Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Scena

64 odgovorov v tej temi

#26 Aendy

Aendy

gay friendly

• Člani
  • 20 prispevkov

Objavljeno 17 april 2006 - 21:42

'scena' jah Slo je tko mala pa tudi Ljubljana kjer je največ gay zadev je tko malo mesto da se hitro vse križem zve. Če človek nima kam it nima svojega skroga ljudi s kteirmi se meni, hodi na kavice chata je obsojen da gre ven v gay lokal da poskuša na tka način spoznat kakšnega tipa. Tko da na tak način ni to nič negativnega glede scene. Če se pa to uporablja da se daje dol je pa drugo.
Kakorkoli že, idi ven v gay bar, disko in ga zažuraj boljše kot pa da sam sediš doma.
Lahko si pa scenski ali nescenski se pa lahk hitro kdo najde k je 'fauš' pa spravi kako packarijo ven. Imaš take in drugačne ljudi. Vse kar spoznaš pripiši izkušnjam!

#27 Medy

Medy

gay friendly

• Člani
  • 23 prispevkov

Objavljeno 18 april 2006 - 18:10

Scena je prostorsko dokaj omejen prostor kjer se zadržuje slovenska gejevska populacija. V Ljubljani precej omejena na Metelkovo in nedeljsko 4ko, in nekatere trendy kafiče s stajliš interijerijem ali pa kjut osebjem...

in scenski ljudje so pač taki, ki jih zagarantirano vidiš na takšnih lokacijah... nekaterim manjka samo še postelja v tifli, pa bi bili praktično tam tudi doma :D Ker pa je scena dokaj omejena to khrati pomeni da vsi vejo vse o vsem kar je po moje izrazit minus te scene.

se pa ne strinjam da so scenski tipi tetke... poznam dost nescenskih tetk :evil:
lp, nh

Se strinjam.

#28 OceanSoul.

OceanSoul.

gay friendly

• Člani
  • 5 prispevkov

Objavljeno 23 april 2006 - 11:11

Osebno sem imel prejšnjio petek prvič čast obiskati Tiffany in mora reči,da je bil kar prijetno (če odmislim obupno glasbo in fakt, da sem bil edini posameznik z dejanskim pivom v roki). Presenetljivo, tam sem srečal znanca in staro kolegico, ki ju na tovrstni sceni nisem pričakoval, hihi. Glede secen kot take so mnenja seveda različna, ampak mislim, da z vidika druženja zadeva ne more biti napačna. Kar pa se konkretnega iskanja fuka na ta način tiče, sem pa rahlo skeptičen...

#29 seb

seb

biskvitek

• Člani
  • 33 prispevkov

Objavljeno 25 april 2006 - 11:27

Smo potemtakem geji sami sebi pluvali v skledo in ubistvu sami sebi oz. naši sceni pustili negativni pečat? Smo sami ožigosali svojo sceno za nekaj bednega, nizkega?

Jao, Ljubljana je tako majhna, da se vsi med sabo poznajo, vsi vedo vse o vsem :o Če smo pustili negativen pečat, smo ga pustili kot celota, torej gledano statististično, ne pa kot posamezniki :?: vsepovsod po svetu velja,vsaj tako je moje mnenje, da smo gayi bolj odprte narave, in da radi pogosto menjamo partnerje,...rečem lahko edino to, da je še vedno mnogo svetlih izjem, ki izpodbijajo to definicijo.....

LP SEB
8)
kakšno bi bilo življenje, če bi bili trezni takrat, ko bi bili pijani in bi bili pijani taktat, ko bi bili trezni

#30 Puck0

Puck0

veteran

• Člani
  • 1 790 prispevkov

Objavljeno 25 april 2006 - 11:39

Če smo pustili negativen pečat, smo ga pustili kot celota, torej gledano statististično, ne pa kot posamezniki :?:

Absolutno! Četudi se nam zdi, oz. dejansko je naša scena majhna, negativen pečat ni prišel s strani individuumov, temveč smo vsi, kot sam praviš - celota, pustili negativen prizvok. :?
Pa vendar sem mnenja, vsaj kolikor poznam razmere tudi drugod, ima samo slovenska scena negativno konotacijo in tega v tujini ni? :?:
Zato vam postavljam naslednje vprašanje:
Ima samo slovenska scena tako negativno konotacijo ali je kje v tujini tudi med geji negativno mišljenje o njihovi, domači sceni?
Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.

#31 seb

seb

biskvitek

• Člani
  • 33 prispevkov

Objavljeno 25 april 2006 - 12:40

Ima samo slovenska scena tako negativno konotacijo ali je kje v tujini tudi med geji negativno mišljenje o njihovi, domači sceni?

oh, se mi dozdeva, da je na žalost vsepovsod enako, le da določene stvari ne pridejo toliko do izraza, ker je v nekaterih evropskih metropolah več ljudi...kar pomeni, da se lahko skriješ.En vikend si v tem klubu ali parku, drug si v drugem klubu ali parku.....tukaj tega pač ni :?: je Tifla, je k4,....tako, da ti ostane le še tujina, Zagreb, Grdec, .....

LP SEB
8)
kakšno bi bilo življenje, če bi bili trezni takrat, ko bi bili pijani in bi bili pijani taktat, ko bi bili trezni

#32 Tristan

Tristan

piščan'c

• Člani
  • 80 prispevkov

Objavljeno 04 maj 2006 - 17:39

V tujini nisem imel tega občutka, da bi bili tako zelo negativno naravnani do scene. Veliko sem se npr. menil z Münhenčani in Gračani, pa so večinoma vsi povedali, da sicer tudi na njihovi sceni vsak pozna vsakega in v tem smislu dalje, ampak scena nima tako negativnega prizvoka kot pri nas. Ampak biti gej v Münchenu ali Grazu je nekaj drugega kot pa biti gej v Ljubljani oziroma Sloveniji.
Spominjam se nekega tipa v Berlinu, ki mi je rekel, da nobena veza ne zdrži dolgo, ker je berlinska scena tako ogromna in se vsi (še) ne poznajo med seboj, zato je skoraj preveč tvegano pogosto hoditi ven.
Ne vem, če bi bilo kaj boljše v primeru, če bi bilo placev v Ljubljani več, kot na primer v Münchenu. Ponavadi ljudje hodimo tam, kjer se najbolj OK počutimo in bi se več ali manj zadrževali na istem mestu.
poor is the man whose pleasures depend on the permission of another

#33 d-mashina

d-mashina

redni gost

• Člani
  • 357 prispevkov

Objavljeno 10 avgust 2007 - 10:10

Fleke dobim vsakič, ko slišim/preberem besedo scena... Efekt je toliko večji, če je nasproti 'scene' stoji 'resnično življenje'. A zato, ker sva se s tipom zapela v Tiffanyju in ne v f*cking Globalu, ker se pretežno druživa z geji in lezbijkami, je najino življenje kaj manj resnično? Od kot ta negativni pristop do 'scene'? Zatlačite si to heteronormativnost nekam! Ker v tem je problem... mislite, da boste srečnejši in bolj sprejeti, če boste kot gej vseeno živeli po hetero normah? Vprašaj lahko zamenjate s piko, ker bolj kot vprašanje je to trditev. Ampak vam vseeno dam priložnost za zagovor, ker me res zanima kaj je tako slabega na tem, če si najdeš tipa na 'sceni'. Evo... me že koža srbi.
Ego has landed here.

#34 Skuliran

Skuliran

piščan'c

• Člani
  • 71 prispevkov

Objavljeno 10 avgust 2007 - 12:29

Fleke dobim vsakič, ko slišim/preberem besedo scena... Efekt je toliko večji, če je nasproti 'scene' stoji 'resnično življenje'. A zato, ker sva se s tipom zapela v Tiffanyju in ne v f*cking Globalu, ker se pretežno druživa z geji in lezbijkami, je najino življenje kaj manj resnično? Od kot ta negativni pristop do 'scene'? Zatlačite si to heteronormativnost nekam! Ker v tem je problem... mislite, da boste srečnejši in bolj sprejeti, če boste kot gej vseeno živeli po hetero normah? Vprašaj lahko zamenjate s piko, ker bolj kot vprašanje je to trditev. Ampak vam vseeno dam priložnost za zagovor, ker me res zanima kaj je tako slabega na tem, če si najdeš tipa na 'sceni'. Evo... me že koža srbi.

Citiram zato, ker se mi zdi ta beseda "heteronormativnost" čist mim.... Vem da je offtopic ampak ne morem bit tih.
Nihče ne bo srečnejši če bo živel po hetero normah vendar če pogledaš procentualno- kdo je v večini? Vedno večina narekuje mainstream, hočeš ali ne.
Zdej kako bo posameznik živel je pa njegova odločitev, kakor mu paše in nisi ti nekdo ki boš govoril za folk kaj sme in kaj ne. Torej če živim v str8 svetu kot gej še ne pomeni, da se ponižujem in govorim kot zakompleksan str8 ki trdi, da pač še ni našu bejbe.... Zatiran si toliko, kot si sam dovoliš! Sam sem outiran in okolica ve za mojo usmerjenost pa vendar so še zmeraj str8 in žimo skupaj. Ja, sem srečen, zanimivo ane.
Ne živim v nekakšni komuni ali gejevski četrti. Zato živi in pusti živeti.
Kjer si najdeš tipa ni relevantno, samo da je tapravi....

PS: spoznal sem ga na chatu, ko sem najmanj pričakoval.....nadaljevanje sledi...
"Life is like a Box of Chocolates - you never know, what you gonna get...."

#35 d-mashina

d-mashina

redni gost

• Člani
  • 357 prispevkov

Objavljeno 10 avgust 2007 - 14:04

Skuliran, nisi najboljše razumel. Bom dodal podnapise: govoril sem o tistih klozetiranih pedrih, ki apriori zavračajo gejevsko družbo kot nekaj slabega. Zavračajo jo na podlagi predsodkov in heteronorm, ki se jih še kako zavedajo in jih povsem zavestno sprejemajo zaradi lastnega konformizma in oportunizma. Zraven še lahko dodamo paranojo.

In še en podnapis: ker imam pretežno gejevsko družbo, to še ne pomeni, da strejte zavračam in se izogibam strejtovski družbi.
Ego has landed here.

#36 Skuliran

Skuliran

piščan'c

• Člani
  • 71 prispevkov

Objavljeno 10 avgust 2007 - 15:32

Oprosti vendar meni osebno, pa se zelo zelo štejem za geja in to glasno povem, se zdi večina nanizank, nadaljevank ki nam "prodajajo" gejevsko sceno naravnana tako, da je str8om (in meni pedru) zelo čudna in prikazuje življenje "na sceni" zelo stereotipno. Torej kako naj potem pričakujemo lepše mnenje o "sceni"?

Mim grede- ne potrebuješ podnapisov, sem štekal vendar kljub temu če si je kdo izbral tak lajf, naj trpi. A je tebe kej manj zato? Mene ni.

#37 d-mashina

d-mashina

redni gost

• Člani
  • 357 prispevkov

Objavljeno 12 avgust 2007 - 22:47

Skuliran, a je res tako pomembno kako predstavo imajo strejti o 'sceni'?
Ego has landed here.

#38 Skuliran

Skuliran

piščan'c

• Člani
  • 71 prispevkov

Objavljeno 12 avgust 2007 - 23:05

O sceni neposredno ne, sicer pa gre tukaj za verižno reakcijo- posploševanje.
Torej vidim kaj se dogaja po TV in ker tega ne poznam, saj se dogaja samo v ZDA lahko rečem, da so itak vsi enaki.
In tako imamo toliko lepo cvetočih stereotipov o gejih nasplošno. Naša scena je itak premajhna da bi se o njej lahko veliko govorilo.
Torej ne gre za mnenje o sceni, gre za splošno mnenje o homoseksualnosti. :mavrica2:

:angel:

#39 d-mashina

d-mashina

redni gost

• Člani
  • 357 prispevkov

Objavljeno 13 avgust 2007 - 13:32

To že... ampak, je to dovolj dober razlog za zavračanje 'scene'? V bistvu to vprašanje ne leti osebno nate, ampak bolj na tiste, ki na podlagi stereotipov (tega ne morem bolj poudariti) zavračajo vsakršne stike s širšo GLBT skupnosti. Ne trdim, da bi se vsak gej moral družiti s sebi enakimi, a zakaj se tudi med geji najdejo tako, ki ljudi ocenjujejo na podlagi spolne usmerjenosti. Vem, popolnoma kontradiktorno. Homofobija, ki jo prakticirajo geji sami. Kako lahko nekdo krivi stereotipe za tako stanje, a jih v bistvu sprejema in sam uporablja za razlaganje sveta okoli sebe.
Ego has landed here.

#40 monet

monet

gay friendly

• Člani
  • 18 prispevkov

Objavljeno 20 avgust 2007 - 23:43

bit na sceni zame pomen bit brez prave osebnosti in zakladov
bučka

#41 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 188 prispevkov

Objavljeno 21 avgust 2007 - 09:07

monet, lahko to prosim argumentiraš zakaj tako misliš in s tem narediš konstruktiven prispevek. :?: Zakaj je scena povezana z osebnostjo in zakladi?

Lep pozdrav, Glorč :paprika:
Medicina je socialna znanost in politika ni nič drugega, kot medicina velikih razsežnosti. [R. Virchow]
De duobus malis semper minus eligendum est.

#42 Anakin

Anakin

gay friendly

• Člani
  • 2 prispevkov

Objavljeno 21 avgust 2007 - 17:25

Mogoce se jaz razlozim svojo teorijo o Sceni:

- Scena ni ena. Obstaja veliko scen. Recimo: Metelkova, Stirka, Sava, Tivoli, Strunjan, IRC, Gayromeo, Gaydar, Mavricni forum, itd..
- V splosnem okolje, kjer se zbirajo in druzijo in kazejo pedri.
- Zelo pogosto je, da ljudje, ki so na neki sceni, prezamejo navade te scene. Recimo v Tifaniju se podobno oblacijo, poslusajo podobno glasbo, in imajo podobne geste. Na IRCu recimo uporabljajo enake smajlije, pozdrave, nacin pristopa, ipd.
- Vsaka scena ima lideje te scene. Nek vpliven osebek, ki ga drugi (hote ali nehote) posnemajo.
- Ultrascenski tipi so tisti, ki se hkrati povavljajo na vec scenah. Recimo gres zjutraj v mesto na kavo in ga srecas v Lanu, nato gres na plazo v Strunjan in je tam, zvecer pa ga spet vidis v 4ki, proti jutru pa se malo na IRCu.
- Nescenski tip je tisti, ki se ne druzi z nobenim drugim pedrom, oz. ce se se ne kaze v neki druzbi vec kot enemu drugemu pedru. (Recimo nescenska sta stara zakonca, ki nikoli ne gresta skupaj ven kam, kjer se pojavljajo pedri in nista nikoli na pederplacih na internetu)

#43 goinup

goinup

izkušen

• Člani
  • 991 prispevkov

Objavljeno 22 avgust 2007 - 12:40

...nescenski tip je tisti, ki se ne druzi z nobenim drugim pedrom, oz. ce se se ne kaze v neki druzbi vec kot enemu drugemu pedru. (Recimo nescenska sta stara zakonca, ki nikoli ne gresta skupaj ven kam, kjer se pojavljajo pedri in nista nikoli na pederplacih na internetu)...

Z zgoraj citiranim se nikakor ne morem strinjat. Vse to je eno bedno stigmatiziranje. Torej je scena tudi pevski zbor? Ali pa društvo? Lepo vas prosim.. takih radikalnih pa še ne. Da dva stara zakonca nista scenska, ker nikol ne greta nekam skupi ven?!?!
A ni smisel življenja druženje? Ali moramo biti vsi samotarji? Naj samo spomnim na neko staro legendo, ki pripoveduje o pračloveku. Ko so se zbrali v množici so bili močni in skupaj ubili mamuta!
Raje bom nehal, ker se mi dviga pritisk.
:pazi se:
Do files get embarrassed when they get unzipped?

#44 qty

qty

veteran

• Člani
  • 1 989 prispevkov

Objavljeno 22 avgust 2007 - 13:15

Jaz bi se pa strinjal z Anakin. Je določena scena, pa čeprav pevski zbor. S tem da jaz v tem kontekstu scene ne dojemam negativno, kot si je recimo Tiffany scena pridobila slab status med mnogimi geji. Jaz izraza scena ne vidim kot slabega, saj se gibam po več scenah, tako LGBT kot ne. Zakaj bi si želel biti nescenski? Mislim zakaj si želiš to nalepko? Kaj ti pomeni?
i don't see why everybody feel as though that they gotta tell me how to live my life. let me live baby, let me live!

#45 just_me79

just_me79

redni gost

• Člani
  • 300 prispevkov

Objavljeno 22 avgust 2007 - 13:29

Kaj bi Damjan Murko dal da je na mojem mestu, saj sem po definiciji ultrascenski :lepa: (vsak dan visim na MF-ju, hodim v Lana, štirko, družim se z več kot enim pedr..)!!!! Ultrascena!!!! :rotfl:

#46 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 188 prispevkov

Objavljeno 22 avgust 2007 - 13:31

Sploh je čudno, da se folk ukvarja s tem. Ali nimajo drugega dela, kot se obremenjevati s tem, ali pa jim je enostavno dolgčas. Sami sebi možgane gnojite s takimi zadevami, meni osebno sigurno ne kot tudi ostalim ne, ki nimajo (nimamo) predsodkov do življenja - kakršno koli je že. Rajši si ga parkrat vržte na roko. :juhu:

Lep pozdrav, Glorč :paprika:
Medicina je socialna znanost in politika ni nič drugega, kot medicina velikih razsežnosti. [R. Virchow]
De duobus malis semper minus eligendum est.

#47 aLEshY

aLEshY

nov na sceni

• Člani
  • 241 prispevkov

Objavljeno 22 avgust 2007 - 15:54

Z zgoraj citiranim se nikakor ne morem strinjat. Vse to je eno bedno stigmatiziranje. Torej je scena tudi pevski zbor? Ali pa društvo? Lepo vas prosim.. takih radikalnih pa še ne. Da dva stara zakonca nista scenska, ker nikol ne greta nekam skupi ven?!?!
A ni smisel življenja druženje? Ali moramo biti vsi samotarji? Naj samo spomnim na neko staro legendo, ki pripoveduje o pračloveku. Ko so se zbrali v množici so bili močni in skupaj ubili mamuta!
Raje bom nehal, ker se mi dviga pritisk.
:pazi se:

Zakaj pa tako buren čustveni izpad? Jaz sem prispevek Anakina razumel zgolj kot razlago, kdo je scenski in kdo ni scenski - ne pa kot osebni napad nate ali kritiko scenskih in nescenskih (pedrov).

LP.

#48 Shaman

Shaman

veteran

• Člani
  • 1 714 prispevkov

Objavljeno 22 avgust 2007 - 16:36

Jaz se tudi bolj ali manj strinjam z Anakinom. In ta razlaga potrjuje tudi dejstvo, da smo prav vsi scenski - razen tistega, ki se v življenju ni srečal z nobenim lgbt in tudi ne sodeluje na lgbt straneh, kot je na primer Mavrični forum.

Tisti, ki zase reče, da je nescenski in hkrati piše na Mavričnem forumu, je v mojih očeh smešen.
Vse ljubezni so enako lepe, le da vam nekatere lahko nudijo več užitkov. Slika objavljena

#49 goinup

goinup

izkušen

• Člani
  • 991 prispevkov

Objavljeno 22 avgust 2007 - 17:34

Zakaj pa tako buren čustveni izpad?

Prehitro sem pisal. Imel sem slab dan, ravno zaradi podobnih predalčkanj (v živo sem poslušal podoben bullshit o sceni in srečevanjih...). Sej nisem kritiziral pisatelja, vsaj nisem ga želel. Če je pa kako drugače izpadlo - SORRY
:vdam se:
Do files get embarrassed when they get unzipped?

#50 zdrauc

zdrauc

nov na sceni

• Člani
  • 231 prispevkov

Objavljeno 22 avgust 2007 - 19:40

Tisti, ki sodeluje v Mavričnem forumu, ni na sceni.
Dokler sodelujem v tem zboru z imenom, ki ni moje ime, s fotografijo, na kateri nisem jaz, sodelujem torej nekje skrit in prikrit. Sem torej breziimen, nihče me v resnici ne vidi: sliši se le moj glas in moja imaginarna podoba se vidi tako, kakor sem jo narisal.
Iz tega razloga nisem na sceni. Scena je točno določeno mesto, kjer je verjetno in zanesljivo, da bom tam viden in da bodo vidni še drugi, da se tam ne bom skrival, da se bomo torej med sabo poznali in da bomo tam iz določenih skupnih inetresov.

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov