Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Zajtrk

116 odgovorov v tej temi

#1 Ganimed

Ganimed

zasvojen'c

• Člani
  • 573 prispevkov

Objavljeno 29 januar 2006 - 16:23

Ali zajtrkujete? Zakaj DA ali zakaj NE? Se sploh zavedate pomena zajtrka, s katerim bi naj zadovoljili nekje 30 % (po raznih podatkih od 15 do 45 %) dnevnih potreb po energiji?

Kako pogosto zajtrkujete: vsak dan, nekajkrat na teden, bolj ali manj nikoli? Kaj si običajno privoščite za zajtrk? Kruh, mleko, sadje ...? Si morda celo kaj skuhate? :?: Vprašam, ker sem od nekoga slišal, da ima za zajtrk običajno kavo. Ja, no, to je pa res zajtrk. :roll:
>>> Najlepše na vsakem dekletu je, verjeli ali ne ... njen fant! <<<

#2 Bebironchek

Bebironchek

zasvojen'c

• Člani
  • 438 prispevkov

Objavljeno 29 januar 2006 - 17:00

če mam čas, česar večinoma nimam, pred šolo požrem čokolino, al pa kak puding ali čokoladico. To je to. Včasih če mam keša preveč, kar je tudi redkost, si še v šoli kaj kupim.
Ma saj se potem ta lakota pozna tudi pri moji zbranosti v šoli :mrgreen:

#3 janezek

janezek

nov na sceni

• Člani
  • 210 prispevkov

Objavljeno 29 januar 2006 - 17:07

Ljudje zelo različno zajtrkujemo. Želodec (in telo) potrebuje nekaj časa, da se prebudi. Zato je v današnji hitrici mnogim težko obilno zajtrkovati; pravijo, da nimajo apetita ali, da jim je po obilnem zajtrku slabo. Moj znanec je dolgo časa zajtrkoval samo belo kavo in obilno večerjal tudi pozno zvečer. Zdaj vstaja bolj zgodaj, gre na hiter sprehod in potem obilno zajtrkuje. Večerjo je opustil, po 6 zvečer ne je.
Jaz brez zajtrka sploh ne morem začeti dneva, četudi je to samo pol skodelice jogurta ali par napolitank. sori za dolovezenje :oops:
I'm not gay! I'm hetrosexualy challenged.

#4 mickey

mickey

zasvojen'c

• Člani
  • 419 prispevkov

Objavljeno 29 januar 2006 - 17:45

Jaz sem pa nekaj takega kot od janezka znanec. Zjutraj vstanem kar nekaj časa prej in si vzamem vsaj pol ure za zajtrk, ko se pa otopli pa še za laufanje pred zajtrkom.
Ponavadi moj zajtrk zajema sok iz grenivk, jogurt, muslije/kosmiče, včasih kakšen sendvič, prepečenec z marmelado ali jajček. Skratka zajtrk je pomemben del mojega vsakdana.

#5 _lynx_*

_lynx_*

nov na sceni

• Člani
  • 248 prispevkov

Objavljeno 29 januar 2006 - 18:14

Včasih je bil moj zajtrk sestavljen predvsem iz 2 ključnih, stalno se ponavljajočih sestavim: kofein in nikotin... Predvsem zaradi pomanjkanja časa, ker se mi pač ni ljubilo prej vstati in pojesti zajtrk.. :roll:

Zdaj že kakšno leto redno jem zajtrk, predvsem zaradi režima v bolnicah, kjer je bil zajtrk zjutraj ob 8h. Do 12h pa nič.. Tako, da sem se navadil in prav tako moj organizem. Zdaj brez zajtrka ne morem preživeti niti do 10h... Po moje, se telo navadi.. :?:

#6 Smurf

Smurf

zasvojen'c

• Člani
  • 581 prispevkov

Objavljeno 29 januar 2006 - 18:24

V srednji šoli nisem nikoli zajtrkoval, sem rajši počakal tiste 3 šolske ure do malce. Zdaj se pa trudim kaj pojest zjutraj, sicer sem preveč lačen čez dan. Pojem pa kakšen jogurt, kaj z mlekom, pač nekaj malega, ker mi zjutraj ne paše velik jest.

#7 ricklind

ricklind

zasvojen'c

• Člani
  • 425 prispevkov

Objavljeno 29 januar 2006 - 18:33

Že od rojstva prvo kar je vroč kakav, potem pa še kakšno sadje.
Nimam volje zjutraj kaj konkretnega jest.

#8 bogglefreak20

bogglefreak20

Častni član

• Člani
  • 574 prispevkov

Objavljeno 29 januar 2006 - 20:18

Fruštek je mus! Sicer padam po tleh od nezavesti.

Jem pa različne reči, a vedno s toplim napitkom. Včasih kava in kruh s kakim namazom od putra, margarine do marmelad. Včasih bela kava in nadrobljen kruh (če kaka suha rezina ostane). :mrgreen: Včasih kosmiče z mlekom (tiste prave kosmiče, se ve, ne kakih corn flakesov). Če imam veliko časa (npr. čez vikend) pa večkrat naredim nekaj podobnega brunchu. Sadje nekako šparam za malice, ker me ne podkrepi dovolj za zajtrk, ne maram ga pa kombinirat z drugimi rečmi, ker se mi potem spahuje. Isto je s solatami - vsaj četrt ure pred ostalimi jedmi. :P

Skratka, brez zajtrka sem zombi.
"I'm a vegetarian, well I'm not hardcore, because I eat meat, but only because I like the taste. And I hate vegetables on a personal level, so I'm not too good." Dylan Moran

#9 Chiara`

Chiara`

Častna članica

• Člani
  • 2 312 prispevkov

Objavljeno 29 januar 2006 - 20:18

Nikol nism zajtrkovala, in tut zdej ne. Sm zaspanka. Sicer ne zamujam v šolo, ampak izkoristim čas za spanje do maximuma(vsaj zjutraj :mrgreen: )
Če poskušam jest se počutm nabasano in mi je slabo, zato je velikokrat moj prvi dnevni obrok v treh popoldan. Ene dvakrat na teden pa jem tut malico v šoli, kadar mamo popoldna pouk alpa mam pouk do štirih.

#10 Xenia

Xenia

nov na sceni

• Člani
  • 281 prispevkov

Objavljeno 29 januar 2006 - 20:37

Zajtrkujem ob vikendih.
Drugače pa nikol. Niti nimam časa, ne apetita. Ponavad je moj prvi obrok malica v šoli alpa celo kosilo, potem ko pridem domov.

Za zajtrk si pa ponavadi nardim kosmiče. Tiste, ki jih pač najdem.
Ravno danes so moja draga mati pizdili, ker sem ji pojedla nek bio-müsli. :mrgreen: Ja kaj ga pa pušča na dosegu. :|
Not everything that counts can be counted, and not everything that can be counted counts.

#11 bio

bio

vzornik

• Člani
  • 1 545 prispevkov

Objavljeno 30 januar 2006 - 11:29

zjutraj vedno vstajam 10 minut pred začetkom šole, zato do 2.letnika nisem zajtrkovala. pa tudi lačna nisem bla, ker sem pa jedla ob 22h.. pol sem pa začela malo bolj zdravo živet in sem preobrnila urnik. neham jest ob 18h in pol mam zjutraj tako luknjo v želodcu, da moram pod mus kaj pojest.. pa mi je bolj všeč ta režim :)

#12 letmebeme

letmebeme

biskvitek

• Člani
  • 32 prispevkov

Objavljeno 30 januar 2006 - 11:53

včasih sm ga vedno jedla, potem sm se od enih smotk navadla da zjutri nč ne jem, zdej se pa spet počas navajam

je ql če zjutri ješ, sam vedno glih ne gre, sploh če fajn zgodi vstaneš
ajd in letmebeme

#13 Sandra25

Sandra25

biskvitek

• Člani
  • 35 prispevkov

Objavljeno 30 januar 2006 - 12:41

jst se pa zbudim z mislijo na to, kaj bom za zajtrk pojedla ( pa ne si me zdej predstavljat.. v ne vem kakem obsegu - čisto normalna punca ;) ) .. enostavno imam zjutraj neverjeten apetit.. sploh če še eno cigaretko prej prižgem.. Ker če ne jem se tako kot bogglefreak20.. se mi zdi,da bom skupaj zlezla.. še preden bom do službe prišla.. Sadje mi pa tudi ne pomaga kaj dosti za zjutraj.. sem spet lačna že pol ure zatem... :?:

Zajtrk je bistven... :pepper:
Having sex is like playing bridge. If you don't have a good partner, you'd
better have a good hand.

#14 traveler

traveler

biskvitek

• Člani
  • 37 prispevkov

Objavljeno 30 januar 2006 - 14:19

Ciao!

Zame je zajtrk najbolj pomemben obrok. Opazil sem, da sem brez energije, dekoncentriran in nemiren :x cel dan, ce ga ne zauzijem. Ne kompliciram si zivljenja z kuhanjem zgodaj zjutraj. Vstati je ze tako ali tako tezko opravilo. :mrgreen: Zato si najraje privoscim dobre biskote s cokolado, kot so Mulino Bianco, in kozarec mleka. S tem lahko komot zdrzim do kosila.
Kave itak ne pijem nikoli. Se mi pa tudi zdi da kava ni noben zajtrk ampak samo pozivilo za tiste, ki so postali zasvojeni z njo. Vcasih sem malo jezen na ljudi, ki se zjutraj vlecejo kot megla do coffee breaka, ker so preleni, da bi si pred sluzbo vzeli cas za zajtrk. :tup:

Lp

#15 JustMe

JustMe

nov na sceni

• Člani
  • 267 prispevkov

Objavljeno 30 januar 2006 - 14:56

jaz pa zajtrk vedno prespim oz. tudi, ko sem zjutraj vstal zgodaj nisem zajtrkoval, ker zjutraj enostavno ne spravim nič vase. imam pa vedno dokaj zgodaj kosilo, tako, da imam brunch vsak dan, sploh zadnje čase. sicer pa kava in cigaret je prvo, potem pa brunch. ;)

#16 Puck0

Puck0

veteran

• Člani
  • 1 790 prispevkov

Objavljeno 30 januar 2006 - 16:06

Zajtrk nikoli! Že od vstopa v osnovno šolo, "ne poznam" zajtrkov. :D
Tudi če bi se namenil zajtrkovati, bi celoten "ritual" verjetno prespal, tako da uskladim zajtrk ponavadi kar s kosilom. ;)
Smatram pa za svoj "zajtrk" turško kavo z malo mleka in cigaret :slayer:
Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.

#17 provokatorka

provokatorka

Častna članica

• Člani
  • 1 701 prispevkov

Objavljeno 30 januar 2006 - 17:44

Hello,

zajtrk sem jedla vsak dan samo v letih, ko sem bila še otrok. Nekje proti koncu OŠ oz. v začetku gimnazije so se zajtrki nehali. Danes prav tako ne jem zajtrka, čeprav vem, da velja za najbolj pomemben obrok in da bi bilo zdravo, če bi zajtrkovala, namesto da včasih prvič jem šele okrog 11h dopoldan, včasih pa celo okrog 17h! :o

Redno zajtrkujem, ko sem na dopustu in v soboto ter nedeljo. Navajena sem na kakšen kos kruha, margarino ali maslo, marmelado :P (lahko tudi med), včasih si naredim jajca na oko, redkokdaj mi zjutraj paše salama. Vedno pijem kavo z mlekom, nikoli čaja. Mislijev ali raznih kosmičev skoraj nikoli ne jem oz. zelo redko.

Lp vsem! 8)
Ljubezen je večna, dokler traja.

#18 FrozenTear

FrozenTear

piščan'c

• Člani
  • 194 prispevkov

Objavljeno 30 januar 2006 - 20:58

Zajtrkujem občasno. V bistvu v vlki večini sam kadar delam zjutri, ker do 15h ne morm glih nič ne pojest. Kadar pa lahko dolgo spim (kar večinoma lahko :mrgreen: ), takrat pa grem pač direkt na kosilo pa ponavad je to tud to :)
individuality - have courage and follow your own path

#19 Shaman

Shaman

veteran

• Člani
  • 1 714 prispevkov

Objavljeno 31 januar 2006 - 13:44

Vedno si vzamem čas za zajtrk. Do tega je prišlo, ko sem slišal, da jutranja kava na tešče precej škoduje želodcu, zato sem se navadil, da prej nekaj malega pojem. In zdaj sem se na to tako navadil, da mi je kar slabo, če ne jem, preden grem od doma.
Vse ljubezni so enako lepe, le da vam nekatere lahko nudijo več užitkov. Slika objavljena

#20 goro

goro

piščan'c

• Člani
  • 76 prispevkov

Objavljeno 01 februar 2006 - 10:30

Redno zajtrkujem že od vstopa v šolske klopi. Vsak dan. Ne glede na uro vstajanja, četudi je 5 zjutraj. Moj najljubši obrok.
V hladnih mesecih si na tešče najprej iztisnem sok ene pomaranče in zaužijem pomešanega z vodo. Poleti večkrat najprej zaužijem kako sadje, pač kar je pri roki. Sledi instantna kava z mlekom. Redko čaj, zelo redko. Uživam črn, polnozrnat kruh, najraje pumpernickel. Redko, takrat ko se razvajam, si privoščim bel kruh. Pogosto uporabljam maslo ali margarino in med ali marmelado. Redko nutelo, saj nimam kontrole nad količino. Včasih zajtrkujem tudi musli. Ob vikendih si pa pripravim ponavadi obilne zajtrke npr. dve jajci na oko s polento, po kateri nastrgam parmezan, zraven pojem še navadni jogurt. Obvezno zraven kava. Vikend zajtrk so tudi razne omlete po katerih namažem med...ali pa če imam doma zelenjavo si rad pripravim sataraš.
lp,goro

#21 Ps_87

Ps_87

piščan'c

• Člani
  • 56 prispevkov

Objavljeno 01 februar 2006 - 11:27

Jest dolgo časa nism zajtrkoval, do prbližno 17 leta. Nism rabu zajtrka, ker če sm jedu zajtrk mi je postalo mal slabo, pa sploh nism imel apetita zjutraj.
Zdaj, vstajam normalno in jem zajtrk 100%, drgač ne gre...
Če mam šolo dopoldne pa to pomen da morm it že ob 6ih zjutri na bus, se zbudim tok prej da še jem, poleg vseh drugih opravil. Tko da, brez zajtrka več ne gre, pa res vrjamem da je najpomebnejši obrok v denvu. Ker zato lahko vzdržim ceu dan brez obrok, kar je zelo pogosto pri meni. Tko da jem zjuraj in zvečer oz. pozno popoldne. Za vikend je pa seveda treba vse nadoknadit in kaj se zgodi??? Dobim napad lakote in pojem hrane še pa še :mrgreen: Hvala bogu se mi nč ne pozna.....still thin as a toothpick :lool:
Ne počni tega drugim, česar sam nočeš doživeti.

#22 Sienna

Sienna

Častna članica

• Člani
  • 983 prispevkov

Objavljeno 01 februar 2006 - 13:26

Ko sem doma, vedno zajtrkujem.
Za zajtrk si privoščim predvsem ogljikove hidrate in sadje ( no sej ;) ).
Najraje si pa privoščim sosedovo pecivo, kar samo. Zraven pa zeleni čaj ( kava je zame "no-no"). Ali pa naprimer jogurt z mussliji, otrobi in banano. :P
Ko pa nisem doma, se mi pa ponavadi tako mudi, da ga preskočim. Glede tega se moram bolj potruditi.

#23 Immortal

Immortal

veteran

• Člani
  • 1 858 prispevkov

Objavljeno 01 februar 2006 - 13:43

Rada jem zajtrke, se posebno med vikendi oz. med "pocitnicami" :roll: (kot da so kdaj).
Kadar moram na hitro pojest, si vzamem kruh (crn ali rzen ali s kefirjem, nikakor pa ne "polcrn" etc., v drugi temi), maslo, domaco (!) marmelado (sliva, marelica, jagoda ali ribez) ali kak namaz (najraje tisti od Ete z zelenjavo), zelo redko pasteta (veliko E-jev), obcasno pipi poli salamca ALI pa müsli (pa ne tistih crunchy something, ampak konkretne z ovsenimi kosmici, orescki, sadjem) z mlekom, nikoli z jogurtom. Jogurt pojem samo za vmes, med malco. Zjutraj mi pase tudi sadje.

Obvezno preden zacnem jest pa spijem toplo vodo (odlicno za prebavo ;) ).

Mislim, da si je za hrano treba vzet cas, se najbolj pa za zajtrk. Da dobis potrebne vitamine in moc za podvige (taksne in drugacne).

Je pa "smesno", ker med tednom jem dokaj zgodaj, med vikendi pa par ur kasnej, tudi do 4 ure, kar ni najbolj priporocljivo, ker zmedes zelodec.

Med obroki pase kaka kvazi bela kava z benkom in mickeno tekoce sladke smetane (obcasno). Ali pa kak cokolesnik s tistimi crunchy puhlicami (najraje Frootys) 8)

Od pijace pa zeleni caj z mlekom (drugace so mi pregrenki ali pa jih moram sladkat) ali zredcen sok, po moznosti domace izdelave.

Vprašam, ker sem od nekoga slišal, da ima za zajtrk običajno kavo. Ja, no, to je pa res zajtrk. :roll:

Moja mati je med delovniki vedno pila crno (ta pravo) kavo, albert kexe pa ot pomakala - moj zelodec bi ze zdavnaj lahko na odpad peljali.

Pa se to: po najnovejsih raziskavah 1-2 skodelici kave na dan ne dehidrirata, oz. ce jo spijes vec kot 300 ml na dan je pa kriza. Se dobro, da je ne maram - tudi kombinacija z mlekom naredi "unerbes", ker se kava drugace prebavlja kot mleko (cisto kontra).
A hug is the shortest distance between Friends.

#24 Ganimed

Ganimed

zasvojen'c

• Člani
  • 573 prispevkov

Objavljeno 02 februar 2006 - 03:31

Tudi jaz začnem dan s kozarcem (mineralne) vode. Zajtrk je zame obvezen, razen če gre res za višjo silo, brez njega namreč ne funkcioniram. Raje vstanem 20 minut prej, kot pa da zajtrka nimam, pa čeprav le-ta ni nič posebnega. Običajno je to kak polnozrnat rogljič z namazom (maslo ipd.) in obvezno kakav. Včasih še poleg tega jogut ali pa kakšen kos čokolade, keksi in podobno, redkeje jajca ali kaj drugega.

Mislim, da je najslabše, ko človek preskoči zajtrk, po možnosti čez dan komaj kaj da v usta, se pa potem zvečer "nažre" za cel dan, ko najmanj potrebuje. Tovrstna "lenoba" je v škodo v prvi vrsti vsakemu posamezniku.

Menim, da se z malimi koraki da preseči občutek, da zjutraj nimamo teka. Če smo se zvečer nažrli preveč, ga zjutraj po mojem tudi težko imamo. To seveda ne pomeni, da jaz večerje nimam, je pa daleč od pretiravanja, pa tudi daleč od stradanja.
>>> Najlepše na vsakem dekletu je, verjeli ali ne ... njen fant! <<<

#25 bogglefreak20

bogglefreak20

Častni član

• Člani
  • 574 prispevkov

Objavljeno 02 februar 2006 - 16:22

Glede zajtrka sem se že razpisal, dodam pa še to, da tudi sam zjutraj najprej spijem vodo. Imam plastenko vedno poleg postelje. Z večerjo je pa tako, da lačen ne morem zaspat, torej nekaj malega vsekakor pojem, sploh po treningu, ko mi pade cuker.
"I'm a vegetarian, well I'm not hardcore, because I eat meat, but only because I like the taste. And I hate vegetables on a personal level, so I'm not too good." Dylan Moran

2 uporabnikov bere to temo

0 članov, 2 gostov, 0 anonimnih uporabnikov