Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Kuhanje

103 odgovorov v tej temi

#1 Shaman

Shaman

veteran

• Člani
  • 1 714 prispevkov

Objavljeno 15 avgust 2005 - 19:26

Živjo!

Kakšen je vaš odnos do kuhanja? Radi kuhate? Vam je to muka? Zanima me, če je glede tega kaka razlika pri moških in ženskah na forumu.
Katero jed najbolj z veseljem pripravite?
Kaj pa pogostost? Kuhate vsak dan ali bolj ob posebnih priložnostih?

Razpišite se...
[IMG]http://www.mavricni-forum.net/index.php?showtopic=381&start=0]Prehrambene navade - KLIK[/url]
Gospodinjska opravila - KLIK[/size][/color]

[Tule pa lahko napišete kakšen dober recept:
Mavrična kuhinja - KLIK] :mrgreen:
ženska

Vse ljubezni so enako lepe, le da vam nekatere lahko nudijo več užitkov. Slika objavljena

#2 nero

nero

biskvitek

• Člani
  • 26 prispevkov

Objavljeno 15 avgust 2005 - 21:05

Hello vsem skupaj!

Hja, nekje moram začet ... in ker je tole zagotovo tema, ki mi je zelo pri srcu, bo torej kar pravšnja za preboj ledu. :)

Že od nekdaj sem zelo rad kuhal in že kot majhen otrok z veseljem in veliko vnemo vedno pomagal svoji mami pri tem, njej zoprnem, opravilu. :roll: Z leti pa mi je to postal pravi hobi. Oz. bolje rečeno, postala mi je neka posebna sprostitev, ki mi polepša tiste trenutke, ko si to lahko privoščim. :sreca:

Zaradi pomanjkanja časa, je kuhanje bolj ali manj na sporedu ob vikendih oz. prostih dneh. Med tednom pa do česa drugega kot pogrevanja in dokuhavanja ponavadi ne pridem.

Sicer pa, ker sem precej nagnjen na "vegi" stran, zelo rad kuham vse vrste rižot (zelenjavno, s treviškim radičem, z jurčki ...) pa testenin, zelo se potrudim tudi pri tortilji, pa pri vseh mogočih juhah (zelenjavne, švicarska sirova, čebulna - provansalska ali toskanska ...), pa da ne pozabim še na sladice oz. predvsem torte (sacher, skutina ...), skratka uživam v pripravi pa jasno da tudi v papcanju dobre, ne "pretežke" hrane. :drool:

Edina stvar, ki me pri pripravi malo moti, je ta, da sem (kot marsikje) tudi pri pripravi hrane vedno zelo, zelo, zelo strikten oz. natančen. :mrgreen: In to jemljem kot slabo lastnost ... ker se pač v kako eksperimentiranje ponavadi ne spustim ... je pa res, da natančnost močno zmanjša možnost neuspeha. :pepper:

Dost za prvič ...

Vzemite si čas, uživajte in pripravite kaj dobrega svoji najdražji osebi - ljubezen (menda) gre tudi skozi želodec. :hungry:

#3 Chiara`

Chiara`

Častna članica

• Člani
  • 2 312 prispevkov

Objavljeno 16 avgust 2005 - 10:50

Kuhanje je men zabavno v dvoje, ker je pol nakoncu vse popackan ampak ponavad vedno kej fajnga rata. Sploh če punca izvaja svojo tehniko, kjer se zmiksa milijon različnih stvari, k še bog ne ve al pašejo skupej. Kadar sm sama se mi kuhat ponavad sploh ne da. Zanimivo je pa, da tut če se sama spravm kuhat je tut use popackan :mrgreen: Pospravlat pa ne maram kej preveč :mrgreen: Ampak recmo, da kdaj pa res rada kej skuham.

Prpravm lohk vse, sam da mi kdo recept da, alpa pove kuko nej to nardim. Najraj si pa vedno skuham špagete. You can't go wrong with that. Kako pogosto kuham pa je čist odvisno al doma kdo kej skuha al ne. Ponavad je kosilo že kr prpravleno :mrgreen:

#4 Smurf

Smurf

zasvojen'c

• Člani
  • 581 prispevkov

Objavljeno 16 avgust 2005 - 14:04

Jaz sicer zelo rad dobro jem, ampak kuhat se mi pa fuuul ne da. Se mi zdi da je to čista potrata časa najprej 1/2 - 1 uro kuhat, potem v 15 minutah poješ, pol pa še pol ure pospravljat. Tko da če bi živel sam, bi pomoje jedu samo čokolino :oops:

Poleg tega je biti v kuhinji zame lahko smrtno nevarno. Od tega da se lahko čist porežem z noži do tega, da mi je že plinska bombica explodirala v kempu. Torej se najbolj varno počutm, če pomivam posodo, ker če se mi še tukej kej ponesreči...vsaj plavat znam :mrgreen:

Če že kaj skuham, je to nekej kar je ful na hitro. To so pa makaroni :D Pa znam nardit ful dobro korenčkovo juho.
Včasih ko mam ful časa se spravim kaj packat v kuhinji in ker se takrat res potrudim tud menda dobro rata.
Sicer pa če že kuham najrajši samo zase, ker mam rajši vse bolj surovo kot prekuhano in zato bi marsikdo dobu prebavne motnje po moji hrani :?:

Zna pa moj možek blazno dobr kuhat :P

#5 Demetrius

Demetrius

redni gost

• Člani
  • 346 prispevkov

Objavljeno 16 avgust 2005 - 18:43

Jaz sem pri tem podoben Slika objavljena. Kuhat znam samo stvari, za katere zavreš vodo in jih potem 5 minut kuhaš, ali pa stvari, ki jih moraš samo pogret. Pa čaj in palačinke (če je masa že pripravljena). Če je treba stvar mešat, jo verjetno zažgem. Mleka ne smem kuhat, ker mi prekipi. Kave ne znam skuhat, ker jo pije samo mami. Zažgal sem že kruh, ko sem ga hotel pospešeno odtajat. Zažgal sem že špagete (ko so se še kuhali v vodi). Zažgem vročo čokolado, ker sledim receptu. Skratka uničil sem že veliko posode (dokler nisem začel uporabljati novega Jara! Brez heca. Razen za vročo čokolado.). Ampak mi je vseeno. Eni pač nismo za štedilnik. ;)

Grettings from a domesticly-challenged person.

#6 traveler

traveler

biskvitek

• Člani
  • 37 prispevkov

Objavljeno 16 avgust 2005 - 20:41

Rad kuham, le pomivati s polnim zelodcem mi je bolj muka.:mrgreen:
Ce bom pa nasel kdaj koga ki rad dobro kuha, bom pa naredil sovj delez in rade volje pomil posodo. ;)
Vecinoma nimam casa. Tako da, ce ze jem doma, si naredim nekaj kar lahko pripravim v manj kot pol ure. Rad pa eksperimentiram.
Nimam jedi, ki bi jo najraje pripravil. Sem pa vesel, da s pasto skoraj ga ne mores polomiti :D Rad imam tudi solate in pa doma narejeno pecivo.
Imam knjigo velika kuharica. En dan bom predelal celotno poglavje o koktajlih. :lool:

#7 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 175 prispevkov

Objavljeno 17 avgust 2005 - 12:16

Jaz ne kuham rad. Če pa sem kdaj moral, mi je bila to muka. To prepustim drugim. Jaz v kuhinji ne maram biti in me to ne fascinira.

Lep pozdrav, Glorchy :pepper:
Medicina je socialna znanost in politika ni nič drugega, kot medicina velikih razsežnosti. [R. Virchow]
De duobus malis semper minus eligendum est.

#8 Puck0

Puck0

veteran

• Člani
  • 1 790 prispevkov

Objavljeno 17 avgust 2005 - 13:33

tako kot večina rad kaj skuham, le tista posoda potem mi nekako ni.. :(
Najraje naredim špagete oz. testenine na 100 in 1 način, kej drugega pa že zahteva malo več kuharskih spretnosti :oops:
Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.

#9 Sienna

Sienna

Častna članica

• Člani
  • 983 prispevkov

Objavljeno 17 avgust 2005 - 20:59

Hm...
Dolgo casa nisem kuhala. Ker mi je bilo bedno in me ni fasciniralo.
Ko sem se zacela vegetarijansko prehranjevati, sem pa zacela velikokrat kuhati sama ( primorana sem bila ). To je prineslo super spremembe, ker sem imela evidenco nad vsem. Zato v kuhi uzivam, kadar pac kuham.
Sem pa prepricana, da ce bi mogla vsak dan, bi mi bila muka.
Se vedno mi je najbolj vsec mamina kuhinja :oops: Pa se zame se je super naucila kuhat.

Drugace pa rada pecem sladice za druge, ker jih jaz ze dolgo ne jem. Pa tudi dobra sem v tem ( razne rafaello kuglice, sadne torte, pite...).

Zase delam predvsem zelenjavne omake, jedi iz soje pa tak...

Velikokrat se mi tudi ne da, ampak raj se pomucim, kot pa da bi jedla junk.

#10 sEnorita

sEnorita

piščan'c

• Člani
  • 101 prispevkov

Objavljeno 18 avgust 2005 - 00:06

No, jaz pa v bistvu dokaj rada kuham, ampak kuham res redko kdaj. To se večinoma zgodi takrat če nikogar ni doma, to je pa mogoče enkrat na mesec. To pa zato, ker pač ne jem mesa in vedno skuham vse brez mesa in seveda kosilo brez mesa za njih ni kosilo. In zato me raje odrinejo in sami skuhajo oz. kuha mami za vse. Ne bom rekla da slabo skuha, ker kuha zelo dobro, ampak tiste moje najljubše jedi pridejo bolj redko na jedilnik.
Res pa je tudi, da če bi mogla jaz vsak dan sebi kuhat bi se naveličala in bi mi to postala muka in ne več veselje. Drugače pa najraje kuham razne omake za testenine, riž,... Pa sladice mi je noro delat, sam to sploh redko delam, ker mami misl da bom celo kuhinjo spravila v ... :lool: Tako da tudi to raje dela ona, že se že pač spravi ... :D Ja, sem odrinjena na stranski tir :cry: :lool:

#11 Shaman

Shaman

veteran

• Člani
  • 1 714 prispevkov

Objavljeno 26 avgust 2005 - 23:23

Kuhanje mi predstavlja užitek. Sicer se ga ne lotim prav pogosto, ker pri nas kuha mama. Kadar pa nje ni, si vzamem ves čas, ki ga imam na razpolago in kuham tudi celo popoldne.

Sicer nisem še ne vem kak mojster, ker ne kuham zelo dolgo. Ampak se učim in to z veseljem. Vsakič se rad lotim kakega novega recepta in odkrijem kakšno novo jed.

Včasih sem rad pripravljal zrezke na tisoč in en način. Potem sem ugotovil, da se tudi iz zelenjave da narediti okusne in nasitne jedi. Z Bojčijem trenunto optimirava recept za polpete iz bučk. :D

Posebno poglavje so pizze... tukaj mi dela domišljija. Ker na njih res lahko daš dobesedno vse, pa bo izpadlo dobro.

Zelo rad pripravljam tudi sladice. Zadnje čase pogosto naredim biskvit, čez katerega dam narezano sadje (npr. iz kompota v konzervi) in prelijem z želatino.

Doma so mi vedno govorili, da moram znat kuhat, če slučajno dobim ženo, ki ne bo znala. :roll: :lool:
Vse ljubezni so enako lepe, le da vam nekatere lahko nudijo več užitkov. Slika objavljena

#12 petergrcman

petergrcman

gay friendly

• Člani
  • 3 prispevkov

Objavljeno 16 april 2006 - 20:31

Jaz nisem mojster v kuhanju. Uspeva mi le kruh,čaj,mleko,hrenovke in krompir, ostalo si ne upam.

#13 Zvonech

Zvonech

nov na sceni

• Člani
  • 203 prispevkov

Objavljeno 16 april 2006 - 21:18

Kuha mi je ene vrste hoby, sicer kuham bol poredko, k drugace bi se prevec zredili, ampak k se lotim pol pa z uzitkom.

Preh dokler sem doma pri starsih zivu nisem skor nikoli kuhal, sicer zraven pomagal ja ampak da bi sam pa ne.
Pol k sem seu na svoje takrat sem ene parkrat, ampak me je minil k za eno osebo kuhat je bol tko no, dogajal se mi je da dokler sem biu z celmu menujem fertig da ze lacen nisem biu, tko da je takrat bol prevladovala hitra prehrana.

Sedaj k je druzina se veckrat lotim predvsem za praznike, in za jutri je ze menu pripravljen oz. se ve kaj se bo kuhalo.

Pomeni Judovska pecenka z pirekrompirjem, omako in solata, Juha je se od danes ostala. Sladica je pa pripravljena pomeni jutr se sam smetano strest :mrgreen: , bodo pa kremsnite. Neki je blo danes popoldan narejen in pripravljen ostalo pa sledi jutr.
Vabljeni ce je kdo lacen ratau :D

Drugace kj se kuhanje tice zelo velik si pomagam z Veliko Slovensko Kuharico, je res dobra, sicer premal slik ampak pac delas mal po svoji domisliji.

LP
Zvone

#14 Mmore

Mmore

piščan'c

• Člani
  • 186 prispevkov

Objavljeno 16 april 2006 - 22:28

Uživam v kuhanju, pa morm rečt da mi tud kr dobr uspeva ;). vi sam povejte kaj bi jedl pa se bom potrudu da bo to tud nastal. Rad pa tud mal eksperimentiram, z raznimi omakami in jedmi :)

#15 Marushka

Marushka

nov na sceni

• Člani
  • 211 prispevkov

Objavljeno 16 april 2006 - 23:29

Jaz drugače ne maram kuhat, razen kadar se s sestrično zmeniva in kej spečeva skupej. Ponavad kakšne muffine alpa kej takega. Da bi pa sama nekaj pekla pa ne, ker niti ne znam niti nimam volje. Jaz rajši pospravljam, mi je bolj v veselje :mrgreen:

#16 deniss

deniss

redni gost

• Člani
  • 350 prispevkov

Objavljeno 16 april 2006 - 23:36

Jaz rajši pospravljam, mi je bolj v veselje

Marushka, pa ti si za ožent! Jest bi kaj skuhal ti bi pa potem lonce čistila. Čeprav mislim, da bi zakon kaj hitro zaškripal. Pa ne bi škripala postelja se mi zdi. :lool:

#17 Medy

Medy

gay friendly

• Člani
  • 23 prispevkov

Objavljeno 18 april 2006 - 18:17

Obožujem kuhanje če sem pa kuhar, sam težje mi je pa pospravlat kuhno, dobr da fant nima problemov s tem in mi pomaga pri čiščenju.

#18 lokvanj

lokvanj

piščan'c

• Člani
  • 161 prispevkov

Objavljeno 24 april 2006 - 13:19

ne znam kuhat sploh!!! vse kar naredim je brez okusa oz. zanič...še celo solata :lool: :lool: :lool:
bi se pa zeloooo rada naučila, saj je pomoje kuha v 2 predstavlja užitek...ah nč, treba bo 1 najdt d me bo naučila ;)
i think prime numbers are like life. they are very logical but you could never work out the rules, even if you spent all your time thinking about them.

#19 ana

ana

zasvojen'c

• Člani
  • 588 prispevkov

Objavljeno 24 april 2006 - 14:11

če sproti pospravljaš in mal paziš, da sestavine ne letijo po celi kuhni, tudi pospravit ni problem, sploh če imaš pomivalni stroj :pepper:
...in vse te lude krasne črke, ki delajo kar same pisemček zate in naju nadlegujejo, zlasti črka f je poredna žival, fej jo bodi. Tudi ti ljuba nedefinirana črkica (tvoje ime) se fajn imej.

#20 blup

blup

zasvojen'c

• Člani
  • 773 prispevkov

Objavljeno 23 maj 2010 - 11:56

Zanima me, če kaj kuhate, kako pogosto in kaj največkrat?
Sam nisem ravno ne vem kakšen kuhar, znam pripraviti preproste stvari kot so jajca, testenine, krompir, moja specialiteta so sicer palačinke, ki jih pečem že kakšnih 5 let.
Sem pa precej len tako, da si kadar moram jesti pogosto preprosto naredim npr. juho iz vrečke. Če bi se lotil priprave pravega kosila bi mi vzelo kakšno uro kar se mi pa ponavadi ne da.

Prispevek uredil/a: ženska, 25 maj 2010 - 01:36.
Tvojo novo odprto temo Kuhanje sem pridružila obstoječi. Hvala Rain. :)

A quien le importa lo que yo haga, a quien le importa lo que yo diga, yo soy asi y asi seguiré, nunca cambiaré...

#21 Fitz

Fitz

piščan'c

• Člani
  • 68 prispevkov

Objavljeno 26 maj 2010 - 22:01

Obožujem kuhat. Berem kuharske revije, knjige, internetne kuharske bloge, itd....

Dobra hrana mi enostavno spada pod pomembne življenjske užitke. Kuham pretežno vegi hrano, pa precej morske hrane, ker pač meso zelo redko jem (cca. 2x na mesec).
Veliko dam na kvalitetne sestavine, ki so zame največji faktor pri kvaliteti končnega izdelka, če seveda stvar ne zaj**eš v nulo. :)

NIkoli se ne držim receptov in mi služijo le kot ideje na katerih gradim.

#22 Amos

Amos

vzornik

• Člani
  • 1 355 prispevkov

Objavljeno 26 maj 2010 - 22:45

Obožujem kuhat. Berem kuharske revije, knjige, internetne kuharske bloge

No, tudi jaz. Načeloma. Načeloma zato, ker, ko sem res v feelingu, se res potrudim, da je okusno. Navadila sem se, da enostavno pogledam v kuharsko knjigo ali pobrskam po netu za kakšnim receptom, vsaj okvirno, da vidim, kaj gre in v kakšnem zaporedju. Količino sestavin si sama prilagajam, čisto po občutku - jezi pa me, ker nisem vešča uporabe zelišč, čeprav jih pogosto uporabljam. Nikoli namreč ne vem, količinsko koliko gre v kak lonec, potem pač malo eksperimentiram.

Živim sama in če si ne kuham vsak dan, potem jem jogurte ali pa sploh ne. Jezi me, ker se ne skuha samo, če se mi ne da kuhat. Je že bolje v 2 kaj spacat pa eden kuha, drugi pomiva. Rada si tudi skuham enolončnice, da imam pol za nekaj dni mir, ali pa meso (največkrat perutnino in občasno svinjina), in enkrat naredim riž, drugič etstenine, tretjič ajdo ali kvinojo ...

Zadnje čase sem nekam na azijske okuse mahnjena in uporabljam več karija, kurkume, ingver za pikantnejši okus, čebula in česen pa praktilno pašeta povsod. Dodam še ananas za sladko-pikantno aromo. Njam Kokosovo mleko naredi super sladkasto mlečen okus, recimo riža. Aja, super je recimo piščanec v karijevi omaki z jasminovim rižem, bajno!

Že v osnovi puste priloge (ajda, kvinoja, amarant) na začetku malce popražim, zalijem z vodo in dodam por. Neverjetno, kako por izboljša okus. Veliko bolj kot ostala zelenjava. Zadnje čase kupujem tudi kitajsko zmrznjeno zelenjavo, ki jo potem samo vsujem v riž ali k mesu.

Zelo me privlačijo poletne hladne solate s testeninami npr., samo kaj, ko je toooliko dela, da poješ v 20 minutah? Imaš pa potem to za cel obrok.

Saj res, Fitz, napiši link do kakega kuharskega bloga, ki ti je všeč. :)

#23 Fitz

Fitz

piščan'c

• Člani
  • 68 prispevkov

Objavljeno 27 maj 2010 - 00:08

Amos, izvoli: Foodwishes.blogspot.com

Sicer precej mesa, ki ga jem bolj malo, a mi je kuhar strašno zabaven, pa tudi dobre ideje ima.

Prispevek uredil/a: Fitz, 27 maj 2010 - 00:08.

#24 Amos

Amos

vzornik

• Člani
  • 1 355 prispevkov

Objavljeno 27 maj 2010 - 00:21

Hvala za link. Je že med zaznamki. :paprika:

Zanima me, če kaj spremljate kuharijo po TV, recimo kuharski par Novak na POP TV in kakšne se vam zdijo take oddaje? So koristne? Sama jih nikoli nisem gledala, razen, če sem ravno "ujela". Užitek je gledat nekoga, kako se spretno suče med lonci, pogrešam malo več napotkov, kar se tiče zelišč oz. kakšnih "trikov", ki jih ponavadi ne prebereš v kuharici, ampak se jih žal naučiš na lastnih prismojenih posodah in uničenih jedeh.

#25 Fitz

Fitz

piščan'c

• Člani
  • 68 prispevkov

Objavljeno 27 maj 2010 - 00:24

Sedaj ko vidim večje zanimanje glede kuhanja, bom kdaj še kaj več napisal. Sedaj pa grem počasi spat!

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov