Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Outiranje

89 odgovorov v tej temi

#51 Crane

Crane

zasvojen'c

• Člani
  • 655 prispevkov

Objavljeno 18 avgust 2011 - 11:47

Hehe, jaz v srednjebližnji prihodnosti načrtujem masovno outiranje :D Bomo videli, kako se bo izteklo.

Ali je naivno pričakovati izpoved z druge strani? (Obojestransko outiranje?) :D

i tried

#52 Whistler

Whistler

piščan'c

• Člani
  • 163 prispevkov

Objavljeno 18 avgust 2011 - 12:15

^^

Tudi jaz sem razmišljal o masovnem outiranju v velikem stilu (tipo, objava na fb). Ampak sem reku da bom šel to zadevo bolj počasi in postopoma. Mislim da bo manjši šok zame in za okolico.

Prispevek uredil/a: Whistler, 18 avgust 2011 - 12:15.

Ay, qué camino tan largo!Ay mi jaca valerosa!Ay que la muerte me espera,antes de llegar a Córdoba!
Córdoba.Lejana y sola.

#53 matthew

matthew

piščan'c

• Člani
  • 68 prispevkov

Objavljeno 18 avgust 2011 - 15:39

Pravkar povedal moji sestri. :kuku: Huh! Ampak je zelo nice sprejela! Po mojem je že vedela, saj mi je dostkrat neke gay filme kazala xD sexy I know. Zdej jih bova lohk skupi gledala. :super:

#54 sean

sean

piščan'c

• Člani
  • 150 prispevkov

Objavljeno 19 avgust 2011 - 10:26

Vesel sem zate matthew!

Sicer pa sem se "masovnega avtiranja" poslužil tudi sam. Pa ne zato, ker bi se dejansko želel tako outirat, pač pa sem objavil fotografijo poljuba s takratnim fantom, ker mi je bilo vseeno za odziv drugih. In odziv je bil res neverjeten! Na netlogu, kjer sem objavil fotografijo, se je povprečje obiskov v enem dnevu povečalo iz 5 na več kot 70 obiskov/dan.

V realnem življenju pa je bil odziv zelo zelo "klavrn". Nihče ni nič rekel, nihče nič vprašal - ne direktno, ne posredno. Nobenega nasilja ni izvajal nihče nad mano in nič nič nič. Tako je bilo vsaj, kadar sem bil v bližini, med tem, ko sem bil pred šolo "na čiku" (kamor takrat nisem hodil, ker se mi ni dalo, ker je bila zima lol) glavna tema več dni. Tako mi je vsaj povedala sošolka. Mimogrede naj dodam, da ne vem, na kakšen način so se takrat pogovarjali o moji spolni usmerjenosti, res pa je, da to, moje masovno outiranje, ni spremenilo nič. (Ko sem objavil fotografijo, nisem pomislil na masovno outiranje, pač pa na komentarje v stilu: "iiiiii kak sta lepa <3" pa jih ni bilo. Tudi to pove nekaj. Kajne?)

#55 matthew

matthew

piščan'c

• Člani
  • 68 prispevkov

Objavljeno 13 oktober 2011 - 01:04

Pravkar se "masovno outiral" na facebooku.. bolj lame outiranja pa še ne.. ok ob enih ponoči je verjetno res malo čudno, ampak prej nisem imel jajc. bom jutri videl odziv (če sploh bo) :)

#56 love-is-magic

love-is-magic

piščan'c

• Člani
  • 80 prispevkov

Objavljeno 19 oktober 2011 - 13:04

Outiral sem se približno eno leto od tega. Gnalo me je predvsem to, ker se mi ni dalo prekrivati določenega dela sebe. Počutil sem se boljše.

Outiral do zdaj sem se...vsem, ki jih poznam. Na facebooku imam objavljeno Interested in: MEN! Takrat je to sicer povzročilo kar nekaj homofobičnih izjav, pa vseeno :)
"Going to church doesn't make you a Christian any more than standing in a garage makes you a car."
"If God is watching us, the least we can do is be entertaining."
"Knowledge is knowing a tomato is a fruit; Wisdom is not putting it in a fruit salad."

#57 Mizuma

Mizuma

piščan'c

• Člani
  • 123 prispevkov

Objavljeno 23 november 2011 - 23:52

No, še moj piskrček.

Meni je dejstvo, da sem gej postalo taka flegma, da sem že čist pozabil, da to nekatere ljudi še zmeraj "moti".

Ne skrivam pred nikomer. Prijatelji in starši vedo, prodajalko v trgovini pa en drek briga kaj sem.

Če sem z mojim tipom na železniški postaji in se pač objameva ali poljubiva mi je to nekaj "normalnega" in ne delam noben halo okrog tega. Če pa me kdo čudno pogleda pa ga jaz še desetkrat bolj čudno nazaj pogledam (ne klikne mi več v glavi, da eni še zmeraj na to gledajo malo drugače ^^).

That's just me.

LP

#58 bugs01

bugs01

nov na sceni

• Člani
  • 258 prispevkov

Objavljeno 24 november 2011 - 01:20

Jaz sem imel drugačno ampak tudi kritično zadevo(transseksualnot).
Nekega dne sem poslal email neki osebi za ogovor o moji težavi, ampak moj mail je nekaj narobe naredil in po pomoti poslal še mojemu očetu.
Jaz seveda za to nisem nič vedel, ampak ko mi je oče to omenil sem bil malo živčen. ampak nakoncu sem videl da se je stvar zame zelo dobro odvila ker so me zelo dobro sprejeli. :spostovanje:
Vedno obstaja rešitev. Tudi če si še tako na dnu, vedi, da to ne bo večno. Ko boš najmanj pričakoval, se ti bo zgodilo nekaj, kar te bo osrečilo.

#59 matthew

matthew

piščan'c

• Člani
  • 68 prispevkov

Objavljeno 24 november 2011 - 07:38

Sedaj je že minilo nekaj časa od outiranja. Moji starši sicer še ne vedo.. ne uporabljajo facebooka xD. Ampak dokler sem še pod njuno streho, bom za vsak slučaj še počakal. Vsaj do osemnajstke. Sicer pa se z vsemi kolegi enako razumem. Kolegice so izjemno dobro sprejele. Tud moj najboljši prijatelj, ki je str8, je ful dobr sprejel. Pa malo sva se pogovarjala (ok...kr dosti) in je rekel, da je čisto malo bisex.. Če bo kdaj napit, bom ziher preizkusil svojo srečo na njem xD hec.. Sicer pa se počutim enako kot Mizuma.. čisto sem že pozabiil kako je, ko se ti to zdi še vedno nekoliko drugače/nenavadno. Tako da ne razumem ljudi, ki imajo bilokaj proti gejem.

V bistvu pa želim povedati, da se sedaj počutim veliko veliko bolje, kot pred outiranjem. Zdaj so se nehale laži in prikrivanja, kar mi izjemno veliko pomeni. :angelcek2:

P.S. Iz heca pišem svojim moškim kolegom kako "uživam" :D ampak je vsem čisto kul.. ne morem verjet.

#60 Mizuma

Mizuma

piščan'c

• Člani
  • 123 prispevkov

Objavljeno 24 november 2011 - 22:56

Saj menim, da bo počasi družba to akceptirala kot nekaj čisto vsakdanjega, kot npr. to, da vidiš na troli nekoga z zelenimi lasmi, ali pa kot so tekom časa v ZDA sprejeli črnce (glej ga zlomka imajo zdaj že črnega predsednika) ... Skratka... it's not a big thing anymore.

Seveda bomo imeli razne Primcese in parado retardirancev tu in tam ... ampak to bodo bolj kot ne karneval 1 x letno, kjer bodo lahko svoje agonije izlili ... ;)

Take a chill pill I tell 'em ^^

#61 neznani

neznani

gay friendly

• Člani
  • 16 prispevkov

Objavljeno 06 december 2011 - 00:46

Torej ja, po tem, ko sem mel praktično pokvarjen 21. rojstni dan, zarad določene osebe, sem se nekako zlomil in odloču, da povem vsaj mami, da sem gay. Ker enostavno ne najdem besed in poguma, da bi ji povedal v živo, sem ji napisal mail. Kako tipično za računalničarje, mar ne? Upam, da bo sprejela vredu, sam pa mislim, da že nekaj časa ve in ne bi smelo bit nekega presenečenja. več poročam jutri, ko bom vidu reakcijo.

Upam na najbolše :)

#62 blup

blup

zasvojen'c

• Člani
  • 773 prispevkov

Objavljeno 06 december 2011 - 00:48

Torej ja, po tem, ko sem mel praktično pokvarjen 21. rojstni dan, zarad določene osebe, sem se nekako zlomil in odloču, da povem vsaj mami, da sem gay. Ker enostavno ne najdem besed in poguma, da bi ji povedal v živo, sem ji napisal mail. Kako tipično za računalničarje, mar ne? Upam, da bo sprejela vredu, sam pa mislim, da že nekaj časa ve in ne bi smelo bit nekega presenečenja. več poročam jutri, ko bom vidu reakcijo.

No, tudi to je v redu način. Držim pesti! Vse bo kul.
A quien le importa lo que yo haga, a quien le importa lo que yo diga, yo soy asi y asi seguiré, nunca cambiaré...

#63 Whistler

Whistler

piščan'c

• Člani
  • 163 prispevkov

Objavljeno 06 december 2011 - 02:06

Jaz kar dajem signale in mislim, da se mojim staršem že kar konkretno svita, kaj se z mano dogaja. Mislim, da se čas pravega outiranja hitro približuje.
Ay, qué camino tan largo!Ay mi jaca valerosa!Ay que la muerte me espera,antes de llegar a Córdoba!
Córdoba.Lejana y sola.

#64 gayguy

gayguy

biskvitek

• Člani
  • 29 prispevkov

Objavljeno 06 december 2011 - 06:56

Hammm... ja tako je, outiral sem se samo sestricni in je seveda sprejela presenetljivo dobro (kar se tice izjav med najinim pogovorom tisti vecer), seveda saj je americanka sm si mislu, kar je to v ameriki totalno normalno.
Doma sem zadnje case dobil mocan obcutek, da vejo zame oz. sumijo in samo se cakajo da bom sam izjavil da sem gay, za kar se nekako nisem ready :?: ... ker jih mam zelo rad in se bojim da bi se kdo proti meni obrnil ob tej izjavi.
Vcasih pomisli da bi izvedeli preko ostalih in mi bi bilo nekako lazje po drugi strani si pa mislim, da bi bilo bolj iskreno da sam povedam... skratka nekako bom ze povedal, ali pa mogoce me kdo prehiti:P

#65 neznani

neznani

gay friendly

• Člani
  • 16 prispevkov

Objavljeno 06 december 2011 - 09:15

No, tudi to je v redu način. Držim pesti! Vse bo kul.

:mavrica: Msmi je sprejela to res odlično :)

#66 Whistler

Whistler

piščan'c

• Člani
  • 163 prispevkov

Objavljeno 06 december 2011 - 13:03

^^ Super, čestitke neznani. :super:
Córdoba.Lejana y sola.

#67 Enyo

Enyo

nov na sceni

• Člani
  • 266 prispevkov

Objavljeno 06 december 2011 - 13:27

Drugače pa se strinjam s tabo. Res si ne zaslužijo spoštovanja, če niso pripravljeni narediti kompromisov. Finta je v tem, da ti dajo (starši) točno vedeti, da si odvisen od njih in da tako veljajo njihova pravila. Tako ti ne preostane drugega, kot da poklekneš in priznaš premoč -ampak samo začasno.

Kako to misliš "premoč - ampak samo začasno" ... a to dokler nimaš svojih otrok in jim začneš delat isto? :D

Se pa strinjam, da je t.i. starševska ljubezen največkrat izgovor za tiranstvo in despotsko izrabo moči.

#68 gayguy

gayguy

biskvitek

• Člani
  • 29 prispevkov

Objavljeno 06 december 2011 - 20:44

Suuuper, me veseli in cestitam neznani!:)

Prispevek uredil/a: gayguy, 06 december 2011 - 20:45.

#69 WhiteStripe

WhiteStripe

gay friendly

• Člani
  • 13 prispevkov

Objavljeno 23 december 2011 - 14:42

Jaz se ne strinjam z masovnimi outiranji. Enostavno se mi zdi to osebna stvar in nikogar ne briga, razen če se mu odločim posebaj zaupat. Tudi nisem dolžan poslušat direktnega nestrinjanja in nerazumevanja drugih glede tega kdo in zakaj mi je všeč. Se tudi najdejo primerki, ki ne razumejo, da orientacija ni stvar lastne izbire. Zakaj bi se človek ubadal s tem in s strahom, ker ga primitivne združbe iščejo in napadajo po mestu preprosto zaradi tega kar je? Ne pustim si bit spredalčkan. Slovenija ni pravi prostor za te stvari. Vsaj zdaj še ne.

Tudi mi gre na živce, ko začnejo outirani neoutirane obravnavati kot patološke osebnosti. Poznam nekoga outiranega, ki se je do mene obnašal tako, kot da klozetiranega hudiča iz mene izganja in mi razlagal kako narobe je biti klozetiran. Povsem bolano je, ko se nekdo, ki sam čuti posledice diskriminacije, do nekoga drugega enako obnaša. Naj vsak živi kot mu paše, dokler ne škodi drugemu. Ne vem kaj imajo Slovenci, da jih vedno briga kaj kdo drug dela za štirimi stenami v svojem življenju ... Live and let live.
"I have had dreams and I have had nightmares. But I have conquered my nightmares because of my dreams."

#70 blup

blup

zasvojen'c

• Člani
  • 773 prispevkov

Objavljeno 23 december 2011 - 16:35

Imaš prav. Je pa problem, ker je vseeno včasih to zoprno prikrivati, če se tako izrazim. Slovenska družba je tako heteronormativna, da 95% folka sploh ne razmišlja o možnosti, da so nekemu fantu všeč fantje ali da sta v zvezi dekleti...In potem ko si v družbi z npr. strejt kolegi, lahko pride do precej neugodne situacije, številnih (osebnih) vprašanj...
Saj obstajajo načini s katerimi se da doseči, da se te stvari vsaj kolikor toliko nehajo ampak vseeno ni vedno lahko.

Se pa popolnoma strinjam, čeprav še nimam takšnih izkušenj, da absolutno ni prav, če se outirani lgbtq-ji na kakršenkoli način spravljajo nad neoutirane. V smislu pritiskov ''zakaj si neutiran'', ''kdaj boš povedal/a'', itd.. To je popolnoma osebna stvar in odločitev, ki jo je treba spoštovat.
Tudi masovno outiranje na šoli je povsem osebna stvar. Mislim, da s tem precej tvegaš (predvsem pri posameznih profesorjih) ampak, če se nekdo tako bolje počuti, zakaj pa ne?

Smo pa Slovenci res zanimiv narod...Taki firbci, vsi bi radi vse vedeli in še solili pamet ljudem. Kot, da je življenje njihovo, pa se jih čisto NIČ ne tiče...Brigaj se zase, živi kot želiš; ostalim pa pusti, da to počnejo po svoje.
A quien le importa lo que yo haga, a quien le importa lo que yo diga, yo soy asi y asi seguiré, nunca cambiaré...

#71 WhiteStripe

WhiteStripe

gay friendly

• Člani
  • 13 prispevkov

Objavljeno 23 december 2011 - 17:13

Me veseli, da se strinjaš. Ne me narobe razumet. Ne prepričujem nikogar, da se naj ne outira. Če se bo tako bolje počutil, je potem to tudi boljša izbira, le naj bo pri tem previden. V neki ožji družbi, prijateljem, ki jim res zaupaš je bolje, da človek pove, ker se ne rabiš zgovarjat in ker ti je lažje. Kritika bolj leti na ljudi, ki na široko vsem razglašajo svojo usmerjenost. Nekomu, ki ga še poznaš ne prav, potiskati pod nos, da si LGBT ravno ni najboljša izbira. Ali objavljati te stvari na FB.

Verjetno sem imel nesrečo in sem naletel na napačne masovno outirane ljudi ... vendar pri teh vedno dobim občutek, da je pri njih vse kar imajo za povedati to, da so gej in njihovo življenje temelji na tem, da to nenehno izražajo na tak ali drugačen način. Kar nas tišči vse v slabo luč. Recimo, meni bi bilo tudi neprijtno, če bi šel s kolegi ali kolegicami ven in bi mi nenehno razglašali kako so hetero in kako je hetero življenje kul, kako ima družba premalo debate o hetero ljudeh in da morajo vsi hetero ljudje vsem to povedati itd. Ne vem kako bi naj to našo skupnost spravilo v boljšo luč. Če si gej ni nujno, da moraš biti vsem outiran in biti gay aktivist in vse napihovati in razglašati, da lahko preživiš.
"I have had dreams and I have had nightmares. But I have conquered my nightmares because of my dreams."

#72 Whistler

Whistler

piščan'c

• Člani
  • 163 prispevkov

Objavljeno 26 december 2011 - 18:17

Uradno lahko rečem, da sem doma outiran. Dajal sem signale že nekaj mesecev, in so me včeraj zvečer kar vsi v družini soočili s tem. Sprva nisem odgovarjal, nato sem očeta povabil na pivo in mu povedal celotno zgodbo od začetka do konca in sedaj ve. On je sprejel to še kar dobro, ampak se pa bojim da brat, sestra in mama (sploh pa teta in dedek) tega ne bodo tako zlahka sprejeli (pač tradicionalno mišljenje z velikim vplivom RKC) Bojim se kaj bo v prihodnosti. Upam, da se bo vse izšlo v redu.
Córdoba.Lejana y sola.

#73 blup

blup

zasvojen'c

• Člani
  • 773 prispevkov

Objavljeno 26 december 2011 - 18:24

Uradno lahko rečem, da sem doma outiran. Dajal sem signale že nekaj mesecev, in so me včeraj zvečer kar vsi v družini soočili s tem. Sprva nisem odgovarjal, nato sem očeta povabil na pivo in mu povedal celotno zgodbo od začetka do konca in sedaj ve. On je sprejel to še kar dobro, ampak se pa bojim da brat, sestra in mama (sploh pa teta in dedek) tega ne bodo tako zlahka sprejeli (pač tradicionalno mišljenje z velikim vplivom RKC) Bojim se kaj bo v prihodnosti. Upam, da se bo vse izšlo v redu.

Bravo, superca! :)
Seveda bodo potrebovali čas, morda veliko časa ampak vsaj povedal si. Led je prebit in zdaj bo čas, da se privajajo na to. Upam, da čimbolj uspešno.
Če ni bilo nekih hudih reakcij bo vse kul. Vso srečo, res! :]

#74 Whistler

Whistler

piščan'c

• Člani
  • 163 prispevkov

Objavljeno 26 december 2011 - 18:39

Hvala! Sicer iz strani mojega očeta reakcija ni bila toliko ostra. Iz strani moje mame bo še hudo in težko. Moj brat me je celo zbrisal iz fb-ja kot člana družine. Malo se bojim kako bo no. Upam, da bo čez čas boljše.
Córdoba.Lejana y sola.

#75 Markboy

Markboy

gay friendly

• Člani
  • 7 prispevkov

Objavljeno 27 december 2011 - 12:55

No pa da se js povem kako je zgledal moj proces outiranja (ki se vedno poteka).
Prvic sem povedu eni frendici, na maturancu in je sprejela zelo dobro..me je objela, potem sva oba jokala
In je blo fajn:D Sam ta prvic je res najtezje spravit to iz sebe...
Drugic sem povedu eni drugi frendici, k sva sla iz gledalisca, na drink in je blo ze lazje :D
Potem pa doooolg casa nisem nobenmu novemu sol razlagat... Kljub temu je izvedla mami na svoj nacin... Kako?
Preko mavricnega foruma, ki sem ga enkrat pustil odprtega na ipadu :D in ne da bi ona samo precekirala prvo stran, sla je gledat
vse moje frende, moj profil, brat zs-je.. Nesramnost pa taka! :)
No ja potem k sem prsu domov tisti dan in mi je povedala kaj je vidla, bi me skor kap... Ampak smo preziveli in ubistvu je ful dobr
sprejela, me je objela ipd... V bistvu se mi zdi da sva se nakak zblizala... Pa nikol se nisva se tko sprosceno pogovarjala o vsem, tipih, seksu, lajfu ..
Res dobr filing, k ugotovis da mas podobn okus za tipe kt mt... Lol :D ahah
No uglavnem nauk te zgodbe.... Vsem ki gre tezko z jeziko, kdo so, najbols da puscajo mf odprt in nej starsi sami raziscejo mal teme kle gor...
Na ta nacin bodo vidl, da nas je velik in da ni zgolj njihov otrok tak, ki je drugacen :)
Aja pa vcasih se je treba pustit presenetit, mogoce so osebe okoli vas bolj odprte kt si mislte...

No lep dan zelim :D

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov