Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Nad 40-letnice

134 odgovorov v tej temi

#26 Amos

Amos

vzornik

• Člani
  • 1 355 prispevkov

Objavljeno 01 december 2012 - 00:18

Ne čakat, ane. Še nobena ni na vrata pozvonila (razen poštarke in pica delivery :D ). Treba se je udeleževat zadev. Bit aktiven. Ne v iskanju, ampak v življenju na splošno. Govorite kot da se po 40-tem svet neha vrtet, mater pol se pa že zdajle raje šicnem.

#27 Lona

Lona

zasvojen'c

• Člani
  • 435 prispevkov

Objavljeno 01 december 2012 - 17:20

Meni je že nekaj časa nazaj ena 40+ prijateljica rekla, da se življenje po 40. letu šele začne in, da sem si sama kriva, ker sem šele v svojih 20-tih in imam še nekaj časa do tja. Tako da, živet je treba, ne glede na to koliko si star. So pa itak neka obdobja v letu recimo, ko si pač manj aktiven kar je pa čisto normalno. Kak teden pač paše, da ne greš tudi nikamor. Meni bi se kak tak prav prilegel.

Prispevek uredil/a: Lona, 01 december 2012 - 17:21.

#28 Lost

Lost

gay friendly

• Člani
  • 5 prispevkov

Objavljeno 06 februar 2013 - 19:29

Hudič je, ko si prideš gor pozno, kaj bi rad in kaj v resnici si.....Pri meni je trajalo do 38. leta. Pa zdi se mi, da moje kolegice vedno naletijo na kako, mene pa nobena ne povoha:(

#29 Amos

Amos

vzornik

• Člani
  • 1 355 prispevkov

Objavljeno 06 februar 2013 - 21:48

Ko boš enkrat začela hodit na lezbo sceno, te bodo pograble vampirke, nič bat :mrgreen: Še otepala se jih boš.

#30 queerKa

queerKa

piščan'c

• Člani
  • 77 prispevkov

Objavljeno 07 februar 2013 - 17:11

No lej, Lost, važno je to, da si ugotovila, kdo si in koga si želiš. Bolje zdaj kakor ne vem, preden odideš iz Zemlje:-). Bodi vesela in spoznavaj ljudi. Magari najprej samo prek neta in potem naprej.
Bo kot mora bit in ko mora bit bo

#31 Lost

Lost

gay friendly

• Člani
  • 5 prispevkov

Objavljeno 02 marec 2013 - 10:22

Na sceno??? Kje je ta scena? Grem kar tja.

#32 Iskra

Iskra

gay friendly

• Člani
  • 6 prispevkov

Objavljeno 17 marec 2013 - 19:51

Živjo, jaz sem ena izmed vas. Tudi magično čakam, da bi se kje "naključno " našle ženske vsaj na 35 in vse gay friendly hehehehe. No, vidim, da se to v mb ne bo zgodilo. Je pa party, ki je pred vrati, odlična prilika, da se vidimo. Jaz bom tam.

#33 tač

tač

gay friendly

• Člani
  • 12 prispevkov

Objavljeno 08 september 2013 - 04:56

40 + ste prave očarljivke, pa tudi frendice so za vsako okroglo omenile "TO JE ŠE BOLJ", pa je bilo 30, pa 40,50 ... in dejansko izgledajo imenitne.

Se tudi sama približujem :paprika:

Je pa res, da je druženje nekoliko 'težavnejše' - drugačno. Morda res bolj preko poznanih. Pogrešam res kake fine večere s tapravo glasbo, ker me Monokel odbije samo zaradi elektron'ke - ni ravno zame.

Upamo lahk' sam' da se enkrat najde en tak pravi in stalni kotiček za resnično čarobne večere, mar ne punce ;-)

Prispevek uredil/a: balerina, 08 september 2013 - 08:32.

"je res vse zrcalo?

#34 garfield_71

garfield_71

gay friendly

• Člani
  • 3 prispevkov

Objavljeno 13 september 2013 - 10:01

Pozdravljene po dolgem času  :mezik:  

Lepo da je nastala "skupina" 40+". Res da nisem iz Ljubljane ampak občasno bi se z veseljem pridružila kateremu od večerov...na žalost se na Obali za nas v "zrelih " letih ne dogaja prav dosti.

Sončen pozdrav vsem

#35 minimaxi

minimaxi

piščan'c

• Člani
  • 143 prispevkov

Objavljeno 13 september 2013 - 11:42

še malo, pa bo 40....Zdi se mi, da je na Mavričnem forumu zelo malo žensk od 35 naprej....

Zdrava kmečka pamet lahko nadomesti skoraj vsak nivo izobrazbe,
vendar noben nivo izobrazbe ne more nadomestiti zdrave kmečke pameti. (Arthur Schopenhauer)

#36 Amos

Amos

vzornik

• Člani
  • 1 355 prispevkov

Objavljeno 13 september 2013 - 11:52

^^So, ampak ne pisejo veliko. Bolj berejo ;)

#37 minimaxi

minimaxi

piščan'c

• Člani
  • 143 prispevkov

Objavljeno 13 september 2013 - 12:50

menda res  :)

vendar noben nivo izobrazbe ne more nadomestiti zdrave kmečke pameti. (Arthur Schopenhauer)

#38 Lenči

Lenči

Častna članica

• Člani
  • 4 824 prispevkov

Objavljeno 14 september 2013 - 11:43

Nisem nad 40, sem pa dokaj blizu 40. letom... namreč do te cifre mi manjka le par let. m0740.gif

"Any idiot can face a crisis - it's day to day living that wears you out." ~ Anton Chekhov

#39 albertine

albertine

piščan'c

• Člani
  • 168 prispevkov

Objavljeno 23 september 2013 - 14:50

Živjo,

še ena 40+ v klubu :ponos:

Pridružujem se željam/mnenjem zgoraj, da bi se me, 40+ letnice res kdaj dobile na kakšni kavi/kožarčku in si izmenjale kakšno anekdoto.

:zate:

#40 avani

avani

zasvojen

• Člani
  • 370 prispevkov

Objavljeno 24 september 2013 - 15:34

Drage dame, ne vzemite tega narobe, a če vam povem po pravici, mi je kar malo smešna ta srajčka neke samooklicane superiornosti, ki se ga nekatere tako insistentno oklepajo samo zato, ker so na svetu dlje kot me "neizkušene."

Slika objavljena

#41 riki

riki

biskvitek

• Člani
  • 39 prispevkov

Objavljeno 25 september 2013 - 20:38

Tik pred koncem leta se selim v "vašo" kategorijo.

Ampak v glavnem na papirju, pa malo po gibčnosti :solzice: jooj, ka je treba kako vragolijo ušpičit s 4-letnikom me mal spomne.

pa nič jamrat, dobro "glejte" okrog sebe, boste vidle, da nas ni tako malo.

#42 minimaxi

minimaxi

piščan'c

• Člani
  • 143 prispevkov

Objavljeno 26 september 2013 - 10:13

Drage dame, ne vzemite tega narobe, a če vam povem po pravici, mi je kar malo smešna ta srajčka neke samooklicane superiornosti, ki se ga nekatere tako insistentno oklepajo samo zato, ker so na svetu dlje kot me "neizkušene."

Že ta tvoj post je potrditev, zakaj pravijo, da so starejše "bolj izkušene" oziroma  po tvoje, da so/smo  samooklicane superioristke.

#43 avani

avani

zasvojen

• Člani
  • 370 prispevkov

Objavljeno 26 september 2013 - 15:42

Oh really?

Nevem, a jaz ustanavljam neke ekskluzivne klube, kjer so leta predpogoj in živim v prepričanju, da se mi življenje šele začenja, ker sem pač "dovolj" stara in "dovolj izkušena?" Edina stvar, ki mi je še bolj smešna od tega elitizma je nostalgija in vsak, ki živi v preteklosti je trdno prepričan, da je bila zlata doba nekoga ali nečesa ravno takrat, ko je on šele na novo odkrival vso zadevo.

Kako torej moj komentar pojasni ta elitizem in ga očitno celo upraviči? Ne, resno me zanima. Razsvetli me, da ne bom več nevedna. Saj nisem jaz kriva. Sem še mlada pa to.

Sama sem menja, da modrost ne pride z leti. Očitno pa največkrat še vedno sploh ne pride.

Prispevek uredil/a: avani, 26 september 2013 - 15:43.

Slika objavljena

#44 Donvita

Donvita

zasvojen'c

• Člani
  • 574 prispevkov

Objavljeno 26 september 2013 - 16:13

Ajeeee, te besedne borbice (dosadne). Nekdaj za časa Tita in Jovanke, niso producirali internetne-new age mladine...in sigurno je bistvenega pomena, v katerem časovnem obdobju je nekdo odraščal in neizogibne so razlike, v pojmovanju-dojemanju življenja, sveta samega.

#45 avani

avani

zasvojen

• Člani
  • 370 prispevkov

Objavljeno 26 september 2013 - 16:21

in sigurno je bistvenega pomena, v katerem časovnem obdobju je nekdo odraščal in neizogibne so razlike, v pojmovanju-dojemanju življenja, sveta samega.

Bitsvenega pomena za kaj točno?

Slika objavljena

#46 Donvita

Donvita

zasvojen'c

• Člani
  • 574 prispevkov

Objavljeno 26 september 2013 - 16:48

Današnjim Youngtimerkam (40+), so bile privzgojene drugačne, oz.na drugačen način, vrednote, splošna prepričanja itd...časi so se in se spreminjajo v + in tudi v - . Življenjska leta naredijo svoje, 40letna se ne more vesti in živeti kakor rosna 20letna, Lahko se sicer prilagodi, ampak izpade kot klovn-veteran  :D .

#47 avani

avani

zasvojen

• Člani
  • 370 prispevkov

Objavljeno 26 september 2013 - 17:09

Razumem, ampak to nekako ne odgovori na moje vprašanje.

Vsakdo pride do točke v življenju - ki pa nikakor pogojena z leti - ko ali sprejme ali na novo ustvari lastno identiteto in lastna prepričanja o tem, kaj zanj pomeni življenje in kako si ga želi živeti. Vsi smo nek skupek genetike, okolja in samovolje, a samovolja ima pri vsem še vedno glavno besedo. Nič ni nemogoče, vse je dovoljeno. To, da smo bili pač drugače vzgojeni poid drugačnim režimom in nevem kaj še so samo bedarije, izgovori in strah proti nečem drugačnem od nas samih. Niti v enem danem trenutku ne ostanemo popolnoma enaki, vse se spreminja, čas teče naprej in z njim se moramo naprej premakniti tudi sami. Ravno naše stremenje po tem, da se ne bi spremenili je tisto, kar nas najbolj omejuje.

Sama se velikokrat znajdem v veliko starejši družbi od mene, pa ti ne bi znala povedati, ali jaz pašem k njim ali oni pašejo k meni, a eventuelno sem prišla do zaključka - ali je to sploh pomembno? Navsezadnje smo vsi ljudje, ki se družimo, ker uživamo v družbi drug drugega in si lahko izmenjamo nekaj drugačnega, pomenljivega. Sem poznala precej ljudi svojih let, ki pa imajo veliko bolj izdelana lastna mišljenja in sstopnjo samozavedanja kot marsikateri v rangu 50+, poznala pa sem tudi ltake, ki so še pri 60ih kljub krepko drugačni vzgoji in impresivnih življenskih izkušnjah na življenje še vedno gledali s tako mladostniško naivnostjo in igrivostjo, da se mi je kar milo storilo.

Kaj hočem povedat? Leta so številka. Klišejsko kakor se sliši, je to čista resnica. V temi "spoznaj me" je kar nekaj prispevkov, ki skoraj zahtevajo neko določeno starost, ker se avtomatično sklepa, da imajo ljudje v letih izkušnje in vse potrebno za nekaj resnega, stabilnega, za nekaj več. Zrela leta ne obstajajo, so iluzija. Obstaja samo zrelost, ki je neodvisna od EMŠO-ta. Pustite se presenetit, tudi mi, ki smo še dokaj daleč od te vaše magične cifre imamo veliko za ponudit. smile.png

Slika objavljena

#48 Donvita

Donvita

zasvojen'c

• Člani
  • 574 prispevkov

Objavljeno 26 september 2013 - 17:28

Ja, življenje je nepridvidljivo, kako pa ti veš, da boš pri svojih 40+ ne želela srečevati pretežno ženske svoji let, tudi v smeri foruma :) ?

(jaz sem že mal v letih, nea se mi da več razglabljati, niti na mokro, kajšele na suho.)

#49 Amos

Amos

vzornik

• Člani
  • 1 355 prispevkov

Objavljeno 26 september 2013 - 19:04

V temi "spoznaj me" je kar nekaj prispevkov, ki skoraj zahtevajo neko določeno starost, ker se avtomatično sklepa, da imajo ljudje v letih izkušnje...

Sicer se strinjam s tabo glede zrelosti in let (zal se kaksne 30+, 40+ obnasajo kot najstnice in obratno, kake "mule" izpadejo precej starejse s svojim nacinom in tonom govorjenja), ampak v doticni temi pa vseeno dopusti, da vsak isce sebi primeren par (cevljev). :) Tako kot ti ne maras hruskastih deklin in kadilk, se kaksne ne bi zapletale s precej mlajsimi.

#50 Chiara`

Chiara`

Častna članica

• Člani
  • 2 312 prispevkov

Objavljeno 27 september 2013 - 04:58

Ko sem bila mlajša, kakih 10 let nazaj, se mi je zdelo, da zrelost sigurno ne pride z leti, ker sem se sama sebi zdela blazno zrela. Danes se mi zdi, da vsak dan spoznam nekaj novega in da zagotovo pride neka zrelost tudi z leti, je pa to precej odvisno od tega, koliko je človek dojemljiv za pobiranje modrosti iz okolice. Od nekaterih se preprosto odbije in leta ne pomenijo nič, vendar si ne bi upala trditi da to velja za večino. Mislim, da je večina ljudi z leti še vedno bolj zrela. Včasih sem se kar bala časa, ko bom starejša. Navsezadnje je ta kultura tako nagnjena k poveličevanju mladosti in lepote. Sčasoma sem se zavedla, da starost prinese svobodo, da si vedno manj zaskrbljen kaj bo kdo rekel in kolikor opazujem starejše posameznike čez 40 opažam, da ta leta prinesejo neko skuliranost v smislu, da se ljudje zavejo, da jim resnično ni potrebno nikomur polagati računov in da je življenje prekratko, da se dokazovali drugim, namesto sebi. Zato po eni strani kar komaj čakam, da vidim kako bo. Do tja niti ni več tako dolga pot, saj se mi zdi, da je zadnjih 10 let minilo kar tako. Predstavljam si, da bo naslednjih 15 minilo še hitreje. Razumem, zakaj bi si nekdo iskal partnerja, ki je podobnih let, vendar vseeno bi rekla, da vse vedno ni samo v letih, tako da razumem obe plati razmišljanja. 
Še to bi dodala: Nekaj je intelektualna zrelost: spodobnost razumevanja in posedovanja življenjskega znanja, drugo je resnična zrelost, ki se pokaže v določeni situaciji. Dokler nisi dal čez situacije preprosto ne veš, kakšna bo tvoja resnična reakcija, neglede na teoretično znanje, ki ga poseduješ. In z leti imaš več priložnosti in več časa vaditi reagiranje v določenih situacijah. 

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov