Skoči na vsebino

Spletno mesto uporablja piškotke. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki. Več o piškotkih   V redu

Slika

Kaj menite o "odprti" resni zvezi?

134 odgovorov v tej temi

#1 provokatorka

provokatorka

Častna članica

• Člani
  • 1 708 prispevkov

Objavljeno 26 julij 2005 - 14:45

Hello,

najbrž tudi vi poznate koga, ki živi v t.i. odprti resni zvezi. Kar pomeni, da sta dva lahko skupaj že nekaj let, sporazumno pa spita oz. zgolj sexata tudi z drugimi ali pa celo včasih povabita koga v "trojček".

Zanima me, kaj menite vi o zvezi take vrste? :?: Je tudi za koga od vas tako sprejemljiva, da bi brez posebnih pomislekov fural tako zvezo? :?:

Pri lezbijkah sem slišala za zelo malo takih primerov, medtem ko je med geji več tega. Zanima me, zakaj? :?: Smo ženske res toliko bolj čustvene in dosti večji poudarek dajemo na fizično oz. telesno zvestobo kot geji? Moje mnenje je sicer, da varanja v takem odnosu ni - če se dva sporazumno dogovorita za zvezo "odprte" sorte. Niti ne mislim, da se imata dva, ki sta v taki zvezi, kaj manj rada. Vendar me naravnost fascinira ta "sposobnost" dogovoriti se in uživati v taki zvezi, kajti jaz take "sposobnosti" niti slučajno nimam.

Smo morda tisti, ki na tako zvezo ne bi pristali, preveč egoistični (ker hočemo partnerja/ko samo zase)? :?: Ali smo mogoče žrtve neke morale, ki nam jo je med drugim vsililo tudi krščanstvo, da mora biti v zvezi zvestoba absolutna? :?: Baje po naravi človek ni monogamno bitje. Če to drži, zakaj torej tako veliko ljudi živi v monogamnih zvezah?

Hvala za vaša mnenja in lep pozdrav! 8)
Ljubezen je večna, dokler traja.

#2 toplifantek

toplifantek

Častni član

• Člani
  • 539 prispevkov

Objavljeno 26 julij 2005 - 14:57

Hm. :idea:
Sam sem bil že v nekaj vezah. Sprva sem si vedno zaprisegel, da ne bom varal tipa, pa da bom pustil tipa, če bo on mene varal ... Tudi ljubosumen sem bil zmeraj full, dokler samega sebe nisem zalotil pri tem, da gledam za drugim, čeprav imam tipa. In potem sem se vprašal, kako si sploh drznem biti ljubosumen, če tudi meni kdaj zapaše, da bi bil s kom drugim. :oops:
Zdaj imam na srečo tipa, s katerim sva se pomenila o teh zadevah in prišla do zaključka, da najine veze ne bo razdrlo ljubosumje. Oba se zavedava, da sva človeka in verjameva, da bo slej ko prej kateri "prevaral" drugega ... Ampak bova šla mimo tega. Saj zakaj pa ne. :idea: Če kateremu zapaše s kom drugim, pač naj zas**e z njim. :?:
Seks namreč nikakor ni temelj ljubezni. Je samo zadovoljitev bioloških potreb. Vse ostale, torej duhovne potrebe, pa bova zadovoljevala midva sama.
Saj razumete, ali? :?:
No, kar se pa tiče tega, če je človek monogamen ali ne ... To ne vem, vsekakor pa ga telesno najbrž ne more zadovoljiti le ena oseba. :idea:
No, moje mnenje. :mrgreen:

Vaš Bojči :D
Man is least himself when he talks in his own person. Give him a mask, and he will tell you the truth. /O. Wilde/

#3 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 196 prispevkov

Objavljeno 26 julij 2005 - 15:03

Seks namreč nikakor ni temelj ljubezni. Je samo zadovoljitev bioloških potreb.

Seks res ni temelj veze (vsaj ne v vezi, kjer so iskrena čustva). Toda, da je seks samo zadovoljitev bioloških potreb pa tud ni čisto res. Torej če pustite, da vaš tip/punca seksa z ostalimi. Dam primer: Pridete domov in si želite seksa z vašim partnerjem/partnerko. In on vam reče:" Sorry mi ni, sem pred urco nategnu enga kjutija". In to vam je vseeno :?: Kaj pa če bi vaš partner/partnerka začel/-a seksat vsak mesec z parimi :?:

Lep pozdrav, Glorchy :pepper:
Medicina je socialna znanost in politika ni nič drugega, kot medicina velikih razsežnosti. [R. Virchow]
De duobus malis semper minus eligendum est.

#4 Bebironchek

Bebironchek

zasvojen'c

• Člani
  • 438 prispevkov

Objavljeno 26 julij 2005 - 15:04

Sem ok s takimi zvezami. Verjetno bi bil sam tudi sposoben česa takega, ampak spet odvisno od tega v kaki "fazi" bi bil, oz. s kakim človekom.
Zatakne se, ko te začne skrbeti, ali partner z ostali res samo seksa, ali pa je tudi z njimi vzpostavil tesnejše stike :?:
Tak da nobene verzije zvez ne obsojam, meni je dovolj, da bom svoje krojil sodeč po takratnih željah in okoliščinah. Ne vidim problema v ničemer, dokler je vse skupaj med partnerjema razčiščeno in jasno. ... ali nekaj :D

#5 toplifantek

toplifantek

Častni član

• Člani
  • 539 prispevkov

Objavljeno 26 julij 2005 - 15:11

Kaj pa če bi vaš partner/partnerka začel/-a seksat vsak mesec z parimi :?:

Eno je, da se stvar zgodi nekajkrat, drugo pa, da se to stalno dogaja.
Jaz nisem rekel, da BOM varal ... pač dopuščam možnost, glede na svoje dosedanje izkušnje z vezami. :?:
Kdaj pa partner prestopi mejo, pa najbrž mora vsak sam ugotoviti. ;)
Man is least himself when he talks in his own person. Give him a mask, and he will tell you the truth. /O. Wilde/

#6 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 196 prispevkov

Objavljeno 26 julij 2005 - 15:13

Kako pa bi odreagiral/-i na tole.
Pridete domov in si želite seksa z vašim partnerjem/partnerko. In on vam reče:" Sorry mi ni, sem pred urco nategnu enga kjutija".

Medicina je socialna znanost in politika ni nič drugega, kot medicina velikih razsežnosti. [R. Virchow]

#7 gregor

gregor

piščan'c

• Člani
  • 95 prispevkov

Objavljeno 26 julij 2005 - 15:19

odprta resna veza? besedi odprto in resno ne gresta skupaj. al je odprta veza, al pa je resna veza.

Gregor

#8 toplifantek

toplifantek

Častni član

• Člani
  • 539 prispevkov

Objavljeno 26 julij 2005 - 15:22

Kako pa bi odreagiral/-i na tole.
Pridete domov in si želite seksa z vašim partnerjem/partnerko. In on vam reče:" Sorry mi ni, sem pred urco nategnu enga kjutija".

Od partnerja pričakujem, da me o teh zadevah obvesti takoj, ko je priložnost za to. :?: Če bi mi to povedal komaj v taki situaciji, kot si jo ti navedel, mu pa očitno niti duhovno ne bil tako blizu. ;)

#9 Shaman

Shaman

veteran

• Člani
  • 1 714 prispevkov

Objavljeno 26 julij 2005 - 15:55

Jaz imam načelo, da sem v zvezi zvest. Ampak pred kratkim sem dobil nekaj "gradiva" za razmišljanje o tem, ravno od Bojčija (btw. zelo dober post!). Kaj je pripeljalo do monogamnosti in zvestobe? Po mojem mnenju predvsem vrednote, vcepljene z vzgojo. Morda je to dobro, morda tudi ne. Zvestoba statistično (poudarjam, statistično!) pomeni manj spolno prenosljivih bolezni, morda tudi manj neželenih nosečnosti pri hetero parih.
Ko tako razmišljam, začnem vleči vzporednice. Večini nam je bila privzgojena "vrednota", da je homoseksualnost nenaravna. In smo se pač tega osvobodili in zdaj lahko bolj ali manj mirno uživamo z osebami istega spola.
Za nekatere je npr. analni sex nenaraven. In kasneje ugotovijo, da uživajo v njem in se tako spet osvobodijo neke privzgojene vrednote.

Kar želim povedati je, da smo ljudje tako močno uokvirjeni v vrednote, ki so nam jih vcepili naši starši, da jim slepo in gluho verjamemo, kljub temu, da bi morda kdaj pa kdaj radi ravnali drugače. Lep primer je spodnji citat:

odprta resna veza? besedi odprto in resno ne gresta skupaj. al je odprta veza, al pa je resna veza.

Zakaj tako misliš, Gregor? Ker si to poslušal že od ranega otroštva? Ker to vidiš v na TVju, v filmih? Ker vsi tvoji prijatelji tako trdijo? Si morda kdaj sam poskusil, pa se ni obneslo?
Noben od zgornjih razlogov se mi ne zdi dovolj tehten, da človek ostane pri enem in edinem stališču in ne dopušča, da obstaja tudi druga pot. Ampak, OK, to je tvoje mnenje, ne bom ti pral možganov s svojim.

Mislim, da ima človek lahko resno in odprto zvezo, če je le dovolj zrel za to in premaga (po nepotrebnem??) privzgojene vrednote.
Vse ljubezni so enako lepe, le da vam nekatere lahko nudijo več užitkov. Slika objavljena

#10 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 196 prispevkov

Objavljeno 26 julij 2005 - 16:03

Mislim, da ima človek lahko resno in odprto zvezo, če je le dovolj zrel za to in premaga (po nepotrebnem??) privzgojene vrednote.

Potem tisti, ki ne sledijo odprti resni vezi, niso zreli in imajo še vedno privzgojene vrednote :?: Al kako se potem to jemle :?: Potem tud naši starši bi lahko seksal kar povprek pa domov vozil folk :?:

#11 Shaman

Shaman

veteran

• Člani
  • 1 714 prispevkov

Objavljeno 26 julij 2005 - 16:14

Potem tisti, ki ne sledijo odprti resni vezi, niso zreli in imajo še vedno privzgojene vrednote :?:

Ne, malo drugače si si tole interpretiral.
a) ....niso zreli... Ne, da niso zreli na splošno, ampak morda niso zreli za odprto vezo. Eden od vzrokov, ne trdim da edini.
b) ...imajo še vedno privzgojene vrednote ... Ja, to si pa skoraj upam trditi. Razen v primerih, ko se sicer vrednot znebiš, ampak ti enostavno bolj ustreza biti v monogamni zvezi.

Potem tud naši starši bi lahko seksal kar povprek pa domov vozil folk.

Morda, če ne bi generacije in generacije od malega učili, da se to ne spodobi. Poglej živali. Kaj pa smo mi drugega kot misleče živali?
To je en vidik.
Morda še drug, manj provokativen: eno je, da imaš odprto vezo zdaj, ko si mlad in še nisi 100% ustaljen v življenju in ti spolnost in podobno predstavlja pomemben del veze. Ko pa imaš enkrat družino, pa je morda to nekaj drugega, ker takrat pridejo v ospredje nove težave, novi izzivi. Spolnost je še vedno pomembna, vendar te morda bolj skrbi, ali bo tvoj otrok srečno prišel domov iz žura, kot pa če boš danes seksal s partnerjem/partnerko ali z nekom tretjim.
Vse ljubezni so enako lepe, le da vam nekatere lahko nudijo več užitkov. Slika objavljena

#12 glorious

glorious

Moderator

• Moderatorska ekipa
  • 8 196 prispevkov

Objavljeno 26 julij 2005 - 16:19

Khm dobra razlaga, Shaman :respect:

#13 provokatorka

provokatorka

Častna članica

• Člani
  • 1 708 prispevkov

Objavljeno 26 julij 2005 - 18:34

Hello,

Shaman, res si dobro napisal. :clap:

Ja, od kod ti to, da besedi odprto in resna ne gresta skupaj? :?: Pa še kako zelo gresta! To lahko rečem, saj poznam kakšen (gejevski) par, kjer zveza teče na tak način, traja že nekaj let in oba sta v tej zvezi srečna. Gre tudi za dva odrasla in zrela ter resna človeka. Od nas, ki nismo za odprte resne zveze, se pač razlikujeta po razmišljanju in dojemanju zveze kot take. Sem že napisala, da verjamem, da se nimata dva, ki sta v odprti resni zvezi nič manj rada kot kdorkoli drug, le njuno mišljenje se razlikuje od našega.

LP vsem! 8)
Ljubezen je večna, dokler traja.

#14 Chiara`

Chiara`

Častna članica

• Člani
  • 2 312 prispevkov

Objavljeno 26 julij 2005 - 19:04

Mislim, da za odgovor na to vprašanje še nisem dovolj izkušena z dolgotrajnimi zvezami...sem namreč v svoji najdaljši zvezi do sedaj, ki trenutno šteje nekaj manj kot eno leto..zato ravno iz izkušenj ne bi morala odgovarjati, poleg tega sem res še mlada in mi sexa ni ravno treba iskati drugje..if you know what I mean....

Lahko pa odgovorim, kako se meni zdi, da bi to sprejela. Trenutno ne..pa tudi ni interesa na obeh straneh po čem takem...vrjamem pa, da če bo zveza uspešna še naprej in bo trajala še nekaj časa, se utegne zgodi kak majčken dolgčas v postelji. Joj, tega si zdele res neznam predstavljat, ampak, če bi bil interes pri naju obeh, če bi bila po tem res iskrena želja samo po seksu, če se ne bi zapletale čustevno in če bi bile druga do druge še naprej povsem iskrene, če bi nama taki situacija po preizkušnji ustrezala, potem ja. Ampak, kakor je opaziti, je v mojem dolgem dolgem(najbrž slovnično nepravilnem) stavku en kup "če"-jev in preko teh če-jev je dolga pot odprte komunikacije in iskrenosti ter zaupanja.

Moje mnenje ;)

#15 spelca77

spelca77

izkušen

• Člani
  • 885 prispevkov

Objavljeno 26 julij 2005 - 19:27

odprta zveza je stvar dogovora dveh in po moje nima veze s custveno zrelostjo, kvecjemu s pricakovanji in potrebami, ki jih partnerja imata.

po moje vsaka resna odprta zveza slej kot prej zgravitira v monogamnost ali pa gresta po nekaj casa parnterja pac vsak svojo pot.
"Wheresoever you go, go with all your heart." (Confucius, 551 BC-479)

#16 Immortal

Immortal

veteran

• Člani
  • 1 858 prispevkov

Objavljeno 26 julij 2005 - 19:42

Sem že napisala, da verjamem, da se nimata dva, ki sta v odprti resni zvezi nič manj rada kot kdorkoli drug, le njuno mišljenje se razlikuje od našega.

Joj, provokatorka, pa saj je vroce, ti pa kosti razmetavas :mrgreen: , pocaki do zime, mal heca. ;)

Joj drugic. Jest pa ne verjamem, da se mata dva, ki furata "odprto resno zvezo" enako rada kot dva, ki furata "zaprto resno zvezo". Moje dojemanje zveze kot take (resne) je, da je (lahko!) le monogamna zveza resna. Odprem deznik, ce se usuje ploha paradiznikov. Zakaj? Ker za to, da gradis eno skupnost dveh oseb = partnerjev + druzic + prijateljic + zaupnic (vse v enem) potrebujes ogromno energije, volje, moci, seveda ljubezni na prvem mestu. In seveda zrelosti, pripravljenosti zdrzat tud v konfliktnih situacijah, se opret na partnerja/ko, se odlocat v bolj ali manj resnih (zivljenjskih) odlocitvah - in tuki ni potrebna nobena 3.oseba, pa ceprav gre "le za sex". Saj nikoli ne gre samo za to. Pac pri meni. Sex resda NI ljubezen, ampak ljubezen je (tudi) sex. Ce bi samo zaradi sexa odprla "odprto resno zvezo", potem imam pa raje 3-cke. :| Meni se zdi, da se nekdo, ki mi je partnerstvo ena izmed najvecjih vrednot, ne bo sel "odprtih resnih zvez" - vsaj mene bi to custveno prevec izcrpalo, ceprav v osnovi se naj custva ne bi mesala vmes (pri meni pa je tako, da ko je sex, je tud ljubezen -ce bo kdaj drugace, nic ne recem, ampak trenutno mi je ta "filozofija" tako povseci).

Zakaj 3-cki (tudi 4-cki) raje kot "odprta resna zveza"? (v nadaljevanju ORS)
Ker je manj obremenjujoca: se spoznas, sleces, uzivas/experimentiras, opravis, in gres dalje. ORS pa je neko stalno iskanje drug(acn)ih spolnih partnerjev oz. fuckbuddyjev. Pri ORS mam obcutek, da si na nek nacin bolj free, bolj svoboden v tem, da ti ni treba nobenemu "polagat racunov", ces saj gre ja za dogovor, posledicno iz tega tudi manj resnosti in odgovornosti, samodiscipline. Nekako se mi zdi, da ce izberes ORS, obstanes na neki tocki (ce si zelis resno kej skupnega ustvarjat, od skupnega gospodinjstva, druzine, nakup avta, vlaganja ...) in vec kot ene povprecne "resne" (o terminologiji ORS kdaj drugic ;) ) zveze ne (z)mores. Seveda govorim o dogovoru obeh parnterjev, da zivita tako. To je meni mimo.

Ce bi to delala moja frednica/frend, nekdo, ki mi je blizji, se seveda ne bi strinjala, ampak you go 4 it - to vec ni moja lajf. Seveda to ne spremeni mojega odnosa do tega frenda/frednice - saj, koliko pa je takih "muh", ki jih imajo nasi blizji, pa jih vseeno sprejmemo take, kot so? :idea:
A hug is the shortest distance between Friends.

#17 Ganimed

Ganimed

zasvojen'c

• Člani
  • 573 prispevkov

Objavljeno 03 avgust 2005 - 19:39

Večina ljudi (vsaj dokler ne pade noč) živi po mojem v monogamnih zvezah zato, ker nam je pač to vcepila predvsem vzgoja, pri čemer ima Cerkev levji delež, pa ne samo pri verujočih. Pa zdaj ne glede na to, če smo po naravi res monogamni ali nismo: po mojem nismo. Ampak, kot rečeno, vzgoja naredi svoje, pa tudi sebičnost, z ali brez narekovajev, ko hočemo ljubljeno osebo samo zase.

Še nedolgo sem bil izključno za monogamno zvezo, čeprav sem v bistvu še zdaj, ampak vseeno počasi dopuščam tudi možnost, v kolikor bi bil potencialni partner seveda tudi za to, da bi zveza bila MALO tudi odprta. To pomeni, da bi si občasno (beri: redko) dovolila povabiti še kakšnega tretjega fanta za popestritev spolnosti, kljub temu, da bi to zvezo še vedno imenoval resna zveza. Sploh v daljšem razmerju, ko postane seks bolj kot ne rutina, si vsaj eden prej ali slej zaželi popestritve, morda potrditve, da je lahko privlačen še za koga in ga lahko osvoji.

Dobra stran tega se mi zdi, da se nobeden ne bi počutil kot v kletki in bi lahko svoje fantazije izživel še s kom, ki ga privlači ... in to legalno, brez varanja in občutka krivde, saj smatram, da je kljub temu, da te nekdo (beri: partner) zelo privlači in ga ljubiš, še toliko privlačnih fantov, da je kar malo sebično od nekoga pričakovati, vsaj teoretično, da ima samo enega in izključnega (seksualnega) partnerja v življenju, torej tebe/mene, če si/sem mu prvi. Saj ne moremo hoditi po svetu z zaprtimi očmi, kot da ni noben drug človek privlačen, saj smo samo ljudje. Torej ne bi bilo nobenega razloga za varanje, to je iskanje seksualnih partnerjev za hrbtom... Morda prav zato premik v moji glavi, da raje občasen dovoljen seks s tretjo osebo ... kot pa varanje.

Slaba stvar se mi pa zdi, da nisem prepričan, če bi to res bil realno sposoben narediti, ker doslej še nisem, saj mi zaupanje in s tem predajanje enemu partnerju pomeni neskončno več kot zgolj eno praznenje s kupom pomislekov, predvsem glede možne okužbe s SPB. Ideja mi postaja sicer počasi všeč, ker postajam nekoliko liberalnejši v teh pogledih, predvsem v smislu nesebičnosti, nisem pa prepričan, če ni zgolj fantazija. Ljubosumje oziroma strah pred čustveno navezanostjo, strah pred tem, da bi kateri od tega tretjega kljub zaščiti staknil kakšno bolezen... Možna rešitev za zavarovanje pred čustvi: z določenim fantom enkrat in nikoli več, pa seveda dogovor za meje, do kod se lahko gre. In res samo občasno, ne pa npr. preorati celo Ljubljano.

Osredotočil sem se v glavnem na trojček, da bi se nama pridružil tretji fant. Enako mislim, da bi mi bilo sprejemljivo, če bi se nama pridružila dva fanta, vendar bi morali biti v istem prostoru. Dvomim namreč, da bi prenesel, da ne bi vedel, kaj počneta... Pa še bolj vznemirljivo je: seks dveh parov, ki se lahko med seboj opazujeta.

Da pa bi moj potencialni fant seksal s kom brez moje prisotnosti, pa bi težje prenesel oziroma bi se s fantom verjetno morala o tem še bolj temeljito pogovoriti. Predvsem to, da gre le za praznenje in ne iskanje ljubezni pri nekom tretjem.

Aja, pa dogovor za odprto vezo zame seveda ni varanje, kot je navedla avtorica teme provokatorka.

Še to: zakaj monogamna zveza? Meni nudi večjo varnost, zaupanje, lažje se predam in izpolnim večino svojih želja, ni strahu preb SPB (če se seveda tega držita oba) ... ni treba iskati vedno novega partnerja. Pa še bi se našlo...

P.S.: Sem se spomnil zanimive teze nekega fanta oziroma moškega: a ni največje varanje (samega sebe) to, če si nekoga želimo, pa se mu odpovemo predvsem iz moralnih razlogov? S tem nočem upravičevati varanja, daleč od tega, vidim pa rešitev prav v dogovoru, da bi se preprečili skoki čez plot, da si pač par popestri spolno življenje občasno še s kom, brez nekih čustev, bolj kot potešitev sle in praznenje. Včasih, pogosto ... stvar dogovora. Morda komu povsem zadošča že samo enkrat na leto...
>>> Najlepše na vsakem dekletu je, verjeli ali ne ... njen fant! <<<

#18 ComfortablyNumb

ComfortablyNumb

nov na sceni

• Člani
  • 221 prispevkov

Objavljeno 04 avgust 2005 - 21:26

Gregor

No, spoštovani soimenjak...tule se pa podpišem (aja, sej si se že ti zame :lool: ) Čeprav naj v isti sapi poudarim, da je to MOJA interpretacija (kot je obče znano sem žrtev Cerkve in slepo verjamem vsemu kar fajmoštri povedo in nasploh verjamem da je zemlja ploščata :lool: :lool: )
torej...gre za mojo interpretacijo ki pa morda ni identična (oz v detajlih sploh ne more biti) nekomu drugemu. Pika.

Gregor

#19 Nara Yulia

Nara Yulia

zasvojen'c

• Člani
  • 445 prispevkov

Objavljeno 04 avgust 2005 - 23:14

Odprta zveza in zaprta zveza sta samo dva pojma, ki z resnostjo zveze nimata nič. Gre samo za dva principa razmišljanja, ki sta si v iskrenosti povsem enakovredna.

In iskreno odprto zvezo ni nič lažje, jaz trdim, da jo je še težje furat kot zaprto. Zahteva določeno psihično stabilnost in zrelost, medtem ko vsaj navidez monogamno zvezo lahko fura vsak - ker je družbeno sprejemljiva, prav tako je varanje družbeno bolj sprejemljivo kot odprta zveza.

Zveza je lahko odprta in resna, komot. Navsezadnje sem dokaz tudi jaz.
How often have I said to you that when you have eliminated the impossible, whatever remains, however improbable, must be the truth? (Sir Arthur Conan Doyle)

#20 Immortal

Immortal

veteran

• Člani
  • 1 858 prispevkov

Objavljeno 05 avgust 2005 - 14:50

Odprta zveza in zaprta zveza sta samo dva pojma, ki z resnostjo zveze nimata nič. Gre samo za dva principa razmišljanja, ki sta si v iskrenosti povsem enakovredna.

Zveza je lahko odprta in resna, komot.

Mislis resnost glede dogovora? Da se obe osebi drzita dogovora, kakrsnega ze skleneta ali kaj drugega? :?:

Jaz si ne znam predstavljat, da bi bila zmozna "furat" ORS. Bi me total zje*alo, da bi se moja draga dol dajala z drugimi (iz kakrsnegakoli razloga pac). Pa nima to nobene veze s tem, da bi so jo lastila al bla posesivna, sam skupnost 2 oseb, ki gradiva partnerski odnos, ne vkljucuje 3. osebe (tuki bi izlocila 3-cke). Zakaj?

Ganimed je zelo dobro napisal, v cem je "point". Scasoma si sposoben razmisljat tud o "drugih opcijah", ceprav se realno ne bi spravil k temu (ali zelo tezko) - zakaj? Tak clovek si, taksna osebnost in ti ne sede. Imas prevec za zgubit kot za pridobit - ceprav naj bi bil, paradoxalno, namen ravno obraten: popestritev zivljenja/sexa ... To tell you the truth, se mi ne zdi vredno zaradi S.E.X-a uit v drugo pojslo - ni mi alfa in omega, ceprav ga mam rada.

Gani, tudi jaz sem ze nekje brala, da ljudje po svojem "ustroju" al defaultu :D nismo monogamni. Pisalo je nekaj v zvezi s tem, da so v pradavnini moski s tem, ko so pose*ali vecje stevilo zensk, skrbeli za vecje mesanje genov :idea: in s tem za sirsi spekter razlicnih ljudi (zelo poenostavljeno povedano).
A hug is the shortest distance between Friends.

#21 seb

seb

biskvitek

• Člani
  • 33 prispevkov

Objavljeno 05 avgust 2005 - 16:06

Nimam ravno dosti izkušenj, da bi lahko rekel kaj in kako glede te teme. Poznam pa primer dveh gayev, ki sta skupaj že več kot 4 leta in si zaupata popolnoma vse. Vzela sta tudi že tretjega v pojsteljo pa tudi drug drugemu povesta kaj sta počela z drugimi ljudmi, seveda v seksualnemu smislu. Pa jima še vedno ratuje. Pri ljubezni gre za to, da drug drugega dograjujemo, si zaupamo, se imamo radi. Kar se tiče pa spolnih odnosov pa mislim, da ima vsak svoje fantazije, ki jih želi uresničiti. Koliko od vas se samozadovoljuje in ob tem misli na svojega partnerja ali partnerico? Meni se zdi, da ne veliko, ravno zato se mi zid, da je pač po eni strani zanimivo, da pripelješ še nekoga v pojsteljo. Saj v gre v končni fazi samo za sex. Moramo se osvestiti glede tega, se s partnerjem pogovoriti o tem in nato šele stvar izpeljati. Mnogokrat se ljudje nasplošno sikiramo za nepomembne stvari, ko pa bi se morali sikirati za pomembne stvari. Bolj pomembno je kako popestriti spolno življenje, tu se lahko malo vprašamo, ne pa, da se že na samem začetku sikiramo ali bo naš partner odšel z tretjim ali ne. Ljubezen premaga vse. Tu gre v končni fazi za spolno fantazijo in za popestritev spolnih odnosov. In popolnoma za nič drugega, no vsaj meni se tako zdi. LP vsem skupaj

SEB :P
kakšno bi bilo življenje, če bi bili trezni takrat, ko bi bili pijani in bi bili pijani taktat, ko bi bili trezni

#22 sEnorita

sEnorita

piščan'c

• Člani
  • 101 prispevkov

Objavljeno 13 avgust 2005 - 20:36

Zame odprta zveza nikoli ni bila resna in tudi nikoli ne bo.Kako jo lahko folk sploh jemlje kot resno?. In res ne razumem folka kako se lahko sploh odločajo za take dogovore in zakaj sploh so v zvezi če sexajo še z drugimi. Naj imajo pa vsak dan druge partnerje. Ker meni se zdi to tako, kot da imajo potem partnerja samo zato, da če spodleti drugje imajo še vedno doma nekoga, ki bo zadovoljil njihove potrebe.

A se zvestoba deli na fizično in pol še psihično? To je meni malo čudno. Mogoče smo res ženske bolj čustvene kot moški, ampak to se meni zdi nekaj čisto normalnega. Pač – zvestoba do groba. In ne strinjam se s tem, da varanja ni, tudi če se partnerja dogovorita. Je varanje, ampak sta pač oba za to, obema bo odpuščeno. Dveh, ki sta v taki zvezi ne razumem in mislim, da to nimajo nikakršnih sposobnosti, da se lahko dogovorijo, ampak se mi zdi, da jim je malo mar za partnerja, ne pomeni jim veliko. V ljubeči zvezi in ko partnerju/partnerki res zaupaš se mi res zdi malo verjetno, da greš delat take dogovore in spiš z drugimi, ker ti je ena oseba dovolj. Njej lahko zaupaš VSE, z njo lahko delaš VSE in SAMO z njo je sex največji užitek. ;)

lp

#23 Nara Yulia

Nara Yulia

zasvojen'c

• Člani
  • 445 prispevkov

Objavljeno 14 avgust 2005 - 12:48

Mislis resnost glede dogovora? Da se obe osebi drzita dogovora, kakrsnega ze skleneta ali kaj drugega? :?:

Resnost kot resnost zveze.

Zame je zveza resna takrat, kadar človeka, s katerim sem, ljubim in spoštujem in sem se pripravljena za zvezo potruditi (torej ji ne določim "roka trajanja", kot folk počne pri poletnih romancah). Neresna pa takrat, kadar sem z nekom samo zaradi (sicer obojenstranke) zabave in niso vpletena ljubezenska čustva, poleg tega pa že nekako vem, da bo tega kmalu konec.

Če ne morete doumeti (to se nanaša na splošno), da odprta zveza ne izključuje ljubezni in spoštovanja do partnerja, v redu. Ampak pravice obsojati pa nimate in ne vem, zakaj si jo nekateri jemljete. Mere varanja ne določa družba, ampak izključno oba udeležena v zvezi skupaj.
How often have I said to you that when you have eliminated the impossible, whatever remains, however improbable, must be the truth? (Sir Arthur Conan Doyle)

#24 Sienna

Sienna

Častna članica

• Člani
  • 983 prispevkov

Objavljeno 15 avgust 2005 - 23:55

No, meni je vseeno, kaj delajo drugi, ampak jaz za trojcke, sex buddy-je med vezo in podobne fore nisem.
Ce sem zaljubljena mi je dosti samo ta oseba. Tudi kar se sexa tice, po nekaj mesecih/letih te ta partner najbolj pozna, najbolj ve, kaj ti pase, kako ti pase in kaj ti ne pase. Zato te po mojih izkusnjah tudi najbolje zadovolji, ce smo ze pri tem :)
Pa tudi nasplosno...prvi sex z neko osebo ponavadi ni najboljsi. Redko no :?: No, itak...najbrz imate lih vi sreco in se ze v prvo z nekom blazno ujamete ( se posebi z one night standom, brez custev). No, jaz nimam teh izkusenj :mrgreen:
Da bi bila pa v zvezi in bi imela ta oseba rednega sex buddy-ja, je pa tudi absurd ZAME. No way. Se da drugace popestrit.
Verjamem, da enim uspeva, men pac ne bi.

#25 Ganimed

Ganimed

zasvojen'c

• Člani
  • 573 prispevkov

Objavljeno 17 avgust 2005 - 11:25

Zame odprta zveza nikoli ni bila resna in tudi nikoli ne bo...

Še pred dvena letoma bi napisal enako in morda čas prinese, da lahko človek na to (ali pa katero drugo stvar) gleda tudi drugače. Morda za lažjo pozanoritev malce provokativna, pa vseeno realna situacija. Če smemo za resno zvezo jemati smo to, da je vse 100 % usmerjeno izključno na ljubljeno osebo, potem v taki zvezi niti spolna fantazija z drugo osebo (razen ljubljene) ne bi imela kaj iskati, kaj šele ogled kakšnega porniča ... morda niti to, da ne bi smeli niti pogledati za nekom drugim, ki nas tako ali drugače privlači. In koliko ljudi v t.i. resni zvezi lahko iskreno pove, da nikoli niso fantazirali o kom drugem, ko so bili ali pa so še v resni zvezi?

Vprašanje je retorično. Ciljam pa preprosto na to, da je meja lahko zelo tanka. Postavi si jo vsak sam, seveda je edino pošteno do partnerja, da si to postavita skupaj. Nekemu paru je nekdo tretji povsem nesprejemljiv, kateremu drugemu pa občasno je. Pa še vseeno smatram, da so lahko čustva do ljubljene osebe zelo močna in iskrena ... si pa kateri občasno zaželi tudi kakšne "začimbe" ... brez nekih čustev. Drugače je lahko sporna že zgolj fantazija v glavi, kot sem prej napisal.

Seveda je vse to mogoče, če se na tisto tretjo osebo ne projecira čustev in med partnerjema res vse štima, da torej ni iskanje ljubezni pri tisti tretji osebi. Ker če gre za slednje, potem je stvar povsem drugačna...

Sicer se pa strinjam z zadnjim postom, ki ga je napisala Nara Yulia.
>>> Najlepše na vsakem dekletu je, verjeli ali ne ... njen fant! <<<

0 uporabnikov bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov