Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Prijateljstvo med geji in lezbijkami

49 odgovorov v tej temi

#1 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 184 prispevkov

Objavljeno 25 marec 2004 - 22:11

Če gledamo sceno v Tiffany in Monokel -> to je tako kot fronta na Soči :mrgreen:

Ko sem še hodu v "podn" Tifflo, je bila zmeram razlika med geji in lezbijkami. Men so lezbijke prov fajn, pa naj bodo možače al pa ne - to mi vseen.
Nekak mam filing - da se skupina LGBT čist prevel ločuje med sabo.

Kaj mislite vi -> prijateljstvo med nami?

Lp ;)
Medicina je socialna znanost in politika ni nič drugega, kot medicina velikih razsežnosti. [R. Virchow]
De duobus malis semper minus eligendum est.

#2 Nohhec

Nohhec

redni gost

• Člani
  • 367 prispevkov

Objavljeno 26 marec 2004 - 15:44

Lezbijke so čist vredi ženske. 8) Ne vem, zakaj bi moglo bit tko ko na fronti. Kar jih js poznam (v živo ali ne) so super babe! :mrgreen:
No, I'll join this converation on the proviso that we stop bitching about people talking about wigs, dresses, bust sizes, penises, drugs, night clubs, and bloody Abba!

#3 spelca77

spelca77

izkušen

• Člani
  • 885 prispevkov

Objavljeno 26 marec 2004 - 17:36

nekaj mojih zelo dobrih prijateljev je gejev.
"Wheresoever you go, go with all your heart." (Confucius, 551 BC-479)

#4 Arapka

Arapka

biskvitek

• Člani
  • 46 prispevkov

Objavljeno 27 marec 2004 - 10:29

Zelo veliko mojih moskih prjateljev je geyev. :)

LP

#5 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 184 prispevkov

Objavljeno 27 marec 2004 - 10:38

Mogoče nesporazumj, kaj sem hotu slišat od vas :mrgreen:

Gre se za (zdej a poznate al ine) scene med open gay and open lesbian. Mam filing, da se ne marajo kaj preveč ;) Vsaj jz sm bil že pridružen kreganju lezbe in pedra. Ogenj v strehi :evil: Tud ko sem hodu v Tiffany in Monokel, bilo zmeram tako, da so lezbe ne marale preveč pedrov v njihovem klubu :?: :( Men bil Monokel 100x bolj clean itd, pa še pijača cenejša :mrgreen: Sam k so nas metale ven; pedri pa lezbe, če so prišle pokukat v Tiffany.
Mislim vsi smo GLBT population, namest da bi imel en hard diskač skupi, mamo dve kleti z usranimi wc-ji v glavnem mestu Lj. :roll:

lp :wink:
Medicina je socialna znanost in politika ni nič drugega, kot medicina velikih razsežnosti. [R. Virchow]

#6 spelca77

spelca77

izkušen

• Člani
  • 885 prispevkov

Objavljeno 29 marec 2004 - 17:26

Glorius, za Tiffany in Monokel ne morem govorit, ker se nisem bila na obisku... Le v K4...

Moj prvi obisk gej kluba je bil v klubu za moske :) Nikoli ne bom pozabila soka, neke nore (zelo moske) energije, ki je prevevala cel prostor... Toliko cute tipov, pa me niti en ni pogledal. Z dekletom sva se lahko naplesali (in se vedno vcasih grem tja), brez da bi nama kdo kaj podjebaval.

V lezbicnih klubih, v katerih sem do sedaj bila, se pa dela pracej velika razlika med straight in gay moskimi, ki pridejo na "obisk". Se nikoli nisem videla neko posebno neodobravanje, ce pride v klub kak gay par ali skupina.

Je pa energija v enih in drugih klubih nekaj posebnega in mi vcasih prav pase it v prostor, ki je bolj specificen za en spol... Mix zurke so pa zadeva zase.

#7 ex_girl

ex_girl

piščan'c

• Člani
  • 119 prispevkov

Objavljeno 29 marec 2004 - 23:52

Ej sam bi res loh eno kul sceno mel v LJ. Dej fuknmo skupi keš, nabavmo en plac pa bo. Pol se pa loh vsi zbudimo z mokro pižamo, pa kahlo pod pojstlo.
Ne resno bi se nekdo mogu najdt k bi neki zrihtu. Sam zato so potrebne finance. Pa bi tja hodu sam tust folk k se šteka z vsemi. Veste kak žur bi bil to? :drool:

#8 G-star_boy

G-star_boy

piščan'c

• Člani
  • 53 prispevkov

Objavljeno 01 april 2004 - 17:00

nisem nikoli zaznal kakšne negativne energije med nami, se pa strinjam da bi lahko imeli namesto dve "sekretov" en hud klub, ki bi bil vsaj malo spodobnejši kot ta hlev zdej

lp

#9 Nohhec

Nohhec

redni gost

• Člani
  • 367 prispevkov

Objavljeno 01 april 2004 - 19:08

O odnosu na sceni (beri Tifla, Monokel) pa baš ne morem govorit, ker še nisem bil tam in me po pravic povedan niti ne vleče.
No, I'll join this converation on the proviso that we stop bitching about people talking about wigs, dresses, bust sizes, penises, drugs, night clubs, and bloody Abba!

#10 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 184 prispevkov

Objavljeno 11 april 2004 - 12:22

Učer bil na pijači z frendico, k lezbika in sm opazu kolk je ta ženska netolerantna :o
Skoz je kritizirala možače lezbijke, da so neki manj, da se ne štimajo da so fuj itd, pa da kdo jih hoče itd., :shock:

A ma folk res tok slab odnos do lezbijk, ki so možače. Pač so in zarad tega, niso nič manj vredne in slabše. Pač so take in take jih je treba sprejet. Če jih kdo noče, pač naj bo potlej vsaj tih in naj jih ne kritizira. (moj mnenje)
In vaš :?: :idea:

Lp :wink:

#11 G-star_boy

G-star_boy

piščan'c

• Člani
  • 53 prispevkov

Objavljeno 11 april 2004 - 15:53

A ma folk res tok slab odnos do lezbijk, ki so možače. Pač so in zarad tega, niso nič manj vredne in slabše. Pač so take in take jih je treba sprejet. Če jih kdo noče, pač naj bo potlej vsaj tih in naj jih ne kritizira. (moj mnenje)

se podpišem pod tole

lp

#12 zappy

zappy

gay friendly

• Člani
  • 5 prispevkov

Objavljeno 11 april 2004 - 16:11

zanimiva tema prevzaprav.

kako je "na sceni" jst ne morm govort, ker nisem ravno navezan nanjo, je pa kar nekako stereotipno, da se lezbike in geji ne "ne morjo" (vsaj po ameriskih filmih sodec :) ... no sej bi lahko blo to nekak razumljivo - sej mamo, razn da smo oboji v kosu homoseksualnsti, zelo mau skupnga (?)...
jst lohk zase edin recm, da je enao mojih najbolsih prjatlc lezbika (in sumim, da je tudi njena punca), ena je strejt, najbols prjatu pa gej, ta drug pa strejt... (nekako se ne oziram na spolno usmerjenost pri cloveku, ko si iscem prijatelje)

ce pa ta nestrpnost resnicno obstaja - je pa pravzaprav zelo zalostno - a nismo ravn mi (homici) eni najglasnejsih pri zahtevanju strpnosti (od drugih) ... koliko pa smo v resnici mi strpni?

pa lepo soncno (kljub napovedim) nedeljo se naprej!

#13 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 184 prispevkov

Objavljeno 11 april 2004 - 16:17

a nismo ravn mi (homici) eni najglasnejsih pri zahtevanju strpnosti (od drugih) ... koliko pa smo v resnici mi strpni?

Točno to. Mi hočmo toleranco, strpnost - sami pa so eni do tetkastih gejev, do možačih lezbijk tok nestrpni, in jih sam kritizirajo in jih imajo za nekaj manj, da se lahka sam za glavo primeš. Sam ej to se treba sprjaznt - nažalost je tko. :roll:

Lp

#14 spelca77

spelca77

izkušen

• Člani
  • 885 prispevkov

Objavljeno 11 april 2004 - 17:05

ma kjerkoli sem ze bila, teh notranjih trenj in predsodkov je prav ogromno v LGBT populaciji. med lezbijkami se vedno trga ali si butch, femme, soft butch, hard femme, womyn, dyke, SM, mistress, itd blah. Poltem so pa tu se variacije na gejevsko identiteto, bears, pa trans, DQs in ne vem kaj se vse.

jaz se vcasih (na primer danes), za na kolo ali pa kako plazenje po gorah ali pa kako delo, oblecem kot "mozaca"... hard butch, pa je to samo ena podoba, v kateri se dobro pocutim. uaaa, vcasih celo nosim krila in makeup (kot na primer vceraj zvecer). nosila sem ze dolge in kratke lase...

jaz se zaenkrat nisem morala branit svojega izgleda pred drugo lezbijko, sem pa take komentarje ze slisala. ne vem, meni grejo kar lasi pokonci, ko slisim kakrsnokoli nestrpnost, pa naj bo na podlagi spolne usmerjenosti, nerodnosti, rase, druzbenega razreda....

vcasih se sprasujem, ce ni vsa ta netolerantnost povezana s tem, da vsak od nas, ne glede na to, kje zivi, mora vsaj do neke mere in na nek nacin nonstop samemu sebi dokazovat ali pa obnavljat samozavest, da je vredno, da samega sebe ne zanikamo. cetudi si ponosen da si gej, je treba vlagat energijo v to, da vcasih vztrajas v tem, kdo si.

velikokrat se mi zdi, da so razne podskupine netolerantne do drugih queerov zato, ker se jim zdi, da je ta doticna podskupina (z "nalepko", ki jih nerada dajem) prevec oddaljena od "mainstreama" (neke "normalne sredine", in zato povzroca, da ima druzba tak odklonilen odnos do nas, poln predsodkov. ... hm, sem malo zakomplicirano napisala, ampak a veste, kaj mislim?

vse to skupaj lahko pride bolj do izraza v kakih aktivisticnih pogovorih... ko se kaka skupina bori za enakopravnost queerov, pa se zgodi, da zelijo vizualne podobe homoseksualnih parov skrbno izbrati, da izgledajo cimbolj mainstream. po eni strani jih razumem, po drugi pa s tem ravno ne pomagajo pri grajenju sloznosti in harmonije med nami vsemi... biti queer pomeni ne biti heteroseksualec... kar pa meni pomeni, da si del zelo raznolike skupine ljudi....

vcasih prav pozabljamo, kako je bilo se nedavno.... ko se ni smelo drzati za roke nikjer, ko so v veliko drzsavah obstajali zakoni o tem, kako so se morali ljudje oblacit in s kom plesat na javnih mestih.... ko nam je bil omejen dostop do sluzb, sol, stanovanj....

o tem pisem zato, ker sem vceraj cisto po nakljucju naletela na enega starejsega gej moskega (hisnik v bloku, kjer zelim stanovati)... in se je izkazalo, da je bil eden izmed originalnih ustanoviteljev "The Advocate" v 60ith letih v San Franciscu. sem dobila tako pravo dozo zgodovine, pa nekako me je postavilo na tla... se nedavno tega so v SF morali impersonatorji zensk (DQ) poz zensko obleko nositi srajco in kravato, ker je bil pac tak zakon o "najmanj treh kosih obleke za spol, ki ti je bil naravno dan"....

ta tip mi je iz prve roke pripovedoval tudi o tem, kako je v angleskem jeziku do srede 60ih "gay" pomenilo moske in zenske (jtudi az vcasih se vedno recem da sem 'gay').... nakar so se lezbijke/feministke tudi jezikovno odcepile od gejevskih skupin, ker so imele malo drugacne politicne cilje, kot (moski) geji..... in od takrat naprej smo si vsi vsepovsod zadali se vec bolj specificnih nalepk (ameriski jezik pac vpliva tudi na evropo in na slovenijo). sem se pa smejala, ko mi je govoril, da je bila najvecja aktivisticno-politicna lezbicna skupina, ki je bila dejavna na zahodni obali ZDA t.im. "militant lesbians"....

in me je ta pogovor tudi postavil v realnost.... ozemljil moje obcutke, kritike, sanje.... namrec: generacija tega tipa je v povrepju lezla iz klozeta, ko so bili stari 30-50 let.... moja generacija precej bolj zgodaj.. sedaj pa organizacije kot legebitra in galfon pomagajo najstnikom ze takrat, ko resno obcutijo, da mogoce niso straight.... veliko se je ze spremenilo, vsepovsod, v sloveniji, v evropi, po svetu... in mi vsi imamo sedaj moznost vziveti v druzbo z malo manj problemi zato,ker so bili tisti pred nami dovolj vidni... vse podskupine LGBT populacije, ne samo tisti v kravatah in lepih krilih.......... torej se splaca razumet, da LGBT ni enolicna nalepka... ampak da smo zares "mavricni"..... in da vsi, ne glede na to, kako izgledamo, pridonasamo moci in vidljivosti "nasih 10%".

ok, dost bluzenja....
cau,
t

PS: If these Walls Could Talk 2 je film, ki po mojem pokaze identiteto lezbijk danes.... v 60ih so se cufale s feministkami in zavracale mozace... dandanes pa nas je veliko profesionalnih zensk, ki so okupirane z otroci in druzino.... :)

#15 dumpling

dumpling

piščan'c

• Člani
  • 111 prispevkov

Objavljeno 08 maj 2005 - 01:02

Res da ze 2 leti nisem bil tam, je pa res, da (vsaj kukr jst vem) so to medsebojno nestrpnost zacele punce. Vcasih je blo to vse zdruzeno pa smo bli vsi skup. Pol so se pa punce "odcepile". Vendar so nekatere se vedno ble navajene "starga placa". Tko da so tam hodile. Ce pa je kaksn fant prsu v Monokl so pa ga nahrulile da mamo svoj plac. Pol je prslo samo povratno to, da so tud tipi postali taki do njih. Kao, ce mine smemo, kaj boste pa ve tle delale. Sm tud slisal "zmerjanje" s strani tipov v Tifki (kao 'voham beli tok, a so mogoce picke tle notr?') kar se mi zdi skrajno primitivno in nizko od teh tipov. :x
Kako lahko pol pricakujemo od "normalne" populacije da nas sprejme normalno, ce se se mi med sabo ne mormo razumet! :cry:

#16 Krog

Krog

piščan'c

• Člani
  • 180 prispevkov

Objavljeno 08 maj 2005 - 09:36

Men spolna usmerjenost nikol ni bla merilo za določanje tega, skom bi se želel družt in s kom ne in so se mi zdele take pripombe zmer zlo konzervativne in so se mi tisti, k so jih dajal, pa nej bojo streight, gay, bi al pa še kej naslednga, totalni primitivci, s kerimi nočem met nč skupnga, še lokala ne ...

To, da bi bil v Ljubljani (al pa kje dgje v Slo) en spodoben klub, pa ne sam nočni (s ponudbo a la Gymnsium), bi blo fajn ...
Sem okrogel, a kljub temu dobre volje! :)

#17 Lil

Lil

gay friendly

• Člani
  • 17 prispevkov

Objavljeno 31 januar 2007 - 17:57

sama sem lezbijka, pa vseeno nimam nič proti str8u, bisexualcu al pa geju (geje mam pravzaprav kar malo rada :) ne me vzet narobe, le raje jih imam kot str8 tipe, ki te lahko ob vsaki priložnosti začnejo nadlegovat pa to...). a ok, če pač majo nekateri svoje mnenje (še dobro, da ga majo, čene bi bil svet dolgočasen), tudi prav, imajo vso pravico, da ga izrazijo ;)

Take care!
Traicit et fati litora magnus amor.

#18 sumljivtip

sumljivtip

piščan'c

• Člani
  • 83 prispevkov

Objavljeno 31 januar 2007 - 18:50

dejstvo je, da ni važno al je nekdo gay, lezbijka, strejt, da se boš z njim dobro razumel... ne moreš rečt, da se boš z gejem ali lezbijko bolj razumel, ker si tud sam gay. Še vedno se lahko zgodi, da se ne bosta razumela, zaradi različnih karakterjev in da se boš bolje razumel z nekom, ki je str8. Vse je odvisno od posameznikove narave in kako se ti z njim razumeš. Ne vem zakaj ne bi bil gay frend z lezbijko, če se dobro razumeta. Če se pač ne razumeta, se ne razumeta.. da se pa ne bi razumela, ker je on gay, ona pa lezbjka---> absurd ;)

#19 Kreont

Kreont

biskvitek

• Člani
  • 31 prispevkov

Objavljeno 31 januar 2007 - 19:14

Se strinjam s Sumljivtip - om. Ena mojih najboljših prijateljic je lezbijka, pa se odlično razumeva, ravno tako z njeno partnerko. Ko sem slišal, da naj se gayi ne bi razumeli z lezbijkami, sem samo :?: . Te ideje so mi tuje.

#20 _2unico0_

_2unico0_

gay friendly

• Člani
  • 11 prispevkov

Objavljeno 28 marec 2007 - 08:27

men so smotane kt v zvilenu sm vidu sam 3 lepe lezbijke!
Jst ce bi bil baba bi mel spicake, pa fensy bi bil, joj te nase lezbijke so men cist cudne za pogledat! Drgac kot osebe so fajn!
No so redke izjeme kt se znajo spedenat!
NIKOLI NE VES KJE TE SRECA, SRECA! LJUBEZEN MED GAYI OBSTAJA, VCASIH PA PRAVI PRIJATELJ LAHKO POMENI VEC, KOT PARTNER!

#21 urosss

urosss

zasvojen'c

• Člani
  • 553 prispevkov

Objavljeno 08 april 2007 - 02:48

Mah... Nisem se še imel priložnost s kakšno res navezat..tud dvomim da se kdaj bom..preprosto mi je preveč zmešan in povezan ta homosvet..
Se pa ne bi branil kakšne frišne klepetave in nasmejane lezbe, ki je nova v vsem tem in bi lahko postala res dobra prijatelja.

Drugače, vse moje prijateljice so str8, oziroma vsaj ne vem zanje. Nimam kakšne lezbe prijateljice... :?:
It's better to regret something you did, than to regret something you didn't do..

#22 provokatorka

provokatorka

Častna članica

• Člani
  • 1 697 prispevkov

Objavljeno 11 april 2007 - 20:54

men so smotane kt v zvilenu sm vidu sam 3 lepe lezbijke!
Jst ce bi bil baba bi mel spicake, pa fensy bi bil, joj te nase lezbijke so men cist cudne za pogledat! Drgac kot osebe so fajn! No so redke izjeme kt se znajo spedenat!

Zanimivo. Najbrž je kje tudi kakšna lezba, ki pravi: "V življenju sem videla samo 3 možate geje! Če bi bila jaz dedec, bi bila možata in ne bi lalala, pa mahala z ročicami okrog sebe, sukala zapestja levo in desno, šobila ustnic in migala z ritko ter tako izkazovala svojo feminilnost. Če odštejemo vso to poženščeno obnašanje, so drugače kot osebe geji zelo fajn! No, so redke izjeme, ki izgledajo kot pravi dedci in se tudi obnašajo tako."

Meni izpade butast vsak, ki človeka ocenjuje zgolj po zunanjem izgledu, pa naj bo to ena butasta lezba ali ena butasta gejka.

Lp vsem. 8)
Ljubezen je večna, dokler traja.

#23 Shaman

Shaman

veteran

• Člani
  • 1 714 prispevkov

Objavljeno 11 april 2007 - 22:12

Provokatorka: :clap: :respect:
Vse ljubezni so enako lepe, le da vam nekatere lahko nudijo več užitkov. Slika objavljena

#24 qty

qty

veteran

• Člani
  • 1 989 prispevkov

Objavljeno 12 april 2007 - 02:35

Meni se zdi, da se lezbijke prej skrijejo v povprečje z izgledom, kot geji. Vsaj meni se zdi, da geje hitreje porajtam, kot lezbijke.

Drugače pa poznam veliko lezbijk. Nimamo ravno blazno osebnih odnosov, se pa fajn razumemo, kar se mi itak zdi bistvo vsega, če iščeš prijateljstvo in družbo in ne zgolj seksa...
i don't see why everybody feel as though that they gotta tell me how to live my life. let me live baby, let me live!

#25 PiKcPoKc

PiKcPoKc

redni gost

• Člani
  • 359 prispevkov

Objavljeno 12 april 2007 - 22:41

Tudi jaz prej opazim geje kot pa lezbijke, kar je logično, ker sem bolj potzoren na tipe :P
Poznam nekaj lezbijk in nekaj punc, ki je že probalo tudi s punco, pa niso lezbijke. Kako se razumem z njimi... nič posebnega. Kake odtrgane variante me odbijajo, sicer pa so kul kot ostali folk.

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov