Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Pogledi vaših str8 prijateljev na vašo spolno usmerjenost

168 odgovorov v tej temi

#151 Tibor

Tibor

Častni član

• Člani
  • 863 prispevkov

Objavljeno 10 avgust 2013 - 12:03

Tisti, ki vedo, so sprejeli brez problema. Morda kakšen začuden pogled, sicer pa so se odnosi kvečjemu še izboljšali. :)

Za pesimizem je prepozno.

#152 blup

blup

zasvojen'c

• Člani
  • 773 prispevkov

Objavljeno 12 avgust 2013 - 17:13

Vse do zdaj super, še vedno pa je bila večina oseb, ki sem jim osebno povedal ženskega spola. Morda si želim še nekaj izkušenj z moškimi predstavniki. =P

A quien le importa lo que yo haga, a quien le importa lo que yo diga, yo soy asi y asi seguiré, nunca cambiaré...

#153 Lwoman

Lwoman

piščan'c

• Člani
  • 83 prispevkov

Objavljeno 20 oktober 2013 - 22:53

Imajo pravico do svojega mnenja, to je tudi vse, kar se mene tiče.

AUDACES FORTUNA IUVAT.

#154 Neil

Neil

biskvitek

• Člani
  • 41 prispevkov

Objavljeno 21 oktober 2013 - 16:53

Pri meni je bilo pa takole. Načeloma so dobro sprejeli, no pač vsaj proti nima nihče, se še bolje razumemo in na koncu so vsi pi*dili, zakaj sem tako dolgo čakal predno sem se odločil, da jim povem. Se je pa pojavila ljubosumnost pri eni frendici in enemu frendu, zanimivo.

Prispevek uredil/a: ženska, 24 oktober 2013 - 00:54.
Prosim, uporabljaj samoglasnike!

The two most important days in your life are the day you are born....and the day you find out why.

#155 blup

blup

zasvojen'c

• Člani
  • 773 prispevkov

Objavljeno 21 oktober 2013 - 18:25

Pojavila se je ljubosumnost... v povezavi s čim? :D

Ne razumem čisto dobro. Sta ljubosumna, ker si ti gej? x)

A quien le importa lo que yo haga, a quien le importa lo que yo diga, yo soy asi y asi seguiré, nunca cambiaré...

#156 Neil

Neil

biskvitek

• Člani
  • 41 prispevkov

Objavljeno 21 oktober 2013 - 20:51

Še sam ne razumem čisto dobro zakaj. Mislim, da ne zato, ker sem gej, verjetno zato, ker imam fanta. Mogoče sta imela kakšno upanje :-) Ne vem. Res čudno se obnašata, noben ne pokliče, nobenga ne zanima, kako sem, kako se imam z njim. Pač bili smo dobri prijatelji in se veliko družili. Zdaj je pa prav bedno, če se slučajno srečamo, prav ne vem, o čem govoriti. Mah, bo že.

The two most important days in your life are the day you are born....and the day you find out why.

#157 Becca

Becca

piščan'c

• Člani
  • 135 prispevkov

Objavljeno 11 november 2013 - 23:38

Moškim prijateljem je večinoma ali super,ali pa so nevtralni. Ženske so večinoma firbčne, ker ima vsaka slej ali prej kako vprašanje.

(Edino moški se večkrat trudijo za kak 3some, ali "gledanje"...medtem, ko ženske hočejo "eksperimentirati", da vidijo, kako je)

Drugače me pa večina zelo rada outira, kar me v osnovi ne moti, je pa na trenutke moteče.

V bistvu je pomoje ta možna homofobnost ali panika, da te ne bi sprejeli bolj prisotna v srednji šoli, kasneje je pa nekako umirjeno...in na koncu zmeraj pride do tega, da če te ne sprejmejo, nimaš zanje prostora v življenju.

Prispevek uredil/a: Becca, 11 november 2013 - 23:39.

"Don't judge each day by the harvest you reap but by the seeds that you plant."

#158 Nikitta

Nikitta

gay friendly

• Člani
  • 21 prispevkov

Objavljeno 16 februar 2015 - 08:53

Jaz sem bila tudi pozitivno presenečena nad odzivom. Kolikor me je bilo strah kako bodo odreagirali, so res zelo lepo sprejeli  :)

Hočem , da me življenje prevzame . Majhne doze , umirjene ljubezni - ob vsem , kar je polovičarsko , ostanem hladna . Ljubim vse nenavadno . Pisma , zaradi katerih se krivi poštarju hrbet , knjige brez ovitkov in ljubljenje , ob katerem bi razneslo vse termometre .
( A . NIN )

#159 provokatorka

provokatorka

Častna članica

• Člani
  • 1 697 prispevkov

Objavljeno 22 februar 2015 - 18:07

Moškim prijateljem je večinoma ali super,ali pa so nevtralni. Ženske so večinoma firbčne, ker ima vsaka slej ali prej kako vprašanje.

(Edino moški se večkrat trudijo za kak 3some, ali "gledanje"...medtem, ko ženske hočejo "eksperimentirati", da vidijo, kako je)

Drugače me pa večina zelo rada outira, kar me v osnovi ne moti, je pa na trenutke moteče.

V bistvu je pomoje ta možna homofobnost ali panika, da te ne bi sprejeli bolj prisotna v srednji šoli, kasneje je pa nekako umirjeno...in na koncu zmeraj pride do tega, da če te ne sprejmejo, nimaš zanje prostora v življenju.

Za tele, ki sem jih podčrtala, sama ne bi imela prostora v življenju, ne v srednji šoli, še veliko manj kasneje.

A je res treba ženski, če je npr. lezbijka, poslušati in odgovarjati na ena bolj, druga manj butasta vprašanja, tipom sploh odgovarjati na predloge o trojčkih (WTF???!!!), da ne omenjam tega, da te nekdo outira proti tvoji volji (again WTF???!!!)? Pri takih str8 prijateljih pravzaprav ne potrebuješ sovražnikov.

Ljubezen je večna, dokler traja.

#160 Damzo

Damzo

piščan'c

• Člani
  • 164 prispevkov

Objavljeno 22 februar 2015 - 18:17

Imate pa res grozne prijatelje...osebno se mi zdi, da tak človek, ki ne spoštuje tvoje zasebnosti in dreza vate z raznimi vprašanji, ni vreden p od prijatelja. Sicer pa sem sam zelo previden komu povem in najraje pač ne povem. Do sedaj ve le ena prijateljica, s katero pa nimam več stikov, tako da...morda je najbolje nekatere stvari obdržati zase. Saj ni nujno, da vsi vse vedo. Je pa res, da se po drugi strani, ne počutis sproščenega in ne moreš zaupati nekaterih problemov. Se počutis kot en velik hinavc. Ampak whatever, bolje biti sam kot dati nekomu priložnost, da te prizadane...

#161 Lisa91

Lisa91

piščan'c

• Člani
  • 102 prispevkov

Objavljeno 11 december 2015 - 00:04

Razumejo, me podpirajo in imajo rade. Cisto vse so me sprejele taksno kot sem. Res sem srecna, da imam take dobre prijateljice.

So bile ze vse prej za izenacitev LGBT pravic... Preden sem jim povedala zase. Sem obkrozena z zelo odprtimi ljudmi, ki razumejo drugacne. Se nasplosno s kontra stranjo ne razumem in jih niti nimam v svojem krogu.

#162 Mer

Mer

nov na sceni

• Člani
  • 211 prispevkov

Objavljeno 15 december 2015 - 00:12

Meni je bilo skoraj malo bedno kako ok so sprejeli. Jaz sem si namreč delala ne vem kakšne dramatične scenarije v glavi kako bom zdaj jaz to izvedla in pripravila vnaprej odgovore na morebitna kočljiva vprašanja...

Na koncu je bilo večinoma nekako takole:

a (jaz): em...*menca in tarna in dramatizira* lezba sm.

b: oh ok...

a: ja kaj ok...???

b: ja kul, ej a greva na kebab?

In tudi zdaj, ko se z drugim gej folkom menim o tem kako jih tretirajo str8 prijatelji, jaz nimam nobenih negativnih izkušenj. Nobenih čudnih vprašanj, ker so načeloma vsi tok pr seb, da si predstavljajo kako delujemo geji in lezbe.

#163 lipoglav57

lipoglav57

gay friendly

• Člani
  • 9 prispevkov

Objavljeno 21 december 2015 - 02:29

Jaz sem imel srečo da sem imel vredu prjatle. Pred začetkom univerze sem mojemu bodočemu cimru povedal da sem gej. Najprej je bil začuden itd. ampak je vse čisto lepo sprejel, se ni do mene drugače obnašal ali kakorkoli, samo povedal mi, da naj ne pričakujem, da bi kaj bilo med nama. Tudi potem, ko sva spala v isti sobi je bilo vse vredu, do mene se je obnašal čisto normalno. 

#164 Inspirion

Inspirion

piščan'c

• Člani
  • 66 prispevkov

Objavljeno 27 marec 2016 - 00:09

Moja družba je skoraj v celoti "strejt".

Izjemo predstavljata bivša fanta, s katerim sem ostal v dobrih odnosih in sta dokaj netipična za "našo" populacijo.

Ko sem bil mlajši je bila še živa iluzija, da zato ker sem pač gej, morejo biti L-G obarvani tudi moji družabni krogi. Ker bodo gotovo bolj prijateljski, empatični, tolerantni. Iluzijo sem kar kmalu izživel. Da se družim samo v strejt krogih sem ugotovil šele pred kratkim. Ni bilo načrtno, tako mi pač čisto ustreza.

Nekaj predhodnikov samih je zapisalo, da so pričakovali bolj burne odzive. Torej do neke mere sami pričakujemo, da to pa že more biti "big deal" tudi za vse druge in sledi skoraj razočaranje, če temu ni tako. Ko sem zaupal usmerjenost bližnjim prijateljem je bilo to nekako bolj mimogrede in tudi odziv posledično ni bil kaj poseben. Nenazadnje sem celo vrsto stvari, ne definira me le to, da sem gej. Tako vidim situacijo sam in tako jo vidijo bližnji. Drugim pač ne potrebujem razpredat ker jih z razlogom ni blizu.

Posebnih pogledov mojih prijateljev tako ni. Iz čistega firbca so me povprašali že marsikaj in tudi jaz njih. Z vsakim prijateljem pa obstajajo teme, v katerih morda ni najbolj kompatibilen ali pa mu utegnejo biti neprijetne. Kar je logično oz. pričakovano, ne glede na usmerjenost njih ali mene. Še vedno pa lahko govorim o čemerkoli vsaj z nekom izmed njih.

The more people demand to be treated as equals and not "differently" ... the more they call attention to their self perceived differences and shout it out to the world. It's almost like they're trying to get people to react. Quite a phenomenon. Why not just ... be?

#165 blaze

blaze

piščan'c

• Člani
  • 68 prispevkov

Objavljeno 31 marec 2016 - 02:10

Nisem imel tezav s tem. Str8 kolegi(jih sicer ni veliko,ampak ti ko pa so) so me sprejeli na lep nacin v svojo druzbo.
Ni pomembno kaj si po spolni usmerjenosti,temvec kaj nosis v srcu ;)

#166 Xander

Xander

piščan'c

• Člani
  • 55 prispevkov

Objavljeno 31 marec 2016 - 20:01

Težave, ki sem jih imel, sem jih dal skozi. Določeni vedo zame in nimam težav, za ostale pa mi je prav vseeno kaj pravijo. 

Jaz vem kje sem in tisti, ki ima v glavi vse urejeno, bo gledal iz druge plati. Je pa vse odvisno, kako so bili vzgojeni od staršev...

#167 Phee

Phee

gay friendly

• Člani
  • 8 prispevkov

Objavljeno 19 junij 2016 - 09:43

Podpirajo, je pa res da dostikrat pridemo na teme kot so 'kako si lahko prepričana v to, men se tudi ta-pa-ta zdi lušna, a misliš da sem bi, zakaj sem strejt, tipi so bedni, zakaj ne morem bit kr s tabo' etc. iz ženske strani in treesome ideje in vprašanja iz moške strani, ki se jim vsem poskušam izogibat, ampak dokler ni sovražno me sploh ne moti in sem vcasih se vesela da lahko prakticiram svoje izobrazevalne monologe in jim mal razširim LGBT+ community obzorja. :D

Homofobičnih ljudi se pa rajši izogibam. :) 

#168 K_444

K_444

piščan'c

• Člani
  • 160 prispevkov

Objavljeno 01 julij 2017 - 20:43

Povedala sem zgolj tistim, za katere sem smatrala, da smo si dovolj blizu in nisem se zmotila v odločitvi. Vsi, izmed teh, katerim sem povedala, so le-to sprejeli pozitivno.

I felt lucky and I'm still feeling lucky knowing that I have them near me now, too. : )

...

#169 Requiem

Requiem

biskvitek

• Člani
  • 38 prispevkov

Objavljeno 09 marec 2018 - 20:22

Zame moja spolna usmerjenost ni nikoli igrala večje vloge od barve mojih oči ali številke čevljev. V srednji šoli sem sicer še bila BI, ampak dejansko sem bila s kakšnim fantom (čist nedolžno) bolj zato, da sem prišla do kakšnih njihovih kjut prijateljic. Itak so bile vse str8, tako da so to bili celi cirkusi, preden se je kaj zgodilo. Pravih prijateljic nikoli nisem ravno imela, saj so bile kar nekaj ljubosumne, čeprav sem jim povedala, da me fantje, ki so jih hotele, a so letali za mano, ne zanimajo. Ampak to ni zaleglo. Tako so začele med sabo tračati, kako sem jaz lezbijka itd., dokler se ni ena pred šolo na dvorišču na čikpauzi opogumila in začela neki brcati proti meni in so jo morali vstran vlečt, medtem ko sem jaz pokala od smeha. Mislim, naredila mi je gratis reklamo na dvorišču. :) In jaz sem rekla, ja, res je "Any questions?" In potem so se vsipala vprašanja, kako, zakaj in predvsem s čim. Potem sem se itak selila v LJ, šla prvič v službo. Mama me je skoz svarila, naj bom tiho glede spolne usmerjenosti, ker bo samo sranje. In od tega sranja še kar ne duha ne sluha. Če me kdo vpraša, ali imam fanta, pač rečem, da ne, da imam dekle, in vsem je popolnoma normalno. Pa ne, da bi komu polagala račune, ampak tako povsem normalno mi je to. Tudi zdaj, ko imam prvič v lajfu prave prijatelje, ki so vsi precej starejši, tko ala moji starši, je vsem normalno, vse so odlično sprejeli, o tem se normalno menimo, se zajebavamo, ni da ni. 

Prepričana sem, da je reakcija ljudi odvisna od tega, kako si ti "pomirjen" s svojo spolno usmerjenostjo in dejansko s samim sabo. Koliko se imaš rad in koliko dejansko daš na mnenje nekih ljudi. Če bi name nekdo negativno reagiral, jaz vem, da to recimo nima nobene veze z mano, ampak samo s tem človekom. Slišala sem že marsikatero lezbijko, ki je rekla, da bi takoj zamenjala, da bi bila moški, ker bi ji bilo toliko lažje. Razumem, nekateri imajo res slabe izkušnje. Jaz pa recimo tega ne bi nikoli zamenjala, meni je to fantastično. Edina slaba stran je edino bila le, da imajo hetero moški ful izbire, gayi še ful več čudovite izbire, jaz pa sem si vedno zobe brusila na str8 ženskah, saj sem nora na lipstick, kjer pa so vsi koraki trajali celo večnost. No, ampak kdor "čaka", dočaka. :)

The funniest thing about this particular signature is that by the time you realize it doesn't say anything it's to late to stop reading it!

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov