Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Kaj vam je v življenju najbolj pomembno?

97 odgovorov v tej temi

#1 mirboy

mirboy

piščan'c

• Člani
  • 90 prispevkov

Objavljeno 09 marec 2006 - 23:17

Včeraj sm dobu od Mickeya eno knigo in k sm jo danes začel prebirat. V njej fantič sprašuje eno preprosto vprašanje znanim osebnostim, ki je v osnovi zelooo preprosto, sam odgovor pa ni tako preprost in vsak odgovor je pravilen, ker ni u bistvu napačnega odgovora!
Še večje naključje je pa to, o tem vprašanju sam začel razmišljati po spletu parih dogodkov k so se mi zgodili v kratkem času.
No in da man dovgovezil bom postavil vp:

KAJ JE VAM U ŽIVLJENJU NAJPOMEMBNEJŠE?

pa prosim bodite odkrit, ker pač vsakemu se zdi nejkaj najpomembnejše

lp
Conscientia mille testes. Čista vest velja toliko kot tisoč prič. (Mark Fabij Kvintilijan)

#2 Angelus

Angelus

gay friendly

• Člani
  • 18 prispevkov

Objavljeno 09 marec 2006 - 23:54

Meni je najbolj pomembno PRIJATELJSTVO!
Samo ne samo navadno prijateljstvo ampak tisto ki že meji na skorajšnji ljubezni. Ni lepšega občutka kot da veš da imaš nekje človeka ki te ima tok rad(na sexualni ali nesexualen način) da bi zate dal celo življenje. Kaj mi bo denar, slava, zdravje, če pa takega prijateljstva nimam
To je zame cilj v življenju-to je najpomembnejše :poljubcek:
Svobodni ljudje nikoli ne vedo da so svobodni

#3 Zoja

Zoja

Častna članica

• Člani
  • 739 prispevkov

Objavljeno 10 marec 2006 - 00:52

Povsem iskreno: ljubezen. V vseh oblikah in povsod. Starševska, prijateljska, partnerska, do glasbe, do narave, do živali ... Samo, da obstaja. Da nas obdaja. Da jo čutim. To je zame najbolj pomembno.
Slika objavljena

#4 d-mashina

d-mashina

redni gost

• Člani
  • 357 prispevkov

Objavljeno 10 marec 2006 - 01:51

najpomembneje? da lahko živim po svoje. to je do zdaj moj največji dosežek... da sem si zgradil temelje za življenje, ki bo samo moje. počasi se tudi moja starša privajata na to, da delam stvari po svoje. saj zajebem včasih, pa sem na cajte zaletav, ampak to, da živim svoj lajf, mi je najpomembneje. verjamem, da mi bo zaradi tega uspelo v lajfu.

od vrednot pa sta mi najpomembnejši klasični... ljubezen in prijateljstvo.
Ljubezen... je že doživel veliko in še je bom verjetno. no regrets na tem področju. i did the best i could. kljub vsem zlomljenim srcem. i paid my dues. ljubezen mojega življenja me pa itak čaka za vogalom. sam najt moram ta vogal.
Prijateljstvo... vesel sem, da imam okrog sebe ljudi, ki jim ni vseeno in na katere se lahko obrnem.
Ego has landed here.

#5 baby

baby

redni gost

• Člani
  • 361 prispevkov

Objavljeno 10 marec 2006 - 11:07

najpomembnešje?
hm....lahko bi govorila da je ljubezen, zdravje, prijateljstvo...vendar če po pravici povem, nimam pojma! :?
pomembno mi je veliko stvari ampak ta trenutek ne bi vedla, kaj v mojem življenju je najpomembnejše!

#6 _lynx_*

_lynx_*

nov na sceni

• Člani
  • 248 prispevkov

Objavljeno 10 marec 2006 - 11:13

No, meni se zdi najpomembnejše ZDRAVJE in duševni mir..
Dve neločljivi stvari..
Je res žalostno, kako jemljemo zdravje za samoumevno. In nas useka po glavi takrat, ko je že skoraj prepozno.
In seveda, jaz nepoboljšljivi romantik še vedno mislim, da če ljubiš in si ljubljen vse ostalo pride samo po sebi.

#7 navia

navia

nov na sceni

• Člani
  • 209 prispevkov
Objavljeno 10 marec 2006 - 11:26

ŽIVLJENJE

#8 pesnica

pesnica

piščan'c

• Člani
  • 93 prispevkov

Objavljeno 10 marec 2006 - 12:05

Meni se pa zdijo taka vprašanja tako plehka. Da knjige niti ne omenjam. Napisana zato, da se proda. Ta pa sploh.
Vselej vem,/kdaj misliš name-/Takrat moje srce postane dete/in te kliče. (E. L. Schuler)

#9 SPORT_GUY

SPORT_GUY

biskvitek

• Člani
  • 39 prispevkov

Objavljeno 10 marec 2006 - 12:44

Ma še pred kratkim bi na to odgovoru s kako hudo klišejsko, zdej pa rečem ZDRAVJE!!! Kokr kol to je najpomembnejša dobrina mojega življenja!!!

Drgač pa seveda so tu vse dobrine s katerimi zadovoljujemo takšne in drugačne potrebe - prijateljstvo, ljubezen, denar,....
Lets get naked!!!;)

#10 Jigaboo

Jigaboo

redni gost

• Člani
  • 370 prispevkov

Objavljeno 10 marec 2006 - 12:55

Ne, pesnica, taka vprašanja niti malo niso plehka, ampak smo sami največkrat preplehki, da bi lahko nanje odgovorili. Tako pač je - dokler so ti nekatere stvari samoumevne, jih ne znaš ceniti, ko jih pa ni več, pa...

Sam ne bi mogel izpostaviti ene stvari oziroma bi si moral vzeti čas za en filozofski razmislek. Dejstvo pa je, to lahko že rečem, da se pri zdravju vse konča. Če ga ni, potem...

#11 letmebeme

letmebeme

biskvitek

• Člani
  • 32 prispevkov

Objavljeno 10 marec 2006 - 13:53

to, da sem srečna in se dobro počutim
ajd in letmebeme

#12 bio

bio

vzornik

• Člani
  • 1 545 prispevkov

Objavljeno 10 marec 2006 - 15:34

nimam zelo filozofskih ciljev... meni je najpomembnejši v življenju sluh. groza me je tega, da bi ga izgubila (3x potrkam na les), ker mi izjemno veliko pomeni glasba, toni glasov ljudi, da lahko čustva slišim (jok, smeh, presenečenje...). z zamašenimi ušesi imam pol manj ravnotežja in ni mi všeč ideja, da bi ljudje hodili za mano, da bi mimo mene divjal rešilec, da bi ljudje kaj slavili, jaz pa ne bi za nič od tega vedela... če si brez sluha, moraš imeti v današnjem svetu skoraj vedno nekoga ob sebi, da si sploh lahko v stiku s socializacijo, in biti odvisen od nekoga mi ni pogodu...

#13 Smurf

Smurf

zasvojen'c

• Člani
  • 581 prispevkov

Objavljeno 10 marec 2006 - 15:50

Meni je pa najpomembnejša svoboda. Oziroma bom raje rekel občutek biti svoboden, ker v tem svetu je mal težko biti čisto svoboden.

Postanem totalno slabe volje, če se vse zgrne name, da imam preveč obveznosti, da se ne morem zdolgočasit ko mi to paše, ...

#14 Ps_87

Ps_87

piščan'c

• Člani
  • 56 prispevkov

Objavljeno 10 marec 2006 - 16:04

Prepogosto ljudje jemljejo stvari samoumevno; zdravje, prijatelje, lepota, svoboda, dom, da lahko vsak dan ješ, imaš denarno podporo...
Če sem se res kej v življenju nauču je da da vse te stvari ne gledam samoumevno in jih vrednotim, ker se zavedam kako bi mi bilo če jih nebi imel.
Torej, najpomembnejše meni v življenju je da avtomatično imam stvari ki jih drugi nimajo, pa bi mogli. .....nekej tazga ;)
Ne počni tega drugim, česar sam nočeš doživeti.

#15 Shaman

Shaman

veteran

• Člani
  • 1 714 prispevkov

Objavljeno 10 marec 2006 - 16:10

Sem že imel pripravljen odgovor, dokler nisem prebral vseh postov pred mano. In zdaj se ne morem odločiti, čemu bi dal prioriteto.

Ampak če razmislim malo bolj poglobljeno, bi oblikoval nekako tak odgovor:

Najpomembnejše je zdravje. Tudi meni je le-to praktično samoumevno, dokler se ne zamislim, s kakšnimi nevarnimi boleznimi sem dedno obremenjen. Ali pa zboli kakšen od bolj ali manj bližnjih.

Tema sicer sprašuje po najpomembnejši stvari v življenju, pa bi kljub temu naštel še ostale po prioriteti.

Na drugo mesto bi dal vsebino Angelusovega posta - torej prijateljstvo / ljubezen. Boljšega opisa prepletenosti teh dveh vrednot ne bi mogel napisati.

In na tretje mesto vsebino posta Smurfa in d-mashine: svoboda. Sam imam s tem kopico težav, ker se moji starši enostavno nočejo spriznati, da imam pri 22 letih svojo pamet in delam po svoji vesti. In da so napake zato, da se iz njih kaj naučimo in s tem postajamo modrejši.

Če mi bodo klapale te tri stvari (ali pa vsaj prva), mislim, da bom imel v življenju vse.
Vse ljubezni so enako lepe, le da vam nekatere lahko nudijo več užitkov. Slika objavljena

#16 sEnorita

sEnorita

piščan'c

• Člani
  • 101 prispevkov

Objavljeno 10 marec 2006 - 16:35

Najpomembnejša mi je ljubezen. Kakršnakoli! ... Ker ko ljubiš in si ljubljen in imaš prijatelje in družino v kateri se super počutiš je svet lepši in sončen in si preprosto srečen. In če si srečen nisi pod stresom, in si zdrav ... In ko si srečen in zdrav, lahko delaš, si poln inspiracije, energije, navdiha, ... in tako si uspešen tudi na poslovnem področju oz. na faksu...To je zame tisti čarobni krog, ki mu pravimo življenje. ;)

#17 mickey

mickey

zasvojen'c

• Člani
  • 419 prispevkov

Objavljeno 10 marec 2006 - 16:50

Škoda, ker nisem knjige prebral, da bi kaj preplonkal. Se pa strinjam z vsemi predhodnimi posti razen z unim od pesnice. Skoraj je ne bi mogu izpostavit stvari, ki mi je v življenju najpomembnejša. Moja prioritetna lista bi bila lahko kar par strani dolga (od zdravja, sreče, svobode, različnih osebkov, lubija :oops: , itd.) zato raje ne bi nakladal. Mogoče sem se pa v zadnjem času začel malce bolj zavedati da jemljem zdravje kot nekaj samoumevnega, čeprav ne bi smel.

#18 raceing girl

raceing girl

piščan'c

• Člani
  • 131 prispevkov

Objavljeno 11 marec 2006 - 16:27

Najpomembnejše v življenju je zame sigurno zdravje :) .Pa predvsem,da sem to kar sem. 8)
Ljubezen? Ja najbrž tud to. :?
Bodi kar si //
ostalih je tako že preveč!

#19 [LiNa]

[LiNa]

piščan'c

• Člani
  • 83 prispevkov

Objavljeno 11 marec 2006 - 17:00

Najpomembnejše, da si ustvarim svoje življenje, s svojim delom, s svojo ljubeznijo.. Ne glede na pogled družbe oz. ljudi okoli mene. Torej, zaživeti po svoje. ;)
Hakuna matata!

#20 N'alan

N'alan

nov na sceni

• Člani
  • 280 prispevkov

Objavljeno 11 marec 2006 - 17:59

Hehehe, pesnica, kako cinicno smo nastrojeni proti malemu 12-letnemu Dominiku. In kako slabo, slabo ga poznamo.

Fant ni niti nameraval "napisati" knjige. Saj ti vse lepo pise: slavil je rojstni dan, prebral vse zelje, ugotovil, kako se razlikujejo med seboj ... in zacel razmisljati, zakaj. "NE VEM" je boljse kot "VEM", saj te prisili, da o tem razmisljas. Tocno poznam obcutek, ki ga je pripeljal do tja, scemenje, ki te preplavi in izziva, da se spoprimi z novim vprasanjem.

Dominik je fant, ki razmislja. Se sprasuje. Izziva. Se upira klisejem, dvomi o avtoritetah. In vsekakor ne pocne stvari zaradi denarja, niti zdaj, niti pred sestimi, sedmimi leti, ko je knjiga nastajala.
Naredil je nekaj, na kar je ponosen, na kar sem ponosna jazst, kar si vsi zelimo - uresnicil svojo idejo. Marsikdo bi ostal pri zamisli, on realizira. Zakaj je to plehko?

Ce pa koga zanima se kaj vec o fantu .... Moderatorji, smem napisati url do njegove domace strani???

In kaj je zame najpomembnejse v zivljenju?

Rusiti svoje omejitve
in se ljubiti s svojo celostjo,
kljub tem se naprej teziti k rasti,
pomagati drugim, ce potrebujejo pomoc
in jim dati obcutek, da so sprejeti.

This is the real me. 

#21 Sienna

Sienna

Častna članica

• Člani
  • 983 prispevkov

Objavljeno 12 marec 2006 - 13:44

Da sem lahko, to kar sem. V bistvu lastno zadovoljstvo.
Seveda, da mi je pomembno, da sem zdrava, da lahko tečem, da glede tega nimam ovir. Ne bom dajala tega na prvo mesto, ker vem da se mi lahko zmeraj kaj zgodi ( od prometne nesreče, do kakšne bolezni, ki jo bom imela celo življenje in podobno). In če bi se to zgodilo ( kar srčno upam, da se ne bo), hočem najti način, da bom spet srečna in zadovoljna sama s sabo, da bom lahko šla čez ovire in še vedno sledila svojim sanjam. Torej, volja in optimizem.

Potem je pa tu še ljubezen do samega sebe. Šele potem lahko daješ po mojem tudi ljubezen okolici (odkrito).

Vse stvari se povezujejo, zato je težko izbrat samo eno. Ampak če je že tako, naj bo sebično: da lahko živim, kot sama hočem in sem zadovoljna.

#22 ženska

ženska

Moderatorka

• Moderatorska ekipa
  • 5 529 prispevkov

Objavljeno 12 marec 2006 - 15:21

Ce pa koga zanima se kaj vec o fantu .... Moderatorji, smem napisati url do njegove domace strani???

Lepo, da si vprašala. Seveda smeš objaviti. ;)

Naj še jaz pristavim piskerček.
Zame je definitivno najbolj pomembno zdravje, takoj za njim je pa prijateljtvo in/ali ljubezen. Vse ostalo pa potem itak pride, a ne? :mrgreen:

Zakaj potrebujemo petdeset vrst WC papirja? Včasih smo si riti brisali tudi s časopisnim papirjem, pa smo bili vsi čisti. Danes je pa povsod polno posrancev. (Svetlana Makarovič)

#23 Taja

Taja

biskvitek

• Člani
  • 25 prispevkov

Objavljeno 12 marec 2006 - 18:19

jaz pravzaprav še dobr ne vem kaj mi je najpomembnejše v življenju..
ta trenukek,naslednji..vem pa da vsak dan ki gre mimo poskušam maximalno izzživeti..ker edino tako bom lahko slej kot prej vedela kaj mi je najpomembnejše ods vseh stereotipov kot so ljubezen,zdravje,kariera..
to mislim da je vsakemu pomembno, enim manj drugim bolj, ampak skoraj vsakemu..
na list papirja sem si napisala:

danes bom iz svojega dnevnika izbrisala dva dneva,
včeraj in jutri.
včeraj je bil za učenje in jutri bo posledica tega kar lahko storim
danes. danes se bom soočila z življenjem v gotovosti, da se ta dan ne bo nikoli vrnil. danes je zadnja priložnost, živeti moramo intenzivno,
kajti nihče mi ne more zagotavljati, da bom videla jutrišnji
sončni vzhod. danes bom dovolj pogumna, da ne bom preskočila
priložnosti, edine možnosti za uspeh!

za vsako ko ga preberem, me spomni, da je vredno živeti ! to je najpomemnejše
it's no use crying over spilt milk

#24 74

74

gay friendly

• Člani
  • 15 prispevkov

Objavljeno 12 marec 2006 - 20:41

moja krasna mala družinica. :)
In prou je taku!

#25 provokatorka

provokatorka

Častna članica

• Člani
  • 1 697 prispevkov

Objavljeno 12 marec 2006 - 20:46

Hello,

se strinjam z žensko. Res ni nič drugega, če ni najprej zdravja. Po zdravju pa takoj ljubezen. 8)

Lp vsem.
Ljubezen je večna, dokler traja.

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov