Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Avantura z duhovnikom

30 odgovorov v tej temi

#1 dumpling

dumpling

piščan'c

• Člani
  • 111 prispevkov

Objavljeno 06 april 2006 - 20:46

Predstavljaj si ... Dobiš se na blajddejtu s tipom iz neta. Star je 28 let, zgleda dobr, simpatičen, zgovoren, skratka všeč ti je. Odpeljeta se k tebi domov na čaj, pivo; nakar se zgodi tisto, kar se pač ponavadi zgodi, ko sta si dva všeč. Prav nesramno se počta.
Po dobrem in dolgem sexu sledi pogovor in takrat zveš da je ta tipček duhovnik.
A bi te to motilo? Kaj bi naredil? Bi imel zadržke? Bi mu kaj očital? Al bi se še kdaj dobil z njim?
better blow job, than no job :oops:

#2 Immortal

Immortal

veteran

• Člani
  • 1 858 prispevkov

Objavljeno 06 april 2006 - 21:05

Oprosti, ker se vmešavam - ampak, kaj bi tu bilo lahko narobe? Razen tega, da jaz nimam pojma, kaj to pomen, da je nekdo duhovnik v SLO: ali ima lahko družino oz. pač zasebno življenje? :oops:

Samo zato, ker je pač duhovnik, ga ne bi odpikala. No, odvisno, kakšna pričakovanja gojiš do njega, fuckbuddy, resen tip, friend ... :?:
A hug is the shortest distance between Friends.

#3 dumpling

dumpling

piščan'c

• Člani
  • 111 prispevkov

Objavljeno 06 april 2006 - 21:16

Fora je v tem, da suhovniki v Slo so zavezani celibatu. To pomeni, da se ne smejo poročit, da ne smejo imet družine in kar je najpomembnejše, da se javno odpovejo vsem spolnim užitkom.
Marsikdo ima ravno zarad tega predsodek do duhovnikov. Zato sprašujem za mnenja ostalih.

#4 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 188 prispevkov

Objavljeno 06 april 2006 - 21:17

Saj tudi družbeno znano je, da ko si v vezi ne "smeš" varat oz. to ni lepo. Pa se lih tako vara v vseh spolnih usmerjenosti.
To mi pa čisto dol visi, če bi se duhovnik prekršil.

Lep pozdrav, Glorchy :pepper:
Medicina je socialna znanost in politika ni nič drugega, kot medicina velikih razsežnosti. [R. Virchow]
De duobus malis semper minus eligendum est.

#5 Immortal

Immortal

veteran

• Člani
  • 1 858 prispevkov

Objavljeno 06 april 2006 - 21:52

Zato sem te vprašala, kaj pričakuješ od njega. Če resno zvezo (v kolikor je to sploh mogoče), se boš moral navadit na prikrivanje, drugačen življenski stil; če pa si želiš bolj ohlapnosti in se tu pa tam dol dat, potem tudi nima večjih pričakovanj, kajneda?

Jaz mu ne bi zamerila, da mi je zamolčal svoj poklic. Najbrž ravno zaradi tega težko dobi fanta, sex, naveže prijateljstvo - zaradi predsodkov ljudi.

Jaz bi ga želela bolj spoznat. :oops: Če bi mi bilo kaj do njega.

#6 dumpling

dumpling

piščan'c

• Člani
  • 111 prispevkov

Objavljeno 06 april 2006 - 22:28

Nisem navedel svojega primera. Čist hipotetično je bilo. Je pa res, da mi je v Tifaniju nekoč moj bivši kaplan častil pir. 8)

#7 provokatorka

provokatorka

Častna članica

• Člani
  • 1 697 prispevkov

Objavljeno 07 april 2006 - 05:54

Hello,

primer, ki si ga navedel, se je gotovo že velikokrat v resnici zgodil in se bo še. Sicer se strinjam z Immortalevo. Odvisno, kaj bi od tega tipa pričakoval: ali bi se z njim dobival na skrivaj za dol dajanje ali pa bi želel imeti z njim resno zvezo. Resna zveza bi po vsej verjetnosti odpadla.

Vem, da varanje obstaja, vendar se mi s strani duhovnika zdi tako obnašanje še veliko bolj dvolično. Tip se je zavezal k celibatu in je duhovnik RKC, v javnosti se bo zgražal nad pedri, zasebno jih bo pa podiral? :o :o :?: Odbijajoče. :bruh:

Lp vsem.
Ljubezen je večna, dokler traja.

#8 guy

guy

piščan'c

• Člani
  • 133 prispevkov

Objavljeno 07 april 2006 - 19:51

(če ne bi bil res hud in simpatičen)ga ne bi kr odjebal sam bi me pa fulllllll odbijal to!!! :? :? pa ne sam zato k sam pomislim na RKC k ma npr. papež kjub vsej izobrazbi, "modrosti"...k jih ma kljub temu glede gejev hujše mišljenje kot ker 90-letni deda nek bogu za leđama k bi sploh prvič slišu za to! :| ,ampak mi je poklic duhovnika zares naj naj naj bolj odbijajoči poklic kr jih je možnih! :loco:

;)
Podpis ni potreben.

#9 robert

robert

gay friendly

• Člani
  • 16 prispevkov

Objavljeno 08 april 2006 - 10:28

mene ne bi motilo, če bi bil duhovnik, zakaj pa.
če bi si pa bila všeč, bi se pa sigurno še večkrat dobila :D

#10 ana

ana

zasvojen'c

• Člani
  • 588 prispevkov

Objavljeno 08 april 2006 - 11:42

še en lažnivec pač, bi si mislila, in to najhujše sorte, tak, ki laže sam sebi
...in vse te lude krasne črke, ki delajo kar same pisemček zate in naju nadlegujejo, zlasti črka f je poredna žival, fej jo bodi. Tudi ti ljuba nedefinirana črkica (tvoje ime) se fajn imej.

#11 Immortal

Immortal

veteran

• Člani
  • 1 858 prispevkov

Objavljeno 08 april 2006 - 15:05

še en lažnivec pač, bi si mislila, in to najhujše sorte, tak, ki laže sam sebi

Zakaj lažnivec? :?: Samo zato, ker je duhovnik? Od kod pa bi ti (oz. pač njegov jebač) vedla, kako on opravlja svoj poklic? A mu na čelu piše, kakšna oseba je, kako se vede v svoji cerkvi (mislim, da so protestantje tisti, kjer si duhovnik lahko ustvari družino), kakšno mnenje ima o cerkvi, Cerkvi, homoseksualnosti? A zato, ker je duhovnik, je pa a priori proti gejem? Kaj pa, če se je odločil postat duhovnik iz drugih razlogov, morda povsem verskih.

In zato, ker na glas ne razglaša, da so mu všeč fantje, je pa bad guy? :?:

Kako smo še vedno obremenjeni z lastnimi predsodki in lastnimi predstavami. :idea:

#12 urko

urko

piščan'c

• Člani
  • 93 prispevkov

Objavljeno 09 april 2006 - 17:18

koledar z mladimi duhovniki :poreden:
Sanje so skoki od tal.

#13 Tristan

Tristan

piščan'c

• Člani
  • 80 prispevkov

Objavljeno 10 april 2006 - 14:31

Immortal, meni se zdi to kljub vsemu laganje... Če kaj vem, naj bi se duhovniki zavezali bogu in s tem obenem življenju brez spolnosti. Tako da zame je to čisto navadna izdaja. Smo spet pri znani stvari: hočem imeti oboje. Ampak po mojem NE MOREŠ imeti ravno vsega, ne?
poor is the man whose pleasures depend on the permission of another

#14 Immortal

Immortal

veteran

• Člani
  • 1 858 prispevkov

Objavljeno 10 april 2006 - 14:42

Če kaj vem, naj bi se duhovniki zavezali bogu in s tem obenem življenju brez spolnosti.

Ne vsi duhovniki. Sicer pa, če gre le za f*k, je baš vseeno, če mu SPLOH pove še kaj več. :?: Sicer pa toliko "grehov" naredimo čez dan, pa se imamo vseeno za "zgledne državljane". In, če bi mu duhovnik povedal za to, se mi zdi kvečjemu iskren - lahko bi bil tudi tiho.

#15 Medy

Medy

gay friendly

• Člani
  • 23 prispevkov

Objavljeno 11 april 2006 - 21:43

Ja če bi šlo zgolj za seks bi verjetno imel pomisleke, če bi se zjasnu preden bi se dol užgala, če bi pa zvedu potem ko bi že prešvicana ležala na postelji pa mi ne bi bil glih big deal!

#16 Xenia

Xenia

nov na sceni

• Člani
  • 281 prispevkov

Objavljeno 12 april 2006 - 00:21

Če kaj vem, naj bi se duhovniki zavezali bogu in s tem obenem življenju brez spolnosti.

Ne vsi duhovniki.

V Sloveniji vsi, če kej vem.

Ampak mene to nebi motlo. :mrgreen: I'm a sinner as well.
Motlo bi me dejstvo, da je katoličan. Ja, predsodki, predsodki ...
Not everything that counts can be counted, and not everything that can be counted counts.

#17 navia

navia

nov na sceni

• Člani
  • 209 prispevkov
Objavljeno 12 april 2006 - 01:03

če se duhovnik ne obremenjuje s celibatom, zakaj bi se ti namesto njega?

#18 ricklind

ricklind

zasvojen'c

• Člani
  • 425 prispevkov

Objavljeno 12 april 2006 - 09:06

Niso vsi duhovniki zapriseženi celibatu. V sloveniji obstajajo poročeni duhovniki, ki imajo celo družine.
Pa celibat naj bi bil osebna odločitev posameznika.

#19 Tristan

Tristan

piščan'c

• Člani
  • 80 prispevkov

Objavljeno 12 april 2006 - 10:15

Rimokatoliški duhovniki so vsekakor zavezani celibatu, in teh je, če kaj vem, v Sloveniji največ.
Celibat nikakor ne more biti osebna odločitev rimokatoliškega duhovnika. Če so dali zaprisego bogu, potem so že prej vedeli, v kaj so se podali, domnevam.
Meni je vsekakor jasno, da je celibat velika neumnost, in da se ga veliko duhovnikov ne drži, ampak to še ne pomeni, da je tako prav. Jaz se tudi z marsikatero stvarjo v svoji službi ne strinjam, ampak to je moj problem, in se moram svojih zapovedi, ki me s pogodbo vežejo na delovno mesto, kljub temu držati.
Razen tega pa se mi zdi duhovnik nekdo, ki bi moral predstavljati moralni zgled ostalim vernikom. Meni se dejstvo, da se takšen tip v soboto zvečer pahne dol, pa najsi gre za žensko ali drugega tipa, potem pa v nedeljo pridiga ostalim, kako morajo živeti kot zgledni krščani, čisto do konca upira in takšne osebe nikakor ne morem spoštovati. Še vedno si lahko o rimokatoliški veri mislim svoje, ampak če so se podali na pot bogoslužja, potem naj to opravljajo, kot se spodobi. Razni argumenti, kako so tudi oni ljudje iz mesa in krvi in kako se tudi njim lahko "zalomi", nimajo po vsem tem kaj iskati. Če so pač mnenja in čutijo, da tega ne bodo zmogli, potem naj izstopijo iz cerkve. Vsega pa v življenju ne moreš imeti.
Morebiti bo primerjava na tem mestu malce za lase privlečena, a spomnite se nadaljevanke "Pesem ptic trnovk". Se še spominjate konca in nauka zgodbe?
poor is the man whose pleasures depend on the permission of another

#20 mickey

mickey

zasvojen'c

• Člani
  • 419 prispevkov

Objavljeno 12 april 2006 - 11:46

Tristan, super napisano :respect: , se v celoti strinjam.

#21 bogglefreak20

bogglefreak20

Častni član

• Člani
  • 574 prispevkov

Objavljeno 12 april 2006 - 17:39

Kot je že Tristan napisal, stvar ni v tem ali so v Sloveniji duhovniki zapriseženi celibatu ali ne. Gre za vprašanje pripadnosti določeni veroizpovedi in pravil, ki jih le-ta ima glede spolnosti posvečenih oseb.

V krščanstvu obstajajo tri stopnje posvečenja: diakonsko, duhovniško in škofovsko. RKC zapoveduje celibat duhovnikom in škofom, diakonom pa ne. Pravoslavna Cerkev zapoveduje celibat škofom in tistim duhovnikom, ki prejmejo posvečenje pred poroko - skratka, duhovniki so lahko poročeni, vendar le, če se poročijo pred posvečenjem. Obstajajo pa resne debate, da bi dovolili tudi poročene škofe. Za protestantsko Cerkev pa ne vem podrobnosti, razen te, da obstajajo tudi poročeni duhovniki in duhovnice.

Kar se pa teme same tiče, moram reči, da ni na meni, da kogarkoli obsojam. Če torej duhovnik na ta način greši, je to zanj takorekoč dvakrat greh - ker se prekrši zoper svojo zaprisego Bogu in ker prakticira grešne homoseksualne spolne odnose. Vendar je to med njim in Bogom. Tako kot so moji grehi med mano in Bogom, pa se tega na žalost večina tistih, ki sebi pravijo kristjani, ne zaveda. Ob tem imam še najmanj v mislih Cerkev, ki pač v želji voditi ljudi pred njih postavlja določena vodila in "zahteve".
"I'm a vegetarian, well I'm not hardcore, because I eat meat, but only because I like the taste. And I hate vegetables on a personal level, so I'm not too good." Dylan Moran

#22 provokatorka

provokatorka

Častna članica

• Člani
  • 1 697 prispevkov

Objavljeno 12 april 2006 - 22:53

Hello,

Tristan, odlično napisano!!! :respect: :respect: :respect: :clap: :clap: :clap: Se strinjam v celoti.

Rimskokatoliški duhovnik ve, v kaj se podaja, ko se odloči za ta poklic. Celibat je dejstvo in Vatikan ga tudi ne bo odpravil kaj kmalu. Taki tipi so lažnivci. Na skrivnem se dajejo dol (z ženskami ali moškimi), v spovednicah pa folku zbujajo krivdo in solijo pamet, kakšen greh je samozadovoljevanje ali sex pred poroko ali homoseksualnost ali kontracepcija ipd., ipd...

Lep pozdrav.

#23 Xenia

Xenia

nov na sceni

• Člani
  • 281 prispevkov

Objavljeno 13 april 2006 - 16:16

Ja pa poglejte iz te strani: za duhovnika se odloči, ker mu je všeč poklic, je veren, že od malega hodi v cerkev. Rad ima nauke, ki jih uči biblija in jih hoče prenesti naprej. Je dober človek, ki hoče pomagat ljudem. Kaj naj potem naredi? Se odpove delu, ki ga veseli, ker ne bo mogel sexat?

In zelo spoštujem tiste, ki se odločijo za ta poklic, ker so v njem 24/7 in ne le osem ur na dan. Nekateri imajo dobre pridge in niso pokvarjeni. Ne mečte vseh v isti koš. Tud vsi homoseksualci niso pedofili ... a ne?

Naj prvi vrže v kamen tisti, ki nima nobenega greha, je rekel Jezus.
Not everything that counts can be counted, and not everything that can be counted counts.

#24 PiKcPoKc

PiKcPoKc

redni gost

• Člani
  • 359 prispevkov

Objavljeno 13 april 2006 - 17:31

Duhovniki in vse kar je in ni zapriseženo celibatu so ravno tako moški, ki imajo takšne in drugačne potrebe, tudi spolne. Zagotovo si ga vsi (tisti, ki si ga sploh še lahko) mečejo na roko ali pa najdejo kakšno žensko oz. moškega. Osebno v tem ne vidim nič grdega. Problem je v tem kar cerkev zapoveduje svojim uslužbencem in ne v duhovnikih samih. Jaz raje vidim da ima moj duhovnik tipa kot pa da se znaša nad otrokom.
Najbolj zanimivo mi pa je, da včasih prav duhovniki pridigajo in se pogovarjajo s parom o njihovem družinskem, spolnem in nevem kakšnem življeju še in to poudarjajo kot zelo sveto itd... So oni mogoče že vse to dali skoz?
I don't think so. ;) Če bi mi hud model po še hudem seksu povedal da je duhovnik .. hmm lupčk, kje mašuješ??
Ja, ponovno bi začel hoditi k sveti maši. :mrgreen:

[Moja nasty domišljija: mastn fuk na oltarju :evil: ]
Prav zanimivo bi bilo poslušat njegove pridige. Mogoče niso usmerjene proti homoseksualcem in današnjemu življenju.

#25 provokatorka

provokatorka

Častna članica

• Člani
  • 1 697 prispevkov

Objavljeno 13 april 2006 - 21:17

Hello,

PiKcPoKc, vidim, da ti domišljija dela 100 na uro! :D To vprašanje glede duhovnikov se lahko gleda z dveh plati: z zajebantske plati ali pa z resne. In pri resni plati ni dol dajanje z duhovnikom prav nič smešno. Če gledamo z zajebantske strani, potem pa si lahko predstavljamo vse in ni nobenih omejitev.

Sicer pa baje zanimanje za duhovniški poklic upada, tako da bo treba začeti uvažati Italijane, Poljake in mogoče celo kakšnega črnca. Pa tisti, ki so šli v duhovniški poklic samo iz tega razloga, ker so geji in bi drugače njihovi domači pritiskali na njih, kdaj se mislijo poročiti - danes mladi fantje (tudi če so doma iz najbolj zabačenih rovt) vidijo, da ni treba kar skočiti v črno kiklo, če si homoseksualno usmerjen. Danes je s tem vseeno lažje živeti kot včasih.

Lp vsem.

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov