Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Javni potniški prevoz

183 odgovorov v tej temi

#1 FirstTimer

FirstTimer

nov na sceni

• Člani
  • 226 prispevkov

Objavljeno 15 september 2005 - 09:15

Živjo!

Cene nafte naraščajo, s tem pa tudi stroški za prevoz z lastnim avtomobilom. Cene javnega prevoza zaenkrat ostajajo zasidrane.

LPP organizira akcijo Ali te lahko zapeljem?, v kateri bodo brezplačno razdelili veliko število vozovnic. Akcija traja 1 teden.

Sedaj pa vprašanje; vsi vemo, kako udobno se je pripeljati do vrat faksa, sluzbe, trgovine, celo soseda. A ker bencin ni več le postranski strošek, javni prevoz postaja vse mikavnejši.

Kako vi gledate na to situacijo? Kam bi se morale dvigniti cene goriva, da bi se posluzevali javnega prevoza?

Prispevek uredil/a: ženska, 24 maj 2010 - 01:12.
Posodobila naslov teme.

Na dan misliš 300.000 misli. Daj se slišati!

#2 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 185 prispevkov

Objavljeno 15 september 2005 - 09:41

Ja cene nažalost naraščajo :o
Dokler nisem imel avta sem se vozil z busom in vlakom. V Osnovno šolo z avtobusom. To je bilo 2x/dan in 10x v enem tednu. V Srednjo šolo pa z vlakom in prav tako 10x v enem tednu. To mi je presedalo, čeprav je bila vožnja v eno smer samo 15 minut. Stroški so bili najnižji če sem se vozil z vlakom. Avtobusi so dragi :|

Ko sem dobil avto pa se je ta problem rešil. Čeprav so stroški veliki in večji pa vozim jaz in se lahka izognem kolonam, od doma grem lahko kasneje, nisem vezan na javna prevozna sredstva itd. Logično pa je, da to ni zastonj :) Zaenkrat bencin še lahko plačujem. Ne vem pa do kere cene bi moglo poskočit, da bi nehal vozit :mrgreen: Bi si mogoče dizla umislil, pa bi malo prišparal :D Meni je še vedno avto boljš in me javna sredstva ne privlačijo. LPP ima še vedno avtobuse, kateri nimajo vsi klimo in tiste trde zice, da ob rukerju naših mestnih cest čutiš, kot bi te kdo "natepaval" :roll: Na avtobusih je gužva, medtem ko v avtu je ni :D Tako, da bi se mogle cene nafte visoko dvignit, da bi res nehal oz. na veliko zmanjšal prevoz z avtom.

Lep pozdrav, Glorchy :pepper:
Medicina je socialna znanost in politika ni nič drugega, kot medicina velikih razsežnosti. [R. Virchow]
De duobus malis semper minus eligendum est.

#3 Sienna

Sienna

Častna članica

• Člani
  • 983 prispevkov

Objavljeno 15 september 2005 - 13:59

Tudi pri teh cenah nafte in bencina mi javni prevoz nikakor ni mikavnejsi.
Glede na razdalje, ki jih jaz delam med studijskim letom, se mi se vedno izplaca nafta ( torej vozim dizla).
Cene pa kar narascajo :o

Vsekakor gre za prevoz pri meni veliko denarja, ampak se splaca in to je "luksuz" na katerega sem se navadila, ko sem naredila izpit.

Javnega prevoza nisem nikoli uporabljala. Trole me utesnjujejo, ko sem v Lj, grem raje pes, z rolerji, ce grem pa iz zura si pa delimo taksi ( kar ni nek velik strosek).

Vsekakor pa rada hodim pes. Sem clovek, ki gre raje v center iz bezigrada naprimer pes, kot da bi sla na trolo.

#4 Puck0

Puck0

veteran

• Člani
  • 1 790 prispevkov

Objavljeno 15 september 2005 - 15:31

Se kar poslužujem javnega prevoza, ker sem se primoran - še vedno brez narejenega izpita :oops:
Za moje "fjakanje" po centru mesta je BUS še vedno najboljše prevozno sredstvo. 8)
Kar se pa glede cene goriv tiče: mene bolj skrbi cena kurilnega olja zdaj, ko je zima skorajda pred vrati :?:
Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.

#5 JustMe

JustMe

nov na sceni

• Člani
  • 267 prispevkov

Objavljeno 15 september 2005 - 17:50

mene tudi dejansko najbolj skrbi cena kurilnega olja :x trend trenutno je tak, da se cene dvigujejo in bomo verjetno kaj kmalu pristali na cenah, kot je npr. v Nemčiji (danes za 1l normal-a) od 1,309 - 1,339 eur, ali pa v GB, ko že presega ceno enega funta :roll: tako, da glede na to, da tudi avtobusnim podjetjem predstavlja vsaka podražitev dodatne stroške, bi bilo za pričakovati, da se bo tudi javni prevoz dražil, vlaki pa z svojimi briljantnimi voznimi redi itak ne pridejo v poštev, kljub temu, da so cenejši. to so razlogi, zaradi katerih se ne mislim odpovedati vožnji z avtom ;)

#6 Krog

Krog

piščan'c

• Člani
  • 180 prispevkov

Objavljeno 15 september 2005 - 17:50

Ni cena goriva tisto, kar bi me prepričalo, da bi za pot v službo uporabljal mestni in primestni avtobus, oz. vlak. Bus je drag, vlak je cenejši, oba pa imata eno hudo napako. Če bi želel z busom ali vlakom v službo, bi moral biti ob 06.00 na Kolodvoru, ker potem pred deseto ni več zvez iz Ljubljane. Ker nisem iz Centra, to pomeni, da bi lovil mestni avtobus okoli 05.20 (da ne zamudiš veze), kar spet pomeni, da bi moral vstati pred peto, kar je dve uri prej, kot vstajam zdaj ... Podobna štorija se ponovi pri povratku, kar pomeni, da bi na dan zaradi slabih zvez izgubil dobre 4 ure časa, kar več kot odtehta vsakotedenski tank ...

Drugače pa za pot in opravke v mestu ali BTCju, če ravno ne nakupujem na veliko, raje uporabim mestni promet, da ne zgubljam živcev z iskanjem parkirnega mesta ali plačevanjem parkirnine. Je pa cena (poleg voznih redov) mestnega, oz. javnega prevoza trenutno nestimulativna, da bi ga uporabljalo več ljudi.

To, da nafta divja, pa pomeni, da bo bencin slejkoprej na še višji ravni. Samo upam, da bodo globoko premislili, preden bodo res ukinili dodatek za prevoz na delo pri plači ... Pa takak krščanska vlada ... (Zadnje off topic, sori).
Sem okrogel, a kljub temu dobre volje! :)

#7 qty

qty

veteran

• Člani
  • 1 989 prispevkov

Objavljeno 15 september 2005 - 20:57

lastnega avta sicer nimam, si ga pa razmeram odvisno pogostokrat sposodim od starsev ali sestre. je "prestiz", na katerega sem se hitro navadil. pac obozujem vozit :|

drugace pa mi ni problem it tudi pes, vcasih s kolesom, ali pa na trolo. sicer mi je trola se najmanj vsec, prezivel sem pa vendarle se vsakic. ravno danes, med drugim. zrihtal sem si to enotedensko dzabe karto. sicer sem upal, da bo ta "rozica" vecja, je pa komaj opazna. :roll:

cena nafte na mojo navezanost na trolo nima vpliva, in ga pomoje se nekaj casa ne bo imela, ker so moji stroski za goriva res minimalni. pac starsi... :oops:

bo pa gotovo nekoc tako, da bo avtomobilov ogromno, vozili se bodo pa le tisti visjega razreda. pac cene znajo konkretno skocit, in takrat bo vecina sledila bolj "kitajskim" vrstam prevazanja. pozimi bo pa lpp-ju zmanjkovalo avtobusov. :?

que serra serra ;)
i don't see why everybody feel as though that they gotta tell me how to live my life. let me live baby, let me live!

#8 mharc

mharc

vzornik

• Člani
  • 1 316 prispevkov

Objavljeno 16 september 2005 - 11:59

Avtobusnega prevoza se ne poslužujem veliko, čeprav mi peljejo vsakih 15 minut dobesedno pred nosom. Ampak iskreno povedano je drag niti se mi jih ne da čakati in potem še deset minut cijaziti do centra mesta. Sploh če je gneča, deoksigeniziranega zraka ne trpim. Zato se v mesto največ vozim s kolesom, ker sem hitro tam in mi je vožnja skozi kak drevored užitek, pa še direkt pred kak kafič pridem. :mrgreen:

Avto je priročen, in če se odločim z njim peljati, mi cena bencina ni prevelika ovira. Zato mi tudi ob višjih cenah ni tako velik problem plačati bencina, da se zapeljem, kamor mi zapaše, ker je to pač komfort, za katerega sem pripravljen plačati neko ceno. Če bi se vozil zares veliko in k moji porabi bencina ne bi prispevali tudi starši, pa bi me mogoče bolj skrbelo. Navsezadnje pa tudi avto ni vedno najbolj praktična rešitev, predvsem v centru mesta.
Iz take smo snovi kot sanje. W. S.

#9 FirstTimer

FirstTimer

nov na sceni

• Člani
  • 226 prispevkov

Objavljeno 16 september 2005 - 12:08

Tudi jaz se povsod in vedno vozim z avtomobilom. Svoboda in prihranek časa sta glavna razloga za to. Zelo težko bi ocenil, do katere meje bi se morala dvigniti cena, da bi se nehal voziti z avtom na delo. Denar za bencin gre pri meni iz keša "za porabit", tako da teh podražitev moj žep ni opazil. Pač gre za druge stvari manj denarja.

Pred kratkim sem stal na avtobusni postaji (lj), ne, nism su na bus, ampak caku ride ;). Opazil sem sistem za obveščanje o čakajočih vrstah. NE vem sicer kako se to obračunava, deluje pa prek SMS-sporočil. Vsaj ce se ti res mudi, lahko izves, kdaj pride next bus.
Na dan misliš 300.000 misli. Daj se slišati!

#10 Immortal

Immortal

veteran

• Člani
  • 1 858 prispevkov

Objavljeno 16 september 2005 - 12:23

Ravno sem si priskrbela 2 vozovnici za cel teden brezplacnega furanja z mestnimi busi (glede na to, da je do cetrtka menda skoz dez napovedan :roll: , se splaca).

Ob vozovnici dobite se par letakov: Shemo prog mestnih busov, bus bonton, vec info o tej akciji, kjer med drugim pise: "Avtobus je okolju porijaznejsi - avtobus na naftni pogon s 45 sedezi, ki prevaza samo 5 potnikov, izpuha manj ogljikovega dioksida in ogljikovodikov na osebo kot osebni avto, v katerem se peljeta 1,5 potnika." Kaj pa, ce je bus nabito poln? :?:

Glede sms napovedovanja odhodov/prohodov mestnih in primestnih busov, toliko: Cena prejetega sporocila je 15 sit, poslani sms pa se zaracuna v sladu z veljavnimi ceniki mobilnih operaterjev, to so Mobitel, Vega, Si.mobil. Vec o tem na KLIK
A hug is the shortest distance between Friends.

#11 freeeky

freeeky

zasvojen'c

• Člani
  • 504 prispevkov

Objavljeno 16 september 2005 - 13:17

ja ja, vreme bo cist v skladu z brezplacnimi vozovnicami. /me has one too.
"Giving a damn about you." is an oxymoron.

#12 ana

ana

zasvojen'c

• Člani
  • 588 prispevkov

Objavljeno 18 september 2005 - 11:29

hej, a veste, da bo nafte zmanjkal? pa ne čez sto ali tisoč let.prav kmal.

to bo še zabavno.

drgač pa grem zadnja tri leta povsod peš, tudi če ščije, kot naprimer včeraj, ko sem dve uri in pol marširala po nalivu...mi paše.
...in vse te lude krasne črke, ki delajo kar same pisemček zate in naju nadlegujejo, zlasti črka f je poredna žival, fej jo bodi. Tudi ti ljuba nedefinirana črkica (tvoje ime) se fajn imej.

#13 provokatorka

provokatorka

Častna članica

• Člani
  • 1 697 prispevkov

Objavljeno 18 september 2005 - 23:00

Hello,

ja, nafte bo najbrž res enkrat zmanjkalo. Zato bi avtomobilska industrija lahko pospešeno delala na razvoju avtomobilov na kakšen drug pogon, npr. elektriko, oljno repico (bio-diesel) in podobno. Ko bo glede nafte res panika, ne dvomim, da se bodo razvijalci prijeli dela in ustvarili kaj novega!

Sicer pa se tudi sama ne vozim z avtobusom, prihranek časa je glavni razlog. Ko bi šla iz službe, bi morala čakati avtobus pol ure, v tem času sem pa jaz z avtom že zdavnaj doma! Tudi udobno je seveda v avtu dosti bolj kot na avtobusu ali vlaku. Čeprav se bencin noro draži, se zaenkrat nisem odpovedala zasebnim vožnjam z avtom, sploh pa ne tistim za namene službe.

Lp vsem! 8)
Ljubezen je večna, dokler traja.

#14 Smurf

Smurf

zasvojen'c

• Člani
  • 581 prispevkov

Objavljeno 18 september 2005 - 23:43

Od mojega doma do LJ je avtobus čist preveč drag in zato ta linija se mi zdi da kar počasi propada. Poleg tega bi mi šlo za vožnjo z avtobusom na faks vsaj eno uro več časa za eno smer. Z vsem čakanjem vred in prestopanjem. Z avtom pa če mal preveč šibam traja 15 minut.

Zdej sem za hec zračunal, kdaj bi se mi bolj splačal avtobus do LJ. In sicer če vštejem vse stroške avta(servise, gume, bencin, registracija...) Če bi se vozil samo v LJ na faksin nazaj, bi morala bit cena bencina več kot 350 sit za liter :shock: seveda pri zdejšnji ceni avtobusa.

Če bi se pa vozil z vlakom, bi bla pa zadeva mislm da nekolk cenejša kot z avtom, ampak zelo malo. Tko da za mojo razvajeno ritko vseen ostaja avto.

Torej, čez eno leto začnem pešačit v LJ! Al bom pa investiral velik dobre volje pa nekaj tolarjev za ključavnico za bicikl, pa se bom začel vozit z biciklom :D

#15 Krog

Krog

piščan'c

• Člani
  • 180 prispevkov

Objavljeno 19 september 2005 - 17:07

Al bom pa investiral velik dobre volje pa nekaj tolarjev za ključavnico za bicikl, pa se bom začel vozit z biciklom :D

Brihtna ideja ... Pa sej od tebe u Ljubljano je tko lepo samo navzdol, razen dveh nadvozov ... :D (Sovražim ju, ko se vračam domov ...)

Vlak je pa cnej, Smurf, sam za moje cajte čist neprimeren ...
Sem okrogel, a kljub temu dobre volje! :)

#16 balerina

balerina

Moderatorka

• Moderatorska ekipa
  • 1 823 prispevkov

Objavljeno 01 november 2006 - 13:01

Ja, tako je ... midve sva se sicer že večkrat (in se pravzaprav konstantno) pogovarjali kako nujno potrebujeva avto...
VENDAR prideva vedno do enakega zaključka, se ga nama zaenkrat ne splača imti. Sploh ne v Lj! Ljubica ima študentsko karto za trolo, jaz pa ko grem kam s trolo pač kupim žeton.
Z avtom v Lj včasih nikamor ne prideš, pa še ne moreš parkirati ravno kjer ti paše- vsaj ne zastonj.
Če greva kdaj kam ob nenavadnih urah pa je pač še vedno taxi. Še vedno, če potegnemo črto čez celo leto bi naju avto prišel več, kot pa poti, ki jih ubirava sedaj. Sploh, ker se meni zdi brezveze imeti avto, da samo čepi in ga 1x na mesec pripelješ na plano in bi se torej kar precej vozakali naokrog...
Seveda je tu še en dejavnik- onesnaževanje okolja in že zaradi tega se mi zdi po mestu najbolje prevažti z javnim prevozom.
Je pa ena druga stvar, ki mene zelo iritira pri javnih prevoznih sredstvih- to je nedostopnost. Kot invalidna oseba imam s tem težave. Se je že nemalokrat zgodilo, da sem čakala prilagojeno trolo tudi 45, 50 minut !! :x
Da seveda neotesanosti, neuvidevnosti nekaterih voznikov sploh ne omenjam.
Ampak še vseeno- je pa vznemirljivo, ko nikoli ne veš, kdaj se bo prikazala tista čarobna trola :mrgreen:

Always look on the bright side of life :lalala:

#17 rembrandt

rembrandt

biskvitek

• Člani
  • 46 prispevkov

Objavljeno 01 november 2006 - 17:41

vsi v novo gorico! mestni prevozi brezplačni!!! pa še peš se lahko sprehodiš, ker je mesto skupaj s solkanom in šempetrom ravno toliko veliko, da se dobro sprehodiš!

#18 goinup

goinup

izkušen

• Člani
  • 991 prispevkov

Objavljeno 02 september 2007 - 22:58

Kaj pa pravite sedaj na nove vozne rede in nove proge mestnega prometa po Ljubljani? Veljati začne jutri, na prvi šolski dan v tem letu, to je 3.9.2007. :kaj:

Se vam zdi, da bo sedaj Prešernov trg bolj obiskan s strani turistov? Ali bo ta ukrep res izboljšal strogi center mesta? Pa ta zapora pomeni tudi za vse stanovalce, predstavnike naše in tuje vlade?
Pa še nekaj, zdi se mi izredno veliko novosti, pa različno številčenje avtobusov oz. istih prog ob različnih dnevih. :zmesan:
Malce preveč vsega...
Kakšna mnenja, ideje?
Do files get embarrassed when they get unzipped?

#19 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 185 prispevkov

Objavljeno 03 september 2007 - 09:48

Strinjam z zaporo glavnega središča mesta. Še vedno boš lahko šel dol pri Pošti in šel lepo po Čopovi do Prešerca. Isto boš lahko šel dol pri Lutkovnem gledališču Šentjakob in šel mirno peš do glavne tržnice. 8) Ne vem, če bo turistov kaj več oz. manj saj so prihajali z avtobusi, ki niso parkirali na Prešercu ampak na Kongresnem trgu. ;) Glede novega številčenja. Meni pa je prav in logično, da je pri nočni progi poleg številke še črka N (kar pomeni nočna). Seveda se bo pa treba malo navaditi - saj smo dobili zloženke, ki so jasno napisane. :) Važno je, da bodo videli oz. naredili proge LPP-ja še boljše in jih res potegnili dlje. Da se bodo lahko vsi vozili z avtobusi - da bo vsaj možnost.

Lep pozdrav, Glorč :paprika:
Medicina je socialna znanost in politika ni nič drugega, kot medicina velikih razsežnosti. [R. Virchow]
De duobus malis semper minus eligendum est.

#20 Chiara`

Chiara`

Častna članica

• Člani
  • 2 312 prispevkov

Objavljeno 03 september 2007 - 10:16

Se podpišem pod gloriousa. Pa tudi mislm, da bi mestno jedro mogli že zdavnaj zapreti. Proge pa so zdaj resnično bolje narejene, kljub začetni zmedi.

#21 malina

malina

redni gost

• Člani
  • 320 prispevkov

Objavljeno 03 september 2007 - 18:49

Sama se čist strinjam s spremembami prog in z zaprtjem centra :spostovanje:
Nove proge sem preštudirala in so prav fajn, zdijo se mi smiselno spremenjene in spremembe se mi sploh ne zdijo velike. Sem pa slišala že nekaj nerganja raznih ljudi... eni pač ne prenesejo sprememb (in si sploh ne dajo priložnosti videt, da so morda to spremembe na boljše) :roll:
N-ji pri nočnih prograh so fajn dodatek, te N-je imajo v marsikateri evropski prestolnici, prav je, da ta korak naredi tud LPP. Sploh so se ful potrudli z informativnimi zloženkami in vse. Pohvalno.
Kakorkoli, zaprtje centra se mi zdi super, pa ne prvotno zarad turistov, ampak zaradi nas, prebivalcev Ljubljane.

"As trans people begin to organize politically, it is tempting to adopt the essential notion of gender identity. [...] However, as transfeminists, we resits such temptations because of their implications." Emi Koyama

#22 FrozenTear

FrozenTear

piščan'c

• Člani
  • 194 prispevkov

Objavljeno 04 september 2007 - 00:32

Tud men se zdijo spremembe, ki jih je uvedel LPP zelo všečne. Dobr je, da so ukinili avtobuse v centru, ker se mi je dostkrat zgodil, da sem bila kej zasanjana in me je pri Prešercu skor avtobus zbil. Ti avtobusi skoz center so pravi šok, če prideš iz kirga drugega kraja v Lj. :)
Drugač so mi pa tud spremenjene proge bolj všeč. Moja 20-ka me zdej pripelje skor kamorkoli hočem it v centru. :navijacica: Škoda je sam še, ker ponoč nekateri avtobusni ne vozijo že prej. Upajmo, da bodo sčasoma tud to spremenil.
individuality - have courage and follow your own path

#23 seal

seal

nov na sceni

• Člani
  • 274 prispevkov

Objavljeno 04 september 2007 - 12:37

Tudi jaz pozdravljam te spremembe in poskuse izboljšati javni prevoz v Ljubljani. Koliko bodo te stvari res efektivne bomo šele videli čez čas. Sam sem sicer pričakoval malo radikalnejše spremembe, a potem bi tisti konzervativnejši potniki najbrž res opustili buse, če jih že zdaj take spremembe motijo. :) Obveščanje o spremembah je zgledno.

Pogrešam povezave med glavnimi vpadnicami v LJ, ki ne bi šle vse tako rekoč skozi center. Lahko bi dodali direktne povezave npr. med Bežigradom in Jaršami, pa med Vičem in Rudnikom, pa med Šentvidom in Bežigradom ipd. Morda celo eno krožno progo, ki bi vozila ob obvoznici - avtobusni zunanji ring in eno, ki bi vozila po notranjem ringu (Tivolska, Karlovška, Roška, ...)? :)
Pogrešam tudi kombinirane karte za vlak in bus in boljše povezave med njimi, da bi lahko tisti, ki prihajajo v LJ z vlakom iz bližnjih krajev enostavneje prestopali na buse in obratno. Potem bi morda bilo tudi v centru manj avtov in manj gneče... Razen če to raznim benz, auto in gradbenim lobijem ne diši preveč? ;)

Zdi se mi, da obstajajo še boljše možnosti, le še volja in delo je potrebno... In tudi vaša vzpodbuda! :)
Pa saj bo, počasi... :)

#24 najwa

najwa

zasvojen'c

• Člani
  • 401 prispevkov

Objavljeno 04 september 2007 - 13:56

Drugač so mi pa tud spremenjene proge bolj všeč. Moja 20-ka me zdej pripelje skor kamorkoli hočem it v centru.

ne razumem - prej te ni?

med Šentvidom in Bežigradom

si mislil na voznje po obvoznici ali pozabil na progo 8?

meni ni vsec zapora mesta za avtobuse. menim, da bi se, ce bi smeli po strogem centru voziti le avtobusi, mogoce kaka oseba vec, sploh tisti, ki delajo v strogem centru, odlocila avto zamenjati za avtobus do sluzbe. sedaj, ko tudi avtobus ne vozi v sam center, pa ji je vseeno in si rece, da je potemtakem bolje, ce se pelje z avtom. poleg tega sem mislila, da se bo hkrati uvedla tudi prepoved za avtomobile.
meni se zdi boljsa opcija placevanje vstopa v mesto oz. ustrezno stevilo parkirisc ob vstopu v ljubljano in tam moznost z avtobusom do mesta (nekaj v smislu postajalisca dolgi most P+R).

#25 gregor

gregor

piščan'c

• Člani
  • 95 prispevkov

Objavljeno 04 september 2007 - 14:33

Po LJ se ze 2 leti furam samo z bajkom poleti al pa pozimi, avtobusni prevozi se mi zdijo katastrofa. Pridem prej pes, pa busi so zanic in dragi.

Za povezavo LJ - NG je pa tud katastrofa - bus rabi za teh 100km 2:30h, vlak rabi pa 3:30h !

Pa saj nismo normalni - naj uredijo javni prevoz, potem ga bom pa uporabljal, drugace pa grem kar na stop.

Gregor

Prispevek uredil/a: gregor, 04 september 2007 - 14:33.

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov