Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Lociranje uporabnic - kje tičite?

269 odgovorov v tej temi

#1 N'alan

N'alan

nov na sceni

• Člani
  • 256 prispevkov

Objavljeno 14 februar 2006 - 13:37

Zivjo:)

Mene pa zanima, kje ticite - jaz studiram na filofaksu in sem prejsnji teden v zivo srecala punco, ki studira na istem faksu, na istem oddelku, samo leto starejsa je. In sem bila precej presenecena, ker sem jo virtualno ze dolgo poznala, veliko slisala o njej itd. nisem pa vedela, da je prakticno na dosegu roke. Pa me zanima, ce se se kje skriva kako tako presenecenje, ce ne zame, pa za koga drugega ...
Zanimivo je izvedeti, da je (recimo) tvoja sosolka, soigralka, soseda, cimra (!) ... prav tako lezbijka, ti pa tega sploh nisi vedel(a).

torej, kje studirate/delate/hodite v solo ...? Kaksne hobije imate itd., pac kolikor si upate povedati. Jasno, da ne pricakujem naslovov in hisnih stevilk, saj menda me stekate?

Cakam na odgovore; bodite mi pozdravljena, dekleta.

This is the real me. 

#2 Immortal

Immortal

veteran

• Člani
  • 1 858 prispevkov

Objavljeno 14 februar 2006 - 21:06

Zanimivo je izvedeti, da je (recimo) tvoja sosolka, soigralka, soseda, cimra (!) ... prav tako lezbijka, ti pa tega sploh nisi vedel(a).

Precej zanimivo, kje vse se najdemo, kajne :D

Jaz sem na eno lezbijko naletela, ko sem iskala stanovanje, pa je oglasevala na cist X portalu in sem skozi pogovor ugotovila. Prijetno presenecena sem bila. :)

Ce se zelis udelezevat striktno homosekusalnih hobijev oz. hobijev, kjer se zbira/druzi samo LGBT populacija, je najbolje, da gres na kako tako slov.stran in poisces informacije. Nis(m)o samo na Metli ali v Lanu ;)

Jaz, priznam, sem se malce polenila in ne hodim vec na take "place", ceprav mi pase se na vsake toliko dobit pa se kako drugo temo udart, kot kdo je s kom ... ce me razumes.

Po drugi strani me pa moti to, da o nekom ves nekaj, pa ga sploh srecal se nisi, pa ze ves, s kom vse je bil(a), kje ga zura, s kom prijateljuje - to je pa slaba stran scene, to, da "vsak vsakega pozna", oz. ga v bistvu ne. In pol si takoj del mreze govoric :D
A hug is the shortest distance between Friends.

#3 ana

ana

zasvojen'c

• Člani
  • 588 prispevkov

Objavljeno 14 februar 2006 - 22:00

delam v enem od antikvariatov v stari ljubljani-v bistvu bolj hobi kot služba,čeprav dinarčkov tudi prinese...grem malo po razstavah,na dva meseca malce v narodno galerijo, seveda ob soborah, ko je zastonj, kjer se zadržim pri gotiki&bidermajerju (impresioniste prešpricam :roll: )

veliko se sprehajam-zaloška, šmartinka (kjer vidavam dve domnevno naši-za roke se držita :shock:), pot za bežigradom,....sem tista s kamero v roki....

velikokrat v konzorciju li novaku kaj prebiram, ne da bi kupila...

kofetkam se pa v nani na cankarjevem nabrežju (ne kadijo :) ), pa v slaščičarni pri vodnjaku v stari.

drugače pa nisem kaj prida za v družbo, kakšna domača pokušnja čokolade v ožjem krogu 4 ljudi, to je vse....ne poznam dosti ljudi, najraje sama ali v dvoje štikam, šivam ali se sprehajam, potiho pogovarjam...
...in vse te lude krasne črke, ki delajo kar same pisemček zate in naju nadlegujejo, zlasti črka f je poredna žival, fej jo bodi. Tudi ti ljuba nedefinirana črkica (tvoje ime) se fajn imej.

#4 wang

wang

piščan'c

• Člani
  • 82 prispevkov

Objavljeno 15 februar 2006 - 11:12

Po drugi strani me pa moti to, da o nekom ves nekaj, pa ga sploh srecal se nisi, pa ze ves, s kom vse je bil(a), kje ga zura, s kom prijateljuje - to je pa slaba stran scene, to, da "vsak vsakega pozna", oz. ga v bistvu ne. In pol si takoj del mreze govoric :D

Ja, to pa je ena izmed značilnosti slovenske lezbične scene odkar sem "vstopila" na njo. Določene punce oz. ženske ki so v preteklosti nesramno zlomile nekaj src so tako posledično označene kot slabe in če se kakšna slučajno zanima zanjo bo seveda dobila te informacije postrežene čeprav ni morda niti besede spregovorila s to punco-žensko.
Torej, če je nekdo v preteklosti bil bolj divjega značaja, to še ne pomeni da je tudi sedaj tak. Ali pač :?:
In ja, to je resnično slabo da na slovenski lezbični sceni vsak vsakega pozna, ker ga (kot je I.I. napisala) sploh ne.
Človeka spoznaš če se z njim družiš, se pogovarjaš, ne pa da si ustvariš mnenje o njem na podlagi govoric, za katere vemo da so le nepreverjene informacije.
Vsi tisti, ki preživijo življenje v iskanju resnice, dobro vedo, da so podobe, ki jih dobijo o njej nujno minljive. (J. Boswell)

#5 N'alan

N'alan

nov na sceni

• Člani
  • 256 prispevkov

Objavljeno 15 februar 2006 - 13:30

kot ponavadi reče ženska: DRŽITE SE TEME!

jaz sem pa pogosta obiskovalka cafe galerije ... In pogosto pohajkujem po Prešernovem trgu in okolici; če boste kdaj videle ekscentrika z zavezano kapo in odvezanimi čevlji, ponavadi še s kilogramom knjig v žepih, vrečkah, rokah, v nahrbtniku ... to sem jaz;)

v trgovinah s knjigami sem tista z najbolj blaženim nasmeškom, pa kakšna predstava me privabi (ples, gledališče, sploh mala drama me pogosto gosti) ...

kar se tiče prehrane, pa Palačinka na Trubarjevi, Holyfood, kakšna kitajska restavracija ...

No, naj še kdo kaj napiše! IN hvala Ani za konkreten vpis! mwa :****

_________
"jazst" je zelo tezko brat, zato sem ti popravila v obeh postih.
Immortal Illusions

This is the real me. 

#6 Immortal

Immortal

veteran

• Člani
  • 1 858 prispevkov

Objavljeno 15 februar 2006 - 14:21

kot ponavadi reče ženska: DRŽITE SE TEME!

In, kdo se je ni drzal? :?:

Zdi se mi, da isces prov specificne L place, kamor bi vecinoma hodile samo lezbijke - ker pa s(m)o tudi navadne smrtnice, nas najdes povsod. Ker nimamo posebene homoseksualne knjigarne, trgovine, gledalisca, sportnih centrov etc. se lezbijke pac zmesajo s strejt populacijo. :idea:
A hug is the shortest distance between Friends.

#7 N'alan

N'alan

nov na sceni

• Člani
  • 256 prispevkov

Objavljeno 15 februar 2006 - 15:10

ne, ne, ne ... saj se mi je zdelo, da me ne razumes:)

To vprasanje sploh ni bilo "paritvene" narave, ne sprasujem zato, da bi potencialno spoznala partnerko ... Saj sem rekla, zadnjic sem srecala eno lezbijko, ki studira na istem oddelku kot jaz, pa se nisva poznali niti videli nikoli prej;) Zelo dobro me je razumela ana; saj nekaj podobnega pricakujem v odgovorih ... Ne sprasujem po L placih, ampak kje se individualno zadrzujete, svobodne vseh oznak. uporabniki in uporabnice foruma kot cloveska bitja ...

a sem kaj bolj jasno napisala, Immortal? eh, z jasnim izrazanjem imam veckrat tezave :x :?:

This is the real me. 

#8 Navihanka

Navihanka

gay friendly

• Člani
  • 4 prispevkov

Objavljeno 15 februar 2006 - 19:40

No, js sm pa zgleda cist out... ne hodim po razstavah in knjigarnah, bolj malo se sprehajam po lj...ker zal ni casa. Med tednom delam cele dneve, za vikende pa zuram do onemoglosti. L placov ne poznam, tko da grem ponavad v kak "lokalni" kafic, al pa v Holidays, Global...odvisno.
Obvezno si pa vzamem cas za fintes in poleti za rolanje. Pravzaprav nimam bas nekega lajfa in tega se zavedam, ampak tako pac trenutno je. Zato sem pa tut samska ze en let...klinc...neki bo treba narest :stupid:

#9 bio

bio

vzornik

• Člani
  • 1 545 prispevkov

Objavljeno 15 februar 2006 - 20:44

jaz hodim na fdv, ki je (baje) gejevska prestolnica in torej nebi smela bit edina na celem faksu, zato če me kdo prepozna, samo za rokav pocukat ;) najde se me tudi po knjigarnah in knjižnicah, dokaj pogosto pa sem tudi obiskovalka lana, metelkove in štirke. "naše" pa srečujem na najbolj nepričakovanih mestih, kar mi je vedno prav zabavno :D

#10 mateja19

mateja19

piščan'c

• Člani
  • 189 prispevkov

Objavljeno 15 februar 2006 - 20:57

Jaz pa se potepam malo po Pedagoški fakulteti, malo po Biotehniški in malo na FKKT. Na kavici sem zadnje čase skoraj zmeraj v Lanu, največkrat v moški družbi. ;) Vidi se me pa seveda tudi v Čajni in Asu.
Ta svet se pa vrti, če si al pa te ni....

#11 Zoja

Zoja

Častna članica

• Člani
  • 739 prispevkov

Objavljeno 15 februar 2006 - 21:55

Študiram na filofaxu, kjer itak mrgoli 'naših' :D , drugače poučujem, prevajam in 'poklicno' še nisem srečala GLBT-jevcev. Drugače pa v prostem času podobno kot ana in ostale rada obiščem Staro LJ, predvsem antikvariate, Nano, Slaščičarnico pri vodnjaku. Tudi v Konzorciju velikokrat s punco prebijeva čisto preveč časa ;) , v Jazz Gajota velikokrat zaidem in v Ambient. Najbolj pri srcu mi je pa Slamič. Prverjeno gay friendly in krasen natakar, ki naredi najboljšo belo kavo v LJ. Ok, off topic.... :oops:

Ne vem, včasih vidim kakšen par povsem naključno v Cityparku, s punco sva par videli tudi v Gajotu, ravno danes je v nek lokal za Bežigradom prišla skupina punc in veselo klepetala o svojih partnerkah, medtem ko sem jaz kofetkala z mami ... mislim, da sploh ni nekega pravila, kje vse lahko srečaš GLBT populacijo. Pač povsod, saj živimo kot vsi ostali in so nam všeč različne lokacije glede na glasbeni, ambientalni, umetniški okus. Mi pa na kraj pameti ne pade, da bi recimo, ko vidim par ali slišim pogovor o tem, pristopila k tej osebi in rekla: hej, jaz sem tudi lezbijka, a ni to kul? Wow, ful nas je. A si mogoče na MF-ju? :D :D No!

Aja, sem pa doživela presenečenje, ko sem zadnjič prejela svoja prva Oznanila, da fotografinja nosi isto ime/psevdonim, kot moja sovrstnica iz gimnazije in se zdaj sprašujem, ali je to res ona? :) :idea:

#12 dečva

dečva

redni gost

• Člani
  • 318 prispevkov

Objavljeno 15 februar 2006 - 22:04

študiram na filofaxu, vendar me boste bolj redkokdaj srečali tam (ker sem pač v fazi zaključevanja), največkrat pa me boste srečali pešakati na relaciji bežigrad - center in obratno. do pred kratkim sem se tudi dosti potikala po šiški, sedaj pa se navajam tudi na šentvid.

vsak petek me boste srečali na metelkovi, ker pač svoji bejbi delam družbo in če je še kak frend zraven poskakujem po monoklu ali tifli. v 4ko ne zahajam več, ker se mi ne da (razen, če rola romina, potem znam biti tudi tam).

po mestu se ponavadi potikam v družbi svojega najboljšega prijatelja ali punce. največkrat se naju je našlo v fragi, sedaj pa v lanu. če se tudi prehranjujeva greva ponavadi v romea ali julijo, na tortice pa redno zahajam v slaščičarno pri vodnjaku.

če pa me ni nikjer od zgoraj navedenih lokacijah pa je velika verjetnost, da sem v konzorciju, kjer prebiram kako knjigo ali revijo.

GLTB-jevce pa se da srečati povsod..samo dovolj pozoren moraš biti :evil:

Nič zanimivega. Move on. 

#13 bluelight

bluelight

biskvitek

• Člani
  • 34 prispevkov

Objavljeno 15 februar 2006 - 23:06

Hm.. Tole leto sem bolj mal v ljubljani, samo kadar pa sem, se pa zlo rada sprehajam po stari lublani, grem na kako kavo.. Skor vedno se ustavim v konzorciju, kjer mal brskam po knigah.. Zlo rada grem jest na bone v mehiško.. Pa pol v City parku me lahko srečate ker zlo rada shoppingiram s prijatelji.. :) Aja pa v maximarketu, če boste vidl kšno obsedenko, k se poliva s parfumi- to sem jst..
Drugač pa kšno nedeljo se znajdem tud v štirki, ampak zlo poredko..
Drugač me je pa povsod dost.. :mrgreen:
I Bet You Look Good on The Dance Floor

#14 MiKy

MiKy

gay friendly

• Člani
  • 24 prispevkov

Objavljeno 16 februar 2006 - 13:28

Jz pa študiram na Fak. za policijsko-varnostne vede. Glede na to, da nas je več punc kot fantov, se mi zdi da sem verjetno edina lezbijka v classu :D

Drugače sem iz Celja, kjer nimamo nobenega tako specifičnega lokala za GLBT populacijo. To zna bit kr problem, če se kdaj sestanemo par parčkov (seveda same punce). Potem kamorkoli prideš, narediš sceno, in si hočeš ali ne v središču pozornosti. :shock: Seveda pa je celje tak za svetom, da je problem že mizico za 4 punce dobit. Bo treba začet v Lj na fešte hodit :pepper:

Drgač pa hobiji...hm....sm se dost polenila. včasih sm še full športala(vsi mogoči športi k so mi padl na pamet),zdj pa raj kr po TV šport gledam :pepper: Drgač pa smučam trenutno kr velik in učim.

Lp vsem Miky
Bodi to kar si, in BODI PONOSEN NA TO...

#15 pishka

pishka

piščan'c

• Člani
  • 196 prispevkov

Objavljeno 16 februar 2006 - 15:12

Jst sm postala prava zapečkarica. Ne hodim kaj veliko ven, razn na "job" za Bežigrad, v kako knjižnjico, seveda se največ zadržujem v Križankah, kjer obiskujem umetniško gimnazijo, no pa sedaj se nameravam spet vpisat v fitnes, verjetno kar v Panterja. Žurat se mi ne da preveč več, mislim, da je bilo v preteklosti vsega preveč, rajš doma kako knjigo preberem. Ja no včasih me srečate v kakem Mcdonaldsu v Šiški ali pa na Čopovi, velikokrat tudi v kitajski restavraciji v Dravljah in pa Cubotu. V Ljubljani nimam veliko družbe, ker sem se preselila iz Zasavja tako, da je večina ostala dol. Tuki pa se mi niti ne da navezovati stikov, ker konc koncev je vedno ista štorija- ni connectiona- kar je zame nujno pomembno. Družit se s folkom pri katerih se moram spuščat na njihov nivo, da sploh lahko komuniciramo in nosit neko masko- se mi ne da več! Sem rajš sama.

No ja poleti me najdete največ v Tivoliju, kjer tečem vsaj 2x dnevno do Mosteca, v skritih kotičkih prebiram kako knjigo, lahko me najdete tut risat. Letošnja zima pa je kar dolgočasna..

#16 Chiara`

Chiara`

Častna članica

• Člani
  • 2 312 prispevkov

Objavljeno 16 februar 2006 - 20:50

Hm... tm kjer js živim, me že ne boste srečal. Okol jezera že 100 let nism šla :shock:

Drugače pa u Lj, če bi že koga srečala, bo to na poti od glavne postaje do Trnovega, alpa v Kitajcu. Pa v kaki operi ali pa kinu.

Sm pa prepričana, da bom letošnje študijsko leto 2006/07 sigurno kero ugledala na filofaxu. Ker grem 100% tja :mrgreen: Pa vam povem jeseni, kje bom tičala :D

#17 sara

sara

nov na sceni

• Člani
  • 248 prispevkov

Objavljeno 16 februar 2006 - 21:55

Študiram na filofaksu, delam v enem izmed ljubljanskih gledališč, rada zahajam v knjigarne po Ljubljani (najraje v Konzorcij), poleti obožujem Gajov vrt pred Društvom slovenskih pisateljev, kjer si obvezno privoščim temno pivo :mrgreen: , pozimi v Gajotu.

Rada obiščem tudi antikvariat pri Dušanu v stari Ljubljani. Zadnje čase s punco zahajava v slaščičarnico pri vodnjaku, kosiva največkrat v Cantini ali Penasu, večerjava v neki restavraciji v Trzinu, velikokrat tudi v Trti.

Dosti zahajam v knjižnjico, kjer se učim, drugače pa redko v Monokla žurat-sem bila le trikrat, v štirki pa še ne.

"Naš" folk srečujem v bistvu povsod, na faksu, jih je dosti ..., drugače pa ni nekaga pravila, čeprav se mi s teh postov zdi, da obiskujemo podobne kraje ...

Lp, :)

#18 N'alan

N'alan

nov na sceni

• Člani
  • 256 prispevkov

Objavljeno 23 februar 2006 - 17:48

Noooooooooo, punce ... dajte no, bodite korajzne! Naj se kaka kaj napise.

This is the real me. 

#19 FDM

FDM

biskvitek

• Člani
  • 44 prispevkov

Objavljeno 23 februar 2006 - 19:32

Predavanja imam na FKKT in FMF, kavice v boarderlineu, lanu, galeriji, vcasih salonu.. pogosto sem tudi v CTK in tivoliju.. to bo pomoje vse. Aja pa se doma sem :D
I don't suffer from insanity, I enjoy every minute of it;)

#20 clammie

clammie

gay friendly

• Člani
  • 4 prispevkov

Objavljeno 24 februar 2006 - 12:38

fdv, ki je (baje) gejevska prestolnica

Naštela sem eno FDVjevko, s Filofaksa pa nas je (z mano vred) pet.
:mrgreen: Boste predali naslov? :evil:

Sicer pa tud jaz veliko bluzim med policami v Konzorciju, v bukvarni ... Moje glavne kafetkarske destinacije pa so Gajo, Galerija, Salon, Čajna hiša pa kafiči okoli faksa. Šetam pa po Viču ali po centru, navadno s svojim "vlečnim" kosmatincem.

#21 miska

miska

nov na sceni

• Člani
  • 211 prispevkov

Objavljeno 24 februar 2006 - 16:34

od spomladi do začetka zime v Tivoliju na sprehodih, drugače pa kofetkanje v Mercator centru v Šiški, oz. v stari Ljubljani...
• Omnia vincit amor

#22 ray of light

ray of light

biskvitek

• Člani
  • 27 prispevkov

Objavljeno 07 marec 2006 - 20:23

Študiram več ne. Kofetkam pa. :D Najraje povsod kjer je prijetna atmosfera, ni preveč gužve in imajo seveda dobro kavo. Npr: Le Petit pri Križankah, Opera bar. Pa slaščice obožujem v Zvezdi, pa palačinke v Romeu, pa tortica v Bofu :drool: . Drugače pa šibam predvsem po centru.
Što ne ubije, jača. In lepša življenje...

#23 Marushka

Marushka

nov na sceni

• Člani
  • 211 prispevkov

Objavljeno 08 marec 2006 - 01:00

Caw! Delam, zravn pa hodm na cdi... Kofetkam tud, ampak ni prou prevec casa. Aja, pa na aerobiko grem kadar mi cas ostane=) Lp

#24 baby_gurl

baby_gurl

piščan'c

• Člani
  • 123 prispevkov

Objavljeno 12 marec 2006 - 23:21

Še ena fdvjevka tle :D Kadar pa nism na faksu pa večinoma u raznih lokalčkih po lublani...galerija, opera bar, guinnes, net (pod fdvjem), zvezda, romeo, največ pa itak u MURGLAH :D (moj drugi dom :P )....Kosilčki pa ponavad u joe penasu, emonski, cantini pa palačinki :)

Today isn't just another day. Today I'll create something beautiful.

#25 Ang3lGrl

Ang3lGrl

piščan'c

• Člani
  • 145 prispevkov

Objavljeno 12 marec 2006 - 23:41

študiram na PEF-u v mb kjer tudi preživim večino mojega prostega časa hehe :evil: (v mb da ne bo kera misla da na faksu :P)
drugače pa se ukvarjam z...ok ta bo pa zaj težka lol...nekoč sem se ukvarjala z nekimi športi zaj več ni časa in volje za to :?: ok našla nekaj!!! ukvarjam se s kofetkanjem :lool: najde se me pa vbistvu povsod po mb vedno kje okrog skačem :evil:
...Sometimes I Just Like To Dream...

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov