sprejeli, "jebiga". Sicer pa ene dve kolegici bi bili povsem okej, če jima povem, da iščem fanta, haha. Širšim sorodnikom pa sploh ne mislim pravit, ker nikoli nisem imel tesnega stika z njimi in sem se srečeval, ker sem pač moral it na obisk. Bratrance in sestrične sicer imam, ampak samo kot primer, niti njihovih telefonskih številk nimam.

No, ja, zanimalo me je, če ima kdo izkušnje z vernimi sorodniki in/ali (predvsem) prijatelji?

Hominem quaero

#90 milkyway

milkyway

piščan'c

• Člani
  • 137 prispevkov

Objavljeno 09 julij 2017 - 21:11

Prva oseba, ki sem se ji outiral je zelo verna, ampak je stavr sprejela popolnoma ok. Tudi v družini so nekateri bolj verni, ampak so me lepo sprejeli.

Vera gor ali dol. Če te ima nekdo rad te bo sprejel takega kot si.

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov