Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Fotoaparat

28 odgovorov v tej temi

#1 Ganimed

Ganimed

zasvojen'c

• Člani
  • 573 prispevkov

Objavljeno 12 januar 2006 - 22:05

Imate fotoaparat, na film ali digitalni, morda vgrajen v mobitel? Če imate izkušnje z vsaj dvema od omenjenih, nam povejte, kako ste bili s katerim zadovoljni, prednosti in pomanjkljivosti. :?:

Kakšen fotoaparat imate: kateri model, optični zoom, koliko pikslov ima, velikost uporabljene pomnilniške kartice in druge osnovne podatke. Kako ste zadovoljni z njim? Če bi ga zamenjali, za kateri model, ki si ga lahko privoščite, bi se odločili v tem trenutku? In kateri je vaš morebitni sanjski model? :o :)

Lastniki digitalnih aparatov: kam shranjujete fotografije? Jih imate samo na računalniku ali pa odnesete kdaj tudi v foto studijo, da vam naredijo fotke na papirju? Ste imeli kdaj fotoaparat na film? Bi digitalca morda zamenjali nazaj za takega? Zakaj eno ali drugo? :?

Lastniki analognih aparatov: razmišljate o nakupu digitalca? Kaj vas zadržuje, da tega ne storite? :?:

Povejte nam še kaj o tem, kako pogosto fotografirate, kako uživate v tem ... imate fotoaparat velikokrat s sabo 8) ... ali pa le izjemoma? :roll:
>>> Najlepše na vsakem dekletu je, verjeli ali ne ... njen fant! <<<

#2 Bebironchek

Bebironchek

zasvojen'c

• Člani
  • 438 prispevkov

Objavljeno 12 januar 2006 - 23:16

Jaz mam digitalca, ampak sem nekdaj veliko več slikal. Zdaj že samo tu pa tam par slik, kar tako. Najbolj zato ker mi nekaj ali baterije je*ejo ali pa sam digitalec.
Prav lepo mi je slikat ljudi, ki jih imam rad, največ v B/W ali Sepii.
Tud sicer moj digitalec ni preveč kuliš, je že precej star, če bi pa imel kakega res dobrega (si tudi full želim) bi pa bil kr obseden s slikanjem, priznam.
Največ slik imam na računalniku, najpomembnejše tudi na CDjih za vsak slučaj, če pa je vmes kaka res lepa slika dobrega kolega/kolegice si pa tudi sam doma sprintam na ustrezen foto-papir ;)

#3 Puck0

Puck0

veteran

• Člani
  • 1 790 prispevkov

Objavljeno 12 januar 2006 - 23:26

Doma imamo digitalni fotoaparat, ki je tudi v skupni rabi - family camera :mrgreen: Ta naš fotič, znamke Canon ima 4.0 mega pixlov, fotr je pa (poleg tega, da smo dobil neko osnovno pomnilniško kartico) nabavu 526 MB, optični zoom 4x, digitalni 3x, LCD zaslonček, in to je to :?: Fotič je bolj nov in nimamo neke želje po novem, boljšem modelu - so pa seveda že zunaj taki, ki premorejo kar 8.0 mega pixlov resolucije!!! :shock: ;)
Smo pa bili, do nedolgo nazaj, zvesti "analognemu" fotiču in morm rečt, da je je bila tista zadeva vsekakor dražja: vsakič nov film, pa potem razvijanje, itd. .. Če pogledamo na današnje digitalce, je sama zadeva dosti cenejša (o.k., razen samega aparata): filma ne potrebujemo, ker ga je nadomestila spominska kartica, ki se je ne menja vsakič. Potem tukaj tudi ni razvijanja filma, ampak preprosto shranimo slike v PC ali pa zapečemo na CD. Tudi če se že odločimo za izdelavo fotografij, preprosto kupimo Kodakov foto-papir in slike preprosto naprintamo. Na koncu je sama digitalna fotografija cenejša in se bolj splača, kot prvobitna - analogna. :|
Kar se pa tiče same "aktivne" uporabe tega našega družinskega fotoaparata.. Na začetku je bila to res igrača vsem nam trem in smo si ga podajali kot mali otroci in fotografirali kot neumni. Zdaj pa je le bistven pri kakšnih srečanjih oz. pri zadevah, ki: "Ohh, tole pa mormo fotkat!" :mrgreen:
Sam pa se še najraje posložujem fotoaparata in kamerce hkrati, ki ga imam vgrajenega v telefon in ima ločljivost 1.3 mega pixlov :mrgreen: good for my mobi, ni kej ;)
And totaly at the end: še vedno pa me najbolj impresionirajo fotografije posnete z navadnim, "analognim" fotoaparatom. Pravi fotografi lastnoročno najbolje izostrijo ali pa osvetlijo sliko, kajne? ;)
Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.

#4 ComfortablyNumb

ComfortablyNumb

nov na sceni

• Člani
  • 221 prispevkov

Objavljeno 13 januar 2006 - 16:33

Lastniki analognih aparatov: razmišljate o nakupu digitalca? Kaj vas zadržuje, da tega ne storite? :?:

Imam cca 7 let starega CANON EOS-50 E ki sodi v vrhunske polprofesionalne zrcalno/refleksne kamere. Z dvema vrhunskima objektivoma sem naredil že nekaj tisoč fotografij, tudi kakšno nagrado že potegnil, poslikal milion porok, pogrebov itd itd...

Zaenkrat ne menjam, priznavam pa vse kvalitete digitalcev...

Grega 8) 8) 8) 8)
11 božja zapoved...ljubite se med seboj, kakor sem vas jaz ljubil. Jezus

#5 janezek

janezek

nov na sceni

• Člani
  • 210 prispevkov

Objavljeno 14 januar 2006 - 12:06

Imam nekaj let starega Pentaxa na film. Že dalj časa premišljujem o nakupu SLR digitalca. Z nakupom odlašam, ker zdaj ne fotgrafiram več toliko. :?

Pri digitalcih mi je všeč, da ne potrebujem studia, ki mi naredi barvno fotografijo. Za čb pa ni pacanja v temnici.

Če že imaš analogni aparat in kupiš digitalca iste znamke, običajno lahko obdržiš objektive (ki so ponavadai dražji od aparata samega).
I'm not gay! I'm hetrosexualy challenged.

#6 Ganimed

Ganimed

zasvojen'c

• Člani
  • 573 prispevkov

Objavljeno 14 januar 2006 - 19:13

Imam Canon PowerShot A70, star 2 leti in pol, ima 3,2 mega pikslov in 3x optični zoom. Čeprav je bil takrat precej drag (95000 SIT, danes bi primerljiv aparat dobil že za pol te cene) ... sem se zanj odločil, ko se mi je pokvaril analogni na film. In ni mi žal, saj nudi praktično vse, kar potrebujem in pričakujem. Prednost je seveda, da lahko naredim skoraj neomejeno posnetkov, sproti brišem neuspele, imam veliko ročnih nastavitev - kar prej nisem imel nič, snemam kratke filmčke (po kameri nimam potrebe, čeprav posnetki niso primerljivi)... Čeprav se z zrcalno refleksnim ne more primerjati in sem si pred leti sam želel tudi takega, pa sem to željo opustil, ker ga ima prijatelj in je dokaj nepraktičen zaradi velikosti. Jaz pa svojega malega lahko vzamem praktično kamorkoli...

Čeprav je danes 3,2 mega pikslov že skorajda malo, nimam potrebe po več, ker so že zdaj fotografije velikanske in večinoma niti zdaj ne slikam z največjo resolucijo, ampak le v velikosti 2 mega pikslov, torej 1600 x 1200. S tem spravim seveda več fotografij na kartico, kar je sploh pomembno, ko grem na dopust. Sploh tisti, ki z mano kam gredo, še posebej na dopust ali izlet, vedo, da imam fotoaparat skorajda nenehno v roki in poslikam na stotine fotograrfij. Iz Črne gore in Albanije sem jih prinesel 744, ker pač več ni šlo na kartice, ki jih imam. Ne uporabljam ga za umetnost ali vrhunske fotografije, ampak predvsem za to, da imam spomin na ljudi in doživetja.

Imam 2 kartici po 256 MB, pa še eno 16 MB za silo, če bi pa kupoval danes, bi vzel vsaj 1 GB, med aparati pa bi ta trenutek izbiral med:
Sony DSC W5
Canon PowerShot A610, ki je precej izboljšana varzija mojega sedanjega,
še najraje pa bi imel CanonPowerShot S2 IS, ki sem ga imel včeraj tudi prvič v rokah in ki je za razred višje ter ima kar 12x zoom.

Vsi našteti so realno dosegljivi, potrebe po (pol)profesionalnih pa zaenkrat nimam.

Na fotoaparat na film zaradi prednosti (beri: praktičnosti) digitalcev ne bi več šel, čeprav je slaba stran, da zelo žrejo baterije.

#7 Maxitech

Maxitech

gay friendly

• Člani
  • 13 prispevkov

Objavljeno 24 januar 2006 - 17:53

Oh ja. dobra 3 leta nazaj sm imel Canona PowerShot A60, pa sm zgleda preveč sliku (obseden sm s slikanjem) in mi je septembra 2005 crknu :idea: No lih takrat sm meu pa kr neki keša, tko da sm si nabavu boljšo različico te serije in sicr Canon PowerShot A520. Ima 4,0 mega pikslov in 4x optični zoom. Z tem fotoaparatom sm zelo zadovoljen, ima veliko funkcij, kar dostkrat prov pride v kšnem temnem prostoru ali pa za slikanje v naravi. Slikam ponavadi z Auto, če pa slikam naravo ali pa živali pa nastavim na ustrezno funkcijo, pripravim barve, način osvetlitve itd. Res kul stvarca.
Imam pa flash kartico za 256 MB in eno flash kartico za 16 MB. Z tem digitalcom in tudi z prejšnim sm posnel tud že kr nekaj kratkih filmčkov z različnimi vsebinami.
Sem to kar sem

#8 e_misko

e_misko

piščan'c

• Člani
  • 62 prispevkov

Objavljeno 25 januar 2006 - 12:11

Imam Olympus C-750 UZoom in sem z njim zelo zadovoljen. Ima 10x zoom in super macro, kar je zame sploh super, ker sem čisto nor na detajle.

Canon Power Shot so zakon, ja.

#9 Immortal

Immortal

veteran

• Člani
  • 1 858 prispevkov

Objavljeno 25 januar 2006 - 12:16

Z ženo imava nek Canon (bi mogla pogkedat oznake - čist nov), ampak, kaj to meni nucajo vse tiste nastavitve pa ločljivosti in to, če nimam pojma, kaj sploh pomenijo. :oops: V navodilih piše samo, KAKO nastavit, ne pa tud, za kaj se kaj rabi ... bi bil pripravljen kdo kaj več o tem povedat? Po pisanju vidim, da ste kar profiji. :)
A hug is the shortest distance between Friends.

#10 BlueGirl

BlueGirl

piščan'c

• Člani
  • 118 prispevkov

Objavljeno 25 januar 2006 - 14:26

Fotografiram s štirimi fotoaparati. Najstarejša je moja ljuba analogna Yashica, ki sem jo dobila v 1. letniku srednje šole. Od vseh jo imam najraje, čeprav je svetlobna jakost objektiva v kur*u in se lahko slika le ob popolnoma odprti zaslonki. Potem imam malega HP-ja z 2.1 mio pixlov, ki ga uporabljam za fotkanje na žurih, ker ga res ni škoda. Za malo resnejše slikanje na terenu uporabljam Nikona D-50, ki sicer ni tisto kar bi si želela, vendar gre... V ateljeju pa se ne ločim od Canona EOS 33. Moč navade pač. :)

#11 urosss

urosss

zasvojen'c

• Člani
  • 553 prispevkov

Objavljeno 06 februar 2006 - 22:37

Imam Canon-a Power Shot S2 IS, se zelo zastopima, res lepe slike dela, ima ker malo preveč opcij zame, samo je res, da sem imel obdobje ko se mislil iti kaj s fotografijo naprej tako da... :) ;)
It's better to regret something you did, than to regret something you didn't do..

#12 ComfortablyNumb

ComfortablyNumb

nov na sceni

• Člani
  • 221 prispevkov

Objavljeno 08 februar 2006 - 20:53

. V ateljeju pa se ne ločim od Canona EOS 33. Moč navade pač. :)

Popravi me če se motim...ampak EOS 33 je pravzaprav EOS 30 oz novejša verzija legendarnega EOS 50?

G
11 božja zapoved...ljubite se med seboj, kakor sem vas jaz ljubil. Jezus

#13 jajcek

jajcek

gay friendly

• Člani
  • 10 prispevkov

Objavljeno 11 februar 2006 - 13:01

Midve z ženo imava namen kupit digitalca,sam je problem,ker ne veva,kakšnega naj vzameva. A ima kdo kakšen predlog? Iščeva nekaj do 40 prešernov,pa naju zanima kaj naj bi imel-koliko zooma itd... ker se same kaj dosti ne spoznama pa naju lahko kar hitro naserjejo.

#14 Ganimed

Ganimed

zasvojen'c

• Člani
  • 573 prispevkov

Objavljeno 14 februar 2006 - 04:15

Nisem strokovnjak, nekaj izkušenj pa mislim da z digitalci vendarle že imam. Izpostavil bi samo nekaj stvari.

Razvoj gre naprej in sedaj si že skorajda nazadnjaški, če ne kupiš aparata s 5 (ali pa vsaj 4) milijoni megapik. Jaz ne mislim tako. Seveda je odvisno od zahtevnosti uporabnika, vendar v tem cenovnem razredu ne pričakujta čudežev. Sam imam recimo aparat s 3,2 milijona megapik, kar ob nakupu ni bilo malo, in nimam prav nobene realne potrebe po več. Večja fotografija zavzame seveda več prostora na spominski kartici in računalniku.

ZOOM: jaz brez njega ne bi mogel biti, vidve pa sami ocenita. Pazita edino na eno past. Šteje le OPTIČNI zoom, temu jaz rečem kvalitetni zoom, DIGITALNI je zgolj zavajanje, ker na računalniku lahko pri obdelavi "zoomiraš" kolikor hočeš. Običajen optični zoom je nekje 3x.

Baterije. Nekateri aparati imajo Lithium in podobne baterije, ki niso standardne. To pomeni, da če si nekje zunaj in se ti baterija sprazni, lahko zamudiš najlepše posnetke, dokler baterij ne napolniš. Zato ti priporočam aparat, ki ga poganjajo standardne AA baterije, ki so sicer večje in težje, jih pa lahko imaš vedno za rezervo s sabo ali pa kupiš v večini trgovin.

Dva možna predloga:
KLIK 1
KLIK 2

Aparata, ki ju omenjam kot predlog, sta edina, ki sem ju na hitro našel v cenovnem razredu do 40000 SIT med aparati Canon in Sony, čeprav je še nekaj drugih proizvajalcev, ki jim zaupam in bi lahko našel primeren aparat iz njihove ponudbe, ne bi pa kupoval od povsem neznanih proizvajalcev, pri katerih je vprašljiva kvaliteta objektiva in s tem seveda fotografij. Je pa najbolje stopiti v dobro založeno trgovino in prijeti aparat v roke in se posvetovati s trgovci, čeprav jih vzemi z rezervo. Nakup preko interneta ti lahko prihrani nekaj tisočakov, pa vseeno ti priporočam, da prej aparat vidiš v trgovini.

Tam okoli 60-70 tisoč pa je že prava gneča zelo solidnih aparatov, ki ponujejo kup ročnih nastavitev, ne le avtomatike. Seveda je vse odvisno od tega, kaj pričakujeta od aparata ... in od finančnih zmožnosti.

K ceni aparata moraš še prišteti ceno za spominsko kartico (256 MB ca. 5000 SIT, 512 MB ca. 10000 SIT itd.) in po želji ceno za akumulatorske baterije, torej za večkratno polnjenje. Če si pozorna na prospekte raznih trgovcev (enako tudi na internetu), ponujajo velikokrat komplet aparata, spominske kartice in tudi baterij po precej prijaznejši ceni, kot če bi kupila vsako stvar posebej.

#15 jajcek

jajcek

gay friendly

• Člani
  • 10 prispevkov

Objavljeno 14 februar 2006 - 22:59

hvala,si mi zelo pomagal..trgovci so pac taksni da vse hvalijo,sam da prodajo.se bova verjetno kar za sonya odlocile

#16 Zvonech

Zvonech

nov na sceni

• Člani
  • 203 prispevkov

Objavljeno 16 julij 2006 - 20:35

Sicer malo ze staro ampak da se dodam svoje iskusnje.

Pred tem foticem sem imel pac navadne klasike, glih toliko da je bila slika kaj vec nisem rabil, ker vec slikal oziroma rabil nisem je bilo za takrat dovolj.

Casi se spremenijo tehnika in tudi potrebe.
Pred ca. tremi meseci sem si nabavil Cannon-a EOS 350-D, Sam fotkic je prav lustna zadeva, seveda za zacetek mi je bil ze prilozeni objektiv 18-55mm dovolj dokler se ga navadis je vredu. Nastavitev za slikanje je ogromno prav tako vseh funkcij, ceprav moram reci da sem veliko slikal ampak v dolocenih momentih sem z njemu se preobremenjen, ceprav ni tesko ga nastavljat. Ampak pri tako veliko moznostih pac moras tudi vedeti kaj hoces in kaksno sliko hoces imeti.
Vsega se naucis, v jeseni bo tukaj foto tecaj kerega se bom sigurno udelezil, ker vseh zadev se nikoli samo z prilozeno knjigo ne neucim, je pa drugace skoda denarja ce bi zmeraj slikal samo na avtomatsko nastavitev, ker za tak fotoaparat je vecje veselje slikati, ko dobesedno vsako malenkost sam nastvis in nakoncu vidis rezultat.
Ima zelo dolgo zdrzljiv aku, tudi 600 slik in vse z flash.om slikane je se zmeraj bila 1/4 akuja na razpolago, in kaj mi je zelo pomembno da je v roku ene ure aku spet pripravljen in nafilan.

Drugace pa 8 mio. pikslov je cez glavo cez predvsem ker sem imel prej majhen fotoapart z dvema milijonema.
spominska kartica ki jo uporabljam je 1 GB.

Lp
Koncert Siddhartha 18.6 v Stozicah, kdo se?

#17 BlueGirl

BlueGirl

piščan'c

• Člani
  • 118 prispevkov

Objavljeno 16 julij 2006 - 20:46

. V ateljeju pa se ne ločim od Canona EOS 33. Moč navade pač. :)

Popravi me če se motim...ampak EOS 33 je pravzaprav EOS 30 oz novejša verzija legendarnega EOS 50?

Joj, komaj zdaj sem opazila tvoje vprašanje... :oops:
ja, EOS 33 je naslednik EOS-a 50, res je. ;)
A parfum, ki nosiš ti, na drugemi drugačije diši.

#18 mravlja

mravlja

zasvojen'c

• Člani
  • 435 prispevkov

Objavljeno 05 februar 2010 - 00:37

Moj prvi fotoaparat je bil na film. obiskovala sem foto krožek v okviru OŠ, kjer smo te filme razvijali. takrat sem se nekako zaljubila v fotografijo. zdaj uporabljam digitalca (Canon EOS 40d, objektiv Canon EF 70-200mm f/4.0 L IS USM, objektiv Canon EF 17-40mm f/4.0 L IS USM ter macro objektiv Sigma AF 28-70/2.8 ASP EX DG, v lasti imam tudi flash Canon Speedlite 580EX E-TTL II). Več o fotoaparatu si lahko pogledate tu. Mislim, da svoje opreme ne bom zamenjala kar nekaj časa, saj se mi zdi kar v redu in dokler ne bom začela služiti s fotografijo oziroma bolje rečeno se začela z njo preživljati, nima smisla, da si kupujem najboljšo opremo. se mi pa zdi, da je poklic fotografa moj sanjski poklic in upam, da nekoč uspem. bi šla nazaj na analogca? analogni fotoaparat je po mojem mnenju izjemno dober za kakšne umetniške fotografije (tukaj govorim o kamerah srednjega in velikega formata), nikakor pa ne pride v poštev pri reportaži/športu/koncertih/... dobro, bi se dalo tudi z analognim, vendar tehnologija je šla tako naprej, da je praktično nesmiselno. sicer mi je po eni strani malo žal, saj si moral pri analogcih kar precej misliti, predno si pritisnil na sprožilec in naredil fotografijo. pri digitalcih pa večina folka samo škljocne in če ni v redu to pač ponovi 500x, da je potem ena mogoče v redu. hmmm ...
fotografije shranjujem na računalnik in občasno tudi na razne cdje ali dvdje. na vsake toliko jih nekaj izberem in grem "razviti", potem pa te fotke obesim po sobi (veliko bolj pogosto jih nesem na faks, ker jih moramo pač oddati predavatelju). drugače pa imam fotoaparat skoraj vedno v bližini, z mano gre skoraj povsod (z izjemo raznih kavic in predvsem žurov, ker je bil pač malo drag, pa tudi kar precej velik in težek nahrbtnik pride). v fotografiranju pa izredno uživam in prav zaradi tega upam, da mi bo uspelo združiti hobi s službo oziroma veselje z nujo.

Right now, nothing can kill my vibe

#19 Eos

Eos

Častna članica

• Člani
  • 782 prispevkov

Objavljeno 27 april 2010 - 12:44

Slikam s svojim (očitno) prvim DSLRjem Alpha 200 (Sony), na katerega veselo natikam kit objektiv Sony Alpha DT 18-70 mm f/3.5-5.6 in prastaro Minolto AF 75-300 mm f/4.5-5.6 (D) (za fuzbal, na primer, čeprav je že ob malo slabših svetlobnih razmerah ob višjih goriščnicah dokaj boga). Ko sem izbirala aparat (beri - vstopni troboj med Canon Eos 1000d, Nikon D-60 in mojo), sem omejitve proizvajalca strašno pametno vzela v zakup, prebrala približno šest milijonov reviews, se posvetovala s tistimi nekaj prijatelji, ki so v svet SLR fotografije že malo (in veliko) bolj suvereno zakorakali (in ki so se sinhrono drli "Eos! Eos!", pri čemer seveda niso klicali mene) in na koncu predvsem pod vplivom vseh prebranih ocen in - cene izbrala Sonyo. Če mogoče to ni bila najbolj modra odločitev, ki sem jo kadarkoli naredila, je bila v tistem trenutku finančnih stisk(anj) najbolj ekonomična (cena nezaslišano nizka - le zakaj) in še tik po nakupu, mi je (fotoaparat?) sekira padla v med in prej omenjen teleobjektiv se je našel v družinski zakladnici, pa ga ni nihče potreboval.
Če bi se ta hip, ko mi je že malce (ampak res malce) bolj jasno, kaj približno od aparata želim in ko razmišljam o novem objektivu, spet znašla v tistih tednih izbiranja (vstopnega) modela, bi verjetno posegla po soimenjaku (kak 450d), zdaj mi pa preostane cincanje med vztrajanjem pri obstoječih objektivih nadaljnjih nekaj - mesecev? Let? - ali nakupom novega objektiva (če za začetek govorim v ednini). Odločitve, odločitve ... Moram pa priznati, da me 50 mm (f/1.4 ali f/1.8, študije potekajo) zelo rajca.

Sicer pa - fotografija, ja, en tak zanimiv špas, ki te lahko konkretno potegne vase, čeprav si laik in to ne najbolj možno nadarjen. Moja Sonya je (na mojo srečo) ena taka fotomašina za telebane, kjer ti je vse razloženo z mehkimi utripajočimi roza tominđeriji. Prostodušno priznavam, nikoli nisem pričakovala, da me bo kak hobi tako zintrigiral (oz. da se bo toliko mojih misli vrtelo okoli naslednje reči). Prav zasvoji, pa čeprav se šele fotokobacam.

Prispevek uredil/a: Eos, 27 april 2010 - 12:47.

#20 TellMeYurDreams

TellMeYurDreams

piščan'c

• Člani
  • 96 prispevkov

Objavljeno 19 januar 2012 - 03:51

Jaz razmišljam o nakupu novega fotoaparata. Meni osebno se zdi najboljša znamka Cannon. Pa je res?
Morda bi bla dobra tudi Sony? No na Cannon sem navezan ...

Na mobilcu imam fotoaparat, pa ga ne uporabljam. Slik tako ali tako ne znam dat dol in nima smisla :D

Prejšnji mobilnik se mi je pa razbil in slik nisem nikoli dobil o.O :/

I don't wanna hear your dreams, show me your reality.

#21 bugs01

bugs01

nov na sceni

• Člani
  • 257 prispevkov

Objavljeno 19 januar 2012 - 04:01

Sama osebno sem do pred časom od mami uporabljala fotoaparat na film (za razvijat), sejdaj pa že nekaj let slikam preko digitalnega ali mobitela.

Meni osebno je digitalni daleč najboljši, ker takoj lahko vidiš kakšno sliko si naredil in, če ti ni všeč, jo lahko zbrišeš in tako naprej, prostora pa ne zmanjka, če redno daješ slike dol s kartice na računalnik itd.
Tako da to je zame ena velika prednost pred navadnim fotoaparatom, ki je imel še film za razvijati.
Vedno obstaja rešitev. Tudi če si še tako na dnu, vedi, da to ne bo večno. Ko boš najmanj pričakoval, se ti bo zgodilo nekaj, kar te bo osrečilo.

#22 netko00

netko00

nov na sceni

• Člani
  • 203 prispevkov

Objavljeno 19 januar 2012 - 07:07

Jaz razmišljam o nakupu novega fotoaparata. Meni osebno se zdi najboljša znamka Cannon. Pa je res?

Definitivno sta vodilna Nikon in Canon. Pri fotoapartih okoli 100-150€ pa mislim, da je vseeno katerega vzameš. :)
If time and space are curved, where do all of the straight people come from?
Author Unknown

#23 Eos

Eos

Častna članica

• Člani
  • 782 prispevkov

Objavljeno 19 januar 2012 - 09:13

Canon in Nikon sta vodilna pri DSLRjih. V razredu kompaktnih fotoaparatov (tudi pri malce dražjih ultra-zoomih tam pri 400 EUR) jima čisto suverereno konkurirajo Sony, Olympus in drugi.

#24 bogglefreak20

bogglefreak20

Častni član

• Člani
  • 574 prispevkov

Objavljeno 27 avgust 2012 - 21:44

Razmišljam o dodatnem objektivu za Nikon D3000. Zdajle imam samo 18-55, ki je prišel zraven v kitu. Mika me pa kaj bolj fleksibilnega... Gledal sem ene Tamrone, nekaj v stilu 70-300 ali kaj podobnega za ca. 190 EUR, me pa zanima, če ima kdo od vas kak predlog ali izkušnjo. Kaj se splača nabavit? Budget je omejen, kot ponavadi, tako da iščem čim več kakovosti za čim manj keša. Ideje na plano! :D
"I'm a vegetarian, well I'm not hardcore, because I eat meat, but only because I like the taste. And I hate vegetables on a personal level, so I'm not too good." Dylan Moran

#25 Eos

Eos

Častna članica

• Člani
  • 782 prispevkov

Objavljeno 27 avgust 2012 - 22:46

OK, to kar bom zdaj napisala, bi imel marsikateri fotograf za blasfemijo, ampak jaz sem nekaj časa na svojem bivšem fotoaparatu (Sony DSLR) uporabljala superzoom 18-250mm f/3.5-6.3 in mi je čisto super služil (sploh glede na to, da je kit lens). Še posebej glede na moje potrebe. Takrat sem potovala; z njim sem poslikala celo NZ, Azijo in Avstralijo in moram reči, da sem bila res zadovoljna. Menjala sem ga samo za 50mm f/1.8 in kombinacija se je super obnesla. Sploh, ker tako ni prišel prah notri, slika je bila zelo čista in barve (še preveč) živahne.

Odvisno, kaj želiš ... Bi pa jaz na tvojem mestu zagotovo rajši malo počakala in naštimala šparovček, ker za 190 EUR res ne boš dobil nič pametnega (pomoje). Kaj pa če malo počakaš, pa si omisliš kaj s fiksno blendo?

Jaz sicer (da ne bom slučajno preveč pametna) na svojem Canonu uporabljam kot moj standardni walkabout lens Tamron 17-50 f/2.8 brez stabilizatorja in sem kar zadovoljna. Mislim ... Za ta denar, pač.

Prispevek uredil/a: Eos, 27 avgust 2012 - 22:47.

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov