Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Kuhanje

103 odgovorov v tej temi

#51 MaliKuharcek

MaliKuharcek

gay friendly

• Člani
  • 10 prispevkov

Objavljeno 23 april 2011 - 21:35

Kuham doma bolj poredko (mama je kuharca in vsak dan kuha za velike mase in ne more gledati mojega načina kuhe, ki je precej šolski (sem na gostinski šoli - 3 letnik, tako da celo kosilo traja malo dlje, da ga skupaj spravim) mogoče tudi zato, ker sem vegi, ostali štirje pa ne in potem se mama spet dere, da če že delam, naj naredim za vse pa mesek je mesek za njih in bi jih ubilo, če kateri dan na krožniku ne bi bilo mesa. Zelo rad delam testenine in baje so dobre, ker ko se jih spravim delat, pridejo vse sosede k mami na kavo češ, da je tako lepo da delam domače testenine, je lepo videt pubeca v kuhinji in potem cela ulica tisti dan je domače rezance v juhi ali pa torteline, raviole, idrijske žlikrofe ... na splošno italjinska kuhinja je v mojem srcu na posebnem mestu zapisana <3
Slovensko kosilce: prleško tunko ali pa štajerski sirček za hladno predjed, recimo da bobiči ali pa štajersko kislo juho za juho, :D za toplo predjed frika ali pa fižolove štruklje ali pa čompe, glavne jedi: soško postrv s polento, idrijske kepe, prekmurske koline, leteči žganci, pohorski pisker, raca z mlinci in zeljem in še in še .... sladica pa - slovenci smo najbolj znani po svojih poticah in gibanicah in skoraj vseh 23 kulinaričnih regij v SLO ima svojo gibanico ali pa pogačo.

Prispevek uredil/a: ženska, 24 april 2011 - 02:19.

Have a nice day
Stay CooL
Stay LGBT

#52 Bellatrix

Bellatrix

piščan'c

• Člani
  • 150 prispevkov

Objavljeno 24 april 2011 - 11:22

Uh, kakšna slaba Slovenka sem, tričetrt omenjene hrane sploh ne poznam. MaliKuharcek, najlepša hvala, res lepo od tebe! Bi lahko povedal še kak recept? In to za tako hrano, ki nima posebno zakompliciranih sestavin, ki se jih ne bi moglo dobit v tujini. Hvala ti!

#53 Fitz

Fitz

piščan'c

• Člani
  • 68 prispevkov

Objavljeno 04 maj 2011 - 23:14

MaliKuharcek, ko si že omenil domačo pašto... odkar imam tole zadevico spodaj, je izdelava domače pašte zelo simpl.

Slika objavljena

BTW, a kdo ve, če se SLUČAJNO, čeprav dvomim, kje v SLO da dobiti svežo limonsko travo (lemongrass), galangal, liste kafirjeve limone, in podobne sestavine tajske kulinarike?

#54 Shaman

Shaman

veteran

• Člani
  • 1 714 prispevkov

Objavljeno 05 maj 2011 - 00:00

Misli mi bereš. :) Jaz tudi zadnje tedne zaman iščem svežo limonsko travo in sem hotel vprašati v tej temi.

Sem pa zasledil, da naj bi jo nekoč imeli v Arboretumu Volčji potok, ampak nisem uspel preverit, če jo imajo še. Če ne drugega, se gotovo dobi v kakšni azijski živilski trgovini v bližjih večjih mestih (npr. Dunaj).
Vse ljubezni so enako lepe, le da vam nekatere lahko nudijo več užitkov. Slika objavljena

#55 Fitz

Fitz

piščan'c

• Člani
  • 68 prispevkov

Objavljeno 05 maj 2011 - 00:03

Slišal sem imajo večino teh zadev v Klagenfurtu...

#56 Anči_banči

Anči_banči

biskvitek

• Člani
  • 45 prispevkov

Objavljeno 05 maj 2011 - 06:34

BTW, a kdo ve, če se SLUČAJNO, čeprav dvomim, kje v SLO da dobiti svežo limonsko travo (lemongrass), galangal, liste kafirjeve limone, in podobne sestavine tajske kulinarike?

To bo sigurno izvedel na kulinarični sloveniji. :mrgreen:

Prispevek uredil/a: ženska, 06 maj 2011 - 01:16.

love eachother, butterfly kisses :lizika: 

#57 Fitz

Fitz

piščan'c

• Člani
  • 68 prispevkov

Objavljeno 27 junij 2011 - 21:57

Limonino travo, liste kefirjeve limone ter galangal sem brez večjih težav kupil v tajski restavraciji Bangkokstreet v BTC City-ju ;)

#58 mičkena

mičkena

nov na sceni

• Člani
  • 209 prispevkov

Objavljeno 27 junij 2011 - 22:18

Obožujem kuhanje in noro rada pečem slaščice vseh vrst :). Vedno se maksimalno potrudim, da lepo izgleda in da je dobro. Moja punca me večkrat krega, ko pomiva posodo, zakaj zaboga sem umazala toliko loncev, krožnikov in skodelic :D.... sem pač rada Jamie Oliver :nerodno:

All people smile in the same language.

#59 Sienna

Sienna

Častna članica

• Člani
  • 983 prispevkov

Objavljeno 28 junij 2011 - 00:25

Ljubim kuhanje. To je definitivno eden izmed mojih najljubših hobijev. Ob kuhanju se sprostim in postanem kreativna. V kuhinji zelo rada eksperimentiram, pa naj gre za čarovnije z zelišči ali pa za dodajanje za našo kulturo netipičnih sestavin. Zapišem večino recpetov jedi, ki sem se jih sama spomnila, ker včasih naredim kaj tako dobrega, da moram deliti z drugimi (ja skromnost ni moja močna točka kar se tiče hrane). :D

Rada pa tudi do pikice natančno sledim receptom, bodisi maminim, bodisi od kakšnega znanega kuharja. Definitvno sem najbolj navdušena nad Gordonom Ramsayem, ki resnično dokazuje, da je kuhanje lahko umetnost. V to kategorijo spada tudi Jacques Pepin - fantastičen francoski kuhar. Super recepte ima tudi Jamie Oliver, katerega pa spoštujem tudi zaradi drugih stvari, ki jih je dosegel. Ko sem zadnjič prvič videla njegovo oddajo Jamie's 30 minutes recipes, sem takoj postala "lastnica" cele sezone te oddaje. ;) Gre za preproste in večinoma zdrave obroke. Včasih sem bila zelo navdušena nad Nigello Lawson (in kupila večino njenih knjig), a jo zadnje čase ignoriram. Res je, da ima slastne in preproste recepte, ampak v večini gre za kalorične bombe z ogromno masla in sladkorja. Poleg tega pa uporablja ogromno konzervirane hrane, katere se na vsak način poskušam izogniti. Tudi Giada De Laurentiis ima super ideje.

Ja, sem ena izmed tistih, ki jih gledanje različnih kuharskih oddaj ter fillmov neverjetno sprošča in navdihuje. Redno kupujem kuharske knjige pa tudi druge knjige o hrani. Nazadnje sem naročila eno od Gwyneth Paltrow, a je še nisem prejela. Upam, da bo dobra. Če ne drugega, si bom na njenih fotografijah lahko spočila učke.
Prav tako pa se zelo rada pogovajam o tem in spoznavam kuharske navade različnih jedi.

Nimam najljubših receptov, je pa res, da najraje pripravljam zelenjavne jedi, italijansko in francosko hrano. Slednjo redkeje, a z veliko dobre volje. :)
Najslabša stvar, ki sem jo kadarkoli naredila, je bil definitivno bananin kruh. Ljudje so ga sicer jedli in se niso pritoževali, jaz pa nisem mogla pojesti niti enega koščka. Nisem pa dobila pohval. :D Od takrat naprej ga ne delam več. :)
Najbolj pa hvalijo moje pašte, lazanje, župce in torte.

Ja, ko bom velika, bom kuharca. :)

#60 Joyofboys

Joyofboys

piščan'c

• Člani
  • 79 prispevkov

Objavljeno 28 junij 2011 - 00:46

Rad kuham v mejah normale. Se pravi 1-3 krat dnevno če je skuhano hitro oziroma ne zahteva preveč pozornosti ali pa goro sestavin...Pa tudi posoda mi ni najbolj priljubljena

Najraje pripravim špagete in vse vrste omak, najbolj pa sovražim pripravo palačink!
Ker jim ni in ni konca, pa še vroče mi je zmeraj poleg...
Najljubša hrana so mi kremne juhe ali omake, nimam pa rad jedi brez okusa ali pa mastnih jedi in hitre hrane (Pizza je seveda OK)

I know it's cheesy, but I feel GRATE!

#61 wynter

wynter

nov na sceni

• Člani
  • 210 prispevkov

Objavljeno 28 junij 2011 - 08:55

kar rada kuham, najraje delam sladice tudi zato, ker jih doma vedno pridno pojedo. delam, če se le da, bolj sezonske zadeve, recimo zadnje čase se trudim porabit cele gore malin, ki jih imamo na vrtu tako, da delam biskvit z malinami, je res zelo super zadeva, jeseni ponavadi jabolčne pite ali pa jabolčni štrudl, da porabim jabolka, iščem pa kakšen dober recept, kaj naredit iz hrušk? če ma kdo kakšno idejo, sploh ne vem, kako naj jih uporabim razen, da jih grizljam frišne s hruške:). mesa ne znam pripravit, ker ga sama ne maram preveč in posledično ne uspe najbolje ali pa sploh ne:) zelo rada imam kakšne zelenjavne jedi sploh pa zelenjavno juho (tukaj je edini problem, da vzame zadeva zelo dosti časa, ker je potrebno vso zelenjavo narezati na koščke itd. mora pa biti tako gosta da stoji žlica pokonci hehe) ... moram se pa pohvalit da spečem zelo zelo dober kruh:) belega ali pa koruznega. se pa moram zahvalit kolegici, ker mi je dala recept za pravi bosanski burek (sirnico) in zdaj zadevo že ful obvladam, lahko potrdijo vsi moji kolegi, ki se nekako vedno najavijo na obisk takrat, ko omenim, da bom pekla burek, čudno naključje :))) sicer pa vsaj 1x na dan kaj skuham ali za kosilo ali pa za večerjo. sovražim pa pomivat / pospravljat pososdo za sabo.

Prispevek uredil/a: ženska, 29 junij 2011 - 21:38.

#62 mravlja

mravlja

zasvojen'c

• Člani
  • 435 prispevkov

Objavljeno 28 junij 2011 - 21:50

Po dveh študentskih letih in kuhanju testenin, hrenovk in jajčk, sem v tretjem letu, ko nisem živela več doma, začela "raziskovati" oziroma se podajati v svet kuhanja. Sedaj znam že kar nekaj stvari odlično pripraviti. Morda bi izpostavila pečen krompirček ter osličev file, eden izmed ne prav pogostih menijev na jedilniku, je pa več kot odličen in dokaj simple. Včasih, ampak res samo včasih, tudi kaj spečem - od piškotkov do čokoladne torte in "instant" peciva brez peke.

Sem ugotovila, da kuham oziroma eksperimentiram precej rada, a se mi običajno ne da po osem urnem delavniku še 2 uri stati za štedilnikom. Pa tudi denarja za kakšne drage sestavine običajno ni dovolj.

Right now, nothing can kill my vibe

#63 Omicron30

Omicron30

nov na sceni

• Člani
  • 287 prispevkov

Objavljeno 30 junij 2011 - 21:59

Kuham zelo rad, saj je to tudi moj poklic.
Drugače pa če moram doma kuhat, pa se zelo težko pripravim do tega, saj se mi ne da samo zase kuhat - namreč živim sam.
Pri kuhanju pa rad experimentiram. Je pa res, da ko kuham HOČEM IMET MIR!!! Čeprav je v dvoje veliko lepše in bolj veselo kuhat.

"Let me guess, someone stole your sweetroll?"

#64 NoraM

NoraM

piščan'c

• Člani
  • 104 prispevkov

Objavljeno 01 avgust 2011 - 23:20

Meni se tudi navadno ne da kuhat samo zase. Sem malenkost lena in se mi zdi grozno pomivat posodo dlje, kot uživam v jedi.

Sem pa trenutno v fazi, ko mi je dobra kakršna koli hrana, da ima le sezam not. Očitno imajo moje brbončice nov fetiš:D. Špageti s paradižnikovo omako in sezamom, vroča čokolada s sezamom, sendvič z olivami in sezamom, melona s sezamom ...
Sezam rula:).
ViDiM Te ...

#65 redhed

redhed

gay friendly

• Člani
  • 14 prispevkov

Objavljeno 05 avgust 2011 - 02:37

Ful rad kuham, pospraviti je malo problem, ampak se da tudi to preživet. Kuham pa karkoli, vsega se lotim razen slaščic, ker mi pač na splošno niso preveč pri srcu. Kdaj sicer ne uspe, ampak vsaj vem za naslednjič, da kakšna stvar ne gre skupaj, ali pa recimo, da gre vino pred smetano :D . Sploh mi je pa zakon, ko je sezona začimb, tako kot zdaj, ko greš samo na vrt pa dobiš vse.
Work like a slave, command like a king, create like a god.

#66 CTslicker

CTslicker

gay friendly

• Člani
  • 17 prispevkov

Objavljeno 05 avgust 2011 - 13:45

skuhat znam Grško solato :D

Ne kuham drugače. Če mam recepte zraven, se pa itk vse da.
When everything else fails, play dead.

#67 bugs01

bugs01

nov na sceni

• Člani
  • 257 prispevkov

Objavljeno 07 december 2011 - 18:57

Sam kuham večinoma skopraj vsak dan, vsaj en obrok na dan. In včasih mi je bila nekako muka kuhati, sedaj pa sem malo spoznal nekaj stvari, pa dejansko uživam v kuhanju (zame drugi šport) :paprika:
Vedno obstaja rešitev. Tudi če si še tako na dnu, vedi, da to ne bo večno. Ko boš najmanj pričakoval, se ti bo zgodilo nekaj, kar te bo osrečilo.

#68 Galaxy

Galaxy

gay friendly

• Člani
  • 3 prispevkov

Objavljeno 11 februar 2012 - 23:23

Meni predstavlja kuhanje sprostitev in hkrati način izražanja ustvarjalnosti. Kuham vse od juh, omak, mesa, zelenjavnih jedi, pa do sladic, peciva, itd..

Rad kuham, če ne kuham pod prisilo :x (beri, da nekdo ukaže, da moraš skuhat to in to ob točno določenem času, na točno določen način). Mogoče je razlog za to, da že celo življenje jem jedi iz tradicionalnega, pustega in dolgočasnega maminega jedilnika, ki ne premore ravno kuharskega presežka in si pri svojem delu nikakor ne dovoli eksperimentiranja. Tudi v smislu, da odkrije kak nov recept, ga poskusi in če se ji ponesreči (kar se pač včasih zgodi iz različnih okoliščin, sploh na začetku) ga nikakor ne bo več ponovila in ga bo označila za odpis. :aja:

Pri kuhariji poskušam biti čim bolj svoboden. Po navadi preberem recept, razmislim o njem in mi potem pri delu predstavlja le ogrodje. Ne maram delat stvari, pri katerih se moraš držati recepta kot pijanec plota.

Poleg kuhanja imam rad tudi aranžiranje hrane oz. ugotavljanje, kako pripravljeno postreči, da bo čim bolj privlačna tudi za oči. :lacen2:

Me pa grozno odbija pospravljanje oz. pomivanje posode in ostalih pripomočkov, se zgodi, da ta faktor tako prevlada, da kdaj sploh ne začnem kuhat.

Ful rad bi se naučil kuhat tudi bolj eksotično, ala azijsko, indijsko itd. in pa morsko hrano (je ne pripravljam, ker nihče razen mene tega ne mara).

Ok, that's it...have fun! :mavrica:
Galaxy

#69 frick24

frick24

biskvitek

• Člani
  • 30 prispevkov

Objavljeno 12 februar 2012 - 11:16

Obožujem kuhanje, ker mi da nek občutek svobode, me sprosti ;) Kuham že od malih nog, navdušla me je moja pokojna nona (katera je bila odlična kuharia) s katero sem preživel otroštvo in jo opazoval, kako je vsak dan pripravljala kosila. In tako sem tudi sam, že pri svojih 7 letih začel počasi pacati v kuhinji in to moje pacanje se nadaljuje tudi danes :D Je pa res, da je tudi mama odlična kuharica, vedno smo imeli raznovrstno hrano na mizi in tudi od nje sem se veliko naučil!

Rad kuham raznoliko hrano, od morske (glede na to da sem z obale :D), pašte, do razno raznih sladic. Me pa zadnje čase navdušuje azijska hrana in še to malo poizkušam eksperimentirati :D Vzamem v roke kake kuharsko knjigo, vzamem kak recept, sam se ga nikoli čisto ne držim, ampak malo po svoje sproduciram hehe

Je pa res da moraš imeti nek čut in ljubezen do hrane in potem kar delaš, uspe. ;) Tako da kuhalnico v roke in gremo kuhat :paprika:

#70 Amos

Amos

vzornik

• Člani
  • 1 355 prispevkov

Objavljeno 12 februar 2012 - 14:52

Poleg kuhanja imam rad tudi aranžiranje hrane oz. ugotavljanje, kako pripravljeno postreči, da bo čim bolj privlačna tudi za oči. :lacen2:

To tudi mene zanima pa razkrij, katere zadeve uporabljaš, da mi daš kako idejo. :)

#71 Galaxy

Galaxy

gay friendly

• Člani
  • 3 prispevkov

Objavljeno 12 februar 2012 - 15:35

V bistvu poskušam vse skupaj narediti čim bolj "naravno". Predvsem se igram z dekoracijami iz različne zelenjave in sadja...potem tudi to, na kater krožnik kaj postavit, da pride do izraza, kako naložit hrano (npr. piramidalno: spodaj priloga, čez položen kos ribe itd.). V tem smislu :angelcek2:

Prispevek uredil/a: ženska, 13 februar 2012 - 02:59.
Citiranje celotnega prispevka tiste/ga, ki je pisal/a pred teboj, je povsem nepotrebno, kajne? ;)

Galaxy

#72 Amos

Amos

vzornik

• Člani
  • 1 355 prispevkov

Objavljeno 14 avgust 2013 - 22:37

Končno sem se opogumila in kupila kuskus. In ne kar nek kuskus, temveč bio kuskus. ;)

Priprava je enostavna. Zavreš vodo, vržeš pest kuskusa, pokriješ in čez 5 min je gotovo. Ampak ... meni ima (še vedno) čist brezvezen okus (po zaprašenem podstrešju, če sem natančna). Pomaga, če ga zmešam v mesno omako (kjer se je prej peklo meso, ne neki instant), ampak jaz bi rada izboljšala okus samemu kuskusu. Kako ga vi pripravljate? Pomislila sem, da bi ga skuhala v riževem mleku, pa je ta precej sladek.

#73 hribovc

hribovc

gay friendly

• Člani
  • 15 prispevkov

Objavljeno 14 avgust 2013 - 23:01

kuhanje ... to je nekaj, kjer bi moral imeti več prakse. narediti znam osnovno, toliko da preživim.

kaj na dolgo delati se mi enostavno ne da, ker bi razmišljal samo o tem, kaj bi vse drugega lahko naredil ta čas. sploh pa ni zanimivo kuhati za sebe. tako da očitno bolj ob "posebnih" priložnostih. 

pripraviti znam vse testenine, kakšno omako, pizzo, znam si narediti kakšen zrezek,... sem pa rad toliko kamot, da pustim, da nekdo kuha za mene. :)

#74 queerKa

queerKa

piščan'c

• Člani
  • 77 prispevkov

Objavljeno 15 avgust 2013 - 03:13

Kuham skoraj vsak dan. V povprečju 5x na teden ali nekaj v tem stilu. Razen, ko uletim na obisk k primarni družini, potem razvaja mama:). Sicer precej rada kuham, sprobavam nove okuse, kombinacije, recepte, ideje. Sem pa morala narediti kanček restarta odkar se prehranjujem vegansko in sem se morala nauciti enih novih reci, pozabiti dolocene druge nacine kuhanja. In se vedno sem v fazi ucenja kuhanja vegan jedi, ker se da marsikaj postoriti na zelo kreativen nacin, okusno, kar mi je vsec. Predvsem pa sem morala restartat vse kar vem o peki peciva, ker zdaj so jajca sla baj baj heh. Komot kuham sam za sebe. Zelo rada za druge- Samo ne štekam čist dobro zakaj se komu ne da skuhati samo zase in potem raje je sendvic.Sem vajena da je vsak dan kosilo, od doma, od prej. Torej zakaj ga ne bi pac naredila zase. Tako da, ko ne kuham, potem grem ven jest ali pa si kateri dan naredim nekaj na izi, kakor kak bolj zdrav sendvic ali solato s kuskusom ali kakim vegi izdelkom, polpetom ali si segrejem kako mamino filano papriko, to je pa vedno zmagovito heh:). Od vsega pri kuhi pa precej ne maram pranja posode, sam to, torej, rabim sam se eno pridno  pomivalko, ki ji to ni odvec, pol pa lahk kuham 3x na dan ce je zelja:).in ali pomivalni stroj lol

Bo kot mora bit in ko mora bit bo

#75 Keiris

Keiris

nov na sceni

• Člani
  • 201 prispevkov

Objavljeno 21 avgust 2013 - 18:36

Zadnje dni kar precej kuham, ker imam čas in utegnem pri tem uživat. Tako kuham skoraj vsak dan, rada pripravljam nove jedi, čeprav so zame tudi stari in že preizkušeni recepti vedno novi...ker mi vedno uspe drugače :) Z veseljem kuham za druge.

Amos, jaz sem pred dvema dnevoma skuhala kuskus v juhi (torej samo kocko sem dodala) in je bil zelo dobrega okusa. Bil je pa polnozrnat kuskus.

Fall seven times, stand up eight. 

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov