Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Pogledi vaših str8 prijateljev na vašo spolno usmerjenost

168 odgovorov v tej temi

#51 KyoTai

KyoTai

biskvitek

• Člani
  • 39 prispevkov

Objavljeno 15 februar 2009 - 18:10

moji frendi vejo in so eni takoj lepo sprejel, eni so pa rabil mjcken cajta, sam je zdaj qul. itk se pa zmeri najdejo en,i ki nimajo svojga lajfa. :ideja:

Prispevek uredil/a: ženska, 16 februar 2009 - 02:18.

garasu geshi ni kimi wo ukabe saiho no-kuchizukeshite

#52 LesboqueeN

LesboqueeN

piščan'c

• Člani
  • 170 prispevkov

Objavljeno 24 marec 2009 - 12:38

Hm, pri meni ni nobenega problema, vsi so normalno sprejeli. :mavrica:
Rada spoznavam nove ljudi, rada sklepam nova prijateljstva.

Življenje je risanje brez radiranja.

#53 Ice

Ice

piščan'c

• Člani
  • 142 prispevkov

Objavljeno 24 marec 2009 - 16:32

nihče mi ni naravnost rekel da ne sprejema, ampak pri eni prijateljici čutim, da nekako ji ni okej... sicer pa so nekateri sprejeli dobro, best frendica je pa itak rekla da mi bo vedno stala ob strani =)

#54 etty

etty

zasvojen'c

• Člani
  • 446 prispevkov

Objavljeno 06 maj 2009 - 09:27

No, vsi ki jih poznam in sem se jim outirala, me sprejemajo. Kdaj pa kdaj o čem povprašajo in jim z veseljem povem, pa še kakšen hec pade na to temo in se vsi skup nasmejimo. Je pa zanimivo, da sta dve kolegici včeraj videli plakat, na katerem sta dve ženski in bili čisto navdušeni, češ; to je pa glih zate, poglej kok lep plakat je. :D No, sej to pove vse. :mrgreen: Pa tut smešno se mi zdi, da je kolegica, ki je imela ful proti homoseksualcem, totalno spremenila mnenje o njih, ko sem ji povedala zase. :)
Skratka odnosi so se izboljšali in nekateri so zdaj bolj informirani (oz. imajo več pojma) o stvareh, ki jih prej niso razumeli.
"The human heart feels things the eyes cannot see, and knows what the mind cannot understand."

Robert Vallett

#55 Lior

Lior

piščan'c

• Člani
  • 60 prispevkov

Objavljeno 09 maj 2009 - 21:27

Pred približno tremi leti sem imel "veliki" coming out, ko sem se autiral skoraj vsem prijateljem in nikogar ni čisto nič motilo, vsaj nihče mi ni nič direktno povedal oz. kakorkoli protestiral. Sam nisem opazil, da bi se odnosi kakorkoli spremenili, razen tega da se sam počutim veliko bolj sproščeno. Ko tako razmišljam, se sprašujem, kako to da tega nisem storil že veliko prej...

Z nekaterimi strejti se pogavarjamo o gej vezah, odnosih, seksu, življenjskemu slogu...
...od dveh-treh pa dobim celo "lubčka" na obraz. Juhuhu........... :cart:

#56 Zvonech

Zvonech

nov na sceni

• Člani
  • 203 prispevkov

Objavljeno 10 maj 2009 - 13:01

Ko sem se outiral sem to naredil pri vseh, in na vse stvari od takrat naprej gledam le z nasmehom in pozitivno, seveda najprej nihce ni verjel, zatem se je izkazalo kdo je kolega in prijatelj in gdo je bil samo zaradi iskoriscanja kao kolega. tisti ki sem mislil da niso tapravi so se izkazali da imajo obcutke da stojijo ob strani in da so tu neglede kdo, kaj in kaksen si, ostali ki sem mislil da soo najbolsi so se umaknili. Tako da je outing prinesel veliko iskusnjo in potegnil pozitivno sled zasabo, dandanes ce me gdo vprasa po spolnosti os. po zenski mu direktno odgovorim in to tudi tukaj v konzervativnem Wallisu, ljudje so preseneceni nad odprtostjo in iskrenostjo, ali to v slzbi ali na ulici ali pa med beznimi poznanstvi, tudi med novimi prijatelji ki sem jih v tem pol leta spoznal ni bezanja ni slabih reci, ampak veliko zanimivih tem in diskusij ob kavi, pivu in smehu :-).

Lp
Koncert Siddhartha 18.6 v Stozicah, kdo se?

#57 Dawn

Dawn

biskvitek

• Člani
  • 47 prispevkov

Objavljeno 10 maj 2009 - 13:13

Outirala sem se manjši skupini prijateljev in vsi so bolj ali manj enako odreagirali. Najprej presenečeni, a vsi so čisto normalno sprejeli. Eni prijateljici sem povedala še prej, ko nisem vedala sploh kaj pa kako in mi je že takrat stala ob strani. Zdi se mi, da sem se skoraj z vsemi, ki sem jim povedala, še bolj zbližala, veliko bolj si zaupamo, tako da samo upam, da bo tudi z ostalimi tako, ko se bom odločila, da jim povem.

So pa vse te pozitivne reakcije vplivale name tako, da si včasih sploh ne predstavljam, da tega nekdo ne bi sprejel, vsaj ne nekdo s katerim se družim. Vem, da je to že preveč optimistično, sploh zame :tralala: sej zato me pa pri mojih bolj vernih prijateljicah opitimizem kar mine :?:

:adijooo:
"Love is a fire. But whether it is going to warm your hearth or burn down your house, you can never tell."

#58 GuanoApe

GuanoApe

gay friendly

• Člani
  • 14 prispevkov

Objavljeno 10 maj 2009 - 14:29

Jaz sem se sprva outirala kot "bisex" ker sem bila previdna, pa niti pri sebi nism mela vse pošlihtano po glavi. Pol ko sem pa enkrat itak sam še na punce gledala, sem soj procent počas spreminjala tko iz 50/50 na 70/30 90/10 in na koncu 100% lezba, čeprav bi se jim lahko sanjal, ker tipa niti nism imela. Tko, da so se nekak prlagajal in prouzaprou nihče ni lih šel stran, čeprav še edno mislm, da jih ene poloica ni iskrenih z mano. Pol mam pa še sošolce, ki se pri sociologiji oglašajo kok so homosexualci bogi, kok bi lahko imel svoje pravice, pa bla bla bla in pol se te isti sošolci do mene obnašajo, kot da nisem človek in to samo zato, ker sem lezbijka. Nekateri pač niso to za kar se izdajajo. Drugače pa me zelo moti, da punce vedno, ko jim povem kaj sem rečejo: "Dokler mene pustiš pri miru..." SOVRAŽIM TA STAVEK :nevihta: In takim vedno nazaj rečem: "A ti vsakega fanta, ko ga spoznaš takoj posiliš?" In pol so tiho. Pravih prijatlov nimam, ampak tista peščica kolegov, ki jih imam, me je sprejela normalno.

Prispevek uredil/a: ženska, 11 maj 2009 - 01:21.

You can’t stop me, to love the world with all its lies... You can't stop me, I’m close enough to kiss the sky!

#59 lenanat

lenanat

nov na sceni

• Člani
  • 210 prispevkov

Objavljeno 11 maj 2009 - 18:19

Vsi moji prijatelji vedo za mojo usmerjenost in so vsi sprejeli, ne samo dobro,..ampak odlično! :spostovanje: Čisto nič se ni spremenilo-edino to, da se mi ni treba več pretvarjati, da so mi všeč tipi. :poreden:
Jebentiš.

#60 valda1

valda1

nov na sceni

• Člani
  • 272 prispevkov

Objavljeno 14 maj 2009 - 17:48

Moji prijatelji so pozabili :D
Kjer je v srcu ogenj, je ponavadi dim v glavi.

#61 CXXM

CXXM

gay friendly

• Člani
  • 18 prispevkov

Objavljeno 07 junij 2009 - 23:38

Prijatelje me popolnoma razumejo, tako da nimam nobenih problemov.

Vsak, ki me pa spozna na novo, ali pa če s kom začnemo o sexu govorit ka skoraj kap.

Večina namreč za aseksualnost sliši prvič v življenju.

Ni mi problem nobenemu to obrazložiti !

#62 mravlja

mravlja

zasvojen'c

• Člani
  • 435 prispevkov

Objavljeno 24 junij 2009 - 10:55

Pri meni so bili zelo različni odzivi - večinoma pozitivni. Pa vendar je bilo ene par takih "negativcev", ki se me po mojem priznanju izogibajo in mi dajejo občutek: "pejt stran! ti si kužna!". Ampak me niti preveč ne gane, ker mi je pomembno le, da me je best friendica in ožji krog res dobrih prijateljev sprejel tako kot sem :)
Pa še to. Ob "priznanju" sem odkrila, da ima marsikateri prijatelj/prijateljica tudi taka nagnenja, za katera prej nisem vedela :) LoL

Right now, nothing can kill my vibe

#63 Eos

Eos

Častna članica

• Člani
  • 782 prispevkov

Objavljeno 24 junij 2009 - 12:50

Presenetljivo pozitivni. Pred vezo, v kateri sem, sem bila v nekajletni strejt vezi. In se seveda nihče ni spraševal o morebitni drugi strani moje usmerjenosti. Sicer sem mislila, da so kakšne bližnje kolegice kdaj zavohale resnico za mojimi ženskam naklonjenimi komentarji. No, pa niso. Ko sem torej iz tiste dolgoletne veze preskočila naravnost v lezbično (sredi vsega pompa in razburjenja), tega tudi nisem ravno skrivala.

Prva je še isti dan (ker je bila pač moj taksi) izvedela najboljša prijateljica. Njena reakcija je bila čisto pozitivna, malce presenečena, ampak definitivno osvobojena vseh predsodkov. Zelo prijetna izkušnja. Reakcij drugih dveh deklet, s katerimi smo si bile tedaj najbližje, me je bilo pa bistveno bolj strah zaradi njinuh (domnevno) konzervativnih stališč. No, pa sem znova podcenjevala ljudi - in prva se je odzvala, kot da ji govorim o novem tipu, torej evforično-brezbrižno, druga pa zgolj skrajno navdušeno. Obe sta jo čimprej želeli spoznati in do moje lezbične strani sta se odzvale popolnoma neobremenjeno, pa silno firbčno. Moje goske :poljubcek:

Niti ene negativne reakcije še ni bilo, no, morda zato, ker niti tako veliko ljudi ne ve za naju. Če bi me kdo vprašal, bi seveda naravnost povedala, kako in kaj. In tudi tisti, ki spremljajo moj FB profil, so verjetno že sešteli ena in ena. Po svoje si želim, da bi me na prajdu ujela kakšna kamera in ne bi prišlo do nobenega mučnega "Zdaj imam pravzaprav punco" več. No, ampak seveda je to le bežna fantazija, realnost verjetnosti skrajno zgroženih odzivov starih staršev mi vztrajno poplesuje pred očmi :D :D

#64 sana

sana

gay friendly

• Člani
  • 4 prispevkov

Objavljeno 24 julij 2009 - 14:57

Mene so (proti pričakovanju) super sprejeli in so prav ponosni name. Vsi me imajo še rajši. :D vedo pa vsi, no skoraj že 90% kolegov in družine. :lalala:

Prispevek uredil/a: ženska, 24 julij 2009 - 23:31.

#65 simple

simple

zasvojen

• Člani
  • 694 prispevkov

Objavljeno 24 julij 2009 - 15:17

Jaz sem imel svoj "come out" letos. Kar nekaj časa trajalo, da sem spoznal, da je to pravi korak naprej. Prvo sem povedal svojemu bratu in je potreboval kak dan, da se je vsaj malo privadil. Prvih 30 minut mi sploh verjel ni, ker je mislil, da sem se hecal. :D Potem sem povedal svoji best frendici in mi tudi ni na začetku verjela. Tudi ona je zelo pozitivno sprejela to novico. Potem sem povedal enemu gej prijatelju in še eni frendici. Po izpitih sem se odločil, da moram povedati še staršem, ker mi vest ni dala miru. Ata je zelo dobro sprejel, čeprav je rekel, da bo potreboval nekaj časa, da se privadi. :) Mami me je tudi sprejela in je celo rekla, da je malo sumila, samo mi je hotela dati čas, da se sam sprijaznim s tem.

Coming out je nek proces, tako da se skoraj vsak dan "step-by-step" outiraš. Moram reči, da sem noro vesel, da sem končno prišel do tega spoznanja in bi enako naredil še 100X. :D

Tudi jaz ne vem, zakaj je trajalo vse to do danes in kaj me je sploh spodbudilo k temu. Morda malo vem, samo je več dejavnikov.

Feeling je zdaj čisto drug, ko lahko normalno govorim o tipih, ki so mi všeč. Ni mi več treba gledati za dekleti, samo zato, da bi ustrezal sprejetim normativnim vzorcem družbe. S tistimi, ki sem jim povedal, se zdaj o tem veliko zafrkavamo in imamo ful dobre razprave o vseh mogočih stvareh. :)
tu vois, je suis pas un homme, je suis le roi de l'illusion.

#66 Bellatrix

Bellatrix

piščan'c

• Člani
  • 150 prispevkov

Objavljeno 08 avgust 2009 - 22:11

K sreči se gibljem v bolj "odprto mislečem" krogu ljudi, zato me moji strejt prijatelji ne obsojajo, res pa je, da premnogi (predvsem tisti moškega spola) večkrat poskušajo namignit na to, da bi morala vsaj "poskušat" z nasprotnim spolom. Takrat se počutim nekoliko nesprejeto, čeprav verjamem, da s tem ne mislijo nič slabega. Dejstvo pa je, da nekateri kljub sprejemanju moje homoseksualnosti tega pojava ne razumejo kot prirojenega, ampak kot neko odločitev oz. mogoče posledico napačne vzgoje. :roll:

#67 nanami

nanami

piščan'c

• Člani
  • 154 prispevkov

Objavljeno 13 februar 2010 - 19:34

Moji prijatelji so vsi v redu sprejeli. Niso bli ravno šokirani, so pa bli zelo zainteresirani, ker gre večinoma za precej hetero družbo in je to za njih čisto nov svet. Tako, da se jim zdi zanimivo vse kar jim povem o tem :ples: Se pa večkrat zalotim, da jim razlagam že preveč intimne stvari in to po možnosti še kje v javnosti :zmesan:
"Nekateri ljudje vidijo stvari take, kot so, in rečejo: 'Zakaj?' Sam pa sanjam o stvareh, ki jih še nikoli ni bilo, in pravim: 'Zakaj pa ne?' " - George Bernard Shaw

#68 bio

bio

vzornik

• Člani
  • 1 545 prispevkov

Objavljeno 27 februar 2010 - 20:02

mene pa še po pol leta redno preseneča, kakšen odnos imajo do lgbt tematike nizozemci. zanje je to tako zelo normalno, da to praktično ni problem, celo ta beseda je premočna - kot da bi jim rekla "danes dežuje". še nikoli nisem doživela takega zanimivega odnosa. kar slabo jim dela, ko jim pravim, kakšne zganjajo naši politiki, ker si sploh ne morejo predstavljati, da lahko koga homoseksualnost tako zelo moti, ker je zanje to že več kot 50 let nekaj najbolj normalnega. in ko sem jih vprašala, kaj pa njihovi desničarski politiki pravijo, samo skomignejo z rameni in rečejo, da desničarji so tukaj proti imigrantom, na lgbt-jevce pa sploh noben ne pomisli. s čimer se moram strinjat, celo ko sem se z neko transseksualko pogovarjala, ni vedela, kaj pomeni kratica LGBT!

moram pa še posebej pohvalit enega izmed mojih kolegov tu, ki je končal psihologijo in čeprav ni ponosen na to diplomo, je zelo dober psiholog - ko se na začetku nisem še upala outirat, me je dobesedno zvlekel iz omare in to na tak eleganten način, da je izpadlo, kot da sem se outirala po lastni izbiri. :D postavljal je taka vprašanja, kot jih nobeden ne bi, razen z namenom iz nekoga izvleči, kateri spol mu je všeč, ampak hkrati je spraševal na tak način, da vsi ostali prisotni sploh niso ugotovili, da me je on že pogruntal. :D in vse moram pohvalit še za nepredalčkanje - komaj kdaj slišim besede "gay" in "lesbian" in "straight" - ful ful se trudijo uporabljati besedni zvezi "to like women" in "to like men". skratka, sami plusi za napredne države in naj se za božjo voljo začnejo ljudmilovci ravnati po zahodnjakih že enkrat!

#69 Blue_wing

Blue_wing

piščan'c

• Člani
  • 75 prispevkov

Objavljeno 27 februar 2010 - 20:13

Negativnega odziva pri outiranju še nisem doživela. Vsi prijatelji so vse odlično sprejeli. Sicer vseeno imam občutek, da so fantje boljše sprejeli, kot dekleta, glede na to, da se drug pred drugim preoblačimo ... Ampat sedaj so tudi prijateljica glede tega odprte. Verjetno vsi sošolci in sošolke vejo za mojo spolno usmerjeonst, čeprav jim nisem povedala. Nekateri sošolci pa ne verjameja, da je feminilna punca lahko lezbijka, zato ne verjamejo da nisem str8. za njihovo mnenje pa mi je itak vseeno. Moram pa reči, da se je vse skupaj na bolje obrnilo, odkar sem outirala.

#70 Donvita

Donvita

zasvojen'c

• Člani
  • 574 prispevkov

Objavljeno 27 februar 2010 - 20:20

tukaj pri nas v Sloveniji, za moje pojme ni vredno in je neproduktivno, da se posameznik ubada z nekaj streight subjekti. Moje mnenje, človek (pa magar iz moje straight družbe ali sorodstva), ki ni toliko osebnostno razvit in razgledan, da bi sprejel drugačne od sebe, ni vreden moje pozornosti, mojega časa. Tak subjekt, ima problem sam z sabo in je umsko nedozorel.

Kar se tiče razvite evrope-evropejcev itd. Teh problemov ni in je homosexualnost nekaj samoumevnega in normalnega.

#71 simple

simple

zasvojen

• Člani
  • 694 prispevkov

Objavljeno 27 februar 2010 - 21:23

Enkrat sem se pogovarjal s svojo (straight) sošolko o istospolno usmerjenih in me je zelo presenetilo, ko ni vedela, kaj pomeni kratica LGBT. Je zelo razgledana, pametna in inteligentna, tako da sem res mislil, da bo takoj vedela, kaj mislim.

No, zdaj ve tudi kaj pomeni LGBTIQ. :mrgreen:
tu vois, je suis pas un homme, je suis le roi de l'illusion.

#72 Ice

Ice

piščan'c

• Člani
  • 142 prispevkov

Objavljeno 28 februar 2010 - 12:39

:D še čakam da srečam koga str8 ki bo vedel kaj pomeni LGBT, zaenkrat še niti eden ni...
kar se sprejemanja tiče, vsi pozitivno, mogoče kdo rabi malo časa, ampak nobenega negativnega odziva. :)

#73 general

general

biskvitek

• Člani
  • 26 prispevkov

Objavljeno 01 marec 2010 - 22:23

Nič posebnega ne pravijo. Moj best frend je rekel da je to njemu čisto normalno. Mi je pa kar malo zameril ker sem mu povedal šele sedaj, haha.
No tudi moj cimer, pa moja frendica nista nič kaj začudeno pogledala.
Ničesar ni, kar ne bi mogel biti, delati ali imeti...

#74 lenanat

lenanat

nov na sceni

• Člani
  • 210 prispevkov

Objavljeno 02 marec 2010 - 20:12

Počasi napredujem..začelo se je z dvema...sedaj jih pa ve že... :misli: *prešteva* 30? :mrgreen:

Ampak za LGBT kratico pa res noben strejt, katerega sem vprašala, ni vedel. :jaz cepec:
Jebentiš.

#75 ovnica

ovnica

piščan'c

• Člani
  • 123 prispevkov

Objavljeno 02 marec 2010 - 22:02

Vsi moji prijatelji vejo, da sem lezbijka. Spomnim se, kako zelo sem ovinkarila in se bala povedati svojemu naj prijatelju takrat, kakšnih 13let nazaj. Predem sem izgovorila končno to besedo, je trajalo kar dve uri ovinkarjenja:-D. Potem pa je čisto skolirano rekel, da to pa res ni nič takega. On mi je dal toliko spodbude, da je bilo vsem za njim mnogo lažje povedati. Zaenkrat nisem zaradi tega še nikogar izgubila. Nekoliko problemov sem imela z očetom, vendar je zdaj v redu. Po 1 letnem boju, se je sprijaznil s tem. In včasih se mi zdi celo navdušen.:-) Počutim se bližje ljudem, do katerih sem povsem odkrita. Je pa po mojem mnenju tako, da ni toliko pomembno, koliko je teh ljudi, daa je le kakšen, ki te sprejema vsega. Čisto najbolj pomembno pa je, da se vsak sprejema sam. Širša okolica (tisti, ki nas ne poznajo osebno) tako ali tako ni pomembna. Posebej, ko se ravna po črednem nagonu, ki ni pristno in pogumno delovanje ampak prestrašeno in narejeno.
Izkušnja ni tisto, kar se nam zgodi. Izkušnja je, kar storimo s tistim, kar se nam zgodi.
Potovanje vase - Shirley Maclaine

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov