Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Zobna ščetka Sonicare

43 odgovorov v tej temi

#26 zamudnik

zamudnik

biskvitek

• Člani
  • 40 prispevkov

Objavljeno 15 januar 2007 - 13:09

Tudi jaz se lahko pridružim zelo zadovoljnemu in zadovoljenemu klubu uporabnikov ščetke Sonicare (copy paste: je ne menjam za nobeno drugo). :mrgreen:

Res pa je, da sem po prvem tednu uporabe zaznal dvig sklenine (na možnost česa me je opozorila zobozdravnica, ki mi je ščetko tudi priporočila), ampak po nadaljnem tednu uporabe je bilo stanje isto kot prej. Ščetka ima itak elektronsko voden program privajanja, tako da od prvega umivanja in do nadaljnjih 28 umivanj (se mi zdi) stopnja moči narašča, da se lahko tudi dlesni in obzobno tkivo počasi privadijo na polno moč (nekako po 2 tednih rednega umivanja). Super, skratka.

Zobozdravnica opaža, da mi je po treh mesecih uporabe izginil ves zobni kamen, ki mi ga je prej morala redno odstranjevat, meni osebno pa se zdi, da imam zobe bolj bele in veliko bolj čiste kot prej, ko sem ščetkal z navadno ščetko.. Občutek (čistoče) po umivanju pa je neprimerljiv z navadno ročno zobno ščetko.

Čeprav je draga, se enkratna investicija zmanjša, pa tudi dvojni nastavek za 7k SIT, ki drži okoli enega leta, je le malo dražji kot če menjaš 4 ali 5 navadnih ščetk letno (kar sem jih jaz definitivno).. Za zdravje se izplača!
Priporočam!
.. tvoj srečen pujs ..

#27 kanji

kanji

zasvojen'c

• Člani
  • 760 prispevkov

Objavljeno 07 februar 2007 - 23:06

OMG, :lool:

Kakšna znanost na zobni ščetki, zvočna tehnologija?!
Včasih so imeli zobne ščetke iz svinjskih ščetin pa so tudi imeli čisto zobe, pred tem pa sploh niso imeli zobnih ščetk( ampak zobotrebce in drugo navlako, ki je sicer bolj škodila kot koristila :D ), pa so imeli celo bolj zdrave zobe kot danes (izvzemši srednji vek- higiena na nuli). Bolje bi bilo, da bi naredili razvoj v prehranbeni industriji in bi naredili hrano prijaznejšo zobem.
Is the pious loved by the gods because it is pious, or is it pious because it is loved by the gods?

#28 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 224 prispevkov

Objavljeno 05 junij 2007 - 11:14

Zadnjič sem gledal elektronske ščetke v Muillerju. Pa me zanima, če je razlika med ščetko, ki ima glavo okroglo ali navadno, kot navadne ščetke. :?:
Še vedno pa kolebam, če čem prešaltati. :?
Lep pozdrav, Glorč :pepper:
Medicina je socialna znanost in politika ni nič drugega, kot medicina velikih razsežnosti. [R. Virchow]
De duobus malis semper minus eligendum est.

#29 ženska

ženska

Moderatorka

• Moderatorska ekipa
  • 5 557 prispevkov

Objavljeno 05 junij 2007 - 13:11

Sonicare (Philips) je ultrazvočna ščetka, ki čisti oz. neguje tudi prostor med dlesnijo in zobom, preprečuje karies in odstranjuje zobni kamen, zato je tudi tako draga.
Ti si najbrž gledal električne ali baterijske ščetke, ki pravzaprav le nadomeščajo običajno ščetko in so bolj hitre kot človeška roka. ;)
Okrogla ščetka se običajno tudi vrti, prvokotna pa samo trese.

Zakaj potrebujemo petdeset vrst WC papirja? Včasih smo si riti brisali tudi s časopisnim papirjem, pa smo bili vsi čisti. Danes je pa povsod polno posrancev. (Svetlana Makarovič)

#30 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 224 prispevkov

Objavljeno 23 oktober 2007 - 17:31

Dost imam navadnih neučinkovitih ščetk. :mrgreen:
Navadna ščetka spuca zobe ampak obloge pri robu dlesni z robom zoba, pa ne sčisti. In tudi soft, medium in trde variante so čisto mimo. Trde variante ščetk sploh ne dobiš, razen Mercatorjevo naprimer. Zato se odločam ali naj grem v nakup elektirčne zobne ščetke.

Sonicare ponuja 90-dnevno vračilo gotovine, če nisi zadovoljen. :) Me pa zanima ali se splača kupiti Philips Sonicare ali kakšen Braun? Naprimer: http://www.mimovrste...-e9800#pictures je denar vržen stran ali ne?

Lep pozdrav, Glorč :paprika:
Medicina je socialna znanost in politika ni nič drugega, kot medicina velikih razsežnosti. [R. Virchow]

#31 sugar0607

sugar0607

piščan'c

• Člani
  • 61 prispevkov

Objavljeno 23 oktober 2007 - 22:04

Jest vsekakor priporočam Philips Sonicare, katerikoli model si pač že izbereš. Na tem področju oni namreč prednačijo daleč pred vsemi. Jaz sem si pred kratkim kupila Sonicare Flex, ki ima ob krtački še UV mini komoro, kamor daš nastavke po pranju zob, kjer UV žarki popolnoma dezinficirajo ščetko. Ker nam seveda z spranjem pod vodo še zdaleč ne uspe umiti ščetke in potem ko drgneš si nekako te bakterije še raznašaš po ustih.

Sonicare Flex se pri nas ne bo dal kupit mislim da vsaj do marca, če ne dlje, imajo jo v Avstriji. :hvala:

Če koga zanima jaz prodam Sonicare Elite Serija e7000, za pol cene, 6 mes. rabljena, dokupi se seveda le še nastavek - zato ker imam seveda novo. :kitara:
If you hide it, you're hiding the best part.

http://sugar.blog.siol.net/

#32 Ihim

Ihim

piščan'c

• Člani
  • 182 prispevkov

Objavljeno 24 oktober 2007 - 11:06

Sam sem pred kratkim dobil ščetko Philips Sonicare ELITE e7800 Ker do sedaj z elektronskimi ščetkami nisem imel izkušenj je bil občutek na začetku čuden, skoraj moteč, zdaj pa sem se navadil in mi je v redu. Za kakršnekoli rezultate pa je morda še prezgodaj. Opazil sem le več drobirja v izpljuvani "peni" po umivanju. To pa tudi nekaj pove. Ne vem pa nič o razlikah med posameznimi modeli. Čiščenje v UV mini komori, o kateri poroča sugar0607 pa se zdi koristno.
LP

#33 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 224 prispevkov

Objavljeno 24 oktober 2007 - 18:36

Na tej strani piše samo o treh modelih. O modelih e9000, e7000, e5000. Kje pa ste kupili naprimer e7800 :? No bomo vidli kako bo. :D

#34 Ihim

Ihim

piščan'c

• Člani
  • 182 prispevkov

Objavljeno 24 oktober 2007 - 22:18

Kot vem je bila napravica kupljena, če smem, v Sanolabor-ju.
LP

#35 ženska

ženska

Moderatorka

• Moderatorska ekipa
  • 5 557 prispevkov

Objavljeno 25 oktober 2007 - 00:53

Jaz imam od letošnje pomladi točno takšno ščetko, kot jo omenjaš Glorious Sonicare elite e 9800 in zdi se mi super.
Veliko boljša je kot eden prvih Philipsovih modelov, ki mi je po približno treh letih odpovedala poslušnost. Življenjska doba torej ni pretirano dolga, ali sem pa imela smolo.
Vsekakor priporočam nakup, čeprav je tudi res, da je v začetku potrebno privajanje na to, da te nekaj 31.000 krat v minuti požgečka po ustih in zobeh. ;)

P. S. Sicer pa na nemškem Ebayu Philips Sonicare FlexCare 6982 + UV Desinf., o kateri piše sugar0607 stane 161,00 € + poštnina 8,60 €.
Prav takšna, kot jo imam jaz e9800 pa stane 85,00 € + poštnina 17,60 €, torej bistveno ceneje kot pri nas!

Zakaj potrebujemo petdeset vrst WC papirja? Včasih smo si riti brisali tudi s časopisnim papirjem, pa smo bili vsi čisti. Danes je pa povsod polno posrancev. (Svetlana Makarovič)

#36 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 224 prispevkov

Objavljeno 25 oktober 2007 - 16:03

Kaj pa zobna pasta. :) Se jo normalno nanaša tudi na električno zobno ščetko ali ne. :?:

#37 Puck0

Puck0

veteran

• Člani
  • 1 790 prispevkov

Objavljeno 25 oktober 2007 - 21:09

Osebno prav nič ne zaupam elektronskim ščetkam - mogoče tudi :pazi se: "vpliv" dedka in mame (zobni tehnik in pa zobozdravnica)
Z navadno ščetko si najbolje ščetkam zobe in rezultat je še kako viden: zobe imam zdrave, lepo negovane. :priden:
Ne me narobe razumeti, a se mi zdi električna ščetka le podpiranje lenobe? :halooo:
Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.

#38 ženska

ženska

Moderatorka

• Moderatorska ekipa
  • 5 557 prispevkov

Objavljeno 26 oktober 2007 - 00:20

To ni navadna električna zobna ščetka Puck0 in prav zobozdravniki jo zelo priporočajo. Malo preberi opis delovanja in učinkov. ;)

Glorious, za sonicare ščetko je priporočljivo, da je zobna krema v obliki gela, več si pa tudi ti lahko prebereš na spletu. ;)

P.S. Vse tole pa meji že na ircanje!
:pazi se:

#39 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 224 prispevkov

Objavljeno 04 november 2007 - 17:58

Zanima me še slednje. Ali je električna zobna ščetka nadomestilo navadne ali je treba uporabljati oboje. Bral sem odgovore na internetu od enih stomatologov, ki niso naklonjeni ščetkam (električnim). :S

#40 ženska

ženska

Moderatorka

• Moderatorska ekipa
  • 5 557 prispevkov

Objavljeno 05 november 2007 - 01:30

To ni navadna električna zobna ščetka in prav zobozdravniki jo zelo priporočajo. Malo preberi opis delovanja in učinkov.

Navadne električne zobne ščetke se s to ne morejo primerjati, preberi kaj pravijo o sonicare ščetki! Pojdi na Philipsovo stran in poišči navodila, tam tudi piše, kako deluje. ;)

#41 Ljubjanski ZMAJ

Ljubjanski ZMAJ

piščan'c

• Člani
  • 168 prispevkov

Objavljeno 05 november 2007 - 07:47

Pa je to tudi za tiste, ki imamo mostičke in podobno navlako not?
Več info preko ZS.

#42 Camorrista

Camorrista

biskvitek

• Člani
  • 47 prispevkov

Objavljeno 05 november 2007 - 23:59

Posebej za take je priporočljiva, ker malo očisti tudi tam, kjer se ščetka dejansko ne dotika.

#43 Fitz

Fitz

piščan'c

• Člani
  • 68 prispevkov

Objavljeno 24 januar 2008 - 16:09

Hmmm, vsi pišete in imate Philipsovo zadevo. Jaz pa imam Oral B Sonic Complete. Zadeva trga gate. Skratka tekmuje v istem rangu kot Philipsova zadeva, s tem da meni veliko lepše izgleda.

#44 sean

sean

piščan'c

• Člani
  • 150 prispevkov

Objavljeno 03 junij 2008 - 14:53

Že kako leto uporabljam Philips Sonicare in res trga gate. Učasih sem jo uporabljal vedno, sedaj pa samo zvečer, zjutraj pa uporabljam navadno mehko zobno ščetko, ker si zobe umijem z Elmex-om. Kadar uporabljam el. ščetko, nanesem nanjo zobno pasto v gelu Aquafresh ali katero drugo.

Drugače imam zobe zdrave in že kar nekaj let ni bilo potrebno vrtati, razbijati, puliti, piliti in vsega kar sodi zraven. Tako sem vesel jaz, moji starši, zdrvanica, minister za zdravje, predsednik RS, predsednik vlade, ZZZS ...

1 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov

Bing (1)