Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Samopregledovanje mod

39 odgovorov v tej temi

Anketa: Si redno pregledujete moda? (427 članov je oddalo svoj glas)

1. Da, redno (19 glasov [17.27%])

Odstotek glasov: 17.27%

2. Občasno (40 glasov [36.36%])

Odstotek glasov: 36.36%

3. Ne, nikoli (29 glasov [26.36%])

Odstotek glasov: 26.36%

4. Sem ženska :) (22 glasov [20.00%])

Odstotek glasov: 20.00%

Glasuj Gosti ne morejo glasovati.

#26 wewb

wewb

piščan'c

• Člani
  • 92 prispevkov

Objavljeno 13 oktober 2006 - 17:56

@ma20: ni nujno da je, ni nujno da ni. Koliko sem jaz bral, je lahko razlika v velikosti moda pokazatelj, da nekaj ni vredu. Isto velja za razliko v trdoti. Svetujem ti da greš čimprej k zdravniku.

Jaz sem zvedel za pregledovanje mod v zadnjem letniku faxa. Do takrat sploh nisem slišal za to. Pa sem enkrat za foro potipal in ob prvem samopregledu zatipal dve majhni buli. Sem mislil, da me bo infarkt. Potem sem 2-3 meseca tuhtal kako naj povem mojim. Končno sem se odpravil na pregled in tudi povedal staršem (nisem vedel kako in kaj, poleg tega mi ni pašalo da bi dal moja moda kar nekomu x v roke). Rekla je, da to ni verjetno nič in me napotila na dodatne teste. Imam dve cisti. Če bi bilo kaj resnega bi me lahko odlašanje stalo glave. Nihče mi ni povedal kaj naj bi ti dve cisti pomenili. Menda se včasih kar naredijo in so kao nenevarne.

Jst sem bil butast in sem imel srečo. Pazite, ker je vi mogoče ne boste imeli. Sedaj se dokaj redno pretipam. Izkušnja je bila grozljiva.
If at first you don't succeed, failure may be your style.

#27 witch

witch

biskvitek

• Člani
  • 37 prispevkov

Objavljeno 30 december 2006 - 13:53

Js sm mel problem s tem, ker so me moda bolela sama od sebe in po intervalih .
Sem šel k osebnemu zdravniku, ki j enapotil k urologu in tam so rekli, da ne vejo točno kaj je .. da so mi verjetno samo malo otekla.
In da imam verjetno bolj občutljiva moda.
Moti me tist verjetno in ker ni nič zagotovo ..
Tudi samopregledovanje mi torej ni pogodu, če imam ob vsakem dotiku neprijeten občutek :
take meh life .

#28 mirboy

mirboy

piščan'c

• Člani
  • 90 prispevkov

Objavljeno 31 december 2006 - 00:14

jest ti predlagam, da rečeš osebni zdravnici da ti da napotnico za ultrazvok, kjer ti bodo pregledali kaj se dogaja v tvojih mošnjah, če ti pa ne bo hotela napisati napotniceče kolk kej pametna ti jo bo pa reskiraj okrog 7000 sit in si greš samoplačniško pregledat moda.

lp

ps. če rabiš kako cifro za informacije za uz mi pošli zs.
Conscientia mille testes. Čista vest velja toliko kot tisoč prič. (Mark Fabij Kvintilijan)

#29 Menino

Menino

nov na sceni

• Člani
  • 213 prispevkov

Objavljeno 25 marec 2008 - 16:21

http://active-h.net/...

Še nekaj o pregledovanju mod, tudi v video obliki.
“In three words I can sum up everything I've learned about life. It goes on.” R. Frost

#30 amadej

amadej

gay friendly

• Člani
  • 1 prispevkov

Objavljeno 10 januar 2009 - 18:31

Čao vsem!

Sem nov član na vašem forumu, ki je super.
Prebiral sem vaše teme in nikjer ?nisem zasledil
teme o raku testisa.
Jaz sem namreč pred leti zbolel za rakom na testisu,
ki je v visokem odstotku ozdravljiv, če je seveda
odkrit do časa.
Zato vam priporočam REDNO samopregledovanje
testisov. Upam pa, da itak ne boste zboleli za to boleznijo,
saj ni prijetna.
Vsem prelep pozdrav.
Amadej

#31 piščanc

piščanc

piščan'c

• Člani
  • 67 prispevkov

Objavljeno 13 februar 2009 - 22:29

Tudi jaz sem med obolelimi.
Pred slabim letom sem opazil, da se je modo izrazito povečalo in da je na otip povsem drugačno, kot bi moralo biti. Najprej sem bil prepričan, da je zgolj kako vnetje in nisem delal večje panike iz tega. Ker pa ni in ni hotelo izginiti, pa sem vendarle skočil do zdravnice. Ta me ni niti pregledala, temveč me je le urgentno napotila k urologu, češ boljš to, kot pa da ona kaj zajebe. Naslednji dan sem odcapal na polikliniko.
Tam mi je urolog ukazal, naj spustim hlače in me na hitro pregledal ter spet urgentno poslal na ultrazvok, ki je potrdil sume, da imam raka. Naslednji dan sem bil operiran.
Kemoterapije sem se kasneje rešil, vendar ker spadam v neko določeno skupino, za katero obstaja določeno tveganje, sem za naslednja 4 leta pod strogim nadzorom, kar vključuje ultrazvok in rentgen ter še nekatere druge preiskave vsaka dva meseca.
Zadeva je lahko boleča (če ne drugega se vsaj ne moreš smejat in kihat/kašljat še nekaj dni po operaciji). Dobiš pa umetno modo. Zabavna zgodba s tem... Skratka, fantje, dajte se res pregledovat! Pod tušem vam bo vzelo nič več kot pol minute in s tem boste ogromno pripomogli za svoje zdravje. In če opazite karkoli nenavadnega, brž k zdravniku - bolje da greste 5x brezveze kot pa enkrat premalo...

Še to: veliko koristnih podatkov o raku na modih najdete na www.rak-nm.net

When you feel like giving up, remember why you held on for so long in the first place

#32 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 224 prispevkov

Objavljeno 15 junij 2011 - 10:45

Da malo dvignem temo. Si pregledujete ali vas briga za svoje bogastvo? :P

Lep pozdrav, Glorč :paprika:
Medicina je socialna znanost in politika ni nič drugega, kot medicina velikih razsežnosti. [R. Virchow]
De duobus malis semper minus eligendum est.

#33 Mizuma

Mizuma

piščan'c

• Člani
  • 123 prispevkov

Objavljeno 15 junij 2011 - 16:14

Seveda me briga... Je pa res, da kaj dosti ne vem o tem :S

Moda ponavadi nista popolnoma istih velikosti ali pač? ... to je edino kar pri sebi opažam... pa da se pozimi raje skrijeta not :D

#34 Joyofboys

Joyofboys

piščan'c

• Člani
  • 79 prispevkov

Objavljeno 15 junij 2011 - 20:44

Tudi mene ste prepričali da si jih začnem pregledovat :)
Hvala za super temo Glorchy in hvala vsem za dodatne informacije :D

I know it's cheesy, but I feel GRATE!

#35 Vayger

Vayger

biskvitek

• Člani
  • 42 prispevkov

Objavljeno 20 junij 2011 - 10:02

Hvala za temo, sem tudi jaz začel prakticirati.

Je pa imel moj fant pred nekaj časa ciste na modu.
Čista panika. Sva bla ravno na morju on se je pa komaj premiku.
No, pol je dubu antibiotike in zdej je cool.
Life Is What U Make It :)

#36 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 224 prispevkov

Objavljeno 15 april 2012 - 14:35

Si jih še oz. že pregledujete? Če ne, kaj čakate? ;) Pod tušem, ko ste namiljeni je najlažje. Dve muhi na en mah; jih pocrkljate in preverite. Slika objavljena

Glorč :paprika:
Medicina je socialna znanost in politika ni nič drugega, kot medicina velikih razsežnosti. [R. Virchow]

#37 Quechua

Quechua

piščan'c

• Člani
  • 116 prispevkov

Objavljeno 15 april 2012 - 17:27

Če sem že ravno zraven, pa lahko dodam še svoj komentar. Se redno pregledujem, kot rečeno, takrat, ko si "na toplem", je seveda najlažje. Sem enkrat zatipal neko mikro bulico in valda tok čekiral skoz, da me je pol pa res že vse bolelo. Ampak, stvar je preprosta, zdravnica mi je dala napotnico za UZ, pol sem bil tudi pri urologu. Je vodna cista, ki je niti ne opažam več. Zelo mi je blo hecno, ko je urolog rekel, da te operirajo zaradi tega šele takrat, ko ne moreš več hoditi zaradi velikosti bule :solzice: , tko da sem očitno na varni strani. Zdravniki so profesionalci in ni nobene panike, četudi zraven stoji še kak študent in si te vsi z zanimanjem ogledujejo. :šok:
Ampak - bolje preventva kot kurativa! :)
"Stop acting as if life is a rehearsal. Live this day as if it were your last. The past is over and gone. The future is not guaranteed."
"The secret of happiness is freedom. The secret of freedom is courage."

#38 lube

lube

Častni član

• Člani
  • 877 prispevkov

Objavljeno 16 april 2012 - 02:04

Ima še kdo težave z tem?
Mislim, jaz imam tako občutljiva da mi je grozno to početi.
Pa niti ne vem kaj naj iščem točno.

Ta prispevek je mogoče star in ne odraža trenutnega mnenja!

#39 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 224 prispevkov

Objavljeno 16 april 2012 - 08:54

Kako si spolovila pregledamo?

1.) Modo primemo med palca in ostale prste rok in ga povaljamo ter otipamo z vseh strani. Normalno modo je ovalne oblike dolgo 4 - 5 cm in široko 2 - 3 cm. Modi običajno nista eanke velikosti, eno od mod običajno leži v mošnji nižje od drugega, kar je povsem normalno. Pretipamo obe modi.
2.) Ob vsakem modu se nahaja tudi obmodek (epididimis), ki leži za modom. Tipljemo ga kot mehko, vrvičasto in nežno gmoto.
NI NORMALNO:
- kadar tipamo v modu trše področje ali bulo,
- če postane modo trše kot je bilo pri prejšnem samopregledu,
- če mošnja na eni strani oteče,
- modo boli.

Zgoraj je lepo opisan postopek, kako in kaj "iščeš" oz. pregleduješ. :)
Bodi nežen, ko imaš moda namiljena je to veliko lažje delati, rahlo tipaš moda in s prsti pregleduješ moda.

#40 bugs01

bugs01

nov na sceni

• Člani
  • 264 prispevkov

Objavljeno 16 april 2012 - 12:32

Jaz osebno to počnem če se slučajno glih spomnem pod tušem. :D
Pa še to se mogoče zgodi enkrat na par mesecev. :D
Vedno obstaja rešitev. Tudi če si še tako na dnu, vedi, da to ne bo večno. Ko boš najmanj pričakoval, se ti bo zgodilo nekaj, kar te bo osrečilo.

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov