Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Outiranje

89 odgovorov v tej temi

#1 palcek

palcek

piščan'c

• Ban
  • 75 prispevkov

Objavljeno 11 april 2004 - 14:59

...pomislil, da bi doma (staršem in bližnjim sorodnikom) povedal za svojo spolno usmerjenost?!

1.) No, predvsem me zanima, če si že, kaj te je oviralo pri tem, da si to obdržal zase in kakšne razloge si imel, da si povedal (kaj te je gnalo)?

2.) Komu si do zdaj že povedal :)
Lp PaLcHy :gay: :gay:

#2 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 182 prispevkov

Objavljeno 12 april 2004 - 10:12

1) Povedu sem že.
Razlogi:

- Duševno zdravje

Če skrivašš svojo spolno usmerjenost, potem se sramuješ tega, kar si. Vse to prizadene tvojo samopodobo in počasi začneš verjeti, da si slab človek. (Kar seveda ni res)

- Zadovoljstvo

Ljubiti in biti ljubljen je temelj človekovega zadovoljstva, če pa moraš ljubezen skrivati, potem ti to vsekakor ne prinaša zadovoljstva.

- Spoštovanje
Spoštovanja vredeni ljudje so tisti, ki so iskreni do sebe in mislijo s svojo glavo. Skrivanje homoseksualnih občutij pa omejeno zgolj preprečuje.

- Pravo prijateljstvo

Svojo drugačnost lahko izkoristiš kot dober preskusni kamen za ljudi, ki te obkrožajo. Le tisti ki vas bodo sprejeli takšnega, kot ste, so vredni vaše bližine in prijateljstva.
+
ni se mi treba skrivat kaj sem, ni mi treba bluzit da grem ven s prijatelcam ampak da grem ven s tipom itd, da ne poslušam besed če mam punco, ni se mi treba pretvarjat da sem neki kar nisem, ampak sem pred ostalimi gej in ne str8.

2) Duma, babici :mrgreen: , sošolcem/sošolkam, naj str8 frendu, naj str8 frendici, in vsi moji frendi vejo. Zaenkrat ni nubenga k ne ve oz. ni slišu iz mojih ust :)

Lp :wink:
Medicina je socialna znanost in politika ni nič drugega, kot medicina velikih razsežnosti. [R. Virchow]
De duobus malis semper minus eligendum est.

#3 Ganimed

Ganimed

zasvojen'c

• Člani
  • 573 prispevkov

Objavljeno 12 april 2004 - 11:54

1) Staršem sem želel povedati že nekaj časa nazaj, tudi iz razlogov, ki jih navaja Glorious. Vendar so moji starši ena čisto svoja zgodba, vedno je bilo važnejše, kaj bodo rekli drugi, ne pa kaj čuti njihov sin. Pa tudi njihove reakcije na mnogo banalnejše stvari so bile zelo neprimerne, zato tega koraka še nisem naredil, vprašanje je tudi, če ga bom sploh kdaj. Niti več nimam kakšne potrebe, da bi jim, sploh pa ne pričakujem nič pozitivnega. Mislim, da bi z razkritjem staršem izgubil svoj duševni mir, vsaj začasno, ker bi bila domača atmosfera obupna. Svoj mir sem našel s priznanjem sebi in meni najpomembnejšim ljudem (razen staršev).

2) Do sedaj sem povedal najbližjim ljudem: najboljšim prijateljem in tudi nekaterim zelo dobrim znancem, nekaterim njihovim staršem in edinemu sorodniku: bratu. In seveda ve zame cel kup gejev, ampak teh nisi imel v mislih, ker je to samoumevno, a ne? Vsi so »novico« sprejeli dobro, je pa res, da sem pred razkritjem zelo dobro premislil...
>>> Najlepše na vsakem dekletu je, verjeli ali ne ... njen fant! <<<

#4 drgec

drgec

gay friendly

• Člani
  • 12 prispevkov

Objavljeno 28 julij 2004 - 09:26

:lol: Jaz sem mojim doma kr povedu in so zlo lepo sprejel, sprva je mami neki godrnjala ampak pol je čist ok sprejela, čeprav je doma v selu,ki je bogu iza noga,še zmeri k prideva s tipom domov k nam ga razvaja itd.. :) Tud vsi sorodniki so pol avtomatsko vedel za naju in je ok. V glavnem se ti življenje spremeni za 100% ko poveš doma, seveda na bolje. Skratka odkrijte se in povejte kaj ste mislim da ne rabiš staršev pred katerimi se moraš skrivat ali jim lagat, to ni nič. saj a te sprejmejo al ne. Mislim pa, da če te imajo res radi te bojo tud sprejel. :lol:
lep pozdravček
zakaj bi bilo lahko, če je pa lahko komplicirano!

#5 bogglefreak20

bogglefreak20

Častni član

• Člani
  • 574 prispevkov

Objavljeno 29 julij 2004 - 12:35

Sem že povedal.

Dolga zgodba na kratko:
-spoznam prvega tipa
-sva skupaj 2,5 meseca
-me pusti
-sem v krizi, ki jo moja mati začuti in ji ni jasno kaj jo je sprožilo
-vzgojen v odkrito in iskreno osebo skličem doma sestanek, posedim vse za mizo in jim dam vsakemu svoj izvod nekega besedila, ki vsebuje moje čustvene izlive in razmišljanje o sebi, družini, odnosih in življenju
-na koncu je "punchline", ki jih vse zadane, šokira
-vsi jokamo
-mama se prva zbere in mi pove, da sem njen sin in da na svojo ljubezen ne postavlja nobenih pogojev.

Prednosti:
-popolnoma odkriti odnosi v familiji
-nobene potrebe po skrivanju, prikrivanju, laganju in posledično duševni mir
-nobenih vprašanj s kom/kam/zakaj/kdo je to itd.

Slabosti:
-starša in brat imajo na sebi breme moje "skrivnosti", ki zdaj čaka, da se razkrije pred sosedi, znanci, sorodniki (nehote vsak gej ali lezbijka, ki se razkrije, prisili v razkritje tudi svoje najdražje - s čimer v principu ni nič narobe, je pa preizkušnja tudi za njih, zato moramo biti tuid geji in lezbijke razumevajoči do svojih staršev, ne le oni do nas)

Vedo moji prijatelji, nekateri kolegi na faxu. Tega ne skrivam in sem iskren, če me kdo vpraša po moji punci ali kaj podobnega (razen izjemoma, kadar gre za ljudi, ki vem, da jim ne gre zaupati). Po drugi strani pa tega ne obešam na veliki zvon in tega ne tolmačim vsepovprek in vsakomur.
"I'm a vegetarian, well I'm not hardcore, because I eat meat, but only because I like the taste. And I hate vegetables on a personal level, so I'm not too good." Dylan Moran

#6 asterixce

asterixce

biskvitek

• Člani
  • 40 prispevkov

Objavljeno 31 januar 2007 - 21:13

...pomislil, da bi doma (staršem in bližnjim sorodnikom) povedal za svojo spolno usmerjenost?!

1.) No, predvsem me zanima, če si že, kaj te je oviralo pri tem, da si to obdržal zase in kakšne razloge si imel, da si povedal (kaj te je gnalo)?

2.) Komu si do zdaj že povedal :)

1.) ne stršem še nisem povedal, za mojo spolno usmerjenost, ker se enostavno bojim njihove reakcije. mislim saj se ne bojim toliko reakcije mame, kot očeta, ampak vseeno bi jih prej rad malo na to navadil oz. jim vsaj dal kakšen namig.

2.) ja povedal sem že najboljšemu kolegu (je str8), pa bratu in še enim parim kolego, za katere menima da so vredni da to vedo.

lp kiss asterix

#7 wonderland

wonderland

piščan'c

• Člani
  • 113 prispevkov

Objavljeno 31 januar 2007 - 21:18

Povedal sem staršem (1x mi ni ratal z lažjo vsega prekrit, pa se mi ni dal izgovorov iskat), pa nekaj kolegicam in dvema prjatloma. Zakaj? Zato kr nisem več mogu tiščat tega v seb. MOGU sem nekomu povedat :D In se je lepo iztekl hehe.

Live and let live

#8 vwbeetle

vwbeetle

biskvitek

• Člani
  • 27 prispevkov

Objavljeno 31 januar 2007 - 22:18

namignu best kolegu, ki ne verjame :lool: , ja fotr me zeza v pogovorih da mam tipa, mat prav pust punce na miru pa se posvet faxu,čeprou laufa zaenkrat :lool: edin moj lubi ve zame,...bojo tudi starši izvedeli, ko bo čas zato in ko bodo določena dejstva jasna, upam da bo moj lubi lahk servise delu na autu pa da bota kolega :mrgreen:

#9 kanji

kanji

zasvojen'c

• Člani
  • 760 prispevkov

Objavljeno 01 februar 2007 - 09:34

Samo mama in brat vesta, čeprav je zdaj vse še huje in moram še bolj igrati kot prej.(toliko o tem , da odvržeš masko. Zgleda, da sem si nadel samo še večjo.) . Tako, da se je vse obrnilo na 1000krat slabše. KATASTROFA!!! Želim si, da ne bi nikoli storil, kar sem, ampak skozi čas ne morem potovati. :( Po tej izkušnji sem izgubil zaupanje v ljudi zato drugim še ne zaupam. Preveč negativno presenečen sem bil.
Is the pious loved by the gods because it is pious, or is it pious because it is loved by the gods?

#10 input

input

biskvitek

• Člani
  • 33 prispevkov

Objavljeno 03 februar 2007 - 01:15

1.) ne stršem še nisem povedal, za mojo spolno usmerjenost, ker se enostavno bojim njihove reakcije. mislim saj se ne bojim toliko reakcije mame, kot očeta, ampak vseeno bi jih prej rad malo na to navadil oz. jim vsaj dal kakšen namig.

tle pa mislm da vsi mal naše starše podcenjujemo.. bojim, bojim,.. men bl sliči na nek izgovor al pa na nesigurnost vase..

#11 sumljivtip

sumljivtip

piščan'c

• Člani
  • 83 prispevkov

Objavljeno 03 februar 2007 - 04:47

nisem še povedal.
Povedal bom, ko bom 100%, da je to tisto, kar me bo dopolnjevalo v življenju, me delalo srečnega... ko bom spoznal fanta, s katerim se bova imela rada in ko bom že skoraj z obema nogama od doma(za vsak slučaj)..takrat bom povedal doma (in me briga kaj si bosta mama in oče mislila, čeprav mislim, da ne bi bilo nič hujšega) in pa bližnjim prijateljem. In se močno strinjam s tem, kar je napisal Glorious: Le tisti ki vas bodo sprejeli takšnega, kot ste, so vredni vaše bližine in prijateljstva. ;)

#12 input

input

biskvitek

• Člani
  • 33 prispevkov

Objavljeno 03 februar 2007 - 12:13

Le tisti ki vas bodo sprejeli takšnega, kot ste, so vredni vaše bližine in prijateljstva. ;)

full znan citat
hehe
ampak presneto drži

#13 YellyFish

YellyFish

gay friendly

• Člani
  • 6 prispevkov

Objavljeno 03 februar 2007 - 14:38

js sm lih ucer priznav. mtki namrec. ni se nic pizdila. rekla d je ponosna name. fotru nemislm povedt. itq sta locena. ce bi zvedu bi biu socialc, majkemi. brata tut nevesta, enmu bi povedu enmu p ne k je prevec otrocji ceprov ma 18let in je starejs od mene ampk je neumn. tko da ku*c ga gleja:P
zame jih ve ogromn. lajk cela sola, uni k se znjimi usak dan druzim, profesorcexP, vzgoitlce u dijaskem...pa nism meu se problem s kasnimi homofobi, upam d jih tut nebo. lpo se mam za enx.
LP
got to be there just u&i :))

#14 kanji

kanji

zasvojen'c

• Člani
  • 760 prispevkov

Objavljeno 03 februar 2007 - 14:41

Čestitam za tvoj podvig YellyFish.
Is the pious loved by the gods because it is pious, or is it pious because it is loved by the gods?

#15 sumljivtip

sumljivtip

piščan'c

• Člani
  • 83 prispevkov

Objavljeno 03 februar 2007 - 20:25

Enako z moje strani. Čestitam. ;)

#16 input

input

biskvitek

• Člani
  • 33 prispevkov

Objavljeno 03 februar 2007 - 20:29

Enako z moje strani. Čestitam. ;)

se pridružujem..
pogumno!

#17 bir0kk

bir0kk

gay friendly

• Člani
  • 10 prispevkov

Objavljeno 08 februar 2007 - 19:05

nisem še povedal.
Povedal bom, ko bom 100%, da je to tisto, kar me bo dopolnjevalo v življenju, me delalo srečnega... ko bom spoznal fanta, s katerim se bova imela rada in ko bom že skoraj z obema nogama od doma(za vsak slučaj)..takrat bom povedal doma (in me briga kaj si bosta mama in oče mislila, čeprav mislim, da ne bi bilo nič hujšega) in pa bližnjim prijateljem. In se močno strinjam s tem, kar je napisal Glorious: Le tisti ki vas bodo sprejeli takšnega, kot ste, so vredni vaše bližine in prijateljstva. ;)

:gogo: :gogo:

Se popolnoma strinjam.

... YellyFish, čestitam :)

#18 hunum.khan

hunum.khan

piščan'c

• Člani
  • 53 prispevkov

Objavljeno 10 februar 2007 - 12:18

Yellyfish! Še iz moje strani! ĆESTITKE!
Jazst sem pa povedal skoraj vsem prijateljicam ;) , ker se ne mislim skrivati.
Staršem ne upam (mati + oče = psihopatus)<-- se nikoli nismo razmeli, tako da ... sploh ne morem komentirati, pa ne bosta zvedla ;)
LupČKa :*
Mi smo kot mavrica! Tudi ko nas ni, SMO ;*

#19 _2unico0_

_2unico0_

gay friendly

• Člani
  • 11 prispevkov

Objavljeno 28 marec 2007 - 08:50

jst sm vsem povedal doma, v sluzbi, v domacem kraju.
povedal pa sem ker sem bil 4 leta nazaj srecno zalubljen:) kao:)
NIKOLI NE VES KJE TE SRECA, SRECA! LJUBEZEN MED GAYI OBSTAJA, VCASIH PA PRAVI PRIJATELJ LAHKO POMENI VEC, KOT PARTNER!

#20 blazek

blazek

nov na sceni

• Člani
  • 270 prispevkov

Objavljeno 28 marec 2007 - 22:31

Meni ni prišlo na misel, da bi povedal doma, tudi meni drugi ne zaupajo svojega intimnega življenja zakaj bi torej jaz drugim zaupal svoje?
Mislim, da dokler lahko živim s tem da ne vejo, bom živel dalje tako, ko pa bom začutil potrebo po tem, da izvejo jim bom pa povedal, čeprav mislim, da ne bom nikoli začutil te potrebe.

#21 kanji

kanji

zasvojen'c

• Člani
  • 760 prispevkov

Objavljeno 29 marec 2007 - 07:58

Jaz sem tako neumen. Včeraj sem spet načel to temo z mojo mamo in spet pristal nikjer in sem se potem moral prekleto namantrati, da sem spremenil temo :? . Najbrž si ne bova nikoli na čistem.

#22 Zvonech

Zvonech

nov na sceni

• Člani
  • 203 prispevkov

Objavljeno 08 april 2007 - 10:30

1:)

Kaj me je gnalo, neka sila zadovolstva, pač mir in želja po odprtem živlenju, in ne skrivanju za neko fasado zaveso, katero bi nekateri hoteli imeti.

2:)

Povedal sem najprej svojim 4 najbolšim prijateljem, kateri so mi pomagali ven iz krize, zatem moji bovši ženi in sestri in potem je sledil val, v službi.
Do takrat sem sprejel pozitivne reakcije.
Staršem nisem hotel povedati takoj, čeprav ko me je mama videla je padlo prvo vprašanje a si mogoče Gay, moj odgovor je sledil na to "kaj bi bilo če bi bil", in seveda nastala splošna panika.
To se je naredilo 2x, ko je v tretje vprašala sem ji še enkrat dal isto vprašanje, naj mi pove kaj bi bilo če bi bil.
Zatem je sledilo najprej kako so to bolani ljudje, da si naj oči odprem in pogledam TV, ter da naj bom pameten in naj ne počnem neumnosti, in da niso normalni itd. pol ure sem ji poslušal, se vstal jo pogledal ji rekel, hvala ampak pol sem raje bolan, neumen nenormalen, kot pa normalen pameten in zaklenjen za neko fasado katero bi hoteli imeti.
Zatem prevladuje zatisje, Oglasili se niso več, jst tudi nimam namena klicati, in mi nič ne manjka. Pač živin zase, nisem od njih več odvisen in tako tudi ni toliko teško, čeprav vem da rabijo čas in da se bodo že oglsili, ali pa tudi ne. Ampak razumem veliko ljudi ki ne povejo svojim staršem ker vem kakšen je občutek ko veš da starši živijo z mišlenjem 500 let za kamneno dobo.

Občudujem pa vse tiste ki v svoji mladosti preden so še iz stanovanja ven tudi svojim staršem povejo, ampak očitno tukaj igra veliko vlogo odnos med starši in razmišlanje njih. Ampak te sreče jst nisem imel, in tudi takih staršev ne, a izbirati jih nemoreš so pač taki kakšni so in tudi take morem sprejeti.

Pozdrav
Koncert Siddhartha 18.6 v Stozicah, kdo se?

#23 tAmAli

tAmAli

redni gost

• Člani
  • 327 prispevkov

Objavljeno 08 april 2007 - 13:49

Imel sem en kamen na srcu,ki sem si ga hotel odvaliti in ker sem na mamco tut zelo navezan, mi je bilo zelo bedno, ko sem ji nekaj lagal in skrival internetne strani in podobno....Pač lih sma gledala en film, kjer sta bla 2 gaya not, pa mi je povedala, da je enkrat v Mariboru podpisala ono peticijo za regisracijo istospolne partnerske zveze, pa da pač nima nič proti temu, bi pa jo verjetno kap zadela če bi jaz bil gay, potem pa sem se jaz začel ono full full smejat, pa me je vprašala, če ji želim kaj povedati, pa sem pač rekel, da sem gay. In je rekla, no končno si se nehal skrivati in mi povedal, sem prav čakala na to...
Povedal sem še svoji najboljši prijateljici, s katero zdaj ocenjujema moške ritke skupaj.
Vprašal pa me je tudi en prfoks in sm tudi njemu povedal, ker je rekel, da si je vedno želel spoznati gaya.
Pa tudi na naši vasi se vse bolj govori za mene, sam vsi to sprejemajo pozitivno, ker vidijo, da pač gayi nismo tisti ljudje z ledrastimi hlačami in sado-mazohističnimi željami...pač tvorim neko pozitivno predstavo gayev...

Drugače pa vam priporočam, da poveste, ker je življenje potem dosti lepše...
Kdor molči, devetim odgovori

#24 jurist

jurist

piščan'c

• Člani
  • 165 prispevkov

Objavljeno 08 april 2007 - 19:12

Še moj prispevek:
Povedal sem najprej svoji sestrični, sledila najboljša prijateljica in najboljši prijatelj (str8).
Vsi sprejeli zelo pozitivno.

Staršem ne mislim povedat, ker enostavno ne čutim potrebe, da bi to vedeli. Tako kot mene ne zanima, kaj počneta med spolnim odnosom, tudi onadva ne rabita vedeti, da sem gej.
Pa ne me narobe razumet: S starši se odlično razumemo in še vedno sem prepričanja, da imam najboljšo družino, kar bi jo lahko imel.

Tudi drugim nimam potrebe povedat.

Ker pa tudi ne zgledam feminiziran, tudi nisem bil še deležen takšnih in drugačnih vprašanj. :mrgreen:

#25 PartyBoi

PartyBoi

gay friendly

• Člani
  • 1 prispevkov

Objavljeno 07 maj 2007 - 00:28

Starši so zvedl najprej, ko je fotr dobu v računalniku slike tipov. Mu je blo takoj jasn. To je blo, ko sm bil star 15 let. Pol sm pršu na faks. Ker nism z LJ, živim v najetem stanovanju z drugimi ljudmi (sošolci z gimnazije), sta si cimri sposodli moj računalnik in našli shranjene loge z MSN. In najprej jima ni blo jasn, pol pa sta dojeli za kaj gre. In nism imel izbire, kot da sm priznal. Kmal za tem sm še povedu punci, k je bla zalublena vame več k 1 let. Le s tem sm jo prepriču, da ne bova nikol skupi. Uboga je bla. Pol je pa šlo počas naprej. Najprej najboljšim kolegom, kakšnim sošolkam z gimnazije, ko smo šli skupi v K4. Ti ljudje so pol tud komu naprej povedal. Eni so me vprašal, če lahko povejo še komu, drugi so kr povedal. Ampak js se sploh ne obremenjujem s tem. Men je vseen, če zame folk ve, dokler folk nima s tem problemov. Neki časa sm še spremlu, kdo vse ve, zdj ne morm več, ker ve že preveč folka in se to širi nekontrolirano. Zaenkrat še nism naletu na koga, ki bi zarad tega mi zatežil al pa se ne bi hotu več pogovarjat z mano. Tud js pravm, da če smo bli prej kolegi, zakaj ne bi bli še zdj, ko pač vejo, da sm gay. Takih prjatlov, k me ne bi sprejemal takšnga, kot sem, ne rabm. Z večino folka, k so mi blizu, se še bolš razumem. Ni več skrivnosti, ni mi treba iskat izgovorov, se lagat. Povem tko, kot je. Ni mi treba se lagat, da hodm v K4 ob nedeljah, ker mi je všeč muska in ker mi paše v nedeljo it nekam vn, pa je itk samo štirka odprta ob nedeljah v LJ. Hehe. Zdj vejo vsi moji cimri že in pride moj lubi do mene, pa se stiskava pred vsemi pa je vsem navadn. Pa lubija lahko prpelem v mojo družbo al pa k men domov, da ga predstavm staršem. Res je super. Življenje se mi je čist spremenu. Končno sm js jaz. Mislm, da se mi je celo dviglna samozavest, bolj sm sproščen. Folk ful ni več tko homofobičen. Ženske ful fajn sprejmejo, vsem so gayi kjut pa vsem je ful zanimivo to. Ful različnih vprašanj dobiš. Vse jih zanima. Tud str8 tipi nimajo problemov s tem. Ful mi je blo težko povedat dobrmu kolegu, ker je vedno neki govoru čez gaye. Pa sm se napil, pa poslal sms. In zj sva še vedno dobra kolega. Lahko rečem, da je moj najboljši strejt frend. Ni mu problem se z mano pogovarjat o tipih in gay zadevah.
Ne se bat folk. Zame ve ogromn folka, pa ni problemov. Sicer ne vem, kaj si nekateri misljo, sam tisti, k so mi blizu, so OK do mene. Zakon je.

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov