Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Ljubezen in seks - dva popolnoma ločena pojma?

24 odgovorov v tej temi

#1 mharc

mharc

vzornik

• Člani
  • 1 316 prispevkov

Objavljeno 15 februar 2006 - 00:22

Torej, zadnje čase mi nekaj ne da miru ... Po vseh prebranih temah o trojčki, odprtih veza, avanturah in predvsem po pogovorih z nekaterimi posamezniki vedno bolj ugotavljam, da večnima moški ljubezen in seks zelo strogo ločujejo. Pa s tem ne mislim toliko tega, da se na primer podaš v avanturo in v tem ni nekih globljih čustev, ljubezni, ker je to logično oz. izhaja iz odnosa do tega. Bolj me zanima vaše abstraktno dojemanje povezanosti/ločenosti/izenačenosti ljubezni in seksa. Al nekak tak ...
Ali pa ko ste recimo v vezi, ali izraz vaše ljubezni poteka na drugačne načine, vajin seks pa je samo seks? V bistvu ne vem čisto točno, kaj sprašujem, ker mi je ta koncept tako strogega ločevanja bolj kot ne tuj.

Torej, fantje, dobrodošle so vse reakcije na zgornje blodnje. Lahko tudi samo zapišete, ali pri sebi ločujete to dvoje in predvsem zakaj. Lahko se pa tudi bolj razpišete. :)
Iz take smo snovi kot sanje. W. S.

#2 bogglefreak20

bogglefreak20

Častni član

• Člani
  • 574 prispevkov

Objavljeno 15 februar 2006 - 14:15

No pa dajmo...

Lahko bi rekel, da seks in ljubezen ločujem, a se mi vendar hkrati zdita neločljivo povezana. Odvisno od konteksta.

Kar se tiče seksa, moram na glas povedati, da mi seks sam po sebi ne pomeni veliko, pravzaprav mi pomeni ta koncept vedno manj. Medtem ko seks z nekom, ki ga imam rad pomeni "darovanje" svoje intime, poglabljanje zaupanja, deljenje čustev, raziskovanje partnerja in sebe itd. v imenu ljubezni.

Ljubezen, h kateri težim - tj. brezpogojna ljubezen - načeloma ni povezana s seksom. Torej, lahko imam nekoga rad, ne da bi se z njim dol dajal. Drugače povedano, seks ni nujen element odnosa, v katerem vlada brezpogojna ljubezen. Tako je tudi logično, ker naj bi to vrsto ljubezni gojili med seboj z vsemi ljudmi (pa seveda naj ne bi šli z vsemi tudi v posteljo).

Seks je zame okrasek na tortici, če je tortica odnos, ki vključuje predanost in največjo stopnjo ljubezni, ki sem jo v danem trenutku sposoben čutiti do izbrane osebe. In smetana na torti je veliko bolj okusna kot sama smetana.
"I'm a vegetarian, well I'm not hardcore, because I eat meat, but only because I like the taste. And I hate vegetables on a personal level, so I'm not too good." Dylan Moran

#3 aleksej

aleksej

gay friendly

• Člani
  • 12 prispevkov

Objavljeno 15 februar 2006 - 15:43

Pozdravljeni,

bom poskusil še dodati svoje k temu pisanju.

Prvič:ljubezen in seks
Pri samem globjem odnosu med dvema (ne glede na spol partnerjev) se mi zdi, da sta tadva pojma/stvari/zadevi zelo povezana/i. Gre (po mojem mneju) za najbolj možni intimen odnos, ki ga lahko imaš z nekom. Seveda ob predpostavki, da gledamo le s stališča ljubezni in seksa.

Drugič:ljubezen brez seksa
Najprej, kaj mi pade na pamet - pri tej točki - odnos otrok + starši. Tu je ljubezen in ni seksa (ok, pustimo na strani neprimerne odnose). V to skupino spadajo tudi osebe, ki ne morejo seksati (fizične in psihične posledice nesreč, prirojenih napak, travm iz otroštva,...).

Tretjič:seks brez ljubezni
Tukaj pa se spomnim na avanturiste ali fukfrende in ostale tipe "vez"/povezav/odnosov, ki pač temeljijo le na seksu in minimalnih simpatijah.

Če pregledam te točke in lastne razlage, potem mi je delitev ljubezni in seksa povsem razumljiva (razen točke 3). Če pa izrazim lastno mnenje glede povezave ljubezni in seksa, pa se mi zdi, da zdaj si ne morem več predstavljati seksa brez ljubezni. Ampak na začetku vsake veze pa se mi zdi, da je seks pomemben člen k doseganju ljubezni. Mogoče je ta izjava malo pretirana, ampak naj jo razložim. Na začetku veze dvomim, da je kdo že čutil ljubezen. Bila je zaljubljenost, simpatija,... V seksualne užitke smo se menda podali predno smo čutili takšno ljubezen, kot jo čutimo po letu, dveh, treh,... In nismo čakali na čas, ko bi začutili globjo ljubezen, povezanost. Načeloma smo seksali brez ljubezni. Mogoče celo zavedno. Zato sem tudi mnenja, da ob prvotni zaljubljenosti, simpatiji in seksu šele dosežemo stabilno ljubezen. Sam si ne znam predstavljati seksa brez ljubezni, lahko pa si predstavljam (sicer težko, ker mi hormoni še vedno divjajo) enkrat v prihodnosti (ko ne bom mogel več seksati) ljubezen brez seksa. In takrat mi bo to le edino pomembno. Če pa bi želel ločiti pojma ljubezen in seks, potem bi pa teoretično "ljubil" svojega partnerja, seksal pa bi z vsakim, ki bi mi bil simpatičen. To pa zame ni ljubezen, ampak kurbarija.

Oboje je pomembno in medseboj povezano, saj le tako poveže dve osebi v najglobji in najpristnejši odnos. Čeprav se mi zdi, da šele kasneje pride človek na stopnjo, kjer pomeni največ le resnična ljubezen. In takrat je, kot je rekel moj predhodnik, seks le še smetana na tortici.

Lp, A.

#4 Ganimed

Ganimed

zasvojen'c

• Člani
  • 573 prispevkov

Objavljeno 15 februar 2006 - 23:42

Zame sta praviloma ljubezen in seks povezana, zelo povezana. Pri ljubezni mi je seks pika na "i" povezanosti s partnerjem. V obrnjeni situaciji, če vzamem primarno seks, pa bi mi nekaj vedno manjkalo, to je čustvena povezanost s to osebo ali pa če hočete ljubezen.

Kljub slednjemu zapisanemu pa ne rečem, da kdaj ne bi zapasal neobvezujoč seks, zgolj ko sem samski, kar se je enih parkrat že zgodilo in se bo verjetno še kdaj, čeprav to zame ni to. Ampak bolj kot to v zadnjem času dopuščam možnost, da bi s fantom za popestritev seksa povabila še tretjega fanta. V odnosu do tistega fanta bi šlo zgolj za seks, med nama pa bi bilo to dajanje iz ljubezni, ko bi en drugemu privoščila izpolnitev kakšne fantazije oziroma želje. Razumi, kdor lahko.
>>> Najlepše na vsakem dekletu je, verjeli ali ne ... njen fant! <<<

#5 komarko

komarko

gay friendly

• Člani
  • 14 prispevkov

Objavljeno 17 februar 2006 - 00:32

Biolosko gledano smo verjetno moski malce "boljsi" v locevanju med ljubeznijo in seksom. Nam je pac mati narava namenila vlogo osemenjevalca cim vecih osebkov zenskega spola v cim krajsem casu :lool: ... potem pa zaj**** in zdaj letamo za tipi :D

Sicer pa, tako kot vedno - neke splosne lastnosti skupine (torej moskih) ne moremo prenest kar na posameznike - eni lazje locujemo seks in ljubezen (in si govorimo "hvala bogu, da je tako"), drugi pac ne (in se jim to zdi edino mozno).

#6 Neo

Neo

gay friendly

• Člani
  • 24 prispevkov

Objavljeno 17 februar 2006 - 01:22

SEX..............nagonska reč, tam globoko na dnu mozganov
LJUBEZEN.....tam nekje pri in v srcu

Oboje pa kombiniram v sivini (mozganski seveda).

O ja, povsem ločeni stvari.
In racionalni (al pa neracionalni) trenutek ti dve stvari skombinira.
"First, they laugh at you. Then they fight you. Then you win."-- Mahatma Gandhi

#7 eduardo

eduardo

piščan'c

• Člani
  • 70 prispevkov

Objavljeno 21 februar 2006 - 21:53

Jaz sem bolj starokopiten in mislim tako - ko si sam, seksaj kot ti paše, če si pa v zvezi, potem partnerja ljubiš in seksaj samo z njim.

Blagor tistim, ki jim je seks enakovreden kot "iti na kavo s frendom" !

:?:
Dovoljeno je vse, kar je izvedljivo!

#8 bogglefreak20

bogglefreak20

Častni član

• Člani
  • 574 prispevkov

Objavljeno 21 februar 2006 - 23:25

Blagor tistim, ki jim ni. Kajti njihovo je spoznanje o pravih užitkih. ;)
"I'm a vegetarian, well I'm not hardcore, because I eat meat, but only because I like the taste. And I hate vegetables on a personal level, so I'm not too good." Dylan Moran

#9 Shaman

Shaman

veteran

• Člani
  • 1 714 prispevkov

Objavljeno 21 februar 2006 - 23:53

Blagor tistim, ki jim ni. Kajti njihovo je spoznanje o pravih užitkih. ;)

Jaz sem pa vedno mislil, da je pravi užitek relativen pojem? :?:
Vse ljubezni so enako lepe, le da vam nekatere lahko nudijo več užitkov. Slika objavljena

#10 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 182 prispevkov

Objavljeno 22 februar 2006 - 10:47

Shaman se strinjam s tabo. ;)

Lep pozdrav, Glorchy :pepper:
Medicina je socialna znanost in politika ni nič drugega, kot medicina velikih razsežnosti. [R. Virchow]
De duobus malis semper minus eligendum est.

#11 eduardo

eduardo

piščan'c

• Člani
  • 70 prispevkov

Objavljeno 22 februar 2006 - 16:49

ups, v mislih sem imel samo seksualni užitek.... in s tem pedersko navado: "kdo jih bo več dol dal"
Dovoljeno je vse, kar je izvedljivo!

#12 bogglefreak20

bogglefreak20

Častni član

• Člani
  • 574 prispevkov

Objavljeno 22 februar 2006 - 19:01

Fantje...izrazil sem svoje mnenje s cinično preobrazbo enega od blagrov (Blagor ubogim v duhu, kajti njihovo je božje kraljestvo).

#13 Baltazar

Baltazar

piščan'c

• Člani
  • 116 prispevkov

Objavljeno 05 junij 2006 - 14:40

Poznamo dva izraza, ki lahko razčlenita to, o čemer je govora. In ti dve besedi sta seksanje in ljubljenje.

V principu gre pravzaprav za isto stvar. Noter, ven in konec. Razlika, in to zelo pomembna, pa je pri dojemanju tega "notven" postopka. Pri seksu je stvar v celoti egoistična. Poskrbiš za svoj užitek in to je to. Za to kar se dogaja partnerju ti je prav malo mar. Ljubljenje pa je čisto drugačna zadeva. Tu nisi sam in v dvoje potuješ do vrhunca. Z magično močjo ljubezni se predajaš partnerju in v zameno sprejemaš nežnosti...

Mislim, da ste razumeli, v čem je razlika. Sami pa presodite, kaj vam bolj ustreza!

#14 snoopy

snoopy

piščan'c

• Ban
  • 115 prispevkov

Objavljeno 09 junij 2006 - 13:00

Jaz gledam na to takole:

Eno je:

Seks z ljubljeno osebo, kjer so zraven čustva, toplina, partner, dva združljiva sveta in

drugo je:

Goli seks iz užitka, npr. ko si parnerja dovolita kakšen skok čez plot iz gole fizične potrebe, saj skozi isto juho tudi ne jemo, ker se jo naveličamo.
Snoopy - Trust no 1.

#15 vwbeetle

vwbeetle

biskvitek

• Člani
  • 27 prispevkov

Objavljeno 28 december 2006 - 10:42

najprej mora bit ljubezen pol pa sex kot pika na i, kot del odnosa veze, ni pa sex vse v vezi,...

#16 bree

bree

gay friendly

• Člani
  • 15 prispevkov

Objavljeno 07 januar 2007 - 21:55

V tem ne vidim nikakršne blagorodnosti, kvečemu pomilovanje. Pa ne mislim zanikati, da je svobodna spolnost pridobitev naše civilizacije, ki se je ponosno izkopala spon mediokritete malomeščanskega konzervativizma, bojim pa se, da smo se tako zagnali v razbrzanje okovov svobodne spolnosti, da smo postali njen suženj. Vsi užitki vodijo v zasvojenost, ki nas zasužnji in oropa užitkov, ter jih poniža v gole potrebe. Dopustil sem, da je jutranja kava zame postala potreba, ne dovolim si pa, da bi spolnost zame zdrknila na isto raven. Če spolnosti ne negujemo v nekaj edinstvenega - in mislim, da je tu ljubezen najboljši kompas, ki nam to edinstvenost pokaže in potrdi - potem še hedonisti, ki so v užitku našli vodilo svojega bivanja, nimajo za kaj živeti ...
Vsaka deklica ve, kaj je ljubezen. Z leti raste samo trpljenje, ki ga ljubezen prinaša s seboj. (F. Sagan)

#17 MUSTANG

MUSTANG

piščan'c

• Člani
  • 181 prispevkov

Objavljeno 10 januar 2007 - 13:03

Kar se tiče seksa, moram na glas povedati, da mi seks sam po sebi ne pomeni veliko, pravzaprav mi pomeni ta koncept vedno manj. Medtem ko seks z nekom, ki ga imam rad pomeni "darovanje" svoje intime, poglabljanje zaupanja, deljenje čustev, raziskovanje partnerja in sebe itd. v imenu ljubezni.

Se podpišem pod tole:)

Ne bom rekel, da mi seks ni pomemben-nasprotno, rad ga imam, rad se predajam posteljnim užitkom in obožujem dober seks...vendar z osebo, do katere nekaj čutim. V tem konceptu partnerske ljubezni sta zame ljubezen in seks povezana oz. je seks nadgradnja oz. pika na i ljubezenskega odnosa, ki v njem igra pomembno vlogo.

Če ločim ljubezen od seksa, pridem do avantur in seksa zgolj zaradi seksa. V tem primeru je pa ločevanje teh dveh pojmov potrebno, da ne pride do kakšne prevelike navezanosti in razočaranja.

#18 wiwi

wiwi

piščan'c

• Člani
  • 164 prispevkov

Objavljeno 06 oktober 2013 - 22:07

--- 6. let kasneje ---

Živimo v dobi mobilnosti in tehnologije, kjer se mi dozdeva da sta pojma ljubezen in sex še bolj različna kot sta bila nekoč. Naše babice in dedki, pa tudi naši starši so se najprej spoznali, navezali osebni stik in če je preskočila iskrica se je razvila ljubezen in nato sex. Danes temu skorajda ni več tako. Med heteroseksualno populacijo morda še, med homoseksualno pa skorajda ne več.

Nam je tehnologija pokvarila romantiko in osebne odnose?

Sta sex in ljubezen še povezana pojma, ali že striktno ločena?

(sodelovanje zaželjeno)

#19 Deathd

Deathd

gay friendly

• Člani
  • 14 prispevkov

Objavljeno 07 oktober 2013 - 02:15

Poznamo dva izraza, ki lahko razčlenita to, o čemer je govora. In ti dve besedi sta seksanje in ljubljenje.

V principu gre pravzaprav za isto stvar. Noter, ven in konec. Razlika, in to zelo pomembna, pa je pri dojemanju tega "notven" postopka. Pri seksu je stvar v celoti egoistična. Poskrbiš za svoj užitek in to je to. Za to kar se dogaja partnerju ti je prav malo mar. Ljubljenje pa je čisto drugačna zadeva. Tu nisi sam in v dvoje potuješ do vrhunca. Z magično močjo ljubezni se predajaš partnerju in v zameno sprejemaš nežnosti...

Mislim, da ste razumeli, v čem je razlika. Sami pa presodite, kaj vam bolj ustreza!

Jaz se takoj podpišem :spostovanje:

Mislim da da ljudje dandanes prelahko jemljejo sam pojem LJUBEZEN... na ljubezni gradimo, jo popravljamo, izpopolnjujem ; seks pa je lahko nagrad, ali posladek ljubezni. Si pa težko predstavljam ljubezen brez seksa.

D€aTh

#20 mateo28

mateo28

gay friendly

• Člani
  • 9 prispevkov

Objavljeno 09 oktober 2013 - 12:26

Ja, bi rekel da sta ljubezen in sex 2 različna pojma, vsaj na začetku. Ampak kasneje, ko pride ljubezen, pa je (najbrž) tudi sex drugačen, oz. se ga vsaj malce drugače tretira, vsaj podzavestno.

#21 avani

avani

zasvojen

• Člani
  • 370 prispevkov

Objavljeno 05 november 2013 - 14:27

--- 6. let kasneje ---

Živimo v dobi mobilnosti in tehnologije, kjer se mi dozdeva da sta pojma ljubezen in sex še bolj različna kot sta bila nekoč. Naše babice in dedki, pa tudi naši starši so se najprej spoznali, navezali osebni stik in če je preskočila iskrica se je razvila ljubezen in nato sex. Danes temu skorajda ni več tako. Med heteroseksualno populacijo morda še, med homoseksualno pa skorajda ne več.

Sta sex in ljubezen še povezana pojma, ali že striktno ločena?

(sodelovanje zaželjeno)

A dej no, od kje izhaja ta romantična slika naravnost iz ljubezenske novele?

Ne vem kake babice in dedke imaš ti, jaz, ampak te iste babice in dedki so v svoji mladosti jahali vse kar leze in toplo ščije in to ti bo vsak, ki ni totalno zahojen z veseljem tudi nazorno opisal. Problem je samo zdaj, ko so talepši časi že zdavnaj mimo, ker zdaj si pa lahko privoščijo furanje nekih vrednot kot so "ljubezen" in "predanost." Ker drugega jim itak ne preostane.

Včasih ni bilo nič drugače, kot je zdaj. Tehnologija nam hkrati olajšuje in otežuje zadeve, saj je zelo lahko navezat stik z istomisličenimi a enako lahko se je skrivati pod krinko anonimnsti in se predstavljati kot nekaj, kar nisi. Kot vse generacije pred nami, smo tudi mi sužnji svojega časa.

In od kje tebi tudi predpostavka, da je hetero folk bolj skuliran kar se tiče teh zadev kot homoseksualci? 

Jaz edino razliko vidim v tem, da istospolno usmerjeni ne znajo sebe dojemat preko te zanikrne definicije. Če bi sebe dojemali kot čisto obične ljudi ki jim je pač vseč isti spol, potem bi dojeli, da je ljudi tako za seksat kot za zaljubit se v vseh spektrumih spola in spolnih identitet več kot dovolj. 

Če mene vprašaš, ta mentaliteta izhaja ne iz tvojega dojemanja okolice, ampak iz tebe samega. In nima nobene realne podlage. Tvoje dojemanje  razmerja med seksom in ljubeznijo glede na spolno usmerjenost je zgolj in samo posledica notranjih kompleksov.

Razčistite pojme pri sebi. Če boste razmišljali na tak način, se vam bo mogoče še kdo sam od sebe vsedel na tiča, da bi vas pa imel zraven še rad? 

V razmislek.

Prispevek uredil/a: avani, 05 november 2013 - 14:30.

Slika objavljena

#22 wiwi

wiwi

piščan'c

• Člani
  • 164 prispevkov

Objavljeno 06 november 2013 - 00:23

@avani

Oh! Vzamem nazaj edinole: "... in če je preskočila iskrica se je razvila ljubezen in nato sex ...". Bolje bi bilo: -> "... in če je preskočila iskrica je sledil sex ...". Priznam, to je bilo res brati kot zgodbica, s katero se straši otroke.

Ostalega pa ne. Od kje mi ideja da je hetero folk bolj skuliran? No, jaz dam oglas, da se želim dati dol enkrat čez vikend -> ni večjih težav, moj kolega da oglas, da se želi dati dol čez vikend (z punco) -> večina si bo mislila, da je bumbar in ga bo gulil na roke. Če se ne strinjaš, poskusi. Potem pa odloži mobilne naprave, izklopi internet in pametne televizije ter poskusi še enkrat.

Nikakor pa tega ne posplošujem na celo populacijo, kar bi bilo nesramno do mnogih. Vedno izstopajo glasnejši, zato če želiš res spoznati dobrega, stopi k tistemu, ki je tiho. Vse povsod se najdejo izjeme, nekaterim to zelo dobro uspeva.

Drugega ne bom komentiral. Skušam obuditi forum kaj več kot s temami: Kaj počnem?, Česa ne maram? in Kaj poslušam? Za to je Twitter in Facebook statusi. V moškem kotičku se (se je) dogaja bolj malo.

#23 blup

blup

zasvojen'c

• Člani
  • 773 prispevkov

Objavljeno 06 november 2013 - 00:37

Drugega ne bom komentiral. Skušam obuditi forum kaj več kot s temami: Kaj počnem?, Česa ne maram? in Kaj poslušam? Za to je Twitter in Facebook statusi. V moškem kotičku se (se je) dogaja bolj malo.

Toplo pozdravljam tvojo namero.  :stima: Je pa bil včasih moški kotiček precej bolj dejaven. Čeprav je od takrat minilo že nekaj let. ;)

A quien le importa lo que yo haga, a quien le importa lo que yo diga, yo soy asi y asi seguiré, nunca cambiaré...

#24 Eos23

Eos23

Častna članica

• Člani
  • 956 prispevkov

Objavljeno 21 april 2014 - 16:00

Se globoko opravičavam na preskoku v drug peskovnik, ampak v našem ni peska te barve, pa sem se prišla sem podružit (aka. považit) ... sorry.gif

Sama se povsem strinjam s:

Resnično se mi zdi, ne samo, da sta povsem ločena pojma, temveč tudi velikokrat zamešana, recimo nekako tako kot enojajčni dvojčki. Na prvi pogled je isto, a globlji vpogled pokaže nemalo razlik, a vendar tudi podobnosti. Zato sta mi recimo veliko bližja angleška izraza: making love in having sex - prvo je ustvarjanje nečesa, drugo pa posedovanje - v prvem primeru dve osebi ustvarjata neke skupne trenutke, spomine, v drugem si pa vzameta, se polastita eden drugega delno ali v celoti.

Kar se pa tiče:

Trdim, da bi bilo več kakor nespametno za to kriviti tehnologijo. Konec koncev je tehnologija zgolj proizvod človekovega uma in njegovo orodje. Romantiko in odnose si po mojem kvarimo sami, s tem, da z razvojem lastne inteligence pozabljamo na čustva in postajamo sami vedno bolj robotizirani, logični. Spolnost se torej zreducira zgolj na zadovoljevanje potreb(e) posameznika, para ali množice - užitka ali reprodukcije. Kot vse ostalo. Ko bomo spolnost ponovno zmogli videti, kot ustvarjalni proces, v katerem se spoznavamo in povezujemo na več ravneh zavedanja, ne le na fizičnem ... Bomo dosegli točko preboja. Evolucijo zavesti. Znanje brez modrosti je podobno kot sonce brez dežja. Isto je z spolnostjo in ljubeznijo - le skupaj rezultirata v rasti, razvoju. Kot celota. Na kratko.

2cents.gif

Prispevek uredil/a: Eos23, 21 april 2014 - 16:02.

There is nothing noble in being superior to your fellow man; true nobility is being superior to your former self.
You are NOT invited to the other side of (in)sanity.
Ex cineribus resurgam, ferox et potens.

#25 Dean123

Dean123

biskvitek

• Člani
  • 31 prispevkov

Objavljeno 17 marec 2019 - 00:40

Ah, Ta Ljubezen

Pride in gre. Kdaj, kam in zakaj, nihče" ne ve.

Ah, ta zaljubljenost

Če bi 2 rada postala 5, naj si poišče trojko?
Če je 7 in bi rada postala 5, naj si poišče dvojko?

UH, ta sex

Objem dveh teles. Nič več.

Moje mnenje.

D

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov