Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Kar boš ti, bom tudi jaz

40 odgovorov v tej temi

#1 toplifantek

toplifantek

Častni član

• Člani
  • 539 prispevkov

Objavljeno 12 marec 2006 - 22:58

Jaz seveda podpiram lubija ;) :*

Tale citat mi je dal idejo za novo temo. Zanima me, če imajo partnerji res tako velik vpliv na nas, da se v vsem strinjamo z njimi.
Torej kar bi vas rad vprašal je to, ali partnerji lahko spremenijo naše mišljenje, če vplivajo na nas ko se odločamo o določenih zadevah itd.
Ne vem drugače formulirat, upam, da razumete, kaj me zanima. :mrgreen: Razpišite se! :P
Man is least himself when he talks in his own person. Give him a mask, and he will tell you the truth. /O. Wilde/

#2 Alcastar

Alcastar

nov na sceni

• Člani
  • 222 prispevkov

Objavljeno 12 marec 2006 - 23:07

V določeni meri zagotovo vplivajo na tvoje razmišljanje, predvsem ko nekaj ocenjuješ subjektivno.
Sam razmišljam s svojo glavo in tako so mnenja predvsem meni lastna, sprejemam konstruktivne predloge, samo prepričati se me pa kar tako ne da.
Nosce te ipsum.

#3 Chiara`

Chiara`

Častna članica

• Člani
  • 2 312 prispevkov

Objavljeno 12 marec 2006 - 23:14

Zlo uredu tema. Js se nekak zanašam na tako misel: " I don't need another half to make me whole." prevod: ne potrebujem še ene polovice za mojo celoto.

Če sta dva partnerja skupaj, to za moje pojme ne pomeni, da vplivata na osebnost drug drugega ampak sta si všeč taka kot sta. V vsem se sigurno ne strinjam s punco, samo zato, ker je pač moja punca in Bog ve, da ona misli enako :D Partnerstvo zame ne pomeni brezpogojno prilagajanje, amapak brezpogojno ljubezen, kar pomeni, da se spoštujeta do take mere, da sta pripravljena sprejeti želje, mišljenje, ideje, itd...drug drugega.

Ne bi se podredila njej v taki meri, da ne bi razmišljala s svojo glavo in nikol ne bi tega naredila njej, tudi, če bi hotela to ne bi bilo mogoče :D

Je pa super, če se dva strinjata. na tem forumu sva bile tudi medve nekdaj omenjani kot nek skupek, še celo do te mere, da naju določeni uporabnici foruma nista ločili med seboj po prispevkih. Takrat mi je tut že pokrov odneslo. Mislim, da je ohranitev svoje identitete zelo pomembna. Ne želim postati..midve v vseh smislih, želim ostati tudi jaz.

#4 baby

baby

redni gost

• Člani
  • 361 prispevkov

Objavljeno 12 marec 2006 - 23:18

sedaj sem samska...ampak nazadnje, ko sem bila v vezi, sem prepričana, da me bivša ni spremenila. dvomim tudi, da sem zaradi njenega razmišljanja in prepričanja spremenila svoj pogled na stvari in tudi dojemanje različnih stvari...
to se je tudi pokazalo pri tem, da sva vedno prišli v ''konflikt'', kadar se nisem strinjala z njo ali pa ona z mano!
vsaka je vedela kakšen pogled na katerokoli stvar ima druga in nobena ni svojega prepričanja vsiljevala drugi....naučili sva se spoštovati mnjene druga druge in ko sva to dosegli je bilo zelo lažje kot pa na začetku ko sva se kregali zaradi vsake malenkosti!

#5 urosss

urosss

zasvojen'c

• Člani
  • 553 prispevkov

Objavljeno 12 marec 2006 - 23:44

Ne partnerji ne spremenijo mišljenja posamezne osebice, seveda pa vplivajo na pomembnejše odločitve in podobno. Če bi se v vsem strinjala, kam bi šla vsa zabava pri debatah, prepirčkih in podobnih ki nardijo zvezo samo še bolj zanimivo in hot :)
Sem napisal da ga podpiram in je razlika med tem pa med strinjanjem.

Npr. Podpiraš nekoga zato, da mu daš vedeti, da si tam, stojiš za njim,, ko želi doseči mogoče ali nemogoče, neglede na domneven izid. Strinjanje je pa, ja ko že izgubiš svoje mišljenje. Ne strinjam se v vsem s svojim partnerjem, tudi dvomim da bo kje spremenil moje mišljenje. Od njega pričakujem podporo in ne strinjanja. Je razlika, težko razložit, samo je.
On je on, jaz sem jaz, skupaj pa imava določena strinjanja in nestrinjanja.
Vse je matematika :D ..on ima dele A, B, K, L, jaz U, T, L, A, v nadaljni množici pa sta npr. le dva dela. (A in L :lool: ) In tu je najino skupno strinjanje.

Mi je pa zelo všeč in podpišem pod Chiarin stavek:Ne želim postati midve v vseh smislih, želim ostati tudi jaz.

ps: ja vem sem zakompliciru samo ura je pozna, nedelja je, depresija...

lp
It's better to regret something you did, than to regret something you didn't do..

#6 ženska

ženska

Moderatorka

• Moderatorska ekipa
  • 5 536 prispevkov

Objavljeno 13 marec 2006 - 00:29

Zanima me, če imajo partnerji res tako velik vpliv na nas, da se v vsem strinjamo z njimi.
...ali partnerji lahko spremenijo naše mišljenje, če vplivajo na nas ko se odločamo o določenih zadevah itd.

Zelo dobra tema Bojči! ;)

Pri mnogih je žal tako, da v vezi ena/eden nosi hlače in ima ta zgornjo glavo za dva (za razmišljanje, seveda!), druga/drugi je pa skoraj brez hlač, ne glede na spol partnerjev!
Takšne veze ali zakoni so bili včasih običajni, danes pa na srečo ni več tako, čeprav nikjer ne piše, da jih ni več.
Chiara` je odlično napisala in skoraj ni kaj dodati. Zveza dveh naj bi bila dopolnjevanje in tudi prilagajanje, a vendar mora vsaka "polovica" ostati avtonomna in celota zase.
Svetovanje in bodrenje, to vsekakor. Nikakor pa ne diktatorstvo, komadniranje in podtalno delovanje v tisto smer, da bi voljo, želje in razmišljanje parnerke/partnerja približali ali celo podredili svojim.

Čar vsake zveze je v različnosti in dopolnjevanju. Če mnenje ene/ga ali druge/ga občasno in sporazumno prevlada, ni prav nobene panike, če pa to postane način življenja za par, je čas za paniko in temeljit razgovor!

Zakaj potrebujemo petdeset vrst WC papirja? Včasih smo si riti brisali tudi s časopisnim papirjem, pa smo bili vsi čisti. Danes je pa povsod polno posrancev. (Svetlana Makarovič)

#7 qty

qty

veteran

• Člani
  • 1 989 prispevkov

Objavljeno 13 marec 2006 - 00:45

Seveda se strinjam z zgoraj napisanimi stavki o celotah in polovicah in vse to, kar se da prebrati v drugih temah. V eni je stvar fenomenalno razložil Bogglefreak.

Zelo zanimivo mi je bilo z določenimi (dobrimi) prijatelji, da se je s tem, ko se je naše prijateljstvo krepilo, večala tudi množica :D naših skupnih "i like" - pač stvari, ki so nama obema bile všeč. Zagotovo bomo eno stvar veliko lažje/hitreje poiskusili/sprejeli, če nam jo bo predstavila ljubljena oseba, kot pa nekdo, do katerega nimamo prav ljubečega odnosa. Če si to spraševal Bojči, potem se popolnoma strinjam!

En prijatelj je enkrat pripravil vegeterijanski obrok z raznimi sestavinami, katerih drugače ne prebavljam, pa sem to pač takrat probal, pa je bilo začuda več kot užitno. Od takrat imam o tako prehrani drugačno mnenje, in ga tudi vedno zagovarjam. No ja, že bluzim... :oops:

To temo (mogoče zaradi citiranega stavka) sem dojel bolj v smislu, ali bi v družbi podprli partnerja, čeprav bi se zavedali, da nima prav, pa fanta, bohdej da nisem ciljal na to, da lynx-ov apel ni imel smisla. No ja, zaje*ano razložit, kdor je kaj takega že doživel, bo točno vedel, kaj mislim.
i don't see why everybody feel as though that they gotta tell me how to live my life. let me live baby, let me live!

#8 Smurf

Smurf

zasvojen'c

• Člani
  • 581 prispevkov

Objavljeno 13 marec 2006 - 02:05

Čisto odvisno od situacije. Jaz se včasih pustim vplivat, pa oprat možgane, včasih mam pa svoj prav in sem se pripravljen celo skregat z lubijem :mrgreen:

#9 _lynx_*

_lynx_*

nov na sceni

• Člani
  • 248 prispevkov

Objavljeno 13 marec 2006 - 10:27

Dejstvo je, da daješ na partnerjevo mnenje več, kot na mnenje drugih.
Zakaj, pa je že kar kompleksno vprašanje.
V prvi vrsti predvsem zaradi tega, ker imaš z njim pač nek globji odnos,
ki hočeš-nočeš, vpliva na lastno mnenje.
Po moje ni fora v večjem vrednotenju partnerjevega mnenja, temveč
preprosto v tem, da je tvoj partner.
In to pač stvari do neke mere spremeni.
Jaz se nikakor ne bi prilagajal do te mere, da bi zatrl samega sebe.
Tak odnos je nezdrav in zagotovo nima prihodnosti.
Sabo prinese dobršno mero nezaupanja, vsaj enostranskega.

Predvsem pa se mi zdi, da če osebo ljubiš ji ne prikimavaš pri vsaki stvari.
Ampak ji tudi poveš kaj te moti in kako ti misliš o neki stvaru.
Da skupaj stvar razčistita in najdeta neko strinjanje.
To je smisel vsakega razmerja.
Ne maram klona po svoji podobi. Drugače bi bil res lahko samski in zadovoljen. :?:

Vsak plus rabi minus, vsaka leva svojo desno in vsaka črna svojo belo.

In v tem ravnotežju, ko partnerja uravnovesita drugega in se dopolnjujeta je nek "sentiment spécial ".

Lp ;)

#10 Nohhec

Nohhec

redni gost

• Člani
  • 367 prispevkov

Objavljeno 13 marec 2006 - 13:29

Vsekakor je partnerjevo mnenje za mene zelo pomembno in za vsako večjo odločitev ga bom vprašal, kaj on misli o tej stvari, in ga bom upošteval. Odločit se mora pa vsak sam.

Koliko vpliva bi imel na mene, je pa težko reči. Odvisno od posameznega para.
No, I'll join this converation on the proviso that we stop bitching about people talking about wigs, dresses, bust sizes, penises, drugs, night clubs, and bloody Abba!

#11 provokatorka

provokatorka

Častna članica

• Člani
  • 1 705 prispevkov

Objavljeno 13 marec 2006 - 16:55

Hello,

se strinjam s postom od ženske. Tudi tole je dobro napisano:

Vsekakor je partnerjevo mnenje za mene zelo pomembno in za vsako večjo odločitev ga bom vprašal, kaj on misli o tej stvari, in ga bom upošteval. Odločit se mora pa vsak sam.

Nič nenavadnega ni, da mnenje partnerja/partnerke vpliva na naše mnenje. To sicer ne pomeni, da se prav v vsem strinjaš z njim/z njo, gotovo včasih pride tudi do produktivnega prerekanja. :mrgreen:

Meni je sicer všeč, da se v pomembnih stvareh in življenjskih vprašanjih z ženko strinjava. Navsezadnje nisem v resni zvezi zato, da bi se vsak dan prepirala o skoraj vsaki stvari.

Lp vsem.
Ljubezen je večna, dokler traja.

#12 Sienna

Sienna

Častna članica

• Člani
  • 983 prispevkov

Objavljeno 13 marec 2006 - 17:38

Dobra tema!
Najin odnos je po mojem mnenju super. Kar pa ne pomeni, da se vedno strinjava in prilagajava mnenja. Tega nikoli nisem počela. Pri določenih stvareh imava čisto drugačen okus, karierno naju zanimajo čisto drugačna področja, zato pri nekaterih stvareh tudi druge prioritete.

Vendar niso to stvari, ki bi vplivale na najino zvezo, najin odnos.
Tukaj se mi pa zdi zelo priporočljivo, da se strinjava in tudi mislim, da kar se. So nekatere stvari, kjer je zaželjeno, da sva enotni. Drugače pa nisem človek, ki bi preveč verjela v rek: nasprotja se privlačijo.

Spoštujem mnenje, tudi če je drugačno, ampak sem človek, ki ima zelo trdna in stroga mnenja, zato bi rabila res hudo dobre argumente, da bi spremenila. Pa naj bo od moje boljše polovice, staršev, ali pa človeka, ki ga prvič vidim.

Drugače pa jaz mojo ljubezen podpiram pri vsem kar dela in tako bo tudi ostalo. Mnenje ji poskušam spremenit le takrat, ko je pesimistična in neprepričana sama vase.

#13 bogglefreak20

bogglefreak20

Častni član

• Člani
  • 574 prispevkov

Objavljeno 13 marec 2006 - 19:28

Super tema!

Zase lahko rečem, da sem se v trenutni vezi zeloooo spremenil. To je vidno meni in mojim bližnjim. Vendar gre za spreminjanje OB nekom, ne pa spreminjanje ZARADI nekoga. Prav tako se mi zdi pomembno povedati, da se človek lahko "spremeni" samo v nekaj, za kar ima potenciale že prej, določena oseba oziroma odnos pa deluje kot "katalizator" te spremembe.

To izpostavljam, ker se mi ne zdi upravičeno reči npr. "Uh, Janez je Micko pokvaril, odkar hodita." Micka se je pokvarila kar sama OB Janezu. Če se ona ne bi (zavestno ali podzavestno) hotela, se pač ne bi.

Da ima moj lubi izjemen vpliv name, je dejstvo. Tega se zavedam in to dopuščam. To je še vedno daleč od tega, da bi se v vsem strinjala, gre bolj za to, da eden drugemu pustiva vplivati nase. Kadar počneva kaj novega, včasih narediva po njegovo, včasih po moje. Včasih ugotoviva, da nama je to všeč, spet drugič pa pobuda ne pade na plodna tla - tam se pač strinjava, da se ne strinjava.

"Slovim" kot človek načel. Ko kdo poskusi premakniti moja načela, praviloma naleti na odpor, ker sem do svojih zaključkov prišel po mnogih izkušnjah in tam nisem pripravljen sklepati kompromisov niti s fantom. Povsem drugače pa je, kadar gre za nekaj meni neznanega, novega - tam se trudim biti odprte glave in se prepuščam vodenju.

Se pa pridružujem vsem predhodnikom/-cam, ki postavljajo razliko med strinjati se in podpirati. Prav tako se strinjam, da je treba ohraniti lastno identiteto v vezi, seveda ob zavedanju, da tudi lastna identiteta NI nespremenljiva.
"I'm a vegetarian, well I'm not hardcore, because I eat meat, but only because I like the taste. And I hate vegetables on a personal level, so I'm not too good." Dylan Moran

#14 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 194 prispevkov

Objavljeno 14 marec 2006 - 15:52

Zanima me, če imajo partnerji res tako velik vpliv na nas, da se v vsem strinjamo z njimi.

Ne. Pri meni do tega ne pride. Imam svoje mnenje in druga mnenja samo vzamem na znanje. Če se mi zdijo vredu jih tudi upoštevam. Definitivno pa ne bi ubogal tipa, (zaradi tega) ker bi bil pač moj tip in ker ga bi imel rad.

Lep pozdrav, Glorchy :pepper:
Medicina je socialna znanost in politika ni nič drugega, kot medicina velikih razsežnosti. [R. Virchow]
De duobus malis semper minus eligendum est.

#15 Puck0

Puck0

veteran

• Člani
  • 1 790 prispevkov

Objavljeno 14 marec 2006 - 16:30

Definitivno pa ne bi ubogal tipa, (zaradi tega) ker bi bil pač moj tip in ker ga bi imel rad.

Hmm glorious :idea: Mogoče se niti ne gre toliko za "uboganje" v tem primeru, ampak potem, ko je zveza nekako že totalno zakoreninjena, da popolnoma podzavestno vključiš tudi mišljenje svojega partnerja in potem na podlagi svojega mišljenja ter njegovega, narediš nek kompromis in podaš "svoje" mnenje. ;)
S tem recimo, ko vzameš njegovo mišljenje v zakup, mu daš vedeti na nek način, da ga spoštuješ in ga imaš rad - ni zdej, da bi ga ubogal :)
Si pa lepo napisal:

Imam svoje mnenje in druga mnenja samo vzamem na znanje

;)
Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.

#16 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 194 prispevkov

Objavljeno 14 marec 2006 - 16:48

Mnenje vzamem na znanje. Ne bom pa zaradi tega (ker naj bi s tem dokazal da ga imam rad) spremenil svoje mišljenje (če se mi njegovo mnenje ne bi zdelo ok). ;)

Lep pozdrav, Glorchy :pepper:
Medicina je socialna znanost in politika ni nič drugega, kot medicina velikih razsežnosti. [R. Virchow]
De duobus malis semper minus eligendum est.

#17 sladostrastna

sladostrastna

piščan'c

• Člani
  • 113 prispevkov

Objavljeno 14 marec 2006 - 21:23

Se opravičujem, če se bom ponavljala, pa se mi zdi, vredno, da zapišem.

Midve sva si tako različni, da se v tej različnosti dopolnjujeva. Velikokrat imava različni mnenji o neki stvari, včasih najdeva kompromis, včasih, se pa vsaka oklepava svojega "boljšega" mnenja. Je tud znano, da si radi kontrirava, tud zato, da se mozgancki vijugajo, da misliva in skozi lastne izkušnje ene dognanja spoznava.

Ja, stojim 105 procentno za svojo babnico, jo podpiram, ceprav se nanjina mnenja ne ujemajo vedno. Smesno je, kako vcasih ne gelde na čustva, ki jih deliva, čas, ki sva ga skupaj preživeli, kako se včasih spopadeva ravno zaradi različnih mnenj. Mava tud kakšno skoraj prepovedano temo...ko se tako močno oklepava svojih mnenj, razprava o le-teh bolj spominja na Soočenja ali Trenja kot pa na "prepircek zakoncev". Ha ha

V resni zvezi je pomembno, da se partnerke/-ja podpirata, samo v tej zvezi ne smeta izgubiti sebe. Nekako logično je, da si z leti postajaš vedno bolj podoben, da je vedno lažje uskladiti plesni korak, sam na nek način partnerstvo dela ravno ta dvojnost (ki je enost) zanimivo. Skladno v svoji različnosti...

ojoj, vročina mi seka v tale post
It is said that women dress for other women, and out of a spirit of competition. This is true. But if there were no longer any men, women would no longer dress at all. Gabrielle Coco Chanel

#18 bogglefreak20

bogglefreak20

Častni član

• Člani
  • 574 prispevkov

Objavljeno 14 marec 2006 - 22:28

Nekako logično je, da si z leti postajaš vedno bolj podoben, da je vedno lažje uskladiti plesni korak, sam na nek način partnerstvo dela ravno ta dvojnost (ki je enost) zanimivo. Skladno v svoji različnosti...

Z eno mislijo si ujela vse občutke, ki se porajajo v meni ob razmišljanju na to temo. ;) Skladno v svoji različnosti...tole mi kar odzvanja v glavi.
"I'm a vegetarian, well I'm not hardcore, because I eat meat, but only because I like the taste. And I hate vegetables on a personal level, so I'm not too good." Dylan Moran

#19 ana

ana

zasvojen'c

• Člani
  • 588 prispevkov

Objavljeno 15 marec 2006 - 09:08

sva različni v načinu delovanja, vrednote in okus so pa bolj kot ne isti. predvsem si pustiva, kaj pustiva, ena od druge zahtevava, da počneva stvari, ki nama veliko pomenijo, in ohranjava mnenja, ki so za tadrugo polovico nerazumljiva. vendar do te nerazumljivosti pride tako redko...

bolj kot želja razumeti in spremeniti se (ali dati na znanje in spremeniti partnerja) je tu želja pomagati v vsaki situaciji, čeprav nerazumljivi, s svojo bližino in totalno podporo...(glih včeraj sem nekje prebrala...who serves best does not always understand)

postajati podoben...bolj je to, da ena drugo mehčava in ostriva, kakor je pač kdaj kje potrebno.

je pa tudi res, da dajeva ena drugi potuho...ustvarili sva družinico, ki je na nek način zelo hermetična...v smislu, da znotraj nje ne bo nihče padel, ne da bi ga drugi ujel, čeprav si je presneto sam kriv, da se je spotaknil in ob tem ranil drugega ali tretjega
...in vse te lude krasne črke, ki delajo kar same pisemček zate in naju nadlegujejo, zlasti črka f je poredna žival, fej jo bodi. Tudi ti ljuba nedefinirana črkica (tvoje ime) se fajn imej.

#20 Nadalina

Nadalina

gay friendly

• Člani
  • 10 prispevkov

Objavljeno 15 marec 2006 - 17:12

Se full strinjam s Chiaro`.

Mislim pa, da je lepo, če podpiraš partnerja tudi, kadar se ne strinjaš povsem z njim, da mu torej ne odrečeš podpore vsakič, ko sprejme odločitev, ki ni čisto po tvojem okusu (izvzemši seveda razne samo/destruktivnosti ipd.).

Toliko moraš spoštovati in partnerja in sebe, da nobenega od vaju ne poskušaš spreminjati zaradi drugega. Če sprejemaš in ljubiš sebe, lahko tudi druge in ne čutiš neke zoprne potrebe po tem, da bi osebni prostor bližnje osebe totalno obremenil s samim seboj. Ali pa svoj prostor povsem prilagodil njej/njemu.
Je pa seveda super, če lahko s pomočjo partnerja rasteš na osebni in partnerski ravni.
Sicer pa mora verjetno vsak čez podobne izkušnje.. to je del odraščanja. ;)

#21 Figlio

Figlio

piščan'c

• Člani
  • 67 prispevkov

Objavljeno 15 marec 2006 - 22:07

Spremembe so lahko zelo relativne zadeve. Pred leti sem se se pričel zavedati, da bom za svoj uspeh na različnih področjih svojega življenja potreboval temeljite spremembe. In sem jih tudi dejansko pričel izvajati. Žal sem se na ljubezenskem področju malo opekel. Vse bi bilo lepo in prav, če ne bi dovolil samemu sebi, da sem se pričel spreminjati v pogojenosti s tem, da bi ugajal njemu, da bi bil idealen zanj. Ko sem spoznal, da stvar ne deluje sem že izgubil stik s tistim svojim pravim jazom.

Od takrat naprej sem začel igrati na drugačne, bolj kvalitetne strune. Dopuščam človeku, da je kar je, da je takšen kot je, osredotočam se na njegove vrline in ne na njegove slabosti. Nestrinjanja so povsod, in ta nestrinjanja so ponavadi tako banalne stvari, tako drobcene, takšne kapljice rose v morje, ki niso vredne, da bi bile vzrok za razprtje med dvema v drugače potencialno čudovitem odnosu.

V življenju je ogromno odločitev, ki so pomembne tako za enega in drugega ter pogojujejo srečen in globok brezpogojen odnos. Takrat je porebna največja pripravljenost na sklepanje kompromisov v odnosu in maksimalna mera potrpežljivosti in razumevanja za drugačna stališča, mnenja in poglede na določeno stvar.

Tako kot pri vsaki življenski stvari je tudi pri prailaganju partnerja partnerju težko potegniti črto, do tu ja in dlje ne. Sam sebi razlagam to razliko s primerjavo domačega mlega in kupljenega homogeniziranega mleka. Domače mleko je še vedno domače mleko, je naravno, takšno kot je, nekaj edinstvenega in posebnega, na vsaki kmetiji nekaj drugačnega. Za razliko homogenizirano mleko dobijo na takšen način, da pristnemu domačemu mleku odvzamejo vso maščobo in jo nato dodajo nazaj natančno toliko kot je potrebujejo, odvzamejo mu pristen vonj, odvzamejo mu identiteto, odvzamejo mu poreklo.

Ne želim razglabljati o tem katero mleko je bolj zdravo in katerega ima kdo rajši. To je pač moja lastna asocijacija na to, kdo in koliko naj se komu prilagaja. Čas v odnosu z nekom pusti pečat in partnerja si čez čas navidezno postajata podobna, a kljub temu še vedno različna. Se pravi, da sta skozi svoje skupne trenutke ustvarila smetano svojega odnosa, tisto kar ju povezuje in dela edinstvena. Garantiram pa, da iz kupljenega homogeniziranega mleka, nikoli ne boste dobili takšne smetane, kot iz pravega domačega mleka.

Hastaluego :)
Če hočeš spremeniti svet, spremeni samega sebe. (kitajska modrost)

#22 goro

goro

piščan'c

• Člani
  • 76 prispevkov

Objavljeno 16 marec 2006 - 09:02

Neizogibno je, da tekom razmerja (dolgoletnega) partnerja nevede prevzameta tudi razmišljanje drugega.

Nekaj povsem drugega je pa, če partner reče "skočila bova skozi okno nebotičnika" in drug partner zavoljo ljubezni oziroma, da dokaže ljubezen, ker se to pričakuje, tudi skoči skozi okno. To je neumnost.

Četudi sta dva človeka v razmerju, še zmeraj sta to dve individualni osebnosti, neodvisni ena od druge........torej kakor je bojči začel temo: lubija se kar tako v tri krasne ne podpira, ampak se vklopi lastne možgane!
goro

#23 martinni blue

martinni blue

piščan'c

• Člani
  • 85 prispevkov

Objavljeno 16 marec 2006 - 23:41

Partner te do neke mere spremeni ... In po nekaj letih se vspostavi nek skupni pogled na stvari - pride do tega, da reces: "midva misliva". Ampak se vedno je potrebno, da mislita vsak s svojo glavo, in da se se vedno v cem ne strinjata - to je pac zdravo.

Dve polovici tvorita celoto - kot ste napisali - s kompromisi :D
When you start with me you can't go back ...

#24 ana

ana

zasvojen'c

• Člani
  • 588 prispevkov

Objavljeno 17 marec 2006 - 08:16

v enem komadu od vlada kreslina je slišati..."dosti mene je ti, dosti tebe sem jaz...", kar se nanaša na mnoga leta skupnega življenja.nekateri si postanejo celo fizično podobni
...in vse te lude krasne črke, ki delajo kar same pisemček zate in naju nadlegujejo, zlasti črka f je poredna žival, fej jo bodi. Tudi ti ljuba nedefinirana črkica (tvoje ime) se fajn imej.

#25 toplifantek

toplifantek

Častni član

• Člani
  • 539 prispevkov

Objavljeno 17 marec 2006 - 23:14

No, da še jaz povem svoje mnenje. Se spodobi, glede na to, da sem odprl to temo. :mrgreen:
S sedanjim partnerjem imava velikokrat različno mnenje in se pri tem vedno spuščava v debate in z argumenti skušava priti do nekih kompromisov. Pa kljub temu mi včasih ni všeč njegovo mnenje in se ne strinjam z njim. Je pa tudi res, da mi velikokrat da misliti in mi je v pomoč pri tem, da spremenim svoje mnenje.
Po mojem mnenju veliko ljudi deluje tako, da svojim bližnjim ne upa reči NE. Pa kljub temu mislim, da je ta čarobna besedica ključ do zdrave veze. Tako tudi fantu velikokrat rečem NE in vem, da je takrat vesel, saj to razume kot merilo dobrega odnosa. :)
Man is least himself when he talks in his own person. Give him a mask, and he will tell you the truth. /O. Wilde/

2 uporabnikov bere to temo

0 članov, 2 gostov, 0 anonimnih uporabnikov