Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Zobna ščetka Sonicare

43 odgovorov v tej temi

#1 bogglefreak20

bogglefreak20

Častni član

• Člani
  • 574 prispevkov

Objavljeno 21 januar 2006 - 20:13

OK, moji dragi, has anyone stopped brushing and started sonicare?

Torej ima kdo izkušnje s to ultrazvočno mašinerijo?
"I'm a vegetarian, well I'm not hardcore, because I eat meat, but only because I like the taste. And I hate vegetables on a personal level, so I'm not too good." Dylan Moran

#2 ženska

ženska

Moderatorka

• Moderatorska ekipa
  • 5 557 prispevkov

Objavljeno 22 januar 2006 - 01:52

Uporabljam že nekaj let in meni se zdi super. Zdi se mi, da nobena druga ščetke zob ne očisti tako dobro.
Čeprav priznam, da me je v začetku, ko sem začela uporabljati to "mašinerijo" strašansko skominalo.
Še vedno pa uporabljam tudi klasične ščetke, ker sonicare uporabljam povprečno nekajkrat na teden. Prav tako uporabljam vrtečo se ščetko in občasno zobno prho. Skratka, naenkrat imam v uporabi imam 4 navadne ščetke in vso ostalo mašinerijo, pa nitke, pa mini ščetke za medzobne prostore... :oops:

(se vidi, da je bila moja prva zobozdravnica!) :mrgreen:

Zakaj potrebujemo petdeset vrst WC papirja? Včasih smo si riti brisali tudi s časopisnim papirjem, pa smo bili vsi čisti. Danes je pa povsod polno posrancev. (Svetlana Makarovič)

#3 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 224 prispevkov

Objavljeno 22 januar 2006 - 12:24

Nimam izkušenj.
Sem študiral ali bi kupil, pa se nisem mogu odločit. :shock:
Niti to ali je varno kupt to kar v InterSparu ali je bolje v Sanolaboru. :?:
Ženska mogoče ti veš, kaj je treba pazt? :)

Lep pozdrav, Glorchy :pepper:
Medicina je socialna znanost in politika ni nič drugega, kot medicina velikih razsežnosti. [R. Virchow]
De duobus malis semper minus eligendum est.

#4 bio

bio

vzornik

• Člani
  • 1 545 prispevkov

Objavljeno 22 januar 2006 - 12:31

sploh ne vem, kaj je to :?:

#5 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 224 prispevkov

Objavljeno 22 januar 2006 - 12:33

Električna ščetka. Več informacij dobiš tukaj :) http://www.scetka-sonicare.com/

Medicina je socialna znanost in politika ni nič drugega, kot medicina velikih razsežnosti. [R. Virchow]

#6 Xenia

Xenia

nov na sceni

• Člani
  • 281 prispevkov

Objavljeno 22 januar 2006 - 13:55

Jst mam ta vrtečo. Pa ionsko sm učasih mela. Te pa še nism sprobala.
Mogoče pa ... :idea: k mi je lih ta stara crknla.
Not everything that counts can be counted, and not everything that can be counted counts.

#7 Xenia

Xenia

nov na sceni

• Člani
  • 281 prispevkov

Objavljeno 22 januar 2006 - 13:59

Ok ... ne. 34 jurjov??? :shock: Sm si že premislla.
Not everything that counts can be counted, and not everything that can be counted counts.

#8 ženska

ženska

Moderatorka

• Moderatorska ekipa
  • 5 557 prispevkov

Objavljeno 23 januar 2006 - 00:24

.... v InterSparu ali je bolje v Sanolaboru. :?:
Ženska mogoče ti veš, kaj je treba pazt? :)

Ni kaj pazit!
Če misliš kupiti, kupi original Sonicare Philips in ne kakšnih cenenih ponaredkov. Moja je bila kupljena v Sanolaborju, dobila sem jo pravzaprav za darilo. :mrgreen:

Zakaj potrebujemo petdeset vrst WC papirja? Včasih smo si riti brisali tudi s časopisnim papirjem, pa smo bili vsi čisti. Danes je pa povsod polno posrancev. (Svetlana Makarovič)

#9 bogglefreak20

bogglefreak20

Častni član

• Člani
  • 574 prispevkov

Objavljeno 23 januar 2006 - 15:21

Sprašujem zato, ker se odločam za nakup, pa ne vem ali je res tako dobra kot pravijo. V ultrazvočno tehnologijo ne dvomim, zanima me pa ali je Sonicare res toliko boljši od Oral sonic complete, kot se hvalijo.

V Sanolaborju pravijo, da imajo njihove stranke ful v redu izkušnje in da največ folk kupuje Sonicare... Samo to je lahko tudi trgovska finta. Zato me je zanimalo, kaj pravijo uporabniki iz prve roke.
"I'm a vegetarian, well I'm not hardcore, because I eat meat, but only because I like the taste. And I hate vegetables on a personal level, so I'm not too good." Dylan Moran

#10 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 224 prispevkov

Objavljeno 23 januar 2006 - 15:21

Kaj pa sklenina. :?: Ali pa dlesen. Je nič ne poškoduje. :?:

#11 bogglefreak20

bogglefreak20

Častni član

• Člani
  • 574 prispevkov

Objavljeno 23 januar 2006 - 15:48

To je tudi mene matralo. Do sklenine naj bi bil ultrazvok čisto prijazen, z dlesnimi pa še toliko bolj. Tkivu itak ne škoduje (zato ga tudi uporabljajo za diagnostiko pa za predporodne fotografske seanse), obzobne špranje (kjer nastaja parodontoza, če se bakterije preveč razbohotijo) pa baje spuca precej bolje od ostalih ščetk.

Na internetni strani je v bistvu več teh informacij, tako da priporočam obisk, kogar zanima. Meni, ki sem pač pedanten in ne zlahka intelektualno zadovoljen, kadar me kaj zanima, pravzaprav še manjka kak podrobnejši podatek o tehnični plati, ampak OK. Se preživi.

#12 Puck0

Puck0

veteran

• Člani
  • 1 790 prispevkov

Objavljeno 23 januar 2006 - 20:18

Nikoli elektronskih, takih in drugačnih ščetk :? Uporabnik navadne, obične ščetke in čisto zadovoljen :mrgreen:
Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.

#13 AmyLee

AmyLee

nov na sceni

• Člani
  • 274 prispevkov

Objavljeno 24 januar 2006 - 11:09

Nikoli elektronskih, takih in drugačnih ščetk Uporabnik navadne, obične ščetke in čisto zadovoljen

Jaz tudi! Slika objavljena

Meni so tile nastavki predragi. 7 tisoč dat na 3-6 mesecev ni kar tako. Se pa drugače nebi branila te mašince.
I belive in God, only i spell it Nature.

#14 bio

bio

vzornik

• Člani
  • 1 545 prispevkov

Objavljeno 24 januar 2006 - 11:46

do zdej sem čisto ok shajala z običnimi ščetkami :) priznam, nekaj časa sem uporabljala neko električno, ki mi je pa konstantno crkavala in ko sem par glav (ščetke, so ble za menjavat) uničla, sem se odločla ostat pri cenejši, plastični verziji ;)

#15 Shaman

Shaman

veteran

• Člani
  • 1 714 prispevkov

Objavljeno 24 januar 2006 - 13:33

Tudi jaz uporabljam konvencionalno zobno ščetko in sicer najmanjše trdote (soft), ker je menda najbolj prijazna zobem. :?:
Sem pa imel enkrat tisto ščetko z vrtečo se glavo, pa me ni preveč impresionirala... zdaj pa mi je zmanjkalo baterij in lepo počiva na polički v kopalnici. :?

Če bom slišal dobra priporočila, se bom nekoč morda odločil za tako varianto ampak zgolj kot dopolnilo običajnemu ščetkanju.
Vse ljubezni so enako lepe, le da vam nekatere lahko nudijo več užitkov. Slika objavljena

#16 Gost_asia_*

Gost_asia_*
  • Gostje

Objavljeno 24 januar 2006 - 18:13

OK, moji dragi, has anyone stopped brushing and started sonicare?

Torej ima kdo izkušnje s to ultrazvočno mašinerijo?

jst jo uporabljam že tko like eno leto. d best ščetka, je ne zamenjam za nobeno drugo. zobje so popolnoma galdki pri redni uporabi ti clo mal pobelijo. in tut z ultrazvokom al s čim očisti tut medzobne prostore oz. prepreči nastanek in razvoj bakterij.. men je res najboljša tko da jo priporočam vsem!

naj še dodam da sem jo dubla zadarilo od fantove mame ki jezobozdravnica. ona pravi da je to trenutno najboljša ščetka, od navadnih ščetk pa so najboljše CURAPROX, ki se kupijo v sanolaborju. imam obe in sem zelo zadovoljna. pri uporabi curaproxove je občutek kot da bi si zobe masiral ne pa čistil..

#17 Demetrius

Demetrius

redni gost

• Člani
  • 346 prispevkov

Objavljeno 15 junij 2006 - 09:51

Za uporabnike Sonicare: je serija e7000 dobra, ali se bolj splača e9000, so res skoraj vse razlike med notranjimi serijami različni nastavki? Jo je kdo naročil pri Flegisu - katero serijo pravzaprav prodajajo? Približno koliko ščetkanj baterija po polnjenju zdrži in ali se sčasoma baterija opazno obrabi (kot pri nekaterih mobilnikih)? -Hvala za odgovore.

#18 Gost_asia_*

Gost_asia_*
  • Gostje

Objavljeno 15 junij 2006 - 19:01

Za uporabnike Sonicare: je serija e7000 dobra, ali se bolj splača e9000, so res skoraj vse razlike med notranjimi serijami različni nastavki? Jo je kdo naročil pri Flegisu - katero serijo pravzaprav prodajajo? Približno koliko ščetkanj baterija po polnjenju zdrži in ali se sčasoma baterija opazno obrabi (kot pri nekaterih mobilnikih)? -Hvala za odgovore.

jst sm gledala na navodilih in na sami ščetki pa nism nikjer zasledila ker model je. Piše samo Sonicare elite series. Tko da tuki ti ne znam pomagat ker sm jo dubla predlani za novo leto. Takrat je bil to najnovejši model tko da ne vem.. Kje jo naročiš tut nimam pojma, sam pomoje jo imajo v sanolaborju je boljš če greš osebno tja pa ti mogoče še prodajalka kaj svetuje..

JSt si perem zobe 3x na dan ali več, baterija zdrži kake 5 dni- 1 tedn. Baterija je še vedno ista po dveh letih. Mislim vsaj jst nism opazila kakšnih drastičnih sprememb. Tko kot pri mobilnikih defenitivno ni. Jst ti jo priporočam iz vsega srca. Jst si ne predstavljam več ščetkanja z navadnimi ščetkami.

#19 Demetrius

Demetrius

redni gost

• Člani
  • 346 prispevkov

Objavljeno 16 junij 2006 - 16:32

Hvala, asia. :)

Vmes sem se še sam malo pozanimal; Flegis prodaja serijo elite 7000 za dobrih 34 tisočakov, tako da se stvar bolj splača kupit na ebayu, kjer se te serije dobi za cca 75 evrov, nove serije e9000 pa za cca 110 evrov - skupaj s poštnino (dobrih 14 evrov) torej v vsakem primeru VELIKO ceneje. Cena nastavkov pa je enaka, kot v Sloveniji.

#20 ženska

ženska

Moderatorka

• Moderatorska ekipa
  • 5 557 prispevkov

Objavljeno 16 junij 2006 - 22:06

Naj še jaz dodam svoj piskerček. ;)
Baterija vsekakor ni niti malo podobna baterijam mobitelov, meni brezhibno deluje in sploh ne kaže, da bi se ji moč zmajševala.
Sonicare polnim 1x na 10 - 20 dni, odvisno od pogostosti uporabe.

Kar se pa nakupa prek eBay-a tiče, se moraš pozanimati, kako je z garancijo pri nas. Malo je možnosti, da bi kaj odpovedalo, a pošiljanje v kakšno drugo državo je lahko problematično in drago.
(Samo mimogrede, moja prijateljica je na nemškem eBay kupljen fotoaparat, ki je bil še v garanciji, poslala nazaj, trapa ga ni poslala priporočeno, :aja: za njim je izginila vsaka sled!)

#21 Zvonech

Zvonech

nov na sceni

• Člani
  • 203 prispevkov

Objavljeno 16 junij 2006 - 23:59

Osebno ze ca. 1 leto uporabljam Braun Oral-B ProfessionalCare 8500 DLX OxyJet Center, in danes lahko recem da mi ni zau dnarja, ker zobje se mi zdijo veliko bol cisti in seveda manj kamna, ker sm pa tudi nekaj casa imel tezave z duhom iz ust, se je tudi ta rec umitila predvsem k mas tak lep masazni nastavek za jezik k ga dobesedno dobr spuca in previbrira.
Edino kar je velik strosek pomeni vecji kot sam nakup aparature, to so krtacke ki so dokaj drage, ampak kj vse ne nardimo za higjeno.

Lp
Koncert Siddhartha 18.6 v Stozicah, kdo se?

#22 Marushka

Marushka

nov na sceni

• Člani
  • 211 prispevkov

Objavljeno 18 junij 2006 - 13:58

Nikoli elektronskih, takih in drugačnih ščetk :? Uporabnik navadne, obične ščetke in čisto zadovoljen :mrgreen:

Me Too :mrgreen: Pa mam čist zdrave zobe ;)

#23 Chiara`

Chiara`

Častna članica

• Člani
  • 2 312 prispevkov

Objavljeno 18 junij 2006 - 18:54

Js tut uporablajm navadno krtačko. Mogoče zato, ker med mojimi razmaknjenimi zobmi nič hrane ne ostane pa še zobne nitke ne rabim :lool:

#24 Sončnica

Sončnica

gay friendly

• Člani
  • 2 prispevkov

Objavljeno 06 julij 2006 - 00:24

Jaz uporabljam Sonicare ščetko že 2 leti in ne zamenjam več. Kljlub plitvemu žepu je to odlična "investicija".
Baterija drži res dolgo in odvisno od pogostosti uporabe. Ne poškoduje zobne sklenine in vidno pobeli zobe, vse to je res.
Meni se zdi zakon.

#25 MUSTANG

MUSTANG

piščan'c

• Člani
  • 181 prispevkov

Objavljeno 12 januar 2007 - 19:19

Danes sem bil v šopingu in sem po naključju naletel na Colgate Micro Sonic Power. Je alternativa dražjim električnim soničnim ščetkam, najbolj se mi pa dopade velikost, saj je kljub temu, da je baterijska, le za odtenek večja od običajnih ščetk.
http://www.colgate.c...duct=Microsonic
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov