Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Ali bi mel otroka, pa ne posvojenga?

40 odgovorov v tej temi

#1 hunum.khan

hunum.khan

piščan'c

• Člani
  • 53 prispevkov

Objavljeno 21 januar 2006 - 00:11

A bi i mel otroka/e z kakim prijateljem ali prijateljico in da se mu ta odpove, tako da ga s svojim partnerjem obdrzite?
Jaz bi, po drugi strani pa ne, ker se mi zdi, da ne bi meu tist kr najbl potrebuje, materinsko ljubezen. :pepper: :pepper: :pepper: :pepper: :evil: :evil:
Mi smo kot mavrica! Tudi ko nas ni, SMO ;*

#2 bogglefreak20

bogglefreak20

Častni član

• Člani
  • 574 prispevkov

Objavljeno 21 januar 2006 - 00:54

Na tak način ga ne bi imel. Ob razmišljanju o otrocih vedno pomislim na tisoče, ki so že na svetu, med nami, pa vendar prikrajšani za ljubezen, ki si jo zaslužijo.
"I'm a vegetarian, well I'm not hardcore, because I eat meat, but only because I like the taste. And I hate vegetables on a personal level, so I'm not too good." Dylan Moran

#3 Ps_87

Ps_87

piščan'c

• Člani
  • 56 prispevkov

Objavljeno 21 januar 2006 - 10:17

Bi meu otroke s kakšno punco. Min. 2 otroka.
Ne vem kako bi nardila lih, ampak to ni in ne bo več problem u prihodnosti. Sicer nebi otroka vzel materi, da nebi imela nobenih stikov s svojimi otroci. Ravno nasprotno, otroci bi bili najini, da vsak prispeva to kar lahko in zmore, ker otrok (kot prvo in najnujno) potrebuje ljubezen očeta in matere.

Namen tega, poleg da imaš zapolnjeno življenje s še več ljubezni, je da nadomestiš sebe in partnerja in da si nekako zagotoviš, da ne umreš sam in samcat na stara leta. Imaš sinove, hčere in vnuke....karkoli že.
Ne počni tega drugim, česar sam nočeš doživeti.

#4 provokatorka

provokatorka

Častna članica

• Člani
  • 1 697 prispevkov

Objavljeno 21 januar 2006 - 11:03

Hello,

...in da si nekako zagotoviš, da ne umreš sam in samcat na stara leta. Imaš sinove, hčere in vnuke....karkoli že.

Veliko ljudi ima otroke, pa so sami samcati na stara leta. To, da otroke imaš, ne pomeni nujno, da bodo na stara leta skrbeli zate. Nekateri ne pridejo niti na obisk. Se pa z veseljem prikažejo na zapuščinski razpravi. :evil:

Lp vsem.
Ljubezen je večna, dokler traja.

#5 bogglefreak20

bogglefreak20

Častni član

• Člani
  • 574 prispevkov

Objavljeno 21 januar 2006 - 11:36

Hello,

...in da si nekako zagotoviš, da ne umreš sam in samcat na stara leta. Imaš sinove, hčere in vnuke....karkoli že.

Veliko ljudi ima otroke, pa so sami samcati na stara leta. To, da otroke imaš, ne pomeni nujno, da bodo na stara leta skrbeli zate. Nekateri ne pridejo niti na obisk. Se pa z veseljem prikažejo na zapuščinski razpravi. :evil:

Ditto! Res je.

Bolj ko si skušam predstavljati, da bi se meni narodila ena mala štručka, ki bi bila poslej v mojih rokah in odgovornosti, manj se počutim zrelega za tak podvig. Če bi ga že imel, bi ga želel imeti zavoljo njega/nje same/-ga, ne zato, ker bi računal na to, da bom na starost preskrbljen.

Čeprav popolnoma razumem ta vidik in se zavedam krize ostarelih v moderni in postmoderni družbi - družina danes je nekaj drugega kot pred npr. 100 ali celo 50 leti.

Se mi pa vedno bolj dobra ideja zdi posvojitev, bodisi de facto bodisi "na daljavo" ("child sponsoring"). To je mogoče perspektiva v moji prihodnosti.
"I'm a vegetarian, well I'm not hardcore, because I eat meat, but only because I like the taste. And I hate vegetables on a personal level, so I'm not too good." Dylan Moran

#6 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 184 prispevkov

Objavljeno 21 januar 2006 - 11:55

bogglefreak20 se strinjam s tabo. :respect:
Full lepo, da si spet online. :)

Lep pozdrav, Glorchy :pepper:
Medicina je socialna znanost in politika ni nič drugega, kot medicina velikih razsežnosti. [R. Virchow]
De duobus malis semper minus eligendum est.

#7 PiKcPoKc

PiKcPoKc

redni gost

• Člani
  • 359 prispevkov

Objavljeno 21 januar 2006 - 17:53

Bi imel svojega otroka, tut posvojenega, vendar slednjega ne sedaj.

Svojega otroka bi absolutno imel s punco, torej z njegovo materjo. Če bi imel veliko denarja, svoje stanovanje in resno punco, potem bi ga imel z veseljem že ta moment. Minimum pa bo pr ns kr 3 paglavci.

#8 avago

avago

gay friendly

• Člani
  • 9 prispevkov

Objavljeno 25 januar 2006 - 23:44

tudi jaz si želim imeti svojega otroka.Samo imam težavo,ker sem gej in me ženske telesno ne privlačijo.Drugače pa vem,da bi bil dober starš,ker imam rad otroke.Imam tudi nečaki,ki mu veliko nudim.Večkrat sem tudi razmišljal,da bi mogoče nekoč spoznal kakšno lezbijko,ki ima rada otroke in imel z njo otroka.Ki pa mu ne bi nikoli nič manjkalo.samo to je težko dobit ali skoraj nemogoče.Glede na stara leta pa ne razmišljam,da bi me vzdrževali otroci,ker mladi in stari niso za skupaj.zato pa tudi obstajajo ustanove za starejše ljudi.
imejte se radi,ljubite se ampak varno.

#9 provokatorka

provokatorka

Častna članica

• Člani
  • 1 697 prispevkov

Objavljeno 26 januar 2006 - 06:47

Hello,

Večkrat sem tudi razmišljal,da bi mogoče nekoč spoznal kakšno lezbijko,ki ima rada otroke in imel z njo otroka.Ki pa mu ne bi nikoli nič manjkalo.samo to je težko dobit ali skoraj nemogoče.

avago, ni tako nemogoče kot se ti morda zdi. Marsikatera lezbijka nima čisto nič proti temu, da bi spoznala kakšnega geja, ki bi bil lahko očka njenemu otroku.

Lep pozdrav! 8)
Ljubezen je večna, dokler traja.

#10 goro

goro

piščan'c

• Člani
  • 76 prispevkov

Objavljeno 26 januar 2006 - 10:01

in da si nekako zagotoviš, da ne umreš sam in samcat na stara leta. Imaš sinove, hčere in vnuke....karkoli že.

Otrok ni lastnina in tvoje "potrebe" so sebične narave. Lepo in krasno je, če se redosled dogodkov življenja odvija kakor si napisal...pod pogojem, da so želje obojestranske (tvoje in otrokove).
Da bi ga pa naredil zato, da boš "preskrbljen"! Nikakor. Ne moreš mu že v zibelko obesiti nekih pričakovanj..dolžnosti, ki se jih od njega pričakuje. Otrok je bitje, katero razvije svojo mislnost in postane samostojna osebnost, s svojimi lastnosti, pričakovanji in hotenji. Ni nujno, da se otrok razvije v "razumevajoče" bitje, mogoče bo živel za kariero, ker ga bo izpopolnjevala, zato se bo preselil v Avstralijo, kjer mu bo ponujen fantastičen projekt! Ti bi ga pa omejeval, da mora tukaj doma skrbeti za dve stari pedrulci, ko se bosta pedrulci stegnili, pa lahko gre svojo pot...povrhu bo pa takrat sam že v letih in krepko strošen, saj te skrb za starejšega človeka zelo izčrpa, kljub dobronamernosti.
Vsega kar sem napisal ne vzeti dobesedno. Prikazati sem želel dejstvo, da starši otroka prevečkrat omejujejo zaradi svojih sebičnih želja.

Po mojem mnenju bi naj imeli otroke zato, da se kot posamezniki lahko razvijemo čim višje po lestvici Maslowa. Da živimo in izživimo življenje celostno, saj nas slednje bogati in prinaša srečo in notranji mir.

To pomeni, da otroka negujemo, ga vzgajamo, ljubimo, učimo vseh mogočih stvari, mu pokažemo vrednote življenja, ga izobrazimo itd. Ko dete dozori, ga je treba vzpodbujati in mu pustiti, da zapusti gnezdo. Relacija otok-starš se z leti vse bolj spreminja v prijatelj-prijatelj. Ljudem je treba pustiti, da razmišlajo s svojo glavo. Potem se lahko nadejaš tudi tistega, kar sem na začetku mojega pisanja citiral.

lp,goro

#11 jajcek

jajcek

gay friendly

• Člani
  • 10 prispevkov

Objavljeno 26 januar 2006 - 11:10

Takih lezbijk k bi imele otroka je kr dost. Tud medve s punco razmišljava o tem, o tem sva se tudi pogovarjale s frendom, ki je gay, sam ne vema če naju resno jemlje. :? Sicer pa, najprej štalca pol pa kravca. :mrgreen: Ko bo tako daleč, bova ze našle kandidata za očeta naših otrok. :)

#12 Maxitech

Maxitech

gay friendly

• Člani
  • 13 prispevkov

Objavljeno 26 januar 2006 - 17:09

Hja. U bistvu si želim otroka, in tudi problem mi ga ne bi bilo naresti, saj imam rad tako ženske kot moške ;)
Sem to kar sem

#13 avago

avago

gay friendly

• Člani
  • 9 prispevkov

Objavljeno 26 januar 2006 - 20:20

saj jaz to verjamem,da so tudi lezbijke,ki si želijo imet tudi otroke.Problem je kje dobit oziroma spoznat takšno. :?: Se katera javi? :)
imejte se radi,ljubite se ampak varno.

#14 Neo

Neo

gay friendly

• Člani
  • 24 prispevkov

Objavljeno 26 januar 2006 - 21:30

Jst imam dva mlada starsa, ki sta porocena ze 35 let in se imata noro rada. Naredila sta dva otroka, dala sta nama vso ljubezen, toplino, razumevanje. Se zrtvovala zato, da je nama dvema bolje. In verjamite mi, ne idealiziram. Ampak tisto, kar se me zdi najbolj ključno je pa to, da sta na tak neopazen način znala prenesti njihove zivljenske poglede, vrednote.

Mogoce je ta pozitivna izkusnja tista, ki je kriva, da si zelim imeti otroka. Da bi planiral oploditev...to ne. Vzel bi otroka, ki ni zazelen ali, ki nima starsev.

Mogoce pa tudi meni uspe prenesti to kontinuiteto vrednot, kot so jo starsi dali meni.
"First, they laugh at you. Then they fight you. Then you win."-- Mahatma Gandhi

#15 Ganimed

Ganimed

zasvojen'c

• Člani
  • 573 prispevkov

Objavljeno 27 januar 2006 - 15:22

Prikazati sem želel dejstvo, da starši otroka prevečkrat omejujejo zaradi svojih sebičnih želja.

Zelo dobro si napisal in se povsem strinjam. :respect:

Kar je napisal Neo, pa je verjetno nekaj najlepšega, kar lahko dajo starši otroku in jim otrok potem to tako ali drugače vrača. Seveda prostovoljno, da ne pridem v konflikt s tistim, kar sem malo prej zapisal pri goru.
>>> Najlepše na vsakem dekletu je, verjeli ali ne ... njen fant! <<<

#16 Smurf

Smurf

zasvojen'c

• Člani
  • 581 prispevkov

Objavljeno 27 januar 2006 - 15:45

Se strinjam s tem, kar je napisal goro :)

Sam bi tud ful imel otroka, najrajši svojega, z veseljem pa tudi posvojenega. Ampak to šele čez nekaj časa, najprej štalca pol pa kravca :D

#17 hunum.khan

hunum.khan

piščan'c

• Člani
  • 53 prispevkov

Objavljeno 28 januar 2006 - 20:43

Jaz osebno bi ga imel, samo če bi živel z njim in njegovo matero.
Ker me pa zenski spol spolno ne privlaci ... DVOMIM! :pepper: ;)
Mi smo kot mavrica! Tudi ko nas ni, SMO ;*

#18 Figlio

Figlio

piščan'c

• Člani
  • 67 prispevkov

Objavljeno 29 januar 2006 - 21:03

Na takšen način otroka ne bi imel, čeprav močno sanjam o tem, da bova s partnerjem nekoč vzgajala otroke. Razmišljal sem tudi o tem, da bi ga imel z lezbijko vendar le pod pogojem, da bi potem tudi živela skupaj. Drugače pa spoznavam, da je eno biti biološki starš, drugo pa dejanski starš.

Hastaluego :)
Če hočeš spremeniti svet, spremeni samega sebe. (kitajska modrost)

#19 N'alan

N'alan

nov na sceni

• Člani
  • 279 prispevkov

Objavljeno 30 januar 2006 - 02:29

gej in lezbijka bi kot starsa po mojem lahko zivela pod isto streho - po principu sostanovalcev. Sicer pa - sem otroka locenih starsev pa sem vseeno prezivela; pac malo krozis med obema.

This is the real me. 

#20 tAmAli

tAmAli

redni gost

• Člani
  • 327 prispevkov

Objavljeno 13 september 2006 - 10:49

jaz pa sem defenitivno nor na otroke in bi ga takoj imel, samo mi je problem ker me ženske ne rajcajo.....bi pa mi bilo zlo kull, če si lahko kdaj bo malo bolj odrastem s kakšno lesbian kolegico imela otroka in bi ga nekako skupaj vzgajala!!
je kdo že razmišljal o tem?

#21 FastFwd

FastFwd

piščan'c

• Člani
  • 77 prispevkov

Objavljeno 13 september 2006 - 13:07

jst mislim met svojga otroka nekoč, ampak še nevem s kom in kako bom v stiku z njim in nič... samo vem da hočem met :D
Why are we going so fast? D000h ...It's FastForward

#22 blazek

blazek

nov na sceni

• Člani
  • 270 prispevkov

Objavljeno 13 september 2006 - 13:25

jst mislim met svojga otroka nekoč, ampak še nevem s kom in kako bom v stiku z njim in nič... samo vem da hočem met :D

Tako je: Jst moram pa najprej partnerja dobit pol si pa moram vzet čas za razmislek tako, da bo preteklo še veliko časa preden bom lahko podal svojo izjavo, čeprav bi si želel otroka.

#23 zdrauc

zdrauc

nov na sceni

• Člani
  • 231 prispevkov

Objavljeno 13 september 2006 - 18:02

Zelo si želim imeti otroka. Ker ga nimam, se celo obtožujem, da sem v celoti zavozil svoje življenje.

#24 Blonti

Blonti

piščan'c

• Člani
  • 142 prispevkov

Objavljeno 13 september 2006 - 21:03

Seveda si ga želim! :) In ta želja je zelo močna, tako da občasno pridejo celo obdobja, ko razmišljam le še o otroku. (Pri meni je ta želja močnejša, kot pri partnerju.)

S partnerjem sva se že precej pogovarjala o tem in oba meniva, da morava najprej biti ekonomsko neodvisna ter imeti lasten dom. Seveda to nista edina "pogoja", sta pa sedaj dejansko že nekaj časa izpolnjena.

Vprašanja, na katera sva iskala (ali pa iščeva odgovore):
- kje bi otrok živel;
- kako bi uredili skrbništvo (stik z obema biološkima staršema in starimi starši);
- kako otroka pripravit na "drugačne starše" (delitev vlog, istospolna usmerjenost), da bo otrok imel zdravo samopodobo;
- kako uravnotežit stike z obema spoloma (da ne bi bil "preveč/premalo" z enim spolom)...
(Odgovore bova iskala tudi v "The Complete Lesbian and Gay Parenting Guide" ;)) Vsa ta vprašanja ali pomisleki seveda niso največja "ovira".

Zatakne se pri "potencialni mami". Kdo bi imel otroka z gejem oz. gejevskim parom? Odgovor: najverjetneje nekdo, ki je v podobni situaciji kot midva: lezbijka ali lezbični par. Naslednje vprašanje: kako najt osebo ali par, ki ima enak interes? :? Nama do danes, žal, še ni uspelo. :cry: Kakšne ideje?

#25 qeer25

qeer25

gay friendly

• Člani
  • 7 prispevkov

Objavljeno 13 september 2006 - 21:17

jaz pa bom šel po otroka v črno afriko, ga posvojil in mu nudil boljše življene kot ga ima tam.........
na svetu je preveč sirot, ki iščejo ljubezen in človeku vredno življenje.........nekako nimam potrebe, da bi moral biti otrok ravno moj.......bi pa z veseljem imel otroka s bodočim partnerjem samo sej veste da to ne gre :D

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov