Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Fotoaparat

28 odgovorov v tej temi

#26 mravlja

mravlja

zasvojen'c

• Člani
  • 435 prispevkov

Objavljeno 28 avgust 2012 - 12:27

Tamrone, nekaj v stilu 70-300 ali kaj podobnega za ca. 190 EUR

Sama sem sprobala že kar nekaj opreme. Splošno znano je, da se za zares odlično in kvalitetno fotografijo taki objektivi v svojih ekstremih ne obnesejo najbolje. Kar pomeni, da boš pri goriščni razdalji okoli 70 in okoli 300 imel nekoliko popačeno fotografijo. Odvisno seveda, kaj želiš od svoje fotografije odnesti. Jaz uporabljam objektiv Canon EF 70-200 4.0. z dvema stabilizatorjema slike in verjami, da mi ni žal niti enega centa, ki sem ga dala za ta objektiv. Cena je sicer kar visoka, ampak saj ne rabiš kupit ravno Canona. Tamron in Sigma imata čist dobre objektive, pa še nekoliko cenejši so od Nikonovih in Canonovih. Drugače pa več kot 200mm goriščne razdalje po moje niti ne potrebuješ. Če ti zmanjka v zoomu, se pač (če se da) prestaviš 3m bližje in je zadeva rešena :) Ampak saj veš, pojma nimam kakšne namene imaš s fotkanjem in kaj želiš fotkat s tem objektivom. Še pomembni lastnosti objektiva, na kateri prisegam, sta prav stabilizator in notranje ostrenje. Če se le da, kupi objektiv s stabilizatorjem, saj se na večji goriščni razdalji hitro pozna stresenost fotografije.

Moje skromno mnenje ...

Right now, nothing can kill my vibe

#27 bogglefreak20

bogglefreak20

Častni član

• Člani
  • 574 prispevkov

Objavljeno 28 avgust 2012 - 14:14

Hvaležen za vsa (skromna) mnenja! ;-) Rad bi pač malo razširil svojo fotografsko izkušnjo. Zdajšnji objektiv je pač to, kar je - en fajn začetek. Predvsem mi manjka orodje za fotografiranje malo bolj oddaljenih objektov - to največkrat opazim kot manjko sedanje opreme. A obstaja kaka štacuna, kjer lahko prineseš svoj fotkič in se z mojstrom-prodajalcem poigraš ter sprobaš različno opremo? Zadržan sem pri nakupu, ker imam občutek, da kupujem mačka v žaklju...
"I'm a vegetarian, well I'm not hardcore, because I eat meat, but only because I like the taste. And I hate vegetables on a personal level, so I'm not too good." Dylan Moran

#28 mravlja

mravlja

zasvojen'c

• Člani
  • 435 prispevkov

Objavljeno 28 avgust 2012 - 20:44

Vem, da obstajajo izposojevalnice fotografske opreme, mogoče poskusiš pri njih. Kar se tiče trgovin, zelo prijazni in ustrežljivi so v EnaA na Zaloški v Ljubljani, veliko ti znajo povedati in svetovati, morda bi ti dovolili, da tam sprobaš tudi objektiv predno ga dejansko kupiš.

Right now, nothing can kill my vibe

#29 claire13

claire13

piščan'c

• Člani
  • 73 prispevkov

Objavljeno 18 oktober 2012 - 20:35

moj najljubši je CANON! in komaj čakam, da ga bom kupila... glejte tole... http://www.canon.si/...rShot_A4000_IS/ :lalala:

kdor ga želi kupiti, ker ga prodam... http://www.bolha.com...oglas1282813304 in lahko mi sporočiš preko mojega kontakta.

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov