Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Biseksualnost

144 odgovorov v tej temi

#1 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 216 prispevkov

Objavljeno 28 december 2003 - 23:44

Veliko nas je istospolno usmerjenih, toda veliko je tudi biseksualcev.

Zanima me, ali za vas biseksualnost "obstaja" ali ne? Zakaj ja / ne?

Vemo, da veliko število se jih ima za biseksualce, ker to lažje sprejmejo in tudi v zadnjem času je biti bisex popularno. :?
Medicina je socialna znanost in politika ni nič drugega, kot medicina velikih razsežnosti. [R. Virchow]
De duobus malis semper minus eligendum est.

#2 dioniz22

dioniz22

gay friendly

• Člani
  • 6 prispevkov

Objavljeno 30 december 2003 - 02:36

Biseksualnost obstaja, vprašanje pa je, če gre za dejansko seksualno privlačnost do obeh spolov ali pa le za konformnejše verzije homoseksualnosti, kar mislim, da je bolj pogosto, še posebej, če upoštevam, da se posameznik lahko te svoje prilagoditve sploh ne zaveda.

#3 G-star_boy

G-star_boy

piščan'c

• Člani
  • 53 prispevkov

Objavljeno 30 december 2003 - 23:49

meni se zdi, da biseksualnost dejansko obstaja in ni le neka prikrita homoseksualnost

lp

#4 Nara Yulia

Nara Yulia

zasvojen'c

• Člani
  • 445 prispevkov

Objavljeno 31 december 2003 - 01:28

Mislim .... zakaj imamo forum namenjen slovenski GLBT populaciji, če dvomimo, ali B sploh obstaja ... :lol:

#5 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 216 prispevkov

Objavljeno 31 december 2003 - 09:55

Dvom, ali bisex res obstaja je MOJE mnenje, ne pa uredništva foruma, torej vsak ima lahko še lastno mnenje. :mrgreen:

Lep pozdrav.
Medicina je socialna znanost in politika ni nič drugega, kot medicina velikih razsežnosti. [R. Virchow]

#6 Nara Yulia

Nara Yulia

zasvojen'c

• Člani
  • 445 prispevkov

Objavljeno 31 december 2003 - 15:35

OK, potem se pa razumemo ...

Zakaj pa misliš, da biseksualnost ne obstaja?

#7 ViBoR

ViBoR

gay friendly

• Člani
  • 2 prispevkov

Objavljeno 03 januar 2004 - 12:15

Zdravo!

Ne vem zakaj biseksualnost naj nebi obstajala? :?:

Ne vem, kako bi pol lahko rekli ljudem (mladini), ki še išče svojo spolno identiteto, in čuti privlačnost do obeh spolov???

Naj mi nekdo to razloži??? :evil:
Moje glavno vodilo živjenja je Carpe Diem!

#8 Gost_FirstTimer_*

Gost_FirstTimer_*
  • Gostje

Objavljeno 03 januar 2004 - 12:16

viBor: temu se reče ZMEDENOST :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

#9 BunnyBite

BunnyBite

biskvitek

• Člani
  • 49 prispevkov

Objavljeno 03 januar 2004 - 17:26

viBor: temu se reče ZMEDENOST :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Ja za nekatere je tut homosexsualnost obdobje zmedenosti. Tko da...
I´ve been walking in the rain just to get wet on purpose...

#10 toplifantek

toplifantek

Častni član

• Člani
  • 539 prispevkov

Objavljeno 03 januar 2004 - 17:46

Ja no, biseksualnost najbrž res je, vendar pri večini zaradi družbe ...

No, jaz sem se "odločil" (LOL) za "skrajnost", hihi. :D
Man is least himself when he talks in his own person. Give him a mask, and he will tell you the truth. /O. Wilde/

#11 Nara Yulia

Nara Yulia

zasvojen'c

• Člani
  • 445 prispevkov

Objavljeno 04 januar 2004 - 01:04

Ja no, biseksualnost najbrž res je, vendar pri večini zaradi družbe ...

Ne vem, zakaj vas toliko misli, da je biti biseksualec/ka lažje kot biti homoseksualec/ka? Ne rečem za neketere, ki se grejo samo neko eksperimentiranje, se malo pozajebavajo in vrnejo v kao "normalni" svet in jih tudi sama nekaj poznam, vendar nismo vsi isti.

Sama čutim seksualno privlačnost do obeh spolov. Tudi zaljubila sem se že tako v moškega kot v žensko. Imam seksualne izkušnje tako z moškimi kot ženskami. Kaj sem torej? Zakaj bi se po vaše morala odločiti, kaj je "bolj resnično", "bolj pristno"? Vse je enako resnično in pristno. Edina razlika med mano in drugimi je morda v tem, da je zame spol v tem procesu samo človekova lastnost (kot je barva las, postava, talenti ...), ki zame ni bistvena.

#12 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 216 prispevkov

Objavljeno 06 januar 2004 - 17:46

Na levi moški na desni ženska - kam pogledaš? :D
BTW dobr napisala :)

LP

#13 Nara Yulia

Nara Yulia

zasvojen'c

• Člani
  • 445 prispevkov

Objavljeno 06 januar 2004 - 23:24

Na levi moški na desni ženska - kam pogledaš? :D
BTW dobr napisala :)

Jah, pogledam vse, oči pasem pa na tisti osebi, ki mi je najbolj fascinantna ;-)

#14 w4mp|rk4

w4mp|rk4

redni gost

• Člani
  • 353 prispevkov

Objavljeno 15 januar 2004 - 09:32

sovrazim opredeljevanje!!!!!!!!!!!!
mislm ne stekam ga..zakaj bi se mi zblojencki mogl za neki imenovat ko se pa stalno spreminjamo...ne vemo kaj nas caka v prihodnosti...sploh pa cemu bi se omejevali? :?: :?: :?: :?: :?:

sam recimo ce bi se mogla opredelit...mislm da sm bisex ce ne celo multisex (ceprow sem ljubila oz. ljubim samo eno)....kot vsi mi (teoreticno)...samo ce se znebimo vseh zadrzkov 8)

izbire je veliko...moski,zenske,feminizirani moski ,mozace...travestiti... :wink:

lp
"Pain and suffering in various tempos"
I quietly observe standing in my space...Daydreaming
http://www.horrorsee...ges/blueeye.gif

#15 Nohhec

Nohhec

redni gost

• Člani
  • 367 prispevkov

Objavljeno 18 januar 2004 - 01:41

Biseksualnost. Ja, js mislim, da obstaja. Ne vem, zakaj ne bi obstajala. Pr nekaterih mogoče je sam "prikrita al pa ublažena homoseksualnost". To je zdej ful od posameznika odvisno, kolk je on karakterno močn. Ampak danes je te "prikrite homoseksualnosti" vse manj, ker je tut homoseksualnost malo bolj sprejeta kot je bila pred, ne vem, desetimi leti. In zdej v bistvu na površje pridejo tisti pravi biseksualci.
No, I'll join this converation on the proviso that we stop bitching about people talking about wigs, dresses, bust sizes, penises, drugs, night clubs, and bloody Abba!

#16 _Davidoff

_Davidoff

gay friendly

• Člani
  • 1 prispevkov

Objavljeno 25 januar 2004 - 15:31

Hellowwww

8) najlažje je res reči da si bijček sam slej ko prej se začne nagibat privlačnost k enemu spolu:=)tko da pomoje je to zgolj neko prehodno obdobje v razvoju človeka in njegove identitete :mrgreen:
kR En :)

#17 Nara Yulia

Nara Yulia

zasvojen'c

• Člani
  • 445 prispevkov

Objavljeno 31 januar 2004 - 21:58

OK, možno pri nekaterih ... Samo tudi če je recimo moja privlačnost do žensk 80% in do tipov 20%, še zmeraj ni 100% proti 0%, in sem prav tako bisex kot neka druga, ki ima procente 50% proti 50%.

#18 xenchy

xenchy

biskvitek

• Člani
  • 33 prispevkov

Objavljeno 04 februar 2004 - 23:22

HM ne ne ne biseksualnost obstaja pa če rečete ne vem kaj :) kam pol jz spadam, če ne (to je zgolj retorično vprašanje) :x Jah pač pr enih je tko da rabjo žensko za nežnost... (ne moški tega ne zmorete v taki meri kot ženske), učasih pa neki naravno trdega :)
Tko pač je!
po dežju vedno posije sonce

#19 Mona

Mona

biskvitek

• Člani
  • 49 prispevkov

Objavljeno 06 februar 2004 - 12:42

JA, bisexualnost obstaja. Kako lohko kdo sploh dvomi v to :?: . Jz SEM bisexualna; me pac spolno privlacijo tako moski kot zenske (ceprav se bolj nagibam k zenskam). Je pa groza, ker ce priznam, da sem bisex, skor vsaka lezbijka misli, da sem zato izprijena pa varalica pa da se me mora ognat na 100 km. Prav tako pa pol tud strejt zenske, ker takoj mislijo, da jih bom kr naskocla al kaj :? .Strejt tip pa ze kr vidi pred ocmi dve zenski z njim v postli... Pol se je pa ze boljs lagat-Ko sem z lezbijkami sem lezba, ko sem s strejti sem pa strejt...Itak pa butasto opredeljevanje... :x .
"The Kingdom of God is within you and all about you, not in mansions of wood and stone. Split a piece of wood and I am there, lift a stone and you will find me."

#20 Nara Yulia

Nara Yulia

zasvojen'c

• Člani
  • 445 prispevkov

Objavljeno 07 februar 2004 - 16:06

Je pa groza, ker ce priznam, da sem bisex, skor vsaka lezbijka misli, da sem zato izprijena pa varalica pa da se me mora ognat na 100 km. Prav tako pa pol tud strejt zenske, ker takoj mislijo, da jih bom kr naskocla al kaj :? .Strejt tip pa ze kr vidi pred ocmi dve zenski z njim v postli... Pol se je pa ze boljs lagat-Ko sem z lezbijkami sem lezba, ko sem s strejti sem pa strejt...Itak pa butasto opredeljevanje... :x .

Ja, Mona, jaz imam podobne probleme :-( Samo sem se odlocila, da ne bom nic skrivala, pa naj se gre folk solit. Ce me mislijo obravnavat na podlagi presodkov, kaj mi bo taka druzba? Res ne rabim kolegov, da ne bi o prijateljih, ki niso sposobni niti malo pogledat cez planke ... Samo to je ze nova tema :-)

#21 ex_girl

ex_girl

piščan'c

• Člani
  • 119 prispevkov

Objavljeno 01 marec 2004 - 02:36

valda da je biseksualnost. js ne vem no sam se mi zdi, da so itak vsi mal tko bi... pol pa nevem

Je pa tud res, da je ponavad tko sam zaradi krinke, al pa se zajebeš pa pol nimaš jajc de bi se odjebu pa pol morš na obeh straneh prčkat. :?:

#22 Xenia

Xenia

nov na sceni

• Člani
  • 281 prispevkov

Objavljeno 07 marec 2004 - 17:48

Itak da biseksualnost obstaja! :x
Ludje smo različni in nas stvari različno močno privlačjo. Eni so bol nagneni na eno stran, drugi na drugo... Tretji so pa na sredini, a ne...
Sploh pa jst tud mislim da nas je večina ljudi globoko v sebi bisex, ker pomoje je redko kdo tok zlo true homo da ni nikol niti pogledal za nasprotnim spolom.
Sam za biseksualce mamo pač tiste k jih res prvlačta oba spola enako močno.

To je sam moje skromno mnenje...
Not everything that counts can be counted, and not everything that can be counted counts.

#23 MentToBe

MentToBe

nov na sceni

• Člani
  • 217 prispevkov

Objavljeno 18 april 2004 - 13:38

Strinjam se s Xenio: po mojem smo tud vsi bolj bisex kot kaj drugega. Vsak hetero moški, bi v eni situaciji padel na enga posebnega tipa, da o hetero ženskah sploh ne govorimo, al pa če bi ena homo usmerjena ženska spoznala enga neskončno nežnega tipa (no ja ne vem če take v Slo delajo - mogoče kje drugje).

Sploh je pa vse skupaj tud ful kulturno pogojeno in kulturnih vzorcev se pač ne da izbrisat, ker so preveč globoko posejani v nas. Veliko lepše jih je sprejet, pa bit pomirjen z njimi.

Hja, saj je tud DalajLama reku, da je smiselno, da pripadnik ene kulture sprejme vero svoje kulture, ker je to v nejm in bi sicer bil preveč notranje razklan. A je možno, da isto velja za vzorce? 8)

#24 Chiara`

Chiara`

Častna članica

• Člani
  • 2 312 prispevkov

Objavljeno 18 april 2004 - 23:02

Bisexualnost...ja ddd da obstaja...pa ce si zmeden alpa ne..tko pac cutmo..vcasih ti potegne tko vcasih tko vsec nam je lahko vse..pa zakaj bi se sploh opredeljeval..pa predalckal..eni lahko recemo da smo samo zelo sexualne osebe :evil: s tem pokrijem vse :evil: kategorije

#25 MentToBe

MentToBe

nov na sceni

• Člani
  • 217 prispevkov

Objavljeno 22 april 2004 - 23:08

Jah, še najbolj všeč mi je zadnji komentar Chiare. Samo mi ljudje znamo zakomplicirati nekaj kar je čutenje. Moramo dajat neke opise nekim vzorcem vedenja. Za koga pa? Ful mi je bilo všeč, ko sem v knjigi Ljubezen in duhovna rast II, M.S.Pecka prebrala njegovo kar drzno teorijo, da je bil po njegovem Jezus biseksualec, da pozorno branje svetega pisma da misliti, ker na poseben način poudarja, da je ob Mariji Magdaleni ljubil Mateja itd. Če je to bila zgolj Peckova provokacija ali ne, v tej trditvi je neko sporočilo.

Saj valjda je lažje živet, ko ubereš eno pot, ko imaš eno linijo in s tem eno določeno strukturo v življenju. Preveč kompleksno bi bilo živet oziroma ne verjamem, da bi bilo v družbi kakršna smo to sploh možno, če se ne bi vklapljali v neke strukture oziroma opredelitve samih sebe.

Če pa dam preprost par teorij skupaj,
najprej tisto modrost o neskončnosti, da je vse ves čas prisotno (da v eni dimenziji bivanja ni časa)
in potem v to vmešam sicer malo izpetega Freuda z njegovo razlago razvoja človekove seksualnosti, potem lahko gledam na to tudi nekako takole:

V času sem šla skozi androgino (ne spomnim se pravega Freudovega izraza, ampak seksualnost otroka v začetku razvoja razumem kot androgino, ker je edino merilo zanjo otrokov užitek in ne toliko objekt užitka), latentno - homo usmerjeno in hetero usmerjeno seksualnost, tam kjer časa ni, pa sem vedno hkrati v vseh teh fazah, torej vse so enako prisotne.

Kako to, da vseh ne doživljam enako prisotnih? Torej kako to, da se ne zavedam vseh hkrati? Tu nastopa zanka časa in seveda vse kar nas pogojuje v vsakdanu, pa tudi to, ali se trenutno s seboj počutim na vrhu ali na dnu, ali potrebujem nežnost ali zgolj strast, ali mogoče trenutno tak/a kot sem seksualnosti sploh ne potrebujem, ker usmerjam svojo energijo v svoje delo???

Tam kjer sem cel/a, v svojem duhu in v svetu, nekje tam ob približevanju notranjega miru, da ne rečem nirvane, ali je tam seksualnost sploh pomembna???

:lool: spet sem bila mal' pametna, zakaj tega sebi ne znam povedat, takrat, ko me meša!
"My mother always used to warn me about men but she didn't say anything about women..." (Tallulah Bankhead)

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov