Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Prehranjevalne navade

49 odgovorov v tej temi

#26 Sienna

Sienna

Častna članica

• Člani
  • 983 prispevkov

Objavljeno 11 marec 2006 - 12:58

Ne vem no, sem sla malce cez poste in nihce ni dal obcutka, da neprestano "zre". Tudi ce pogledam v slikce, je zelo malo "debelih" tukaj ( se posebno jih ni med temi, ki se tukaj javljajo, imam občutek). Zato take izjave Derz, niso ze zaradi tega na mestu, da o posploševanju sploh ne govorimo.
Da pa jemo nepravilno, je pa zagotovo res. Sama poskušam čim bolj po "regelcih", kar uspeva, ko sem doma, čim imam pa cel dan faks in mi preostanejo boni in obupna hrana. Lahko bi tudi za to bolje poskrbela, ampak včasih nimam časa razmišljat o tem.
Kar se pa tiče sladic po kosilu, je pa nisem jedla po moje že huh...ne spomnim se niti.

#27 goro

goro

piščan'c

• Člani
  • 76 prispevkov

Objavljeno 16 marec 2006 - 09:32

Postavil se bom na stran Derza, s to razliko, da bi jaz ne bi uporabil besede žrete...pač je bil fant v navalu temperamentnega razmišljanja.

V svojem življenju sem srečal nešteto oseb, predvsem žensk, ki so kao hujšale, se trudile izgubiti kilograme, razbijale glavo z neštetimi dietami, ena je celo full telovadila.....nikoli mi ni bilo jasno, kako lahko od tako male količine hrane "kipnejo kakor buhtelj".

Pri tisti, ki je full telovadila, sem po dolgih mesecih pogovarjanja ugotovil, da je zvečer pred televizorjem natepavala sladoled in razne grickalice, in to redno, prej tekom dneva pa izbrano jedla ter telovadila. Halo!!!!!!

Spet ena druga pa ni nikoli nič zajtrkovala, malice ni poznala, za kosilo ob 16ih je lepo kombinirala beljakovine in zelenjavo brez ogljikovih hidratov.....zvečer pa iztirila, ji je kao redno cuker padel v krvi..in je udarila po vseh sladkarijah doma.

Ena tretja spoloh ni imela pojma o prehranjevanju.....sem dovolj napisal?

#28 martinni blue

martinni blue

piščan'c

• Člani
  • 87 prispevkov

Objavljeno 16 marec 2006 - 23:45

Zjutraj obvezno zacenm z tekocim visoko energetskim zajtrkom - po domace kavo z mlekom. Jesti zacnem po enajsti - prej mi ze ob misli na hrano postane slabo. Sploh ne rabim veliko hrane. Ko sem pod stresom sploh ne morem jest (nazalost kar pogosto). Ko sem vesel pa ni problema.
When you start with me you can't go back ...

#29 ana

ana

zasvojen'c

• Člani
  • 588 prispevkov

Objavljeno 17 marec 2006 - 08:32

Ni čudno da ste vsi debeli ko pa neprestano nekaj žrete.
A resnično morate pojesti pakte piškotov ali pa celo čokolado.
Da ne govorim da bi se lahko odrekli sladici po kosilu...

Grozno mi je ko nakeri jamrajo kako so debeli zraven pa držijo čokolado v roki :roll:

se strinjam.ljudje večinoma krompirčka tu, čokoladice in piškotov tam, pa sokca, pa vroče čokolade sploh ne štejejo za hrano, ki ima neke svoje kalorije...kar pozabijo, da so to pojedli ali pa tega ne štejejo za hrano, za obrok.tako da dejansko ne pojejo treh obrokov, temveč pet, šest. upoštevat pa bi morali vse.

potem je še to (prečitala v oni, pa mislim, da je res...), da se dandanes porabi kar precej(?) kalorij manj kot pred 20(?) leti zaradi dvigal, tekočih stopnic, daljincev za tv, pomivalnih strojev, poje pa 300 več dnevno...

tko da je, strinjam se, folk je debelejši...zdele, ko nas je (po slikcah sodeč) večina mladih, to ni problem, ampak z leti se zna kar precej tega špeha in raznoraznih stupkov in holesterolov nabrati...pri 40 bomo vsi imeli 10kil preveč...tudi zato, ker se nam mudi in se nam ne da kuhat doma, hočemo neki na hitro pojest, povsod na hitro prit, na hitro opravit...pa uporabljamo razne mašine, namesto da bi se posvetili opravilu in v njem (celo v pomivanju posode in ribanju tal) uživali, namesto da bi vzeli kolo ali pot pod noge gremo v gužvo z avtom in tako dalje...pa še alkohol ima tudi kar precej kalorij (no, sej čiki jih pa porabljajo
:roll: )

žreti se mi zdi za opis tega kar primerna beseda...kar je jesti, ko nismo več lačni...ker moramo skoz nekaj mleti...morda zaradi živčnosti...ali razvade...ali ker se ne znamo fokusirati na opravilo in potrebujemo multitasking, da smo zadovoljni, ali ker ne znamo razmišljati in se niti ne zavedamo, da jemo...ali ker se zdimo sami sebi tako velepomembni, tako samozavestni,... da si lahko privoščimo še sladico po obilnem kosilu....je pa tudi hrana, ki se je ne da jesti, temeč samo žreti...mcdonalds recimo...
...in vse te lude krasne črke, ki delajo kar same pisemček zate in naju nadlegujejo, zlasti črka f je poredna žival, fej jo bodi. Tudi ti ljuba nedefinirana črkica (tvoje ime) se fajn imej.

#30 Puck0

Puck0

veteran

• Člani
  • 1 790 prispevkov

Objavljeno 17 marec 2006 - 12:07

žreti se mi zdi za opis tega kar primerna beseda...kar je jesti, ko nismo več lačni...ker moramo skoz nekaj mleti...morda zaradi živčnosti...ali razvade...ali ker se ne znamo fokusirati na opravilo in potrebujemo multitasking, da smo zadovoljni, ali ker ne znamo razmišljati in se niti ne zavedamo, da jemo...ali ker se zdimo sami sebi tako velepomembni, tako samozavestni,... da si lahko privoščimo še sladico po obilnem kosilu....je pa tudi hrana, ki se je ne da jesti, temeč samo žreti...mcdonalds recimo...

Še zdaleč beseda žreti ni primerna - lepo te prosim! 8)
Naj ti pojasnim kaj pomeni beseda v SSKJ in zakaj sploh ne more biti ustrezna za opisovanje človeškega prenajedanja:

žretižrem nedov. žrl
1.ekspr. hlastno jesti; krave žrejo deteljo, eden od mladičev je zbolel in nehal žreti; pujski radi žrejo, itd. ..
2. ekspr. z grizenjem uničevatigosenice žrejo zelje; bolhe/uši so ga žrle; jetika ga žre
3. ekspr. s kemičnim delovanje povzročati, da je kaj poškodovano; razjedati
4. ekspr. vznemirjati, mučiti
Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.

#31 ana

ana

zasvojen'c

• Člani
  • 588 prispevkov

Objavljeno 18 marec 2006 - 11:26

torej, hm.

ja, če se sklicujemo na sskj.

ampak ali v sskj najdeš kakšno hujšo psovko, ki jo pa vendar (nekateri)
vsak dan uporabljamo?...tudi besede kurc ni notri, niti kurac ne, pač pa kurec...kaj pa je to, kurec?

poglej tudi, kaj piše pod geslom drkati...hmmm, niti sledu o masturbaciji...čeprav lahko človek pri zdravi pameti asociira eno z drugim...

kaj hočem torej reči...predlagam ti, da si prebereš pesem sorodnosti...charles baudelaire

...in ko odmeve združijo bregovi
v en glas, globok, skrivnostemn in teman,
kakor svetloba in kot noč prostran,
se druži barva z vonji in glasovi...

vsak označevalec (=beseda) je metafora, tudi če mizi rečeš miza.

ja, no,vsak do metafor čuti drugače, razumem, da se ne strinjaš z besedo žreti, ampak navedba sskj je zelo slab argument. a tvoje nick je v sskj? a je potemtakem sploh beseda? a je potem lahko označevalec za tvojo osebo?

hočem reči, da so besede, ki jih ne najdeš v sskj, ali pa jih najdeš z nekim čisto tretjim pomenom, pa jih vseeno na široko uporabljamo. odločila sem se torej, da mi je v tistem kontekstu všeč beseda žreti, kot smo se vsi odločili, da bomo uporabljali besedo drkati za masturbiranje.saj nikogar ne silim, da stori enako.
...in vse te lude krasne črke, ki delajo kar same pisemček zate in naju nadlegujejo, zlasti črka f je poredna žival, fej jo bodi. Tudi ti ljuba nedefinirana črkica (tvoje ime) se fajn imej.

#32 Puck0

Puck0

veteran

• Člani
  • 1 790 prispevkov

Objavljeno 18 marec 2006 - 12:09

ja, no,vsak do metafor čuti drugače, razumem, da se ne strinjaš z besedo žreti, ampak navedba sskj je zelo slab argument. a tvoje nick je v sskj? a je potemtakem sploh beseda? a je potem lahko označevalec za tvojo osebo?

Temeljno izhodišče vsake metafore je simbolični interakcionizem, to pomeni, da določena beseda vzbudi v človeku drežljaj, katerega posledica je vnaprej določeno dojemanje nekega pojma.
Ne, moj nickname ni v SSKJ, in je beseda, ki pojmuje/ponazarja (kar besede počnejo) moj priimek - torej, je označevalec mene; osebe. ;)
Pa brez zamere, tvoj študent slovenskega jezika in književnosti.
Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.

#33 ana

ana

zasvojen'c

• Člani
  • 588 prispevkov

Objavljeno 18 marec 2006 - 17:07

eh, pa saj se strinjava...da v bistvu beseda sama ne pomeni prav nič...da ji tisti, ki jo čuti, da pomen...a ne?...samo jaz težko kaj razumljivega napišem, ko udarijo čustva na plano

tvoja zaradi tamkajšnjih grozot bivša študentka slovenistike... ;) drugače pa velika uživačka kar se besed tiče... :P

#34 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 224 prispevkov

Objavljeno 18 marec 2006 - 17:11

Zdaj pa se prosim držita prvotnega namena teme.
Če pa hočeta govoriti o SSKJ pa si odprita prosim novo temo.

Lep pozdrav, Glorious ;)
Medicina je socialna znanost in politika ni nič drugega, kot medicina velikih razsežnosti. [R. Virchow]
De duobus malis semper minus eligendum est.

#35 lokvanj

lokvanj

piščan'c

• Člani
  • 161 prispevkov

Objavljeno 09 maj 2006 - 10:43

priznam da ne jem najbolj zdravo. na jutranji obrok se nikakor ne morem navaditi. če že kaj pojem zjutaj je to banana ali pa sadni jogurt
obvezno vsak dan jem topel obrok, brez tega ne funkcioniram. še sreča, da imam tako dobro babi, ki mi kuha(kuhanje ni ravno moja vrlina :oops: )oz. očija, če jem pri starših...
zvečer jem preveč in predvsem prepozno. :?

kljub temu, da po mojem mnenju pojem precej se mi nič ne pozna :evil:
i think prime numbers are like life. they are very logical but you could never work out the rules, even if you spent all your time thinking about them.

#36 utrinek

utrinek

gay friendly

• Člani
  • 14 prispevkov

Objavljeno 14 maj 2006 - 08:12

Zanima me kake prehranjevalne navade imate vi in ali se vam tudi dogaja ali da pozabite jest ali ste nekako "odvisni" od hrane?

ne jem zajterka. jem kosilo, pa 2× malco, zamalco pojem kak sadje... pa sm sita :roll:

-=angel=-

#37 NoraM

NoraM

piščan'c

• Člani
  • 104 prispevkov

Objavljeno 17 julij 2006 - 21:43

zajtrk jem samo ob dneh, ko imam fax (I love bonote :pepper: :evil: :pepper: :mrgreen: ).
malica =sadje, jem če imam še dolgo do kosila zaradi faxa
kosila jem redno,
malica = sadje, jem jo bolj ali manj redno
Večerja - skoraj obvezno je to (vsaj za1x) jogurt ali kompot :mrgreen:

pa ne jem mesa (razen na potovanjih - če že nekam daleč greš, je pa res škoda, če ne bi njihove kuhe konzumiral :mrgreen:, razen rib - te vsake toliko - na željo staršev) in se precej uspešno odvajam jest riž, krompir in hrano, ki vsebuje moko in počasi mečem s seznama tudi mleko in mlečne izdelke, ter se pripravljam na presno hrano (ja, no, bomo videli? :mrgreen: ).
plus ne jem živil na katere sem alergična, kar izbor preostale hrane še mičkn skrči :?

#38 Zvonech

Zvonech

nov na sceni

• Člani
  • 203 prispevkov

Objavljeno 17 julij 2006 - 21:53

Jem pac tisto kar mi zapase, ker pac v sluzbi nimam caso za kosilo, imam pac ob devetih malico, odvisno od zelje, ali jogurt, ali sendvic. Kosilo je en cigaret ali dva in kava, zvecer ko pa enkrat domov pridem pa odvisno, ali kos kruha ali solata, nekaj majhnega. Za vikend se bol kuha in pripravlja.
V soboto sem pac bil v nabavi in sem si za pregrizek za malico nabavil n ajprej vse kar je od Polija, zatem dva paketa Fruca, za soboto malinov puding in jagodin od kolinske, ter ene dve pastete, to bo pocasi se spraznilo, je pa spet bila enkrat dobesedno slovenska kosarica.

Lp
Koncert Siddhartha 18.6 v Stozicah, kdo se?

#39 Derz

Derz

piščan'c

• Člani
  • 137 prispevkov

Objavljeno 19 julij 2006 - 06:34

In - se res nikoli ne pregrešiš in ne "zmazneš" dol cele čokolade?

Ne. Ker mi pač ne paše prenajedanje s sladkarijami. Včasih imam piškote toliko časa na mizi da postanejo zanič...navlaženi.
Če sem že lačen si raje naredim en šnicel kot pa da bi grickal cokolado in kekse.

#40 bucek

bucek

piščan'c

• Člani
  • 188 prispevkov

Objavljeno 13 februar 2011 - 11:02

Mene pa zanima kaj za vas pomeni ZDRAVO PREHRANJEVANJE? Ga prakticirate? Kakšno dieto imate (se pravi kaj ste? vegetarijeanec,makrobiotik ...)?

Jaz se prehranjujem, lahko trdim, da zdravo. Vse v skladu z mojim počutjem in tem. Se pravi moje celice lahko delujejo saj v svoj jedilnik vključujem vse hranilne snovi, ki so potrebno za delovanje celic-organizma. Nimam pa točno opredeljene diete s katero bi se ukvarjal. Edina stvar je, da ne jem kruha :)

#41 Glambert_bench

Glambert_bench

piščan'c

• Člani
  • 69 prispevkov

Objavljeno 22 februar 2011 - 13:04

Jaz se že eno leto poskušam držati ločevalne diete (sama sebi malo prilagodila) in sem shujšala za 30kg. Še ene 15 moram spravit dol, pa bo super.

#42 Katja

Katja

biskvitek

• Člani
  • 42 prispevkov

Objavljeno 23 februar 2011 - 14:07

Tudi sama sebe uvrščam med ljudi, ki včasih enostavno pozabijo jesti. Ob takih dnevih se mi lakota najbolj pozna na treningu, ko enostavno nisem zmožna "trenirati na polno". Je pa res, da moram po treningu obvezno spiti čokoladno mleko ali kakav - ne topel.

Zaradi težav z želodcem se že eno leto držim "diete", torej nemastna hrana, brez soli, dodatkov, sladkarij, fast food, itd. Osebno mi zelo ugaja, ker mi ne paše taka hrana in mam rajši "zdravo prehranjevanje". Včasih zapaše, ampak raje ne tvegam :?: :)
*There’s a cafe around the corner from a home I call a house,
I sit and play sudoku ‘til I figure some shit out,
I drink the day’s first coffee and I smoke the last cigarette of my life*

#43 MucaMia

MucaMia

redni gost

• Člani
  • 302 prispevkov

Objavljeno 23 februar 2011 - 16:19

Pismo, Katja, zdaj na polno googlam to ločevalno dieto. Sem že čisto pozabila na njo. Spomnim se, da sem se je 1x v SŠ držala 1 teden, shujšala nekej 3 kg in nikoli nisem bila lačna. Ker pa ne maram pravil sem prenehala s tem.
Mi je bilo pa prav fascinantno, koliko kg sem zgubila. Moram pa poudariti, da sem daleč od debela (med suhice se tudi ne bi dala nekje 5 - 8 kg bi rada izgubila:D) :)

Jaz sem katastrofalen jedec :D
Zajtrkujem izjemoma, ker se mi ne ljubi še zaradi tega prej vstajat, v službi se nažiram s čokolatini in piškoti, ki jih imamo vedno na zalogi. Za malico kar različno, večinoma grem pa kar po sendvič s poli salamo, sirom in kumaricam :)
Doma ne vem... včasih si testenine skuham, zadnje čase riž, povsod mam rada zelenjavo (kuhano ali surovo) in tuno.. in jajca :D

Ful preveč kruha pojem. Ni pekarne pri kateri se ne bi ustavila na poti v službo, iz službe, na kavo, itd.

Torej - ZELO sem nedisciplinirana in ful sr*nja pojem.

Zato bi bilo morda pametno začet z ločevalno - zaradi reda in zdravega prehanjevanja v normalnih količinah...

#44 kathe13

kathe13

piščan'c

• Člani
  • 122 prispevkov

Objavljeno 24 februar 2011 - 10:16

Sem se odločila, da pričnem dan z zdravim obrokom, baklava here i come :paprika:

"It's not what i do, but the way i do it. It's not what I say, but the way I say it."

Mae West

#45 ZmajFafnir

ZmajFafnir

piščan'c

• Člani
  • 77 prispevkov

Objavljeno 08 marec 2011 - 03:10

Moje prehranjevalne navade so dokaj neredne, sploh kadar se mi psihicno stanje malce poslabsa, kadar fasem kaksen dark spell of depression. Takrat tudi po kak teden ne jem nic. (Me je malce vec skupaj, pa se najde zaloga)

Drugace pa je zajtrk pri meni ze leta dokaj nereden oziroma prakticno neobstojec obrok. Cas kosila se spreminja, vse od 12h pa do nekje 20h, vcasih tudi kasneje, tik pred spanjem, pa ce je to ob 23h ali 01h zjutraj.
There is more in you of good than you know, child of the kindly West. Some courage and some wisdom, blended in measure. If more of us valued food and cheer and song above hoarded gold, it would be a merrier world. But sad or merry, I must leave it now. Farewell!
--The Hobbit, ch. XVIII

#46 Chiara`

Chiara`

Častna članica

• Člani
  • 2 312 prispevkov

Objavljeno 08 marec 2011 - 03:34

Takrat tudi po kak teden ne jem nic. (Me je malce vec skupaj, pa se najde zaloga)

To sem si tudi jaz govorila dve leti. Zdaj sem pa na neko normalno težo prišla in opažam, da sem postala čist brezbrižna do prehrane in da moram to pregnat iz glave, ker tiste zaloge so že zdavnaj pošle. Hranjenje mi je nek tuj koncept in postanem jezna, ko sem lačna, ker vzame prekleto veliko truda, časa in denarja, da ješ. Cel je*en dan morš samo pazit, da si hidiran in nesestradan. (Iste probleme mi namreč dela pitje tekočine in včasih se zalotim, da cel dan nisem pila, ker pač nisem žejna.) Že en teden se spravljam k temu, da si naredim nek prehrambeni načrt, ker to nikamor ne pelje. Saj mi je super, da sem na taki teži kot sem, ampak suhost ni vredna tega, da si na koncu čist zje*an telesno. Začnem danes. :)

Prispevek uredil/a: Chiara`, 08 marec 2011 - 03:36.

#47 blup

blup

zasvojen'c

• Člani
  • 773 prispevkov

Objavljeno 09 marec 2011 - 00:14

Mah jaz bi tudi moral kaj urediti s prehrano. Včasih se mi zgodi, da v 24 urah zaužijem le malico v šoli, poleg tega pa imam isti dan še trening :/
Ali pa kadar sem dolgo pokonci in me seveda zagrabi lakota, tako da potem sredi noči lepo jem, potem grem pa spat....
A quien le importa lo que yo haga, a quien le importa lo que yo diga, yo soy asi y asi seguiré, nunca cambiaré...

#48 Eos23

Eos23

Častna članica

• Člani
  • 997 prispevkov

Objavljeno 03 junij 2013 - 20:07

Pred nekaj leti, sem bila tako polna energije, da včasih po dva ali tri dni nisem rabila zaužiti niti grižljaja pa sem funkcionirala kot najbolj pitano mlado tele - delala po 12-16 ur in potem še celo noč prežurala. Okej, res je, da sem pa veliko spila ... Največ kave, ogromno alkohola in za zraven pokadila kakšen cigaret (beri škatlo), nato sem pa kakšen dan ali dva 'požrla' vse, kar mi je prišlo pod roke - čisto po družinsko. :roll:
Trenutno se pa precej trudim jest uravnoteženo po vsaj približno enakem urniku, saj takoj, ko se ga ne držim, postanem precej agresivna in dobim glavobol z fajnim 'ringlšpilom' in tudi noge gredo kar nekam po svoje, če me še sploh nesejo ... No, morda pa je to zgolj posledica stresa ali starosti in ne prehranjevanja. :)

Prispevek uredil/a: Eos23, 03 junij 2013 - 20:10.

There is nothing noble in being superior to your fellow man; true nobility is being superior to your former self.
You are NOT invited to the other side of (in)sanity.
Ex cineribus resurgam, ferox et potens.

#49 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 224 prispevkov

Objavljeno 16 junij 2013 - 17:47

Za vse SLO bio izdelke zdaj iskalnik za certifikate, da jih lahko preverimo: https://webapl.mkgp....bioWeb/isci.php
Medicina je socialna znanost in politika ni nič drugega, kot medicina velikih razsežnosti. [R. Virchow]
De duobus malis semper minus eligendum est.

#50 ooi

ooi

piščan'c

• Člani
  • 170 prispevkov

Objavljeno 16 junij 2013 - 18:23

Zaupate tem certifikatom? Glede na to, da je v sloveniji korupcija na vsakem koraku, zakaj ne bi bilo možno "kupiti" certifikata?

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov