Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Zajtrk

116 odgovorov v tej temi

#26 BlueGirl

BlueGirl

piščan'c

• Člani
  • 118 prispevkov

Objavljeno 02 februar 2006 - 17:44

Zajtrk OBVEZNO! Zjutraj je pri meni prava pojedina! Včasih jajčka s slanino, omleta, včasih sendvič s sirom in paradižnikom, ne branim se čokolina, paštetke, veliiiiiiko svežega kruha... Le marmelada mi nekako ne diši ob jutrih (pravzaprav nikoli). Zraven sem dolgo pila kar pomarančni sok, zdaj pa se navajam na pravi čaj. :?:

#27 urosss

urosss

zasvojen'c

• Člani
  • 553 prispevkov

Objavljeno 06 februar 2006 - 22:29

ne morem zajtrkovat, mi prav nič ne diši zjutraj (kar se hrane tiče :mrgreen: ) ni zdravo vem ja, samo tako pač je :P
It's better to regret something you did, than to regret something you didn't do..

#28 ana

ana

zasvojen'c

• Člani
  • 588 prispevkov

Objavljeno 08 februar 2006 - 06:20

jem, ko sem lačna, kar je zjutraj ponavadi kar takoj, ko se zbudim, vendar nič tako konkretnega, ponavadi kake pol litra mleka ali 100% soka iz pomaranč, pa kake tri, štiri šalce čaja...če bi kdo imenoval tole zajtrk....česa bolj gmotestega itak nikoli ne pojem, recimo kormpirja in mesa za kosilo, tako da je, če gledam na hrano, kijo pojem čez dan, to čisto legitimen zajtrk
...in vse te lude krasne črke, ki delajo kar same pisemček zate in naju nadlegujejo, zlasti črka f je poredna žival, fej jo bodi. Tudi ti ljuba nedefinirana črkica (tvoje ime) se fajn imej.

#29 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 184 prispevkov

Objavljeno 08 februar 2006 - 11:32

Zavedam se pomena. Jem pa ga vseeno zelo redko. :oops:
Pri dietetiki so nas s tem vedno matrali naj ga jemo itd. Jaz ga jem ob ponedeljkih in petkih ob 7h. V torek in sredo jem ob 11h direkt kosilo zaradi bednega urnika. V četrtek pa ne jem nič. Čudno in vse pomešano. Pač. :mrgreen:

Lep pozdrav, Glorchy :pepper:
Medicina je socialna znanost in politika ni nič drugega, kot medicina velikih razsežnosti. [R. Virchow]
De duobus malis semper minus eligendum est.

#30 deniss

deniss

redni gost

• Člani
  • 350 prispevkov

Objavljeno 08 februar 2006 - 19:31

Vem, da počnem napak, ampak mi res ne sede hrana zjutraj. Največ kar lahko naredim zjutraj je, da spijem kakšen naravni sok pred kufetom. Zajtrkujem samo ob nedeljah in med prazniki, ko sem doma in se kasneje privlečem iz postelje. Med tednom za zajtrk samo kufetek ali dva. Takrat ko jem, je to po navadi maslo ali margarina in marmelada ali med. Večkrat tudi sport musli, kar raje jem sicer kot večerjo. Čokolino tudi. :oops:

#31 blup

blup

zasvojen'c

• Člani
  • 773 prispevkov

Objavljeno 15 julij 2011 - 02:44

V OŠ sem vsako jutro jedel zajtrk, tudi če sem moral zato vstati pred 06.00. V srednji šoli pa sem to nekako zanemaril, predvsem zato da lahko spim tistih 15 minut več :/
Na začetku sem si še na hitro naredil kak čokolino, potem sem pa tudi to opustil. Si pa zato vsaj naredim vsako jutro med tednom topel kakav. Čez vikend, med počitnicami pa ponavadi vedno jem zajtrk. Najpogosteje kruh z nutelo (včasih čim drugim) ali pa kosmiče. =)
A quien le importa lo que yo haga, a quien le importa lo que yo diga, yo soy asi y asi seguiré, nunca cambiaré...

#32 Sienna

Sienna

Častna članica

• Člani
  • 983 prispevkov

Objavljeno 15 julij 2011 - 17:19

Zajtrkujem vsak dan.

Pred kakšnim letom sem brala knjigo Juicing (The book of juicing?) in si omislila sokovnik z namenom, da bom vsak dan zjutraj popila svež "zeleni" sok. Sokovnik naj bi bil super in pomivanje naj bi bilo enostavno in hitro. Sokovnik sicer je dober (no ja, pač dela), pomivanje pa zakomplicirano in dolgotrajno. Nekaj časa sem se vseeno trudila, potem pa izgubila voljo. Moj jutranji ritual mi je bil preveč všeč, da bi ga uničila z 10 minutim čiščenjem sokovnika (vseh 25.000 delov).

Zdaj jem predvsem kašo (v glavnem proseno) s sadjem in malce medu. Kašo skuham vnaprej. Zraven kakšen čaj in to je to. Včasih si zmiksam sadje (v miskerju, ne sokovniku :D). Če ni drugega, pa tudi pirnin kruh in med ali pa skuto z rozinami in medom. Med more bit! :)

#33 Omicron30

Omicron30

nov na sceni

• Člani
  • 287 prispevkov

Objavljeno 15 julij 2011 - 21:59

Zajtrka ne jem - nikoli. Razen, če sem kje na morju, ko gremo s kolegi v trgovino in nabavimo kaj za jest, ali pa če sem kje na obisku, kjer skupaj zajtrkujemo. Drugače pa ker delam v gostinstvu, vedno jem "zajtrk" skupaj s sodelavci - in to kar med delom.

"Let me guess, someone stole your sweetroll?"

#34 ooi

ooi

piščan'c

• Člani
  • 170 prispevkov

Objavljeno 16 julij 2011 - 00:31

Med tedom ga jem v službi.. Pred računalnikom, ko berem maile na začetku dneva...
V službenem hladilniku sem si prosvojil celo polico.. V bistvu imam v tam več pripravljene hrane kot doma...

Ob vikendih si najraje pripravim "perfect" umešana jajca s slanino, svežimi začimbami.... + črni čaj
če nimam časa pa ovsene kosmiče..

Če ne jem obilnega zajtrka ne funkcioniram...

#35 MARKY

MARKY

piščan'c

• Člani
  • 183 prispevkov

Objavljeno 16 julij 2011 - 09:24

Preden spijem kavo, pojem eno merendino in par piškotov - vedno.
I.C.C.

#36 Lenči

Lenči

Častna članica

• Člani
  • 5 048 prispevkov

Objavljeno 16 julij 2011 - 21:58

Ne zajtrkujem, razen ko sem na morju.
Če pa zjutraj slučajno občutim, da mi kaj manjka, si natočim kozarec naravnega pomarančnega soka. Ne vem sicer zakaj, ampak mi tekne bolje kot kak namazan toast, kornfleks ali karkoli podobnega.
"Any idiot can face a crisis - it's day to day living that wears you out." ~ Anton Chekhov

#37 Zoja

Zoja

Častna članica

• Člani
  • 739 prispevkov

Objavljeno 17 julij 2011 - 20:36

ooi je zelo lepo povzel kar glede zajtrka velja tudi pri meni: če zjutraj na mizi ni zajtrka, ne funkcioniram. To je moj najljubši obrok in tudi najbolj se ga veselim, zato zaradi njega tudi bolj zgodaj vstanem. Velikokrat se že zvečer, preden zatisnem oči, prav veselim jutra in dobrot, ki jih prinese. Pred zajtrkom navadno popijem pol litra vode, to počnem že od nekdaj, mislim, da so nas celo v vrtcu že s tem matrali, pa je ostalo z menoj. Pogosto jem kosmiče, prelite s sokom sveže stisnjenih pomaranč in sezonsko sadje povrh (zdaj maline, borovnice, breskev marelice; pozimi bolj banane, jabolka, hruške). Tega se nikoli ne bi mogla naveličat. Potem imam rada tudi polnozrnat ali črni kruh z namazom iz črnih oliv, kozji sir, vegi paštetke tartex, včasih taščino marmelado. Ob sobotah pa je zajtrk pravi mali ritual. Najprej grem v nabiralnik po časopis, potem pa največkrat hrenovke (vegi ali domače), polnozrnat kruh ali črni ali ržen in fuuuuul gorčice ali alternativa kuhan pršut. Obožujem tudi zajtrke v hostlih, ali pa v kakšnih lušnih lokalčkih, tam največkrat zajtrkujem toast. Zajtrk imam res rada in kar nekako me 'dvigne', da grem novemu dnevu naproti. Ker nisem kavopivec (razen bele kave v lokalu), si jo doma zelo redko skuham, čeprav se zadnje čase ulovim, da si tisto, ki ostane v džezvi od punce, zlijem v skodelo in prelijem z ovsenim mlekom in potem jo ves dan po malem srkam ... pa ni slabo. Skratka - zajtrk je zakon! :)

#38 mičkena

mičkena

nov na sceni

• Člani
  • 209 prispevkov

Objavljeno 17 julij 2011 - 22:02

Moj zajtrk je ponavadi kava z mlekom ali kapučino, kakšna banana in nič več. Izjema so dnevi, ko moram na prakso in vem da dolgo ne bo malice in bi bilo dobro da se najem, da kje skupi ne pade, pa še takrat se ponavadi silim, da kaj spravim po grlu.
Vem kako je zajtrk pomemben samo meni moja kavica čisto zadostuje včasih tudi po več ur predno pojem kaj konkretnega. :)

All people smile in the same language.

#39 Soffty

Soffty

piščan'c

• Člani
  • 89 prispevkov

Objavljeno 18 julij 2011 - 17:31

Zajtrkujem vsak dan. Kar se zajtrka tiče sem človek navade - skoraj vedno jem za zajtrk namazan kruh z maslom in marmelado - najraje imam marelično. Obvezno zraven spijem tudi kavo z mlekom oz. kar belo kavo. Tu pa tam jem za zajtrk tudi čokolešnik, in sicer v primerih, ko se zjutraj ne zbudim z nekim apetitom po hrani. Obvezno pa morajo biti jedi sladke za zajtrk - drugih okusov za zajtrk sploh ne prenesem oz. so za mene težje prebavljivi.
Daj svetu najboljše, kar imaš,
in najboljše se bo vrnilo k tebi.

#40 Sphinx

Sphinx

biskvitek

• Člani
  • 29 prispevkov

Objavljeno 21 julij 2011 - 18:47

Ne zajtrkujem, ker mi hrana zjutraj ne paše. Pa tudi spanje mi preveč pomeni in ne vidim scenarija, v katerem bi vstala eno uro prej, da bi si pripravila zajtrk. Kava, pa gremo novemu dnevi naproti. :)

#41 skunkey

skunkey

gay friendly

• Člani
  • 21 prispevkov

Objavljeno 23 julij 2011 - 01:44

Ne zajtrkujem, oz. zelo redko. Med šolo vstajam točno v času da se na hitro uredim in komaj komaj točno pridem v šolo, med počitnicami pa ne vstanem pred poldne, ko je na mizi ponavadi že kosilo. :D

#42 IAN24

IAN24

gay friendly

• Člani
  • 20 prispevkov

Objavljeno 23 julij 2011 - 09:36

ne zajtrkujem, ker mi nekak ne paše. se pa dostikrat zgodi, ker hodim zaradi dela pozno spat, da ga prespim.

#43 Gay21

Gay21

gay friendly

• Člani
  • 23 prispevkov

Objavljeno 23 julij 2011 - 21:12

zelo redko, če pa že, potem jem čokolino :))

#44 kanji

kanji

zasvojen'c

• Člani
  • 760 prispevkov

Objavljeno 24 julij 2011 - 01:38

Vedno. Brez zajtrka ni dneva. :) Moj zajtrk so kosmiči z jogurtom, če imam čas pa si naredim še čaj. Nom, nom, nom ...
Is the pious loved by the gods because it is pious, or is it pious because it is loved by the gods?

#45 bucek

bucek

piščan'c

• Člani
  • 188 prispevkov

Objavljeno 24 julij 2011 - 11:59

No,da še jaz dodam svoje mnenje.

Glede zajtrkovanja se je pri meni zelo veliko spremenilo v preteklih štirih letih. Redno zajtrkujem, če se le da ob enakih urah in z ostalimi obroki dneva, v enakomernem sorazmerju. Saj je zajtrk zame tisti, ki mi vlije zadostno količino energije in vsega za naporen ali nenaporen dan, ki je pred mano. Je pa seveda, prva stvar, ko se zbudim 1ura teka in potem si pripravim zajterk.

Za zajtrk imam najraje ovsene kosmiče z otrobi, z raznoraznimi dodatki, včasih oreščki, včasih suho sadje obvezno vsakič ne glede na kombinacijo pa dodam žlico hojinega medu, saj ima izvrsten okus in je zdrav za raznorazne stvari. Zraven pijem 'naravni' čaj -->> tistega,ki ga naberem sam v naravi. Zajtrki so super!;)

Lp

#46 love-is-magic

love-is-magic

piščan'c

• Člani
  • 80 prispevkov

Objavljeno 24 julij 2011 - 14:21

Obožujem zajtrk. Če se zbudim dovolj zgodaj (do 10h) zagotovo zajtrkujem. :budilka: Vem, da je zajtrk pomemben. Ponavadi, če ga ne jem se potem še ves dan počutim čudno.
Sicer ponavadi zajtrkujem od ponedeljka do petka, med vikendi pa grem v času zajtrka šele spat. Ponavadi si privoščim kakšno pašteto s svežim paradižnikom in s sirom ali pa mozzarello. Včasih mi zapaše tudi kaj skuhat/spečt. Toasti, omleta ipd. Zraven ponavadi pijem 100% sokove, če le lahko. Pozimi pa ponavadi pojem zraven še mandarino ali dve. Sicer pa samo kavo piti za zajtrk - jaz temu bolj pravim izhod v sili, če ponoči nisi nič spal :D
"Going to church doesn't make you a Christian any more than standing in a garage makes you a car."
"If God is watching us, the least we can do is be entertaining."
"Knowledge is knowing a tomato is a fruit; Wisdom is not putting it in a fruit salad."

#47 Whistler

Whistler

piščan'c

• Člani
  • 163 prispevkov

Objavljeno 26 julij 2011 - 10:12

Od vedno jem zajtrk in ga najbrž vedno tudi bom, čeprav največkrat nimam časa in volje, da bi zjutraj prej vstajal in si naredil konkreten obrok, največkrat je to nekaj na hitro pripravljenega, danes konkretno, čokolino. xD
Ay, qué camino tan largo!Ay mi jaca valerosa!Ay que la muerte me espera,antes de llegar a Córdoba!
Córdoba.Lejana y sola.

#48 Camorrista

Camorrista

biskvitek

• Člani
  • 47 prispevkov

Objavljeno 26 julij 2011 - 21:37

Jup, pred kakimi dvemi leti sem začel prakticirat zajtrk :P. Se da to navadit, jaz tudi prej nikakor nisem nič spravil vase, ko sem vstal, zdaj mi pa prav paše. Ampak ponavadi ne pojem veliko, ne toliko kot npr. za malico popoldne ali večerjo.

#49 frick24

frick24

biskvitek

• Člani
  • 30 prispevkov

Objavljeno 28 julij 2011 - 23:23

Sam sem se v zadnejm letu navadil redno jesti zajtrk. Ponavadi navadni jogurt in musli in s tem dobim potrebno energijo za začetek dneva, seveda ob obvezni jutranji kavi, da se sploh lagko zbudim xD

#50 _loveUpujs_

_loveUpujs_

piščan'c

• Člani
  • 50 prispevkov

Objavljeno 28 julij 2011 - 23:58

Zajtrkujem vsak dan. Tako so me navadili in res ne vem kako bi lahko ta obrok preskočila. Ponavadi jem kruh z nutello, philadelfio, marmelado ali medom, zraven pa spijem cedevito ali mleko. Se pa zgodi, da posežem tudi po kakšnem jogurtu z musliji, pudingu, ...
Zajtrk jem tudi če se zbudim ob uri za kosilo. Najprej zajtrk, potem pa kosilo zamaknem za nekaj ur naprej. :)

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov