Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

UMTS

34 odgovorov v tej temi

#1 Puck0

Puck0

veteran

• Člani
  • 1 790 prispevkov

Objavljeno 19 oktober 2005 - 18:36

Poznate 3G generacijo mobilnih telekomunikacij? Jo uporabljate? Ali pa imate samo mobilni telefon, ki podpira to funkcijo, a le-te ne koristite?
Kaj pa prednosti oz. slabosti videotelefonije? :)
Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.

#2 freeeky

freeeky

zasvojen'c

• Člani
  • 504 prispevkov

Objavljeno 19 oktober 2005 - 20:05

nimam mobilca, ki bi imel to 'sposobnost'. in tudi nekako ne rabim. imam raje pogovor ob kavi in ne preko enga ciiiiist miiiickenga zaslona :P
"Giving a damn about you." is an oxymoron.

#3 Kinnetik

Kinnetik

piščan'c

• Člani
  • 62 prispevkov

Objavljeno 19 oktober 2005 - 20:47

Poznam, a mi ni zanimivo in niti praktično. Kdo bo hodil okoli in imel telefon pred glavo? :?:
Zanimivo mi je samo zaradi hitrejšega prenosa podatkov.

#4 nero

nero

biskvitek

• Člani
  • 26 prispevkov

Objavljeno 19 oktober 2005 - 21:32

Ker je moj best frend obenem tudi moj "dvorni dobavitelj" mobilcev (dela na mobitelu), mi je pred par meseci za ca. 2 tedna dal v test UMTS mobilnik in ... potem sem se (sicer samo s parimi frendi, ki so pač imeli to možnost) itak vedno MORAL pogovarjat in gledat preko videotelefonije ... In prva dva dni mi je bilo še zanimivo in kul, potem pa mi je začelo krepko presedat. A mora res vsak vedno videt kje sem, kaj delam, kako izgledam, kdo je zraven mene ... :roll: :roll:

Ne vem, (zaenkrat) mi ne potegne :no: In sem zato ostal lepo na "navadnem" fončiču - brez umts-a. So mi druge (poslovne) funkcije veliko bolj pomembne.

Se pa strinjam, da je prenos podatkov hitrejši - čeprav v primerjavi že z najosnovnejšim adsl-om (pa da ne govorim o vdsl-u) je umts tehnologija še vedno ena čista brca v temo. Za resno "heavy" uporabo prepočasna, predraga, dosegljiva na precej omejenih območjih, dostikrat nezanesljiva ...

Čakam na 4G :D
Upanje v človeškem srcu je podobno plutovini na vodi. Včasih jo lahko potisnemo do dna, toda vedno splava na površje. (A. Dumas)

#5 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 187 prispevkov

Objavljeno 20 oktober 2005 - 08:39

Poznam in je ne uporabljam. Niti nimam UMTS mobitela :mrgreen:
Mi je mimo, da bi dal več denarja zato, da bi imel lahko videotelefonijo. Pa še Mobitel to ponuja, kar mi še manj všeč. Hr hr hr :D

Lep pozdrav, Glorchy :pepper:
Medicina je socialna znanost in politika ni nič drugega, kot medicina velikih razsežnosti. [R. Virchow]
De duobus malis semper minus eligendum est.

#6 apolon

apolon

Častni član

• Člani
  • 2 566 prispevkov

Objavljeno 22 oktober 2005 - 18:22

UMTS? :no:

Ne zelim, da bi me videli v weceju.
Saj poznate vic o Rdeci kapici. Rdeca kapica vprasa volka: Zakaj imas tako velika usesa?
Da te bolje slisim.
Zakaj imas tako velike oci?
Mar ne vidis, da serjem.

Človek ne more preživeti brez narave, narava lahko preživi brez ljudi.

#7 traveler

traveler

biskvitek

• Člani
  • 37 prispevkov

Objavljeno 22 oktober 2005 - 18:43

3G kar dobro poznam. Je pa ne uporabljam, ker nimam potrebe za to in se mi ne mudi kupiti mobija ki to podpira. Nastala je kot potreba mobilnıih operaterjev da izkoristijo nove tehnoloske zmogljivosti in da jih dobro zaracunavajo novim narocnikom. Zato nam vsiljujejo na reklamah nove storitve, ker vecini ljudi niti na kraj pameti nebi prislo da bi se mogli glih gledati ce se ze pogovarjajo po telefonu z osebo ki jo ze poznajo. Lahko se zgodi da se bodo pocasi ljudje privadili na to in da bo to edini kulturen nacin komuniciranja na daljavo v prıhodnosti (kot so trgovci ze uspeli uveljaviti Valentinovo raji).
Prednosti videotelefonije so v tem da operater dobi vec kesa od tebe, ti pa lahko vidis s kom se pogovarjas. Kar je fajn ce te poklice nekdo ki ga prej se nisi poznal ali pa si slab z imeni, se pa spomnes obraza. Slikica je verjetno premajhan da bi dobro videl obrazne poteze, je pa en napredek vec pri neverbalnem komuniciranju, da lazje vidis ali se ti oseba laze ali ne. Slaba stran je ta da se ne bos mogel - mogla vec zlagati o tem kje si in kaj (s kom) delas. :evil: Verjetno bodo nekateri ljudje tudi vec casa porabili zato da se oglasijo, ker se bodo mogli obvezno postimati (pricesko, sminko, obleko,...) prej, ce bodo hoteli lepo izgledati prı pogovoru in skrivati sefu dejstvo da so ustali sele pred mınutko, ceprav je ze poldne. :mrgreen:

#8 ana

ana

zasvojen'c

• Člani
  • 588 prispevkov

Objavljeno 23 oktober 2005 - 00:29

tehnika...telefon...kaj to biti?
...in vse te lude krasne črke, ki delajo kar same pisemček zate in naju nadlegujejo, zlasti črka f je poredna žival, fej jo bodi. Tudi ti ljuba nedefinirana črkica (tvoje ime) se fajn imej.

#9 Alcastar

Alcastar

nov na sceni

• Člani
  • 222 prispevkov

Objavljeno 26 oktober 2005 - 19:33

Sam uporabljam 3G telefon - Motorola A1000, pa tudi preizkusil sem jih že kar nekaj. Ker delam na tem področju, moram spremljati vse novosti mobilne telefonije.
Samo videotelefonija me ni posebej navdušila, osebno mi je bolj zanimiv hitrejši prenos podatkov.
Nosce te ipsum.

#10 qty

qty

veteran

• Člani
  • 1 989 prispevkov

Objavljeno 27 oktober 2005 - 10:45

imam telefon, ki omogoca neke "naprednejse" funkcije (wap z gprs, e-mail, java), pa jih ne uporabljam. kar res rabim na svojem telefonu so sms-i, klici, budilke in alarmi, kalkulator, koledar, pa odstevanje casa - ko si kuham testenine. in nekatere od teh na marsikaterem novejsem telefonu nisem zasledil, moj je pa ze kar kaksni dve leti star. looserji! :roll:

ne vidim pomembnosti umts, vsaj ne zame. ubistvu ne vem, ce ni znal sploh razlozit, kaj to je. :oops:
i don't see why everybody feel as though that they gotta tell me how to live my life. let me live baby, let me live!

#11 Shaman

Shaman

veteran

• Člani
  • 1 714 prispevkov

Objavljeno 01 november 2005 - 12:37

Imam 3G telefon, vendar imam UMTS izklopljen.
Videotelefonija mi je popolnoma neuporabna funkcija, za hitrejši prenos podatkov pa Mobitel zaenkrat 3G omrežje bolj slabo izkorišča. Tak telefon imam predvsem zaradi ostalih funkcij, ki jih uporabljam. Pa tudi sicer nič ne škoduje, če telefon ima 3G - nikoli ne veš, kdaj se neka tehnologija razcveti postane bolj uporabna kot je ta trenutek.
Vse ljubezni so enako lepe, le da vam nekatere lahko nudijo več užitkov. Slika objavljena

#12 Puck0

Puck0

veteran

• Člani
  • 1 790 prispevkov

Objavljeno 22 september 2006 - 13:19

Koncesijo za drugo generacijo UMTS sta dobila SiMobil ter T2 ;)
Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.

#13 goinup

goinup

izkušen

• Člani
  • 991 prispevkov

Objavljeno 22 september 2006 - 13:52

Poznam UMTS, imam tak mobilnik.
Meni je bil UMTS internet v določeni dobi rešitev, namreč v stanovanju v LJ ni bilo nobene možnosti interneta. Ker sem rabil internet za nujne zadeve (faks, služba), sem si kupil tak mobilnik, prek katerega sem priklopil pc in sem uporabil net (enostavno sem zakupil mesecni limit...), da mi ni bilo treba vedno hodit ali v službo nazaj ali kako knjižnico pa tudi prijateljev ne moreš vsako minuto klicat za uporabo neta ipd...
Videotelefonija, ja sem sprobal. Vendar se mi zdi še ne dovolj razvita... tudi kamere na netu ne uporabljam, ker ne čutim potrebe, da bi se videli - zaenkrat. :?:
Do files get embarrassed when they get unzipped?

#14 Marushka

Marushka

nov na sceni

• Člani
  • 211 prispevkov

Objavljeno 24 september 2006 - 09:34

Sem imela tak telefon že nekaj časa nazaj, takoj ko je to ven prišlo. Imela sem ga pol leta in niti enkrat nisem uporabila videotelefonije, ker se mi zdi totalno brezveze. Stran vržen denar :?

#15 Sumire

Sumire

piščan'c

• Člani
  • 56 prispevkov

Objavljeno 24 september 2006 - 12:52

res je brez veze imet tak telefon, veliko bolj prijetno se je z nekom it v kakšen prijeten lokal ali kamorkoli že in poklepetati v živo.
Ne vem kam nas bo pripeljala tale tehnika, bomo postali čist asocialni al kaj ?

#16 MigMac

MigMac

piščan'c

• Člani
  • 111 prispevkov

Objavljeno 24 september 2006 - 13:10

Imam UMTS telefon.
Ne uporabljam videotelefonije.. verjetno bi le prav prisla kdaj za hec, ce si kje na pocitnicah da malo pokazes okolje. :D

#17 laya

laya

piščan'c

• Člani
  • 86 prispevkov

Objavljeno 26 september 2006 - 17:23

Nimam UMTS. Imam pa veliko drugih funkcij na telefonu, ki jih ne uporabljam. :D
Zame je dosti da lahko kličem in pošljem kakšen SMS. ;)

Drugače mi videotelefonija nima nekega bistvenega pointa. :roll:
Just be who u "re.

#18 MUSTANG

MUSTANG

piščan'c

• Člani
  • 181 prispevkov

Objavljeno 07 oktober 2006 - 12:13

jest in moj dragi imava UMTS telefon že skoraj tri leta, ampak videofonijo zelo redko uporabljava v medsebojnih pogovorih. Bolj praktičen se mi zdi glede hitrejšega prenosa podatkov in možnosti, da lahko tudi preko telefona gledaš live-stream video novice, če se ti zahoče.

#19 Zvonech

Zvonech

nov na sceni

• Člani
  • 203 prispevkov

Objavljeno 07 oktober 2006 - 14:57

UMTS telefona nimam, in v momentu tudi nimam potrebe da bi moral imeti.

Na dopustu sem bil sicer na začetku mal zbegan ker nisem imel interneta, ampak sem se navadil celo za en teden sem moral prživeti dopust še brem mobilnega, in sem bil veliko bolje kreativen kot pa z vso tehniko. Včasih je popolni odklop od tehnike prav dobr.

Lp
Koncert Siddhartha 18.6 v Stozicah, kdo se?

#20 Blonti

Blonti

piščan'c

• Člani
  • 142 prispevkov

Objavljeno 08 oktober 2006 - 22:10

Nimam.

Zaenkrat tudi nimam namena kupovat takega aparata. Zame bi lahko bila prednost le v hitrejšem prenosu podatkov, česar pa v resnici ne potrebujem tako pogosto.

Videotelefonija - :? - do zdaj me nekako ni prepričalo.

#21 ONYX

ONYX

gay friendly

• Člani
  • 7 prispevkov

Objavljeno 08 oktober 2006 - 22:54

imam umts telefon, ampak funkcije videofonija skoraj nič ne uporabljam niti ne rabim. druge koristne stvari pa kar :)
Življenje ne bi smelo biti pot, katere cilj je priti do groba z atraktivnim in dobro ohranjenim telesom. Boljše bi bilo, da do njega pridemo s čokolado v eni, martinijem v drugi roki, totalno izrabljenega telesa z vzklikom "Vau, kakšna vožnja! "

#22 Bandidos

Bandidos

izkušen

• Člani
  • 1 142 prispevkov

Objavljeno 15 oktober 2006 - 19:13

imam umts telefon, ampak funkcije videofonija skoraj nič ne uporabljam niti ne rabim. druge koristne stvari pa kar :)

Se strinjam. Imam ga že od lani, pa še enkrat nisem uporabil UMTSa :D .

Connecting to the WiFi, went from nerd to superb.
Have you seen the new guy? I forgot the password!

#23 fancybaby

fancybaby

gay friendly

• Člani
  • 18 prispevkov

Objavljeno 16 oktober 2006 - 08:25

hoj
js mam tud UMTS gsm (unga samsunga k je u mobipaketu) in videotelefonijo uporabljam bolj malo, ponavad k pridm od frizerja da pokažm novo frizuro al pa kej druzga k sm si kupila.
dejansko pa tud js uporablam klasične zadeve na gsm kot so SMS, klicanje, budilka, opomnik... internet samo v extremnih primerih.
kaj pa vem? stran vržen denar? mogoče...
wannabe fancy

#24 Escape

Escape

biskvitek

• Člani
  • 32 prispevkov

Objavljeno 26 oktober 2006 - 22:41

Imam UMTS telefon, ker sem ga dobil za rojstni dan. Sicer je prou smešno, ko hodiš po ulici in držiš telefon pred sabo in se pogovarjaš, pa še drugi slišijo, kaj se pogovarjaš. V stanovanju oz. zaprtem prostoru pa večinoma ni signala. Trenutno kličem prijatelje preko videotelefona, seveda tiste ki imajo UMTS samo iz razloga, ker so klici do konca leta brezplačni :pepper: .
Ni mi pa jasno, v čem je smisel videotelefonije, da gledaš nekoga na drugi strani "žice", saj vem kako izgleda :D . Uporaben je samo zaradi hitrega prenosa podatkov in ker ga lahko uporabiš kot modem za pc.
Dve indijanski pravili za kvalitetno življenje:
1. Ne sekiraj se zaradi malenkosti.
2. Vse so malenkosti.

#25 ..me..

..me..

piščan'c

• Člani
  • 182 prispevkov

Objavljeno 26 oktober 2006 - 23:53

Mam umts fon ampak ne uporablam :) Popolnoma bvz se mi zdi.

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov