Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Se imate rade?

120 odgovorov v tej temi

#1 Candy

Candy

piščan'c

• Člani
  • 69 prispevkov

Objavljeno 28 februar 2006 - 19:21

Ok, zanima me, če se imate rade, če ste zadovoljne s sabo, in predvsem, če ste kdaj homofobične glede sebe in si želite, da bi bile hetero? :?
I wanna marry Heather Hunter.

#2 miska

miska

nov na sceni

• Člani
  • 211 prispevkov

Objavljeno 28 februar 2006 - 23:48

no pa sem le enkrat prva :pepper:

poskušam se imet rada in se sprejemat takšno kot sem, včasih mi uspe, drugič spet ne, ampak se trudim, da bi mi čim večkrat uspelo!!

Hetero pa ne bi bila, sem si všeč takšna kot sem-največkrat.

lp, miška
• Omnia vincit amor

#3 Zoja

Zoja

Častna članica

• Člani
  • 739 prispevkov

Objavljeno 01 marec 2006 - 00:52

Hm ... dobro vprašanje. :idea: Ja, imam se rada, vem, da se moram imeti. Sicer me vsak dan spremljajo misli: nisem dovolj dobra, dovolj privlačna, dovolj inteligentna, dovolj kar koli v nekem trenutku, ampak sem se večinoma sprejela in v svojem bistvu oz. znotraj sebe se imam kljub mnogim trenutkom slabosti rada in sem si včasih celo všeč (tukaj seveda ne mislim zgolj na zunanjost). Ljudje v mojem življenju v meni zbujajo občutke ljubezni do sebe in zaradi njih jo ohranjam.

Nikoli pa nisem občutila homofobičnosti do sebe. Nisem se obtoževala in spraševala, zakaj sem lezbijka, zakaj nisem kot večina ostalih. Sploh nisem šla skozi to obdobje. Ko sem enkrat 'ugotovila', da sem lezbijka, sem to vzela kot nekaj povsem samoumevnega in živim čisto fajn lezbično življenje. :) Ne želim si, da bi bila strejt, zadovoljna sem, da je tako in zaradi tega nimam slabe vesti, morečih občutkov in ne občutim nikakršne žalosti. To je moje življenje in nameravam ga kar najlepše preživeti. ;) Če bi bila strejt, bi najbrž razmišljala podobno. :?:

#4 Nika

Nika

biskvitek

• Člani
  • 36 prispevkov

Objavljeno 01 marec 2006 - 15:58

Včasih pridejo časi, ko se nimam rada in se sama sebi zdim neumna oz. nenormalna, ker sem pač lezbijka. Samo sem hitro ugotovila, da svoje misli prenašam na druge ljudi in sem se začela sprejemati takšno kot sem. Če bom nekomu všeč mu bom zato, ker sem takšna kot sem in ne mislim se spreminjat zaradi drugih. Svojo zunanjost tako ali tako ne morem veliko spremeniti, najbolj važno je pa to, kar se skriva v notranjosti posameznika. Sicer pa, kdo bo nas imel rad, če ne me same. Ljubezen do samega sebe je na prvem mestu.
V ljubezni je mogoče marsikaj oprostiti, ne pa tudi pozabiti.

#5 Blue&Black

Blue&Black

biskvitek

• Člani
  • 27 prispevkov

Objavljeno 01 marec 2006 - 16:18

Sem, kar sem. V vsakem trenutku nekaj novega. Govorim v rasti, ki se ves čas dogaja v vsakem od nas. Ne pravim, da zaradi teh konstantnih sprememb ne vem kdo sem. Ne, ne. Pravim, samo to, da se zavedam, da je trenutek v katerem sem drugačen od prejšnjega in naslednjega. Drugače sem jaz jaz. Z bistvom, ki je ves čas isti. Spremembe doživljam zgolj na ravni, kjer name vpliva okolica oziroma se zaradi okolice spremenim v obliko s katero lahko obvladam nastale situacije.
Me je malo zaneslo ;)

Pridejo trenutki, ko bi vse skupaj poslala nekam in bila to, kar omogoča manj komplicirano življenje. Takšno s katerim svojega partnerja ne bi spravljala v takšne in drugačne zadrege. Ni jih veliko, ampak če bi bila fant ali pa bi bila s fantom, potem ne bi bilo tistih pogledov s katerimi ljudje tako zelo radi postrežejo. Zabodeni. Na trenutke tako zelo trapasti. Takrat sem jezna! Na vse. Nase. Zakaj mora boleti nekaj, kar je tako zelo lepo? Ne pravim, da me zanimajo kaj mislijo ljudje, kaj se jim plete po glavi. Briga me. Včasih bi namesto zabodenosti v pogledu začutila odobravanje, ker ljubiš in ne zabodenost, ker si z njo, ki je prav tako kot ti, ženska.
Načeloma se ne obemenjujem s tem, kar sem, ampak trenutki nemoči so lahko tisti, ki lezbištvo spremenijo v agonijo.
Se pravi, da sem na trenutke homofobična do sebe in včasih bi bila rada kdo drug. :?:
ŽIVI IN PUSTI ŽIVETI!

#6 Chiara`

Chiara`

Častna članica

• Člani
  • 2 312 prispevkov

Objavljeno 01 marec 2006 - 18:30

Včasih s epočutm mal čudn pa zmedena, pa kaj se sploh grem, kje je smisel, rada se mam kot človek, in to pač sm. In pol, če mi gre na bed..če sm confused. Vse kar rabm je videt njo...in pol se vse skupi spet sklada, vse postane normalno in čustva mi pokažejo, da kar čutm ni fikcija, ampak resnica.

#7 pishka

pishka

piščan'c

• Člani
  • 196 prispevkov

Objavljeno 01 marec 2006 - 19:32

Ljudje v mojem življenju v meni zbujajo občutke ljubezni do sebe in zaradi njih jo ohranjam.

Kaj pa če ti ljudje kar naenkrat zginejo iz tvojega življenja? Mislim, da se moraš imet rada predvsem zarad sebe in ne zarad drugih.

#8 bio

bio

vzornik

• Člani
  • 1 545 prispevkov

Objavljeno 01 marec 2006 - 23:10

bom kratka; stavek sicer ni moj, mi je pa zelo pri srcu:

I'm the best person I've ever met. :)

#9 Zoja

Zoja

Častna članica

• Člani
  • 739 prispevkov

Objavljeno 01 marec 2006 - 23:24

pishka: napisala sem, da jih zbujajo in ne ustvarjajo. Se povsem strinjam, da se moraš imeti rad zaradi samega sebe in ne drugih. In se ne bojim, da bi ti ljudje naenkrat izginili, predolgo so že ob meni ... ;)

bio: :clap:

#10 bilybabe

bilybabe

gay friendly

• Člani
  • 8 prispevkov

Objavljeno 02 marec 2006 - 17:04

mislim da bi vsak moral imeti sebe rad,preprosto..kako te bo imel nekodo rad ce nimas sam sebe in ce se ne spostujes...ja...imam se rada :)

#11 Elohima

Elohima

gay friendly

• Člani
  • 8 prispevkov

Objavljeno 02 marec 2006 - 18:17

BILYBABE: da, vsak bi se moral imeti rad, a je to v sodobni družbi nadvse težko, saj nas z vseh strani napadajo načela o popolnem telesu, izgledu in obnašanju. Izgublja pa se individum in unikatnost....če greš po mestu vidiš en kup žensk(pa verjetno tud moških), ki so si ful podobne. zakaj? ker skušajo ugajati drugim, da bi ugajale sebi.

Jaz se trudim najprej ugajati sama sebi ter se imeti rada, a mi nemalokrat to ne uspe.
naturai in minimi maxima

#12 blueee

blueee

piščan'c

• Člani
  • 55 prispevkov

Objavljeno 02 marec 2006 - 23:08

Na star leta se use spremeni :lool:
ves kje mas prednosti, kje slabosti, pa sprejemas sebe tacga k si. Poslusas se izbolsat tam kjer ves da mas felerje, napaja se z energijo tam kjer briljiras...

Kera pa je popolna. Tist kar na videz zgelda popolno, je ponavadi samo ikuzija, predstava za nas, ... ki v sebi nosi vse polno dvomov.

Srecala sem zenske, ki so zgledale fantasticno, ble poleg tega pametne... clovk bi reku majo vse... pa vseeno znajo bit velik bolj zadrte in zakompleksaen kot nekdo, za kerga an daelc reces... auassss.

Se prav stvar osebne naravnanosti :))) Vem kje sm kul, vem kje ugajam, vem kje nerviram in zakaj.... so pa tud temne lise k mi ni jasn...

Na ja... bi blo dolgcajt ce b blo use determiniran in vzrocno povezan :))
pameten clovek ne naredi vseh napak sam, moznost da tudi drugim :)))

#13 Sienna

Sienna

Častna članica

• Člani
  • 983 prispevkov

Objavljeno 02 marec 2006 - 23:10

Moj problem sem, da sem hudo kritična do same sebe. Glede vsega.
Po moje bolj, kot je normalno.
Se imam rada, tudi živim zdravo, delam na ciljih in željah, po drugi strani me bo pa nekoč stres ubil.
Homofobična do sebe? Ne. Ne sprašujem se, zakaj sem takšna, kot sem. Se bolj drugi namesto mene ( predvsem, taki ki v usmerjenosti niso podobni meni...pa še to se večkrat homoseksualci, kot pa heteroseksualci).

Nisem pa zmedena. Ne več.

#14 Chiara`

Chiara`

Častna članica

• Člani
  • 2 312 prispevkov

Objavljeno 02 marec 2006 - 23:16

Na stara leta se use spremeni :lool:
ves kje mas prednosti, kje slabosti, pa sprejemas sebe tacga k si. Poslusas se izbolsat tam kjer ves da mas felerje, napaja se z energijo tam kjer briljiras...

Ni treba bit star, da to skontaš :?: scer pa najbrž je bla to sarkastična pripomba glede na smajli zraven.

#15 Staska

Staska

biskvitek

• Člani
  • 29 prispevkov

Objavljeno 08 marec 2006 - 10:08

Rada se imam, včasih bolj včasih manj, se pa na splošno imam.
Imam kak problemček s svojo zunanjostjo (kdo jih pa nima); Kdaj pa kdaj pa tudi kakšnega s svojim razmišljanjem in predvsem s svojimi odzivi na določen dogodek, na določeno stvar ali osebo in njihovo predhodno dejanje. Večinoma se teh odzivov zavedam in jih poskušam zavestno spremeniti. Preden na določeno stvar odreagiram si poskušam zamisliti nadalen razplet določenega dogodka. Včasih stvar pomaga, včasih pa me podzavestna dejanja enostavno prehitijo.
Do sebe pa nikdar nisem homofobična in tudi nihče ne bi smel biti. Smo takšni kot smo in take se moramo imeti rade.
I'm just a fucked up girl whose lookin' for my own piece of mind. – eternal sunshine of the spotless mind

#16 MigMac

MigMac

piščan'c

• Člani
  • 111 prispevkov

Objavljeno 14 marec 2006 - 10:43

Sama sebe imam rada.

Pridejo pa momenti, ko se počutim najbolj bedna oseba na svetu.. torej običajne negotovosti.

Včasih sem bila homofobična glede sebe in želela biti hetero, vendar ne več.
Se totalno sprejemam, verjetno tudi zato, ker me res čisto vsi do zdaj podpirajo in me ne obsojajo. :)

#17 Marushka

Marushka

nov na sceni

• Člani
  • 211 prispevkov

Objavljeno 31 marec 2006 - 13:04

Jaz mam rada sebe ne glede na vse.

#18 freeeky

freeeky

zasvojen'c

• Člani
  • 504 prispevkov

Objavljeno 31 marec 2006 - 15:25

nikol mi niti na kraj pameti ni padlo, da bi se kej takega 'ali se imam rada?' sploh vprasala! torej.. ja. duh.
"Giving a damn about you." is an oxymoron.

#19 w4mp|rk4

w4mp|rk4

redni gost

• Člani
  • 353 prispevkov

Objavljeno 31 marec 2006 - 16:22

Moram rečt, da se trudim se sprejemati in se imeti rada. Trudim se, da sem čim bolj aktivna v lajfu, da čim bolj sledim svojim ciljem ter pomagam punci k je mal mlajša in je v zajebanem obdobju adolescence.

Problemi so najbolj pri zunanjosti, samo vidim da pri 17ih sm čisto drugače gledala na to kot zdej pri 21ih, tko da gre navzgor, počasi preplezujem ograjo in to mi daje posebno upanje.

Usmerjenosti nebi NIKOLI menjala, všeč mi je da sem nekaj "posebnega", da sem tok odprta in da pustim ta čustva do izraza :clap:

lp,nina
"Pain and suffering in various tempos"
I quietly observe standing in my space...Daydreaming
http://www.horrorsee...ges/blueeye.gif

#20 mateja19

mateja19

piščan'c

• Člani
  • 189 prispevkov

Objavljeno 02 april 2006 - 17:21

Imam se rada. Včasih bolj, včasih manj. Ampak se mi zdi, da moraš imeti najprej sebe rad. Vsi drugi te lahko zapustijo, sam s seboj boš pa zmeral ostal in se boš mogel "prenašati". malo sm zafilozofirala
Ta svet se pa vrti, če si al pa te ni....

#21 blueee

blueee

piščan'c

• Člani
  • 55 prispevkov

Objavljeno 03 april 2006 - 19:59

jst mam pa vas rada.
A to tud steje????

Ceprov mam sebe se rajsi.
:pepper:
pameten clovek ne naredi vseh napak sam, moznost da tudi drugim :)))

#22 sheVanka

sheVanka

gay friendly

• Člani
  • 12 prispevkov

Objavljeno 10 maj 2006 - 10:53

Je po vašem mnenju to pogoj za iskreno ljubezen?

Mene so že od malih nog vzgajali v prepričanju, da dokler ne ljubiš samega sebe, ne moreš iskreno ljubiti drugega. Da je najprej treba imeti rad samega sebe šele nato imaš lahko rad druge.

:?:

#23 RaGeMoRe

RaGeMoRe

gay friendly

• Člani
  • 19 prispevkov

Objavljeno 10 maj 2006 - 15:16

Sem še čisto nova tukaj tako da bo to moj prvi post. Sem pa kar morala komentirati na to temo.

Ja imam se rada. Je bilo pa treba priti do te točke.. in pot je bila dolga. Dokončno sem se sprejela, ko sem sprejela kar sem... sem zelo homo :D .. in sem to tudi povedla vsem... in zdaj ko je tam in zunaj.. se počutim odlično. Stvari so sedle na mesto in imam se rada.

In Ne.. ne bi hotela biti nič razen tega kar sem. Uživam totalno v svojem načinu življenja. Zame je normalno.. popolnoma naravno.. torej se nimam česa sramovati.. in to tudi širim v svojih stand-up nastopih.

In mislim da je potrebno poznati sebe da iskreno ljubiš. Če se ne poznaš, kako lahko veš kaj lahko nudiš svojeme partnerju/partnerki? Če se poznaš veš katere tvoje lastnosti so lahko destruktivne in jih kontroliraš. Meni se zdi to pomembno.. ker če nekoga res res ljubiš, si ta oseba zasluži tebe.. celega.. z vsem?

Oh in ja... pozdravljeni vsi :)

#24 sheVanka

sheVanka

gay friendly

• Člani
  • 12 prispevkov

Objavljeno 10 maj 2006 - 19:03

Pa recimo, da nekoga ljubiš in čez določen čas ugotoviš, da ima o sebi strašansko slabo mnenje... Ker to osebo ljubiš, ji stojiš ob strani in upaš na boljše čase, boljših časov pa od nikoder...

Mene recimo grozno prizadane, da moram nekoga prepričevati, da ga ljubim, ker ne more dojeti, da je ljubljen, ker ima o sebi res hudo slabo mnenje :?: Žali me da oseba, ki jo ljubim in si o njej mislim vse najboljše, o sebi govori in misli grdo.

Sem mogoče jaz neumna, ker še vztrajam? :cry:

Ima kdo kakšno izkušnjo s tega področja? Bom vesela kakršnegakoli nasveta, misli...

#25 aberacija

aberacija

piščan'c

• Člani
  • 73 prispevkov

Objavljeno 11 maj 2006 - 00:31

Oh yea, me do - plenty. To mam tak trik za tak primer, ki skoraj vedno pali: resno gruntaj in se posveti, da nagruntas eno rec, za katero izbrana oseba X vsekakor ne more reci, da jo je slabo naredila ali da je v njej slaba (prav pride kak hobi, stanje ob strani prijateljici zadnjic, ko je bila cisto v riti, vcerajsnje kosilo ipd.). Nametni tole rec v diskusijo, najrajsi zjutraj, ko se na pol spi, zajtrk je najbolj optimalen cas po mojih izkusnjah, takole casual, nikome nista in to - kljucno je, da dobis odgovor v stilu: "Ja, pa res, kosilo vceraj je bilo pa res ok." ali kaj takega, kar vkljucuje strinjanje glede neke kvalitete osebe X. Uporabi trik z negacijo / branjenjem, ce enostavno strinjanje nikakor ne pali (glej primer 1: "Za hudica, po vcerajsnjem kosilu sem 4x bruhala in se danes mam vetrove - pa kako ti to kuhas?!" Oseba X: " Pa kaj ti je, cist ok kuham, bruhas zato, ker mas zjebano peristaltiko!" - please, do notice the sentence "cist ok kuham"). No, ko mas ta stavek, se verbalno obesi nanj naslednjic, ko tvoji ljubi osebi X zmanjka dobre volje nad samo sabo. Scasoma zberi nekaj tovrstnih pirmerov, jih povezi v sijajno ogrlico njenih vrlin in - lej ga, vraga - ker je vsak biser na njej resnicen kot tvoja ljubezen, saj je prisel iz njenih osebnih ust, je najbrz takisto mogoce sklepati za tvojo ugotovitev v celoti! Ta ugotovitev je seveda, da je oseba X fajn clovek po dusi in lepa ko slika po zunanjosti, da ima zlato srce in da maksimalno obvlada v postelji, no, to je pa ze nadgradnja, ki jo dosezemo z drugimi sredstvi. O tem pa kdaj drugic.

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov