Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Darovanje krvi

149 odgovorov v tej temi

Anketa: Se strinjate da istospolno usmerjeni ne smemo darovati krvi? (598 članov je oddalo svoj glas)

1. Neodločen (12 glasov [5.04%])

Odstotek glasov: 5.04%

2. Ne strinjam (210 glasov [88.24%])

Odstotek glasov: 88.24%

3. Strinjam (16 glasov [6.72%])

Odstotek glasov: 6.72%

Glasuj Gosti ne morejo glasovati.

#1 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 224 prispevkov

Objavljeno 07 april 2004 - 12:31

Se strinjate ali ne :?:

Malo statistike:
Če si homoseksualec ne smeš darovati kri nikoli.
Če pa ste imel v zadnjem letu spolne odnose z istim spolom, pa ne smete darovati krvi eno leto (torej od zadnjega spolnega odnosa z istim spolom) -> to velja za biseksualce!

Lp :wink:
Medicina je socialna znanost in politika ni nič drugega, kot medicina velikih razsežnosti. [R. Virchow]
De duobus malis semper minus eligendum est.

#2 Munchy

Munchy

piščan'c

• Člani
  • 59 prispevkov

Objavljeno 07 april 2004 - 16:24

++Štos'' je v tem, da bi moralo bit NEZAŠČITEN spolni odnos.
Världen utanför

#3 Nohhec

Nohhec

redni gost

• Člani
  • 367 prispevkov

Objavljeno 07 april 2004 - 19:57

Ok. Koja bedarija je pa spet to? Še en dokaz, kak imajo eni ljudje omejeno sposobnost razmišljanja... :tup:
No, I'll join this converation on the proviso that we stop bitching about people talking about wigs, dresses, bust sizes, penises, drugs, night clubs, and bloody Abba!

#4 Munchy

Munchy

piščan'c

• Člani
  • 59 prispevkov

Objavljeno 07 april 2004 - 20:07

Kje si to pobral? Iz vprašalnika, ki ti ga dajo preden greš darovat kri? Jst sem vedno obkrožil NE. Pa ne zato, ker bi se sramoval, pač pa zato, ker pol zganjajo paniko in to. Sicer pa itak VSAKO kri testirajo ali je ali ni HIV pozitivna.
Världen utanför

#5 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 224 prispevkov

Objavljeno 07 april 2004 - 20:22

Ja prebral sem tud na Zavodu za transfuzijo v Lj., drgač pa smo mel to pr patologiji, in smo mel ustni zagovor tud iz tega področja. Sicer pa je to znano že lep čas.

Medicina je socialna znanost in politika ni nič drugega, kot medicina velikih razsežnosti. [R. Virchow]

#6 Ganimed

Ganimed

zasvojen'c

• Člani
  • 573 prispevkov

Objavljeno 08 april 2004 - 01:51

Kaj naj rečem, še en obraz diskriminacije. Bazira seveda na predsodku, da smo geji prenašalci virusa HIV, pa da ne naštevam dalje. :? Mislim, da ni dvoma, kakšen je moj odgovor na anketo. :)
>>> Najlepše na vsakem dekletu je, verjeli ali ne ... njen fant! <<<

#7 Nara Yulia

Nara Yulia

zasvojen'c

• Člani
  • 445 prispevkov

Objavljeno 08 april 2004 - 12:10

Kaksno je zdaj tocno vprasanje?

Ali odpades avtomatsko samo na podlagi podatka, da si gej (kaj pa punce???) ali odpades v primeru, da priznas, da imas NEZASCITENE spolne odnose?

A ce jaz napisem na tisti papir, da sem biseksualka, me bodo ven ruknili?
How often have I said to you that when you have eliminated the impossible, whatever remains, however improbable, must be the truth? (Sir Arthur Conan Doyle)

#8 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 224 prispevkov

Objavljeno 08 april 2004 - 15:23

Ma kle se ne gre za vprašalnik. Gre se zato, da sam pri sebi veš da če si gej ne smeš darovati krvi nikoli. Zdj lahka to zanikaš ane. Sam pač tko je in istospolno usmerjeni ne smejo dajati krvi. Tud punce, če ste mele odnos s tipom ki je bisex, ne smete darovat krvi 1 leto po zadnjem odnosu z bisex osebo. Lezbijke imajo tukaj prosto in lahko darujejo kri.

P.S.: Me zanima, zakaj kdo nima jajc da napiše komentar zakaj se strinjal. Čeprav prov summ kdo je to bil, sam fuck off.

#9 spelca77

spelca77

izkušen

• Člani
  • 885 prispevkov

Objavljeno 08 april 2004 - 17:06

HIV je samo ena izmed bolezni, ki jo lahko kdorkoli dobi in pred katero se morajo vsi, hetero, homo, bi, itd., paziti. ta krvodajalska pravila so diskriminatorna. ma ja, se en nacin, na kateri nam drugi dopovedujejo, kaksen je nas zivljenjski stil in kaj (ne) prinasa. blek. :x

in by the way, tudi lezbijke lahko prenesemo HIV ena na drugo, pa se kako drugo spolno bolezen, ki je enako huda (n pr herpes, hepatitis).
"Wheresoever you go, go with all your heart." (Confucius, 551 BC-479)

#10 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 224 prispevkov

Objavljeno 08 april 2004 - 17:56

Ma sj 100% nisem, za lezbijke, sam men se zdi, da za vas nič ne piše. Vsaj mi tud nismo obravnaval :)

#11 Munchy

Munchy

piščan'c

• Člani
  • 59 prispevkov

Objavljeno 09 april 2004 - 19:38

drgač pa smo mel to pr patologiji, in smo mel ustni zagovor tud iz tega področja. Lp :wink:

Zanimivo. Nas so pa učili čisto drugače.

No, jah...
Världen utanför

#12 Gatecrusher

Gatecrusher

biskvitek

• Člani
  • 40 prispevkov

Objavljeno 16 april 2004 - 10:22

No zdej bom pa še jest nekej povedal glede na to da imam na faksu transfuziologijo in hematologijo in veliko časa preživim na za vodu za transfuzijo.

Res je da zahtevajo da darovalci niso homoseksualno usmerjene osebe, kao da so rizična skupina ( v bistvu so v istem košu kot narkomani in osebe ki nudijo spolne usluge) Saj po eni strani je to razumljivo, samo v glavnem je to ena velika svinjarija.
Ampak tako je in mislim, da se ta stvar ne bo nikoli spremenila.

#13 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 224 prispevkov

Objavljeno 16 april 2004 - 12:11

Off topic, sam full velik nas je iz področja medicine. Khm nice 8) :mrgreen:

#14 Munchy

Munchy

piščan'c

• Člani
  • 59 prispevkov

Objavljeno 16 april 2004 - 20:01

In vse drugače učijo :?
Världen utanför

#15 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 224 prispevkov

Objavljeno 16 april 2004 - 20:08

Niti ne :) Kot vidš sem jaz vedel, da homoseksualci ne smemo darovati krvi kot Gatecrusher. Je pa logično, da z vskaim letom tudi drugačna predavanja.

#16 Nara Yulia

Nara Yulia

zasvojen'c

• Člani
  • 445 prispevkov

Objavljeno 19 april 2004 - 11:51

No, jaz se ne strinjam, da je SAMO in IZKLJUCNO homoseksualnost razlog za to, da se smes darovati krvi. Zakaj hudica naj bi bil en tip, ki je recimo v zvezi ze pet, sest let in je ZVEST svojemu tipu, rizicen? Zakaj naj bi bil najstnik pri osemnajstih, ki sploh se ni stopil v svet spolnosti, pa je zaljubljen v sosolca (torej ve, da je gej), rizicen?

Razumem pomisleke pri tistih gejih (ki jih zal ni tako malo, hmhm), ki se gonijo okoli, po moznosti se brez kondomov, samo to ni povezano s spolno usmerjenostjo, to je pac stvar zascite, ki tudi pri hetero odnosih ni tako zelo uporabljena, kot bi morala biti.

Da je zadeva se bolj absurdna, piercing NI kontraindikacija za darovanje krvi, ceprav je to lahko se kako rizicno! (Koliko mulcev si da v evforiji prebost popke, obrvi itd. kar nekje na ulici v Amsterdamu, recimo!)

Ej ja ... Mogoce je cas, da vrla medicina neha ohranjati po zivljenju stare predsodke (ki temeljijo na tem, da se vsi geji brez izjeme fukarijo kot budale in nimajo pojma o zasciti) in se posveti tistim skupinam, ki so res rizicne ... Fukacem brez zascite ne glede na spolno usmerjenost.
:evil:
How often have I said to you that when you have eliminated the impossible, whatever remains, however improbable, must be the truth? (Sir Arthur Conan Doyle)

#17 Chiara`

Chiara`

Častna članica

• Člani
  • 2 312 prispevkov

Objavljeno 25 april 2004 - 22:09

ziva bedarija..ce ves da si zdrav, si o tem stoprocenten in zelis s svojim darovanjem pomagati, morda prispevati svoj delez k druzbi...zakaj ne? kot da so vsi gejiin lezbijke okuzeni...maaa traparija... :tup:

#18 xenchy

xenchy

biskvitek

• Člani
  • 33 prispevkov

Objavljeno 28 april 2004 - 03:33

ja Chiara se strinjam s tabo mislm to je pa svetovna oslarija! mISLM kaj pa ta hetero mularija k se daje kr povprek dol en čez druzga a te pa kao niso rizični???? Ne razumem :?:
po dežju vedno posije sonce

#19 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 224 prispevkov

Objavljeno 28 april 2004 - 17:32

Sj iz tega lahko potegneš ven to, da na SŠ katerih se daje v 4 letniku kri oz. je krvodajalska akcija potem lahko samo rečeš, jz je ne smem dat, ker sm istospolno usmerjen. Stem se izdaš da si gej in še stigmatiziran si. :roll: :x

#20 someone00

someone00

piščan'c

• Člani
  • 68 prispevkov

Objavljeno 08 julij 2004 - 15:21

To je totalna bedarija, s tem se kaže da ljudje mislijo da je že skor vsak gay pozitiven, kar je pa u bistvu ful napačno razmišljanje.

#21 bogglefreak20

bogglefreak20

Častni član

• Člani
  • 574 prispevkov

Objavljeno 09 julij 2004 - 12:19

Zame je stvar zelo jasna - HIV virus ni stvar, ki bi bila omejena na homoseksualnost, temveč lahko "zadane" kogarkoli. Torej smo vsi enako rizični. To sem povedal tudi zdravnici, ko sem šel lani prvič na krvodajalsko akcijo in me je šokiralo dejstvo, da zaradi svoje spolne usmeritve moja kri "ne pride v poštev" za pomoč drugim.

Dohtarca se je strinjala z mano, ampak je rekla, da se pravila spreminjajo zelo počasi. In ta pravila so še od bog ve kdaj.

:? :? :? :? :? :? :?
"I'm a vegetarian, well I'm not hardcore, because I eat meat, but only because I like the taste. And I hate vegetables on a personal level, so I'm not too good." Dylan Moran

#22 MentToBe

MentToBe

nov na sceni

• Člani
  • 217 prispevkov

Objavljeno 09 julij 2004 - 12:41

NE STRINJAM!!!!!!!

To pravilo so najbrž izumili mentalno zaostali posamezniki!!!

Jao, jao kje živimo. EDA je res tako težko bit praktičen in upoštevatEDINO RELEVANTNO MERILO - predhodno testiranje na virus HIV? v smiselnih časovnih razmakih pred krvodajalskimi akcijami?

A črnci tud ne smejo bit krvodajalci?
"My mother always used to warn me about men but she didn't say anything about women..." (Tallulah Bankhead)

#23 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 224 prispevkov

Objavljeno 09 julij 2004 - 13:02

Nima veze kdo je "izumil" to pravilo, pač to obstaja in tko je. Zato prosim vnaprej ne pizdite na takšen način.

Lp

#24 Munchy

Munchy

piščan'c

• Člani
  • 59 prispevkov

Objavljeno 09 julij 2004 - 14:06

Ej, da grem naslednji petek darovat kri, da idim.

Sem jo daroval pred petimi leti in je blo ql. Še celo dvakrat sem jo dal.
Världen utanför

#25 MentToBe

MentToBe

nov na sceni

• Člani
  • 217 prispevkov

Objavljeno 09 julij 2004 - 14:21

Nima veze kdo je "izumil" to pravilo, pač to obstaja in tko je. Zato prosim vnaprej ne pizdite na takšen način.

Lp

Ne vem Glorious a maš ti osebno kaj proti meni, a si ravno danes z levo nogo vstal, da ravno po mojem postu pripomniš eno takole???

Kaj pa je bil moj komentar tako drugačen od drugih? Lepo prosim.
Sem samo argumentirala svoj glas, za pravilo o omejitvah darovanja krvi sem pa prvič slišala. Pa sori no, če se ti zdi da pizdim!!!

LP
"My mother always used to warn me about men but she didn't say anything about women..." (Tallulah Bankhead)

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov