Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Ali bi mel otroka, pa ne posvojenga?

40 odgovorov v tej temi

#26 cobiss

cobiss

piščan'c

• Člani
  • 108 prispevkov

Objavljeno 13 september 2006 - 21:18

jst sm en čudn gay, mel bi 4 otroke, s katerim bi živel in jih vzgajal, ampak kako le???? z žensko sexat in živet...ni šasn, mogoče s kako lezbejko, ampak problem jo je najti, prvo je problem da bi pristala na to, potem pa še 4 mulce na svet spravt....:=))
pomoje, bo to ostalo kot en lep del mojih neuresničenih sanj...

#27 morskimedo

morskimedo

gay friendly

• Člani
  • 9 prispevkov

Objavljeno 14 september 2006 - 00:09

Gayi znajo biti najboljši starši na svetu, ampkat svet jih še ne mara. Počakajmo še malo, da nas sprejmejo boljše in to ne bo le želja imeti otroka. Verjemte mi, da čas ima veliko moč.

#28 wewb

wewb

piščan'c

• Člani
  • 92 prispevkov

Objavljeno 14 september 2006 - 03:40

DA. 3. Čeprav v tem svetu takšen ko je zdaj, ne vem če bi jim bilo lahko. :(
If at first you don't succeed, failure may be your style.

#29 blazek

blazek

nov na sceni

• Člani
  • 270 prispevkov

Objavljeno 14 september 2006 - 07:53

DA. 3. Čeprav v tem svetu takšen ko je zdaj, ne vem če bi jim bilo lahko. :(

Bol se nebi mogel strinjat s tabo. Kar je pa najbolj žalostno pri vsem tem pa je to, da sami nebi bili nič krivi za to. Koliko staršev je alkoholikov pa živijo v neurejenih družinskih razmerah in tu sem prepričan, da bi en gay par veliko bolje skrbel za otroka kot strejt pijanci. Poleg tega sem mnenja, da je treba poskrbeti za otrokovo samopodobo in za razvoj njegove samozavesti,, ki bi mu v takih okoliščinah še kako prav prišla.

#30 gregor

gregor

piščan'c

• Člani
  • 95 prispevkov

Objavljeno 16 september 2006 - 20:15

Si ne zelim otrok.

#31 goinup

goinup

izkušen

• Člani
  • 991 prispevkov

Objavljeno 20 september 2006 - 13:46

Ne bi imel otroka. Več dejavnikov je, ki vplivajo na mojo odločitev. Nisem tip človeka, niti ne želim biti. Pa ne bom našteval vseh socialnih dejavnikov, niti vseh čustvenih. Pač taka je moja odločitev.
Do files get embarrassed when they get unzipped?

#32 TellMeYurDreams

TellMeYurDreams

piščan'c

• Člani
  • 96 prispevkov

Objavljeno 15 januar 2012 - 16:13

Bi imel otroka, ampak posvojenega. Zdi se mi egoistično nardit otroka sam zato da bi bil tvoje krvi (moje mnenje pač) in ker bi tukej otrok imel mamo v tem primeru jo še poznaš bi blo to vse skupej preveč zapleteno, če bi ga obdržal samo zase! Ponavadi potem mame hočejo imet stike. Čez par let zna bit pa to prava zmeda tako za otroka in za vse starše :/
Lažja in predvsem otroku prijaznejša se mi zdi posvojitev.

I don't wanna hear your dreams, show me your reality.

#33 littleman

littleman

gay friendly

• Člani
  • 16 prispevkov

Objavljeno 20 januar 2012 - 05:58

Ne. Edina možnost bi bila posvojen otrok. Po možnosti bi kar osebno šel v manj razvito državo in ga pripeljal sem. Kar vse otroke brez staršev bi posvojil. :(

Glede ženskega oz. materinskega vpliva pa mislim, da lahko za to poskrbi tudi moški. Ne vem zakaj bi morala biti vagina in penis pogoj za dobro družino. Sram me je kot človeka, da živim v družbi, ki tako razmišlja.
My mission in life is not merely to survive, but to thrive; and to do so with some passion, some compassion, some humor, and some style

#34 Joyofboys

Joyofboys

piščan'c

• Člani
  • 79 prispevkov

Objavljeno 21 januar 2012 - 02:45

Ojoj...otroka pa ne bi mel =S
Me je strah da bi bil prestrog in bi otrok končal z sto in enim kompleksom. Ko gledam mojega neskončno razvajenega nečaka mi kar mine do vsega! Najbolj pa se bojim, da bi otrok končal na mamilih ali pa celo mrtev...tega me je najbolj strah in to bi se v vzgoji odražalo... :sprehod:
Se pa strinjam z tem, da če bi ga že imel bi ga posvojil, ker ni važno če je tvoja kri ali ne, važno je to, da ga imaš rad kot svojega in da to otrok zna spoštovat, kar sem prepričan da bi. V veliko primerih bi posvojenec verjetno znal bolj cenit kar mu je dano kot pa tisti, ki ga razvajaš odkar je plenice dobil na rit. Nasploh če je že malo bolj starejši. Zakaj bi na svet spravljal otroka, ko je na svetu že na miljone lačnih in nepreskrbljenih otrok? V tem ne vidim etike. Niti v tem da eni zapravijo na tisoče evrov na umetni oploditviji in poskušajo po 5-6 krat, ko pa lahko posvojijo otroka in ga rešijo revščine...žalostno!

I know it's cheesy, but I feel GRATE!

#35 Žan

Žan

biskvitek

• Člani
  • 40 prispevkov

Objavljeno 23 januar 2012 - 09:05

Imel bi ga mogoče nekoč. Mislim, da je to tudi veliko odvisno od ljudi, ki so v tvojem življenju. Sam si ga vsekakor ne bi upal imeti. Si pa sebe predstavljam kot dedka :D

#36 netko00

netko00

nov na sceni

• Člani
  • 205 prispevkov

Objavljeno 23 januar 2012 - 10:42

Bi imel otroka (posvojenega). Pred nekaj leti sem razmišljal o tem kako bom imel ženo in dosti otrok. Potem se je začelo obdobje, ko sem si priznal, da sem gej in sem bil prepričanja, da ne bom mogel imeti otroka. Zdaj bi pa spet imel. Pa po možnosti vsaj 2 (ker edinčki so razvajeni). :P
If time and space are curved, where do all of the straight people come from?
Author Unknown

#37 wonderland

wonderland

piščan'c

• Člani
  • 113 prispevkov

Objavljeno 23 januar 2012 - 15:32

Nop, ne želim otrok, in nikoli ne bodo prišli v poštev. Nimam tistega notranjega občutka "zadovoljstva" pri vzgajanju, among other things.

Live and let live

#38 Shaman

Shaman

veteran

• Člani
  • 1 714 prispevkov

Objavljeno 23 januar 2012 - 15:35

Tudi jaz sem trenutno v fazi, ko si ne želim otrok. Mogoče me bo minila, mogoče ne.

Pritisk mojih staršev in več let trajajoča sporočila med vrsticami, da imajo že vsi vnuke razen njiju, so mi idejo o otrocih povsem priskutila. Tudi večina otrok, ki jih videvam vsakodnevno, mi gre na živce. Vem, malce grdo, ampak ne morem si pomagati.
Vse ljubezni so enako lepe, le da vam nekatere lahko nudijo več užitkov. Slika objavljena

#39 Whistler

Whistler

piščan'c

• Člani
  • 163 prispevkov

Objavljeno 23 januar 2012 - 16:17

Imel bi jih, seveda. Samo ne še sedaj, kdaj v prihodnosti ko in če bom imel stalno službo in bom zmogel otroku nuditi kar potrebuje za dostojno življenje in lepo otroštvo. Nebi imel samo enega, največ pa recimo 3. Rad bi pa imel oboje, tako posvojenega kot enega mojega biološkega in enega biološkega od partnerja. To bi bila kar v redu kombinacija po mojem mnenju. :)
Ay, qué camino tan largo!Ay mi jaca valerosa!Ay que la muerte me espera,antes de llegar a Córdoba!
Córdoba.Lejana y sola.

#40 blup

blup

zasvojen'c

• Člani
  • 773 prispevkov

Objavljeno 23 januar 2012 - 20:07

Niham med dvema možnostima. Po eni strani otrok ne bi imel. Gre za eno najbolj pomembnih odločitev v življenju, otrok ti življenje popolnoma spremeni in to za 2 (včasih celo 3) desetletja, v končni fazi pa itak celotno življenje. Ogromno časa in predvsem denarja gre pri vzgoji otroka in zagotavljanju njegove varnosti in udobja. Mislim, da se mora človek v življenju zaradi otrok odpovedati marsikateri stvari, nekaterim svojim hobijem in določeni svobodi. Je pa res, da če si tak človek, ti dajo veselje in izpolnjenost ravno otroci. V tem primeru so oni tisto najpomembnejše kar za človeka obstaja.

Včasih pa tudi razmišljam, da bi si v primeru trdne, srečne zveze z moškim z veseljem privoščil enega ali dva otroka. V bistvu še ugotavljam, če sem človek za to.
Bi si pa v primeru posvojitve definitivno želel otroka kake druge rase. Predvsem so mi izredno simpatični mulatki in tudi kak azijček (seveda vseeno ali punčka ali fantek, najbolje oboje =])...Tole se sliši izbirčno in precej nenavadno ampak, če bi imel možnost bi dal definitivno prednost drugim rasam. :)
A quien le importa lo que yo haga, a quien le importa lo que yo diga, yo soy asi y asi seguiré, nunca cambiaré...

#41 tAmAli

tAmAli

redni gost

• Člani
  • 327 prispevkov

Objavljeno 23 januar 2012 - 20:19

Absolutno ZA.

Srečen sem, da sem našel partnerja, ki ima tudi sam željo po otroku. Otroka bova imela lastnega s pomočjo nadomestne matere. Ko se pogovarjava o tej zadevi, naletiva na mnogo KAKO?-jev, ampak ne zdi se nama smiselno, da preveč negativno razmišljava. Kako bo otroku, ki bo imel 2 atija? Mislim, da je že zdaj čas, da gradiva(mo) prostor, da bo najinemu in vsem drugim mavričnim otrokom lažje, da ne bodo šikanirani in diskriminirani.

Malo se bo sicer verjetno zataknilo pri iskanju nadomestne matere, vendar ena "zelena veja" je morda odprta in morda prav tam dobiva željeno.

Je pa pogoj da končam magisterij, tako da se sedaj še bolj z veseljem učim, da bo najin dom čimprej bolj živahen. :)
Kdor molči, devetim odgovori

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov