Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Javni potniški prevoz

183 odgovorov v tej temi

#151 eidoJ

eidoJ

nov na sceni

• Člani
  • 243 prispevkov

Objavljeno 24 julij 2010 - 15:21

Na primer: nekdo pride za 1 mesec v Ljubljano. Prispe 15. maja in odhaja 15. junija. Z avtobusom se bo vozil vsak dan vsaj 2-krat. Logično bi bilo, da bi imel ob prihodu v Ljubljano možnost kupiti mesečno/terminsko Urbano, ki bi veljala 30 dni. Pri nas pa "mora" kupiti mesečno za maj in junij, kar se ne splača, verjetno je v tem primeru bolje kupiti vrednostno Urbano, vseeno pa bo porabil več kot tistih 34 evrov, ki bi jih dal za 30-dnevno terminsko Urbano, če bi obstajala.

Tako sem hotela povedati. :mrgreen:
I see the glass half full ... but of poison. - Woody Allen v filmu Scoop

#152 chaser82

chaser82

piščan'c

• Člani
  • 178 prispevkov

Objavljeno 24 julij 2010 - 22:43

Se strinjam! Mesečna bi morala veljati za mesec dni in ne za tekoči mesec. Mesec dni veljavnosti bi se začel iztekati ob prvi validaciji. Torej, tudi če kupim mesečno karto 7. avgusta, velja do 24. septembra, če sem šele 24. avgusta prvič validiral Urbano. Tovrstne mesečne vozovnice bi najbrž tudi porazporedile naval na prodajna mesta termiskih kart - ne bi vsi navalili med 1. in 5. v mesecu.

Take vozovnice imajo sicer tudi v Gradcu, ni nam treba v Berlin ponje. Tam so sicer papirnate, a dejstvo, da so v Ljubljani vozovnice elektronske, ni nobena ovira, zaradi katere se ne bi moglo spremeniti na mesec dni veljavnosti...
NISMO VSI POD STRESOM

#153 apolon

apolon

Častni član

• Člani
  • 2 627 prispevkov

Objavljeno 06 avgust 2010 - 11:36

Ukinitev subvencije LPP za Neljubljančane

Končalo se je poskusno (sedemdnevno) obratovanje prikazovalnikov na postajališčih mestnega potniškega prometa.

Nameščenih in priklopljenih je vseh 25 prikazovalnikov.

Postajališča s 6 vrstičnimi prikazovalniki so:
Bavarski dvor – Kora bar, Bavarski dvor – Kozolec, Konzorcij, Razstavišče - smer center, Razstavišče - iz centra, Drama - iz centra, Hotel Lev, Tržnica Moste – smer center,
Kino Šiška - smer center, Kino Šiška - smer Vižmarje, Gornji trg – smer center, Križanke – iz centra, Tivoli - smer center, Tivoli - iz centra.

Postajališča z 2 vrstičnimi prikazovalniki so:
Kolodvor - smer Zaloška, Klinični center - smer center, Astra - smer center, Astra - iz centra, Stadion - smer center, Stadion - iz centra, Žale - smer center, Poljanska-smer center, Strelišče - smer center, Aškerčeva - smer center
Postajališče Pošta bo opremljeno naknadno zaradi specifične nadstrešnice postajališča. Prav tako bo zaradi tehničnih specifičnosti vklop prikazovalnika Tržnice Moste potekal kasneje.

Ugotovitve
Ob koncu testnega obdobja so prišli do naslednjih ugotovitev:
• pri prikazovalnikih Konzorcij in Bavarski dvor – obe smeri, bo potrebno uvesti manjše spremembe pri umestitvi v prostor za boljšo vidljivost
• natančnost podatkov je urejena, le sistem javljanja prihodov in odhodov avtobusov na dveh bolj prometnih postajališčih (Bavarski dvor, Konzorcij) se še nadgrajuje zaradi zagotavljanja točnosti napovedi

Bolje obveščeni potniki
Doslej so imeli uporabniki mestnih avtobusov na voljo napovedi prihodov avtobusov: na spletnem portalu, na katerega vstopajo preko mobilnih telefonov in preko spleta, na wap portalu mobi.lpp.si, s storitvijo LPP BUS INFO (sms po ceni 0,21€), po novem pa tudi na plačljivi telefonski številki 090 72 20 (cena klica je 1,09 € z ddv). Brezplačne informacije o prihodih avtobusov za osebe s posebnimi potrebami lahko dobijo potniki na: 01 58 22 455; vsak delavnik od 8.00 do 21.00 ure.

Namen prikazovalnikov informacij je čakajočim potnikom posredovati informacije o točnih prihodih avtobusov po posamezni liniji na avtobusno postajališče v realnem času ter druge dinamične informacije kot so obvestila o obvozih, spremenjenih potekih prog in podobno.

Nosilec projekta je Mestna občina Ljubljana, projekt pa je potekal v okviru CIVITAS ELAN-a, kjer so bili partnerji MOL, LPP in Telargo.

Režim obratovanja linij MPP v času nogometne in košarkaške tekme

Obratovanje linij MPP:
- v torek, 10. 8. 2010 - košarkaška tekma Slovenija - Španija z začetkom ob 20.15 uri in
- v sredo, 11. 8. 2010 - nogometna tekma Slovenija - Avstralija z začetkom ob 20.45 uri

Linije MPP bodo oba dneva obratovale po običajnem delavniškem voznem redu do 17.00 ure. Od 17.00 ure dalje (3 ure pred začetkom nogometne tekme) pa bodo poleg linije 11, ki že od 9. 8. 2010 poskusno obratuje po spremenjeni trasi (točka 3), uvedene naslednje spremembe:

1. Linija 1 bo od 17.00 ure dalje v Mestnem logu podaljšana do obračališča Avtosejem, kjer je omogočeno tudi brezplačno parkiranje. Na linijo 1 bodo po potrebi dodani avtobusi in potniki bodo v centru (najprimernejše je postajališče Pošta) prestopili na linije 11, 13, 19 ali 20, ki obratujejo v neposredno bližino stadiona Stožice.
2. Linija 11 obratuje po svoji redni trasi do severne obvoznice, kjer zavija pri Smeltu desno na obvozno cesto in mimo novega stadiona do rondoja Tomačevo, od koder zapelje na novo Titovo cesto, obrne v novem rondoju in se vrača nazaj po Titovi - Rondo Tomačevo - servisna cesta - Dunajska in naprej po redni trasi v Zalog.
3. Linija 13 obratuje od 17.00 dalje po svoji redni trasi do Železne ceste v Župančičevi jami in nadaljuje vožnjo po Vojkovi (trasa linije 20), zavije desno mimo novega stadiona in v rondoju Tomačevo na novo Titovo cesto. V rondoju na Titovi cesti obrne in se vrača nazaj po Titovi, rondoju Tomačevo, servisni cesti in zavije levo na Vojkovo ter se na Linhartovi vključi na svojo redno traso v smeri Sostro.

V torek, 10. 8. 2010, od 17.00 ure do 20.30 ure in v sredo, 11. 8. 2010, od 17.00 do 21.00 ure ter po končani tekmi bodo do razvoza obiskovalcev dodani avtobusi na linijo 1, linijo 11, linijo 13 in linijo 20 na odseku Bavarski dvor - Stadion Stožice.

Za obiskovalce nogometne tekme na novem stadionu Stožice bo od 17.30 ure dalje omogočeno brezplačno parkiranje na naslednjih javnih parkiriščih:
- parkirišče Bežigrad, za gospodarskim razstaviščem,
- parkirišče Kranjčeva (POP TV),
- parkirišči Žale I glavni vhod in Žale II (Šmartinski park).
- Parkiranje bo mogoče na celotnem območju avtosejma, od koder se bodo potniki odpeljali z podaljšano linijo 1.
- Obiskovalcem pa bo omogočeno tudi brezplačno parkiranje na parkirišču ob Ekonomski fakulteti, v skladu z dogovorom s predstavniki Ekonomske fakultete.

Za potovanje do stadiona Stožice so poleg naštetih linij primerne tudi:
- Linija 6 , ki obratuje od parkirišča na Dolgem mostu - Tržaška - Aškerčeva - Slovenska - Dunajska - Črnuče. Od postajališča pri Smeltu je potrebno le 300 metrov peš do Stadiona Stožice.
- Linija 8, ki obratuje od Broda skozi Šiško do centra in naprej po Dunajski-Šlandrovi- Brnčičevi. Omogoča hiter dostop do stadiona iz obeh smeri vožnje in od postajališča Smelt na Dunajski je potrebno 300 m peš do stadiona.
- Linija 19, ki obratuje skozi center in nadaljuje pot po Dunajski - Topniški - Linhartovi - rondo Žale - Tomačevski - Tomačevo. Od postajališča pri novih Žalah je potrebno manj kot 300 m peš do novega stadiona.

Vir: LPP

Človek ne more preživeti brez narave, narava lahko preživi brez ljudi.

#154 Lona

Lona

zasvojen'c

• Člani
  • 437 prispevkov

Objavljeno 06 avgust 2010 - 12:47

Čaki malo. To pomeni, da če tekmi v torek in sredo vendarle bosta, obiskovalci ne bodo mogli parkirati v parkiriščih na samem objektu?

A ne bi najprej celoten objekt končali potem pa na njen prirejali dogodke. Oh ta Janković :zmesan:

#155 eidoJ

eidoJ

nov na sceni

• Člani
  • 243 prispevkov

Objavljeno 06 avgust 2010 - 12:59

Ta ukinitev subvencije LPP za Neljubljančane (študente) je pa tak bulls*it, da mu daleč ni para. Kaj se pa grejo? Kakšna logika je to? Je študent sam kriv, da nima stalnega prebivališča v Ljubljani in študira na fakulteti, ki je v svojem kraju stalnega prebivališča nima? Kot da nima že dovolj stroškov z drugimi rečmi. :ban:

#156 apolon

apolon

Častni član

• Člani
  • 2 627 prispevkov

Objavljeno 06 avgust 2010 - 18:02

Treščil kontrolorja vozovnic

Človek ne more preživeti brez narave, narava lahko preživi brez ljudi.

#157 eidoJ

eidoJ

nov na sceni

• Člani
  • 243 prispevkov

Objavljeno 20 avgust 2010 - 15:59

ŠOU študentom: Ne kupujte vozovnic za LPP pred 1. oktobrom

Potniški promet: še brez rešitve za Neljubljančane

#158 chaser82

chaser82

piščan'c

• Člani
  • 178 prispevkov

Objavljeno 25 avgust 2010 - 19:12

Tipično za slovenske medije: velik naslov "ADIJO SUBVENCIJE", v drobnem tisku pa, da subvencij mogoče ne bo, da bo se bo najbrž našla rešitev in subvencije najbrž bodo.

Je pa tole tehten razlog za kakšne demonstracije, če ne celo za Neljubljančan Pride, saj gre za šolski primer diskriminacije. Isto, kot če bi se odločili, da subvencij za mesečne vozovnice ne bodo več dajali študentom, ki niso nasprotnospolno usmerjeni. A kaj, ko so zadnje atome moči porabili za "protestiranje" proti malemu delu. Šlekapac!

Še najbolj pametno se mi zdi tisto, da naj študentje ne kupujejo mesečnih kart pred oktobrom, ker dotakrat bo očitno diskriminacija odpravljena. Če pa ne pa VSI NA ULICE!!
NISMO VSI POD STRESOM

#159 chaser82

chaser82

piščan'c

• Člani
  • 178 prispevkov

Objavljeno 29 avgust 2010 - 11:55

Nobena juha se ne poje tako vroča, kot se skuha. Nekatere juhe pa celo zmrznejo.

Cene dijaških in študetnskih mesečnih vozovnic ta ljubljanske mestne avtobuse ostajajo za vse €17.
NISMO VSI POD STRESOM

#160 bloud

bloud

nov na sceni

• Člani
  • 258 prispevkov

Objavljeno 02 oktober 2010 - 11:48

Cene študentskih vozovnic LPP nespremenjene
Meh.

#161 blup

blup

zasvojen'c

• Člani
  • 773 prispevkov

Objavljeno 18 julij 2011 - 00:10

Meni je pa že dobro leto zelo fino, ker so mestni bus ''potegnili'' do našega kraja. Tako ne hodim več na medkrajevni avtobus in dajem velikih vsot denarja za mesečno ampak si kupim mesečno urbano kar je veliko ugodneje. Vseeno grem kdaj na tisti drugi bus, ker so ga iz mojega kraja v Ljubljano pocenili, tudi vozi hitreje ker se ne ustavlja na vseh postajah. In ob petkih seveda, ko gre avtobus za Grosuplje kasneje iz Ljubljane in grem nanj, da sem lahko čim dlje zunaj. (Pa še vedno ne dolgo).
A quien le importa lo que yo haga, a quien le importa lo que yo diga, yo soy asi y asi seguiré, nunca cambiaré...

#162 chaser82

chaser82

piščan'c

• Člani
  • 178 prispevkov

Objavljeno 19 julij 2011 - 04:19

Nova oziroma podaljšana trojka (3G). S temle boste prišli iz Ljubljane do Grosupljega kar z vrednostno Urbano. Pa še brezplačno nazaj, če boste dovolj hitri, da ujamete 90 minut, v katerih vozovnica poteče.

Okrog Ljubljane se res trudijo glede javnega prevoza. V zadnjem času smo videli res veliko izboljšav: digitalne table za napovedi avtobusov, natančni vozni redi, nove linije (prej 3B, zdaj še 3G), dodatni urbanomati, Bicikelj, v načrtu je baje celo poenotenje vozovnic z železniškimi med postajami znotraj mesta (po mojem ugibanju bodo najbrž vrednostne karte zapisane na Urbano, mogoče pa tudi na kartice Slovenskih Železnic... bomo vidli, so rekli slepi. Obe kartici (SŽ in Urbana) sta brezkontaktni.
NISMO VSI POD STRESOM

#163 blup

blup

zasvojen'c

• Člani
  • 773 prispevkov

Objavljeno 19 julij 2011 - 09:06

Ja, v bistvu sem govoril ravno o 3B. Res se trudijo z javnim prevozom v Ljubljani in okolici. Ta avtobus je začel voziti maja lani, sprva poskusno. Je pa bil precej neroden termin za preizkušanje, ker so se potem začele ravno poletne počitnice, zato so prestavili ''preizkušanje'' do decembra in bus se je seveda še kako obnesel. Sedaj nam vozi že debelo leto.

To o 3G mi je pa nekaj že sestra govorila in ji nisem povsem verjel, ker se mi je zdelo da je Grosuplje za mestni promet vseeno nekoliko predaleč. Ampak izgleda, da je res in meni se zdi to super. In če prav vidim bo zraven še večerna vožnja (23.40), česar pri 3B nimamo. Če bo šel zadnji bus res bolj pozno je to zame res dobra novica, ker bom lahko ob petkih brez problemov (dogovarjanja za prevoz, taksi) zunaj kako uro dlje. =D
A quien le importa lo que yo haga, a quien le importa lo que yo diga, yo soy asi y asi seguiré, nunca cambiaré...

#164 Omicron30

Omicron30

nov na sceni

• Člani
  • 287 prispevkov

Objavljeno 19 julij 2011 - 17:01

Ker sem bil skoraj pol leta brez avta, sem se moral pokoristiti z javnimi prevozi. Najprej vlak in nato naprej avtobus (trola). Problem je bil, ker sem vedno moral eno uro in pol prej od doma. In tudi domov sem prihajal eno uro kasneje. Sedaj ko pa imam spet avto, pa vidim, da ta čas kar dosti pomeni. Sicer se sedaj vozim z avtom, a če bi blo treba, bi se tudi lahko spet vozil z javnimi prevozi.

"Let me guess, someone stole your sweetroll?"

#165 blup

blup

zasvojen'c

• Člani
  • 773 prispevkov

Objavljeno 08 oktober 2011 - 15:56

Linija 3G vozi že več kot mesec. Pravzaprav je ostal grosupeljčan, samo da piše 3g in, da so dodali čekiranje za kartice urbana. Super, da so povezali Grosuplje z Ljubljano. Sam grem, če imam možnost med tednom vseeno rajši na 3b, ker je manj gneče običajno ampak že to, da mi zdaj ni treba čakati tako pogosto na bus, zelo odleže. :)

Najboljše od vsega pa je, ker vozi tudi ob vikendih in ker ima zadnjo vožnjo ''šele'' ob 23.40. Tako sem zdaj lahko zunaj uro dlje kot prej. :]

#166 Lenči

Lenči

Častna članica

• Člani
  • 5 151 prispevkov

Objavljeno 05 november 2011 - 17:04

Na enem od slovenskih portalov sem ravno zasledila, da se bodo vozovnice LPP-ja podražile za 50 %.
Po novem naj bi vozovnica za 90 minut z možnostjo prestopanja stala 1,20 EUR, mesečna šolska in upokojenska 20,00 EUR, navadna 37,00 EUR, in vozovnica za brezposelne 17,00 EUR.
"Any idiot can face a crisis - it's day to day living that wears you out." ~ Anton Chekhov

#167 Dorian

Dorian

piščan'c

• Člani
  • 171 prispevkov

Objavljeno 06 november 2011 - 10:30

Baje naj bi s podražitvijo skušali prodati več terminskih vozovnic, za kar verjamem, da jim je bilo v interesu.

Čisto tako, čez palec. Recimo en upokojenec ali upokojenka gre dvakrat na teden v center: enkrat na tržnico, enkrat pa nekaj urediti. Če oboje opravi v uri in pol, v 4 tednih pride skozi s 6,4 €. Če gre še enkrat na mesec k zdravniku in nekam na obisk, mislim, da se mu/ji še zmeraj bolj splača plačevati sproti, kot pa vzeti mesečno za 20 €. Če s tem vsak mesec plača za 5 € manj, kot bi plačal/a za vozovnico, je to na letni ravni 60 €.

Prispevek uredil/a: Dorian, 06 november 2011 - 10:31.

#168 Amos

Amos

vzornik

• Člani
  • 1 355 prispevkov

Objavljeno 13 november 2011 - 01:25

hehe Dorian, zgleda ne poznaš prav veliko upokojencev! Niso vsi zadrti zapečkarji, ki gledajo dopoldanske soap opere :D Moja mami recimo gre vsaj 4x na teden v mesto pa v Hofer pa v Lidl pa na tržnico pa na boljšjaka, pa položnice plačat pa na kavo s prijateljico ... skoz kaj. Šele ko sem ji omenila, da naj si raje omisli terminsko vozovnico, si jo je nabavila. Mislim da imajo upokojenci 20 eur/mesec, kar je džabe.

Nimam se navade vozit z busi, priznam, sem kar z avtom ali pa s kolesom (čeprav še to redko). In grem zadnjič na trolo, valda prazna Urbana in se motovilim z mobitelom. Počutila sem se soooo old. :zmesan:

#169 dreamy

dreamy

redni gost

• Člani
  • 346 prispevkov

Objavljeno 02 januar 2012 - 13:44

Nove cene mestnega prometa klik, da ne bo kdo presenečen ob podražitvi. Skrajen čas, da popravim avto ali kolo, oz. da najdem pohodniške čevlje. :letim:
Ali ni na tem svetu, ki je daleč od popolnosti, prostor tudi za nesmiselne stvari?

#170 Višnja

Višnja

piščan'c

• Člani
  • 60 prispevkov

Objavljeno 02 januar 2012 - 13:53

Super način za spodbujanje uporabe javnega prevoza, tale podražitev. Medtem ko po svetu poskušajo narod privleči na mestne buse, ga pri nas odbijajo z njih.

Zgleda, da prihaja čas za nabavo kolesa v LJ (in rast jajc za njegovo dejansko uporabo za vožnjo po LJ).
Free Your Mind... and Your Ass Will Follow.

#171 Enyo

Enyo

nov na sceni

• Člani
  • 266 prispevkov

Objavljeno 02 januar 2012 - 14:01

Hvala, dreamy, sem opozorila mamo, ki ne uporablja mesečne (ker ji je 42,50 eur preveč, glede na to, da LPP ne uporablja vsak dan, ampak parkrat na teden), je bila čisto paf - pa ni edina. :x Kot je rekla Višnja, mislim, da bo spet prešaltala na avto.

No, lahko potem pričakujemo tudi novejše avtobuse, venomer točnost, čistočo, večjo pogostost? Se bojim, da ne ... :?
Tole mi ni prav nič všeč, čeprav se zame osebno (zaenkrat še) nič ne spremeni.

#172 River

River

biskvitek

• Člani
  • 34 prispevkov

Objavljeno 02 januar 2012 - 15:30

Jaz se poslužujem javnega prevoza. Grrrrozno. Železniške povezave po sloveniji so zanič, počasne in drage. Nad mestnim prometom se ne morem kaj preveč pritoževati, razen nad mariborskim, ki ma tudi rahlo slabe povezave včasih.
Okay let's dance now.

#173 Lenči

Lenči

Častna članica

• Člani
  • 5 151 prispevkov

Objavljeno 02 januar 2012 - 15:57

Mene ta podražitve sploh ne gane, ker se ne poslužujem avtobusov Ljubljanskega potniškega prometa (uporabljam kolo, ali pa grem kar peš).
Mi je pa zanimivo poslušat folk okoli mene, kako se punta nad 50 % podražitvijo.
"Any idiot can face a crisis - it's day to day living that wears you out." ~ Anton Chekhov

#174 premie386

premie386

gay friendly

• Člani
  • 2 prispevkov

Objavljeno 06 januar 2012 - 02:21

No ena spodbudbna novica glede busov v LJ, baje bodo v kratkem začeli testirati testni free WI-FI na busih :), ki se bo itak verjetno potem uveljavil za stalno.

#175 Lady_S

Lady_S

piščan'c

• Člani
  • 74 prispevkov

Objavljeno 07 januar 2012 - 15:41

Glede na to, da imam svoj avto, se z vlakom oz. avtobusom nisem vozila že par let. Kak dan sicer pride prav trola,ampak to je redko.
Do faxa grem itak s kolesom. Še raje peš.

Je pa res, da bencin narašča,ker sem veliko na avtocesti in če grem kake daljše razdalje, že 3 leta ponujam prevoz študentom, da se cena porazdeli in si vsaj pokrijem stroške bencina.
Poleg tega sem tudi sama študentka in vem kako je ko nujno rabiš prevoz, vlaki in avtobusi so pa dragi in še preveč časa ti vzame.
Do zdaj nisem imela še nikoli problemov z nobenim. Je pa res da spoznaš ful različnega folka (čeprav so povečini to študenti) in se sklepajo tudi kar lepa prijateljstva. :stima:

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov