Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Darovanje krvi

149 odgovorov v tej temi

Anketa: Se strinjate da istospolno usmerjeni ne smemo darovati krvi? (598 članov je oddalo svoj glas)

1. Neodločen (12 glasov [5.04%])

Odstotek glasov: 5.04%

2. Ne strinjam (210 glasov [88.24%])

Odstotek glasov: 88.24%

3. Strinjam (16 glasov [6.72%])

Odstotek glasov: 6.72%

Glasuj Gosti ne morejo glasovati.

#51 provokatorka

provokatorka

Častna članica

• Člani
  • 1 710 prispevkov

Objavljeno 07 maj 2006 - 19:29

Hello,

Medy, če si že velikokrat daroval kri, potem veš, da je treba pred odvzemom krvi izpolniti eno anketo. V njej te vprašajo, če si imel kdaj spolne odnose z moškimi. Če bi odgovoril z DA, ti bi povedali, da kot darovalec ne prideš v poštev. Če si obkrožil NE, pa valjda ne morejo vedeti in ti ne bo nihče nič rekel.

Lep pozdrav. 8)
Ljubezen je večna, dokler traja.

#52 NoraM

NoraM

piščan'c

• Člani
  • 104 prispevkov

Objavljeno 17 julij 2006 - 23:00

Če jo testirajo, kar nedvomno jo, res ne bi smelo bit panike. Ne razumem, zakaj je ne bi smel darovat. (Preletela prejšnje poste, zato se mi je mogoče izmuznilo: je to zaradi varčevanja??)

Jaz je nekaj let, zaradi bolezni, nisem smela in če ne drugega, sem imela zelo neprijeten občutek.

#53 Immortal

Immortal

veteran

• Člani
  • 1 858 prispevkov

Objavljeno 17 julij 2006 - 23:06

Ne razumem, zakaj je ne bi smel darovat. (Preletela prejšnje poste, zato se mi je mogoče izmuznilo: je to zaradi varčevanja??)

Daj, še 1x preleti, tokrat malo bolj poglobljeno - o tem je bilo REES veliko napisanega. Geji ne smejo darovat zato, ker spadajo v rizično skupino (poleg ostalih, npr. narkomani - saj veš, večkratna uporaba okuženih igel inkarješetega).

Če pač v anketi ne obkljukaš, da si gej, pa mirno lahko daruješ. :mrgreen: Se odločiš, kaj ti je bolj pomembno - sam princip, da povsod poveš, da si gej (velja samo za fante, ane) ali pač darovanje samo.
A hug is the shortest distance between Friends.

#54 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 224 prispevkov

Objavljeno 18 julij 2006 - 08:02

Ne velja samo za fante. Velja tudi za biseksualno usmerjene ženske in moške. ;)
Lep pozdrav, Glorchy :pepper:
Medicina je socialna znanost in politika ni nič drugega, kot medicina velikih razsežnosti. [R. Virchow]
De duobus malis semper minus eligendum est.

#55 antZZZ

antZZZ

biskvitek

• Člani
  • 41 prispevkov

Objavljeno 18 julij 2006 - 08:50

Sam sem proti temu, itak. Je pa povsod na svetu (mislim, da) tako in verjetno izhaja še iz 80ih let prejšnjega stoletja, kjer je pač bilo tako, da so bili geji označeni kot prenašalci. Glede na to, da se kri itak testira, se mi zdi to nesmisel.

#56 Immortal

Immortal

veteran

• Člani
  • 1 858 prispevkov

Objavljeno 18 julij 2006 - 11:28

Velja tudi za biseksualno usmerjene ženske in moške.

A je potem ta kategorija tudi na anketnem lističu? :?: Zanimivo ... Predvsem pa absurdno.
A hug is the shortest distance between Friends.

#57 provokatorka

provokatorka

Častna članica

• Člani
  • 1 710 prispevkov

Objavljeno 18 julij 2006 - 16:41

Hello,

Immortal, specifična kategorija na anketnem listu ni navedena. Ne vprašajo, če si homoseksualec ali biseksualec/biseksualka, ampak vprašajo: ste že kdaj imeli spolne odnose z drugim moškim? (odgovorijo moški) in vprašajo tudi: ste kdaj imeli spolni odnos z moškim, ki je imel spolne odnose z moškim? (odgovorijo ženske). Ste kdaj plačali za spolni odnos? - to vprašanje pa velja za moške in ženske.

Lep pozdrav. 8)
Ljubezen je večna, dokler traja.

#58 NoraM

NoraM

piščan'c

• Člani
  • 104 prispevkov

Objavljeno 19 julij 2006 - 00:10

a ni bla neki casa nazaj na hrvaskem afera, ker se je nekaj ljudi okuzlo prek transfuzije. kaj pa ce so se oni na testih "zamizal", da bi prsparal. ce bi vsako kri res tok temeljito testiral, najbrz ne bi blo teh omejitev.

Immortal Illusions, zdej sem pa prebrala vse in še vedno sam hočem povedat, da jo itak naj bi testirali. in če je verjetnost za to, da morajo kri zavreč večja, potem takšne ljudi raje odpikajo. in pomoje jim gre tle zgolj za varčevanje. vse se vrti okrog keša - ker pregled krvi stane.
razen, če je to le zaradi želje zaščititi darovalce - kar bi bilo tudi nadvse prav - sam meni se sliši bl samo kot varčevanje ... ne vem, no ...

#59 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 224 prispevkov

Objavljeno 19 julij 2006 - 09:35

Kar nekaj klanfate ...

Oni res testirajo kri. Samo če imaš ti tvegani spolni odnos v ponedeljek, pa greš darovati v torek = je logično, da bo test NEGATIVEN. Vsako testiranje na HIV ali pa na Sifilis itd., rabi določeno "inkubacijsko" dobo. Zato torej je prepoved za te rizične skupine. Roko na srce: LGBT populacija je rizična skupina, kar se tiče seksa. Zakaj si zatiskate oči in vas to toliko prizadene.
Medicina je socialna znanost in politika ni nič drugega, kot medicina velikih razsežnosti. [R. Virchow]

#60 mk

mk

piščan'c

• Člani
  • 137 prispevkov

Objavljeno 20 julij 2006 - 09:30

Zakaj si zatiskate oči in vas to toliko prizadene.

Ker taka prepoved prepove darovanje krvi moškemu, ki ga je nekomu pofafal leta 1985, ne pa moškemu, ki je v zadnjem mesecu brez kondoma položil 30 punc.

In to, Glorious, ni "varovanje javnega zdravja", ampak razkriva dva predsodka, prvič, da so vsi geji že samo zaradi tega dejstva rizični (ne pa zaradi rizičnega obnašanja, torej nezaščitenega seksa oziroma seksa z veliko moškimi), in drugič, da so heteroseksualci pred spolnimi boleznimi varni.

Zakaj ne bi bilo recimo vprašanja: Ali ste v zadnjih šestih mesecih imeli nezaščiten spolni odnos, razen s stalnim partnerjem, s katerim ste v daljši monogamni zvezi? S tem odpikaš vse rizične geje/bije, zraven pa še vse rizične hetije.

Sicer pa, zakaj se pritožuješ nad tistimi, ki se pritožujejo, sam pa ignoriraš prepoved in vseeno daruješ kri? Če si se na vprašanja pripravljen zlagati, ti je seveda vseeno, kaj sprašujejo :?:

#61 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 224 prispevkov

Objavljeno 20 julij 2006 - 09:51

To nikjer ne piše niti ne trdi, da so heteroseksualni pari nenevarni. Geji smo rizična skupina na osnovi števila okuženih ljudi, ki so istospolno usmerjeni. In nažalost je številka večja pri gejih. Tudi v Sloveniji se to kaže. Je pa tudi znano, da geji veliko bolj nespametno uporabljajo zaščito, če sploh jo. Je pa s tem povezan problem, da vse vržejo v isti koš. S tvojim vprašanjem bi se mogoče še celo oni strinjali. Jaz bi ga vsekakor vnesel. Je bolj realen neglede na spolno usmerjenost.

In nič se ne pritožujem. Hotel sem povedati samo to, da preden se nekdo počuti diskriminiranega naj to pogleda z večih kotov. Ne rečem pa, da tukaj ni diskriminacije. Samo se je tudi ne more jemati na način, kot jo večina (po izkušnjah sodeč).

#62 apolon

apolon

Častni član

• Člani
  • 2 688 prispevkov

Objavljeno 25 junij 2007 - 17:25

Italija naročila bolnišnici, naj sprejme homoseksualne krvodajalce.

http://www.365gay.co...5italyBlood.htm

Človek ne more preživeti brez narave, narava lahko preživi brez ljudi.

#63 sonček

sonček

zasvojen

• Člani
  • 612 prispevkov

Objavljeno 25 junij 2007 - 18:59

Še en dokaz za to je da so homofobi, ker dejstvo je da neglede na to kaj si in daruješ kri, lahko rešiš življenje nekomu. Itak testirajo kri in če je karkoli narobe, te obvestijo in je ne uporabljajo.

Darujem kri in jo bom še naprej :mavrica:

#64 Puck0

Puck0

veteran

• Člani
  • 1 790 prispevkov

Objavljeno 07 avgust 2007 - 21:52

V Sloveniji je trenutno velik primankljaj krvi, zato zavod za transfuzijo krvi poziva vse, naj čimprej darujejo kri.
Poleti se število nesreč namreč poveča, večina ljudi pa odide na dopust, zato je krvna banka skoraj prazna. :kaj:
Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.

#65 Shaman

Shaman

veteran

• Člani
  • 1 714 prispevkov

Objavljeno 08 avgust 2007 - 00:22

Saj bi, če bi jo smeli.
Vse ljubezni so enako lepe, le da vam nekatere lahko nudijo več užitkov. Slika objavljena

#66 Puck0

Puck0

veteran

• Člani
  • 1 790 prispevkov

Objavljeno 08 avgust 2007 - 20:50

Kolikor je meni (po)znano, jo lahko tudi mi? Fora je samo v temu, da se pri prijavnem obrazcu opredeliš kot heterosexualec? :?:
Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.

#67 Las Meninas

Las Meninas

Častni član

• Člani
  • 1 004 prispevkov

Objavljeno 08 avgust 2007 - 21:12

Meni se sploh ne bi zdelo tko diskriminatorno če bi imeli napisano, da ne smejo darovati kri tisti moški, ki imajo spolne odnose z moškimi. Če pa imaš na voljo samo kategorijo, kjer se označiš kot homoseksualec ali pa biseksualec pa je to že kr problematično (že tak vsi homoseksualci ne prakticirajo spolnih odnosov-redno), ker potem je vsakdo, ki je homoseksualec (pa noče zanikati svoje usmerjenosti na oni anketi) avtomatsko označen, da ima spolno bolezen (pa čeprav sploh ne obstaja dejanska možnost, da bi dobil aids s spolnim odnosom).

Je pa danes pri Tv Dnevniku zdravnica iz Celja rekla, da so za darovanje krvi "vsi dobrodošli" pozabila pa je dodati razen ...

Drugače pa je vseeno boljše, da ni možno darovati krvi, ker potem bi pa se nekdo okužil s darovano krvjo katerega od homoseksualcev in potem bi bili spet za vse krivi homoseksualci. In v medijih bi stalno poudarjali: "Okuženi bolnik je dobil virus od homoseksualca."
Ko so nacisti prišli po komuniste, sem molčal, saj nisem bil komunist. Ko so zapirali socialdemokrate, sem molčal, saj nisem bil socialdemokrat. Ko so prišli po katoličane, nisem protestiral, saj vendar nisem katoličan. Ko so prišli pome, ni bilo nikogar več, ki bi lahko protestiral. Evangeličanski pastor Martin Niemőller

#68 fantek_4_u

fantek_4_u

zasvojen'c

• Člani
  • 405 prispevkov

Objavljeno 08 avgust 2007 - 23:53

kero primatsko razmišljanje ... :lool:
Pameten med neumnimi je vedno najbolj neumen

#69 Puer

Puer

piščan'c

• Člani
  • 68 prispevkov

Objavljeno 09 avgust 2007 - 00:00

S prepovedmi se do neke mere strinjam, a če bi bilo upoštevano moje mnenje, bi bilo namesto neumnih vprašanj o homoseksualcih, samo vprašanje - ali ste imeli v obdobju zadnjega leta rizični spolni odnos (torej odnos, ki bi lahko bil vir okužbe).

Moje strinjanje k prepovedi je posledica dejstva, da ima po mojih informacijah HIV dokaj dolgo inkubacijsko dobo. Vsaj 1 mesec, lahko tudi 3, kolikor mi je znano. Torej, če je nekdo imel tvegan spolni odnos pred dvema mesecema, in daruje kri, je možno, da testi ničesar ne odkrijejo, kri pa je vseeno okužena!

Kar se homoseksualcev tiče - statistično kar se okužb tiče vodimo, zato se nas "bojijo"! Men se to ne zdi diskriminatorno, ker je dokazano.

Vseeno se z vprašanji krvodajalskega vprašalnika ne strinjam! Sicer ciljajo v pravo smer, a zdi se mi, da so snovalci vseeno zgrešili v detajlih...

Pošteno povedano? ;)

Prispevek uredil/a: Puer, 09 avgust 2007 - 00:03.

#70 Shaman

Shaman

veteran

• Člani
  • 1 714 prispevkov

Objavljeno 09 avgust 2007 - 00:05

Sploh ni primitivno razmišljanje. Dejstvo je, da je statistično več okužb med homoseksualci. Sam sicer verjamem, da je vzrok temu večja prisotnost na testiranjih, kot med heteroseksualno populacijo. Morda je to res, morda ne... kdo bi vedel.

In razumem skrb zdravstvenih delavcev. Tveganje želijo zmanjšati na minimum in zavrnejo vse, ki spadajo v omenjene skupine s statistično več okužbami. Krivično je samo to, da vse geje vržejo v en koš - tiste, ki imajo dolgoletnega partnerja in ne seksajo z nikomer drugim, tiste, ki seksajo maksimalno zaščiteno in jasno tiste, ki so promiskuitetni in povrhu še ne pazijo na zaščito.

Seveda, lahko se zlažemo in obkrožimo kvadratek "heteroseksualec". Ampak meni je, roko na srce, to pod častjo. Če mislijo, da moja kri ne sodi v njihove zaloge, je pač ne bodo imeli.
Vse ljubezni so enako lepe, le da vam nekatere lahko nudijo več užitkov. Slika objavljena

#71 fantek_4_u

fantek_4_u

zasvojen'c

• Člani
  • 405 prispevkov

Objavljeno 09 avgust 2007 - 00:41

ja je primitvno ker kokr vem vsak ki hoče postat krvodajalec mora imet opravljenja vsa testrianja...
sicr pa mi vse skupi to deluje tko k da se lahk z krvjo prenaša spolna usmerjenost :blah: :zmesan:
Pameten med neumnimi je vedno najbolj neumen

#72 Shaman

Shaman

veteran

• Člani
  • 1 714 prispevkov

Objavljeno 09 avgust 2007 - 00:59

Nobenih testiranj ti ni treba opraviti. Samo greš in daš kri. Tvojo kri pregledajo oni, ampak se lahko zgodi, da je rezultat lažno negativen, ker za hiv lahko postane pozitiven šele po 3 tednih ali kasneje. Če se danes okužiš in greš čez 3 dni darovat kri, bodo testi pokazali negativen rezultat, kri pa bo v resnici okužena.

Jasno, da se to lahko zgodi tudi heteroseksualcu. Ampak statistika pravi, da je večja verjetnost, da se to zgodi homoseksualcu, zato nas avtomatično zavrnejo. In nobene veze to nima s prenašanjem spolne usmerjenosti, nihče ni nikjer tega napisal.

#73 Las Meninas

Las Meninas

Častni član

• Člani
  • 1 004 prispevkov

Objavljeno 09 avgust 2007 - 17:32

Krivično je samo to, da vse geje vržejo v en koš - tiste, ki imajo dolgoletnega partnerja in ne seksajo z nikomer drugim, tiste, ki seksajo maksimalno zaščiteno in jasno tiste, ki so promiskuitetni in povrhu še ne pazijo na zaščito.

Aha pozabil sem napisat, da bi si zaslužili drugačno in bolj prijazno obravnavo tudi tisti, ki imajo dolgoletnega partnerja.
Ko so nacisti prišli po komuniste, sem molčal, saj nisem bil komunist. Ko so zapirali socialdemokrate, sem molčal, saj nisem bil socialdemokrat. Ko so prišli po katoličane, nisem protestiral, saj vendar nisem katoličan. Ko so prišli pome, ni bilo nikogar več, ki bi lahko protestiral. Evangeličanski pastor Martin Niemőller

#74 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 224 prispevkov

Objavljeno 10 avgust 2007 - 10:44

Kako pa naj vemo ali ima nekdo zares dolgo partnerja ali ne. :?: Potem bi to vsak rekel in mi bi mu slepo verjeli. :?:
Na anketnem listu piše, če si imel v zadnjem času stike z istim spolom. Ali pa z biseksualno osebo itd. Nikjer ni lih eksplicitnega vprašanja: gej, str8, biseks. :)

Lep pozdrav, Glorč :pepper:

#75 atair

atair

nov na sceni

• Člani
  • 257 prispevkov

Objavljeno 12 april 2008 - 20:04

no jaz sem bil na zadnji (študentski) krvodajalni akciji. Kri sem daroval prvič in 100% ne zadnič. Se strinjam, da obstajajo določene rizične skupine, ampak da smo geji izenačeni z narkomani mi je pa naravnost žaljivo (četude na anketi direktno ne vprašajo če si gej). Tako kot vas je veliko reklo, bi moral biti kriterij na podlagi nezaščitenih spolnih odnosov, ne pa glede na to kdo seksa s kom.

Zase vem, da ni šans da bi mel nezaščiten spolni odnos, torej pri tisti anketi zamižim na eno oko.

Je pa res, da bolje da se izloči 10 ljudi, kot pa da vzamejo kri od enega okuženega, s katero se lahko (potencialno) nekdo okuži.

Prispevek uredil/a: atair, 12 april 2008 - 20:06.

"I never know which way to go. I usually find a car that seems to know where it's driving and follow it. I rarely come to the place i wanted to be, but I often come to a place i need to be" D.Adams

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov