Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Zajtrk

116 odgovorov v tej temi

#51 jmuminov80

jmuminov80

zasvojen'c

• Člani
  • 655 prispevkov

Objavljeno 31 julij 2011 - 16:06

Moj zajtrk je velika skodelica močne črne turške kave. .

Naša " osećanja " u vezi sebe direktan su  pokazatelj gde se nalazimo u odnosu ..na 

Svoje Želje !

Zoran Pavlović 

#52 enapupa

enapupa

gay friendly

• Člani
  • 9 prispevkov

Objavljeno 31 julij 2011 - 18:30

O ja, zajtrk jem vsak dan, edino med počitnicami ga ne, ker se zbudim šele ko je ura za kosilo.
Med šolo pa čisto vsak dan in si za to vzamem čas, tudi če se mi mudi in že zamujam v šolo ali kaj podobnega. :)

#53 redhed

redhed

gay friendly

• Člani
  • 14 prispevkov

Objavljeno 07 avgust 2011 - 20:31

Zajtrki so zakon, ampak se mi jih nekako nikoli ne da narediti zjutraj. Tako da ko sem biu na srednji sem si velikokrat tam kakšen jogurt ali pa kaj takega kupil, doma ga pa ne jem nikoli. Če bi mi ga vsako jutro nekdo naredil, bi ga z veseljem pojedel :nerodno:

Prispevek uredil/a: ženska, 08 avgust 2011 - 00:02.

Work like a slave, command like a king, create like a god.

#54 Donvita

Donvita

zasvojen'c

• Člani
  • 574 prispevkov

Objavljeno 07 avgust 2011 - 21:24

Jaz za zajtrk poskrbim že en dan prej, z pozno večerjo. Zadnjih nekaj let ugotavljam, da to ni najbolj zdravo, še posebej, ker ponoči pokurim premalo kalorij . Nekdaj je bilo drugače :opala:.
Brez konkretne kave zjutraj, se jaz ne premaknem iz bajte, četudi se medtem svet podre zunaj. (razen zdaj v poletju, jo zunaj spijem, iii kak romantično :peskovnik:)

#55 Yuna

Yuna

piščan'c

• Člani
  • 126 prispevkov

Objavljeno 08 avgust 2011 - 11:35

Vsak dan zajtrkujem, sploh si ne predstavljam dneva brez njega, čeprav je vedno samo sadje. To mi je že poseben ritual, da zjutraj kakšno uro prej vstanem in si narežem sadje, skuham črni čaj in še prej popijem 3 dcl vode. Mi zelo odgovarja in spodbudi mojo presnovo. Če bom začutila potrebo po bolj polnih obrokih bom ponovno začela jesti corn flakes s suhim sadjem in oreščki, brez sladkorja. Včasih sem jedla še skuto z banano in lanenimi semeni.

#56 Aisha

Aisha

piščan'c

• Člani
  • 95 prispevkov

Objavljeno 08 avgust 2011 - 16:21

Zadne case sem se privadla, da usak dan zajtrkujem, jem pa skoraj vedno corn flakes in kako sadje.
Vendar ko bo prisla nazaj sola ne vrjamem da bom to navado ohranila.
Keep it unreal.

#57 Ronia

Ronia

piščan'c

• Člani
  • 95 prispevkov

Objavljeno 27 avgust 2011 - 17:27

Js zajtrkujem čisto vsako jutro. V bistvu sploh ne morem začet normalno dneva brez hrane. Jem pa različne stvari. Ko se mi mudi, najpogosteje jem kakav s kosmiči. Včasih si namažem kaj na kruh, med ali marmelado. Če pa je prejšnji dan kdo kaj spekel, pa pojem pecivo. :) V glavnem imam raje sladke stvari za zajtrk. Šunka in sir mi definitivno ne pašeta.
Be kind to one another

#58 veljko

veljko

nov na sceni

• Člani
  • 252 prispevkov

Objavljeno 28 avgust 2011 - 10:40

Vsako jutro zajtrkujem, ker je menda kava na prazen želodec strašansko strupena. Jaz pa želim dolgo biti zdrav in fit. ;)
Običajno si privoščim namaze na rženem ali zrnatem kruhu, včasih umešana jajca s sirom, tuno iz konzerve, redko pa kosmiče - ponavadi jih uživam ob večerih...
Pomembno je, da je naša prehrana polna in raznolika, tak je tudi moj zajtrk. Zato so jutra najlepši del dneva in vsak dan nekaj posebnega... :lacen2:

#59 sonček

sonček

zasvojen

• Člani
  • 611 prispevkov

Objavljeno 28 avgust 2011 - 12:27

Vsak dan zajtrkujem, tudi v službi si vzamem čas za zajtrk. ne morem brez njega. jem pa raznoliko, včsasih jajca, kak namaz, sadje, sendvič.... odvisno kaj mi tisti dan zapaše. obvezno zraven spijem skodelico zelenega čaja.

#60 Bubi_

Bubi_

piščan'c

• Člani
  • 83 prispevkov

Objavljeno 28 avgust 2011 - 19:44

Že lep čas ne zajtrkujem več. Skozi celo srednjo šolo sem to počela. Kljub temu, da je moj avtobus do M. Sobote odpeljal že ob pol šestih zjutraj. Zajtrk je pač imel svoje mesto in tako se je jedlo vse: od kruha z različnimi namazi do jajc, sadja, čokolešnika, jogurta ... Ko sem šla pa od doma /Maribor/, so šle pa še vse tiste dobre navade. Tako sem zajtrkovanje opustila in se na nek način prepričala, da zjutraj pač ne morem jesti. A sem se /po štirih letih/ odločila, da bom to spremenila. Predvsem zaradi sebe in svojega zdravja. Prej namreč nikoli nisem imela težav ne s prebavo, ne s splošnim počutjem, ne z ničimer. In verjamem, da je k temu pripomoglo tudi zajtrkovanje in "splošni red pri hrani".
Sanjači nikoli ne spijo.

#61 Yurix

Yurix

biskvitek

• Člani
  • 38 prispevkov

Objavljeno 28 avgust 2011 - 21:45

Zajtrk?
Brez tega ne morem začeti dneva. Tudi če sem pozen pojem zajtrk.
Po navadi jem pečene beljake/ovsene kosmiče in merico proteinov/polnozrnat kruh z arašidovim maslom.

Zajtrk je must have.

#62 Bellatrix

Bellatrix

piščan'c

• Člani
  • 150 prispevkov

Objavljeno 29 september 2011 - 16:17

Jaz brez zajtrka ne morem, pa tudi hiter zajtrk mi ni prav nič všeč. Če nimam časa za zajtrk takrat, kadar vstanem, si ga privoščim pa kasneje in sicer vedno popečene kruhke, sir, pršut/kakšna druga salama, paradižnik, kava, zadnje čase sem kavi redno začela dodajat še smetano in stopljeno čokolado, prava uživancija.

#63 kristi

kristi

gay friendly

• Člani
  • 7 prispevkov

Objavljeno 30 september 2011 - 17:10

Zajtrkujem odkar živim s punco. Sem se zelo hitro navadla. Prej nisem vedela, kaj je to zajtrk, saj nikoli ni bilo časa za njega, ker se mi je zjutraj vedno mudilo. Sedaj pa si vzamem čas, jem pa vse mogoče, od salame, viki kreme, paštete do čokolinota. (ja sem pač veliki otročiček, hehe) :D

#64 MARKY

MARKY

piščan'c

• Člani
  • 183 prispevkov

Objavljeno 20 april 2012 - 20:02

Vsak dan za zajtrk piškoti ali merendina redko jogurt zraven jutranje bele kavice, samo na dopustih, ali tedenskemu smučanju tiste prave kontinentalne zajtrke jem.

Prispevek uredil/a: ženska, 21 april 2012 - 01:15.

I.C.C.

#65 netko00

netko00

nov na sceni

• Člani
  • 205 prispevkov

Objavljeno 20 april 2012 - 22:03

Tudi jaz vedno zajtrkujem. Celo osnovno in srednjo šolo, sem jedel čokolino :) Še zdaj se spomnim, kako sem si vsako jutro grel mleko na plinskem štedilniku v (moji) posodici. :) Na faksu pa sem prešel na mueslije. Včasih tudi ocvrta jajca ali pa hrenovke. Mogoče enkrat na mesec pa jem za zajtrk zdrob. :) Najpomembnejša stvar pri zajtrku mi je, da je nekaj toplega.
If time and space are curved, where do all of the straight people come from?
Author Unknown

#66 littleman

littleman

gay friendly

• Člani
  • 16 prispevkov

Objavljeno 20 april 2012 - 23:05

Zajtrk jem vedno, saj sem drugače tako kot majhen otrok tečen in trmast :P Zadnje čase imam mrzel zajtrk ... kakšen jogurt z musliji, štruca kruha ali kaj podobnega.
My mission in life is not merely to survive, but to thrive; and to do so with some passion, some compassion, some humor, and some style

#67 ibexy

ibexy

biskvitek

• Člani
  • 38 prispevkov

Objavljeno 04 julij 2012 - 11:49

Zajtrkujem vedno in povsod, drugače sem do kosila lačna in nefunkcionalna. Med šolskim letom jem običajno kakšne kosmiče, večinoma nekaj v stilu musli, ker dajo občutek sitosti vsaj nekje do kosila. Pred kakšnimi izleti, smučanjem ali plavanjem pa velikokrat vmešana jajca s sirom in pršutom. Ampak le, če so to počitnice s sestro in svakom (dvema velikima, pa vendar večno suhljatima jedcema :lacen2: ).
Wake me up from reality...

#68 senca

senca

piščan'c

• Člani
  • 85 prispevkov

Objavljeno 04 julij 2012 - 18:11

Zajtrk čisto vsak dan. Tudi če morem zgodaj vstat ali pa se mi mudi. Obvezno zeleni čaj z žličko medu. Tole že več let nisem spremenila in nisem se še naveličala. Še zmeraj je top za zjutraj. Zraven pa čist različno. Običajno kakšen toast z salamo ali kaj podobnega. :)

Prispevek uredil/a: senca, 04 julij 2012 - 18:11.

#69 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 189 prispevkov

Objavljeno 05 julij 2012 - 10:46

V vseh teh letih, se še vedno nisem navadil zajtrkovat. :jaz cepec:
Nekaj je lenoba, nekaj pa, da enostavno zjutraj nimam želje jesti. Zajtrkujem le, ko sem na dopustu. :peskovnik:

Glorč :paprika:
Medicina je socialna znanost in politika ni nič drugega, kot medicina velikih razsežnosti. [R. Virchow]
De duobus malis semper minus eligendum est.

#70 Sienna

Sienna

Častna članica

• Člani
  • 983 prispevkov

Objavljeno 12 julij 2012 - 12:14

Zajtrk na dopustu je nekaj najboljšega! :lacen2: :sreca: Joj, jaz sama sebe spominjam na Lakoma iz Smrkcev. :opala:
Na morju si za zajtrk vedno vzamem veliko časa, tudi eno uro pa pol. V bistvu gre za prijeten proces, ker se mi ponavadi nikamor ne mudi. Jem hrano, ki je ponavadi ne in tudi ni nujno najbolj zdrava. Bel kruh naprimer. Bobole!
Kako odlične so sveže, še malce tople, namazane s putrčkom in domačo marmelado! Pa kakšen rogljiček ali pa čokoladna blazinica. Pa nekaj koščkov melone pa pa pa ... ne bom opisovala vseh možnostih, zaradi katerih bi se večina zdravnikov držalo za glavo.
Zraven pa zeleni čaj in seveda pogovori o uživaških načrtih za ta dan ali pa branje časopisa (ne Financ, "bog" ne dej) ali pa samo uživanja na terasi, opazovanja ljudi in morja.

Je pa res, da celega dopusta ne zdržim na takšni hrani. Se počasi vedno pritihotapijo kosmiči, semena, sadje, jogurti in pirin kruh. :halooo:

V hotelih oz. B&B-jih pa poskusim marsikaj z izjemno mesnih zadev. Recimo tipičnega "english breakfasta" ne bi mogla jesti ne za zajtrk in ne za kosilo, kot ga je lubi.

Skratka ja no, na dopustu je zajtrk pravo doživetje! :D

#71 fantič

fantič

piščan'c

• Člani
  • 94 prispevkov

Objavljeno 17 avgust 2012 - 08:28

Zajtrk obvezno vsak dan, ne glede na čas vstajanja. Če ne zajtrkujem v roku prve ure, ko sem vstal, me cel dan boli glava. Zajtrkujem pa zelo različne stvari: sendvič, kruh z maslom in marmelado, paštetko, skuto in sadje, ocvrta jajca, ... se je že zgodilo, da sem jedel kaj, kar ostalo od kosila dan prej :)
why do we fall? so we can learn to pick ourselves up!

#72 bogglefreak20

bogglefreak20

Častni član

• Člani
  • 574 prispevkov

Objavljeno 17 avgust 2012 - 10:47

Ker se zjutraj komaj spravim iz postelje, seveda nimam časa zajtrkovati. "Zajtrk" je tako par polnozrnatih piškotov ob kavi v službi.

Redno zajtrkujem samo, kadar sem na dopustu. In na dopustu tudi nimam težav z vstajanjem. Hm...
"I'm a vegetarian, well I'm not hardcore, because I eat meat, but only because I like the taste. And I hate vegetables on a personal level, so I'm not too good." Dylan Moran

#73 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 189 prispevkov

Objavljeno 17 avgust 2012 - 10:50

Prov zanimiv je "fenomen", da na dopustu pa vsi zajtrkujemo. Razumem v hotelu, kjer imaš vse na dosegu roke (že vse prištimano), a zajtrkujem tudi, če sem kje na dopustu (torej ne v hotelu) in si moram sam vzeti stvari iz hladilnika in naresti zajtrk. :nakupovanje:
Ko pa sem doma, pa tega ne počnem. Slika objavljena

Glorč

Prispevek uredil/a: glorious, 17 avgust 2012 - 10:51.

Medicina je socialna znanost in politika ni nič drugega, kot medicina velikih razsežnosti. [R. Virchow]
De duobus malis semper minus eligendum est.

#74 jacques_

jacques_

gay friendly

• Člani
  • 4 prispevkov

Objavljeno 02 september 2012 - 18:23

Zajtrk je moja obvezna jutranja rutina. Ne glede na čas zbujanja, je zajtrk na prvem mestu. Če ne zajtrkujem, je moj dan vse prej kot dober. Kaj pa je tistih 5 ali 10 minut manj spanca?! Pa mimogrede, zelo rad spim. :D Ponavadi si pripravim hitro kruh z nutelo, toplo ali hladno mleko, kakav, redko čaj. Razni sendviči, paštete, sadje in jogurti mi za zajtrk ne sedejo.
Panem et circenses!

#75 Tedros

Tedros

piščan'c

• Člani
  • 76 prispevkov

Objavljeno 19 september 2012 - 02:08

Zajtrkujem vedno in redno, četudi je zajtrk opoldan. :)
Zajtrk je nekako v grobem sestavljen iz vedno istih živil s katerimi uravnavam redno prebavo.

In to je:
- navadni/sadni jogurt
- 3-4 zvrhane žlice ovsenih kosmičec
- čajna žlička semena chia
- žlica lanenih semen
- kos svežega sadja (nektarina, jabolko, hruška....)

Nekako sem se privadil na takšen zajtrk in osebno mi zelo ugaja. ;)
Samo v slovarju je beseda uspeh pred vztrajnostjo.

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov