Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Scena

64 odgovorov v tej temi

#51 Chiara`

Chiara`

Častna članica

• Člani
  • 2 312 prispevkov

Objavljeno 22 avgust 2007 - 19:51

Tisti, ki sodeluje v Mavričnem forumu, ni na sceni.
Dokler sodelujem v tem zboru z imenom, ki ni moje ime, s fotografijo, na kateri nisem jaz, sodelujem torej nekje skrit in prikrit. Sem torej breziimen, nihče me v resnici ne vidi: sliši se le moj glas in moja imaginarna podoba se vidi tako, kakor sem jo narisal.

In vendar si na sceni, ker tvoj nick potuje po kavicah, tvoja imaginarna podoba se opravlja ob mimobežnih pogovorih, tvoje pisanje se komentira ob taki in drugačni priložnosti. Si del virtualne scene, ki se udejstvuje tudi v živo. Zame MF je scena in tudi za MF-jevce se na sceni(s tem mislim kako k4, tiffany, monokel) praviloma ve, da so MF-jevci, pa četudi nimajo objavljenih slik. Sliko ma mogoče objavljen samo eden, pa ga povežejo z drugim preko poznanstev itd...

Tudi mene srečuje folk na placih, kjer me sploh ni in se pogovarjajo z mano, čeprav jih v lajfu nisem videla. V štirki sem bila tolikokrat da mile volje preštejem na eno roko, v Lanu sem lani visela kar pogosto, pa bi bila za nekoga, ki je ultra zaklozetiran ultra scenska.

Vsaka beseda ima lahko negativno ali pozitivno konotacijo. Kot je napisal Anakin. Scena ni ena, scen je več. In vsi, VSI, ki sem jih spoznala preko foruma so večinoma prijetni ljudje, s katerimi se da zanimivo debatirati. In to, to naj bi bilo nam MF-jevcem glavna asociacija ob MF-sceni.

#52 zdrauc

zdrauc

nov na sceni

• Člani
  • 231 prispevkov

Objavljeno 22 avgust 2007 - 20:18

Bodimi previdni. Chiara, ti govoriš o ljudeh, ki si jih spoznala preko foruma. Ni čudno, da Forum povezuješ s sceno. Nekateri sodelujoči se med sabo družite in ste si osebno znani. Ste torej vidni. Vendar zaradi tega ne boste proglasili Foruma za sceno.

Če pa moja imaginarna podoba potuje okoli, me pa prav malo zanima. Zato jaz, po imenu Tapata, še nisem na sceni. In zakaj razširjate pojem scene nekam, kamor ne sodi. A ni scena nekaj čisto enostavnega: mesto, kjer nisi skrit.

#53 Chiara`

Chiara`

Častna članica

• Člani
  • 2 312 prispevkov

Objavljeno 22 avgust 2007 - 20:39

Rekla sem, da si del virtualne scene, ki se udejstvuje tudi v živo. In tudi nisi tako skrit kot se tebi zdi, da si.

#54 zdrauc

zdrauc

nov na sceni

• Člani
  • 231 prispevkov

Objavljeno 22 avgust 2007 - 21:01

Hočeš reči, da anonimnost na Forumu ni zagotovljena? Ali to velja le zame, ali je to splošno pravilo? Kakšna tehnična sredstva so na razpolago za razkrivanje sodelujočih? Zakaj sem nenadoma zaskrbljen?

#55 PiKcPoKc

PiKcPoKc

redni gost

• Člani
  • 359 prispevkov

Objavljeno 22 avgust 2007 - 21:05

Chiara` prihajava iz istega kraja, ki ni ravno velik in se več ali manj med seboj vsi poznajo. Si mogoče na kavicah ugotovila, kdo sem?
Forumi pa dajo o uprabniku res nekatere podatke. Moderatorjem je na voljo IP, ki je včasih že zadostna zadevca, da ugotovijo od kod prihajaš. Sicer pa se preko prispevkov z minimalnim sklepanjem da ugotoviti ali nekoga, ki je tu skrit pod nick imenom slučajno že poznaš. Tko da forum scena ali ne?! Nevem, ni pa ravno nedolžna zadevca. ;P

#56 Chiara`

Chiara`

Častna članica

• Člani
  • 2 312 prispevkov

Objavljeno 22 avgust 2007 - 21:26

Zdrauc ne biti zaskrbljen, ker moderatorjem na forumu verjetno ni lih v interesu, da bi razpolagali s tvojim ip-jem. Samo izpostavila sem možnost, da nisi ravno tako skrit kot bi želel biti. Hekerji dandanes so sposobni marsičesa, ni pa ravno vzroka, da bi se vtaknili ravno vate.

Chiara` prihajava iz istega kraja, ki ni ravno velik in se več ali manj med seboj vsi poznajo. Si mogoče na kavicah ugotovila, kdo sem?
Ne, nisem, ker mi niti ni v interesu izvedeti kdo si. Če bi bla pa tečna baba in si zadala misijo, da izvem kdo si, bi mi prej ali slej uspelo. Ker vem koliko si star, predpostavljajoč, da nisi lagal je samo število ljudi, ki bi lahko bil že zelo majhno :D Bu! Da ne bom koga prestrašila, just live ya life!

#57 PiKcPoKc

PiKcPoKc

redni gost

• Člani
  • 359 prispevkov

Objavljeno 22 avgust 2007 - 21:43

:spostovanje: imaš prav ;)

#58 Shaman

Shaman

veteran

• Člani
  • 1 714 prispevkov

Objavljeno 22 avgust 2007 - 23:08

Gay scena je vsak kraj - realen ali virtualen, kjer je skoncentrirana gay populacija. Ne vem, zakaj bi bila ravno tvoja definicija, zdrauc, tista prava - da je scena samo točno določen fizičen kraj.

Če imaš stik z gejevsko populacijo in če v njem celo uživaš (kar za uporabnike Mavričnega foruma očitno drži), si na sceni. Če pa zaradi takšnih ali drugačnih osebnih zadržkov, strahov ali slabih izkušenj svoja gay poznanstva ne razširiš tudi na fizični svet, pa to še ne pomeni, da ne obstajajo ali da imajo kaj manjšo težo.
Vse ljubezni so enako lepe, le da vam nekatere lahko nudijo več užitkov. Slika objavljena

#59 jurist

jurist

piščan'c

• Člani
  • 165 prispevkov

Objavljeno 22 avgust 2007 - 23:17

Dejstvo je, da lahko vsak postavi svojo definicijo scene. In prav je tako. Butasto pa je nekoga prepričevat, kaj je za njega scena. In se šopiriti, če ne misli isto. A ni čar MF-ja tudi strpnost do različnih mnenj?!?
Sicer pa je moje videnje scene povsem identično Zdrauc-ovi.
Pa če je komu prav ali ne. Ad acta.
Ja ne trebam nikoga, da pokazuje... Što to trebam, što se smije, a što ne smije.. I tko si ti sada, da mi sudiš?

#60 sasas2

sasas2

biskvitek

• Člani
  • 39 prispevkov

Objavljeno 24 avgust 2007 - 13:08

Kaj se tako sekirate al ste na sceni al ne. Povsod kjer si redno prisoten, si na tamkajsnji sceni.
Hoces noces se vidi, da si gej ali lezbijka ali kurbir ali pridna puncka.

Seveda je to mozno zamaskirati, a le ce gres na kak fizicen kraj 1x letno. Drugace pa te na "sceni", kjer se zadrzujes ljudje precej dobro preberejo in si mislijo svoje. In tudi oni zamaskirajo, da so te vstekal. Bom malo zrelativiziral: ne velja za vsakogar in ne velja povsod.

Velikokrat zasledim, da so predvsem moski tisti, ki se zelo bojijo hoditi na gay place, ker:"Joj, kaj pa ce me vidi kak znanc? Bo reku, da sem pedr!" Ko se boste nehali ukvarjati s taksnimi in podobnimi stvarmi, se z vami ne bo ukvarjal nihce, razen tistih, katerim ste zanimivi kot oseba in ne kot gej.

A ste razumel?

#61 blup

blup

zasvojen'c

• Člani
  • 773 prispevkov

Objavljeno 07 marec 2012 - 23:32

Zame tipu scenskega geja ustreza nekdo, ki je v raznih tiflah in 4kah vsaj 2x na mesec, poleg tega pa pozna na tako imenovani sceni res ogromnoo folka. Seveda ima po mojih predstavah taka oseba za sabo že ogromno seksualnih izkušenj z najrazličnejšimi tipi (to v bolj redkih primerih seveda ni nujno). Še bolj se mi zdi, da nekdo pripada sceni, če vsaj občasno sodeluje tudi na raznih literarnih večerih, okroglih mizah ipd.
Za lezbijke je po moje podobno, sem pa skoraj prepričan, da je seksa in raznih bluženj precej manj kot pri gejih.

Se pravi, pogosto oz. redno obiskovanje lgbtq klubov, dogodkov + poznanstva z res veliko drugimi glbt ljudmi. To je po moje ''scena''.

Sebe (še) ne smatram za scenskega geja, ker sem bil v zadnjih 7 mesecih mislim, da 6x v tifli in enkrat v 4ki. Folka poznam pa v bistvu zelo malo. Bomo videli kako bo naprej ampak se sploh ne obremenjujem s temi oznakami scenski/nescenski...
A quien le importa lo que yo haga, a quien le importa lo que yo diga, yo soy asi y asi seguiré, nunca cambiaré...

#62 najwa

najwa

zasvojen'c

• Člani
  • 401 prispevkov

Objavljeno 07 marec 2012 - 23:43

Se pravi, pogosto oz. redno obiskovanje lgbtq klubov, dogodkov + poznanstva z res veliko drugimi glbt ljudmi. To je po moje ''scena''.

moj skromni dodatek: in uziva v obcutku pripadnosti skupnosti, obcutku, da je del t.i. scene, in v to tudi vlaga (druzenja, opravljanje, izstopanje, obcasne kozlarije ipd.). v nekaj letih obiskovanja glbt mest se, hote ali nehote, nabere kup ljudi, ki jih poznas (vsaj na videz)/te poznajo, s cimer pa po moji definiciji se nisi scenec.

#63 cooKie_

cooKie_

piščan'c

• Člani
  • 66 prispevkov

Objavljeno 18 marec 2012 - 13:14

Sam grem v Tiflo ko mi zapaše, pa tudi na različne gej dogodke grem. Če to pomeni da sem scenska tetka... pol pač sem. čeprav sam sebe ne doživljam kot scenskega, še manj pa kot tetko. Nekdo je napisal da so scenski ljudje tisti, ki ne vedo kaj bi sami s sabo... uf me jezi tole predalčkanje. Oni ki so na sceni so zafrustrirane tetke, ki nimajo lajfa mi pa smo super high gejevska družba, ki hodimo pit kavo na Nebotičnik. Ma kaj koga briga kje žuram, in kaj delam. Kdor me sodi po tem, je kratko malo kreten.

Drage kroglce pregelk, nikdar nočem biti vel`k!

#64 Jerry

Jerry

gay friendly

• Člani
  • 22 prispevkov

Objavljeno 01 junij 2012 - 23:47

Se strinjam z Cookijem, tut jz grem večkrat v Tifanny-ja, pa na razne ostale gay dogodke, pa vseeno ne poznam neki veliko gayev niti nisem bil z vsemi povprek, daleč od tega, niti nism 'tetka'. To predalčkanje pač res nima smisla, si kar si, delaš, kar ti sede...
'Life is a comedy to those who think, and a tragedy to those who feel.'

#65 psihoboss

psihoboss

piščan'c

• Ban
  • 127 prispevkov

Objavljeno 28 september 2012 - 02:12

Z izrazom scena ni nič narobe, jaz sem na sceni čeprav je ne živim, ko pa pridem v klube imam neko vrednost scenskega fanta, vsak me ''pozna'', pa čeprav mi ni boben prijatelj in lahko naredim še takšno neumnost fantje bodo prihajali do mene.
Obstaja pa pri meni pojem internetne scenskosti, nevem zakaj bi se moral skrivat in marsikoga to, da imam takšen dar govora moti in potem si ti tisti ki je slab in nevzgojen. Uganite kaj , jaz se va vas tečneže oz. perfekcioniste ne bom spreminjal.

Priznam, da ne znam z fanti z scene imam neverjetno čuden pristop do fantov in malo je blo situacij , ko sem si rekel uf to je bla pa res dobra žurka. Ko pridem na sceno sem čuden in rad bi razumel zakaj. Vsakič ko grem mi je skoraj nadrealno vsak kontakt z ljudmi in še bolj mi je nenavadn odnos do mene. Fantje pač ne razumejo, da ljudje osebnosti ne moremo spremenit in vsaka napaka se obsoja, če pa ni napak se jih pa poišče in izmisli, samo da je tema pogovora.

Naslednjič, ko bo party grem brez namena.
He was a good man. He never smoked, drank & had no affairs.. When he died, the insurance company refused the claim.
---------------They said, he who never lived, cannot die!

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov