Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Javni potniški prevoz

183 odgovorov v tej temi

#26 NowHow

NowHow

Častni član

• Člani
  • 331 prispevkov

Objavljeno 04 september 2007 - 14:49

meni ni vsec zapora mesta za avtobuse. menim, da bi se, ce bi smeli po strogem centru voziti le avtobusi, mogoce kaka oseba vec, sploh tisti, ki delajo v strogem centru, odlocila avto zamenjati za avtobus do sluzbe. sedaj, ko tudi avtobus ne vozi v sam center, pa ji je vseeno in si rece, da je potemtakem bolje, ce se pelje z avtom. poleg tega sem mislila, da se bo hkrati uvedla tudi prepoved za avtomobile.
meni se zdi boljsa opcija placevanje vstopa v mesto oz. ustrezno stevilo parkirisc ob vstopu v ljubljano in tam moznost z avtobusom do mesta (nekaj v smislu postajalisca dolgi most P+R).

se v celoti strinjam z najwo.
Dodal bi le, da bi v celoti prepovedal parkiranje v mestnem središču, le stanovalcem bi pustil obstoječa parkirišča. V središču mesta bi bilo smiselno uvesti še kakšen zastonj minibus, podobno kot je vozil za Dan mobilnosti - predvsem za turiste in nekatere starejše ljudi, ki jim je trnutno tudi predaleč hoditi po središču mesta.

Avto pa v centru nima mesta - tako je povsod in tudi pri nas bi moralo biti. Na Nizozemskem in v VB je tako, da lastnik avtomobila, ki živi v središču mesta plačuje neprimerno višje davke od tistega, ki nima avtomobila in uporablja javni prevoz. Sploh pa ne razumem tistih, ki živijo v mestnem jedru in se raje gužvajo z avtomobili kot da bi uporabili npr. avtobus, kolo ali kaj drugega.
Nekoga moraš imeti rad... pa čeprav sebe

#27 urosss

urosss

zasvojen'c

• Člani
  • 553 prispevkov

Objavljeno 04 september 2007 - 14:51

Kam bi se morale dvigniti cene goriva, da bi se posluzevali javnega prevoza?

Nismo vsi iz Lj, pa nas vseeno veliko tam študira (ali maribor, je vseen) in najlažje je tja priti pač z avtomobilom.
Javni prevoz po Sloveniji pa je v kurcu. Z železnico npr. jst ne morem, ker kot prvo je 20 km od mojega doma, potem pa preden gre v Lj pelje še v Maribor tako da se bi vozil naokrog brezveze. Avtobusni prevozi (pa če gledam samo koroška-lj) so pa večinoma samo ob 5ih zjutraj, traja skoraj 2 uri prav tako pa je karta vsaj 10 evrov.
Tako da to, da bi ti kar dvignil cene goriva :hecas me:
Se definitivno strinjam z gregorjem, ko bodo uredili javni prevoz pa lahko tudi začnejo težit naj ga res uporabljam, dokler pa bom ob možnosti da se vozim z avtom tudi to počel, saj je vedno pri roki, pelje točno do cilja, veliko bolj udobno in sam odločam kdaj in kam. Ko se vse to sešteje skupaj, mi ne ostane niti en dober razlog uporabe javnega prevoza.

V ljubljani ga pa prav veliko ne bom potreboval ker bom živel v centru, kolikor vem pa je v ljubljani za silo urejeno kar dobro, tako da mogoče bi se bilo pametno malo usmeriti v razvoj drugod po sloveniji.
It's better to regret something you did, than to regret something you didn't do..

#28 Tibor

Tibor

Častni član

• Člani
  • 863 prispevkov

Objavljeno 04 september 2007 - 15:51

Se v celoti strinjam z urosss-em. S Koroške pelje v celem dnevu v Ljubljano en sam avtobus (in to pred peto uro zjutraj).
V Maribor jih sicer pelje nekaj več (morda 10 na dan ob delavnikih, med vikendi pa morda trije na dan ali pa še to ne), a cena prevoza je odločno prevelika. Z avtomobilom nikoli ne porabim v eno smer do Maribora 7 evrov, kolikor bi plačal za enosmerno avtobusno vozovnico. Poleg tega pri vožnji z avtomobilom sam razpolagam s časom, pripeljem pa se točno do mesta, kamor sem namenjen.
Sploh med počitnicami, ko se z avtobusi ne prevažajo niti šolarji, je opazno, da se po slovenskih cestah vozijo prazni avtobusi (brez potnikov). Mislim, da bi se morala v to problematiko bolj vključiti tudi vlada. Na eni strani imamo neurejen javni potniški promet, na drugi strani pa želimo znižati velike koncentracije plinov, ki se pojavljajo kot posledica vedno večjega števila osebnih avtomobilov.
Za pesimizem je prepozno.

#29 FrozenTear

FrozenTear

piščan'c

• Člani
  • 194 prispevkov

Objavljeno 04 september 2007 - 18:42

Drugač so mi pa tud spremenjene proge bolj všeč. Moja 20-ka me zdej pripelje skor kamorkoli hočem it v centru.

ne razumem - prej te ni?

Hotla sem sam povedat, da mi zdejšnja postajališča bolj ustrezajo in da ustavlja bus točno tam, kjer najpogosteje izstopam ;) Prav imaš, sej je tud prej ustavil npr. pri Kongresnem trgu, Magistratu.. ampak zdejšnja proga (Nama, Drama, Križanke, Gornji Trg) mi je ljubša :)
individuality - have courage and follow your own path

#30 Scissor Sister

Scissor Sister

piščan'c

• Člani
  • 75 prispevkov

Objavljeno 13 september 2007 - 23:10

Juhuhu, teden mobilnosti je tu :motoristka:
LPP te dni deli zastonj tedenske karte, tako da se bomo lahko imetniki teh vozovnic od nedelje do sobote (16.9.-22.9.) po Ljubljani vozili zastonj, zadnji dan (22.9.) pa kar vsi.
That's all.
Miranda Priestly

#31 apolon

apolon

Častni član

• Člani
  • 2 482 prispevkov

Objavljeno 29 september 2007 - 20:28

V Ljubljani od 1. oktobra bo osmica vozila po starem, ne bo več vozila po Drenikovi in Samovi ulici. Opažam, da je bus št. 8 v mesecu septembra imel manj potnikov kot ponavadi, ocenjujem, da je okrog 30-50% manj potnikov. V Šentvidu dijaki Šentviške gimnazije in Škofijske gimnazije večina gredo v mesto, nato jih prestopijo na drug avtobus. Osmica ni vozila v mesto, zato je za prevoz dijakov vse breme nase prevzela enka.
V septembru avtobusi št. 26 so imeli velike zamude. V torek 18. septembra - Evropski teden mobilnosti, popoldne sem bil na Celovški, videl sem, da je na postajališče Avtomontaža prišla dva avtobusa št. 26, časovni interval te proge je 20 minut, to pomeni, da je avtobus zamujal najmanj 20 minut. Drugi avtobus je bil čisto prazen.
Vzrok za zamude mestnih avtobusov je popoldanski prometni infarkt in kolone vozil na Celovški cesti.

Človek ne more preživeti brez narave, narava lahko preživi brez ljudi.

#32 bio

bio

vzornik

• Člani
  • 1 545 prispevkov

Objavljeno 30 september 2007 - 12:55

V Ljubljani od 1. oktobra bo osmica vozila po starem, ne bo več vozila po Drenikovi in Samovi ulici.

resno?? damn :x jaz sem pa bla že tako navdušena :x

#33 Shaman

Shaman

veteran

• Člani
  • 1 714 prispevkov

Objavljeno 07 oktober 2007 - 16:34

V Ljubljani od 1. oktobra bo osmica vozila po starem, ne bo več vozila po Drenikovi in Samovi ulici.

To zagotovo drži? Danes sem namreč gledal stran LPP in ni bilo nobenega obvestila o spremembi poteka proge in tudi na shemi je še vedno narisan potek po Drenikovi in Samovi.
Vse ljubezni so enako lepe, le da vam nekatere lahko nudijo več užitkov. Slika objavljena

#34 najwa

najwa

zasvojen'c

• Člani
  • 401 prispevkov

Objavljeno 07 oktober 2007 - 21:58

To zagotovo drži? Danes sem namreč gledal stran LPP in ni bilo nobenega obvestila o spremembi poteka proge in tudi na shemi je še vedno narisan potek po Drenikovi in Samovi.

zagotovo. na postajah 8ke so rumena obvestila, da linija vozi po "stari" trasi, na strani http://www.jh-lj.si/...x.php?p=4&k=802 pa je pod voznimi redi obvestilo o spremembi.

#35 apolon

apolon

Častni član

• Člani
  • 2 482 prispevkov

Objavljeno 08 oktober 2007 - 19:58

Zaradi šamana sem danes moral na osmico, da si preverim o tej zadevi. Ženska me je peljala proti Centru (ni bila moderatorka). Drži, da sedaj osmica vozi po stari trasi. Prejšnji mesec je bila samo poskusna proga, da vidijo, ali bodo busi imeli dovolj potnikov.

#36 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 175 prispevkov

Objavljeno 12 oktober 2007 - 20:00

Možna je kombinacija vozovnice. Ena vozovnica za železnice + LPP. Informacije se dobi na LPP ali železnicah. ;)

Lep pozdrav, Glorč :paprika:
Medicina je socialna znanost in politika ni nič drugega, kot medicina velikih razsežnosti. [R. Virchow]
De duobus malis semper minus eligendum est.

#37 apolon

apolon

Častni član

• Člani
  • 2 482 prispevkov

Objavljeno 25 junij 2008 - 07:13

Počitniški vozni red, ki se začne veljati jutri, 26. 6. 2008, v ljubljanskem Mestnem potniškem prometu uvajajo naslednje spremembe:
linija 11 (Ježica – Zalog) se preusmeri z obstoječe trase (Dunajska – Tivolska - Gosposvetska - Dalmatinova) na novo traso (Dunajska - Slovenska Zoisova – Karlovška – Roška - Poljanska - Ambrožev trg) in naprej po obstoječi trasi (Rozmanova - Zaloška …).

linija 13 (Sostro – Bežigrad) se preusmeri z obstoječe trase (Roška – Karlovška - Zoisova) na traso, po kateri sedaj obratuje linija 11 (Ambrožev trg - Poljanska - Kopitarjeva -Dalmatinova);

ukinitev linije 26 in nadomestitev le-te z linijo 8, ki se z Broda podaljša do Gameljn in z Ježice na Brnčičevo cesto.

Ponovno se uvede linija 21, ki bo obratovala od Beričevega do Ježice.

#38 Lenči

Lenči

Častna članica

• Člani
  • 4 974 prispevkov

Objavljeno 18 september 2008 - 10:41

Danes preberem na neki spletni strani, da se (že) od torka dalje lahko z avtobusi Ljubljanskega potniškega prometa voziš brezplačno Slika objavljena. Ščekiram LPP-jev page in zasledim, da gre za Evropski teden mobilnosti, ki traja od 16. 9. 2008 do 22. 9. 2008 - ti šment.
Kljub tej novici nisem zasledila, da bi bilo na avtobusih pretirane gužve, kar bi lahko pripisala slabi obveščenosti... Mah, v končni fazi za tiste, ki imamo mesečne, je ta novica zgolj irelevantna - vpoštev pride tistim, ki uporabljajo žetone/tedenske vozovnice.

Poleg tega naj bi župan Zoran Janković pred začetkom tedna mobilnosti povedal, da bodo z zastonj javnim prevozom poskusili ugotoviti, ali je cena glavni razlog za majhno uporabo ljubljanskega javnega prometa. Me prav zanima, kakšne bodo ugotovitve.
"Any idiot can face a crisis - it's day to day living that wears you out." ~ Anton Chekhov

#39 NoraM

NoraM

piščan'c

• Člani
  • 104 prispevkov

Objavljeno 19 september 2008 - 20:39

Meni se zdi pa zdaj super:D. Sem kar izkoristila priložnost in se napeljala:D. Škoda, da je ta mobilnost le do 22.
ViDiM Te ...

#40 Lenči

Lenči

Častna članica

• Člani
  • 4 974 prispevkov

Objavljeno 14 december 2008 - 13:28

Danes je začel veljati nov vozni red v železniškem potniškem prometu (tako v notranjem kot mednarodnem), ki bo veljal do 12. decembra prihodnje leto. Ta prinaša kar nekaj sprememb in dve večji novosti, navajajo na železnicah. Tako se uvaja večje število vlakov med Mariborom in Dunajem ter enotno vozovnico za potovanje z vlakom iz Slovenije v Gradec in vožnjo z drugimi prevoznimi sredstvi v Gradcu kot tudi za potnike, ki potujejo na graško letališče....

Več informacij o spremembi voznega reda je dosegljivih na spletnih straneh [url="http://"%20%3Ca%20href="]Slovenskih železnic[/url] (http://www.slo-zelez..._obvestila/511/).

Prispevek uredil/a: Lenči, 14 december 2008 - 13:29.

"Any idiot can face a crisis - it's day to day living that wears you out." ~ Anton Chekhov

#41 Shaman

Shaman

veteran

• Člani
  • 1 714 prispevkov

Objavljeno 14 december 2008 - 14:46

Zelo pompozno so napovedali direkten vlak iz Ljubljane v Frankfurt in kako bo to pomembno vplivalo na ljudi, ki nadaljujejo svoje potovanje iz frankfurtskega letališča. Hmm ... 12 ur vožnje z vlakom in 300 eur za povratno vozovnico. So zmešani??? Za ta denar sem v 1 uri tam z letalom, pa še direktno na letališče pridem, ne pa na centralno železniško postajo.

Narediti železniški prevoz konkurenčen drugim možnostim je pač veliko težje, kot si očitno predstavljajo ...
Vse ljubezni so enako lepe, le da vam nekatere lahko nudijo več užitkov. Slika objavljena

#42 Bandidos

Bandidos

izkušen

• Člani
  • 1 142 prispevkov

Objavljeno 18 december 2008 - 08:21

Slovenske železnice so razvile novo vizijo železniške postaje v prihodnosti. KLIK

Connecting to the WiFi, went from nerd to superb.
Have you seen the new guy? I forgot the password!

#43 Puck0

Puck0

veteran

• Člani
  • 1 790 prispevkov

Objavljeno 18 december 2008 - 22:21

Ideja s "premičnim" hostlom je enkratna! :spostovanje:
Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.

#44 KyoTai

KyoTai

biskvitek

• Člani
  • 39 prispevkov

Objavljeno 15 februar 2009 - 20:16

bus,i busi. preprosto zato, ker se obozujem peljat z njimi XD. lahko zaspim, pa poslusam musko, ali pa lepo gledm pokrajino :)

Prispevek uredil/a: ženska, 16 februar 2009 - 03:00.

garasu geshi ni kimi wo ukabe saiho no-kuchizukeshite

#45 TheChosenOne

TheChosenOne

zasvojen'c

• Člani
  • 755 prispevkov

Objavljeno 16 februar 2009 - 00:03

Tudi jaz vedno uporabljam javni prevoz. Najpogosteje avtobus, ker potniški vlak na tem območju ne vozi, sicer bi se pa verjetno raje z vlakom vozil, ker je dosti cenejši. Med vožnjo najpogosteje poslušam muziko, zraven pa opazujem okolje.

2QT2BSTR8

#46 apolon

apolon

Častni član

• Člani
  • 2 482 prispevkov

Objavljeno 20 februar 2009 - 07:16

Uvedba enotne mestne kartice (EMK) Mestne občine Ljubljana.

Neeee :(. Meni so všeč mesečne. Spet se bo vse podražalo. FU FU FU.

Zenny, prav imaš. Število delovnih dni je 20-23 dni. Za lažje računanje vzemimo 20 dni. 20 krat dva evra (v službo in iz službe) je 40 evrov. Mesečna delavska vozovnica trenutno stane 34 evrov. Delodajalci bodo morali več plačevati za prevoz zaposlenih. Če pa grem popoldne v mesto ali kam drugje, za prevoz bom moral plačati iz lastnega žepa. Lani sem na MF napisal, da sem šel na Roza party, ponoči avtobusi redko vozijo, zato sem šel peš, od mojega doma v Šiški ni bilo avtobusa, ko sem prišel do Tivolija je takrat prišel bus in sem šel gor, na naslednji postaji sem že izstopil, če bi takrat imel enotno mestno kartico, ne bi šel na bus, zato ker za en evro se ne splača voziti samo za eno postajo.

#47 Shaman

Shaman

veteran

• Člani
  • 1 714 prispevkov

Objavljeno 20 februar 2009 - 10:49

Jaz pa ne vidim razloga, da bi plačeval vsako vožnjo posebej. :?: Saj nikjer ne piše, da ne bi ta kartica mogla služiti tudi kot mesečna. Pač namesto da si naložiš gor denar, ki se ti odbija z vsakim vstopom na avtobus, si naložiš podatek o mesečni vozovnici in jo neomejeno uporabljaš cel mesec. :?:

#48 qty

qty

veteran

• Člani
  • 1 989 prispevkov

Objavljeno 20 februar 2009 - 14:39

In pa, če sem prav prebral, bi za eno pot do službe plačal samo enkrat, ker se ti potem šteje za 1,5 ure od plačila na vseh avtobusnih linijah. To je na koncept da plačaš samo enkrat, da prideš od točke A do B, čeprav potrebuješ prestopat avtobus. Ob enaki tarifi vozovnice bi potem še vedno plačal pol manj.
i don't see why everybody feel as though that they gotta tell me how to live my life. let me live baby, let me live!

#49 goinup

goinup

izkušen

• Člani
  • 991 prispevkov

Objavljeno 12 avgust 2009 - 22:39

Hm, zmeda ali ne. Že sedaj opazujem ljudi, kako se lovijo z novo kartico. Ravno zadnjič sem bil na tem, da si jo grem narediti. Pa se je ena stranka v vrsti pred mano na okencu hudovala, da ji kartica ne dela, kljub pozitivnemu stanju. In res, blagajničarka je testirala kartico, ki je imela 15€, a gospa se z busom ni mogla peljati. Menda bo zaenkrat vse še po starem - podaljšana veljava obstoječe mesečne, ne vem sicer, če za vse. Študentkse bodo menda veljale samo Urbane.
link na stran.
Do files get embarrassed when they get unzipped?

#50 simple

simple

zasvojen

• Člani
  • 694 prispevkov

Objavljeno 12 avgust 2009 - 22:58

Ker je uporaba Urbane še v testnem obdobju, se zna zgoditi, da uporabniki naletijo na težave. V tem primeru pač pokličejo na info center in prijavijo težavo. Testnega obdobja je konec septembra in takrat bodo vsi morali zamenjati stare mesečne kartice s terminsko Urbano. Jaz uporabljam svojo že kakšen mesec in še nisem imel težav.
tu vois, je suis pas un homme, je suis le roi de l'illusion.

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov