Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Ste butch ali femme?

spoznati

643 odgovorov v tej temi

#26 Immortal

Immortal

veteran

• Člani
  • 1 858 prispevkov

Objavljeno 25 maj 2004 - 20:06

Femme (sem se spustila na raven etiket :roll: )

Belavrana, kaj šele letos si dobila hočemtorbico bolezen? :o Ah, pa jaz sem se najbrž s tem že rodila ...

Kaj naj bi butch TOČNO pomenila? A je to lastnost, da zna ženska privit kak šrauf, da ve, zakaj gre točno ta kabel točno v tisto "lukno", da zna zamenjat tekočino v avtu, da "se spozna na računalnike", al da je pač samo "moška" v kretnjah, največkrat postrižena čisto na kratko? A je to to? In seveda mora bit femme pasivna, izmikat pogled, potlačit svoje želje v korist drugih, ki jih sploh ne odobrava ...? Al so to stereotipi?
Resno me zanima. Kako vi gledate na te izraze (če se že gremo ločevanja butch/femme)?
A hug is the shortest distance between Friends.

#27 billytiss

billytiss

piščan'c

• Člani
  • 132 prispevkov

Objavljeno 25 maj 2004 - 22:10

...po frizuri sem največkrat butch...se mi ne da glavnika uporabljat...velikokrat imela pobrite lase predvsem zaradi tega...ker želim, da imam na sebi čim manj mask...da me ljudje vidijo kakšna sem...da komunicirajo samo z mano...torej čim manj olepšav...to p ani butch...le princip življenja
Emptiness is form, form is emptiness

#28 belavrana

belavrana

biskvitek

• Člani
  • 28 prispevkov

Objavljeno 25 maj 2004 - 22:19

Zame se opredelitev butch/femme nanaša predvsem na oblačenje, videz, obnašanje in interese, sposobnosti etc., predvsem pa na stereotipe - torej butch ima stereotipne lastnosti moških, femme stereotipne lastnosti žensk.
(verjetno niti ena lezbijka ni čisto butch/femme; pomoje so to bolj neki 'ideali')

Poleg tega velja stereotip, da so lezbične zveze vedno butch-femme. Pomoje je to samo predstava heteroseksualcev, ki si ne znajo predstavljati zveze izven moško-ženske dinamike.

#29 spelca77

spelca77

izkušen

• Člani
  • 885 prispevkov

Objavljeno 25 maj 2004 - 22:25

Zame se opredelitev butch/femme nanaša predvsem na oblačenje, videz, obnašanje in interese, sposobnosti etc., predvsem pa na stereotipe

ja, mislim, da nese bolj na fizicni izgled, kot pa na striktno obnasajske katakteristike. butch ponavadi pomeni moske kroje hlac, moske kroje majic, sportne modrcke, kratke lase, vcasih celo androgino. femme ponavadi pomeni makeup, doge lase, zenske kroje oblacil.
potem je pa tu cel spekter in-between, ker res malokatera pade v cisto skrajnost.

Poleg tega velja stereotip, da so lezbične zveze vedno butch-femme. Pomoje je to samo predstava heteroseksualcev, ki si ne znajo predstavljati zveze izven moško-ženske dinamike.

tu se ful strinjam.
"Wheresoever you go, go with all your heart." (Confucius, 551 BC-479)

#30 ana

ana

zasvojen'c

• Člani
  • 588 prispevkov

Objavljeno 26 maj 2004 - 12:12

ste me pripravile k razmišljanju, kar se ne zgodi pogosto...
moji moški frendi se večinoma obnašajo bolj stereotipno ženstveno kot se obnašam jaz. mi rečejo:"eva, ti si en barbar"

ampak, kaj jaz vem, ne počutim se ne eno ne drugo, sem pač jaz, kdorkoli že sem v tistem momentu. se mi zdi, da so to res bolj stereotipi, zunanja podoba, utečeni in zlahka prepoznavni vzorci obnašanja kot pa resničen človek. tako...ženske smo take in drugačne, tovrstno opredeljevanje se mi zdi brezzveze, ko enkrat podreš zidove, ki si jih je oseba naredila okrog prave sebe....

ko sem res sproščena, znam bit prav nagnusna, sam mislim, da to ni to, mislim, te opredelitve. in se mi paše včasih zrihtat, da pravijo, da zgledam kot japonska češnja sakura...itd

urejeno od amylee
...in vse te lude krasne črke, ki delajo kar same pisemček zate in naju nadlegujejo, zlasti črka f je poredna žival, fej jo bodi. Tudi ti ljuba nedefinirana črkica (tvoje ime) se fajn imej.

#31 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 193 prispevkov

Objavljeno 26 maj 2004 - 12:27

Jz mam par frendic k so lezbijke in morm rečt, da so vse femme, razn ena je bolj butch. Vsaj po stilu oblačenja, in tud ko tip zgleda - sam je pa carica :P
Sicer pa ni važno, kakšne ste al femme al butch -> važn kakšn maste karakter.... :)

Lp :slayer:

urejeno od amylee
Medicina je socialna znanost in politika ni nič drugega, kot medicina velikih razsežnosti. [R. Virchow]
De duobus malis semper minus eligendum est.

#32 billytiss

billytiss

piščan'c

• Člani
  • 132 prispevkov

Objavljeno 26 maj 2004 - 23:58

kr neki. js nevem. dej ti billy povej.

...glasujem za femme...sexy...očarljiva... :lol:

#33 Chiara`

Chiara`

Častna članica

• Člani
  • 2 312 prispevkov

Objavljeno 10 junij 2004 - 13:13

Zadnjič sm gledala na discovery-ju oddajo in sm slišala, da sta femme in butch ratala že znanstvena izraza. nekej so rekl o tem, da ima femme podbna razmerja med bokom in pasom kakor "prava" ženska medtem ko ma butch to razmerje bl podobno moškemu. Pa naj bi se butch razlikovala od femme po obnašanju...itd...men se je zdel ko da so nas prkazal kot novo raso žensk.. :lool:

#34 ex_girl

ex_girl

piščan'c

• Člani
  • 119 prispevkov

Objavljeno 10 junij 2004 - 18:04

Zadnjič sm gledala na discovery-ju oddajo in sm slišala, da sta femme in butch ratala že znanstvena izraza. nekej so rekl o tem, da ima femme podbna razmerja med bokom in pasom kakor "prava" ženska medtem ko ma butch to razmerje bl podobno moškemu. Pa naj bi se butch razlikovala od femme po obnašanju...itd...men se je zdel ko da so nas prkazal kot novo raso žensk.. :lool:

sam res fak kakšne scene.
js sm ta dva izraza ločila sam po tem, da je butch bl fantk lezba, femme pa puncka lezba. Al kako? :?:

#35 Chiara`

Chiara`

Častna članica

• Člani
  • 2 312 prispevkov

Objavljeno 10 junij 2004 - 18:07

js sm ta dva izraza ločila sam po tem, da je butch bl fantk lezba, femme pa puncka lezba. Al kako? :?:

Ja nekak tko so prkazal celotno sceno...čist mem :?:

#36 ex_girl

ex_girl

piščan'c

• Člani
  • 119 prispevkov

Objavljeno 10 junij 2004 - 18:12

Ja nekak tko so prkazal celotno sceno...čist mem :?:

ej boli me kurac. itak folk sploh neve ka se gre. js pa takih nejebem in mi je kul.
prosim oprostite izrazoslovju
:wink:

#37 spelca77

spelca77

izkušen

• Člani
  • 885 prispevkov

Objavljeno 11 junij 2004 - 05:32

meni je pa pred kratkim bilo receno, da nisem butch... mogo ce res ne, pa ful menjam imidz.... fluidno.... kot mi zapase. kdo sem, lahko oceni nekdo, ki mi je blizu....

kolikor vem, so do 70-tih let v zda lezbicna ramzerja zenske ful uokvirjale v obvezno femme-butch veze.... ko je femme bila pac zenstvena, butch je pa prevzela oblacenje in obnasajske poteze tipicne za moske. butch lezbijke so na rednih policijskih racijah v bistvu ful bolj malteretirali kot femme... v postelji so pa vecinoma prevzemale tudi vlogo "top"-a, z dildotom.
potem so se pa lezbo identiteta ful pomesale, pa ful so si zacele delit 1001 nalepko, ki jih vecino se sedaj ne kapiram. je lezko kultura vsaj prerasla stereotipe, katere "nalepke" so lahko pari, katere pa ne....
butch, dyke, tomboy, femme, boi, itd....

kako se oblacimo in kako se obnasamo je odvisno od tega, kako se pocutimo.. kako samo sebe obcutimo.... boli me patak za znanstvenike, ki pravijo, da je ena zneska z dvojnim X kromosomom druga rasa od ene druge zenske s takisto XX. mah ja.
"Wheresoever you go, go with all your heart." (Confucius, 551 BC-479)

#38 ex_girl

ex_girl

piščan'c

• Člani
  • 119 prispevkov

Objavljeno 11 junij 2004 - 09:07

boli me patak za znanstvenike, ki pravijo, da je ena zneska z dvojnim X kromosomom druga rasa od ene druge zenske s takisto XX. mah ja.

:clap: :clap: :clap: :clap:

#39 Immortal

Immortal

veteran

• Člani
  • 1 858 prispevkov

Objavljeno 11 junij 2004 - 09:16

Ja, in, kar je se najbolj butasto izmed butastega - da butch zenska v zvezi zacne govorit v moskem spolu: Bom sel tja ... ti bom prinesel ono... :bruh: In seveda, "dec" nosi hlace in se na sploh obnasa ko musko. Where's the cacth then? Pol je isti crap, kot ce mas moskega v zvezi, ne razumem :?:

#40 ex_girl

ex_girl

piščan'c

• Člani
  • 119 prispevkov

Objavljeno 11 junij 2004 - 09:21

Najhujša scena je pa, k te folk začne sprašvat: Kera je dec v hiši?
Fak to se mi pa čist strga.. Itak, da če sta dve ženski v zvezi== to pomen, da sta pač dve ženski. Ni to nobena proba po ponavljanju za streit pari. grrrrr...
sm čist razkurjena zdle
kr grem :x

#41 billytiss

billytiss

piščan'c

• Člani
  • 132 prispevkov

Objavljeno 11 junij 2004 - 17:43

Ja, in, kar je se najbolj butasto izmed butastega - da butch zenska v zvezi zacne govorit v moskem spolu: Bom sel tja ... ti bom prinesel ono... :bruh: In seveda, "dec" nosi hlace in se na sploh obnasa ko musko. Where's the cacth then? Pol je isti crap, kot ce mas moskega v zvezi, ne razumem :?:

naj uganem...mogoce je pa zunanji videz eno, notranji videz pa drugo...hmmm...za mene bi vsi misnli da sm kao bl butch...ampak je marsikatera femme ene tisockrat bl butch kot pa jest... :)

...sm se se jest razjezila... :x

#42 ex_girl

ex_girl

piščan'c

• Člani
  • 119 prispevkov

Objavljeno 11 junij 2004 - 23:27

naj uganem...mogoce je pa zunanji videz eno, notranji videz pa drugo...hmmm...za mene bi vsi misnli da sm kao bl butch...ampak je marsikatera femme ene tisockrat bl butch kot pa jest... :)

...sm se se jest razjezila... :x

lubica, ti si najlepša in najbolša in naj naj... kr slinm se femme

#43 Lara

Lara

redni gost

• Člani
  • 337 prispevkov

Objavljeno 12 junij 2004 - 11:10

lubica, ti si najlepša in najbolša in naj naj... kr slinm se femme

iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii... cute... :lool:

BTW: spet ircamo... ccc...
do I dare say I cared when I turned my back on myself?

#44 sporty

sporty

gay friendly

• Člani
  • 1 prispevkov

Objavljeno 13 junij 2004 - 23:58

kaj pa športne?

#45 freeeky

freeeky

zasvojen'c

• Člani
  • 504 prispevkov

Objavljeno 14 junij 2004 - 11:51

kaj sportne?
punce ki so sportne so lahka z veliko lahkoto tud zenstvene, to nima tle nc zram. vsaj po mojem mnenju..

#46 ženska

ženska

Moderatorka

• Moderatorska ekipa
  • 5 535 prispevkov

Objavljeno 14 junij 2004 - 13:52

kaj sportne?
punce ki so sportne so lahka z veliko lahkoto tud zenstvene, to nima tle nc zram. vsaj po mojem mnenju..

Ja maš prav, tudi jaz tako mislim. :evil:
Razen, če je bodybuilderka al kaj podobnega... :roll:

Zakaj potrebujemo petdeset vrst WC papirja? Včasih smo si riti brisali tudi s časopisnim papirjem, pa smo bili vsi čisti. Danes je pa povsod polno posrancev. (Svetlana Makarovič)

#47 vanilija

vanilija

piščan'c

• Člani
  • 87 prispevkov

Objavljeno 19 junij 2004 - 09:09

jo mene to opredeljevanje prou mede..
sploh me pa razkur, ko poveš nekomu, ki je strejt, da so ti všeč punce in sledi vprašanje.. in ti si verjetno moški v vajinem odnosu ane??? NEEEEE!!! :x In se kr od nekje pojavi kompleks, da sm možača... :( sicer pa moja punca prav, da nism in ji kr skušam verjet.včasih sm bla že veliko bolj, sploh v obdobju iskanja kdo sm in kdo mi je všeč, pa še moj prejšnji imič me je morda res naredil malo bolj butch.sicer pa sm že kot otrok bla bolj fantovska čeprov v seb nebi mogla bit bolj ženstvena kot sem. ah kaj sploh debatiram...ženska sem, verjetno res ne stereotipna,ampak še vedno ženska in to mi je všeč in tako je in tako naj ostane!!! :)
J'ai touche le creux des vagues, le fond des mers, sur les flots le vent divague je me laisse faire.

#48 Immortal

Immortal

veteran

• Člani
  • 1 858 prispevkov

Objavljeno 19 junij 2004 - 09:21

Midve z drago sva pa obe femme. :evil:

#49 Chiara`

Chiara`

Častna članica

• Člani
  • 2 312 prispevkov

Objavljeno 09 marec 2005 - 15:25

V soboto je moja mami mene poslala kidat en velik kup snega, pa mi je punca pomagala....in med kidanjem...sm sama seb rekla..če bi moji sosedje vedl, da pr ns dve dajkice sneg kidata.... :lool: sam tko rečem punci..ej midve sva res največja butcha an. Kasnej sva se pa še steple k dva mejhna fantka in zdej me lička bubajo k sva se tolk skloftale. Kle men delujeva čist butch. Pol, k se je blo za vn treba zrihtat, sva ble pa spet čist femme, k se nisva mogle odločt kaj bo oblekle, pa vsaka pred svojim ogledalom s svojim eyelinerjem pa maskaro....
Še vedno vztrajam pri svoji trditvi, da v vsaki ženski včasih udar vn groba stran in včasih ženstvena. Pa ne smemo se pustit predalčkat. Brezveze....smo kar smo. :| ;)

#50 Nara Yulia

Nara Yulia

zasvojen'c

• Člani
  • 445 prispevkov

Objavljeno 09 marec 2005 - 15:38

Še vedno vztrajam pri svoji trditvi, da v vsaki ženski včasih udar vn groba stran in včasih ženstvena. Pa ne smemo se pustit predalčkat. Brezveze....smo kar smo. :| ;)

Točno tako :respect:
How often have I said to you that when you have eliminated the impossible, whatever remains, however improbable, must be the truth? (Sir Arthur Conan Doyle)

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov