Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Kuhanje

105 odgovorov v tej temi

#76 Amos

Amos

vzornik

• Člani
  • 1 355 prispevkov

Objavljeno 21 avgust 2013 - 21:01

Je bila to kuskusova juha, podobna gresovi ali je bila to juha polna zelenjave, kot gostilo oz. dodatek pa imela kusksus? :)

#77 Eos23

Eos23

Častna članica

• Člani
  • 989 prispevkov

Objavljeno 19 december 2013 - 20:40

Kakšen je vaš odnos do kuhanja? Radi kuhate? Vam je to muka? Zanima me, če je glede tega kaka razlika pri moških in ženskah na forumu.
Katero jed najbolj z veseljem pripravite?
Kaj pa pogostost? Kuhate vsak dan ali bolj ob posebnih priložnostih?

Mah, glede na to, da so me v srednji šoli štiri leta mrcvarili tudi s kuharstvom, sem izgubila skoraj vso veselje do tega. Ampak ob kakšnih posebnih priložnostih pa še zmeraj rada kaj skuham, še raje pa hrano aranžiram ... Zato najbolj uživam v pripravi kakšnih kanapejčkov, obloženih kruhkov ali pa kakšne zelenjavne mineštre, kjer lahko dam duška svoji ustvarjalnosti, ampak mi hkrati tudi ne vzame preveč časa. 
Drugače se 'v našem gospodinjstvu' kuha (skoraj) vsak dan, večinoma kuha žena, kakšen dan, dva ali tri, morda kakšen teden celo več ali vsak dan, pa tudi jaz - odvisno pač, katera ima več časa in kaj je na jedilniku. Vsekakor pa rada dobro jem - rek, da gre ljubezen skozi želodec zame vsekakor drži. Sem precej nestrpen jedec in se slinim ter poskušam priti zraven, še preden je kuhano. hunge29x18.gif Potem jih pa ponavad dobim po prstih ... :(

Prispevek uredil/a: Eos23, 19 december 2013 - 20:41.

There is nothing noble in being superior to your fellow man; true nobility is being superior to your former self.
You are NOT invited to the other side of (in)sanity.
Ex cineribus resurgam, ferox et potens.

#78 riki

riki

biskvitek

• Člani
  • 39 prispevkov

Objavljeno 19 december 2013 - 21:15

joj, kako mi gre na živce preprost otroški okus, :) hrenovke, nagci, pomfri, kuskus, pire, riž, brez vsega, puranji zrezki brez omakce (obožujem omakce), kuhana zelenjava brez omakce,... in ko mi najbolj zadiši kaka specialiteta -"mamiiii, danes bi bilo pa fino, če greva kar v pekarno po burek. haaa, hvala naravi za solatke in zelenjavojedca pri 4-ih letih (razen špinače) no, sladkarije so pa druga pesem, vse naredim jaz, dekoracije in krašenje keksov, tortic, frapejev je pa njegova domena.

Vsake toliko ga "presenetim" s kakim dodatkom v "njegovem" jedilniku, najprej je presenečen, potem pa ooo to je pa dobro. naj se mu že čim prej spremeni okus, da bom lahko spravila svojo kuharijo v normalen pogon, vsaj čez vikend, ko je več časa.

#79 sugarfree

sugarfree

gay friendly

• Člani
  • 5 prispevkov

Objavljeno 19 december 2013 - 22:16

Ponavadi to delajo babice ...

#80 modest-rose

modest-rose

nov na sceni

• Člani
  • 295 prispevkov

Objavljeno 21 december 2013 - 14:31

Jaz pa obožujem kuhanje :) Najrajši delam domače jedi, kar smo jedli ko smo gor rastli ipd. Prvič odkrivam tudi prekmursko kuhinjo, ki mi je blaaaazno všeč (moja tašča ima res roko za kuhat njam njam), eksotične jedi so mi pa vedno manj interesantne oz. mi sploh niso več. Sem pa včasih tudi s tem eksperimentirala.

Za ideje ponavadi pobrskam po Kulinariki, receptov se potem ne držim in naredim čisto po svoje :)

Zadnje čase, opažam, najrajši uporabljam pečico (razni narastki, mafini, kolači, pite mmmm).

K sreči nama s punco najin uber močen metabolizem omogoča, da jeva vse po vrsti in se ne pozna preveč na teleščkih :) jaz namreč RES nisem fan dietnih izdelkov :)
Start by doing what's necessary; then do what's possible; and suddenly you are doing the impossible.

#81 sonček

sonček

zasvojen

• Člani
  • 612 prispevkov

Objavljeno 22 december 2013 - 09:45

Zelo rada kuham, še posebej za več ljudi. tudi zase skuham, samo ni isto, ker mi je lepše in ljubše uživat v hrani s prijatelji kot pa sama. rada ekspermentiram in včasih rata včasih ne, rada pa tudi pečem, sploh v božičnem času, ko pečem za druge in tudi domače piškote dajem za darila.

#82 nežna25

nežna25

gay friendly

• Člani
  • 19 prispevkov

Objavljeno 22 december 2013 - 10:38

najlepše je kuhati v dvoje, to je definitivno ;) in vse kar pripraviš je naravnost dobro. Prvič: ker je z ljubezni, drugič, ker se ne more obsodit eno ali drugo kuharico, da nekaj ni dobro, ker ste obe enako krivi. Zato najraje kuham v dvoje ;) ha ha

O sebi bom povedala le to : Vedno imam na pol poln kozarec nikoli na pol prazen, to je vodilo mojega življenja.
Sem preveč preprosta da bi komplicirala, in sem preveč inteligentna da bi se kregala ;)

#83 caliente

caliente

piščan'c

• Člani
  • 107 prispevkov

Objavljeno 14 januar 2014 - 00:53

Dolgo časa sem se upirala kuhanju, ker so mi vsi govorili, da punca pa to ja mora znat. In iz principa nisem hotela (niti kave...). Pa so mi dali mir. Nekje na polovici srednje šole sem pa sama začutila željo po kuhanju (in ko mi ni nihče več sral nad glavo) in od takrat naprej uživam v tem. Ko se vrnem v domači kraj, ponavadi kuham sama ali pa z mamo. V Ljubljani pa kuham kakor kdaj. Pride kak teden, ko sama kuham, kakšen teden pa pač laufajo boni, če ni časa. In ni mi take panike kuhat samo zase, ker lahko poskušam nove okuse in mi ni treba pazit, če kdo česa ne je. Edino količinsko se velikokrat za*ebem, ampak potem podeliva s cimro ali pustim za večerjo.

Najrajši kuham (in jem tudi) jedi na žlico, ker so preproste ampak tako zelo dobre. In še v velikih količinah se naredi, da je za dva, tri dni in z vsakim dnem je boljše. Ne maram jedi, kjer se moraš natančno držat recepta, ker rada delam po občutku in okusu. Sladice pečem zelo redko, ponavadi naredim jogurtovo pecivo s sadjem ali čokolado. Največji antitalent sem pa za peko palačink in to prepustim drugim.

Moja želja je v bližnji prihodnosti imeti svoj vrtiček z zelenjavo in začimbami. Včasih ga je imela babi, ni lepšega kot grickat korenje direkt iz zemlje in trgat sveže maline. In tudi eno majhno gostilnico, ampak to pa, ko bom velika, modra in potrpežljiva.

#84 sonkei

sonkei

piščan'c

• Člani
  • 126 prispevkov

Objavljeno 14 januar 2014 - 01:00

vsake toliko me prime pa malo ustvarjam,evo včeraj zraven simple kosilca spekla še njami piškotke za kužka :) (takšne ko jih lahko kuža in lastnik brez problema je) 8)    :sprehod:

I want to LIVE, not only survive.

#85 SweetCherry

SweetCherry

gay friendly

• Člani
  • 2 prispevkov

Objavljeno 30 januar 2014 - 15:34

Obožujem kuhanje, še posebno pa nasmeh tistega, ki poskusi mojo jed, ker potem vem da mu je bila všeč :)

#86 Peel

Peel

biskvitek

• Člani
  • 33 prispevkov

Objavljeno 24 april 2014 - 16:33

Spomnim se, da sem kot otrok vedno opazovala mami pri kuhanju, vmes pa sva se pogovarjali o šolskih zadevah. Od takrat mi je kuhanje ljubo. Zadnje čase sicer bolj malo kuham - če že, je to med vikendi - drugače pa pripravljam razne zelenjavne juhice, testenine z bolonjsko omako, mesno musako, rižoto z bučkami in papriko, carbonara špagete, testenine s tuno, krompirjeve svaljke z drobtinami, domačo pico, štefani pečenko in to je to. Ko pa zrastejo pridelki na domačem vrtu, je obvezno večkrat na teden na jedilniku tudi dušena ali pa popečena zelenjava - včasih z začimbami, včasih brez. Preden pa začnem kuhati, imam rada vse sestavine skupaj zložene na pultu, ko pa katero od njih uporabim, jo pa potem hitro pospravim nazaj v hladilnik ali omaro. Aja, pa posodo obvezno pomivam že med samim kuhanjem, da je kuhinja čimbolj čista, ko se jed skuha :)

#87 jakec_n

jakec_n

piščan'c

• Člani
  • 98 prispevkov

Objavljeno 24 april 2014 - 17:08

znam skuhati samo pašto :D

#88 majasvetlin

majasvetlin

redni gost

• Člani
  • 399 prispevkov

Objavljeno 24 april 2014 - 21:04

Rada kuham, toda zaradi alergije na jajca se moram zdaj kar nekaj stvai naučiti brez jajc.

Some people got to laugh
Some people got to cry
Some people got to make it through by never won'dring why.

#89 iam

iam

gay friendly

• Člani
  • 17 prispevkov

Objavljeno 26 april 2014 - 20:46

rada kuham, zdi se mi zelo kreativno in rada vidim, poskusam izid mojega truda

#90 jmuminov80

jmuminov80

zasvojen'c

• Člani
  • 667 prispevkov

Objavljeno 21 januar 2017 - 10:46

Tam  do tri krat tedensko sem od jutra do mraka v službi in jem na žalost  zunaj .Priznam, da izkoristim vsako priliko,ko je le možno, da si pripravim na svoj način po svojem  okusu jedi . Največkrat je to  ob vikendih  , ko poleg kuhanje treba še  malo  pospravljati , zlikat  itd ... 

Naša " osećanja " u vezi sebe direktan su  pokazatelj gde se nalazimo u odnosu ..na 

Svoje Želje !

Zoran Pavlović 

#91 provokatorka

provokatorka

Častna članica

• Člani
  • 1 708 prispevkov

Objavljeno 05 februar 2017 - 20:15

V bistvu raje jem kot kuham. :D No, ampak vseeno so tudi dnevi, ko z veseljem kaj skuham, sploh, če ni le zame. Kuhati za enega mi ni tako zanimivo. Priznam pa, da takšnega veselja, da bi eksperimentirala v kuhanju, res nimam in se večinoma držim ustaljenih in preizkušenih jedi, ki mi vedno uspejo in so mi najbolj dobre. Nekaj jedi me je že kot mlado naučila mama, za druge pa sem izvedela sama na kakšnih portalih ali v kakšni reviji in si spravila recept, če mi je zvenel slastno.

Nisem neka ekspertka, ampak pri polnem hladilniku in polni špajzi pa tudi ne bi ravno umrla od lakote, ker si ne bi znala nič skuhat.

Aja, pa še nekaj: izredno rada gledam oddaje o kulinariki po svetu ali npr. Master Chef ali pa tiste, kjer nori šef Ramsey. Kuhanje na vrhunskem nivoju se mi zdi prava umetnost in izredno cenim take kuharske šefe, ki znajo iz raznih sestavin pripraviti vrhunsko dobre jedi! :spostovanje:

Ljubezen je večna, dokler traja.

#92 BBB

BBB

zasvojen'c

• Člani
  • 767 prispevkov

Objavljeno 05 februar 2017 - 23:18

V bistvu raje jem kot kuham. :D

Haha, tole bi moral dat v temo Izjave na forumu, ki vas nasmejijo :D

Enako. Sem eden od tistih ljudi, ki se mirne duše pustijo strežt od odcpred in od uzad in mi ego prav nič ne trpi, če nečesa ne naredim sam (res ne vem, kako je lahko taka malenkost merilo samostojnosti). Sem že parkrat slišal, da sem, kar se tega tiče, malo preveč komot, samo hej, postrežbe se pa res ne bom branil ;)

Only a few prefer liberty; the majority seek nothing more than fair masters.

#93 Bem

Bem

nov na sceni

• Člani
  • 281 prispevkov

Objavljeno 01 julij 2017 - 21:57

Kuhanje mi je sicer mala muka, vendar nimam rada, če kdo drug kuha zame. To predvsem zaradi tega, ker rada vem, kaj jem - zato tudi, če se le da ne jem po gostilnah. Kuham si praviloma vsak dan, ampak pri tem dajem prednost hitri in enostavni pripravi zdrave hrane (30 minut ali manj je idealno za pripravo glavnega obeda).

Zgrozim se ob ideji, da bi morala kuhati za druge - v bistvu predvsem zato, ker si želim, da bi dobro jedli. 4chsmu1.gif Kadar pride do takšne situacije - in je ta neizogibna - se zato zatečem k receptom in se jih držim kot pijanec plota. reading.gif

Sicer pa znam uživati v kuhanju v dvoje.  pillowfight.gif

WIP

#94 netko00

netko00

nov na sceni

• Člani
  • 205 prispevkov

Objavljeno 04 julij 2017 - 15:27

Rad kuham in mi je všeč tudi kuhanje v dvoje. Nedavno sem si kupil eno zajetno kuharico in ko imam čas za kaj konkretnega kuham po tej kuharici. Kake hitre in vsakodnevne stvari pa seveda ne potrebujejo recepta ;) Še raje kot kuham pečem, ampak zadnje čase to (z izjemo peke kruha) malo zanemarjam. Uživam tudi v tem, ko me kdo s kakšnim obrokom preseneti  :lacen2:

Trenutno sem v iskanju recepta za perfekten kruh.

If time and space are curved, where do all of the straight people come from?
Author Unknown

#95 Jacques

Jacques

piščan'c

• Člani
  • 54 prispevkov

Objavljeno 09 julij 2017 - 20:11

Trenutno sem v iskanju recepta za perfekten kruh.

Tudi jaz rad kuham in pečem, bistveno raje kot katerokoli drugo hišno opravilo. Tudi jaz iščem dober recept za kruh. Sej ponavadi mi rata okej, ampak ni uni popolni kruh. Sem že sprobal tudi s kislim testom, pa mi kisel ržen kruh ne odgovarja preveč. Še zmeraj mi najbolje rata iz kake mešanice mok in svežega kvasa. In rad nasujem semena notri.

Drugače pa kuham skoraj vsak dan kaj, zdej poleti se pečenja iz praktičnih razlogov (in odsotnosti klime) bolj izogibam. Sploh imam rad večje izzive, recimo torte (pustimo zdej kalorije). In potem kombiniram kakih 5 receptov, ker mi nikoli noben čisto ne odgovarja. Nasploh rad kompliciram.
Na nek način komaj čakam, ko bom imel svoje stanovanje in bom lahko sam (ali v paru) sestavil svojo kuhinjo :)

Hominem quaero

#96 Mer

Mer

nov na sceni

• Člani
  • 245 prispevkov

Objavljeno 10 julij 2017 - 11:15

Obožujem kuhanje, sovražim peko. Rada kuham tudi za druge oz imam kakšne dinner partyje (meni najljubša oblika druženja). Najraje jem in kuham francosko hrano. Ful zanimivo se je lotevat tudi kakšne tajske, kitajske, mongolske kuhe ... žal to zna bit malo težko, saj je težko dobit nekatere začimbe. Sicer se grem takšne podvige samo, ko imam veliko časa. Kuham načeloma vsak dan, ampak bolj preproste, hitre stvari. 

Kdo ve kje bi lahko dobila slane fermentirane rakce? 

#97 rising_sun

rising_sun

piščan'c

• Člani
  • 113 prispevkov

Objavljeno 01 avgust 2017 - 00:12

Rada kuham in obožujem kuhanje v dvoje. Še posebej z naj prijateljem. Ker nama je to dogodek, druženje. Zraven je glasba, poplesavanje, smeh. On me zbada, da nisem zadela ton, jaz njega opozarjam naj ne soli toliko. Iskreno pohvaliva kaj nama je dobro in kaj nama ni uspelo. 

...you see it's not the wings that makes the angel,
you just have to move the bats out of your head...

#98 milkyway

milkyway

piščan'c

• Člani
  • 137 prispevkov

Objavljeno 01 avgust 2017 - 09:42

Od kar ni več bonov, se tudi sam malo več poslužujem kuhanja. Ampak kuhinja v študentu je bolj revna kar se tiče opreme, zato velikokrat improviziram.
Pri fantu pa skoraj vedno jaz kuham.

#99 Gost_odprto_morje_*

Gost_odprto_morje_*
  • Gostje

Objavljeno 30 januar 2018 - 23:40

Obožujem kuhanje in peko. Rada eksperimentiram z novimi okusi in izgledi. 

#100 srecnikekec

srecnikekec

gay friendly

• Člani
  • 4 prispevkov

Objavljeno 01 februar 2018 - 13:18

Jaz drugače ne maram kuhat, razen kadar se s sestrično zmeniva in kej spečeva skupej. Ponavad kakšne muffine alpa kej takega. Da bi pa sama nekaj pekla pa ne, ker niti ne znam niti nimam volje. Jaz rajši pospravljam, mi je bolj v veselje mrgreen.gif

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov