Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Pogledi vaših str8 prijateljev na vašo spolno usmerjenost

168 odgovorov v tej temi

#1 wang

wang

piščan'c

• Člani
  • 82 prispevkov

Objavljeno 31 december 2005 - 10:44

Torej, za tiste, ki imate str8 prijatelje- kako gledajo na vašo spolno usmerjenost (ne glede na to ali ste gay, lezbijka ali biseksualec/biseksualka). Vas popolnoma sprejemajo, so morda ob vašem outiranju začeli drugače gledati na vas ali so vas celo zapustili ? :?:
In ali vaši str8 prijatelji sploh vedo, da ste gay, lezbijka, biseksualec/biseksualka?
Imate kakšno negativno izkušnjo s tem?
Vsi tisti, ki preživijo življenje v iskanju resnice, dobro vedo, da so podobe, ki jih dobijo o njej nujno minljive. (J. Boswell)

#2 baby

baby

redni gost

• Člani
  • 361 prispevkov

Objavljeno 31 december 2005 - 12:06

moji prijatelji,ki vejo, da sem bisex se cisto normalno obnasajo! niso me zaceli obsojati, ampak so rekli, da je to cisto nekaj normalnega in da ni nic narobe ce si pac ''drugacen''.
povedala sem samo nekaterim - tistim, ki vem, da bodo na moji strani, ker imam tudi veliko takih prijateljev, ki to obsojajo in seveda je med temi osebami tudi moja druzina..vendar se ne obremenjujem z njimi...
zivljenje je eno samo in ne bom se podrejala starsem in drugim ter zivela kot oni hocejo, s tem pa bila tudi nesrecna!

lep dan vsem skupaj!

#3 bio

bio

vzornik

• Člani
  • 1 545 prispevkov

Objavljeno 31 december 2005 - 13:13

s prvo, ki smo ble celo večnost najboljše prijateljce, smo se pol, ko sem ji povedala, čez en mesec "odprijateljile", ampak mislim da ni blo samo zaradi mojega outiranja ampak zato, ker sem se v unem času tudi nasplošno precej spremenila - tko da jo razumem. ostale so pa čisto ok s tem dejstvom :)

#4 Bebironchek

Bebironchek

zasvojen'c

• Člani
  • 438 prispevkov

Objavljeno 31 december 2005 - 13:17

2 prijateljici me fenomenalno sprejemata, ena je celo navdušena, ker je vedno hotela gej kolega (saj vsete, filmi pa to :mrgreen: )
Se najde ena verna punca, ki o homoseksualnosti ne more niti ene besede izpregovorit, sicer pa pogovor normalno teče
En bi kolega, ki me sprejema, lahko govoriva o čemerkoli, samo da on trdi da nisem gej, ampak bi ... kot pač vsi ostali kao
Pa še en kolega, ki je rep med noge stisnil in sploh ni sposoben govoriti o tem, ker ga je valda strah da ga posilim ali kaj :lool:

Mah vse je treba izkusit, da si nabereš izkušnje in modrost .. ipd. :P

#5 wang

wang

piščan'c

• Člani
  • 82 prispevkov

Objavljeno 31 december 2005 - 13:38

Moje dosedanje izkušnje so pozitivne, kar se tiče outiranja str8 prijateljicam/prijateljem. Za eno kolegico, ki sva sicer nekaj časa prijateljevale pa ji nisem povedala glede svoje spolne usmerjenosti, ker sem poprej enkrat slišala njen negativen prizvok, ko je izgovarjala besedo lezbijka.
Se pa najdejo tudi take lezbijke, ki imajo tudi str8 kolege pa oni nič ne vedo, da so/je ona lezbijka.

Mah vse je treba izkusit, da si nabereš izkušnje in modrost .. ipd. :P

Se strinjam, pa čeprav je včasih pot do teh spoznanj boleča..
Vsi tisti, ki preživijo življenje v iskanju resnice, dobro vedo, da so podobe, ki jih dobijo o njej nujno minljive. (J. Boswell)

#6 Chiara`

Chiara`

Častna članica

• Člani
  • 2 312 prispevkov

Objavljeno 31 december 2005 - 13:47

Vsi, ki jih smatram za prijatelje vejo zame. In sm očitno rojena pod srečno zvezdo :mrgreen: Vsi so me sprejeli, nihče se me ni začel izogibati. Negativnih izkušenj nimam. Nekateri so se smejali, ker so jim bile moje izjave in obnašanje in tudi od kod taka obsesija s kylie in moškimi zadevami končno razjasnene :lool: Res jih mam rada, ker mi stojijo ob strani.

#7 jEREMY

jEREMY

biskvitek

• Člani
  • 33 prispevkov

Objavljeno 31 december 2005 - 14:35

Imam večino str8 prjatle ,pa tisitim ko sm reku in vejo zame jim je čist kul. Best frendica ,ko je zvedla je bla čist adijo :zmesan: , potrebovala je vsaj en dan pol je blo pa good,pa še sama se je nato outirala kot bi! In imama se super, sploh če sma v množici in lahk opazujeva dobre tipčke in ugotavljama kolk imama isti okus za tipe ! :mrgreen:

Torej ja, me popolnoma sprejemajo! In ne nimam nobene slabe izkušnje !
We love to entertain you

#8 Ang3lGrl

Ang3lGrl

piščan'c

• Člani
  • 145 prispevkov

Objavljeno 31 december 2005 - 15:53

mam kr dosti str8 prijateljev in vsi me sprejemajo in so tudi ful dobro odreagirali ko sem povedla da sem lezba :)
ene kolegice so po tem ko sem jim povedala celo začele razmišljat o tem da bi one tudi probale s punco lol :mrgreen:
pa nekateri so tudi rekli da se jim je zdelo kr sem pač namesto za tipi gledala za bejbami :evil:
...Sometimes I Just Like To Dream...

#9 gregor

gregor

piščan'c

• Člani
  • 95 prispevkov

Objavljeno 31 december 2005 - 17:30

vsi me sprejemajo in me majo radi se bolj kot prej:)

#10 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 187 prispevkov

Objavljeno 01 januar 2006 - 13:59

Vsi str8 kolegi vejo, da sem gej. Nekaj jih ni sprejelo, te sem skenslal oz. tudi oni mene. :mrgreen: Z ostalimi se štekam. Pred prijatelji se ne bom nikoli pretvarjal nekaj, kar nisem. Torej dam banalen primer: če lahko jaz poslušam frenda, kako liže bejbi; bo tudi frend moral, če jaz rečem kako ližem tipu. Simple is that. Tisti, ki te ne sprejme te pa itak ni vreden.

Lep pozdrav, Glorchy :pepper:
Medicina je socialna znanost in politika ni nič drugega, kot medicina velikih razsežnosti. [R. Virchow]
De duobus malis semper minus eligendum est.

#11 ana

ana

zasvojen'c

• Člani
  • 588 prispevkov

Objavljeno 01 januar 2006 - 16:56

mislim, da nobenemu ni čisto jasno, glede na to, da izražam komplimente tako moškim kot ženskam. sicer imam ravno kake tri prijatelje, s katerimi se štekamo do te mere, da mi ne morijo, ker jih nočem videti več kot enkrat na dva meseca...tako da so si me raztolmačili kot osebo, katere razpoloženje se zelo spreminja....

se mi zdi, da je tem trem krepko vseeno za moje spolne preference
...in vse te lude krasne črke, ki delajo kar same pisemček zate in naju nadlegujejo, zlasti črka f je poredna žival, fej jo bodi. Tudi ti ljuba nedefinirana črkica (tvoje ime) se fajn imej.

#12 Nohhec

Nohhec

redni gost

• Člani
  • 367 prispevkov

Objavljeno 02 januar 2006 - 00:39

Nisem imel problemov z nobenim od njih (pa jih ni malo) razen z enim kolegom, s katerim nimam več stikov.

Je blo z nekaterimi na začetku čudno, ampak so kmalu ugotovil, da sem js še zmeri js, pa je vredu zdej. Seveda je bil vsak odziv drugačen, se je pa vseeno videlo, da tisti, s katerimi so bili problemi, so imel vsi nekak isto (vsiljeno?) mišljenje o nas. Je pa en tak primer enkrat izjavil, da si je, dokler mu nisem priznal, da sem gej, čisto drugače predstavljal geje kot po tem. To mi je dalo potem mal za razmišljat, kakšen bi bil odziv, če ne bi bila tako dobra kolega kot sva bila.

O tistem, ki tega ni mogu sprejet, pa niti ne razmišljam več. Življenje je prekratko, da bi se sekiral za preteklost.
No, I'll join this converation on the proviso that we stop bitching about people talking about wigs, dresses, bust sizes, penises, drugs, night clubs, and bloody Abba!

#13 miska

miska

nov na sceni

• Člani
  • 211 prispevkov

Objavljeno 02 januar 2006 - 12:53

v bistvu nisem nobenemu direkt povedala, sta dve prijateljici, ki bi si lahko razlagali...no ena se je malo oddaljila odkar sem ji mal namignila da bi mi mogoče bila lahko ena bejba všeč, druga se pa obnaša čisto normalno...
sicer pa če jima ni jasno kolk je ura, je pa to njujin probem, jaz sem se odprla do te meje, da sem jima predstavila določeno osebo in ju tudi kasneje vprašala kakšna se jima zdi?!
v končni fazi ne vem zakaj bi komu morala polagat račune in razlagat kako in kaj, sej v končni fazi tudi oni ne pridejo k meni razlagat da so str8??
;) ;)
• Omnia vincit amor

#14 mickey

mickey

zasvojen'c

• Člani
  • 419 prispevkov

Objavljeno 02 januar 2006 - 15:28

Full sem ponosen na moje str8 kolege, ker so moje outiranje sprejeli z veliko mero odobravanja. Z enim kolegom in kolegico nas je vsa zadeva še bolj zbližala, tako da jima lahko vse zaupam in smo sploh v the best odnosih.

#15 wang

wang

piščan'c

• Člani
  • 82 prispevkov

Objavljeno 02 januar 2006 - 16:26

v bistvu nisem nobenemu direkt povedala......v končni fazi ne vem zakaj bi komu morala polagat račune in razlagat kako in kaj, sej v končni fazi tudi oni ne pridejo k meni razlagat da so str8??
;) ;)

Seveda nisi dolžna nobenemu polagat račune, namen te teme je bil deliti izkušnje takšne in drugačne z nami in katere se nanašajo predvsem na vaše oziroma tvoje ožje prijatelje. ;)
Kajti, moje mnenje je, da prijateljstvo ni tako iskreno, če ne vedo da je nekdo, s katerim preživijo veliko časa v bistvu "drugače"spolno orientiran (od njih)... :?:

#16 bio

bio

vzornik

• Člani
  • 1 545 prispevkov

Objavljeno 02 januar 2006 - 16:36

mislim da miska ni mela nič proti tej temi ampak čisto proti dejstvu, da se mi moramo outirat, strejtom se pa ni treba ;)

#17 eLin

eLin

piščan'c

• Člani
  • 150 prispevkov

Objavljeno 03 januar 2006 - 00:53

mam 2 frenda k jima je res kul in me sprejemata tako kot sm, tut skupi hodmo zurat pa "pičke" hvatit :mrgreen: Pol je eden k pravi da mu je kul, sam bi rajs vidu da bi bla strejt ker je ne dolg nazaj hotu bit z mano. Drugi kolegi so pa tut ok s tem, noben me ne obsoja ker se ze ceu lajf poznamo in smo skos skupi in so pomoje nekak vedl, ze prej. Za zenske je pa mal drugac, je ena k sm bla ful vanjo zacopana je bla u bistvu "počaščena" sam ni hotla bit z mano, ker je pač strejt, ampak mi je pustila da cedim sline in tut skup smo hodil žurat, zdj je v londonu :( Pol je ena k me ful dobr sprejema ker je njena sestra lezbijka in šteka. Ena pa odkar ve se ubistvu mal mn vidva, sej se trud da bi se normalno obnašala sam ji ne rata čist.. Drugač mam pa velik mn težav s tipi kot z bejbami, ker bejba pol avtomatsko misl "Fak, kaj če me hoče pof***", vsaj te k jih js poznam... :mrgreen:
Defining the world through regurgitated, updated, retouched, mediocre, mainstream
media information that smacks of sensation!

#18 Sienna

Sienna

Častna članica

• Člani
  • 983 prispevkov

Objavljeno 03 januar 2006 - 16:01

Moji prijatelji vejo zame. Kako to sprejemajo mora biti jasno ze po tem, da sem napisala, da so prijatelji! Vsem znancem tega ne razlagam, ker se mi ne zdi potrebno, na tej tocki lahko zaradi tega pride tudi problemov.
Zato najbrz mislijo, da sem str8 glede na to, da vedo za mojo vec letno zvezo s tipom pa tako dalje. Mi je vseeno.

Nisem se pripravljena, da vsi vejo. Za tiste ki pa, sem pa vesela. Me podpirajo in se jim to ne zdi nic takega, ker ni.

#19 Ganimed

Ganimed

zasvojen'c

• Člani
  • 573 prispevkov

Objavljeno 03 januar 2006 - 16:18

Doslej še nisem imel slabe izkušnje z outiranjem, verjetno tudi zato ne, ker sem dobro premislil, komu bom povedal in kdo je vreden mojega zaupanja. Prijatelji vedo seveda vsi, pa tudi nekaterim kolegom sem povedal. Ljudje prihajajo, ljudije odhajajo iz naših življenj, pać, življenje prinaša svoje stvari ... nimam pa občutka, da je kdo odšel iz mojega življenja zato, ker sem gej.

Nasprotno, najbližji prijatelji so moje razkritje zelo cenili in nas je to še bolj povezalo. Sploh prijatelj, s katerim se poznava že dolga leta, mi je rekel, da nikoli ne bi posumil, da sem gej. Pred razkritjem sicer ni imel kaj posebej proti gejem, imel je samo neki nedoločen zadržek, ki pa se ga je s tem, da pozna geja tudi osebno, znebil.
>>> Najlepše na vsakem dekletu je, verjeli ali ne ... njen fant! <<<

#20 provokatorka

provokatorka

Častna članica

• Člani
  • 1 697 prispevkov

Objavljeno 03 januar 2006 - 19:44

Hello,

Kajti, moje mnenje je, da prijateljstvo ni tako iskreno, če ne vedo da je nekdo, s katerim preživijo veliko časa v bistvu "drugače"spolno orientiran (od njih)... :?:

Se strinjam. Moja edina str8 prijateljica ve zame že iz srednješolskih let. Vsa ta leta me sprejema normalno, prav nič se nisva oddaljili, sicer je tudi velika simpatizerka "naših" zadev oz. pravic, ki jih naša populacija še nima. Ponavadi bolj popi*di kot jaz, ko je govor o pravici istospolnih parov do poroke! :) Drugih str8 prijateljev nimam in zato se mi ni potrebno nikomur več outirati.

Lp vsem.
Ljubezen je večna, dokler traja.

#21 Aquarius

Aquarius

nov na sceni

• Člani
  • 236 prispevkov

Objavljeno 03 januar 2006 - 23:40

Zame kolegi vejo že kar lep čas, in večina jih je sprela novico z navdušenjem, v glavnem punce. Dečkoti pa, hm, nekak zelo težko govorimo o tem, ampak ajde, str8 tipi recimo da mal drgač to štekajo.
Se pa imamo zlo fino, gremo ven, se zezamo, če mi gre kej narobe vem kam se it zjokat, ....
Najbolj me je pa osupnil en tip za katerga sem zmer mislil da je anti-gay aktivist, ampak se je izkazalo da ga vse zanima, kdaj sem prvič pa kako, pa če bi s tremi, pa kako se seksa.... jao, sem mu tolk govoril da je bilo že meni nerodno.

V glavnem, z mojimi se kar dobr štekamo (zdaj ko sem samski, komaj čakajo da si koga najdem, da bojo mel čveke za naprej govort.... jao, že vidim "ej, dej povej, a je kej novga?")

#22 Figlio

Figlio

piščan'c

• Člani
  • 67 prispevkov

Objavljeno 05 januar 2006 - 20:31

Ne glede na to kakšen bo odziv, sem mnenja, da vsi pravi prijatelji in tvoja družina res morajo vedeti tudi za tvojo spolno usmerjenost. Ljudem, ki jh pa pač bežno poznaš in srečuješ pa res ni treba vsega vedeti. 8) Prvi, ki sem se mu "razkril" je bil kolega; potem ena kolegica, nato najboljši frend, največji dosežek je bila mama (njeni prvi izjavi sta bili: "Ja kaj pa če kdo zve..." in "Mislim, da bi moral k psihiatru..." :lool: ). Potem je zvedela še sestra, sodelavka, bratova punca, sošolka... Pač verižna reakcija. Z vsemi temi sem še vedno v stiku, nihče me ne obsoja, velikokrat koga kaj zanima, poznajo mojega fanta... Res je, da se z določenimi ne voidevamo več prav pogosto (različne službe, fakultete, kraji...) vendar na račun tega, da sem gay, še nisem izgubil nobene prijateljice ali prijatelja.

Hastaluego :)
Če hočeš spremeniti svet, spremeni samega sebe. (kitajska modrost)

#23 wang

wang

piščan'c

• Člani
  • 82 prispevkov

Objavljeno 06 januar 2006 - 08:50

... ampak se je izkazalo da ga vse zanima, kdaj sem prvič pa kako, pa če bi s tremi, pa kako se seksa.... jao, sem mu tolk govoril da je bilo že meni nerodno.

Poznam te občutke. Ko sem prijateljici razlagala, kaj počnem med seksom mi je bilo malce nerodno, toda pozitivno me je presenetil njen odziv, bila je popolnoma brez predsodkov.
Sicer pa je bila ona oseba, ki me je nagovorila, da sem šla na prvi zmenek z žensko..

#24 dečva

dečva

redni gost

• Člani
  • 319 prispevkov

Objavljeno 07 januar 2006 - 22:36

imam kar nekaj str8 prijeteljev in vsi vejo za mojo usmerjenost. do sedaj sem imela samo eno slabo izkušnjo, ko sem povedala sošolki iz srednje šole in se je dejansko presedla za kake pol metra stran od mene :? nekaj časa sem se trudila z njo ohraniti normalen odnos, vendar sem čez nekaj časa obupala, ker se odnos ni popravil, ampak je samo stagniral.

vsi ostali prijatelji so me sprejeli in me podpirajo. v nekaterih primerih se je odnos s kako osebo po mojem "outiranju" celo izboljšal. drugače pa vsi to jemljejo, kot del mene in nihče ne dela cirkusa iz tega, niti se moje usmerjenosti ne obeša na veliki zvon. z vsakim se lahko normalno pogovarjam o vsem....i'm just a normal person :mrgreen:

Nič zanimivega. Move on. 

#25 Immortal

Immortal

veteran

• Člani
  • 1 858 prispevkov

Objavljeno 08 januar 2006 - 00:14

U bistvu so cist fajn sprejel - z eno sva celo poglobili odnos (kar pa si nikoli ne bi mislila) - je bilo pa tak, da sva ble zmenjene, da se dobive, ravno na en dan, ko sem mela ful custveno stalo tako doma kot s punco, pa sem se ji jokala v telefon in ji pol v zivo bleknila takoj za "zivjo" - mal zacuden pogled pol pa Akcija, kako cva to uredit. Res sem ji hvalezna! Je pa hecno, ker se je ona meni pred par dnevi takrat jokala v telefon zaradi njenega (zdaj) ex fanta, tako da sva si vzajemno pomagali :)

Z drugo sva se ravno tako zblizali (pa ze prej sva si bile zelo dobri), zdaj si lahko poveva stvari, ki so bile prej bolj blushing.

U bistvu pri nobeni nisem dozivela odklona, le z eno se vidiva bolj malo (pa sva se ze pred tem) zaradi razlicnih urnikov, pa je bila edina, ki me je velik sprasevala o tem (pa ne o spolnosti, ampak o mojih obcutkih) pa kdaj je pojamrala, da jo kaka peca in ce smo lezbijke res take in onake 8)

Se mi zdi zelo pomembno, da za mojo usmerjenost vedo moji prijatelji. Tako sem lahko sproscena v njihovi druzbi in oni v moji - vsi so jo tud zelo kmalu spoznali in ne mine pogovor, da ne bi rekli Pa pozdravi jo/zeno/punco etc. Kar se mi ekšueli zdi zelo lepo, ker mi (tudi) s tem dajo vedet, da se zavedajo, da je (punca) v mojem lajfu in da mi je zelo pomembna.

Seveda pa nisem (in ne) pricakovala, da bodo zdaj moji frendi postali tudi njeni - ne nujno oz. ce se postekajo, kul, ce ne, pa pac hengamo tu in tam in se mamo fajn.

Je pa tako, da ne glede na to, kako te kak prijatelj sprejme, ves, kaj, koliko in do kam govorit ("razlagat") o partnerki/partnerju. Hocem rec, da nekak zacutis, koliko v globino lahko o svojem odnosu poves prijatelju - nekaterim vec, drugim manj - pa to se ne pomeni, da te kaj manj sprejemajo, samo razlicno globino intime imajo.

Da ne bom prevec zafilozofirala: friends stay friends after my comingout.

Je pa res, da znankam/znancem in kolegicam/kolegom nisem sla razlagat, bodisi zato, ker se ne druzimo toliko, bodisi, ker se mi ne zdi potrebno jih seznanjat s tem, ker ne bi poglobilo nasih odnosov oz. sploh nicesar spremenilo. Morda tudi zato, ker se mi ne da ubadat z raznoraznimi vprasanji Zakaj, Od kdaj (nekomu, s katerim nimam prijat. odnosa) - kar pa ne pomeni, da bom punco zatajila, ce naju bodo videli kje skupaj. Ni variante.
A hug is the shortest distance between Friends.

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov