Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Ste butch ali femme?

spoznati

639 odgovorov v tej temi

#51 provokatorka

provokatorka

Častna članica

• Člani
  • 1 697 prispevkov

Objavljeno 09 marec 2005 - 18:23

Hello,

jah, no... :roll: :idea: ... Chiara, če boš šla malo na forum na strani: www.butch-femme.com - boš videla, da se pa nekatere prav z veseljem predalčkajo in da ima dosti "stone butch" ljudi (namenoma ne napišem žensk, ker one same nočejo, da se jim sploh reče ženske) manj ženstvenega v/na sebi kot povprečen str8 tipson. 8) Če bi tako stone butch kdo "strašil" s kakšno maskaro ali kakšno drugo šminkico, bi te že pogledala tako, da bi ti bilo v hipu vse jasno. :D

Lep pozdrav. :?
Ljubezen je večna, dokler traja.

#52 LaiDee

LaiDee

piščan'c

• Člani
  • 100 prispevkov

Objavljeno 09 marec 2005 - 18:29

Kaka je pa razlika med "navadno" femme in "stone" femme? Sem misla, da sem slisala ze za vse, ko je tip pri L word bil Lisa in je bil lezbijka, zdaj pa spet nekaj novega. :mrgreen:

#53 Chiara`

Chiara`

Častna članica

• Člani
  • 2 312 prispevkov

Objavljeno 09 marec 2005 - 20:46

jah, no... :roll: :idea: ... Chiara, če boš šla malo na forum na strani: www.butch-femme.com - boš videla, da se pa nekatere prav z veseljem predalčkajo in da ima dosti "stone butch" ljudi (namenoma ne napišem žensk, ker one same nočejo, da se jim sploh reče ženske) manj ženstvenega v/na sebi kot povprečen str8 tipson. 8) Če bi tako stone butch kdo "strašil" s kakšno maskaro ali kakšno drugo šminkico, bi te že pogledala tako, da bi ti bilo v hipu vse jasno. :D

Vem, provokatorka, vem. Ampak..pomisl, js te izarze ne uporabljam kej preveč strokovno, če bi jih pol se direkt vržem v predal femme, ker drugam sploh ne pašem. Js sm sam hotla poudarit, da se včasih obnašam čist femme, včasih pa kot butch, pa da je to ubistvu del vsakega značaja. Kar se pa tiče telih strani, verjetno se strinjaš z menoj, da je to popolnoma amerika stil. Kje bi bli pa še tolk butasti, da bi izuml femme-butch organizacijo.... :roll:
Kar se pa tiče telih stone-butch......moja prva reakcija je bla in ostaja :strah:

#54 provokatorka

provokatorka

Častna članica

• Člani
  • 1 697 prispevkov

Objavljeno 10 marec 2005 - 00:14

Hello,

Chiara', saj te razumem, ja... Tudi jaz sem morda v nekaterih trenutkih bolj butch, v drugih pa femme. Ta moja "femme" stran pride najbolj do izraza ob kričanju in paničnem letanju sem ter tja, če vidim kakšnega pajka, gosenico, stonogo, hrošča, malo kačico ali karkoli podobno lazečega okoli! :lool: :lool: Takrat mi mora nujno priskočiti na pomoč moja "možakar'ca" - ženka, ki si glede teh zadev prav nič ne beli las in skulirano odstrani vse žuželke, ki me ogrožajo! :D :D "Femme" sem tudi, ko zunaj grmi, treska in se vse bliska, takrat zlezem in se skrijem pod odejo k ženki (ona bi pa najraje kar okna odpirala in občudovala, kako je zunaj lepa in glasna nevihta! :D ).

Kdaj sem pa "butch"? Največkrat takrat, ko se "razglasim" za glavo najine družine in (vsaj skušam) suvereno odločati, kam se bo šlo in kam ne, katero prireditev se bo obiskalo in katero ne, kakšne znamenitosti v nekem starem mestu bova šli gledat in katere ne - ampak se ta moj "butchizem" neha že na prvem ovinku ali v prvi ulici, kjer se izgubim (ker mi čisto po femme orientacija ne dela dobro :D :D ) in potem najedam ženko, da je ona kriva, ker sva se izgubili, dokler se moja "možakar'ca" strokovno ne zatopi v kakšen načrt mesta in naju vodi tja, kamor bi jaz želela! :lool: :lool:

Verjamem, da imamo ponavadi oz. vsaj večinoma skoraj vse - prisotne obe strani, butch in femme. 8)

Lep pozdrav. :mrgreen:

#55 virginia2

virginia2

gay friendly

• Člani
  • 5 prispevkov

Objavljeno 10 marec 2005 - 14:49

jest sem femme. in tud všeč so mi sam femme ženske.

#56 Chiara`

Chiara`

Častna članica

• Člani
  • 2 312 prispevkov

Objavljeno 10 marec 2005 - 14:59

jest sem femme. in tud všeč so mi sam femme ženske.

Sej lih to smo razpravljale zdej. Take izjave so men čist neumestne. Najbolj femme po izgledu je lahko najbol butch po obnašanju. Te psihično čist stre lahko. :shock: Človeka moraš najprej spoznat, videz ti ne razkrije kakšne karakter se skriva pod oblekami.
Men osebno je lahko ena punca še tkooo všeč, pa odpre usta me vse mine..... Tale femme/ butch razdelitev se mi zdi vsak dan bolj banalna. :roll:

#57 spelca77

spelca77

izkušen

• Člani
  • 885 prispevkov

Objavljeno 10 marec 2005 - 15:45

Mogoce sem mal cudna kar se tice teh nalepk, ampak kolker jaz razumem, ce se mi katera predstavi s temi poimenovanji, to pri meni leti samo na zunanji izgled in posnemanje stereotipov za feminizirano ali "sportno" dekle po izgledu.

karakter imamo pa vse tak in drugacen LOL
"Wheresoever you go, go with all your heart." (Confucius, 551 BC-479)

#58 bio

bio

vzornik

• Člani
  • 1 545 prispevkov

Objavljeno 11 marec 2005 - 16:23

jaz sem tam fifty-fifty... abooo... :?:
pa tudi pri drugih ne gledam al so bolj moske al zenske... odvisno od osebe. ceprav pa tistih tipicnih strejtk, ki so vse pocukrane in zivijo sam za osrecit svojega moskega, te pa me ne ganejo... :?

#59 Sienna

Sienna

Častna članica

• Člani
  • 983 prispevkov

Objavljeno 12 marec 2005 - 02:38

butch: a masculine woman, usually a lesbian

femme: a feminine woman, usually a lesbian

Se ne opredeljujem. Itak, se ne morem. Masculine pa definitivno nisem.

#60 AnaSonia

AnaSonia

gay friendly

• Člani
  • 23 prispevkov

Objavljeno 19 marec 2005 - 21:28

Na pogled vsekakor feeme. Le špičakov ne nosim, ker na njih ne obdržim ravnotežja. :lool:
Mislim pa da je večina lezbijk ravno nekaj vmes med feeme in butch, zato se jim je tudi trapasto opredeljevat.

#61 ana

ana

zasvojen'c

• Člani
  • 588 prispevkov

Objavljeno 19 marec 2005 - 22:03

js sem pa vceri tak kompliment dobila od ljubljene osebe, da se se danes vse sladko cedi od mojih ust, namrec, srecali sva se v mestu in ljubljeno bitje, ki se je s kolesom pripeljalo do zadaj, je reko, danes pa zgledas ful kot moski. :lalala: ampak hec, ravno sem menstruacijo dobilvala takrat.
...in vse te lude krasne črke, ki delajo kar same pisemček zate in naju nadlegujejo, zlasti črka f je poredna žival, fej jo bodi. Tudi ti ljuba nedefinirana črkica (tvoje ime) se fajn imej.

#62 thatsme

thatsme

piščan'c

• Člani
  • 67 prispevkov

Objavljeno 26 marec 2005 - 18:25

Js sm pa po izgledu femme, :oops: no razn, doma včasih k nase navlečem šroke hlače in teniske ipd...

Kar se pa karakterja tiče sm pa oboje, tud precej butch znam bit! :lool:

Kar se izgleda vseh ostalih tiče mi pa valda v oči padejo tiste butch, k jih (oprostite mi) ampak ni moč zgrešit... ;)

Všeč pa so mi definitivno femme babnice!!!! Butch bol ko ne odpadejo...

Ker na ženski mi je všeč tisto kar je ženskega, ker če je preveč masculine pol mi liči preveč na tipa in potemtakem bi lahko mela tud tipa...
No grdo rečeno, ampak tk je...

Maskara pa eyeliner sta pa moja obvezna oprema!!! Špičaki padejo, če se res dobr počutim, teniske pa ob bol sporty priložnostih.
I love dGirL

#63 playona

playona

gay friendly

• Člani
  • 19 prispevkov

Objavljeno 26 marec 2005 - 18:56

Mah.... jaz pa sem lih kak mi tisti dan je!! Imam pa okrog sebe zelo dosti moških, ki seveda znajo zatežit in takrat sem definitivno :x

#64 vessna

vessna

gay friendly

• Člani
  • 2 prispevkov

Objavljeno 27 marec 2005 - 00:18

Ker na ženski mi je všeč tisto kar je ženskega, ker če je preveč masculine pol mi liči preveč na tipa in potemtakem bi lahko mela tud tipa...

Se strinjam. :)

#65 vessna

vessna

gay friendly

• Člani
  • 2 prispevkov

Objavljeno 27 marec 2005 - 00:31

Jaz sem pa pomoje trd oreh. Sem bolj femme. Ampak samo navidez. Oblacim se cisto po zensko in mi je to tudi vsec. Vcasih tudi malce sportno. Make up tudi obozujem in si zivljenja brez njega ne predstavljam.

Ampak moj karakter, poklic, hobiji, zanimanja so pa bolj butch. Ceprav znam biti pa v nekaterih stvareh spet zelo zenstvena.

Je pa res, da je to moje mnenje o sebi. Mogoce me drugi vidijo drugace. 8)

#66 spelca77

spelca77

izkušen

• Člani
  • 885 prispevkov

Objavljeno 27 marec 2005 - 00:57

Se strinjam. :)

Ampak to, kaj tebi pomeni butch, se ni nujno, da enako pomeni eni drugi.

Vse je v oceh ocenjevalca :?:

#67 provokatorka

provokatorka

Častna članica

• Člani
  • 1 697 prispevkov

Objavljeno 27 marec 2005 - 09:17

Hello,

Ampak to, kaj tebi pomeni butch, se ni nujno, da enako pomeni eni drugi.

Menim, da večina lezbijk razume pod "butch" lezbijko neko moško po izgledu in moško po obnašanju - lezbijko (ki, BTW, veliko bolj padajo na femme ženske, butch jih ne zanimajo. Vir: www.butch-femme.com). Seveda se ljudje med seboj razlikujemo v dojemanju drugih stvari in ljudi okrog sebe, ampak ene zadeve so nam pa vseeno skupne: če držiš v roki majhno zeleno žabico, rečeš, da držiš v roki majhno zeleno žabico! Ne pa, da bo nekaj ljudi reklo, da držijo v roki majhno zeleno žabico, drugi bodo rekli, da držijo košček kruha, tretji, da imajo v dlani zelenega metulja, četrti bodo rekli, da imajo jabolko, peti krompir, šesti zvezdni utrinek, sedmi škrata... Dajmo že enkrat pogledat tisto žabo v dlani in recimo: ŽABA. :roll:

Me pa v zvezi s tem vprašanjem zanima še nekaj: zanimivo se mi zdi, da stone butch lezbijk ponavadi ne privlačijo druge stone butch lezbijke, ampak femme ženske, medtem ko pri femme lezbijkah ni vedno tako. Včasih jih privlačijo butch lezbijke, včasih pa pravijo, da jih zanimajo samo druge femme oz. da jih butch celo odbijajo. Kakšna razlaga? :?:

Lep pozdrav! :mrgreen:

#68 spelca77

spelca77

izkušen

• Člani
  • 885 prispevkov

Objavljeno 27 marec 2005 - 14:06

Stone butchov je tooolk malo v primerjavi z vsemi ostalimi podobami lezbijk... To je ena tolk specificna skupina (manjsina) istospolno usmerjenih zensk, da se lahko omenja kot del lezbo populacije, ne pa kot aktualno reprezentativna podoba.
Poleg tega so pa stone butchi v ameriski lezbo zgodovini biel zenske, ki so se zaradi razlicnih razlogov oblacile v moske obleke - med drugim tudi zato, ker je bilo do pred nekaj deseletji protizakonito biti v javnosti z istospolnim partnerjem/partnerko, pa so zenske zato vsaj na dalec privzemale podobe "strejt parov" - ena femme in ena butch.
Ce iskreno pomislim, poznam bolj malo stone butch lezb... ali pa F2M trans butchov (sam to je pa ze druga zgodba).

Pod drugo te pa moram res povabit v kitajsko, ker me zanima, kako me bos ti oznacila. Glede moje podobe se kresejo mnenja lezb, da sem androgena ali pa butch, pa se mi vse skupaj zdi smesno, da se izgled tolk predalcka. Se posebej ker moj karakter ni butch.
Na podlagi izgleda se ne more sodit o tem, kaksna je lezba po pobnasanju...

#69 provokatorka

provokatorka

Častna članica

• Člani
  • 1 697 prispevkov

Objavljeno 28 marec 2005 - 02:07

Hello,

Na podlagi izgleda se ne more sodit o tem, kaksna je lezba po pobnasanju...

S tem se strinjam. Tudi sama imam izkušnjo z žensko, ki je po zunanjosti izgledala totalno butch, njen značaj je bil pa izredno miren, mil in nežen. Tako da... :? Samo na podlagi izgleda res ne moremo soditi. Najbrž se najde tudi kakšna, ki izgleda kot Nicole Kidman, potem pa se izkaže, da je njen karakter "bolj moški" od najbolj možatega dedca! :D :D

Vendar vseeno menim (pa to je samo moje skromno osebno mnenje), da ponavadi oz. večinoma ženske, ki so po zunanjosti butch, niso neke kokice, ki cvilijo zaradi pajkov, ne znajo zamenjati žarnice ali česa zašraufati. Definitivno pa skoraj nikoli v njihovih garderobah ni kril in oblekic, ne visokih pet, ne veliko ličil.

Lep pozdrav vsem skupaj. 8)

#70 virginia2

virginia2

gay friendly

• Člani
  • 5 prispevkov

Objavljeno 28 marec 2005 - 13:16

punce jest vas ne razumen zakaj tok napadate druge k majo svoje mnenje o raznih stvareh ki je drugačno od vašega. pustite drugačna mišlenja in ne ukaluplajte.

#71 illusion

illusion

gay friendly

• Člani
  • 13 prispevkov

Objavljeno 31 marec 2005 - 10:26

Pozdravcek.
Jaz se v kompletu strinjam z virginio2.
Vsak je svoje podobe kovac. Malo staromodno zveni, ampak je dejstvo.
Zdi se mi pa, da so v paru pomembne vloge. Ne gre za delitev na moske in zenske vloge, temvec za nekaksno hirarhijo delitve, ki se v vsakem paru oblikuje drugace. Ce pride do trenja oziroma do trka med karakterji, lahko sledi konec. In mislim, da je to tisto, kar daje nekomu bolj trdo in odlocno vlogo, in nekomu nezno ter razumevajoco. Lahko bi rekli, da gre za mosko in zensko vlogo, ampak to je totalni nesmisel, ker ne malokrat naletimo na hetero pare, kjer moski nosi krilo in zenska hlace.
:?:
In sterotipna predstava o delitvi vlog pade v vodo.
Pomembno je, da si prisluhnes in temu sledis, kajti pretentati sebe ne mores in prej ali slej pride tvoja prava vloga na dan.
An illusion is like a religion- an invisible world.

#72 bio

bio

vzornik

• Člani
  • 1 545 prispevkov

Objavljeno 31 marec 2005 - 10:41

Zdi se mi pa, da so v paru pomembne vloge.

zdej vem, kaj je hotla rečt simone de beauvoir, ko je rekla, da odkar se ne opredeljujemo več kot ljudje ampak kot ženska/moški, so sami problemi na svetu :?

#73 Sienna

Sienna

Častna članica

• Člani
  • 983 prispevkov

Objavljeno 31 marec 2005 - 14:28

Vendar vseeno menim (pa to je samo moje skromno osebno mnenje), da ponavadi oz. večinoma ženske, ki so po zunanjosti butch, niso neke kokice, ki cvilijo zaradi pajkov, ne znajo zamenjati žarnice ali česa zašraufati. Definitivno pa skoraj nikoli v njihovih garderobah ni kril in oblekic, ne visokih pet, ne veliko ličil.

Ja men se tudi zdi tako.
Joj, jaz se pa niti slucajno ne bi mogla opredelit.
Pajkov tako ali tako ne ubijam, znam zamenjati zarnico in gumo, v moji garderobi pa definitivno so krila, stikli in licila. Obnasam se normalno, do enih sem zajebana, do drugih prijazna...kaj sm torej? :lool:

#74 provokatorka

provokatorka

Častna članica

• Člani
  • 1 697 prispevkov

Objavljeno 31 marec 2005 - 20:02

Hello,

se pa drugače med samimi moškimi ful dobro počutim (ne me narobe razumet)... to sm ful razmišljala zadnje čase, ki pri nas v big bandu so poleg mene in pevk sami moški... pa se res dobro štekamo...

Zanimivo, jaz se pa med moškimi počutim dobro samo, če so geji. Potem je kul in ni problema, strejt moških pa ne prenašam prav dobro. :roll: Ni mi do pogovora z njimi, ne maram njihovega humorja, mrazijo me vibracije, ki jih oddajajo, skratka, moti me preveč stvari na str8 moških, da bi bila kdajkoli prostovoljno z njimi v družbi. V službi moram biti, ampak zasebno - no way. :no:

Lep pozdrav. 8)

#75 bio

bio

vzornik

• Člani
  • 1 545 prispevkov

Objavljeno 01 april 2005 - 09:24

H
strejt moških pa ne prenašam prav dobro. :roll: Ni mi do pogovora z njimi, ne maram njihovega humorja, mrazijo me vibracije, ki jih oddajajo, skratka, moti me preveč stvari na str8 moških, da bi bila kdajkoli prostovoljno z njimi v družbi. V službi moram biti, ampak zasebno - no way. :no:

zanimivo, mam identičen problem... vedno sem študirala, kaj je narobe z mano :idea:

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov