Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Kje se bolje počutite: v dvoje ali v skupini?

37 odgovorov v tej temi

#1 Ganimed

Ganimed

zasvojen'c

• Člani
  • 573 prispevkov

Objavljeno 04 avgust 2005 - 16:32

Ko greste ven ali pa ste kar pri vas doma, s prijatelji in znanci ... ali pa sami in koga spoznate: se bolje počutite, ko ste z posamezno osebo na štiri oči, ali pa se bolje počutite, če ste v družbi morda trije, štirje ... morda celo, če vas je zelo veliko, recimo sedem in več? :o :?

Kdaj in zakaj na štiri oči, kdaj in zakaj večja družba, prednosti in pomanjkljivosti enega ali drugega ... in vaša osebna preferenca, kaj imate na splošno raje? :?: Recimo, da imate prijatelje: ste raje danes z enim, jutri se posvetite samo drugemu in tako dalje ... ali pa je bolje, da ste skupaj naenkrat, ko je pogovor verjetno tudi manj oseben in zaupen? Morda se pri tem celo počutite, kot da vas ni in ne pridete do besede ... kar bi lahko bil razlog za manjšo družbo ali pa kar za v dvoje? :?:

Ja, pa da ne pozabim: se morda celo radi :o sami podate ven in s tem niste od nikogar odvisni? Ali pa je za vsa nekaj najhujšega iti sam ven? :?

Opomba: pod družba oziroma na štiri oči z eno osebo so mišljeni samo tisti, s katerimi ste vi skupaj. Naključni gostje npr. v lokalu pri tem niso mišljeni, četudi ste v dvoje in je lokal nabito poln.
>>> Najlepše na vsakem dekletu je, verjeli ali ne ... njen fant! <<<

#2 Bebironchek

Bebironchek

zasvojen'c

• Člani
  • 438 prispevkov

Objavljeno 04 avgust 2005 - 16:57

Hmmm, saj mam rad velike družbe, ampak dokler je PRAVA družba. Taka, pri kateri ne bo prišlo do tega:

Morda se pri tem celo počutite, kot da vas ni in ne pridete do besede

Zadnje čase se mi je to dogajalo vse prepogosto (pa še zdaj ne vem če je fora v kvantiteti ali kvaliteti družbe :roll: )
Zato pa v večjih družbah skoraj nujno pijem, ker sem sicer vse prepozoren na take malenkosti ki me spravljajo ob pamet.
Še ena velika slabost večjih družb ... še najbližji prijatelji se obnašajo do tebe čist drugače. Tudi do gnusne neprepoznavnosti njihovega običajnega stila. :x kot da morajo nardit vtis na druge. (Ker vedo da ne bom zameril :roll: :mrgreen: ... )
Na 4 oči pa se klapamo fenomenalno, prav vsakič ko smo v pogovoru me z zanimanjem poslušajo, prosijo za nasvete, vsemogoče. Človek se počuti prav nepogrešljiv. :D

Vsekakor mislim da čisto vsi osebni odnosi temeljijo na zasebnih stikih, tak da se mi zdijo pogovori na 4 oči nepogrešljivi, vse ostalo je potem še nadgradnja.
Večje družbe pa potrebuješ za večjo dramatiko ... toliko ljudi, toliko čustev, toliko razočaranj in tooooliko dogajanja :D ... vse skupaj se ti naslednji dan zdi tako epično, ko se trezniš, da vse prehitro začneš pogrešat.

Kaj sploh bluzim?! :mrgreen:

#3 Puck0

Puck0

veteran

• Člani
  • 1 790 prispevkov

Objavljeno 04 avgust 2005 - 18:01

very g00d one (pardon: three some!) :clap:

kaj pa vem??? :?:

so dnevi, ko greš z Družbo ven in so dnevi,
ko greš z družbo ven:
Tista z velikim D je res neka množica ljudi, kjer ponavadi že v
osnovi na vsake toliko nekdo od subjektov v njej "potone" oz.
ga kar ni na momente.. Vsi smo to že bili, smo še in bomo ;)
Tista z majhnim D je pa družbica, kjer sta maximalno dva ali
pa celo, ko si sam sebi družba (ohh, kako to celo včasih prija!) :oops:
Večje družbe od 5 osebkov ne prenesem, ker se potem
preprosto pogovori popredalčkajo oz. poparcelirajo in na koncu
družba sestoji iz večih majhnih družbic: dva pa po dva se
pogovarjata tam dol, tam so se trije skupaj najdli itd. ... 8)
saj zveni vse lepo in prav, toda ko se en debatni kotiček zaključi,
ostali še klepetajo in potem se tisti "debatni kotiček"
počuti zapostavljene in začne sitnariti ter tečnariti! :x
Družba 4ih ljudi, 3eh so res g00d, saj imam tako družbo vedno
ali pa vsaj ponavadi sestavljeno iz ljudi, ki so mi dosti blizu in
pogovor res JE pogovor - ne pa preglasovanje drug drugega! :roll:
Ko pa govorimo o družbi 4ih oči oz. tu že govorimo o družbi
dosti bolj intimne narave (pa čeprav gre za prijateljski
pogovor na 4 oči in nić več), govorimo o nekem kvalitetnem in sploh kvantitetnem pogovoru - kar je pa navsezadnje še
najbolj pomembno. :)
Nobenega pogovora ali pa druženja, če že, se ne spominjaš
bolje kot druženja v dvoje, pogovora na 4 oči!!! ;)
Stvarem dorečeš besedo, si tudi bolj produktiven in dojemljiv??? :o
Ko pa imaš družbo samega sebe, se počutim rahlo
zanemarjenega, a se potem prilagodim situaciji in naposled vedno pridem do zaključka, da pa to niti ni tok slabo in si vzamem
še več časa za družbo samega sebe: privoščim si kratko kavico, prelistam časopis v lokalu in šele potem pokličem
družbo za nadaljne druženje. :oops:
Lahko bi temu reku, da možgančke spravim na "off" :evil:
Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.

#4 Demetrius

Demetrius

redni gost

• Člani
  • 346 prispevkov

Objavljeno 04 avgust 2005 - 22:58

Jaz se v veliki družbi preprosto izgubim, ker nisem tak, da bi preglasil druge. In potem sem tiho. Dokler mi ne rečejo, naj še jaz kaj povem. ;) Tudi jaz sem opazil, da se nekateri v družbi vedejo čisto drugače. Jim je nekako všeč, da se družijo z nekaterimi drugimi in potem nate pozabijo. In obratno. Poznam nekega playboya, ki je vedno in povsod v središču pozornosti, ko pa sva bila večkrat sama, se je izkazalo da je čisto v redu.

Raje imam družbo dveh, ker ljudje povejo to, kar mislijo in jih pri tem nihče ne ovira.

#5 Puck0

Puck0

veteran

• Člani
  • 1 790 prispevkov

Objavljeno 05 avgust 2005 - 16:25

z določenimi ljudmi - ne vem, konkretno v mojem primeru z najboljšim prijateljem - pa mi je najboljše se dobit sama z njim, "na 4 oči", kr se vidiva precej bolj poredkoma than we used to, in potem je (obratnosorazmerno) količina stvari, ki si jih imava za povedat, toliko večja in bi bil kdorkoli zraven verjetno bolj moteč faktor kot karkoli drugega ;)

se popolnoma strinjam! Potem je tista tretja oseba (ali bog-ne-daj ne vem kera po vrsti oseba) nek moteč faktor in to ne da bi sploh tista
dva osebka se zavedala tega - čist podzavestno ga počasi (skozi inteziteto pogovora) ločujeta in postavljata na stranski tir! :?:
V tem primeru tista oseba v tej družbi "drži svečko". :roll:
Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.

#6 provokatorka

provokatorka

Častna članica

• Člani
  • 1 697 prispevkov

Objavljeno 17 avgust 2005 - 12:17

Hello,

kot je že rekla insomnia, odvisno od momenta. Včasih oz. kakšen dan mi je najlepše, če sem v dvoje, kakšen drug dan pa prav paše prijateljska družba (manjša, ne prevelika).

Mi je pa kar malo žalostno, če moraš sam ven, v kavarno v kino... :( Drugače je, če ti ni treba iti sam (da lahko izbiraš in se sam odločiš, da boš šel čisto sam) ali pa če moraš iti sam, ker nimaš nikogar, ki bi šel s tabo. :?

LP vsem.
Ljubezen je večna, dokler traja.

#7 devila

devila

piščan'c

• Člani
  • 128 prispevkov

Objavljeno 26 avgust 2005 - 21:46

hmmm.. men je bolše z eno samo osebo..
en dan z eno, pa se lahko o vsem z njo meniš in ni treba pazit da ne zineš kej takiga..
drug dan pa z drugo.. tuj u tri mi je vredu.. :P

#8 dečva

dečva

redni gost

• Člani
  • 319 prispevkov

Objavljeno 26 avgust 2005 - 22:41

ponavadi se v skupini ne počutim najbolj prijetno. čeprav mi včasih čisto sede sedet nekje z neko skupino in bit samo tiho in poslušat in se smejat.

ponavadi mi res bolj ustreza družba ene, največ dveh oseb. nekako se mi zdi, da se lažje pogovarjam s človekom in ovem tudi kaj bolj osebnega od tega kje sem bila in kaj sem počela. v skupini ne morem govort o tem, tudi če vse okrog sebe dobro poznam.

če mam pa kak poseben preblisk mi pa ne paše bit z nikomer. večinoma mi je kar ok, če sem sama. nimam problemov s tem.

Nič zanimivega. Move on. 

#9 Shaman

Shaman

veteran

• Člani
  • 1 714 prispevkov

Objavljeno 26 avgust 2005 - 23:09

Vse, kar sem hotel tukaj povedati, ste že dobro opisali predhodniki.
Bolje se počutim v paru oz. manjših skupinicah, ker v večjih nekako izzvenim. Sploh če imam dan, da mi paše malo pozornosti (:oops:), velika gruča ni pametna ideja, ampak bolj kaka kavica z dobrim prijateljem, ki te posluša.

Tudi jaz sovražim ta pojav, da nekdo spremeni obraz v prisotnosti drugih. Da je s tabo oh in sploh sladek, v družbi pa te zbada. Pobegnem stran od takšnega folka.

Glede zaupnosti... imam nekaj prijateljev, s katerimi se občasno pogovarjamo precej pikantne stvari. In to govoriti pred desetimi, bi mi bilo čudno. Nekako rajši to počnem z enim.

Biti sam... čisto odvisno. Recimo ne bi šel sam na kavo ali v kino npr. Pa se mi to zdi čisto OK, samo ne vem no... mogoče se obremenjujem s tem, da te folk pomiluje, ko te gleda samega. Če že ne najdem nikogar, si kavo pač skuham doma in film pogledam na računalniku.
Edino jem pogosto sam. Ker s sošolci težko uskladimo urnike, pač hodimo jest ločeno. In je čisto OK, sploh ker vidim veliko študentov, ki pridejo jest sami.

Aha, pa nakupovat hodim pogosto sam. Ne potrebujem second opinion. :D
Vse ljubezni so enako lepe, le da vam nekatere lahko nudijo več užitkov. Slika objavljena

#10 Krog

Krog

piščan'c

• Člani
  • 180 prispevkov

Objavljeno 27 avgust 2005 - 08:52

Čisto odvisno ...

Včasih je najbolje, ko sem sam, včasih v dvoje, včasih v družbi, ponavadi je to odvisno od mojega razpoloženja in dogodka. Še najmanj fajn mi je v veliki, glasni družbi, ker sem bolj tihe sorte po naravi, čeprav včasih tega ni opaziti ...

Za kake bolj resne pogovore mi je pa najbolj všeč dvojina ...
Sem okrogel, a kljub temu dobre volje! :)

#11 qty

qty

veteran

• Člani
  • 1 989 prispevkov

Objavljeno 27 avgust 2005 - 09:33

pri meni tudi to variira.
ce sem slabse volje, grem sam na kavo, vzamem casopis in se usedem nekam, kjer me nihce ne moti. sicer ze moja obrazna mimika in govorica telesa takrat prav odbijata. eye-contact redko navezem, saj se nimam namena pogovarjat. ce imam namen iti na kavo. ce se mi ne ljubi, kar v takem razpolozenju ni redkost, ostanem doma, zaprt v svojo sobo, sam. razno razne klice ignoriram, kosilo pojem hitro in v tisini, in se spet zavlecem v to mojo "odresilno samoto".

ce sem dobre volje mi ful pase it nekam v druzbo znancev, kjer se poznamo ravno dovolj, da se lahko prcamo. to so bolj sale take "zlobne" narave, s tem, da se ve, da so to sale. pac vse za dober smeh.

najveckrat mi pase druzba v dvoje, s tem, da ni nujno, da cloveka dobro poznam. ga pac spoznam. :) v dvoje res osebnost pride na plano. sploh meni so ze veckrat rekli, da mi clovek kar mora zaupat svoje najvecje skrivnosti. :D

v vecjih druzbah je pa cisto odvisno. imel sem obdobje, ko sem vse skupaj jemal kot neko predstavo, bolj opazoval in se smejal. ko pa nekaj spijem, recimo, se pa vcasih pocutim, kot da bi imel predstavo jaz. :stupid:
i don't see why everybody feel as though that they gotta tell me how to live my life. let me live baby, let me live!

#12 moo

moo

piščan'c

• Člani
  • 56 prispevkov

Objavljeno 29 avgust 2005 - 03:15

po večini sm najraj sam al pa z best frendico k ma edina take interese k jst in uživava. res uživava. sva to kar sva.

tko da bi biu na 4 oči res tisto kar sm še nism biu. v smislu zmer je blo neki, da sm biu do neke meje zadržan... da sm dvojno premislu. pa ok, ... sj sm še mlad tko da bomo že najdl nekoga tok ˝čudnga˝ kokr sm jst :P

v skupini - če že - sm dost nerodn. ubistvu lahk komuniciram ampak pr iskanju tiste BESEDE, da prideš do nje nekak nimam GLASU al nevem kakšne magije da pridem do nje. tko da sm tiho drugač pa sm pa tja podrezajo vame pa kj vprašajo (me zbudijo :sleep:) . sploh odtavam v svoj svet če skupina koga opravlja. ponavad se takrt nekak tut odstranm. čeprov kerkat je zlo zanimiv tko da ostanm :D ampak tist ponavad ostane pr men. k ta opravlanja so men tok :blah:

zlo mi je pa neprijetn na kkšnih rojstnih dnevih... tko te družinske zadeve k so vsi okol mize in pol te nekdo neki vpraša in vsi vate strmijo in čakajo in AAAAAAA zato tut ne hodm na take zadeve. so se že navadl in sploh več ne prašajo: ja kje je pa ...?

:pepper:

drgač po naravi sm dost anti-socialn in temu primerno je tut ˝skupinje˝ ljudi s katerimi se družm. sicr mi (odvisn od dneva) ni težko spoznat kako novo osebo, samo ponavad ostane samo pr spoznanju.

zase bi lahk reku da mam rd ljudi po drugi strani se jih pa bojim in jih sovražm. it's hard to understand. :?
just my imagination.

#13 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 185 prispevkov

Objavljeno 31 avgust 2005 - 10:47

Odvisno.
Če je družba dobrih ljudi v skupini = je zakon.
Če je družba dveh dobrih ljudi = je zakon.
Pri meni je vse odvisno od odprtosti, sproščenosti ljudi.

Lep pozdrav, Glorchy :pepper:
Medicina je socialna znanost in politika ni nič drugega, kot medicina velikih razsežnosti. [R. Virchow]
De duobus malis semper minus eligendum est.

#14 Smurf

Smurf

zasvojen'c

• Člani
  • 581 prispevkov

Objavljeno 31 avgust 2005 - 20:31

Boljše se počutim v manjših družbah - nekaj ljudi, al pa v dvoje.
Če je družba prevelika, sem skoz tih in samo poslušam in zeham :mrgreen:
Če je pa družba majhna pa skoz blebetam :roll:

Vedno je pa lepo tud v dvoje, ker je bolj osebno, več se da pogovarjat in zment.

Ni mi problem bit sam, pa sam kam it (včasih celo ful paše in grem res rad sam), ampak nikol pa ne morem it sam v kino al pa jest ven, al pa v shoping :obup:

#15 Chiara`

Chiara`

Častna članica

• Člani
  • 2 312 prispevkov

Objavljeno 31 avgust 2005 - 20:38

Eh, v dvoje s frendi je brezveze. Počutm se tko, kt da morm skoz neki govort, pa če kdo mal utihne je koj..dej kej povej, ne dej ti..pa bla bla... Rajš mam klapico večih, kjer se lahko parčkaš v pogovorih, lohk pa tut utihneš za 5 min pa ti dajo mir. Ponavad sm js tista k se oglasi, ko se pogovor zatakne..nevem zakaj, včasih grem še seb na živce. Mi gre pa na živce če začne kdo nakladat od ene stvari k skoz pol isto govori....ah ja..te družbe so včasih zahtevne.

#16 Noem

Noem

biskvitek

• Člani
  • 37 prispevkov

Objavljeno 01 september 2005 - 04:47

mahhh.....odvisno od situacije...ljudi...in od počutja... :o
Nikoli ne obupaj, zato vedno upaj!

#17 najwa

najwa

zasvojen'c

• Člani
  • 401 prispevkov

Objavljeno 28 januar 2010 - 18:22

da obudim starejso temo:
dobro se znajdem v vecji druzbi; zgleda kot da sem clovek, ki ima rad obkrozenost z ljudmi, a v resnici obozujem manjso druzbo - jaz in se ena, max. dve osebi, ki sta mi zelo blizu, sicer se hitro zacnem dolgocasiti, presedam se na stolu, zavijam z ocmi, razmisljam o drugih zadevah in ne poslusam pogovora, sem cinicna, ker ponavadi naletim na brezvezne debate v smislu "a ves, da ima sosedova alja ze dva otroka", kaj je novega v cosmpolitanu in kaj je bivsi fant naredil eni od sogovornic.
raje sprasujem druge kot govorim o sebi. v druzbi vedno pricakujem globljo debato, s katero vidim, kako ljudje razmisljajo, s cim se ukvarjajo, kako zadeve resujejo. ne maram, ce govori le ena oseba, ki ni pripravljena poslusati. ne maram poslusati jamranja, kjer clovek ni pripravljen nicesar izboljsati, jamra pa vseeno.
iti ven sama mi ni noben problem, ker sem tega navajena, ker sem bila veliko prepuscena sebi. ni mi problem piti kave sama, sedeti na klopci ali brati casopis. pravim, da je bolje sam kot v bedni druzbi.

#18 Enyo

Enyo

nov na sceni

• Člani
  • 266 prispevkov

Objavljeno 30 januar 2010 - 21:50

Najraje sem z nekom na 4 oči. Tako se pač lažje posvetiva en drugemu.
Nimam nič proti proti maloštevilčnim družbam (4-5).

#19 Dorian

Dorian

piščan'c

• Člani
  • 171 prispevkov

Objavljeno 30 januar 2010 - 23:52

Jaz imam absolutno raje druženja v dvoje kot v skupini, sploh v večji. Dostikrat, ko sem kje v skupini, si res želim, da bi bil tam magari sam. Meni recimo tudi ni težko nekoga nekje počakati pol ure, zmeraj o čem razmišljam in mi čas kar mine.

#20 nanami

nanami

piščan'c

• Člani
  • 154 prispevkov

Objavljeno 14 februar 2010 - 00:42

Oboje je v redu. Včasih bolj paše eno, včasih pa drugo.

Ampak v dvoje sem bolj :blabla: In ogromno povem, pogosto stvari, ki bi jih bilo boljše obdržati zase. Enostavno zato, ker prej ne premislim, pač pa samo :blabla:

V skupini nisem tak zgovorna, ampak bolj poslušam druge, premišljujem o tem, kaj povejo in se vključim v debato šele, ko točno vem, kaj hočem povedat :blabla:

Prispevek uredil/a: nanami, 14 februar 2010 - 00:43.

"Nekateri ljudje vidijo stvari take, kot so, in rečejo: 'Zakaj?' Sam pa sanjam o stvareh, ki jih še nikoli ni bilo, in pravim: 'Zakaj pa ne?' " - George Bernard Shaw

#21 harmless

harmless

piščan'c

• Člani
  • 146 prispevkov

Objavljeno 14 februar 2010 - 14:00

Se podpišem pod nanami.
You've gotta make your own kind of music, sing your own special song, make your own kind of music even if nobody else sings along!

#22 Misplaced

Misplaced

piščan'c

• Člani
  • 116 prispevkov

Objavljeno 10 januar 2011 - 23:25

V skupini se lahko počutim odlično, kadar so izpolnjeni določeni pogoji. Če slednja preseže 6 članov, se počutim že skoraj neprijetno, ker pogovor večinoma ne teče enakomerno, tudi če so vsi vključeni moji dobri znanci/prijatelji - kar pa se tako ali tako dogaja le ob posebnih priložnostih. Za vsakdanjo uporabo prisegam na takšno ali drugačno dvojino in občasno na 4 plus/minus 2, potrebo po samoti pa ponavadi potešim že po nekaj minutah.
I didn't ask to be a princess - but if the crown fits ...

#23 NoraM

NoraM

piščan'c

• Člani
  • 104 prispevkov

Objavljeno 10 januar 2011 - 23:49

V šoping, galerije, muzeje, raziskovanja novih mest itd. rada hodim solo. Mi ne paše upoštevat mnenj drugih, ne paše se mi prilagajat njihovemu tempu, ne zdi se mi zabavno čebljanje skupine o xy stvareh ... Če sem šla tja z nekim namenom, vizijo, želim svoja pričakovanja izpolnit. Poleg tega sem pa tudi mičkn agresivna in če nekaj o stvari vem, bom to pač morala povedat prisotnim.

Na štiri oke so mi sprejemljivi čaji, sprehodi, rolanje, drsanje, vožnja do nekega cilja ... Ampak to prakticiram samo z ljudmi, ki so mi ok. Cel moj repertoar frendov obsega trenutno samo eno takšno osebo. Druga takšna oseba je pa z menoj v zvezi in ima itak posebne privilegije :angelcek2: . Pa to niso privilegiji, ki bi ji jih podelila jaz, ampak si jih je s svojim +++ nastopom in podobnim nač. razmišljanja podelila sama.
ViDiM Te ...

#24 Aisuhaato

Aisuhaato

piščan'c

• Člani
  • 58 prispevkov

Objavljeno 10 januar 2011 - 23:57

Čist odvisno od počutja, čeprav preferiram manjše družbe (tako nekje do 5 ljudi)

#25 blup

blup

zasvojen'c

• Člani
  • 773 prispevkov

Objavljeno 02 januar 2012 - 20:34

Še najraje imam druženja v dvoje, čeprav so tudi male skupine (do 4, največ 5 ljudi) zelo v redu. Če je ljudi preveč in jih nekaj npr. ne poznam dobro, sem skoraj vedno zelo tiho. V večjih skupinah se ponavadi ne počutim tako sproščeno kot v malih, so seveda izjeme.

Najraje sem v družbi dveh najboljših kolegic s katerima se res štekam. Včasih smo se družili vsi trije, potem pa so sta se oni dve nekako oddaljili in zdaj grem najraje posebej z vsako kam (na kavo, v trgovine, ven..). Kadar smo nekje vsi trije, sem jaz namreč tisti povezovalni člen, ki vodi pogovor, ker se one med sabo skoraj ne pogovarjajo. :/

Kadar sem v družbi na 4 oči, se res lahko osredotočim na človeka in obdelam vse žive teme, sploh če človeku zelo zaupam. Je pa problem, če se družbe nekako naveličaš ali pa družiš skoraj prepogosto. Se mi je že zgodilo, da je prišlo na kaki kavi npr. do ''pomanjkanja'' tem in potem prihaja do tistih neprijetnih tišin, ko sploh ne veš kaj bi rekel. Ali pa se pogovarjaš o kar nečem...

Se pa po drugi strani tudi strinjam, da je včasih fino, če je v družbi več ljudi. Potem se lahko vsake toliko časa pogovarjaš z nekom, menjaš sogovorce. In tudi to je zelo v redu. =)
A quien le importa lo que yo haga, a quien le importa lo que yo diga, yo soy asi y asi seguiré, nunca cambiaré...

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov