Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Ptičja gripa

133 odgovorov v tej temi

#126 kris20

kris20

piščan'c

• Člani
  • 121 prispevkov

Objavljeno 08 marec 2006 - 16:50

Eh, to je podobno ugotovitvi, da je ptičja gripa nekaj normalnega. Da. Gripa ima zgolj 3 gostitelje (primarne): ptiči, pujsi in človek. Razmislite o tem, ko boste šli mimo svinjaka :) .
Zrcalo namreč prikazuje tisto, kar je bilo, tisto, kar je, in tisto, kar bi utegnilo biti. Bi želel pogledati? (J.R.R.Tolkien)

#127 hunum.khan

hunum.khan

piščan'c

• Člani
  • 53 prispevkov

Objavljeno 09 marec 2006 - 00:27

V Romuniji, Bosni, Srbiji ....
So vcasih imeli po vaseh take viruse in so npr. vse kure pomrle!
Ni prvic in ne zadnjič! ;)
Mi smo kot mavrica! Tudi ko nas ni, SMO ;*

#128 blup

blup

zasvojen'c

• Člani
  • 773 prispevkov

Objavljeno 03 januar 2012 - 02:01

V WHO-ju zaskrbljeni zaradi izsledkov raziskav ptičje gripe

Spet strašijo. :roll:

Brez zamere, če kdo verjame vsemu temu in se boji virusa ampak meni je že slabo od vseh teh epidemij, opozoril glede tega in delanja panike. Pred leti, ko je bilo to tako ''IN'', je dejansko za virusom H5N1 umrlo le nekaj 10 ljudi. Manj kot jih vzame navadna gripa. Mislim, da gre tu za lobije ogromnih farmacevtskih družb in tudi politikov...Po moje se nam še sanja ne kaj vse je zadaj.
Mene tole sploh ne gane in me ne bo dokler ne bo za neko boleznijo v kratkem času umrlo konkretno število ljudi, kak milijonček (bog ne daj sicer, čeprav nas je tako ali tako že čisto preveč)...
A quien le importa lo que yo haga, a quien le importa lo que yo diga, yo soy asi y asi seguiré, nunca cambiaré...

#129 Sienna

Sienna

Častna članica

• Člani
  • 983 prispevkov

Objavljeno 03 januar 2012 - 14:22

Komentarji pod člankom povedo vse. Pri WHO so nas že preveč "nategovali", ljudje so postali zelo skeptični in zelo malo je takšnih, ki jim še verjamejo.
Jaz sem prišla do točke, ko me takšni izsledki raziskav ne ganejo več. "Lahko bi, mogoče je, bojijo se, da bi lahko" ... jadajadajada.
Nasplošno se nimam za nekega pristaša raznih teorij zarot, v farmacevtski industriji se mi zdi pa dejansko vse mogoče. Kot je ena smotana pevka rekla: "It's all about the money, money, money ..." ;)
Ne trdim, da WHO ne dela nič dobrega in samo straši, vendar bi morala biti izjemno naivna, da bi verjela vsemu, kar nam govorijo. Že preteklost je priča marsikatri nepravilnosti/neskladnosti s strani WHO-ja.
Sploh sem pa zelo seznanjena s tem, kako je, ko farmacevtske družbe velikim ustanovam, zdravnikom etc. plačujejo za raziskave (in ugodne izsledke).

#130 bi_bOy

bi_bOy

piščan'c

• Člani
  • 65 prispevkov

Objavljeno 05 januar 2012 - 17:26

Spet strašijo. :roll: ...
Mene tole sploh ne gane in me ne bo dokler ne bo za neko boleznijo v kratkem času umrlo konkretno število ljudi, kak milijonček (bog ne daj sicer, čeprav nas je tako ali tako že čisto preveč)...

Glej straši se itak lahko sam tiste, ki se pustijo prestrašit. Bolj se gre za to, v kolikšni meri nekateri ljudje nasedajo (nasedate) medijem, ki so veliko bolj pristranski od WHO.

Osebno me ne moti, če se opozori na to, da je nek virus pač veliko agresivnejši od drugih, pa četudi samo v teoriji. Sam itak ne morem glede tega nič ukrenit, dokler ni cepiva ČISTO nič.

Zadnji del tvoje objave pa ni vreden človeka, kakorkoli je pač bilo mišljeno. Tako izjavo bi lahko razumel, da se, ker je pač preveč ljudi, ti prostovoljno javljaš, da dovoliš, da se število prebivalstva zniža na račun tvojih najbližjih.

#131 blup

blup

zasvojen'c

• Člani
  • 773 prispevkov

Objavljeno 05 januar 2012 - 17:55

Spet strašijo. :roll: ...

Zadnji del tvoje objave pa ni vreden človeka, kakorkoli je pač bilo mišljeno. Tako izjavo bi lahko razumel, da se, ker je pač preveč ljudi, ti prostovoljno javljaš, da dovoliš, da se število
prebivalstva zniža na račun tvojih najbližjih.

Saj sem vedel, da se bo nekdo gotovo obregnil ob tole. :D
Moja izjava se morda res sliši neokusno (še, ko sem je napisal sem vedel, da si bo lahko kdo razlagal celo, da mi je čisto vseeno če umre kaka milijarda ljudi v Aziji, nekaj sto milijonov v Afriki, itd..)
S prvim delom stavka sem hotel le povedati, da se mi zdi noro in neprimerno, da neko bolezen razglasijo praktično za epidemijo oz. najvišjo stopnjo ogroženosti. In to le po nekaj 10 smrtnih žrtvah v relativno dolgem časovnem obdobju (seveda mi je žal za umrle ljudi in jim ne privoščim smrti, sploh pa ne zaradi ptičje gripe.)
Kaj, če bi se res pojavil nek brutalen virus, ki bi v samo nekaj tednih izbrisal cela mesta?? Mislim, da v primeru H5N1 res močno pretiravajo.

Seveda si ne želim, da umrem jaz, moja družina ali kdorkoli na svetu. Ampak dejstvo je, da nas je preveč. In narava s naravnimi katastrofami, pa tudi boleznimi vsaj nekoliko klesti prebivalstvo. Pa kljub temu se število ljudi na svetu še kar občutno viša. Si pa ne zasluži smrti zaradi tega nihče, to je res. Živimo pač v takem svetu.

Sicer pa me to neverjetno pretiravanje okrog ptičje gripe in podobnih zadev res ne bi smelo razburjati. Bolje, da pretiravajo in se ne zgodi, kot da temu sploh ne bi posvečali pozornosti, potem pa bi začeli umirati milijoni ljudi po svetu.Še bolj mi gre na živce vse to posiljevanje z zdravili in cepivi. V tistem obdobju ptičje gripe, so malodane zahtevali cepljenje. Ah ta farmacija ...
A quien le importa lo que yo haga, a quien le importa lo que yo diga, yo soy asi y asi seguiré, nunca cambiaré...

#132 yucateco

yucateco

gay friendly

• Člani
  • 9 prispevkov

Objavljeno 05 januar 2012 - 21:36

Ja, bolezni so vedno bile, že kar precej desetletij pa smo nekako živeli v prepričanju, da se za vsako bolezen tableta najde. Na žalost so se virusi in bakterije sposobni hitro razvijati v povsem nove različice, farmacija s svojim razvojem pa kaplja krepko zadaj. Pravzaprav imam občutek, da farmacevtsko industrijo zanimajo samo bolezni, kjer se z malo vložka da prodati veliko proizvodov - npr. holesterol itd. Je bila sodelavka pred kratkim na zdravniškem pregledu, športnica in sploh precej zdravo živi, pa jo je vrglo, ko so rekli, da ima previsok holesterol. Pa ji je zdravnica pojasnila, da so ravno pred kratkim spustili meje, kaj je še dopustna zgornja meja za normalni holesterol. Podobno je bilo tudi s pritiskom, pač malce znižaš mejo, število potencialnih tabletojedov se ti pa takoj multiplicira z neverjetnim faktorjem.

Kar se tiče grip in podobnih virusnih obolenj, se držim receptov moje zdravnice, ki mi je v desetih letih samo enkrat predpisala antibiotike. Je rekla, danes si ljudje premalo umivajo roke - zato si jim umijem vedno preden jem, takoj ko pridem domov, posebej pa pazim, da se kaj preveč ne praskam po nosu in tam okrog, ko imam stik z denarjem. Se mi zdi, da so bankovci in kovanci en tak zelo priročen način, da se bolezni širijo naokoli z blaznim tempom.

Malce več zdrave pameti pri vseh stvareh, ki jih počnemo, pa se lahko marsikateri težavi izognemo.

#133 bi_bOy

bi_bOy

piščan'c

• Člani
  • 65 prispevkov

Objavljeno 05 januar 2012 - 22:45

Ampak dejstvo je, da nas je preveč. In narava s naravnimi katastrofami, pa tudi boleznimi vsaj nekoliko klesti prebivalstvo. Pa kljub temu se število ljudi na svetu še kar občutno viša.

Itak mi je blo jasno, da nisi mislil tako. Vseeno ni blo primerno. Življenje je predragoceno.
"Nas" še vedno ni preveč, samo naš odnos do narave je hudo napačen. Recimo, ko nekaterim znanstvenikom očitno ne potegne, da vsa izčrpana nafta, ki izgori v ozračje dejansko ustvarja toplo gredo. Ampak ti "znanstveniki" tiščijo glavo v pesek - kot da to ni povsem logično. Letošnja mila zima v Sloveniji se vsem dopade.

Ampak ravno take stvari lahko res spremenijo razvoj virusov. Vseeno pa sem prepričan, da panike nikoli ni bilo. Vtis o tem so dali le mediji, ker so poročali na senzacionalističen način, zelo verjetno zaradi gledanosti, branosti.

Prispevek uredil/a: ženska, 06 januar 2012 - 01:54.

#134 apolon

apolon

Častni član

• Člani
  • 2 688 prispevkov

Objavljeno 05 oktober 2013 - 17:04

Škodljivo cepivo: Potrjeno: spalna bolezen po cepivu prašičje gripe

Človek ne more preživeti brez narave, narava lahko preživi brez ljudi.

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov