Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Javni potniški prevoz

183 odgovorov v tej temi

#176 TellMeYurDreams

TellMeYurDreams

piščan'c

• Člani
  • 96 prispevkov

Objavljeno 16 januar 2012 - 13:36

Sem reden uporabnik avtomobila, a kadar moram med tednom v center Ljubljane, sem prisiljen iti na avtobus. Čeprav dostikrat se zgodi, da se zapeljem z avtom do btcja, pa potem na LPP. Problem je edino v tem, da sem peš hitreje ali pa istočasno, tudi če ne plačam tistih 1.20 za vožnjo :S

I don't wanna hear your dreams, show me your reality.

#177 apolon

apolon

Častni član

• Člani
  • 2 507 prispevkov

Objavljeno 28 december 2017 - 18:39

Iz avtobusov LPP boste odslej videli več! Da bo potovanje z mestnimi avtobusi za vas še prijetnejše, smo se odločili, da omejimo zasedenost steklenih površin vozil z oglasi. Tako smo nedavno sprejeli usmeritev, da se lahko steklene površine avtobusa zasedejo z oglasi do največ 60 % skupne steklene površine. Obstoječe oglase, ki trenutno še prekrivajo večji delež od navedenega, bomo postopoma odstranjevali oz. prilagajali v skladu z izteki posamičnih pogodbenih razmerij oglaševalcev. Želje po manj oglasih ste potniki izrazili tudi v anketi o zadovoljstvu z LPP, ki jo še vedno lahko izpolnite tukaj http://www.lpp.si/anketa/ ali ob preslikavi QR-kode na nalepki v avtobusu, s katerim se peljete. Hvala za vaše mnenje!

Vir: Mestna občina Ljubljana

Končno dobra novica.

Če je zunaj dež in tema, vidljivost skozi polepljeno steklo je nična. Če pa je sončno vreme, nekaj se je videlo skozi šipo, precej manj kot če ni polepljeno.

Človek ne more preživeti brez narave, narava lahko preživi brez ljudi.

#178 fantek_4_u

fantek_4_u

redni gost

• Člani
  • 379 prispevkov

Objavljeno 17 januar 2018 - 15:42

LPP-ja skoraj ne uporabljam. Živim blizu službe in grem vedno peš. Občasno se zapeljem z kolesom. Prav tako imam vse storitve, ki  jih uporabljam na dnevni ravni na "peš" dosegu. Do BTCja in drugih "bolj oddaljenih delov" grem prav tako z kolesom. Ven iz Ljubljane pa v večini primerov z avtom, občasno oz bolj redko pa tudi vlak. 

Vsako LPP postajo bi lahko nagradili z ekrani, kjer na zemljevidu v realnem času vidiš premikanje vsakega avtobusa na tisti trasi, ki pelje mimo postaje. Tako bo ljudje veliko lažje ocenili koliko časa bodo še čakali. Tiste minute do prihoda avtobusa na postajo niso najbolj točne. 

Dobra ideja bi bila tudi kakšna mobilna aplikacija, kjer bi lahko uporabniki pogledali lokacije avtobusov na zemljevidu in ocenili kdaj je treba na postajo in ne čakati preveč časa. 

Prispevek uredil/a: fantek_4_u, 17 januar 2018 - 15:42.

Pameten med neumnimi je vedno najbolj neumen

#179 UK4EVER

UK4EVER

nov na sceni

• Člani
  • 233 prispevkov

Objavljeno 18 januar 2018 - 10:47

Vsako LPP postajo bi lahko nagradili z ekrani, kjer na zemljevidu v realnem času vidiš premikanje vsakega avtobusa na tisti trasi, ki pelje mimo postaje. Tako bo ljudje veliko lažje ocenili koliko časa bodo še čakali. Tiste minute do prihoda avtobusa na postajo niso najbolj točne.
Dobra ideja bi bila tudi kakšna mobilna aplikacija, kjer bi lahko uporabniki pogledali lokacije avtobusov na zemljevidu in ocenili kdaj je treba na postajo in ne čakati preveč časa.

#180 UK4EVER

UK4EVER

nov na sceni

• Člani
  • 233 prispevkov

Objavljeno 18 januar 2018 - 10:49

aplikacija LPP (v google shop) kjer so tocni razporedi (se sproti ves cas "popravlja" na cas ko pride na doloceno postajo)

#181 Sensation

Sensation

gay friendly

• Člani
  • 11 prispevkov

Objavljeno 18 januar 2018 - 11:05

Imaš tudi Telargo na netu za točne prihode avtobusov.

#182 fantek_4_u

fantek_4_u

redni gost

• Člani
  • 379 prispevkov

Objavljeno 18 januar 2018 - 11:59

Huh, hvala za info :). Nisem nič raziskoval v tej smeri pa nisem vedel da to že obstaja. Bom pogledal naslednjič, ko bom spet uporabil LPP!

Pameten med neumnimi je vedno najbolj neumen

#183 Tim91

Tim91

biskvitek

• Člani
  • 48 prispevkov

Objavljeno 18 januar 2018 - 14:02

Sam se selim v mesto (območje Ljubljane znotraj obvoznice), hkrati pa se bom znebil avtomobila. Redno bom uporabljal kolo (kot sem to počel že v preteklosti) in svoje noge, upam pa, da v prihodnosti pride kakšna alternativa avtobusom - ker tega hudiča jaz res ne maram uporabljat in ga tudi ne bom :zogobrc:

#184 srecnikekec

srecnikekec

gay friendly

• Člani
  • 4 prispevkov

Objavljeno 01 februar 2018 - 13:16

Tud men se zdijo spremembe, ki jih je uvedel LPP zelo všečne. Dobr je, da so ukinili avtobuse v centru, ker se mi je dostkrat zgodil, da sem bila kej zasanjana in me je pri Prešercu skor avtobus zbil. Ti avtobusi skoz center so pravi šok, če prideš iz kirga drugega kraja v Lj. dvopicje__zOklepaj_.gif
Drugač so mi pa tud spremenjene proge bolj všeč. Moja 20-ka me zdej pripelje skor kamorkoli hočem it v centru. navijacica.gif Škoda je sam še, ker ponoč nekateri avtobusni ne vozijo že prej. Upajmo, da bodo sčasoma tud to spremenil.

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov